0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #60 -: Ноември 14, 2007, 11:28:05 am »
Фуси ужас. Добре че не си се потдала. Ще ни осакатят децата тея. :(
Ние сме с хрема. И аз и малката. Чичо и се появи онзи ден с хрема и гърлобол и каза чак като си пойгра полвин час с малката. Питам аз чичо ли е или какво. Аман :( И сноши малката се разкашля и тръгна и хрема. Днеска сме при педиатърът да се опитаме да пресечем това чудо на време.
Перде и аз мислех варянта за жена в къщи, но нещо не ми харесва. Другия варянт- ясла го отхвърлям, струва ми се още малка, та ще видим да направим комбинации някакви с майка ми, дано го измислим.
Ултра аз на моята свекърва категорично съм и забранила да се докосва до тоалета на детето. Тя си знае, мас и тва е. 8O И не и я оставям изобщо. Може да си играят в къщи когато аз и мъжа ми сме при тях. Да не ти казвам че за стерилизация не беше чувала 8O
Как са ги гледали тея деца не ми е ясно.
Нас ни чака един хубав ремон и супер чистене. Пак благодарение на свеки и сие.
Пипат стени с мръсни ръце, бабката забрави че е с обувки и влезе. А брат му пък изобщо не се и хаби да се събуе докато ни няма и така. Пребоядисвахме миналата година ноември и сега просто не си личи. :( А с приближаващите хубави празници е грехота за мен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #61 -: Ноември 14, 2007, 11:40:41 am »
Фусинка, радвам се, че непреките ми впечатления за д-р Топов са се оказали верни. Просто рядко съм срещала лекар, при когото децата не плачат. Още повече с този внушителен вид. :D Той Колето отдавна е дал заявка за професура, ама кой да го вземе насериозно. :lol: Дано вече всичко се оправя, че много му се насъбра напоследък.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #62 -: Ноември 14, 2007, 11:47:48 am »
Фуси,
браво на тебе! Спаси Колето от ненужна операция и потърси мнение при друг специалист, след като не се довери на компетентността на докторката. Ама това си е престъпление  :x. Дано лесно свикне Колето с очилата. Ще е професор и половина  :wink:.
Аz само да попитам - има ли вероятност да се "иzрастат" теzи диоптъри?
И да оzдравявате и вие и на Лидето куклата!

Аz само да кажа в zаЩита на свекито на Ултра. На Мелани дупето се иzрина zа 1 ноЩ, след като се е била наакала, а аz я смених сутринта. Въвеждах нова храна и явно не беШе и понесла. Полzвам само един и съЩи бариерен крем.
Вероятно и жената е дала неподходяЩа храна и е станала белята  :?.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #63 -: Ноември 14, 2007, 11:52:34 am »
Фуси, добре че не си се поддала на твърденията на онази лекарка. Ама то ние в България си знаем, че на лекар току така вяра се няма и проверяваме по няколко пъти. Въоръжи се с търпение за очилата. На Мия й дадоха очила също заради далекогледство, почти същия диоптър. Взехме ги септември и все още не ги приема изцяло. в началото беше голяма борба, после започна да ги задържа за 30 секунди, сега вече сама ги иска от време на време, но все още е за кратко. То тя по принцип не търпи нищо на главата си, та може би и затова толкова трудно свиква. Дани, на мармотчето много лесно ги приел, ама моята госпожица е много упорита. В София има само една специализирана детска оптика - не съм очарована от модела на рамката, но поне са здрави -доказано вече с многобройни захвърляния.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #64 -: Ноември 14, 2007, 11:56:09 am »
и ние се каним да водим Мони на очен, така че вашите коментари са ми много полезни.
не съм забелязала да криви оче, но като му показвам нещо присвива понякога силно очи, за да го види.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #65 -: Ноември 14, 2007, 11:58:07 am »
Оле, Фуси, чак сега те прочетох, че той Колето пак бил с такава температура, аз останх с впечатление, че само ти си болната :( Добре, че не е имало такива шокови изживявания и за двамата този път.
А за историята с очичките, то има ли смисъл от коментар. Нямаш ли си собствено медицинско образование и познания такива във всякакви сфери - то направо си загубен...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #66 -: Ноември 14, 2007, 12:03:46 pm »
Фусита, браво- само така, трябва да се проверяват тези "търгаши", аз още нямам отговор на жалбата си, ей ша им се незнае, добре че имам входящ номер, пращам към централната НЗОК, не че нещо ще стане, ама ей така- аз да съм си свършила работата.
Искам да кажа, че д-р Топов и на нас ни свърши прекрасна работа, както знаете братовчедка ми роди момиченце със Даун, оказа се че има перде и на двете очи /слава Богу само това е като малформация/ и миналата сряда д-р Топов я оперира- перфектно се е справил, много е доволен от операцията, живот и здраве след месец-два и другото оче. Та така- мисълта ми беше да благодаря за безценнта информация на Мармот, СтефиЗ и кой още се включи тогава, че забравих- благодарение на вас Ивонка-бонбонка скоро ще вижда.  :flower: :flower: :flower:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #67 -: Ноември 14, 2007, 12:08:34 pm »
Здравейте момичета,
В новата седмица да се отчетем и ние.
Перде, не знам колко трудно яде Тони, но аз с Габито вече направо избеснявам като дойде време за ядене.От цялата компания бебета, с които движим ние сме най-злояди и до сега нвън имаме само 2 хранения с голям зор.В нас яденето е с 1000 мъки и накрая аз вече треперя.Пробвала съм какви ли не технологии да я залисвам и не и не.Инати се и стиска устата , дори и след 7 часа неядене пак е същото.Кога ще се оправи в тая посока не знам, но дано е скоро, че аз вече съм кълбо от нерви като дойде време за хранене.
С яслите направо не знам как ще се оправяме, тук около нас в Студентски град всичко е с предварително записване и имат хиляди претенции, детето да се храни само, да било самостоятелно, а как на възраст под 2 години не ми е много ясно, но...........
Напоследък съм под пълен стрес, нямам и 1 час почивка и да отида някъде без малката и просто благородно завиждам като Ви чета как намирате начин да отидете някъде на ресторанти и дискотеки, за мен това е мисия невъзможна.Имаме си една работеща баба, а другата сме я отписали въобще, защото на мея не и пука за нас, а пък и е такава отврат, че дори да и пука не бих я допуснала до детето, подхода и е никакъв.
За дупето витаминозния крем ни е спасявал вече няколко пъти у съм страшно доволна от него.
Браво на Колето, че вече е ОК всичко и дано скро няма нови здравословни проблеми за да може мама Фуси да е по-спокойна.
Някой беше писал преди време за благотворителен базар , но не се сещам кой.Има ли вече уточнен час?
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #68 -: Ноември 14, 2007, 12:10:31 pm »
Фуси, ще е възможно ли да дадеш кординатите на д-р Топов. Много ще съм ти благодарна.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #69 -: Ноември 14, 2007, 12:17:27 pm »
Да,темата за докторите и за мен в момента е актуална.Много се притеснявам от избора на лекар за детето.Това е мнооого важно нещо.Страх ме е от прехвалени доктори и от непознати имена в педиатрията.Това ще е човекът,на който ще разчиташ за здравето и живота на детето ти.Много важен момент.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #70 -: Ноември 14, 2007, 12:18:21 pm »
Е как - веднага давам. Д-р Топов приема в лекарските кабинети на Пенчо Славейков- там където приема и д-р Катя Тодорова. Телефонът за записвания е 952 36 00.

Ултра, за подсичането - аз ползвам Ексципиал бадемово масло - просто е страхотен - зачервяването изчезва за 24 часа.
В очакване ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #71 -: Ноември 14, 2007, 12:23:32 pm »
Някой беше писал преди време за благотворителен базар , но не се сещам кой.Има ли вече уточнен час?

25 Ноември, Неделя, 11.30 часа, ИнтерЕкспо Център.
Вход - 2 лева.
Подестих, че нямат инфо на сайта, вече са публикували. Който иска да погледне тук:

http://www.iwc-sofia.com
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #72 -: Ноември 14, 2007, 12:24:22 pm »
Цветенце, ето тези са:
тел. 952 36 00, бул. Пенчо Славейков (не знам номера, но е точно до Капитан Кук),на същото място, където е и кабинетът на д-р Катя Тодорова
Ето и малко инфо за първите прегледи при офталмолог:
http://www.zdrave.net/Portal/Careers/Default.aspx?evntid=GNi0DVKIfgA%3d
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 13:36:55 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #73 -: Ноември 14, 2007, 12:45:14 pm »
Искам да питам някоя веща другарка:
На невръстната Кристина венеца от дясно долу й е подут малко, все едно зъбче си прави място, с такава големина е подутото и е червено, а тя напоследък много стръвно си яре пръстие. Възможно ли е да и никне зъб "на кестерме" дет се вика, не е по средата, ами отстрани. Нали доколкото знам традицията е да е по средата или вече традициите не са това, което бяха  :? Незнам дали не е нормално подуто така  :? И от другата страна има малко, но не е толкова издуто.
Месри!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #74 -: Ноември 14, 2007, 12:46:44 pm »
тц, не е, те май всички имат такива подутинки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #75 -: Ноември 14, 2007, 13:11:10 pm »
Уайт, мерси за линка. Тъкмо бях решила, че ще ходим на очен лекар като стане на 9-10 месеца, ама след като прочетох статията, ще вземем да поизбързаме. :D

Фуси, бързо да оздравявате с Колето.

Ултра, вчера минах покрай една занималня в един нов блок срещу пицария Рагаци до 20 ДКЦ. Можеш да провериш и там.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #76 -: Ноември 14, 2007, 13:13:34 pm »
КАСТИНГ за детегледачки!
...
Перде, нали не го казваш сериозно? Едва ли оценяваш своите собствени майчини грижи на 3 лева на час, че дори и по-малко?

Как са ги гледали тея деца не ми е ясно.

Е, те така: без памперси, без Мустела, без проходилки, без овлажнители...
Щото не са били чак толкоз прости: знаели са, че лЮбов си трябва, а не друго.
И са изкарвали бая качествени хора: на война са ходили, за Родината си, къщи са строили, дървета са садили, момчета са раждали. Завещали са ни собсветни имоти, а не кредити. Оставили са ни обичаи и традиции, а не маркетингови трикове. Инкенбидон, я!
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 13:29:36 pm от Marie »
Alexandra
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #77 -: Ноември 14, 2007, 13:20:44 pm »
Фуси, Уайт благодаря  :D Записах ме се за понеделник, та ще видим и при нас как са нещата.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #78 -: Ноември 14, 2007, 13:24:12 pm »
Marie,
 :balk_47: :balk_47:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #79 -: Ноември 14, 2007, 13:28:26 pm »
Цитат
Много ми се иска да открия близо до нас някой детски център или детегледачка да гледа Симеон почасово
Ултра, на мойто педи щерката /също дофторица, която в момента специализира педиатрия и е много лъчезарно момиче/ гледа почасово деца щото още не може да практикува. Ако проявяваш интерес - пиши на лични. 

Нина, ми и ние май тръгваме със зъбче. То е рев, то е писъци, никакво желание да спи, само че при нас долния венец от дясно е побелял лекичко. Кат дадеш панадол и се успокоява.

За постинга на Мари - еми отвреме на време верно се изпростява, включително и аз съм в кюпа. Уж гледам да съм деликатна, да съм еди си ква си ... ама то умна кърмачка май няма.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 13:31:12 pm от lady_11 »