0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« -: Ноември 12, 2007, 10:06:45 am »
Дано новата седмица, макар и дъждовна, да ни донесе положителни емоции и нови бебета :).
Аз ще започна седмицата с един въпрос.Мики е вече на 3 седмици,цялото му личице е в пъпчици.Нормално ли е?По тялото няма.Не съм му мазала лицето с нищо.Почиствам само с преварена водичка.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2007, 10:07:57 am »
Весела седмица и от нас, при нас засега има някакво слънце ама да видим докога... Тези пъпчици да не са от претопляне бре, щом са само по личицето?
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2007, 10:23:41 am »
Хубава и ползотворна седмица!

И на мен за претопляне ми беше първата мисъл.

Да питам момчешките майки - търся за подарък някаква кола от тези дето са с дистанционно, ама никога не съм обръщала внимание на такива играчки, та къде? В Метро имат ли, че имам път натам?
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2007, 10:34:42 am »
Здравейте и от нас! И аз да кажа с какво се сблъсках ,а ако някой може да даде съвет ще съм много благодарна!Диди вече е на 5,5м.и явно венците я дразнат ,но като суче започна да ме хапе ужасно ,много боли ,но и да и кажа не разбира,като сложа силикон стиска още по-силно.Незнам как да се кърмим ,а от вчера започнах с цеденето ,но вечер ми е неудобно и предпочитам кърменето.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2007, 10:43:15 am »
Мики е вече на 3 седмици,цялото му личице е в пъпчици.Нормално ли е?По тялото няма.Не съм му мазала лицето с нищо.Почиствам само с преварена водичка.

Джоши, и Михаил имаше същия проблем, взехме Тридерм и след две намазвания личицето му се изчисти. Според Д-р Бърди е от претопляне, а пък според педиатърката ни се чисти, защото имал само по личицето. Изписа тридерм и той засега помага.

Аз също да попитам нещо майките отново за Мишко. Нослето му продължава да се запушва, много се мъчи, плаче. Слагам натриев хлорид, мехлемчето Нисита и изтеглям с помпичка секрета, но се оправя за момент и после пак се запушва. Ползвали ли сте някакви капки при такива проблеми? На какво може да се дължи. Едва ли е само от сухия въздух, защото проветряваме редовно стаята.

За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Благодаря ви. Хубава и спокойна седмица за всички мами и бебенца!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2007, 10:48:37 am »
И от мен много хубава седмица, на всички настоящи и бъдещи мами  :P.
Цвети аз съм купувала от Метро много хубави играчки за племенника ми (коли и т.н.), имат добър асортимент, като други детски магазини, но цените им какво винаги са много по-прилични.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2007, 11:00:00 am »
А, Роби, мерси, значи сме в Метро. Аз се чудех там дали изобщо има и да не се разкарвам само.

Ако пъпчиците са от претопляне, мисля няма нужда с нищо да се мажат, като се коригира малко температурата и обличането, сами минават.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2007, 11:07:59 am »
Здравейте, ние имаме втори зъб, но отгоре  8O друго дете не съм видяла аз така да му излизат, та сега ги среща и така скърца със зъбиии, ужас, не се виждат, ама такъв звук издават. Дано скоро да й омръзне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2007, 11:16:26 am »
Здравейте  :D,
кога се иzтърколи онаzи седмица и вече новата дойде. Да е лека и спокойна, да са zдрави деца и усмихнати майките  8).
Имаме вече много нови мами от миналата седмица, хайде нови бременелки zаемат местата им  :wink:.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2007, 11:16:50 am »
Отвратително време, дано да се оправи следващите дни, защото в къщи не се седи :?
Хубава седмица и от нас, и да няма болни дечица  :D
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2007, 11:19:48 am »
За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Касси, трябва да стиснеш два пъти и по този начин се пълни целия капкомер. И след това  целия го изстискваш в устичките преди всяко хранене. Аз се родих откакто имам инфакол. Дано помогне и на вас.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2007, 11:41:04 am »
Мини скърцането е период който ще отмине. Зареди се с търпение. Монито към седмица ми изправяше косата :balk_70:

Любомира добре дошла в моя ад. Моето дете не искаше шише, ако не и дадех да суче когато иска посиняваше от рев и когато беше нервна и и растяха зъби можеш да си представиш какво ставаше. Затова от мен повече кърмене на пойскване абсурд.
Преди кърмене мажи венците с Калгел или каквото ползвате(Пенсорал).
При второто хапане не давах повече да суче и упорито обяснявах. Разбират те, не ги подценявай.При рев повече от двайсет минути давах пак, но охапе ли ме втори път казвах ох веднага да усети и край с млекоцентралата. И така. След седмица вече като ме охапеше се смееше и беше инцидентно когато се е наяла и се лигави вече. Успех :D

На този дъжд не само детето полудя ами и аз. Ходим на гости или каним дечица да идват за да не им е скучно, но не е като навън. Все гледам да излезем макар и с колата до магазина когато вали, но не е същото.
Дано се пооправи времето, ясно че 20 градуса няма да стане, но поне да не вали.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2007, 11:48:36 am »
Ако пъпките са от претопляне няма ли да са по тялото,защото то е завито, а не лицето?Знам ли?Все си мисля, че не го обличам много.Даже според бабите е леко облечено :) и в стаята не е достатъчно топло.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2007, 11:53:16 am »
 joshi а педиатърката какво каза за пъпките. На Моника и изчистих лицето с Елком и балсамчето на д-р Тайс , второто ми го изписаха майките тук за което мноого сме им благодарни. И сега я мажа понякога като се зачервят бузките. Стават едни белички и мекички  :D все едно нищо не е имало.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2007, 11:53:59 am »
За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Касси, трябва да стиснеш два пъти и по този начин се пълни целия капкомер. И след това  целия го изстискваш в устичките преди всяко хранене. Аз се родих откакто имам инфакол. Дано помогне и на вас.

Сия, благодаря ти за бързия отговор. Знам че се капва така на кърмачетата преди хранене. При бебетата хранени с АМ не се ли капва в млякото?  :oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #15 -: Ноември 12, 2007, 11:56:29 am »
joshi а педиатърката какво каза за пъпките. На Моника и изчистих лицето с Елком и балсамчето на д-р Тайс , второто ми го изписаха майките тук за което мноого сме им благодарни. И сега я мажа понякога като се зачервят бузките. Стават едни белички и мекички  :D все едно нищо не е имало.
Ами още несъм и звъняла :oops:.Исках първо тук да попитам.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2007, 12:02:21 pm »
Касси, на упътването удебелено е написано before each feed. Ако го сипеш в млякото, а пък детето вземе, че не го изяде по някаква причина цялото?
Според мен трябва преди ядене. А и е доста удобно за капване в устичката. Алекс много го обича, то е сладичко на вкус (пробвах го, за да видя кво й давам  :wink:).
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 12:19:08 pm от sia »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2007, 12:14:24 pm »
Сия, благодаря ти много.   :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #18 -: Ноември 12, 2007, 12:31:45 pm »
Лидия,благодаря ще опитам да и обясня да видим ,сега ще се кърмим и настръхвам.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2007, 12:45:40 pm »
Лека седмица и от нас.За капките Саб симплекс аз капех 2,3 пъти на ден в млякото по-10,15 капки както Касси, но мисля, че не те ни помагаха.Давах й чайчето на Хипп против коликите.За нослето още ползвам солената вода.Капвам х 2,3 капки и чакам малко да кихне и с клечка за уши леко почиствам.от начало капвах на час и половина, защото непрекъснато се запушваше нослето.Това правя аз.Успех на всички.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2007, 12:49:46 pm »
А да за бузките и аз ползвам пастичката на Елкон сутрин и вечер ямажа и веднага изчеват.Възпалението може и да е от брадата на таткото.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2007, 13:09:08 pm »
Момичета, лекарството не е ли Елоком, това е кортикостероиден крем и не трябва да се използва дълго време, ако не е доказано какъв е обрива по-добре не мажете с него :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2007, 13:48:54 pm »
Елком съм написала да. Маже се максимум 5 дни по веднъж на ден съвсем тъничко. Така ми каза педиатърката. Тя ни го изписа. След това мажех или с Линола Фет(не помогна) или с балсамчето на доктор Тайс и повече не се появи. Мими брадатите чичковци и татко и имат категорична забрана да се търкат в детето. Само това ми трябва не ми стига че се дере и сама :D
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 13:50:34 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #23 -: Ноември 12, 2007, 13:56:23 pm »
Да аз съм го написала грешно.педиатърът ми каза,че ако няма ефект до ден,два тогава лошо мажесе сутрин и вечер..Аз я намазах 2 пъти и изчезна всичко.и повече не съм мажала.Аз не съм го написала разбираемо.Таткото ни не е с брада :D редовно се бръсне.Да    и за мустаците и за дългите бради съм съгласна.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2007, 13:58:36 pm »
Даже педиатърката ни ми каза, че може да е от слюнката ни.Като я целуваме по бузите може да се възпали кожата. 8O
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #25 -: Ноември 12, 2007, 14:13:43 pm »
да се оплача набързо - Симеон беше при свекървата за уикенда и пак му е мазала дупето с някакви боклуци, въпреки категоричната ни забрана
сега дупето е червено до кръв, той реве сърцераздирателно като сменям памперса или го мия, преди малко се изтощи и заспа
ако не се успокои мястото до довечера, ще ходя пак да му забъркат витаминозния крем - като беше дребна въшка само от него му минаваше
ако новите мами се интересуват от състава, ще го изровя от архивите
ужасен е този плач от болка, досега не го бях чувала :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #26 -: Ноември 12, 2007, 14:18:54 pm »
да се оплача набързо - Симеон беше при свекървата за уикенда и пак му е мазала дупето с някакви боклуци, въпреки категоричната ни забрана
сега дупето е червено до кръв, той реве сърцераздирателно като сменям памперса или го мия, преди малко се изтощи и заспа
ако не се успокои мястото до довечера, ще ходя пак да му забъркат витаминозния крем - като беше дребна въшка само от него му минаваше
ако новите мами се интересуват от състава, ще го изровя от архивите
ужасен е този плач от болка, досега не го бях чувала :(
Съжалявам за Симеон, дано бързо се оправи, а относно крема изрови го щото никога не знаем кога ще ни се наложи :bighug:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #27 -: Ноември 12, 2007, 14:38:48 pm »
Здрава и весела седмица и от нас.

Каси аз слагах от всичките видове капки, които ползвахме добавени в АМ. Е верно не ни помагаха, ама при нас и се оказа друго.
Нас ни изписаха от клиниката с леко запушено носле, като предполагам от сухият въздух вкъщи продължи по дълго. Слагах физиологичен разтвор и след това с напоени клечки за уши почисвах, след като станаха сополките вече зелени, ползвах Виброцил. Това ми беше каза педиатърката, затова и тях ползвах, против тях съм, но пък факт е, че детенце се оправи. Помпата едва при втората хрема влезе в действие, ама вече бяхме на 11 м.

Joshi ние също имахме пъпчици, но нашите педиатри ми казаха, че детенце се чисти и да не ги пипам, не мисля че това е от притопляне, ще си минат сами. Ако пък все пак се притесняваш, по добре е да мажеш с крем на А-Дерма и д-р Бърди също го препоръчва.
Не ползвайте Elocom той е противопоказен при продължително ползване,може да се ползва мах. 5 дни ако не е предписано друго от лекар. Аз се мажа с това чудо, но имам засилил се псориазис след раждането. По добре ползвайте Фуцидин или се консултирайте с повече от един педиатър.
Мой съвет е да носите и вие в къщи памучни дрехи, оказа се че при нас тези пъпки се появяваха когато слагах поларени жилетки.


Така да се оплача, вече 4-ти месец продължава ремонта до залепената до нашата сграда, вярвайте ми вече съм ЛУДА. Днес не издържах и се обадих до общината на общински ред и сигурност, казаха че ще вземат незабавно мерки. Четох наредбата, която предвижда и глоби, а при повторно нарушение и забрана, та да видим ще има ли резултат.Няма да ви казвам, как спи Тони при такъв ужасяващ шум и после да ми казват, че ми било нервно детето  :(  :x мога и да го осъдя тоя за нанесени морални щети на мен и детето ми, ама това по нататък ...
Сега за кастинга на детегледачки, също потресаваща картинка, абе тия хора хем безработни, хем ги мързи да работят, как може  :( и притенции големи. Не ми харесват детенце, представяте ли си. Не заспивал сам, ядял трудно (тук се има в пред вид, че яде фино пасирана храна, а понякога се дави), трудно се изхожда, че и по няколко пъти на ден, не се изхожда още в гърне, много пищи защото го боли коремче, преди да се изходи, своенравен бил и т.н. Реших да пробвам две, три за по седмица ами кво да ви кажа, едната дойде и повече не се обади, другата пък искала мин. 3 лв. на час (това прави около 470 лв. месечно, за раб.време от 9 до 17 ч.), защото ми било трудно детенце и трябвало да търся квалифицирана детегледачка, а те взимали много над 3 лв. за час. Третата пък в странието си, прави само гафове и не ме чува какво й обяснявам. Моят най голям проблем е храненето на Тони, ето тази последната изяви желание да го нахрани, ами той се задави а тя продължава да пъха ли пъхя лъжицата  8O :x След това реши да измие нааканото дупе, ами кво да ви кажа, след това имаше още материал по гънките, а за слагането на памперса нямам думи, след като се изправи и хукна да си играе, памперса се свлече и добре че имаше боди, та да не падне на земята. 8O 8O 8O Това е действителността и вече се замислям за частна детска ясла или да си остана и тази зима в къщи.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 14:42:10 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #28 -: Ноември 12, 2007, 14:42:48 pm »
Какво е правила тази жена да съсипе дупето на Симеон.Дано по-скоро да се оправите.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #29 -: Ноември 12, 2007, 14:47:50 pm »
Дано малкия Мони се оправи по-скоро. Ултра, и аз имам един витаминозен крем, правен, нищо чудно и да е по-същата рецепта, колкото пъти съм прибягвала до него (дори и за собствени нужди), винаги е имало добър ефект.
А ако го покиснеш малко в отвара от смрадлика или лайка? Те нали са за труднозарастващи рани. Това като допълнение към мазането.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #30 -: Ноември 12, 2007, 14:50:24 pm »
Здравейте и от мен! Доста време нямах нет и затова не съм се вкючвала. Радвам се отново да съм сред вас!  :)
За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Касси, трябва да стиснеш два пъти и по този начин се пълни целия капкомер. И след това  целия го изстискваш в устичките преди всяко хранене. Аз се родих откакто имам инфакол. Дано помогне и на вас.
Аз също ползвах инфакол по този начин, наистина помага.
За запушено носле - от както се е родила ползвам Стеримар (спрей), дестилирана морска вода обогатена с минерали. Предпочитам го пред физиологичния ратвор и го използвам за ежедневния и тоалет на носа още от 20 ден.
Имам въпрос към мамите с проходили дечица. Ние сме на фаза изправяне в кошарката и пристъпвайки несигурно докато се държи за оградата. Мога ли вече да я слагам в проходилка или е рано. Изобщо какво ви е мнението за проходилките?
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #31 -: Ноември 12, 2007, 14:51:46 pm »
Перде, колко струва на месец частната детска ясла? С какво ги хранят? Имаш ли отзиви отнякого за там?
Аз имам познати, които водят децата си на частни детски градини, изумих се от таксите, съвсем отделно транспорта, недобтрата подготовка на кадрите и най - вече от това, че децата ядат абсолютно всеки ден суха храна на обяд ( кухня нямат), а следобедната им закуска е вафла, никога не им давали плод. Та не знам що за вариант е това.
Дано в Бс е по друга ситуацията.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #32 -: Ноември 12, 2007, 15:13:55 pm »
двата варианта на витаминозния крем:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7843.msg144322;topicseen#msg144322
lanolini }
Vaselini }
Aq. calcis } aa 50,0
vit A 100000E
Vit D 300000E
revanoli 0.10
nystatini 5000000 E
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7326.msg136218#msg136218
Nistatin 1000000 E
Vit A     60000
Vit D     600000
Lanolin (немога да го разчета)
Vaselin  30


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #33 -: Ноември 12, 2007, 15:35:58 pm »
Перде, колко струва на месец частната детска ясла? С какво ги хранят? Имаш ли отзиви отнякого за там?

Цвети имам много добри даже отлични отзиви за частната ясла. Група от 12 деца мисля, имат си кухня, такса от 170 лв. на месец, ще го уточня, проверя на място.
Има още някаква занималня, луксозно изпълнение и персонала бил на ниво, 10 лв. на ден, обаче аз трябва да нося храната. Това също предстои да бъде проверено и уточнено.Групата е от 6 деца, на възраст от 1 до 3 години, другите групи са от 3 до 6.

Ултра съжалявам за Монката, да се опрая бързо, бързо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #34 -: Ноември 12, 2007, 15:40:34 pm »
Весела седмица и от нас: При нас "сняг се сипе на парцали, щом се сипе - начи вали, той е пуФкаФ и мек - демек снЕг" :)
Дано дечицата ни са здрави и калени. Ние и днес не пропуснахме да излезем за малко на терасата и заспахме сладко.
Напъните за сядане са неистови, чак ше се наакаме. Издаваме всякакви звуци и "пеем" гръмогласно. Ядем си ръцете здраво и се лигавим мощно.

Ultra, аз може да съм банална с този Имазол, но на нас подейства вълшебно при много подсечено - детски е, освен всичко друго. Мина ни за ден-два!

Joshi, може да е бебешко акне /по Бърди/, а не от претопляне. Ако е възможно да изчакаш, ти прецени и да не мажеш. Минава само за около седмица две. Д-р Бърди ме посъветва да не мажа с нищо и да имам търпение преди да ползвам кортизонови мазила.

Каси, аз давах капките на Криси в лъжичка и тя си ги изсмукваше като змей. Една силиконова мека лъжичка и за да не оства по лъжичката я обръщах и Криси я засмукваше и всичко отиваше в коремчето. По-добре е преди хранене, защото може да повърне накрая и да върне капките.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #35 -: Ноември 12, 2007, 18:15:38 pm »
Сватя, ако знаеш снощи как ми помогна с описанието си за даване на Олинт-а! Добре че бяха твоите обяснения, щото тоя накрайник на спрея в толкова малко носле не може да се завре.

Да се оплача и аз на свой ред / Дано на Мони да му мине бързо дупето, а Пердето да си намери детегледачка/. Днеска си купих заветната помпа Медела - еми за моите изисквания просто не става. 45 лева просто на вятъра!
Иначе ние продължаваме да сме бони - и аз, и Вики! Гълтам си Зинат-а, той го цока от мене ... и те такааааа :D... ин кен бидон както се казва в едно ТВ предаване.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #36 -: Ноември 12, 2007, 18:28:44 pm »
Сватя, ако знаеш снощи как ми помогна с описанието си за даване на Олинт-а! Добре че бяха твоите обяснения, щото тоя накрайник на спрея в толкова малко носле не може да се завре.

Да се оплача и аз на свой ред / Дано на Мони да му мине бързо дупето, а Пердето да си намери детегледачка/. Днеска си купих заветната помпа Медела - еми за моите изисквания просто не става. 45 лева просто на вятъра!
Иначе ние продължаваме да сме бони - и аз, и Вики! Гълтам си Зинат-а, той го цока от мене ... и те такааааа :D... ин кен бидон както се казва в едно ТВ предаване.

Сиромах човек - жив дявол, нали знаеш. Тука сиромах в смисъл на "горкия". Изобщо всичко що се завира някъде из носа на детето е кауза пердута. Аз имам на Чико аспиратор, взех и на Нук /те такова животно нема - абсолютно не действа, поне при нас/ Аз си чистя с клечка за уши внимателно и това си е. Много ми е жал като се събуди от похъркване, но капвам разтвор и поолеква, иначе ако почна с аспиратора и половината нощ отива на кино.
Дано да ви мине скоро и да нямате проблем с нослето, но очевидно трябва да се израсте проблема /изключвам хремата/, докато не почнем да се секнем  :? Дет викаш Ин кен бидон  :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #37 -: Ноември 12, 2007, 18:38:31 pm »
Ани, и с к'во го е мазала, егати, че чак рана да стане 8O

Цветенце, в нашия квартал има две частни детски градини с ясла, хранят ги 4-ри пъти на ден, едното ядене е плодове, другото е от частна детска кухня им носят храната, 10 деца са в група с 3 лелички, и таксата е почти два пъти по-ниска отколкото гледачка :)
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #38 -: Ноември 12, 2007, 18:43:20 pm »
Витаминозното кремче, както го нарече Ани, наистина е страхотно, но има добър ефект кагота цветът ми е бежаво-кафяв. Това било защото се слага още една съставка, обаче коя беше! На нас преди ни го правеше една аптекарка в една аптека, която затвориха. поръчах поредната доза в нашата аптека и с учудване констатирах, че крема е доста светъл като прозрачен. И не е толкова ефективен. Издирих аптекарката и тя ми каза за съставката, която слага, но..излезе ми от главана. Ако се сетя ще пиша.

Иначе за пъпките - и аз мисля, че са чистене на кожата. Крема на д-р Тайс е наистина много добър за такива обриви!

Ох, ако можехте да видите: Матей вика лельо и си умира от смях. Нова дума и е интересна!

За проходилката, мисля, че това че ходи в кошарата е далеч по-полезно от проходилката, но вече спокойно може са слага там!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #39 -: Ноември 12, 2007, 19:02:03 pm »
Перденце,
ако можеШ да си го "поzволиШ", по-добре си остани в къЩи и гледай Тони zимата. Колкото и да е добра градината, едва ли Ще се грижат zа него така, както ти самата. А и като zапочнат болестите (сополите) на едно дете и отиде цялата група. Нека порасне оЩе малко, да zапочне да дъвче, да не се дави. Да е по-стабилен и самостоятелен.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #40 -: Ноември 12, 2007, 21:17:06 pm »
Ами,освен да изчакам с пъпчиците.За сега няма да мажа.Благодаря ви за съветите.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #41 -: Ноември 12, 2007, 21:36:17 pm »
Ох, и Алекс има пъпчици - малки червени с бяло връхче, появяват се, изчезват и други се появяват. :( И педиатърката ни и ние сме на мнение че са хормонални, обаче вече трета седмица продължават да се появяват. Вече по челото и бузките почти няма и не се появяват, но са много упорити зад ушите. Как мислите, до кога да ги чакам да отминат и кога да почна да се притеснявам? Със сигурност не са от претопляне, щото според всички съм майка екстремист и ще си уморя детето от студ. Тя спи по боди и чорапи в спалния чувал. А пък когато не е в него е с памучно гащеризонче само.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #42 -: Ноември 12, 2007, 21:40:53 pm »
Ох, и Алекс има пъпчици - малки червени с бяло връхче, появяват се, изчезват и други се появяват. :( И педиатърката ни и ние сме на мнение че са хормонални, обаче вече трета седмица продължават да се появяват. Вече по челото и бузките почти няма и не се появяват, но са много упорити зад ушите. Как мислите, до кога да ги чакам да отминат и кога да почна да се притеснявам? Със сигурност не са от претопляне, щото според всички съм майка екстремист и ще си уморя детето от студ. Тя спи по боди и чорапи в спалния чувал. А пък когато не е в него е с памучно гащеризонче само.
Да ви кажа от както купих крема А-Дерма нямаме проблеми с пъпките - уж и у нас не е никак топло - през деня 21-22 максимум, през нощта - 19 градуса и все пак й излизат от време на време.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #43 -: Ноември 12, 2007, 21:50:16 pm »
СтефиЗ, тази голямата градина, дето е точно след Т-маркета, да не е тя частна?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #44 -: Ноември 12, 2007, 22:02:25 pm »
ултра, твоят "витаминозен" крем е противогъбичен, душко. съдържа Нистатин. ти сигурна ли си, че трябва да мажеш дупето на детето с нистатин без нужда?

другарки, пъпчици по лицето "от претопляне" са малко вероятни, еле пък през късна есен и зима. тези от претопляне обикновено са по вратлето, раменцата, зад ушите - не по лицето. то е открито - какво претопляне там, бе? ако се е претоплило лицето и се е изринало от това, тогава пък облеченото тяло трябва да е като крастава жаба от пъпки, нали?

Елоком е кортикостероиден крем. изписва се само от лекар, при специфични случаи! тази мама, дето маже лицето на бебето си с него, когато се зачерви от допир до брадата на таткото, прави много сериозна грешка.

изобщо - четете внимателно листовките на всичко, което давате и плескате по бебетата си! не ползвайте лекарството, което са ви предписали миналия път за нещо подобно или което са предписали на съседчето!

Стефи, колко е таксата в редутските ясли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #45 -: Ноември 12, 2007, 23:00:28 pm »
Sia, това са безобидни пъпки т.нар. "бебешко акне". Наистина са на хормонална основа и не трябва да се пипат нито да се мажат. Аз също минах през това притеснение, педиатърката ни обясни че това е нормално. Излизат за няколко дни и после сами си изчезват. Щом са минали по лицето, значи и зад ушите скоро ще отшумят!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #46 -: Ноември 12, 2007, 23:51:37 pm »
Нашто "витаминозно" кремче е с ланолин, вазелин и ампули вит. А и вит.Д. Помогна много, когато на Симона и се белеха зверски ръчичките и крачетата като беше новородена.
А иначе ние, мисля, се претоплихме в началото, точно в ей такова време, щото аз от притеснение да не му е студено, надувах парното, а майка ми пък обличаше с колкото повече дрехи успее. Пъпките бяха по вратлето, гушката и долната част от лицето - около устичката, бузките, към ушенцата. Педиатърът, който дойде у нас, се произнесе, че температурата е висока, а детето навлечено, коригирахме това и пъпчиците отшумяха без да мажа с каквото и да е.
Защо бе, Джам, не е ли по-вероятно претоплянето да е точно студените месеци, когато бичим парното и навличаме детето, отколкото лятото, когато то е по-разсъблечено и проветрено?...
Аз досега, по-скоро по тази логика за претоплянето...
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 23:53:48 pm от tzvetenze »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #47 -: Ноември 13, 2007, 00:41:41 am »
Напълно съм съгласна с Джам! При нас тези пъпчици се появиха след около 2-3 седмици от раждането и педиатъра(на който имам 100% доверие), каза че са хормонални защото бебетата се изчистват от хормоните на майката. Не съм ги мазала с нищо и сами сси отшумяха. Едно време нашите баби да не би да са мазали децата си с разните му помади? Това е лично мнение :oops:
Касси, най-добре както са ти казали и другите, давай Инфакола в устичката като гледаш да е в края на езичето откъм гърлото, преди всяко хранене по един пълен капкомер. Така пише и в листовката. Цункай сладките бебоци от нас.

При нас положението е трагично. Сами не иска да яде, от гърдата суче 5минути и почва неистов рев, а от шишето изяжда макс.60мл с много почивки и плач. Прес деня въобще не спи и е много неспокоен. педиатърът се съмняваше за инфекция на урината, но всичко е ок. . Въпреки всичко за 1месец беше качил 1,200кг, а Алекс 1,400кг. и то само от на мама млякото. Започвам да си мисля, че детето си е злоядо :?.
За сметка на това брат му си хапва лакомо от мама и след това блаженно заспива.
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 00:45:23 am от mecheto »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #48 -: Ноември 13, 2007, 00:49:13 am »
ултра, твоят "витаминозен" крем е противогъбичен, душко. съдържа Нистатин. ти сигурна ли си, че трябва да мажеш дупето на детето с нистатин без нужда?
аха, знам, че има нистатин - и мен това ме притесняваше, но все пак го ползвах
консултирах се с педиатър, прочетох и листовката:
Нистатин Актавис се прилага за локално лечение на микотични инфекции на
кожата и полулигавиците, причинени от гъбички, наречени кандиди като:
• Ангуларен хейлит (сцепване на устните ъгли);
• Ерозии в междупръстните гънки на ръцете;
• Кандида периониксис (гъбична инфекция около ноктите);
• Кандидозни баланити и вулвити (гъбични инфекции на външните полови
органи при мъже и жени);
• Дерматит от пелени при кърмачета;
• Гъбичин инфекции при продължително лечение с антибиотици или при
имуносупресия

преди близо година, когато пак имахме подобен проблем, намазах точно два пъти и си реших проблема
останалото количество изхвърлих след време, реших, че му е изтекъл срока
сега обаче ще си спестя нистатина и ще пробвам рецептата без него, поне да ми е спокойно

с Елоком внимавайте много наистина! на нас ни се наложи да правим няколко курса на лечение с него заради упорит атопичен дерматит. екземите вече ги няма, но на тяхно място кожата е депигментирана.
ако не ви се налага наистина, по-добре не го ползвайте.

Стефи - мазала е дупето с олио за тяло за възрастни. Прави го вече за трети път. Първия път, когато ни каза й вдигнахме луд скандал. Вторият път беше наскоро - била сложила щото предния път нищо не се било случило, нищо че сме й били забранили. Казахме й, че такова разсъждение е идиотско и че все пак има вероятност да стане проблем и тогава тя ще носи отговорност. И какво да я правя сега?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #49 -: Ноември 13, 2007, 08:55:57 am »
Ultra, решене на вашия проблем би бил коледен подарък за свекървата: бебешки комплект козметика ;)
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #50 -: Ноември 13, 2007, 08:59:56 am »
Цветенце, незнам за коя градина ме питаш до Т-маркета, там е Гео Милев, не съм ги проучвала :wink:

Ами Ани, следващия път просто не й го оставяте и толкоз. Тя не работеше ли в детски ясли тая жена? Ако и там така гледа децата, при това чужди ...

Джам, на едната таксата е 250 лв. + 3 лв. за храна колкото дни е ходило детето, макс 320 лв., в другата е 340 лв. общо, не е разделена.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #51 -: Ноември 13, 2007, 09:26:26 am »
Ултра, кремчето може да се направи и без нистатина, при нас той изобщо не фигурира в рецептата. Както и е добре този крем да се поръчва във възможно най-малкото количество, защото няма измазване :)

Стефи, абе знам, че там е Гео Милев, ама понеже мислих, мислих къде има детска ясла в Редута и не успях да се сетя, та реших да не си присъединила и малко от съседния квартал към Редутата :lol:
Всъщност сега се сетих за една.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #52 -: Ноември 13, 2007, 10:11:38 am »
Напълно съм съгласна с Джам! При нас тези пъпчици се появиха след около 2-3 седмици от раждането и педиатъра(на който имам 100% доверие), каза че са хормонални защото бебетата се изчистват от хормоните на майката. Не съм ги мазала с нищо и сами сси отшумяха. Едно време нашите баби да не би да са мазали децата си с разните му помади? Това е лично мнение :oops:
Касси, най-добре както са ти казали и другите, давай Инфакола в устичката като гледаш да е в края на езичето откъм гърлото, преди всяко хранене по един пълен капкомер. Така пише и в листовката. Цункай сладките бебоци от нас.

При нас положението е трагично. Сами не иска да яде, от гърдата суче 5минути и почва неистов рев, а от шишето изяжда макс.60мл с много почивки и плач. Прес деня въобще не спи и е много неспокоен. педиатърът се съмняваше за инфекция на урината, но всичко е ок. . Въпреки всичко за 1месец беше качил 1,200кг, а Алекс 1,400кг. и то само от на мама млякото. Започвам да си мисля, че детето си е злоядо :?.
За сметка на това брат му си хапва лакомо от мама и след това блаженно заспива.
добре че поне единия си хапва!Ама щом и Сами наддава защо се притесняваш! Док Мели казва, бебе от глад не е умряло!!! Ще си поиска като огладнее!! Мойта мишонка хич не знам колко изяжда! Само тя си знае! Кога повече кога по-малко!!! Като поиска давам, като не ще не ще!!! Само не се притеснявай!!!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #53 -: Ноември 13, 2007, 10:54:42 am »
Мелани беШе един път с леко подсечено дупе и на консултацията педиатърът каzа, че прилича на гъбична инфекция и и предписа цинков крем "Infectosoor" на InfectoPharm. Активното веЩество на крема е Мiconazolnitrat (2,5 мg / 1 g) и  Zinkoxid (150 мg / 1 g). Крема е специално zа въzпаление на кожата в областта на пелените. При нас имаШе много бърz ефект.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #54 -: Ноември 13, 2007, 13:32:00 pm »
Джам, на едната таксата е 250 лв. + 3 лв. за храна колкото дни е ходило детето, макс 320 лв., в другата е 340 лв. общо, не е разделена.
Стефи, за кои говориш? Аз знам, че в тази, която е до парка таксата си е 3лв. на час, което като се сметне за 8 часа на ден, месечно се връзва 480лв. Не съм сигурна, че храната влизаше в тая сума. това по разказ на една позната, която води детето си там, не съм проверявала лично. Аз все се надявам да избегнем яслата, но на този етап още не знам как ще стане това финансово. Първо ще помоля майка ми евентуално да остане да гледа Мия до 3 години и ние да й плащаме някакви пари, а ако не се съгласи, ще трябва да търся детегледачка, което с всеки изминат ден се убеждавам, че ще е адски трудно. Ама въобще не мога да си я представя малката шушонка на ясла...
Ултра, дано Мони да се оправи бързо. Ако моята свекърва направи подобно нещо, сигурно ще й забраня достъп до детето без придружител. Не че има такава опасност, щото моята е в другата крайност и вижда Мия веднъж на няколко месеца и не проявява особен интерес към детето.
<br />[link=http:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #55 -: Ноември 13, 2007, 14:03:27 pm »
Мешко, тази за 340 лв. е до парка, това са данни от лятото, лично ходих да говоря с директорката.
другата е в долния край на Редута, аз там съм записала Деси :)
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #56 -: Ноември 13, 2007, 15:05:57 pm »
Нистатин, разбира се, точно за него говореше аптекарката, че оправя работата!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #57 -: Ноември 13, 2007, 17:21:31 pm »
Тези пъпчици по лицето на бебето към ушичките, за които говорите не са от притопляне. Както са казали другите, бебетата се чистят от хормоните. Не познавам бебе което не ги е имало. По-добре не мажете с нищо, те сами си минават.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #58 -: Ноември 14, 2007, 11:12:10 am »
Дупарата се пооправи, благодаря на всички за идеите :hug2:
Снощи ходихме на индийски ресторант:
http://www.ramayana.travel.bg/info_bg.html
Бяхме огромна компания и изкарахме много весело, бистрейки извечната тема "Катаджии и пътни произшествия" :lol:
Манджата е вкусна, обслужването прекрасно, атмосферата е изискана, но е малко по-скъпо от обичайното и входът към ресторанта не е особено представителен (това ако решите да водите някое шефско тяло там).
Все пак е добър вариант ако искате да разнообразите.
Установих, че още нямаме планове за Нова година и че всичко вече е резервирано :(
В неделя ще ходим на Helloween, ако някой от вас ще ходи също - да се обади да си спретнем компания :D
А ако успея да се организирам, мисля тази събота да правя прощапулник на Симеон. Майка ми е изчела всичко по въпроса и съм сигурна, че пак ще направи празника неповторим :D За питката беше разпечатала един куп обичаи от интернет и се получи прекрасно. Хубаво е да се инвестира време в обучението на бабите за боравене с компютър - инвестицията се връща стократно :wink:

Много ми се иска да открия близо до нас някой детски център или детегледачка да гледа Симеон почасово. За съжаление приемат над 2-годишна възраст, а понякога имам работа, свързана с ходене по институции, където е невъзможно да съм с детето. Бабите са на работа през деня, а детегледачка на повикване ми се струва мисия невъзможна...
Ако имате идеи по въпроса, ще се радвам да ги споделите


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #59 -: Ноември 14, 2007, 11:13:02 am »
Привет - мривет и от нас!
Отсъствието ни надявам се да бъде извинено - ще дадем извинителна бележка.

Колето-Болето отново се тръшна и отново с разкошната си темп. от 39.5 ,ама тоя път без противния термор - ура, ура, ура!
Нямаше никакви други болежки - нито гърло, нито ухо, нито ни - що! Ама майка му какво треперене му удари - нЕма да ви казвам  :lol:.
После за капак и аз се тръшнах яко, но се оказа, че умирането не било лесна работа  :lol:

Обаче имаме и ново двайсе - ние да не сме ви нЕкви обикновени. Помните ли, че аз още от време оно си мрънкам, че Колето ми криви едното очо. Е, пак бях писала, че го водихме в супер прехваления и супер модерния очен център Визус. Прегледа го доктор Чернодринска, рече, че очите си били екстра, ама се налагало да му оперира слъзния канал с пълна упойка, голям бил за масажи. Цена на прегледа 50 кинта
Такаааа, аз понеже рекох, че няма да си дам детето за такава глупост да го упояват, оправихме слъзния канал с масажи, значи операцията въобще не се е налагала :x.
Аз продължих обаче да си упорствам, че Колето си криви окото. Уайт и Мармота ми препоръчаха д-р Топов, за което съм им безкрайно благодарна. Отидохме вчера ние с дитенциту и се оказа, че въобще не си въобразявам, криви си окото и още как, просто защото има 6 диоптъра далекогледство и на двете очи. Капнаха му капки - всичко както си трябва. Цена на прегледа 20 кинта. Сега Коленцето ще носи очила - т.е. ще прилича на професор от малък  :lol: Завиждайте  :P

Обаче да ви кажа просто побеснях - ще отида да я ритна в ашиците гореспомената докторка - как може такова безобразие - щеше да го оперира за абсолютна глупост, обаче не видя сериозния проблем... ами знам, че докторите не са безгрешни, ама това не пречи да се ядосам яко
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #60 -: Ноември 14, 2007, 11:28:05 am »
Фуси ужас. Добре че не си се потдала. Ще ни осакатят децата тея. :(
Ние сме с хрема. И аз и малката. Чичо и се появи онзи ден с хрема и гърлобол и каза чак като си пойгра полвин час с малката. Питам аз чичо ли е или какво. Аман :( И сноши малката се разкашля и тръгна и хрема. Днеска сме при педиатърът да се опитаме да пресечем това чудо на време.
Перде и аз мислех варянта за жена в къщи, но нещо не ми харесва. Другия варянт- ясла го отхвърлям, струва ми се още малка, та ще видим да направим комбинации някакви с майка ми, дано го измислим.
Ултра аз на моята свекърва категорично съм и забранила да се докосва до тоалета на детето. Тя си знае, мас и тва е. 8O И не и я оставям изобщо. Може да си играят в къщи когато аз и мъжа ми сме при тях. Да не ти казвам че за стерилизация не беше чувала 8O
Как са ги гледали тея деца не ми е ясно.
Нас ни чака един хубав ремон и супер чистене. Пак благодарение на свеки и сие.
Пипат стени с мръсни ръце, бабката забрави че е с обувки и влезе. А брат му пък изобщо не се и хаби да се събуе докато ни няма и така. Пребоядисвахме миналата година ноември и сега просто не си личи. :( А с приближаващите хубави празници е грехота за мен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #61 -: Ноември 14, 2007, 11:40:41 am »
Фусинка, радвам се, че непреките ми впечатления за д-р Топов са се оказали верни. Просто рядко съм срещала лекар, при когото децата не плачат. Още повече с този внушителен вид. :D Той Колето отдавна е дал заявка за професура, ама кой да го вземе насериозно. :lol: Дано вече всичко се оправя, че много му се насъбра напоследък.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #62 -: Ноември 14, 2007, 11:47:48 am »
Фуси,
браво на тебе! Спаси Колето от ненужна операция и потърси мнение при друг специалист, след като не се довери на компетентността на докторката. Ама това си е престъпление  :x. Дано лесно свикне Колето с очилата. Ще е професор и половина  :wink:.
Аz само да попитам - има ли вероятност да се "иzрастат" теzи диоптъри?
И да оzдравявате и вие и на Лидето куклата!

Аz само да кажа в zаЩита на свекито на Ултра. На Мелани дупето се иzрина zа 1 ноЩ, след като се е била наакала, а аz я смених сутринта. Въвеждах нова храна и явно не беШе и понесла. Полzвам само един и съЩи бариерен крем.
Вероятно и жената е дала неподходяЩа храна и е станала белята  :?.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #63 -: Ноември 14, 2007, 11:52:34 am »
Фуси, добре че не си се поддала на твърденията на онази лекарка. Ама то ние в България си знаем, че на лекар току така вяра се няма и проверяваме по няколко пъти. Въоръжи се с търпение за очилата. На Мия й дадоха очила също заради далекогледство, почти същия диоптър. Взехме ги септември и все още не ги приема изцяло. в началото беше голяма борба, после започна да ги задържа за 30 секунди, сега вече сама ги иска от време на време, но все още е за кратко. То тя по принцип не търпи нищо на главата си, та може би и затова толкова трудно свиква. Дани, на мармотчето много лесно ги приел, ама моята госпожица е много упорита. В София има само една специализирана детска оптика - не съм очарована от модела на рамката, но поне са здрави -доказано вече с многобройни захвърляния.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #64 -: Ноември 14, 2007, 11:56:09 am »
и ние се каним да водим Мони на очен, така че вашите коментари са ми много полезни.
не съм забелязала да криви оче, но като му показвам нещо присвива понякога силно очи, за да го види.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #65 -: Ноември 14, 2007, 11:58:07 am »
Оле, Фуси, чак сега те прочетох, че той Колето пак бил с такава температура, аз останх с впечатление, че само ти си болната :( Добре, че не е имало такива шокови изживявания и за двамата този път.
А за историята с очичките, то има ли смисъл от коментар. Нямаш ли си собствено медицинско образование и познания такива във всякакви сфери - то направо си загубен...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #66 -: Ноември 14, 2007, 12:03:46 pm »
Фусита, браво- само така, трябва да се проверяват тези "търгаши", аз още нямам отговор на жалбата си, ей ша им се незнае, добре че имам входящ номер, пращам към централната НЗОК, не че нещо ще стане, ама ей така- аз да съм си свършила работата.
Искам да кажа, че д-р Топов и на нас ни свърши прекрасна работа, както знаете братовчедка ми роди момиченце със Даун, оказа се че има перде и на двете очи /слава Богу само това е като малформация/ и миналата сряда д-р Топов я оперира- перфектно се е справил, много е доволен от операцията, живот и здраве след месец-два и другото оче. Та така- мисълта ми беше да благодаря за безценнта информация на Мармот, СтефиЗ и кой още се включи тогава, че забравих- благодарение на вас Ивонка-бонбонка скоро ще вижда.  :flower: :flower: :flower:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #67 -: Ноември 14, 2007, 12:08:34 pm »
Здравейте момичета,
В новата седмица да се отчетем и ние.
Перде, не знам колко трудно яде Тони, но аз с Габито вече направо избеснявам като дойде време за ядене.От цялата компания бебета, с които движим ние сме най-злояди и до сега нвън имаме само 2 хранения с голям зор.В нас яденето е с 1000 мъки и накрая аз вече треперя.Пробвала съм какви ли не технологии да я залисвам и не и не.Инати се и стиска устата , дори и след 7 часа неядене пак е същото.Кога ще се оправи в тая посока не знам, но дано е скоро, че аз вече съм кълбо от нерви като дойде време за хранене.
С яслите направо не знам как ще се оправяме, тук около нас в Студентски град всичко е с предварително записване и имат хиляди претенции, детето да се храни само, да било самостоятелно, а как на възраст под 2 години не ми е много ясно, но...........
Напоследък съм под пълен стрес, нямам и 1 час почивка и да отида някъде без малката и просто благородно завиждам като Ви чета как намирате начин да отидете някъде на ресторанти и дискотеки, за мен това е мисия невъзможна.Имаме си една работеща баба, а другата сме я отписали въобще, защото на мея не и пука за нас, а пък и е такава отврат, че дори да и пука не бих я допуснала до детето, подхода и е никакъв.
За дупето витаминозния крем ни е спасявал вече няколко пъти у съм страшно доволна от него.
Браво на Колето, че вече е ОК всичко и дано скро няма нови здравословни проблеми за да може мама Фуси да е по-спокойна.
Някой беше писал преди време за благотворителен базар , но не се сещам кой.Има ли вече уточнен час?
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #68 -: Ноември 14, 2007, 12:10:31 pm »
Фуси, ще е възможно ли да дадеш кординатите на д-р Топов. Много ще съм ти благодарна.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #69 -: Ноември 14, 2007, 12:17:27 pm »
Да,темата за докторите и за мен в момента е актуална.Много се притеснявам от избора на лекар за детето.Това е мнооого важно нещо.Страх ме е от прехвалени доктори и от непознати имена в педиатрията.Това ще е човекът,на който ще разчиташ за здравето и живота на детето ти.Много важен момент.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #70 -: Ноември 14, 2007, 12:18:21 pm »
Е как - веднага давам. Д-р Топов приема в лекарските кабинети на Пенчо Славейков- там където приема и д-р Катя Тодорова. Телефонът за записвания е 952 36 00.

Ултра, за подсичането - аз ползвам Ексципиал бадемово масло - просто е страхотен - зачервяването изчезва за 24 часа.
В очакване ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #71 -: Ноември 14, 2007, 12:23:32 pm »
Някой беше писал преди време за благотворителен базар , но не се сещам кой.Има ли вече уточнен час?

25 Ноември, Неделя, 11.30 часа, ИнтерЕкспо Център.
Вход - 2 лева.
Подестих, че нямат инфо на сайта, вече са публикували. Който иска да погледне тук:

http://www.iwc-sofia.com
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #72 -: Ноември 14, 2007, 12:24:22 pm »
Цветенце, ето тези са:
тел. 952 36 00, бул. Пенчо Славейков (не знам номера, но е точно до Капитан Кук),на същото място, където е и кабинетът на д-р Катя Тодорова
Ето и малко инфо за първите прегледи при офталмолог:
http://www.zdrave.net/Portal/Careers/Default.aspx?evntid=GNi0DVKIfgA%3d
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 13:36:55 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #73 -: Ноември 14, 2007, 12:45:14 pm »
Искам да питам някоя веща другарка:
На невръстната Кристина венеца от дясно долу й е подут малко, все едно зъбче си прави място, с такава големина е подутото и е червено, а тя напоследък много стръвно си яре пръстие. Възможно ли е да и никне зъб "на кестерме" дет се вика, не е по средата, ами отстрани. Нали доколкото знам традицията е да е по средата или вече традициите не са това, което бяха  :? Незнам дали не е нормално подуто така  :? И от другата страна има малко, но не е толкова издуто.
Месри!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #74 -: Ноември 14, 2007, 12:46:44 pm »
тц, не е, те май всички имат такива подутинки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #75 -: Ноември 14, 2007, 13:11:10 pm »
Уайт, мерси за линка. Тъкмо бях решила, че ще ходим на очен лекар като стане на 9-10 месеца, ама след като прочетох статията, ще вземем да поизбързаме. :D

Фуси, бързо да оздравявате с Колето.

Ултра, вчера минах покрай една занималня в един нов блок срещу пицария Рагаци до 20 ДКЦ. Можеш да провериш и там.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #76 -: Ноември 14, 2007, 13:13:34 pm »
КАСТИНГ за детегледачки!
...
Перде, нали не го казваш сериозно? Едва ли оценяваш своите собствени майчини грижи на 3 лева на час, че дори и по-малко?

Как са ги гледали тея деца не ми е ясно.

Е, те така: без памперси, без Мустела, без проходилки, без овлажнители...
Щото не са били чак толкоз прости: знаели са, че лЮбов си трябва, а не друго.
И са изкарвали бая качествени хора: на война са ходили, за Родината си, къщи са строили, дървета са садили, момчета са раждали. Завещали са ни собсветни имоти, а не кредити. Оставили са ни обичаи и традиции, а не маркетингови трикове. Инкенбидон, я!
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 13:29:36 pm от Marie »
Alexandra
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #77 -: Ноември 14, 2007, 13:20:44 pm »
Фуси, Уайт благодаря  :D Записах ме се за понеделник, та ще видим и при нас как са нещата.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #78 -: Ноември 14, 2007, 13:24:12 pm »
Marie,
 :balk_47: :balk_47:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #79 -: Ноември 14, 2007, 13:28:26 pm »
Цитат
Много ми се иска да открия близо до нас някой детски център или детегледачка да гледа Симеон почасово
Ултра, на мойто педи щерката /също дофторица, която в момента специализира педиатрия и е много лъчезарно момиче/ гледа почасово деца щото още не може да практикува. Ако проявяваш интерес - пиши на лични. 

Нина, ми и ние май тръгваме със зъбче. То е рев, то е писъци, никакво желание да спи, само че при нас долния венец от дясно е побелял лекичко. Кат дадеш панадол и се успокоява.

За постинга на Мари - еми отвреме на време верно се изпростява, включително и аз съм в кюпа. Уж гледам да съм деликатна, да съм еди си ква си ... ама то умна кърмачка май няма.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 13:31:12 pm от lady_11 »
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #80 -: Ноември 14, 2007, 13:33:49 pm »
Ми Лейди не само кърмачка душа, аз също си мисля, че всички тук леееко изперкваме, ама то си има извинение. Всъщност, винаги ще искам най-доброто за детето ми. Каквото й да ми коства...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #81 -: Ноември 14, 2007, 13:41:46 pm »
Marie, радвам се че си редактира поста, че предишния беше доста хаплив. Не съм съгласна с мнението за оценяването/подценяването на майчиния труд. Все пак едно е колко бих искала да платя за да ми гледат детето, друго е колко имам възможност да дам! И аз искам най- най-доброто за детето, но ...

А за бабите - по-добре да си мълчат и да правят това, което майката е казала. Какви са тез своеволия. Това че са изгледали 2,5,10 деца и те са оживяли, не означава, че е най-добрият вариант за гледане на деца! А и дори да е най-добрият,  детето си има майка и както тя реши, така трябва да бъде!

В тази връзка, миналата седмица бяхме на гости и свекървата на кумата реши да захрани Андрея със салам от масата. Казвам че аз не давам такива неща, реакция никаква. Повтарям да махнат салама от на детето устата, реакция отново никаква. Трябваше да стана за да й го вземат и после да се почнат едни поучавания, че детето било голямо и как като съм почнела да й давам от масата тя щяла да иска ... Бабишка работа  :x
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #82 -: Ноември 14, 2007, 14:11:22 pm »
Фусинка, браво че Кокито се е оправил този път без произшествия :D
Някой по нагоре попита дали се израстват тези диоптри, на мен докторката ми каза, че се израстват, до 2 било нормално. Деси е с 1 диоптър далекогледство, което било малко за тази възраст дори, и можело в пубертета да стане късогледа :?
При нас нищо интересно освен, че и ние си точим по някое сополче за цвят :lol:
Аз сега имам една голяма дилема, решила съм да ваксинирам детето с Превенар, но, има и други две ваксини които долу горе покриват същите бактерии Менинго А+С и Menjugate. Превенара го няма в Бг, другите има някаква вероятност да бъдат намерени, но това не е проблем, в събота ще ходим до Гърция и ще купя превенара. Голямата ми параноя е, че нашите педиатри не я познават тази ваксина, предполагам че педиатърът ще се навие да я бие, но недай си боже да има някакви проблеми, какво правя тогава ... :( седя, чудя се, въртя,суча и незнам какво решение да взема :?
помагайте
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #83 -: Ноември 14, 2007, 14:25:36 pm »
Васи, ама прекаляваш и ти...да лишаваш детето от божествения шпек, то остана да кажеш,че и по едно малко не й сипваш - звяр такъв :balk_70: Пак може да почне и сама да си иска  :jump12:

Извинете, забравих да кажа за израстването на диоптрите. Док каза, че всички деца се раждат с между 2.5 и 3 диоптъра далекогледство. Това се израства с годините.
Иначе казано нашите 6 диоптъра ще се израстат вероятно докъм 2 в зряла възраст.
В очакване ....
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #84 -: Ноември 14, 2007, 14:34:50 pm »
Стефито, аз реших да сложа само Пентаксима, все пак ние и такава нямаме пък да чукна на дърво...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #85 -: Ноември 14, 2007, 14:40:13 pm »
Цитат
Аз сега имам една голяма дилема, решила съм да ваксинирам детето с Превенар, но, има и други две ваксини които долу горе покриват същите бактерии Менинго А+С и Menjugate. Превенара го няма в Бг, другите има някаква вероятност да бъдат намерени, но това не е проблем, в събота ще ходим до Гърция и ще купя превенара. Голямата ми параноя е, че нашите педиатри не я познават тази ваксина, предполагам че педиатърът ще се навие да я бие, но недай си боже да има някакви проблеми, какво правя тогава ...  седя, чудя се, въртя,суча и незнам какво решение да взема
помагайте
Да ти кажа и мойта дилема е същата. Не е толкова трудно да се откочи до Гърция и да си купиш ваксината, важно е после кво става. Лично аз не съм говорила с моята докторка точно за Превенара. 
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #86 -: Ноември 14, 2007, 14:45:24 pm »
Аз майчината си любов я оценявам така - като почнат да ми дават по 180 лева - изчаквам на спестявания доколкото е възможно и започвам работа. Ако ми плащат 1200 лева бих давала по 300.... на детегледачка + и се осигурява комфорта да е на топло, да се разхожда, може и да се храни с квото има у нас. Дететето няма да е бебе, за да и е хептен трудно. А аз си изкарвам парите, пустосвам, че у нас на макйките не се плаща достатъчно и достатъчно дълго и се радвам, че все пак имам възможността да работя, за да купувам на детето си необходимото, да задоволявам и нашите потребности и да не съм свръх изнервена и изтормозена от безпаричие, което да съсъипва и отношенията ни да влияе на детето. В това ще се изрази в бъдеще моята майчина любов. Тя не изчезва с появата на детегледачка или на детска ясла. Междувпрочем в САщ съм чувала, че майчинството е 6 месеца - после яко бачкане, ако не ти изнася - твой проблем. Може и да не е така, но съм го чувала нейде или чела.

Едан колежка нае една баба и то рускиня :) Много добре се справя жената, отракана, един път. Ама тука като гледам на бабите се няма много доверие и то на своите, пък за чужда - ептен незнам  :P
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #87 -: Ноември 14, 2007, 14:46:10 pm »
Мари, Пентаксима няма нищо общо с Превенара :wink:

Моята теория е, че рано или късно детето ще тръгне на ясли/градина, а там е страшен развъдник на какво ли не, та ако мога поне от стафилококи/стрептококи да я предпазя. В голяма чуденка съм :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #88 -: Ноември 14, 2007, 15:21:50 pm »
Стефи, разговаряй с частним педиатром, кво се чудиш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #89 -: Ноември 14, 2007, 15:43:24 pm »
да бе, ще му звъня довечера и на него :)
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #90 -: Ноември 14, 2007, 15:51:42 pm »
Междувпрочем в САщ съм чувала, че майчинството е 6 месеца - после яко бачкане, ако не ти изнася - твой проблем.

Всъщност е 6 седмици - неплатено. На месец и половина ги оставят на ясла и се връщат на работа :( Но и там не всеки може да си позволи да не работи. Особено като изплаща къща, кола, кредитна карта... абе и там не е лесно. Аз честно казано повече бих се доверила на някоя баба, дето вече е изгледала две-три внучета и деца, отколкото на някоя млада госпожица.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #91 -: Ноември 14, 2007, 17:06:33 pm »
КАСТИНГ за детегледачки!
...
Перде, нали не го казваш сериозно? Едва ли оценяваш своите собствени майчини грижи на 3 лева на час, че дори и по-малко?

Как са ги гледали тея деца не ми е ясно.

Е, те така: без памперси, без Мустела, без проходилки, без овлажнители...
Щото не са били чак толкоз прости: знаели са, че лЮбов си трябва, а не друго.
И са изкарвали бая качествени хора: на война са ходили, за Родината си, къщи са строили, дървета са садили, момчета са раждали. Завещали са ни собсветни имоти, а не кредити. Оставили са ни обичаи и традиции, а не маркетингови трикове. Инкенбидон, я!
Marie искаш да ми кажеш, че съм проста ли? Или че детето ми няма да стане човек щот не го мажа с мас? Или нещо друго не ти изнася? Или че не го гледам с достатъчно любов?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #92 -: Ноември 14, 2007, 17:16:45 pm »
Абе, Лиде, къде го видя да ти/ни казва такова нещо :)
Не го приемай толкова буквално и лично.

Аз, за всяко нещо, което купувам, си осъзнавам, че го купувам най-вече да ми улесни живота, но го има и момента, че робуваме на бейби индустрията, както се изразява мъжът ми.
Не говоря за най-важните неща като ваксини и храни.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #93 -: Ноември 14, 2007, 17:19:48 pm »
Ами цветенце щото не са били толкова прости и с моя цитат ми върви като ти си прoста.
Както и да е. То ми писна вече.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 17:21:23 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #94 -: Ноември 14, 2007, 17:24:39 pm »
Ами цветенце щото не са били толкова прости и с моя цитат ми върви като ти си прста.

я не се ядосвай от такива работи :balk_21:
убедена съм, че Мари говореше съвсем принципно, далеч съм от мисълта, че някой тук ще каже на някого "ти си прост". Нали :wink: 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #95 -: Ноември 14, 2007, 17:26:05 pm »
Да директно не би. :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #96 -: Ноември 14, 2007, 17:47:16 pm »
Чеф чудиш се какво се случва след Преванара, ами знаеш ли какво се случва след Пентаксима или пък някоя друга ваксина в Бг?

Да си призная и аз съм в същата диелма или по скоро се притеснявам ако недай си боже се случи нещо след Преванара, отговорността ще си бъде изцяло и само моя, а такава немога да нося сама. То не че е някякво успокоение, ако я носи някой друг в случая педиатъра, но все пак е лекар. Да не дава господ и чукам на дърво, да няма усложнения и проблеми. От друга страна пък д-р Бърди я препоръчва, като безпроблемна, ама знам ли дали ще бъде читава и годна за експоатация след транспортирането й. После тук в Бургас незнама дали ще се навия, някой да бие тази ваксини, те и без друго ме гледат втрещено и изумено и всеки път ме питат "ама на вас кой ви ги казва тези работи, лекар или ..." Обявена съм за параноичка, но не ми пука, най важното е на детето да му е възможно най добре, а то такова, тогава когато и мама е добре. :) :wink:

Пък явно съм проста, щото неразбрах какво точно иска да ми/ни каже Marie
Всеки гледа от своята камбанария и мери със своят аршин. Аз немога да се оценя, аз просто съм безценна за детето си  :D :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #97 -: Ноември 14, 2007, 18:08:15 pm »
Ох и при нас проблемът за гледането на децата стои на дневен ред.
Аз лично бих се доверила на свекърва си, защото тя е гледала баткото една година.Е,вярно с някои работи не бях много съгласна, но те не са били от съществено значение и не сме имали проблеми.
Ако беше здрава и силна, бих и поверила бебетата без проблеми.Поначало не бих се доверила на жена, която не е имала собствени деца.
 При нас остава вариянт за ясла или друга възможност са така наречените частни детски градини от вкъщи, където детето се гледа в къща,с много малко други дечица/има определени изисквания/, жената,която се ангажира с гледането е минала провинциалните курсове и други куп програми, къщите са проверени от комисия за безопасност.Преди да си повериш детето,отиваш и разглеждаш къщата, жената, семейството, задаваш въпроси какво ще се готви за ядене и всичко каквото те интересува.Но както и яслите така и тези домове за скъпи,но хората нямат избор и ако искат да се върнат на работа, трябва да си дадат децата някъде.
При мен жена вкъщи ще ми излезе много скъпо и колкото и да оценявам високо този труд, не мога да си го позволя.
А и нали трябва да се спестява за университет :)
Баткото тази година завърша и ни чака и студент догодина.
Честно да ви кажа,понякога,въпреки ,че съм им майка и ги обичам безкрайно, ми се струва, че не им давам цялото внимание, от което имат нужда.КОгато съм сама, толкова много неща имат да се свършват в къши, че понякога ги оставям да тичат насам натам, да си играят или да гледат телевизия, докато аз успея да посвърша нещата.За което ми става мъчно :(
Аз обаче не рабрах какво искаше да каже Мари с този постинг, не кърмя вече, но смисълът ми се губи.

Това е от нас.
Много здраве и радост на всички

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #98 -: Ноември 14, 2007, 19:26:06 pm »
Аz не мога да си представя да дам детето сега на ясла или да го оставя да го гледа друга жена. Та тя се променя не с дни, а с часове. Не мога да и се нарадвам и искам постоянно да съм нея. Само като си помисля как бърzо мина времето, когато беШе малко бебе... Че не zнаех кога е ден и кога ноЩ е ясно, но все пак ми липсва. И сега има дни в които едва иzдържам, но пак искам да съм максимално с нея. Теzи дни никога няма да се повторят...
Радвам се, че няма нужда да работя и мога поне до 3 годиШна въzраст да я гледам. След това в градина - zа нея добре, а и zа мен предполагам.
Каква е причината да търсите гледачки, трябва да се върнете на работа ли?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #99 -: Ноември 14, 2007, 19:27:24 pm »
ema2 :) Kakво като ги оставяш да си търчат, а ти вършиш работа, нали и това е част от грижата за тях, пък и да се възпитават в самостоятелност. То как иначе, да стоиш и по цял ден да ги гледкаш  :lol:
Пък аз съм си бясна  :x кроткото ми дете, което не реве следобяд рева, все едно живо го дерат, а простата му майка не махнала етикет на една блуза и му одрало вратлето...
Уж ги махам всичките, тоя съм го пропуснала и докато разбера кво е :(
Внимавайте хора, че е доста гадно.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #100 -: Ноември 14, 2007, 19:30:50 pm »
Каква е причината да търсите гледачки, трябва да се върнете на работа ли?

Другарко Танче  :wink: това е една от основните и не маловажни причини у нас, за съжаление. Основно не от голяма любов по работата, а поради финансови причини. Иначе предполагам повечето майки биха искали да си гледат детето до 3 години, а след това защо не и да си родят още едно /пожелавам го/ и да си го гледкат и него в къщи  :)
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #101 -: Ноември 14, 2007, 19:37:19 pm »
Аz не мога да си представя да дам детето сега на ясла или да го оставя да го гледа друга жена. Та тя се променя не с дни, а с часове. Не мога да и се нарадвам и искам постоянно да съм нея. Само като си помисля как бърzо мина времето, когато беШе малко бебе... Че не zнаех кога е ден и кога ноЩ е ясно, но все пак ми липсва. И сега има дни в които едва иzдържам, но пак искам да съм максимално с нея. Теzи дни никога няма да се повторят...

Таня, това са точно и моите мисли. Ще стоя до последно в нас ( до 3-3 и 1/2г ) да се гледаме. Но то аз и без това не взимам кой знае каква заплата и като извадя от нея заплатат за евентуална детегледачка, разликата не е особено мотивираща, за да се върна на работа, а още по-малко  някой друг да се радва на детето ми. Просто в моя случай чисто финансово ми е по-изгодно да си остана в къщи.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #102 -: Ноември 14, 2007, 19:46:25 pm »
Моля, който е вадил паспорт за бебето си, нека да сподели, ако има някакви особености по процедурата!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #103 -: Ноември 14, 2007, 19:47:52 pm »
Таня, да, при нас е наложително,защото се работи от вкъщи и вече доста трудно да се комбинират двете неща.Но до пролетта ще трябва да се оправим някак.
Но мисля, че околко две години е добра възраст за даване на ясла,първоначално ще бъдат 2-3 дена, после ще преминем на цяла седмица.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #104 -: Ноември 14, 2007, 19:56:22 pm »
Моля, който е вадил паспорт за бебето си, нека да сподели, ако има някакви особености по процедурата!

1. Копие от акта за раждане (носете и оригинала за всеки случай)
2. Попълнена молба декларация
3. Адресна регистрация на детето (не навсякъде я искат, ама аз си я носех пак за всеки случай)
4. Платена такса за паспорт - на място - 7 или 8 лева беше
5. Присъствие на двамата родители и детето по време на подаването на документите
6. Снимка, актуална

Е, май това беше при нас - дано няма някоя нова щуротия от последните 3-4 седмици
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #105 -: Ноември 14, 2007, 20:00:39 pm »
Бора, благодаря!
Молбата - декларация предполагам на място се взема?
Адресна регистрация на детето, ей такова нещо нямам, предполагам от общината трябва да извадя...
Снимката паспортна, нали - отиваме във фотото и аз я държа да я снимат?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #106 -: Ноември 14, 2007, 20:13:22 pm »
при нас не са искали адресна регистрация на бебето - то се води на адреса на майката.
снимката е паспортна, на сив фон - във фотостудиата знаят. ти я държиш, те я снимат.
молба-декларация се взема на място, срещу 50 стотинки.
ние водихме и бебето с нас, за да го покажем. не знам дали е задължително, струва ми се, че да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #107 -: Ноември 14, 2007, 20:16:27 pm »
Джам, благодаря и на теб! Утре ще я водя да я снимат.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #108 -: Ноември 14, 2007, 21:44:41 pm »
Стефито, аз реших да сложа само Пентаксима, все пак ние и такава нямаме пък да чукна на дърво...
Да бе Стефи, ясно, че е съвсем различно, просто казвам, че само нея ще сложа :lol:
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #109 -: Ноември 14, 2007, 22:38:49 pm »
Момичета,
не се притеснявайте от Превенар. Никакви странични ефекти няма, или поне, не по-различни от тези на Пентаксим /тук 6 валентна, не знам как се казва/, на Дара вече 2 пъти и слагат и двете едновременно. Първия път вдигна еднократно 38,1, при втория нищо.
Ако искате мога да се поинтерисувам как стои закупуването тук в Германия и изпращането и в Бг
Тук педиатрите също я препоръчват много

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #110 -: Ноември 14, 2007, 22:40:25 pm »
Ако искате мога да се поинтерисувам как стои закупуването тук в Германия и изпращането и в Бг

Много ще съм ти благодарна и задължена  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #111 -: Ноември 15, 2007, 08:42:09 am »
Според моето проучване в Германия е с рецепта, в Гърция можеш да си я купиш от първата аптека, която е на 40 км. от границата на цена 77 евро, без никакъв проблем. Аптеката не работи събота и неделя, но се намира под къщата на собствениците и като се позвъни хората отварят :) Галъп предаде :wink: :lol:
Незнам обаче с какви количества разполагат, иначе няма проблем брат ми да ги купи и да ги транспортира до София с хладилна чанта.
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 08:44:25 am от StefiZ »
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #112 -: Ноември 15, 2007, 10:33:44 am »
...ние водихме и бебето с нас, за да го покажем. не знам дали е задължително, струва ми се, че да.

Бебето задължително там, сравняват по снимката. А иначе паспортът важи 5 години и бебето/детето си излиза със същата снимка дори и на 5 години  :D.
И на нас не ни искаха адресна регистрация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #113 -: Ноември 15, 2007, 10:58:22 am »
а за детето същата ли е цената за паспорт или е безплатен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #114 -: Ноември 15, 2007, 11:02:22 am »
Аz не мога да си представя да дам детето сега на ясла или да го оставя да го гледа друга жена. Та тя се променя не с дни, а с часове. Не мога да и се нарадвам и искам постоянно да съм нея. Само като си помисля как бърzо мина времето, когато беШе малко бебе... Че не zнаех кога е ден и кога ноЩ е ясно, но все пак ми липсва. И сега има дни в които едва иzдържам, но пак искам да съм максимално с нея. Теzи дни никога няма да се повторят...
Радвам се, че няма нужда да работя и мога поне до 3 годиШна въzраст да я гледам. След това в градина - zа нея добре, а и zа мен предполагам.
Каква е причината да търсите гледачки, трябва да се върнете на работа ли?
На мен ми се наложи да се върна на работа много рано. За съжаление както често става в живота -пълно щастие няма. Когато нямахме финансови притеснения, бебето не се появяваше, а когато се появи, финансовото ни състояние се обърна с главата надолу. Простата сметка показваше, че майчинството е 180лв. , а издръжката на Мия само за храна и за памперси беше 250-300 лв. Аз имах огромен късмет, че майка ми се съгласи да поеме грижата за нея. Бебка е много доволна, а и за щастие не пропуснах нито първите думички, нито първите самостоятелни стъпки. И да нямахме финансови затруднения, пак бях решила, че няма да стоя дълго вкъщи, повече от година и половина. Не ме разбирайте погрешно, но всички майки, които са стоели 3 години вкъщи да си гледат децата от моите познати, са адски досадни и абсолютно неспособни да проведат нормален човешки разговор извън бебешката тема. Не исках да се превърна в такава изнервена и досадна майка. Все пак освен майка, аз съм и човек и жена. Сега като прекарвам по-малко време с Мия, го използвам максимално и никога не си позволявам да й се разкрещя за нещо, само защото съм се изнервила.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #115 -: Ноември 15, 2007, 11:11:32 am »
Мешко, и моята майка ще гледа Стефания, надявам се, докато изтече едното майчинство да влезе в друго  8)
Ако аз остана след изтичането на 315 дни болничен да си я гледам, означава да ми падне 3 пъти дохода. Е, Николай не е почнал да взема такава заплата, че да си позволя лукса да си остана у нас и да съм просто домакиня.
А живот и здраве, ако скоро пак забременея- ще зная, бича максималния доход и си доплащам, до сега като не съм лъгала кво- едни детски не ми заслужава детето, щото видите ли, много ми висока заплатата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #116 -: Ноември 15, 2007, 11:38:02 am »
И на мен ми се иска да остана до 2 години вкъщи, можем да си го позволим с известни ограничения.
Сегашната ми работа е недобре платена, така че не ми е финансово изгодно да се връщам, ще търся друга работа от пролетта и ако изпадне нещо, сигурно ще ми е много трудно да взема решение.
Както Таня писа - променя се непрекъснато детето и погледнато егоистично хич не ми се иска да подарявам тези мигове на някой друг. Мъжът ми обаче смята, че стоенето вкъщи не ми се отразява добре и че съм се чудела какво да правя по цял ден :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #117 -: Ноември 15, 2007, 11:48:56 am »
а за детето същата ли е цената за паспорт или е безплатен

то това е цената за детски паспорт - 7 лева.
за възрастни таксата е доста по-голяма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #118 -: Ноември 15, 2007, 11:56:07 am »
ми така е, който чете избирателно
да ви кажа- ще ходим в турция януари живот и здраве, ама до Одрин само
майкини ходеха- 9 кг Ариел с много по-добро качество от нашия е 22 турски лири, демек към 25-26 лева, Персила още по-евтин към 16-17 или 22-23 наши пари
там и тоалетната хартия без пари била, казва майка, абе веднъж годишно да отидеш с ей такива неща да се заредиш ще ти излезе много по-евтино, пък и разходката си е разходка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #119 -: Ноември 15, 2007, 12:53:45 pm »
И да нямахме финансови затруднения, пак бях решила, че няма да стоя дълго вкъщи, повече от година и половина. Не ме разбирайте погрешно, но всички майки, които са стоели 3 години вкъщи да си гледат децата от моите познати, са адски досадни и абсолютно неспособни да проведат нормален човешки разговор извън бебешката тема. Не исках да се превърна в такава изнервена и досадна майка. Все пак освен майка, аз съм и човек и жена. Сега като прекарвам по-малко време с Мия, го използвам максимално и никога не си позволявам да й се разкрещя за нещо, само защото съм се изнервила.

Мешко, никак не те разбирам погрешно :) Притесненията да не се превърна в изнервена, пооглупяла и позапуснала се във всички отношения майка при едно по - дълго заседяване в къщи, са и мои.
Но ще рискувам :) Мислила съм по въпроса доста и реших, че имам шанс да не стане точно това от мен. Сигурно твърде самоуверено звучи от моя страна, но има някакво обяснение, свързано с различни фактори. На първо място, факторът финанси - засега не сме притеснени особено. На второ място е това, че аз имам голяма физическа помощ при гледането на детето в лицето на свекърва ми. Помага много жената, да е жива и здрава, благодарение на нея у нас е чисто, сготвено и всякакви други неща, за които 24часа просто не ти стигат, както и с мъжа ми може да излезем някъде вечер. Но на мен по-скоро ми липсват вижданията с приятели, както и разни други неща, които обичам да си ги правя сама, като ходене на кино, мотаене по любими улици и места и мъжът ми го разбира и винаги измисляме варианти да го имам това време за себе си.
На трето място, организирахме как да му помагам в работата и вече малко поработвам от вкъщи, та сега се чувствам много полезна :lol:
И не на последно място, но вярвам или ми се иска да вярвам, че съм по-малко предразположена към такова изглупяване. За тези осем месеца не успях да се запозная с нито една майка по градинките, не се получи химия :) Но затова пък съм си намерила други неща, от които черпя вдъхновение, бутайки количката в парка. Продължих си курсовете по италиански, пуснах си кабелна, която за мен е една голяма глупост, а и ние не гледаме много тв, но ей така, за фон през деня си пускам историческите и документални програми и малко VH 1 вечер :) И разбира се, общуването с всички вас напълно отговаря на вътрешните ми потребности за такова - просто тук съчетавам полезното с приятното и мога с едни и същи хора да водя разговор както за памперси, така и за всичко друго.
Разбира се, нямам намерение завинаги да остана в нас, но си мисля че три - четири години няма да са фатални за мойта личност :lol: И така, вярвам в себе си в това начинание, дано да не се проваля :D
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #120 -: Ноември 15, 2007, 12:55:50 pm »
ми така е, който чете избирателно
да ви кажа- ще ходим в турция януари живот и здраве, ама до Одрин само
майкини ходеха- 9 кг Ариел с много по-добро качество от нашия е 22 турски лири, демек към 25-26 лева, Персила още по-евтин към 16-17 или 22-23 наши пари
там и тоалетната хартия без пари била, казва майка, абе веднъж годишно да отидеш с ей такива неща да се заредиш ще ти излезе много по-евтино, пък и разходката си е разходка


Ние сме се запътили към Солун, живот и здраве. Мисля да посетя ИКЕАта им, ходил ли е някой, да сподели впечатления?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #121 -: Ноември 15, 2007, 13:15:01 pm »
аз бях решила да наемам бавачка (вариантът с ясли за толкова малко дете не ми се струва приложим, колкото и да са на брой лелките) и да се връщам на работа в края на есента.
не толкова по финансови причини, колкото защото започнах да не издържам нервно-психически на напрежението. финансово се оказа, че няма особен смисъл да се ходи на работа, като се извади от чистата сума на заплатата ми сумата за бавачка и майчинските пари, разликата не е фрапираща.
направих кастинг за бавачки, даже наех една. в момента, в който я наех, нещо ме стисна за гърлото и си казах - не, не мога да си дам детето на чужд човек. колкото и да съм нервна и уморена, аз съм най-доброто за него. никой друг няма да го е еня така за моето дете, както мен самата. никой няма да го наблюдава и усеща така внимателно. е, не че няма да порастне и по този начин - аз самата съм отгледана от бавачка, ясла и детска градина - но все пак... много е важно и това, което казва tanja - децата в тази възраст се променят с дни и часове, бихме изпуснали една голямо и уникално преживяване.
казах си, че ще стисна зъби и ще подтисна желанието за собствено удобство за сметка на детето, ще намеря начин и сили да се справя, но поне още зимата и пролетта ще си го гледам аз. отказах се от бавачката засега. напролет ще видим какво ще бъде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #122 -: Ноември 15, 2007, 13:29:19 pm »
tzvetenze, ходила съм в Икея-та в Германия. Имаше страхотни сревизи, садинки, чаши и въобще всякакви видове кухненски пособия на страхотни цени. Имаше ВСИЧКО за дома, ама аз се заглеждах главно по тенджерите. Определено си заслужаваше разходката, но не знам как е в Солун.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #123 -: Ноември 15, 2007, 13:34:36 pm »
и си казах - не, не мога да си дам детето на чужд човек. колкото и да съм нервна и уморена, аз съм най-доброто за него. никой друг няма да го е еня така за моето дете, както мен самата. никой няма да го наблюдава и усеща така внимателно.

Ето това го пропуснах да напиша в дългите си размисли! Ей точно това усещане (заедно с всички други конкретни обстоятелства от ежедневието ми) ме карат да предпочитам да остана в нас.

Под "никой" разбирам чужд човек, наета бавачка. На майка ми и свекърва ми бих го оставила, ако се наложи.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #124 -: Ноември 15, 2007, 13:38:26 pm »
tzvetenze, винаги има и изключения :). Пожелавам ти да си едно от тях. И дано наистина да не ви се налага да вземете такова решение по финансови причини. И аз не успях да се сприятеля с много майки, просто не мога да се примиря със селянията и простотията и това си е, а пък моите приятелки още нямат деца. Аз преди да родя бях решила, че ще ходя с бебето навсякъде, ще се виждам с всички, ще намирам време за тренировки, ще излизаме вечер поне веднъж седмично, ама както се казва сметка без кръчмар. Мия въобще не желаеше да я носят в кенгуру, в количката не изкарваше повече от час и половина навън. Тя беше като часовник, мине ли час и половина и започва да реве, за да се прибере и като влезе във входа вкъщи, млъква доволна. Като прибавим и ежедневните масажи и гимнастики,на които я водехме и всичките прегледи,  то и за разходки не оставаше време. С тренировките по едно време вкъщи правех нещо, ама като тръгнах на работа, вече с времето е много сложно. Излизането вечер го правим веднъж месечно, може би, че пък ми е съвестно да тормозя майка ми да я гледа и вечер и така.  Сигурно има хора, които могат да съчетават детето с личните удоволствия, приятелите и работата. Ама аз още тази формула не съм я открила. Работя по въпроса :wink:
<br />[link=http:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #125 -: Ноември 15, 2007, 13:46:11 pm »
Е то това е - най - идеално е човек да е финансово подсигурен и връщането на работа да е въпрос само на личното му желание.
Аз детето си наистина не мога да си представя да го гледа друга жена, ама много хубаво си представям как някоя друга жена ми чисти къщата срещу добро заплащане :wink:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #126 -: Ноември 15, 2007, 13:51:34 pm »
[Ние сме се запътили към Солун, живот и здраве. Мисля да посетя ИКЕАта им, ходил ли е някой, да сподели впечатления?
[/quote]

Аз съм фен на Икеа, макар че в Швеция тя е евтин магазин за емигрантите. Обичам да пазарувам в Икеа през януари, когато има много сериозни намаления. Комо до Бизнес парк в Младост в София е организирано горе-долу по същия начин, но в Икеа асортимента е доста по-голям. Все още си ползвам нещата, които съм си купила преди 5-6 години в Стокхолм, а сега от време на време мъжа ми ми носи разни неща от Солун или Букурещ. А и половината офис на фирмата, в която работя е обзаведен от там. В заключение практични и качествени неща на цени, които можем да си позволим, но в доста опростен дизайн.

А връщането на работа за мен също е доста болезнена тема. Върнах се на работа когато детето стана на 9 мес., защото за мен това означава 6 пъти по-висок доход. Че отгоре на всичко записах и магистратура та сега и в събота и в неделя съм на лекции. Направих го малко на шега, но се оказа, че вероятно ще сменям работата си и това ще е много полезно за мен. За детето се грижи майка, но аз си го прибирам всяка вчер защото усещам, че и липсвам. Идеята ми беше да забремене отново и докато стоя в къщи в болнични да си гледам детето и да уча без да страдат доходите ни. Но за момента се оказва, че криво съм си направила сметката. Вече си записах час при д-р Владимиров за декември пък ще видим по нататък.
Между другото мъжа ми се шегува, че откакто съм се върнала на работа освен малкия, финкционирал вече и гръбначния ми мозък. Надявал се покрай сесията са се включи и главния  :D


Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #127 -: Ноември 15, 2007, 14:01:03 pm »
При мен дилемата с гледането премина преди около два месеца. Бях решила да започна работа, но не да се връщам на старото място, а да започна нова. Ходих на интервюта и ме одобриха от две много добри чуздестранни фирми. Да обаче като ме извикаха да говорим от кога ще започна, нещо в мен се преобърна. Отказах и двете предложения.
Причините поради които отклоних предложенията са същте както са писали tzvetenze и jam.
Не мога да си представя че ще го оставя на някоя непозната жена/и двете ни баби работят/, която едва ли ще е толкова всеотдайна, независимо от заплатата, в сравнение с мен. Връщайки се на работа на пълен работен ден ще изпусна всички нови неща които ще научи, защото ще се връщам само колкото да го изкъпя и нахраня. Нямаше да си го простя по-късно, че съм предпочела личното си удовлетворение за сметка на детето.
За излизането с приятели, винаги мога да го оставя на някоя от бабите за една вечер и да излезем. Но и повечето ни приятели са с деца, така че се събираме в някой детски клуб и пак се чуствам добре.
Имам възможност да работя в къщи и смятам да гледам малкия колкото може по-дълго, а и ако живот и здраве забременея пак ще постъпя, поне така си мисля, по същия начин.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #128 -: Ноември 15, 2007, 14:07:34 pm »
направих кастинг за бавачки,

Джамке, и ти ли?  8O А бе какво ви става, хора? Какви са тези КАСТИНГИ за бавачки? По прическата и бЮста ли ги избирате? Използвайте по-прилични думи, моля ви! Не ви отива да говорите така!

там и тоалетната хартия без пари била,

Мини, така е, щото хората там се мият, а не се бършат! :lol:
Alexandra
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #129 -: Ноември 15, 2007, 14:12:40 pm »
Много обширна тема. Всичко е до характера на човека, до финансови възможности и разбира се до характера на самото дете. Аз не се чувствам изнервена, затъпяла, запусната или по-малко пълноценна жена, въпреки че вече 1 г. и 3м. седя в къщи, финансово също се справяме добре, въпреки, че дори и след сумата за частна ясла пак ще ми остава в пъти повече от смешното майчинство, което получаваме, но това за момента не е на-важното :)
Незнам, не бих се изнервила на детето, по принцип съм доста търпелива, а и на тази възраст то не ме разбира, просто съм си улеснила и моя и нейния живот - в къщи няма излишни мебели, махнали сме дръшките на шкафовете, има огромно пространство за игра, т.е. не вървя след нея и не викам НЕ на всяка втора секунда. Детето ми е щастливо, лъчезарно, защо аз да не съм :D
Друг е въпроса обаче, че на нея започва да й доскучава с мен, особено ако е дъждовно и не излизаме навън. Но това пак си е индивидуално, тя е страшно социална и обожава да си играе с деца. Та затова си мисля, че до 1.5-2 г. да е максимума, който да си седя вкъщи. Мисля си, че ще се чувства добре на ясли при други дечица. Ами това е.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #130 -: Ноември 15, 2007, 14:14:03 pm »
..., са адски досадни и абсолютно неспособни да проведат нормален човешки разговор извън бебешката тема.

Поzамислих се, че аz имам такива поzнати жени (беz деца), които могат 2 часа да говорят само zа паzаруване, парцали и мода, а аz с удоволствие участвам в "мъжкия" раzговор zа коли и каzарма. Та с това исках да кажа, че ограничените хора са си такива, неzависимо дали имат деца или не.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #131 -: Ноември 15, 2007, 14:18:25 pm »
Мари Ентерпрайсиз обявява

КАСТИНГ

за бавачка

Кандидатките на възраст от 18 до 23 години да са:

1.  високи 1.50, за да могат като вдигат детето във въздуха да не му удрят главицата в ниските панелни тавани.

2. между 50 и 60 килограма, за да се събират в асансьора барабар с детската количка без да надвишават нормата.

3. да се гримират само с естествена козметика, за да не ближе детето ми химия от лицата им.

4. да са с розови очи, за да гледат на нааканото дупе на детето ми като на букет Казанлъшки рози.

5. Да са с най-висококачествени залепени удължаващи и сгъстяващи косата кичури, за да не падат от първото подръпване от детската ръка.

Кандидатките между 50 и 60 години да са:

1. Със висококачествен силиконов бЮст, който да напомня на пипане на моят естествен на детето.

2. Да си лепят протезите с Корега, за да не им падат от скърцане със зъби при поредната беля на детето.

3. Да са екипирани с Космодиск, за да могат спокойно да тичат след децата из градинките.

4. Да са с коригирано с лазер зрение, за да могат да четат приказки на детето без очила.

Желаещите да дефилират пред мен, мъжа ми, нашите, свекърите и всички комшийки от блока, да се явят на кастинга след 2 дни.

След дефилето следва пробно реалити шоу: 24 часа насаме с детето пред камера. Записът ще се дискутира в Интернетен форум.

Alexandra
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #132 -: Ноември 15, 2007, 14:19:14 pm »
..., са адски досадни и абсолютно неспособни да проведат нормален човешки разговор извън бебешката тема.

Поzамислих се, че аz имам такива поzнати жени (беz деца), които могат 2 часа да говорят само zа паzаруване, парцали и мода, а аz с удоволствие участвам в "мъжкия" раzговор zа коли и каzарма. Та с това исках да кажа, че ограничените хора са си такива, неzависимо дали имат деца или не.
Да, абсолютно :)
Може би при мен има значение и това, че си имам две страхотни приятелки, с които сме ежедневно заедно, децата са ни на една възраст, много си допаднахме. Моя колежка и приятелка, с която се познаваме от 7 г. и момичето с което бяхме в една стая в МД. Нямат нищо общо с парковите мами, които ме гледаха лошо че не си тъпча детето с бисквити още от 6м. възраст и ме питаха до кога ще ядем специално готвена храна :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #133 -: Ноември 15, 2007, 14:23:00 pm »
Джамке, и ти ли?  8O А бе какво ви става, хора? Какви са тези КАСТИНГИ за бавачки?

просто направих заемка от Пердето, не се шашкай толкоз ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #134 -: Ноември 15, 2007, 14:25:34 pm »
Джамке, и ти ли?  8O А бе какво ви става, хора? Какви са тези КАСТИНГИ за бавачки?

просто направих заемка от Пердето, не се шашкай толкоз ;)

Ох! Пу-пу-пу! Да си плЮя в пазвата! Тури поне един усмихнат емотикон, че верно ти се вързах!  :P
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #135 -: Ноември 15, 2007, 14:30:56 pm »
Детето ми е щастливо, лъчезарно, защо аз да не съм :D

Стефи, всичко е до нагласа, темперамент и характер. честно казано, ако Мартин крещеше толкова силно и изобилно като Деската, аз вече щях да съм в лудницата, а ти го приемаш спокойно и с усмивка.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #136 -: Ноември 15, 2007, 14:32:40 pm »
И аз съм от тия дето рано ще се върнат на работа, даже от 3 дена поработвам, то затова не ми остава време да влизам тук. Но хубавото на моята работа е, че мога да я върша от вкъщи, друг е въпроса, че ходя като зомби защото почти не спя, а малката денем не спира да реве заради коликите, но това е положението. Знаете как е, вземаш една заплата осигуряват те на минималната и после 180 лева майчинство... Но при всички случаи мисля, че като му дойде времето на нея ще и е добре в детска ясла, защото ще има нужда да общува с деца на нейната възраст, до тогава ще се гледаме по един или друг начин, а шефа ми е обещал една от стаите в офиса да я направи детска ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #137 -: Ноември 15, 2007, 14:38:30 pm »
Айде срам не срам да ви питам - колко дни е нормално бебо да не ака? В началото беше на всеки памперс, след това 2-3 пъти дневно, но от няколко дни тази дейност замря! Днес е 3 ден и вече се притеснявам! Само на кърма сме! Док е изписа дуфалак?
Вие на какво мнение сте? не знам дали да питам д-р Бърди? :oops:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #138 -: Ноември 15, 2007, 14:39:44 pm »

Стефи, всичко е до нагласа, темперамент и характер. честно казано, ако Мартин крещеше толкова силно и изобилно като Деската, аз вече щях да съм в лудницата, а ти го приемаш спокойно и с усмивка.


Така де, така, това съм написала, всичко е до характер :lol:
а ако я видиш как влиза във фурната и лиже стъклото отвътре сигурно ще се метнеш от терасата :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #139 -: Ноември 15, 2007, 14:41:23 pm »
Аz да кажа zа Икеа.
Не ми харесват мебелите им. Качеството им не е добро и zатова цените им са ниски в сравнение с другите мебелни магаzини.
Имат хубави и интересни аксесоари zа дома, осветителни тела, декорации. 
Въпрос на лично виждане, не искам да обиждам никого или да насаждам мнение  :?.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #140 -: Ноември 15, 2007, 14:41:36 pm »
Айде срам не срам да ви питам - колко дни е нормално бебо да не ака? В началото беше на всеки памперс, след това 2-3 пъти дневно, но от няколко дни тази дейност замря! Днес е 3 ден и вече се притеснявам! Само на кърма сме! Док е изписа дуфалак?
Вие на какво мнение сте? не знам дали да питам д-р Бърди? :oops:

Питай Бърди, но аз не бих дала още дуфалак. Пробвай с масажче на коремчето, с дефламол малко на дупенцето и дано до 1-2 се изака.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #141 -: Ноември 15, 2007, 14:44:53 pm »
yana-v,
кърмените бебета може да не акат цяла седмица. Не се притеснявай. Не давай дуфалак. Питай и Бърди zа твое успокоение  8).
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #142 -: Ноември 15, 2007, 14:48:09 pm »
И аз не бих дала Дуфалак.

Танче, мебели и да искам да купя, няма как да ги домъкна до тук.
Аксесоарите за дома ме интересуват обаче.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #143 -: Ноември 15, 2007, 15:06:31 pm »
Днес моите момчета стават на 1 месец.  :D
Черпя ви вирутално с парче торта.




За съжаление Мишето е малко болничък :(, има хрема и кашля от време на време, има и зачервено гърло. Давам му хомеожен 9 и коризалия, по предписание на нашата педиатърка, капвам натрием хлорид в нослето. Хриси има съвсем малко запушено носле :(. Някой да има отзиви за тези лекарства?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #144 -: Ноември 15, 2007, 15:15:17 pm »
Привет! Ей, много сте активни!

Каси, да са ти живи и здрави и да не боледуват!

Ванче, не ти трябва дуфалак, бебетата на кърма понякога така добре я усвояват, че няма какво да акат. запек е, ако акото е твърдо, а ще видиш скато се изака, че ще е най-нормално.

За бавачките - и аз правих интервюта септември, но накрая свеки каза, че тя ще го гледа. Това е добре от една страна, от друга кофти, защото тя си има едни разбирания - навлича го, не го извежда, ако е студено/ по нейните представи все естудено/, днес не го извела, защото рамяло! Вбесих се, още повече, че бяха у тях и трябваше да си дойдат у нас. Сега ми говори да го оставя и тази вечер у тях, защото, ако утре вали, нямало да може да го прехвърли у тях, защото сме на театър вечерта и беше планирано да спи у тях утро вечер. така ще станат 3 денонощия да не съм го виждала, което ми се струва много!

Иначе и на мен ми се сви сърцето, когато правех интервютата при мисълта, че чужд човек ще го гледа.
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 15:17:36 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #145 -: Ноември 15, 2007, 15:16:51 pm »
yana-v, Симеон беше стигнал и до 10 дена неакане когато беше само на кърма и приблизително на вашата възраст.. Ако общото състояние е добро, не се напъва, засмяна е и не плаче безпричинно - изчакай още ден два. Пробвай с масаж по посока на часовниковата стрелка, гимнастика с краченцата и увеличи течностите, ако можеш.

Каси - да са ти живи и здрави мъжлетата!
От посочените лекарства съм пробвала за себе си само Коризалия и съм доволна - помага при хрема. За съжаление нямам представа дали действа при бебешори.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #146 -: Ноември 15, 2007, 15:18:04 pm »
Каси, коризалията е страхотна, ама как успяваш да я дадеш  8O
В очакване ....
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #147 -: Ноември 15, 2007, 15:20:04 pm »
Каси, честита месечинка и да се оправят бързо мишлетата. С коризалия аз лекувам моята хрема и за един ден се оправя. С бебето не съм ползвала и не знам.
Таня, абсолютно съм съгласна, че досадни хора има навсякъде. Още по-съгласна съм със Стефи -щом детето е щастливо и аз съм щастлива. Мия ме изпраща с усмивка сутрин и ме посреща сияеща вечер. За мен това осмисля всичко напълно.
<br />[link=http:
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #148 -: Ноември 15, 2007, 15:22:33 pm »
Мешко, блазя ти, друго са си момичетата!

Коризалия съм давала на Мати мин.година, разтворена във малко вода. Бавно се разтваря, но се разтваря.
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #149 -: Ноември 15, 2007, 15:28:48 pm »
Каси, коризалията е страхотна, ама как успяваш да я дадеш  8O

Благодаря ви.
Фани, стривам хапчето в хаванче /майка ми е фармацевт  :wink:/ с две-три чаени лъжички водичка и му давам, даже му харесва :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #150 -: Ноември 15, 2007, 16:01:43 pm »
Брех колко много сте изписали от вчера.

За детегледачките, определено мога да кажа, че не ми допада ни една. Започнах да се замислям вече по сериозно за оставане в къщи до пролетта и евентуално тогава да подновя чуденеката. Отново се отказа поредната бавачката от Тони и сега тестваме друга, мисля тя да е последна засега.
Мари сега да не се хванеш за "тестването" на детегледачки  :)
За момента финансовото ни положение не е критично, за да се връщам на работа. Там проблема е друг, фирмата е моя и е желателно да се върна и поема в свои ръце, съществуването й. Покрай влизането на Бг в ЕС, много кардинални промени настъпиха в сферата, в която работя. Страхувам се, че ако не се върна на работа ще изгубя много клиенти и ще се наложи да закрия фирмата, съответно след това да работя за някой друг, само мисълта за това ме ужасява, но това е друга история.
Моето дете също е много социално дете и обича да е сред хора/деца, макар да е гледано и свикнало само с мен.
Проблем имам и аз самата, от както се е родил дребосъчко, не съм имала помощ в нито една дейност свързана с домакинството и гледането на бебе. Отделно съм изнемощяла физически от недостатъчното и некачествено спане, може би съм и психясала и изнервена, а предполагам че влияя и на детенце а не искам да е така. Имам нужда от релакс физически и психически, имам нужда от един и не само професионален масаж, имам нужда да бъда аз, да си възвърна спокойствието и увереността, че мога да се справям с и във всичко.
 
Сега молба към майките на дечица около годинката, споделе моля ви, кога намирате време за разходка, с този режим на сладурковците и зимното време.

Сега да се изкажа за дуфалака, тъй като Тони след като навърши 1 месец, мина изцяло на АМ, започна и трудният пасаж на червата или иначе казано по трудно да се изхожда, но поне веднъж на ден. Има ли сме и случаи, да не се е изхождал по два три дни, поради което джипито беше назначила Дуфалак, тогава за съжаление Бърдито го нямаше  :( Та последва диария, дехидратация и много бърза загуба на тегло, така че В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ДАВАЙТЕ ДУФАЛАК, МОЛЯ ВИ!

Каси бъдете здрави и послушни, щастливи и безгрижни. Цунки мунки от нас с Тони-бой.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #151 -: Ноември 15, 2007, 16:16:47 pm »
kassi честита месечинка на мъничетата, да са ти здравички и много веселички. Дано Мишето бързо се оправи  :D


Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #152 -: Ноември 15, 2007, 16:24:49 pm »
Касси,честита ви месечника  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #153 -: Ноември 15, 2007, 16:39:06 pm »
Честита Ви месечинка и от нас!!!
Много Ви благодаря момичета!!! Добре че се сетих да питам!!! И аз щях да подредя дребосъчка ако бях послушала педиатърът!!!! Абе аман бе то за всяко нещо трябва да се съмняваш!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #154 -: Ноември 15, 2007, 16:43:42 pm »
Каси, честита месечинка на юнаците. Как бързо лети времето /острани/ !

Я светнете непросветената какво е това Коризалия?
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #155 -: Ноември 15, 2007, 17:00:57 pm »
Kassi, честита месечинка и от нас!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #156 -: Ноември 15, 2007, 17:51:09 pm »
Лейди, хомеопатично на Боарон - комбинирано за хрема.
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #157 -: Ноември 15, 2007, 20:08:02 pm »
Благодаря ви за поздравите! Дано помогнат тези лекарства!
И дано не боледуват дечицата на "Зачатие"!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #158 -: Ноември 15, 2007, 20:15:11 pm »
Касита, честита ви месечинка, казвайте си че много станаха бебетата, пу пу, все така да сме.
Бързо оздравяване на болните.
Ваня- Стефания ми е правила 8 дни неакане в началото- нямаше още месец, после акаше на по 3-4-5 дена веднъж, откакто я захранвам е супер- почти няма проспуск, понякога по 2-3 пъти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #159 -: Ноември 15, 2007, 20:26:26 pm »
Така е, включат ли се други храни, "запека" изчезва!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #160 -: Ноември 15, 2007, 20:30:46 pm »
Моята девойка се дереше нейстово от нередовна перисталтика. Колкото и да се отрича и да е неправилна, ползвах търмометър и Дуфалак. Ако я бяхте чули на третия ден как се дере от болка щяхте да дадете и вие. Още ме побиват тръпки като се сетя. Ако не е ходила но не плаче и е спокойна със сигурност щях да изчакам да се справи и сама. Откакто минахме на твърда храна проблемът се реши и при нас.

Каси да са ти живи и здрави бебчовците.
Моника снощи беше много зле. Кашлица и страхотна хрема. Сложих и Тобрин и и дадох Панадол. Днес почти няма хрема и е страшно весела 8O. Чак не мога да повярвам че така бързо закрепи. Дано няма повече проблеми с тези вируси. Племенничката вече трети месец е с кашлица и хрема, какво ли не пи 8O
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 20:40:34 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #161 -: Ноември 15, 2007, 22:30:23 pm »
Касси, честита месечинка на момчетата!
Да са много здрави и бързо да се оправя Мишето!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #162 -: Ноември 15, 2007, 22:51:51 pm »
Каси, честита месечинка на малките юнаци!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #163 -: Ноември 16, 2007, 10:05:28 am »
Касси, честита месечинка! Да са живи и здрави юнаците и да не боледуват!  :D
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #164 -: Ноември 16, 2007, 10:13:26 am »
Честита месечинка на юнаците и от нас  :D Пропуснахме вчера да честитим, защото се разходихме до Солун, та да изпробваме новоизвадения паспорт - много приятно си прекарахме, а Ема се държа много прилично - яде по паркинзите и моловете, спа, хили се и се оглежда по големите огледала  :D

Та, за Икеа - аз като най-голям фен да си кажа, че съм много доволна и продължавам да си купувам по нещичко всеки път, в който вляза там. Първоначално бях пазарувала само от щатите, но тук редовно посещаваме Солунската - ами много ми е приятно това местенце и винаги си намирам още едно нещо, което да ми влезе в употреба. Аз засега не съм се разочаровала от качеството на мебелите, а имам доста неща - цялата ми кухня (бук-масив), спалня, 2 гардероба - страхотни механизими и дизайн, други разни рафтчета и етажерки - все ми харесват - най-вече заради лекия и изчистен дизайн и добри цени - аз обичам да променям обзавеждане и това ми се струва най-разумния вариант. Това обаче е моя опит от там от 8-9 години насам и стига съм ви пълнила главите  :D
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #165 -: Ноември 16, 2007, 12:44:59 pm »
Ха добър ден и от нас!
Честито на празнуващите  :lol:
Да ве се похвалим Николата от вчера е с очила, както можете да видите от снимката в ляво  :wink:
Засега не стачкува, няма истерични протести. Снощи, лед първоначалния 5 минутен задължителен рев, си ги носи на носа около два часа, че и повече. Тази сутрин също не протестира, но след като мине известно време си ги маха, ама после пак дава да му ги сложа.
Засега единствения регистриран проблем е, че подлеца опитва да гледа над тях, ама надявам се да свикне. Иначе е ужасно сладък и смешен с очила
В очакване ....
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #166 -: Ноември 16, 2007, 14:01:43 pm »
ама верно много сладък :D
Хихи и Дани на мармотче хитрува и гледа или отгоре или отдолу :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #167 -: Ноември 16, 2007, 14:06:12 pm »
Фуси,
много е сладичък (аz по принцип си имам слабост към мъже с очила  :oops:) и много, много хитър  :lol:.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #168 -: Ноември 16, 2007, 14:23:01 pm »
Фуси, на моята дъщеря и открих далекогледството още на 11 месечна въ3раст. Тогава сложихме и очила. Носи ги до около 16 си годишнина. Сега на 22, а3 отново виждам съвсем леко отклонение. Може би, когато е много уморена. Но след посещението при док. вече не се открива нищо.
Ще се оправи, но трябва да сте настоятелни с носенето. Ние имахме на едното 5, на другото 7. Стъклата, дебели и тежки, нослето вечно 3ачервено..., но трябва да се носят, няма как. Ние даже 3атваряхме едното с капачка( оптуратор ).
Голям сладур е. До пубертета няма да има и спомен от очила.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #169 -: Ноември 16, 2007, 14:33:52 pm »
Фуси, голям сладур е малкото Коле с очилата, направо го давай, взимам си ги в нас :lol:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #170 -: Ноември 16, 2007, 14:42:29 pm »
Касси,честита ви месечинка!!!
Бързо оздравяване на малкия и пази другия!
Знаеш,като са двечки,едното като се разболее после и другото.
Дано да не стане такла при вас,пази ги!
Гушни ги и ги цункай много много от мен!!!
Фуси,милия ми сладък,
изглежда голям умник с тия очила!!! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #171 -: Ноември 16, 2007, 14:44:56 pm »
Благодаря, наистина е много смешничък - съвсем заприлича на джудже на дядо Коледа  :lol:

Перличке, много ти благодаря за инфото. Това ми даде голям кураж, че съм подложена на силна роднинска атака - за какво са му на толкова малко дете очила. При него кривенето идва само от високия диоптър, слава богу еднакъв и на двете очи.
В очакване ....
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #172 -: Ноември 16, 2007, 14:46:24 pm »
Сладкия професор  :D Дано свикне милия!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #173 -: Ноември 16, 2007, 14:47:20 pm »
Е как за какво са му? да свиква, че като стане професор след има няма 30-на година как без очила :wink:
да го намачкаш, нацелуваш и оближеш очилата от мен :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #174 -: Ноември 16, 2007, 15:03:46 pm »
Фуси, майка ми е споделяла, че е забелязала кривене на едното оче при мен, когато съм била на 8 месеца. Веднага и без колебание ми е сложила очила. Аз, разбира се, не помня този момент, но в началото много съм се противила, после обаче даже съм заспивала с очилата  и не съм давала никой да ми ги пипа :lol:
И на мен са ми затъмнявали едното око в предучилищна възраст.
В пубертета диоптрите значително намаляха    :)
Скоро съвсем ще свикне детето  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #175 -: Ноември 16, 2007, 15:11:48 pm »
Хммм, кой ще ти чака до 30 години за професор, бре  :P. Те нашите зачатски бебета на по 25 смЕтам, най-късно 28 ще са професори.

Работата е там, че нали се сещате какво слушам нон стоп два дни...
"На Рени, сина й(в момента е на 40г :wink:), като беше малък, еди кой си професор каза - на дете до 3г очила - не" - свеки
"Е, няма да го насилваме, ако не иска няма да ги носи" - мама
"Ама, Фани, виж той как сочи къде са очите на лъвчето, значи вижда " - свеки

и така са ме подхванали на къс пас, все едно съм някакъв звяр, дето иска да си мъчи детето
""
В очакване ....
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #176 -: Ноември 16, 2007, 15:30:59 pm »
така трябва, няма само ти да тормозиш детето, нека и теб да те тормозат :lol: :P :wink:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #177 -: Ноември 16, 2007, 16:04:23 pm »
и така са ме подхванали на къс пас, все едно съм някакъв звяр, дето иска да си мъчи детето

Аз пък взех, че споделих с майка ми, че искам да кърмя детето си до поне 6 м. и познай... Луда съм била, нямало да му доставям необходимото, интернет бил пагубен... Пък жената хич не е за пенсия. :D
Фуси, откъде нерви до 25 да чакаш. Стягай професорския куфар и марш към Университета.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #178 -: Ноември 16, 2007, 16:13:35 pm »
Фани, Колето е един малък сладур! Само нека е здравичък, че и вие се измъчихте. Целувки от нас!

Уайт, и моята не е за пенсия, ама от време на време ме хвърля в духовата...Та в тази връзка, мишките имат хрема, защото в стаята е студено /22-23 градуса е/, не им слагам шапки след баня и съм ги извеждала на разходка.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #179 -: Ноември 16, 2007, 16:24:57 pm »
Леле каси, 22-23 градуса студено, аз Деси миналата година я гледах на 19-21 градуса, както и сега де :) Та тя трябва да замръза според майка ти :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #180 -: Ноември 16, 2007, 16:55:22 pm »
Каси, честита месечинка на момчетата (малко със закъснение), дано оздравеят бързичко!

Фуси, голям сладур е Колето с тия очила :)!

Ние продължаваме неравностойната борба с коликите, сега освен капките мажем коремчето и с крем, но май най-голям ефект има сешоара... А за майките, моята не само не е за пенсия ами е и медицинско лице и пак ми мърмори за разходките, че ще простудя малката, и че децата се калявали лятото, а не зимата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #181 -: Ноември 16, 2007, 16:56:44 pm »
Та, за Икеа - аз като най-голям фен да си кажа, че съм много доволна и продължавам да си купувам по нещичко всеки път, в който вляза там. Първоначално бях пазарувала само от щатите, но тук редовно посещаваме Солунската - ами много ми е приятно това местенце и винаги си намирам още едно нещо, което да ми влезе в употреба. Аз засега не съм се разочаровала от качеството на мебелите, а имам доста неща - цялата ми кухня (бук-масив), спалня, 2 гардероба - страхотни механизими и дизайн, други разни рафтчета и етажерки - все ми харесват - най-вече заради лекия и изчистен дизайн и добри цени - аз обичам да променям обзавеждане и това ми се струва най-разумния вариант. Това обаче е моя опит от там от 8-9 години насам и стига съм ви пълнила главите  :D

Бора, решихме се, та заминаваме и ние за Солун, по фдруг повод де, но задължително ще идем и до ИКЕА. Аз най много съм се настроила да се заредя с разните му там кутии и други съоръжения, с които да си подредиш разхвърляните в килера неща/ И в Комото тука има, но много беден асортимент, а по списанията съм виждала много идейни неща, та надявам се в ИКЕАТА да ги открия.

ЗА да пътува бебе, независимо в ЕС или извън, му се вади задграничния, така наречения червен паспорт нали?

Фусииии, много е хубаво Колето с очилата :D
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #182 -: Ноември 16, 2007, 16:59:50 pm »
Ле-ле, ше си умориш децата, Каситоо! Я, да ги нацелуваш от нас сладурчовците  :D

Тя, мойта майка, че и свеки, де - толкоз съм ги наплашила, че само ме питат кое как правя и не смеят да ми дават съвети, че си знаят - дали-недали - аз ще си правя квото си искам  :) То, аз засега съвсем сама си я гледам, така че няма значение те какво мислят по въпроса. Свеки през лятото само, дето ходеше след мен и завиваше на Ема крачетата, че все била боса...
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #183 -: Ноември 16, 2007, 17:03:29 pm »
Цвети,като направиш паспорта,
моля те кажи ми дали се искат подписите
и на двамата родители,или може и само на единия?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #184 -: Ноември 16, 2007, 17:03:42 pm »

Бора, решихме се, та заминаваме и ние за Солун, по фдруг повод де, но задължително ще идем и до ИКЕА. Аз най много съм се настроила да се заредя с разните му там кутии и други съоръжения, с които да си подредиш разхвърляните в килера неща/ И в Комото тука има, но много беден асортимент, а по списанията съм виждала много идейни неща, та надявам се в ИКЕАТА да ги открия.

ЗА да пътува бебе, независимо в ЕС или извън, му се вади задграничния, така наречения червен паспорт нали?

Фусииии, много е хубаво Колето с очилата :D

Цветич, и аз съм си накупила кутии, кашони, кошници - всичко е нареденко и подреденко  :D
А, да - за бебче червен международен паспорт - ние междудругото нямахме никакъв проблем на границата - не са ни мотали или проверявали по-така, че минаваме с бебе.
Приятна разходка и пазар - да разказваш после  :D
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #185 -: Ноември 16, 2007, 17:11:34 pm »
Сами, началото  на другата седмица ще ходя и ще ти кажа. Ама ти най - добре е да питаш на место, не знам дали процедурата в Гърция и у нас е една и съща.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #186 -: Ноември 16, 2007, 17:43:37 pm »
Цвети,аз мисля да си запиша децата и в БГ.,а след това
да им направя задгранични български паспорти!
Не знам дали става,но така няма да ни трябва
подписа на бащата за да си ходим в България!
/Той не ще да подпише за децата!/


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #187 -: Ноември 16, 2007, 19:15:32 pm »
Е, гледам и не вярвам на ушите си!
Днес, в "Часът на мама" казаха: "...кастинг за бавачки..."!!!
Ще им пиша, разбира се!
Alexandra
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #188 -: Ноември 16, 2007, 19:49:50 pm »
Е, гледам и не вярвам на ушите си!
Днес, в "Часът на мама" казаха: "...кастинг за бавачки..."!!!
Ще им пиша, разбира се!


И аз го гледах и като казаха ка кастинга точно за тебе си помислих. :P
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #189 -: Ноември 16, 2007, 20:26:24 pm »
Е, гледам и не вярвам на ушите си!
Днес, в "Часът на мама" казаха: "...кастинг за бавачки..."!!!
Ще им пиша, разбира се!
Marie,
много кротка твоята кукла, Щом ти остава време и с такива работи да се zанимаваШ  :lol: :P.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #190 -: Ноември 17, 2007, 08:28:29 am »
Тук, в БГ искат подписите и на двамата родители при подаване на документи за паспорт, положени пред длъжностното лице. ТVе. трябва и двамата да отидете и да подадете документите!

Снощи бяхме на театър - много беше хубав, по Оскар Уайд, Идеалният мъж!
Матей - 1.04.2006 г
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #191 -: Ноември 17, 2007, 12:39:31 pm »
А когато родителите са разведени???
Ако не знам къде да го намеря???


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #192 -: Ноември 17, 2007, 12:44:33 pm »
Сами, няма значение разведени, неразведени и прочее. за извеждане на непълнолетни деца извън държавата, трябва съгласието и подписа и на двамата родители. нали иначе може единият да изведе детето и другият да не го види вече. не вярвам да има държава, в която да не е така регламентирано. за твоя казус се консултирай с адвокат.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #193 -: Ноември 17, 2007, 12:53:16 pm »
Ако няма съгласие на единия родител за издаване на задрганичен паспорт и/или извеждане на детето извън страната - иск по чл. 73 СК и решението на съда замества липсващото съгласие.
В моята практика съм имала и следния случай - дай ми 5000 евро и ще ти подпиша бумагите, иначе ходи ме съди, ма аз ще се опъвам. С една дума: идиотии.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #194 -: Ноември 17, 2007, 13:19:34 pm »
Лейди,искаш да кажеш,че мога да заведа дело,
и съда да прецени дали ще си ходя за 10-15 дена в
България?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #195 -: Ноември 17, 2007, 13:35:41 pm »
Сами, няма значение разведени, неразведени и прочее. за извеждане на непълнолетни деца извън държавата, трябва съгласието и подписа и на двамата родители. нали иначе може единият да изведе детето и другият да не го види вече. не вярвам да има държава, в която да не е така регламентирано. за твоя казус се консултирай с адвокат.
В Германия е необходимо съгласието и на двамата родители zа иzдаването на zадграничен паспорт (или вписването на детето в zадграничния паспорт на родителя) на детето, но при напускане границите на страната, не е нужен специален документ от липсваЩия родител.
Има случаи на отвлечени деца (най-често от баЩи в ислямски страни). Куца им zаконодателството в таzи насока. Българите са го регламентирали по-добре.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #196 -: Ноември 17, 2007, 14:41:25 pm »
Ох,мили момичета,това ми е "болната тема"!
Вече 4 години не съм си ходила в нас,така съм се разтъжила..... :(
А тоя идиот "бащата",се е запрял като магаре на мост!
Понеже аз много искам да си ходя,той не ще да подпише! :(
Ами имате ли представа кога "ще падне"границата?
В смисъл да няма проверки?"Това е мойто спасение" :lol:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #197 -: Ноември 17, 2007, 15:34:32 pm »
О, Сами, много лошо си се подредила! Нестава ли да поговорите като възрастни хора? Е, сигурно вече си опитала, но...много неприятно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #198 -: Ноември 17, 2007, 16:38:14 pm »
Ако няма съгласие на единия родител за издаване на задрганичен паспорт и/или извеждане на детето извън страната - иск по чл. 73 СК и решението на съда замества липсващото съгласие.
В моята практика съм имала и следния случай - дай ми 5000 евро и ще ти подпиша бумагите, иначе ходи ме съди, ма аз ще се опъвам. С една дума: идиотии.
Lady_11, вероятно си адвокат, ако не е тайна с коя материя се занимаваш? Една позната роди в края на октомври и гледам вече тича по дела.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #199 -: Ноември 17, 2007, 19:18:01 pm »
Цитат
Lady_11, вероятно си адвокат, ако не е тайна с коя материя се занимаваш? Една позната роди в края на октомври и гледам вече тича по дела.
Да, адвокат съм. Работя гражданско и административно право. Аз на втори ден секцио писах жалба в МД. Активно на работа се върнах когато бебето ми беше на около два месеца. Така че са ми смешни темите са майчинството, такова не ползвам.

Сами, по българския закон и за един ден да излезеш ти трябва или разрешение на бащата  или решение на Съда. Принципно решението на съда е в смисъл да напускат територията на РБ неограничено сами или с придружител. За Гърция не знам как е тяхния закон.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #200 -: Ноември 17, 2007, 22:45:30 pm »
момичета да споделя за пъпчиците- на Стефи тези дни се появиха много бледокафеви, като лунички, само по-скоро корички-нито връх, нито секрет вътре, точно за два дни минаха с крем Ексципиал- струва към 10-12 лева 200 мл туба.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #201 -: Ноември 18, 2007, 13:44:40 pm »
Та, за Икеа - аз като най-голям фен да си кажа, че съм много доволна и продължавам да си купувам по нещичко всеки път, в който вляза там. Първоначално бях пазарувала само от щатите, но тук редовно посещаваме Солунската - ами много ми е приятно това местенце и винаги си намирам още едно нещо, което да ми влезе в употреба. Аз засега не съм се разочаровала от качеството на мебелите, а имам доста неща - цялата ми кухня (бук-масив), спалня, 2 гардероба - страхотни механизими и дизайн, други разни рафтчета и етажерки - все ми харесват - най-вече заради лекия и изчистен дизайн и добри цени - аз обичам да променям обзавеждане и това ми се струва най-разумния вариант. Това обаче е моя опит от там от 8-9 години насам и стига съм ви пълнила главите  :D

Бора, решихме се, та заминаваме и ние за Солун, по фдруг повод де, но задължително ще идем и до ИКЕА. Аз най много съм се настроила да се заредя с разните му там кутии и други съоръжения, с които да си подредиш разхвърляните в килера неща/ И в Комото тука има, но много беден асортимент, а по списанията съм виждала много идейни неща, та надявам се в ИКЕАТА да ги открия.


Още ви е малко рано, но все пак ви препоръчвам да се накупите и разни предпазни неща за децата. Имам в предвид приспособления против отваряне на вратите на шкафовете, да не се прищипват пръстчетата по чекмеджетата и др. подобни. При нас вече се оказват жизнено необходими.
« Последна редакция: Ноември 18, 2007, 13:47:03 pm от gabi32 »