0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2007, 12:49:46 pm »
А да за бузките и аз ползвам пастичката на Елкон сутрин и вечер ямажа и веднага изчеват.Възпалението може и да е от брадата на таткото.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2007, 13:09:08 pm »
Момичета, лекарството не е ли Елоком, това е кортикостероиден крем и не трябва да се използва дълго време, ако не е доказано какъв е обрива по-добре не мажете с него :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2007, 13:48:54 pm »
Елком съм написала да. Маже се максимум 5 дни по веднъж на ден съвсем тъничко. Така ми каза педиатърката. Тя ни го изписа. След това мажех или с Линола Фет(не помогна) или с балсамчето на доктор Тайс и повече не се появи. Мими брадатите чичковци и татко и имат категорична забрана да се търкат в детето. Само това ми трябва не ми стига че се дере и сама :D
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 13:50:34 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #23 -: Ноември 12, 2007, 13:56:23 pm »
Да аз съм го написала грешно.педиатърът ми каза,че ако няма ефект до ден,два тогава лошо мажесе сутрин и вечер..Аз я намазах 2 пъти и изчезна всичко.и повече не съм мажала.Аз не съм го написала разбираемо.Таткото ни не е с брада :D редовно се бръсне.Да    и за мустаците и за дългите бради съм съгласна.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2007, 13:58:36 pm »
Даже педиатърката ни ми каза, че може да е от слюнката ни.Като я целуваме по бузите може да се възпали кожата. 8O
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #25 -: Ноември 12, 2007, 14:13:43 pm »
да се оплача набързо - Симеон беше при свекървата за уикенда и пак му е мазала дупето с някакви боклуци, въпреки категоричната ни забрана
сега дупето е червено до кръв, той реве сърцераздирателно като сменям памперса или го мия, преди малко се изтощи и заспа
ако не се успокои мястото до довечера, ще ходя пак да му забъркат витаминозния крем - като беше дребна въшка само от него му минаваше
ако новите мами се интересуват от състава, ще го изровя от архивите
ужасен е този плач от болка, досега не го бях чувала :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #26 -: Ноември 12, 2007, 14:18:54 pm »
да се оплача набързо - Симеон беше при свекървата за уикенда и пак му е мазала дупето с някакви боклуци, въпреки категоричната ни забрана
сега дупето е червено до кръв, той реве сърцераздирателно като сменям памперса или го мия, преди малко се изтощи и заспа
ако не се успокои мястото до довечера, ще ходя пак да му забъркат витаминозния крем - като беше дребна въшка само от него му минаваше
ако новите мами се интересуват от състава, ще го изровя от архивите
ужасен е този плач от болка, досега не го бях чувала :(
Съжалявам за Симеон, дано бързо се оправи, а относно крема изрови го щото никога не знаем кога ще ни се наложи :bighug:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #27 -: Ноември 12, 2007, 14:38:48 pm »
Здрава и весела седмица и от нас.

Каси аз слагах от всичките видове капки, които ползвахме добавени в АМ. Е верно не ни помагаха, ама при нас и се оказа друго.
Нас ни изписаха от клиниката с леко запушено носле, като предполагам от сухият въздух вкъщи продължи по дълго. Слагах физиологичен разтвор и след това с напоени клечки за уши почисвах, след като станаха сополките вече зелени, ползвах Виброцил. Това ми беше каза педиатърката, затова и тях ползвах, против тях съм, но пък факт е, че детенце се оправи. Помпата едва при втората хрема влезе в действие, ама вече бяхме на 11 м.

Joshi ние също имахме пъпчици, но нашите педиатри ми казаха, че детенце се чисти и да не ги пипам, не мисля че това е от притопляне, ще си минат сами. Ако пък все пак се притесняваш, по добре е да мажеш с крем на А-Дерма и д-р Бърди също го препоръчва.
Не ползвайте Elocom той е противопоказен при продължително ползване,може да се ползва мах. 5 дни ако не е предписано друго от лекар. Аз се мажа с това чудо, но имам засилил се псориазис след раждането. По добре ползвайте Фуцидин или се консултирайте с повече от един педиатър.
Мой съвет е да носите и вие в къщи памучни дрехи, оказа се че при нас тези пъпки се появяваха когато слагах поларени жилетки.


Така да се оплача, вече 4-ти месец продължава ремонта до залепената до нашата сграда, вярвайте ми вече съм ЛУДА. Днес не издържах и се обадих до общината на общински ред и сигурност, казаха че ще вземат незабавно мерки. Четох наредбата, която предвижда и глоби, а при повторно нарушение и забрана, та да видим ще има ли резултат.Няма да ви казвам, как спи Тони при такъв ужасяващ шум и после да ми казват, че ми било нервно детето  :(  :x мога и да го осъдя тоя за нанесени морални щети на мен и детето ми, ама това по нататък ...
Сега за кастинга на детегледачки, също потресаваща картинка, абе тия хора хем безработни, хем ги мързи да работят, как може  :( и притенции големи. Не ми харесват детенце, представяте ли си. Не заспивал сам, ядял трудно (тук се има в пред вид, че яде фино пасирана храна, а понякога се дави), трудно се изхожда, че и по няколко пъти на ден, не се изхожда още в гърне, много пищи защото го боли коремче, преди да се изходи, своенравен бил и т.н. Реших да пробвам две, три за по седмица ами кво да ви кажа, едната дойде и повече не се обади, другата пък искала мин. 3 лв. на час (това прави около 470 лв. месечно, за раб.време от 9 до 17 ч.), защото ми било трудно детенце и трябвало да търся квалифицирана детегледачка, а те взимали много над 3 лв. за час. Третата пък в странието си, прави само гафове и не ме чува какво й обяснявам. Моят най голям проблем е храненето на Тони, ето тази последната изяви желание да го нахрани, ами той се задави а тя продължава да пъха ли пъхя лъжицата  8O :x След това реши да измие нааканото дупе, ами кво да ви кажа, след това имаше още материал по гънките, а за слагането на памперса нямам думи, след като се изправи и хукна да си играе, памперса се свлече и добре че имаше боди, та да не падне на земята. 8O 8O 8O Това е действителността и вече се замислям за частна детска ясла или да си остана и тази зима в къщи.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 14:42:10 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #28 -: Ноември 12, 2007, 14:42:48 pm »
Какво е правила тази жена да съсипе дупето на Симеон.Дано по-скоро да се оправите.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #29 -: Ноември 12, 2007, 14:47:50 pm »
Дано малкия Мони се оправи по-скоро. Ултра, и аз имам един витаминозен крем, правен, нищо чудно и да е по-същата рецепта, колкото пъти съм прибягвала до него (дори и за собствени нужди), винаги е имало добър ефект.
А ако го покиснеш малко в отвара от смрадлика или лайка? Те нали са за труднозарастващи рани. Това като допълнение към мазането.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #30 -: Ноември 12, 2007, 14:50:24 pm »
Здравейте и от мен! Доста време нямах нет и затова не съм се вкючвала. Радвам се отново да съм сред вас!  :)
За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Касси, трябва да стиснеш два пъти и по този начин се пълни целия капкомер. И след това  целия го изстискваш в устичките преди всяко хранене. Аз се родих откакто имам инфакол. Дано помогне и на вас.
Аз също ползвах инфакол по този начин, наистина помага.
За запушено носле - от както се е родила ползвам Стеримар (спрей), дестилирана морска вода обогатена с минерали. Предпочитам го пред физиологичния ратвор и го използвам за ежедневния и тоалет на носа още от 20 ден.
Имам въпрос към мамите с проходили дечица. Ние сме на фаза изправяне в кошарката и пристъпвайки несигурно докато се държи за оградата. Мога ли вече да я слагам в проходилка или е рано. Изобщо какво ви е мнението за проходилките?
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #31 -: Ноември 12, 2007, 14:51:46 pm »
Перде, колко струва на месец частната детска ясла? С какво ги хранят? Имаш ли отзиви отнякого за там?
Аз имам познати, които водят децата си на частни детски градини, изумих се от таксите, съвсем отделно транспорта, недобтрата подготовка на кадрите и най - вече от това, че децата ядат абсолютно всеки ден суха храна на обяд ( кухня нямат), а следобедната им закуска е вафла, никога не им давали плод. Та не знам що за вариант е това.
Дано в Бс е по друга ситуацията.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #32 -: Ноември 12, 2007, 15:13:55 pm »
двата варианта на витаминозния крем:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7843.msg144322;topicseen#msg144322
lanolini }
Vaselini }
Aq. calcis } aa 50,0
vit A 100000E
Vit D 300000E
revanoli 0.10
nystatini 5000000 E
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7326.msg136218#msg136218
Nistatin 1000000 E
Vit A     60000
Vit D     600000
Lanolin (немога да го разчета)
Vaselin  30


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #33 -: Ноември 12, 2007, 15:35:58 pm »
Перде, колко струва на месец частната детска ясла? С какво ги хранят? Имаш ли отзиви отнякого за там?

Цвети имам много добри даже отлични отзиви за частната ясла. Група от 12 деца мисля, имат си кухня, такса от 170 лв. на месец, ще го уточня, проверя на място.
Има още някаква занималня, луксозно изпълнение и персонала бил на ниво, 10 лв. на ден, обаче аз трябва да нося храната. Това също предстои да бъде проверено и уточнено.Групата е от 6 деца, на възраст от 1 до 3 години, другите групи са от 3 до 6.

Ултра съжалявам за Монката, да се опрая бързо, бързо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #34 -: Ноември 12, 2007, 15:40:34 pm »
Весела седмица и от нас: При нас "сняг се сипе на парцали, щом се сипе - начи вали, той е пуФкаФ и мек - демек снЕг" :)
Дано дечицата ни са здрави и калени. Ние и днес не пропуснахме да излезем за малко на терасата и заспахме сладко.
Напъните за сядане са неистови, чак ше се наакаме. Издаваме всякакви звуци и "пеем" гръмогласно. Ядем си ръцете здраво и се лигавим мощно.

Ultra, аз може да съм банална с този Имазол, но на нас подейства вълшебно при много подсечено - детски е, освен всичко друго. Мина ни за ден-два!

Joshi, може да е бебешко акне /по Бърди/, а не от претопляне. Ако е възможно да изчакаш, ти прецени и да не мажеш. Минава само за около седмица две. Д-р Бърди ме посъветва да не мажа с нищо и да имам търпение преди да ползвам кортизонови мазила.

Каси, аз давах капките на Криси в лъжичка и тя си ги изсмукваше като змей. Една силиконова мека лъжичка и за да не оства по лъжичката я обръщах и Криси я засмукваше и всичко отиваше в коремчето. По-добре е преди хранене, защото може да повърне накрая и да върне капките.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #35 -: Ноември 12, 2007, 18:15:38 pm »
Сватя, ако знаеш снощи как ми помогна с описанието си за даване на Олинт-а! Добре че бяха твоите обяснения, щото тоя накрайник на спрея в толкова малко носле не може да се завре.

Да се оплача и аз на свой ред / Дано на Мони да му мине бързо дупето, а Пердето да си намери детегледачка/. Днеска си купих заветната помпа Медела - еми за моите изисквания просто не става. 45 лева просто на вятъра!
Иначе ние продължаваме да сме бони - и аз, и Вики! Гълтам си Зинат-а, той го цока от мене ... и те такааааа :D... ин кен бидон както се казва в едно ТВ предаване.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #36 -: Ноември 12, 2007, 18:28:44 pm »
Сватя, ако знаеш снощи как ми помогна с описанието си за даване на Олинт-а! Добре че бяха твоите обяснения, щото тоя накрайник на спрея в толкова малко носле не може да се завре.

Да се оплача и аз на свой ред / Дано на Мони да му мине бързо дупето, а Пердето да си намери детегледачка/. Днеска си купих заветната помпа Медела - еми за моите изисквания просто не става. 45 лева просто на вятъра!
Иначе ние продължаваме да сме бони - и аз, и Вики! Гълтам си Зинат-а, той го цока от мене ... и те такааааа :D... ин кен бидон както се казва в едно ТВ предаване.

Сиромах човек - жив дявол, нали знаеш. Тука сиромах в смисъл на "горкия". Изобщо всичко що се завира някъде из носа на детето е кауза пердута. Аз имам на Чико аспиратор, взех и на Нук /те такова животно нема - абсолютно не действа, поне при нас/ Аз си чистя с клечка за уши внимателно и това си е. Много ми е жал като се събуди от похъркване, но капвам разтвор и поолеква, иначе ако почна с аспиратора и половината нощ отива на кино.
Дано да ви мине скоро и да нямате проблем с нослето, но очевидно трябва да се израсте проблема /изключвам хремата/, докато не почнем да се секнем  :? Дет викаш Ин кен бидон  :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #37 -: Ноември 12, 2007, 18:38:31 pm »
Ани, и с к'во го е мазала, егати, че чак рана да стане 8O

Цветенце, в нашия квартал има две частни детски градини с ясла, хранят ги 4-ри пъти на ден, едното ядене е плодове, другото е от частна детска кухня им носят храната, 10 деца са в група с 3 лелички, и таксата е почти два пъти по-ниска отколкото гледачка :)
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #38 -: Ноември 12, 2007, 18:43:20 pm »
Витаминозното кремче, както го нарече Ани, наистина е страхотно, но има добър ефект кагота цветът ми е бежаво-кафяв. Това било защото се слага още една съставка, обаче коя беше! На нас преди ни го правеше една аптекарка в една аптека, която затвориха. поръчах поредната доза в нашата аптека и с учудване констатирах, че крема е доста светъл като прозрачен. И не е толкова ефективен. Издирих аптекарката и тя ми каза за съставката, която слага, но..излезе ми от главана. Ако се сетя ще пиша.

Иначе за пъпките - и аз мисля, че са чистене на кожата. Крема на д-р Тайс е наистина много добър за такива обриви!

Ох, ако можехте да видите: Матей вика лельо и си умира от смях. Нова дума и е интересна!

За проходилката, мисля, че това че ходи в кошарата е далеч по-полезно от проходилката, но вече спокойно може са слага там!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #39 -: Ноември 12, 2007, 19:02:03 pm »
Перденце,
ако можеШ да си го "поzволиШ", по-добре си остани в къЩи и гледай Тони zимата. Колкото и да е добра градината, едва ли Ще се грижат zа него така, както ти самата. А и като zапочнат болестите (сополите) на едно дете и отиде цялата група. Нека порасне оЩе малко, да zапочне да дъвче, да не се дави. Да е по-стабилен и самостоятелен.