0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #40 -: Ноември 12, 2007, 21:17:06 pm »
Ами,освен да изчакам с пъпчиците.За сега няма да мажа.Благодаря ви за съветите.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #41 -: Ноември 12, 2007, 21:36:17 pm »
Ох, и Алекс има пъпчици - малки червени с бяло връхче, появяват се, изчезват и други се появяват. :( И педиатърката ни и ние сме на мнение че са хормонални, обаче вече трета седмица продължават да се появяват. Вече по челото и бузките почти няма и не се появяват, но са много упорити зад ушите. Как мислите, до кога да ги чакам да отминат и кога да почна да се притеснявам? Със сигурност не са от претопляне, щото според всички съм майка екстремист и ще си уморя детето от студ. Тя спи по боди и чорапи в спалния чувал. А пък когато не е в него е с памучно гащеризонче само.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #42 -: Ноември 12, 2007, 21:40:53 pm »
Ох, и Алекс има пъпчици - малки червени с бяло връхче, появяват се, изчезват и други се появяват. :( И педиатърката ни и ние сме на мнение че са хормонални, обаче вече трета седмица продължават да се появяват. Вече по челото и бузките почти няма и не се появяват, но са много упорити зад ушите. Как мислите, до кога да ги чакам да отминат и кога да почна да се притеснявам? Със сигурност не са от претопляне, щото според всички съм майка екстремист и ще си уморя детето от студ. Тя спи по боди и чорапи в спалния чувал. А пък когато не е в него е с памучно гащеризонче само.
Да ви кажа от както купих крема А-Дерма нямаме проблеми с пъпките - уж и у нас не е никак топло - през деня 21-22 максимум, през нощта - 19 градуса и все пак й излизат от време на време.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #43 -: Ноември 12, 2007, 21:50:16 pm »
СтефиЗ, тази голямата градина, дето е точно след Т-маркета, да не е тя частна?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #44 -: Ноември 12, 2007, 22:02:25 pm »
ултра, твоят "витаминозен" крем е противогъбичен, душко. съдържа Нистатин. ти сигурна ли си, че трябва да мажеш дупето на детето с нистатин без нужда?

другарки, пъпчици по лицето "от претопляне" са малко вероятни, еле пък през късна есен и зима. тези от претопляне обикновено са по вратлето, раменцата, зад ушите - не по лицето. то е открито - какво претопляне там, бе? ако се е претоплило лицето и се е изринало от това, тогава пък облеченото тяло трябва да е като крастава жаба от пъпки, нали?

Елоком е кортикостероиден крем. изписва се само от лекар, при специфични случаи! тази мама, дето маже лицето на бебето си с него, когато се зачерви от допир до брадата на таткото, прави много сериозна грешка.

изобщо - четете внимателно листовките на всичко, което давате и плескате по бебетата си! не ползвайте лекарството, което са ви предписали миналия път за нещо подобно или което са предписали на съседчето!

Стефи, колко е таксата в редутските ясли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #45 -: Ноември 12, 2007, 23:00:28 pm »
Sia, това са безобидни пъпки т.нар. "бебешко акне". Наистина са на хормонална основа и не трябва да се пипат нито да се мажат. Аз също минах през това притеснение, педиатърката ни обясни че това е нормално. Излизат за няколко дни и после сами си изчезват. Щом са минали по лицето, значи и зад ушите скоро ще отшумят!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #46 -: Ноември 12, 2007, 23:51:37 pm »
Нашто "витаминозно" кремче е с ланолин, вазелин и ампули вит. А и вит.Д. Помогна много, когато на Симона и се белеха зверски ръчичките и крачетата като беше новородена.
А иначе ние, мисля, се претоплихме в началото, точно в ей такова време, щото аз от притеснение да не му е студено, надувах парното, а майка ми пък обличаше с колкото повече дрехи успее. Пъпките бяха по вратлето, гушката и долната част от лицето - около устичката, бузките, към ушенцата. Педиатърът, който дойде у нас, се произнесе, че температурата е висока, а детето навлечено, коригирахме това и пъпчиците отшумяха без да мажа с каквото и да е.
Защо бе, Джам, не е ли по-вероятно претоплянето да е точно студените месеци, когато бичим парното и навличаме детето, отколкото лятото, когато то е по-разсъблечено и проветрено?...
Аз досега, по-скоро по тази логика за претоплянето...
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 23:53:48 pm от tzvetenze »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #47 -: Ноември 13, 2007, 00:41:41 am »
Напълно съм съгласна с Джам! При нас тези пъпчици се появиха след около 2-3 седмици от раждането и педиатъра(на който имам 100% доверие), каза че са хормонални защото бебетата се изчистват от хормоните на майката. Не съм ги мазала с нищо и сами сси отшумяха. Едно време нашите баби да не би да са мазали децата си с разните му помади? Това е лично мнение :oops:
Касси, най-добре както са ти казали и другите, давай Инфакола в устичката като гледаш да е в края на езичето откъм гърлото, преди всяко хранене по един пълен капкомер. Така пише и в листовката. Цункай сладките бебоци от нас.

При нас положението е трагично. Сами не иска да яде, от гърдата суче 5минути и почва неистов рев, а от шишето изяжда макс.60мл с много почивки и плач. Прес деня въобще не спи и е много неспокоен. педиатърът се съмняваше за инфекция на урината, но всичко е ок. . Въпреки всичко за 1месец беше качил 1,200кг, а Алекс 1,400кг. и то само от на мама млякото. Започвам да си мисля, че детето си е злоядо :?.
За сметка на това брат му си хапва лакомо от мама и след това блаженно заспива.
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 00:45:23 am от mecheto »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #48 -: Ноември 13, 2007, 00:49:13 am »
ултра, твоят "витаминозен" крем е противогъбичен, душко. съдържа Нистатин. ти сигурна ли си, че трябва да мажеш дупето на детето с нистатин без нужда?
аха, знам, че има нистатин - и мен това ме притесняваше, но все пак го ползвах
консултирах се с педиатър, прочетох и листовката:
Нистатин Актавис се прилага за локално лечение на микотични инфекции на
кожата и полулигавиците, причинени от гъбички, наречени кандиди като:
• Ангуларен хейлит (сцепване на устните ъгли);
• Ерозии в междупръстните гънки на ръцете;
• Кандида периониксис (гъбична инфекция около ноктите);
• Кандидозни баланити и вулвити (гъбични инфекции на външните полови
органи при мъже и жени);
• Дерматит от пелени при кърмачета;
• Гъбичин инфекции при продължително лечение с антибиотици или при
имуносупресия

преди близо година, когато пак имахме подобен проблем, намазах точно два пъти и си реших проблема
останалото количество изхвърлих след време, реших, че му е изтекъл срока
сега обаче ще си спестя нистатина и ще пробвам рецептата без него, поне да ми е спокойно

с Елоком внимавайте много наистина! на нас ни се наложи да правим няколко курса на лечение с него заради упорит атопичен дерматит. екземите вече ги няма, но на тяхно място кожата е депигментирана.
ако не ви се налага наистина, по-добре не го ползвайте.

Стефи - мазала е дупето с олио за тяло за възрастни. Прави го вече за трети път. Първия път, когато ни каза й вдигнахме луд скандал. Вторият път беше наскоро - била сложила щото предния път нищо не се било случило, нищо че сме й били забранили. Казахме й, че такова разсъждение е идиотско и че все пак има вероятност да стане проблем и тогава тя ще носи отговорност. И какво да я правя сега?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #49 -: Ноември 13, 2007, 08:55:57 am »
Ultra, решене на вашия проблем би бил коледен подарък за свекървата: бебешки комплект козметика ;)
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #50 -: Ноември 13, 2007, 08:59:56 am »
Цветенце, незнам за коя градина ме питаш до Т-маркета, там е Гео Милев, не съм ги проучвала :wink:

Ами Ани, следващия път просто не й го оставяте и толкоз. Тя не работеше ли в детски ясли тая жена? Ако и там така гледа децата, при това чужди ...

Джам, на едната таксата е 250 лв. + 3 лв. за храна колкото дни е ходило детето, макс 320 лв., в другата е 340 лв. общо, не е разделена.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #51 -: Ноември 13, 2007, 09:26:26 am »
Ултра, кремчето може да се направи и без нистатина, при нас той изобщо не фигурира в рецептата. Както и е добре този крем да се поръчва във възможно най-малкото количество, защото няма измазване :)

Стефи, абе знам, че там е Гео Милев, ама понеже мислих, мислих къде има детска ясла в Редута и не успях да се сетя, та реших да не си присъединила и малко от съседния квартал към Редутата :lol:
Всъщност сега се сетих за една.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #52 -: Ноември 13, 2007, 10:11:38 am »
Напълно съм съгласна с Джам! При нас тези пъпчици се появиха след около 2-3 седмици от раждането и педиатъра(на който имам 100% доверие), каза че са хормонални защото бебетата се изчистват от хормоните на майката. Не съм ги мазала с нищо и сами сси отшумяха. Едно време нашите баби да не би да са мазали децата си с разните му помади? Това е лично мнение :oops:
Касси, най-добре както са ти казали и другите, давай Инфакола в устичката като гледаш да е в края на езичето откъм гърлото, преди всяко хранене по един пълен капкомер. Така пише и в листовката. Цункай сладките бебоци от нас.

При нас положението е трагично. Сами не иска да яде, от гърдата суче 5минути и почва неистов рев, а от шишето изяжда макс.60мл с много почивки и плач. Прес деня въобще не спи и е много неспокоен. педиатърът се съмняваше за инфекция на урината, но всичко е ок. . Въпреки всичко за 1месец беше качил 1,200кг, а Алекс 1,400кг. и то само от на мама млякото. Започвам да си мисля, че детето си е злоядо :?.
За сметка на това брат му си хапва лакомо от мама и след това блаженно заспива.
добре че поне единия си хапва!Ама щом и Сами наддава защо се притесняваш! Док Мели казва, бебе от глад не е умряло!!! Ще си поиска като огладнее!! Мойта мишонка хич не знам колко изяжда! Само тя си знае! Кога повече кога по-малко!!! Като поиска давам, като не ще не ще!!! Само не се притеснявай!!!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #53 -: Ноември 13, 2007, 10:54:42 am »
Мелани беШе един път с леко подсечено дупе и на консултацията педиатърът каzа, че прилича на гъбична инфекция и и предписа цинков крем "Infectosoor" на InfectoPharm. Активното веЩество на крема е Мiconazolnitrat (2,5 мg / 1 g) и  Zinkoxid (150 мg / 1 g). Крема е специално zа въzпаление на кожата в областта на пелените. При нас имаШе много бърz ефект.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #54 -: Ноември 13, 2007, 13:32:00 pm »
Джам, на едната таксата е 250 лв. + 3 лв. за храна колкото дни е ходило детето, макс 320 лв., в другата е 340 лв. общо, не е разделена.
Стефи, за кои говориш? Аз знам, че в тази, която е до парка таксата си е 3лв. на час, което като се сметне за 8 часа на ден, месечно се връзва 480лв. Не съм сигурна, че храната влизаше в тая сума. това по разказ на една позната, която води детето си там, не съм проверявала лично. Аз все се надявам да избегнем яслата, но на този етап още не знам как ще стане това финансово. Първо ще помоля майка ми евентуално да остане да гледа Мия до 3 години и ние да й плащаме някакви пари, а ако не се съгласи, ще трябва да търся детегледачка, което с всеки изминат ден се убеждавам, че ще е адски трудно. Ама въобще не мога да си я представя малката шушонка на ясла...
Ултра, дано Мони да се оправи бързо. Ако моята свекърва направи подобно нещо, сигурно ще й забраня достъп до детето без придружител. Не че има такава опасност, щото моята е в другата крайност и вижда Мия веднъж на няколко месеца и не проявява особен интерес към детето.
<br />[link=http:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #55 -: Ноември 13, 2007, 14:03:27 pm »
Мешко, тази за 340 лв. е до парка, това са данни от лятото, лично ходих да говоря с директорката.
другата е в долния край на Редута, аз там съм записала Деси :)
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #56 -: Ноември 13, 2007, 15:05:57 pm »
Нистатин, разбира се, точно за него говореше аптекарката, че оправя работата!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #57 -: Ноември 13, 2007, 17:21:31 pm »
Тези пъпчици по лицето на бебето към ушичките, за които говорите не са от притопляне. Както са казали другите, бебетата се чистят от хормоните. Не познавам бебе което не ги е имало. По-добре не мажете с нищо, те сами си минават.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #58 -: Ноември 14, 2007, 11:12:10 am »
Дупарата се пооправи, благодаря на всички за идеите :hug2:
Снощи ходихме на индийски ресторант:
http://www.ramayana.travel.bg/info_bg.html
Бяхме огромна компания и изкарахме много весело, бистрейки извечната тема "Катаджии и пътни произшествия" :lol:
Манджата е вкусна, обслужването прекрасно, атмосферата е изискана, но е малко по-скъпо от обичайното и входът към ресторанта не е особено представителен (това ако решите да водите някое шефско тяло там).
Все пак е добър вариант ако искате да разнообразите.
Установих, че още нямаме планове за Нова година и че всичко вече е резервирано :(
В неделя ще ходим на Helloween, ако някой от вас ще ходи също - да се обади да си спретнем компания :D
А ако успея да се организирам, мисля тази събота да правя прощапулник на Симеон. Майка ми е изчела всичко по въпроса и съм сигурна, че пак ще направи празника неповторим :D За питката беше разпечатала един куп обичаи от интернет и се получи прекрасно. Хубаво е да се инвестира време в обучението на бабите за боравене с компютър - инвестицията се връща стократно :wink:

Много ми се иска да открия близо до нас някой детски център или детегледачка да гледа Симеон почасово. За съжаление приемат над 2-годишна възраст, а понякога имам работа, свързана с ходене по институции, където е невъзможно да съм с детето. Бабите са на работа през деня, а детегледачка на повикване ми се струва мисия невъзможна...
Ако имате идеи по въпроса, ще се радвам да ги споделите


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #59 -: Ноември 14, 2007, 11:13:02 am »
Привет - мривет и от нас!
Отсъствието ни надявам се да бъде извинено - ще дадем извинителна бележка.

Колето-Болето отново се тръшна и отново с разкошната си темп. от 39.5 ,ама тоя път без противния термор - ура, ура, ура!
Нямаше никакви други болежки - нито гърло, нито ухо, нито ни - що! Ама майка му какво треперене му удари - нЕма да ви казвам  :lol:.
После за капак и аз се тръшнах яко, но се оказа, че умирането не било лесна работа  :lol:

Обаче имаме и ново двайсе - ние да не сме ви нЕкви обикновени. Помните ли, че аз още от време оно си мрънкам, че Колето ми криви едното очо. Е, пак бях писала, че го водихме в супер прехваления и супер модерния очен център Визус. Прегледа го доктор Чернодринска, рече, че очите си били екстра, ама се налагало да му оперира слъзния канал с пълна упойка, голям бил за масажи. Цена на прегледа 50 кинта
Такаааа, аз понеже рекох, че няма да си дам детето за такава глупост да го упояват, оправихме слъзния канал с масажи, значи операцията въобще не се е налагала :x.
Аз продължих обаче да си упорствам, че Колето си криви окото. Уайт и Мармота ми препоръчаха д-р Топов, за което съм им безкрайно благодарна. Отидохме вчера ние с дитенциту и се оказа, че въобще не си въобразявам, криви си окото и още как, просто защото има 6 диоптъра далекогледство и на двете очи. Капнаха му капки - всичко както си трябва. Цена на прегледа 20 кинта. Сега Коленцето ще носи очила - т.е. ще прилича на професор от малък  :lol: Завиждайте  :P

Обаче да ви кажа просто побеснях - ще отида да я ритна в ашиците гореспомената докторка - как може такова безобразие - щеше да го оперира за абсолютна глупост, обаче не видя сериозния проблем... ами знам, че докторите не са безгрешни, ама това не пречи да се ядосам яко
В очакване ....