0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #80 -: Ноември 14, 2007, 13:33:49 pm »
Ми Лейди не само кърмачка душа, аз също си мисля, че всички тук леееко изперкваме, ама то си има извинение. Всъщност, винаги ще искам най-доброто за детето ми. Каквото й да ми коства...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #81 -: Ноември 14, 2007, 13:41:46 pm »
Marie, радвам се че си редактира поста, че предишния беше доста хаплив. Не съм съгласна с мнението за оценяването/подценяването на майчиния труд. Все пак едно е колко бих искала да платя за да ми гледат детето, друго е колко имам възможност да дам! И аз искам най- най-доброто за детето, но ...

А за бабите - по-добре да си мълчат и да правят това, което майката е казала. Какви са тез своеволия. Това че са изгледали 2,5,10 деца и те са оживяли, не означава, че е най-добрият вариант за гледане на деца! А и дори да е най-добрият,  детето си има майка и както тя реши, така трябва да бъде!

В тази връзка, миналата седмица бяхме на гости и свекървата на кумата реши да захрани Андрея със салам от масата. Казвам че аз не давам такива неща, реакция никаква. Повтарям да махнат салама от на детето устата, реакция отново никаква. Трябваше да стана за да й го вземат и после да се почнат едни поучавания, че детето било голямо и как като съм почнела да й давам от масата тя щяла да иска ... Бабишка работа  :x
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #82 -: Ноември 14, 2007, 14:11:22 pm »
Фусинка, браво че Кокито се е оправил този път без произшествия :D
Някой по нагоре попита дали се израстват тези диоптри, на мен докторката ми каза, че се израстват, до 2 било нормално. Деси е с 1 диоптър далекогледство, което било малко за тази възраст дори, и можело в пубертета да стане късогледа :?
При нас нищо интересно освен, че и ние си точим по някое сополче за цвят :lol:
Аз сега имам една голяма дилема, решила съм да ваксинирам детето с Превенар, но, има и други две ваксини които долу горе покриват същите бактерии Менинго А+С и Menjugate. Превенара го няма в Бг, другите има някаква вероятност да бъдат намерени, но това не е проблем, в събота ще ходим до Гърция и ще купя превенара. Голямата ми параноя е, че нашите педиатри не я познават тази ваксина, предполагам че педиатърът ще се навие да я бие, но недай си боже да има някакви проблеми, какво правя тогава ... :( седя, чудя се, въртя,суча и незнам какво решение да взема :?
помагайте
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #83 -: Ноември 14, 2007, 14:25:36 pm »
Васи, ама прекаляваш и ти...да лишаваш детето от божествения шпек, то остана да кажеш,че и по едно малко не й сипваш - звяр такъв :balk_70: Пак може да почне и сама да си иска  :jump12:

Извинете, забравих да кажа за израстването на диоптрите. Док каза, че всички деца се раждат с между 2.5 и 3 диоптъра далекогледство. Това се израства с годините.
Иначе казано нашите 6 диоптъра ще се израстат вероятно докъм 2 в зряла възраст.
В очакване ....
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #84 -: Ноември 14, 2007, 14:34:50 pm »
Стефито, аз реших да сложа само Пентаксима, все пак ние и такава нямаме пък да чукна на дърво...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #85 -: Ноември 14, 2007, 14:40:13 pm »
Цитат
Аз сега имам една голяма дилема, решила съм да ваксинирам детето с Превенар, но, има и други две ваксини които долу горе покриват същите бактерии Менинго А+С и Menjugate. Превенара го няма в Бг, другите има някаква вероятност да бъдат намерени, но това не е проблем, в събота ще ходим до Гърция и ще купя превенара. Голямата ми параноя е, че нашите педиатри не я познават тази ваксина, предполагам че педиатърът ще се навие да я бие, но недай си боже да има някакви проблеми, какво правя тогава ...  седя, чудя се, въртя,суча и незнам какво решение да взема
помагайте
Да ти кажа и мойта дилема е същата. Не е толкова трудно да се откочи до Гърция и да си купиш ваксината, важно е после кво става. Лично аз не съм говорила с моята докторка точно за Превенара. 
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #86 -: Ноември 14, 2007, 14:45:24 pm »
Аз майчината си любов я оценявам така - като почнат да ми дават по 180 лева - изчаквам на спестявания доколкото е възможно и започвам работа. Ако ми плащат 1200 лева бих давала по 300.... на детегледачка + и се осигурява комфорта да е на топло, да се разхожда, може и да се храни с квото има у нас. Дететето няма да е бебе, за да и е хептен трудно. А аз си изкарвам парите, пустосвам, че у нас на макйките не се плаща достатъчно и достатъчно дълго и се радвам, че все пак имам възможността да работя, за да купувам на детето си необходимото, да задоволявам и нашите потребности и да не съм свръх изнервена и изтормозена от безпаричие, което да съсъипва и отношенията ни да влияе на детето. В това ще се изрази в бъдеще моята майчина любов. Тя не изчезва с появата на детегледачка или на детска ясла. Междувпрочем в САщ съм чувала, че майчинството е 6 месеца - после яко бачкане, ако не ти изнася - твой проблем. Може и да не е така, но съм го чувала нейде или чела.

Едан колежка нае една баба и то рускиня :) Много добре се справя жената, отракана, един път. Ама тука като гледам на бабите се няма много доверие и то на своите, пък за чужда - ептен незнам  :P
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #87 -: Ноември 14, 2007, 14:46:10 pm »
Мари, Пентаксима няма нищо общо с Превенара :wink:

Моята теория е, че рано или късно детето ще тръгне на ясли/градина, а там е страшен развъдник на какво ли не, та ако мога поне от стафилококи/стрептококи да я предпазя. В голяма чуденка съм :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #88 -: Ноември 14, 2007, 15:21:50 pm »
Стефи, разговаряй с частним педиатром, кво се чудиш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #89 -: Ноември 14, 2007, 15:43:24 pm »
да бе, ще му звъня довечера и на него :)
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #90 -: Ноември 14, 2007, 15:51:42 pm »
Междувпрочем в САщ съм чувала, че майчинството е 6 месеца - после яко бачкане, ако не ти изнася - твой проблем.

Всъщност е 6 седмици - неплатено. На месец и половина ги оставят на ясла и се връщат на работа :( Но и там не всеки може да си позволи да не работи. Особено като изплаща къща, кола, кредитна карта... абе и там не е лесно. Аз честно казано повече бих се доверила на някоя баба, дето вече е изгледала две-три внучета и деца, отколкото на някоя млада госпожица.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #91 -: Ноември 14, 2007, 17:06:33 pm »
КАСТИНГ за детегледачки!
...
Перде, нали не го казваш сериозно? Едва ли оценяваш своите собствени майчини грижи на 3 лева на час, че дори и по-малко?

Как са ги гледали тея деца не ми е ясно.

Е, те така: без памперси, без Мустела, без проходилки, без овлажнители...
Щото не са били чак толкоз прости: знаели са, че лЮбов си трябва, а не друго.
И са изкарвали бая качествени хора: на война са ходили, за Родината си, къщи са строили, дървета са садили, момчета са раждали. Завещали са ни собсветни имоти, а не кредити. Оставили са ни обичаи и традиции, а не маркетингови трикове. Инкенбидон, я!
Marie искаш да ми кажеш, че съм проста ли? Или че детето ми няма да стане човек щот не го мажа с мас? Или нещо друго не ти изнася? Или че не го гледам с достатъчно любов?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #92 -: Ноември 14, 2007, 17:16:45 pm »
Абе, Лиде, къде го видя да ти/ни казва такова нещо :)
Не го приемай толкова буквално и лично.

Аз, за всяко нещо, което купувам, си осъзнавам, че го купувам най-вече да ми улесни живота, но го има и момента, че робуваме на бейби индустрията, както се изразява мъжът ми.
Не говоря за най-важните неща като ваксини и храни.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #93 -: Ноември 14, 2007, 17:19:48 pm »
Ами цветенце щото не са били толкова прости и с моя цитат ми върви като ти си прoста.
Както и да е. То ми писна вече.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 17:21:23 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #94 -: Ноември 14, 2007, 17:24:39 pm »
Ами цветенце щото не са били толкова прости и с моя цитат ми върви като ти си прста.

я не се ядосвай от такива работи :balk_21:
убедена съм, че Мари говореше съвсем принципно, далеч съм от мисълта, че някой тук ще каже на някого "ти си прост". Нали :wink: 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #95 -: Ноември 14, 2007, 17:26:05 pm »
Да директно не би. :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #96 -: Ноември 14, 2007, 17:47:16 pm »
Чеф чудиш се какво се случва след Преванара, ами знаеш ли какво се случва след Пентаксима или пък някоя друга ваксина в Бг?

Да си призная и аз съм в същата диелма или по скоро се притеснявам ако недай си боже се случи нещо след Преванара, отговорността ще си бъде изцяло и само моя, а такава немога да нося сама. То не че е някякво успокоение, ако я носи някой друг в случая педиатъра, но все пак е лекар. Да не дава господ и чукам на дърво, да няма усложнения и проблеми. От друга страна пък д-р Бърди я препоръчва, като безпроблемна, ама знам ли дали ще бъде читава и годна за експоатация след транспортирането й. После тук в Бургас незнама дали ще се навия, някой да бие тази ваксини, те и без друго ме гледат втрещено и изумено и всеки път ме питат "ама на вас кой ви ги казва тези работи, лекар или ..." Обявена съм за параноичка, но не ми пука, най важното е на детето да му е възможно най добре, а то такова, тогава когато и мама е добре. :) :wink:

Пък явно съм проста, щото неразбрах какво точно иска да ми/ни каже Marie
Всеки гледа от своята камбанария и мери със своят аршин. Аз немога да се оценя, аз просто съм безценна за детето си  :D :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #97 -: Ноември 14, 2007, 18:08:15 pm »
Ох и при нас проблемът за гледането на децата стои на дневен ред.
Аз лично бих се доверила на свекърва си, защото тя е гледала баткото една година.Е,вярно с някои работи не бях много съгласна, но те не са били от съществено значение и не сме имали проблеми.
Ако беше здрава и силна, бих и поверила бебетата без проблеми.Поначало не бих се доверила на жена, която не е имала собствени деца.
 При нас остава вариянт за ясла или друга възможност са така наречените частни детски градини от вкъщи, където детето се гледа в къща,с много малко други дечица/има определени изисквания/, жената,която се ангажира с гледането е минала провинциалните курсове и други куп програми, къщите са проверени от комисия за безопасност.Преди да си повериш детето,отиваш и разглеждаш къщата, жената, семейството, задаваш въпроси какво ще се готви за ядене и всичко каквото те интересува.Но както и яслите така и тези домове за скъпи,но хората нямат избор и ако искат да се върнат на работа, трябва да си дадат децата някъде.
При мен жена вкъщи ще ми излезе много скъпо и колкото и да оценявам високо този труд, не мога да си го позволя.
А и нали трябва да се спестява за университет :)
Баткото тази година завърша и ни чака и студент догодина.
Честно да ви кажа,понякога,въпреки ,че съм им майка и ги обичам безкрайно, ми се струва, че не им давам цялото внимание, от което имат нужда.КОгато съм сама, толкова много неща имат да се свършват в къши, че понякога ги оставям да тичат насам натам, да си играят или да гледат телевизия, докато аз успея да посвърша нещата.За което ми става мъчно :(
Аз обаче не рабрах какво искаше да каже Мари с този постинг, не кърмя вече, но смисълът ми се губи.

Това е от нас.
Много здраве и радост на всички

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #98 -: Ноември 14, 2007, 19:26:06 pm »
Аz не мога да си представя да дам детето сега на ясла или да го оставя да го гледа друга жена. Та тя се променя не с дни, а с часове. Не мога да и се нарадвам и искам постоянно да съм нея. Само като си помисля как бърzо мина времето, когато беШе малко бебе... Че не zнаех кога е ден и кога ноЩ е ясно, но все пак ми липсва. И сега има дни в които едва иzдържам, но пак искам да съм максимално с нея. Теzи дни никога няма да се повторят...
Радвам се, че няма нужда да работя и мога поне до 3 годиШна въzраст да я гледам. След това в градина - zа нея добре, а и zа мен предполагам.
Каква е причината да търсите гледачки, трябва да се върнете на работа ли?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #99 -: Ноември 14, 2007, 19:27:24 pm »
ema2 :) Kakво като ги оставяш да си търчат, а ти вършиш работа, нали и това е част от грижата за тях, пък и да се възпитават в самостоятелност. То как иначе, да стоиш и по цял ден да ги гледкаш  :lol:
Пък аз съм си бясна  :x кроткото ми дете, което не реве следобяд рева, все едно живо го дерат, а простата му майка не махнала етикет на една блуза и му одрало вратлето...
Уж ги махам всичките, тоя съм го пропуснала и докато разбера кво е :(
Внимавайте хора, че е доста гадно.