0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« -: Ноември 12, 2007, 10:06:45 am »
Дано новата седмица, макар и дъждовна, да ни донесе положителни емоции и нови бебета :).
Аз ще започна седмицата с един въпрос.Мики е вече на 3 седмици,цялото му личице е в пъпчици.Нормално ли е?По тялото няма.Не съм му мазала лицето с нищо.Почиствам само с преварена водичка.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2007, 10:07:57 am »
Весела седмица и от нас, при нас засега има някакво слънце ама да видим докога... Тези пъпчици да не са от претопляне бре, щом са само по личицето?
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2007, 10:23:41 am »
Хубава и ползотворна седмица!

И на мен за претопляне ми беше първата мисъл.

Да питам момчешките майки - търся за подарък някаква кола от тези дето са с дистанционно, ама никога не съм обръщала внимание на такива играчки, та къде? В Метро имат ли, че имам път натам?
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2007, 10:34:42 am »
Здравейте и от нас! И аз да кажа с какво се сблъсках ,а ако някой може да даде съвет ще съм много благодарна!Диди вече е на 5,5м.и явно венците я дразнат ,но като суче започна да ме хапе ужасно ,много боли ,но и да и кажа не разбира,като сложа силикон стиска още по-силно.Незнам как да се кърмим ,а от вчера започнах с цеденето ,но вечер ми е неудобно и предпочитам кърменето.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2007, 10:43:15 am »
Мики е вече на 3 седмици,цялото му личице е в пъпчици.Нормално ли е?По тялото няма.Не съм му мазала лицето с нищо.Почиствам само с преварена водичка.

Джоши, и Михаил имаше същия проблем, взехме Тридерм и след две намазвания личицето му се изчисти. Според Д-р Бърди е от претопляне, а пък според педиатърката ни се чисти, защото имал само по личицето. Изписа тридерм и той засега помага.

Аз също да попитам нещо майките отново за Мишко. Нослето му продължава да се запушва, много се мъчи, плаче. Слагам натриев хлорид, мехлемчето Нисита и изтеглям с помпичка секрета, но се оправя за момент и после пак се запушва. Ползвали ли сте някакви капки при такива проблеми? На какво може да се дължи. Едва ли е само от сухия въздух, защото проветряваме редовно стаята.

За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Благодаря ви. Хубава и спокойна седмица за всички мами и бебенца!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2007, 10:48:37 am »
И от мен много хубава седмица, на всички настоящи и бъдещи мами  :P.
Цвети аз съм купувала от Метро много хубави играчки за племенника ми (коли и т.н.), имат добър асортимент, като други детски магазини, но цените им какво винаги са много по-прилични.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2007, 11:00:00 am »
А, Роби, мерси, значи сме в Метро. Аз се чудех там дали изобщо има и да не се разкарвам само.

Ако пъпчиците са от претопляне, мисля няма нужда с нищо да се мажат, като се коригира малко температурата и обличането, сами минават.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2007, 11:07:59 am »
Здравейте, ние имаме втори зъб, но отгоре  8O друго дете не съм видяла аз така да му излизат, та сега ги среща и така скърца със зъбиии, ужас, не се виждат, ама такъв звук издават. Дано скоро да й омръзне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2007, 11:16:26 am »
Здравейте  :D,
кога се иzтърколи онаzи седмица и вече новата дойде. Да е лека и спокойна, да са zдрави деца и усмихнати майките  8).
Имаме вече много нови мами от миналата седмица, хайде нови бременелки zаемат местата им  :wink:.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2007, 11:16:50 am »
Отвратително време, дано да се оправи следващите дни, защото в къщи не се седи :?
Хубава седмица и от нас, и да няма болни дечица  :D
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2007, 11:19:48 am »
За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Касси, трябва да стиснеш два пъти и по този начин се пълни целия капкомер. И след това  целия го изстискваш в устичките преди всяко хранене. Аз се родих откакто имам инфакол. Дано помогне и на вас.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2007, 11:41:04 am »
Мини скърцането е период който ще отмине. Зареди се с търпение. Монито към седмица ми изправяше косата :balk_70:

Любомира добре дошла в моя ад. Моето дете не искаше шише, ако не и дадех да суче когато иска посиняваше от рев и когато беше нервна и и растяха зъби можеш да си представиш какво ставаше. Затова от мен повече кърмене на пойскване абсурд.
Преди кърмене мажи венците с Калгел или каквото ползвате(Пенсорал).
При второто хапане не давах повече да суче и упорито обяснявах. Разбират те, не ги подценявай.При рев повече от двайсет минути давах пак, но охапе ли ме втори път казвах ох веднага да усети и край с млекоцентралата. И така. След седмица вече като ме охапеше се смееше и беше инцидентно когато се е наяла и се лигави вече. Успех :D

На този дъжд не само детето полудя ами и аз. Ходим на гости или каним дечица да идват за да не им е скучно, но не е като навън. Все гледам да излезем макар и с колата до магазина когато вали, но не е същото.
Дано се пооправи времето, ясно че 20 градуса няма да стане, но поне да не вали.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2007, 11:48:36 am »
Ако пъпките са от претопляне няма ли да са по тялото,защото то е завито, а не лицето?Знам ли?Все си мисля, че не го обличам много.Даже според бабите е леко облечено :) и в стаята не е достатъчно топло.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2007, 11:53:16 am »
 joshi а педиатърката какво каза за пъпките. На Моника и изчистих лицето с Елком и балсамчето на д-р Тайс , второто ми го изписаха майките тук за което мноого сме им благодарни. И сега я мажа понякога като се зачервят бузките. Стават едни белички и мекички  :D все едно нищо не е имало.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2007, 11:53:59 am »
За Инфакола, от днес преминаваме на него. По колко капки се слага в млякото на хранене? От САБ симплекса слагам по 10-15 на хранене.
Касси, трябва да стиснеш два пъти и по този начин се пълни целия капкомер. И след това  целия го изстискваш в устичките преди всяко хранене. Аз се родих откакто имам инфакол. Дано помогне и на вас.

Сия, благодаря ти за бързия отговор. Знам че се капва така на кърмачетата преди хранене. При бебетата хранени с АМ не се ли капва в млякото?  :oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #15 -: Ноември 12, 2007, 11:56:29 am »
joshi а педиатърката какво каза за пъпките. На Моника и изчистих лицето с Елком и балсамчето на д-р Тайс , второто ми го изписаха майките тук за което мноого сме им благодарни. И сега я мажа понякога като се зачервят бузките. Стават едни белички и мекички  :D все едно нищо не е имало.
Ами още несъм и звъняла :oops:.Исках първо тук да попитам.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2007, 12:02:21 pm »
Касси, на упътването удебелено е написано before each feed. Ако го сипеш в млякото, а пък детето вземе, че не го изяде по някаква причина цялото?
Според мен трябва преди ядене. А и е доста удобно за капване в устичката. Алекс много го обича, то е сладичко на вкус (пробвах го, за да видя кво й давам  :wink:).
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 12:19:08 pm от sia »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2007, 12:14:24 pm »
Сия, благодаря ти много.   :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #18 -: Ноември 12, 2007, 12:31:45 pm »
Лидия,благодаря ще опитам да и обясня да видим ,сега ще се кърмим и настръхвам.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2007, 12:45:40 pm »
Лека седмица и от нас.За капките Саб симплекс аз капех 2,3 пъти на ден в млякото по-10,15 капки както Касси, но мисля, че не те ни помагаха.Давах й чайчето на Хипп против коликите.За нослето още ползвам солената вода.Капвам х 2,3 капки и чакам малко да кихне и с клечка за уши леко почиствам.от начало капвах на час и половина, защото непрекъснато се запушваше нослето.Това правя аз.Успех на всички.