0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #100 -: Ноември 14, 2007, 19:30:50 pm »
Каква е причината да търсите гледачки, трябва да се върнете на работа ли?

Другарко Танче  :wink: това е една от основните и не маловажни причини у нас, за съжаление. Основно не от голяма любов по работата, а поради финансови причини. Иначе предполагам повечето майки биха искали да си гледат детето до 3 години, а след това защо не и да си родят още едно /пожелавам го/ и да си го гледкат и него в къщи  :)
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #101 -: Ноември 14, 2007, 19:37:19 pm »
Аz не мога да си представя да дам детето сега на ясла или да го оставя да го гледа друга жена. Та тя се променя не с дни, а с часове. Не мога да и се нарадвам и искам постоянно да съм нея. Само като си помисля как бърzо мина времето, когато беШе малко бебе... Че не zнаех кога е ден и кога ноЩ е ясно, но все пак ми липсва. И сега има дни в които едва иzдържам, но пак искам да съм максимално с нея. Теzи дни никога няма да се повторят...

Таня, това са точно и моите мисли. Ще стоя до последно в нас ( до 3-3 и 1/2г ) да се гледаме. Но то аз и без това не взимам кой знае каква заплата и като извадя от нея заплатат за евентуална детегледачка, разликата не е особено мотивираща, за да се върна на работа, а още по-малко  някой друг да се радва на детето ми. Просто в моя случай чисто финансово ми е по-изгодно да си остана в къщи.
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #102 -: Ноември 14, 2007, 19:46:25 pm »
Моля, който е вадил паспорт за бебето си, нека да сподели, ако има някакви особености по процедурата!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #103 -: Ноември 14, 2007, 19:47:52 pm »
Таня, да, при нас е наложително,защото се работи от вкъщи и вече доста трудно да се комбинират двете неща.Но до пролетта ще трябва да се оправим някак.
Но мисля, че околко две години е добра възраст за даване на ясла,първоначално ще бъдат 2-3 дена, после ще преминем на цяла седмица.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #104 -: Ноември 14, 2007, 19:56:22 pm »
Моля, който е вадил паспорт за бебето си, нека да сподели, ако има някакви особености по процедурата!

1. Копие от акта за раждане (носете и оригинала за всеки случай)
2. Попълнена молба декларация
3. Адресна регистрация на детето (не навсякъде я искат, ама аз си я носех пак за всеки случай)
4. Платена такса за паспорт - на място - 7 или 8 лева беше
5. Присъствие на двамата родители и детето по време на подаването на документите
6. Снимка, актуална

Е, май това беше при нас - дано няма някоя нова щуротия от последните 3-4 седмици
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #105 -: Ноември 14, 2007, 20:00:39 pm »
Бора, благодаря!
Молбата - декларация предполагам на място се взема?
Адресна регистрация на детето, ей такова нещо нямам, предполагам от общината трябва да извадя...
Снимката паспортна, нали - отиваме във фотото и аз я държа да я снимат?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #106 -: Ноември 14, 2007, 20:13:22 pm »
при нас не са искали адресна регистрация на бебето - то се води на адреса на майката.
снимката е паспортна, на сив фон - във фотостудиата знаят. ти я държиш, те я снимат.
молба-декларация се взема на място, срещу 50 стотинки.
ние водихме и бебето с нас, за да го покажем. не знам дали е задължително, струва ми се, че да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #107 -: Ноември 14, 2007, 20:16:27 pm »
Джам, благодаря и на теб! Утре ще я водя да я снимат.
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #108 -: Ноември 14, 2007, 21:44:41 pm »
Стефито, аз реших да сложа само Пентаксима, все пак ние и такава нямаме пък да чукна на дърво...
Да бе Стефи, ясно, че е съвсем различно, просто казвам, че само нея ще сложа :lol:
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #109 -: Ноември 14, 2007, 22:38:49 pm »
Момичета,
не се притеснявайте от Превенар. Никакви странични ефекти няма, или поне, не по-различни от тези на Пентаксим /тук 6 валентна, не знам как се казва/, на Дара вече 2 пъти и слагат и двете едновременно. Първия път вдигна еднократно 38,1, при втория нищо.
Ако искате мога да се поинтерисувам как стои закупуването тук в Германия и изпращането и в Бг
Тук педиатрите също я препоръчват много

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #110 -: Ноември 14, 2007, 22:40:25 pm »
Ако искате мога да се поинтерисувам как стои закупуването тук в Германия и изпращането и в Бг

Много ще съм ти благодарна и задължена  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #111 -: Ноември 15, 2007, 08:42:09 am »
Според моето проучване в Германия е с рецепта, в Гърция можеш да си я купиш от първата аптека, която е на 40 км. от границата на цена 77 евро, без никакъв проблем. Аптеката не работи събота и неделя, но се намира под къщата на собствениците и като се позвъни хората отварят :) Галъп предаде :wink: :lol:
Незнам обаче с какви количества разполагат, иначе няма проблем брат ми да ги купи и да ги транспортира до София с хладилна чанта.
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 08:44:25 am от StefiZ »
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #112 -: Ноември 15, 2007, 10:33:44 am »
...ние водихме и бебето с нас, за да го покажем. не знам дали е задължително, струва ми се, че да.

Бебето задължително там, сравняват по снимката. А иначе паспортът важи 5 години и бебето/детето си излиза със същата снимка дори и на 5 години  :D.
И на нас не ни искаха адресна регистрация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #113 -: Ноември 15, 2007, 10:58:22 am »
а за детето същата ли е цената за паспорт или е безплатен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #114 -: Ноември 15, 2007, 11:02:22 am »
Аz не мога да си представя да дам детето сега на ясла или да го оставя да го гледа друга жена. Та тя се променя не с дни, а с часове. Не мога да и се нарадвам и искам постоянно да съм нея. Само като си помисля как бърzо мина времето, когато беШе малко бебе... Че не zнаех кога е ден и кога ноЩ е ясно, но все пак ми липсва. И сега има дни в които едва иzдържам, но пак искам да съм максимално с нея. Теzи дни никога няма да се повторят...
Радвам се, че няма нужда да работя и мога поне до 3 годиШна въzраст да я гледам. След това в градина - zа нея добре, а и zа мен предполагам.
Каква е причината да търсите гледачки, трябва да се върнете на работа ли?
На мен ми се наложи да се върна на работа много рано. За съжаление както често става в живота -пълно щастие няма. Когато нямахме финансови притеснения, бебето не се появяваше, а когато се появи, финансовото ни състояние се обърна с главата надолу. Простата сметка показваше, че майчинството е 180лв. , а издръжката на Мия само за храна и за памперси беше 250-300 лв. Аз имах огромен късмет, че майка ми се съгласи да поеме грижата за нея. Бебка е много доволна, а и за щастие не пропуснах нито първите думички, нито първите самостоятелни стъпки. И да нямахме финансови затруднения, пак бях решила, че няма да стоя дълго вкъщи, повече от година и половина. Не ме разбирайте погрешно, но всички майки, които са стоели 3 години вкъщи да си гледат децата от моите познати, са адски досадни и абсолютно неспособни да проведат нормален човешки разговор извън бебешката тема. Не исках да се превърна в такава изнервена и досадна майка. Все пак освен майка, аз съм и човек и жена. Сега като прекарвам по-малко време с Мия, го използвам максимално и никога не си позволявам да й се разкрещя за нещо, само защото съм се изнервила.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #115 -: Ноември 15, 2007, 11:11:32 am »
Мешко, и моята майка ще гледа Стефания, надявам се, докато изтече едното майчинство да влезе в друго  8)
Ако аз остана след изтичането на 315 дни болничен да си я гледам, означава да ми падне 3 пъти дохода. Е, Николай не е почнал да взема такава заплата, че да си позволя лукса да си остана у нас и да съм просто домакиня.
А живот и здраве, ако скоро пак забременея- ще зная, бича максималния доход и си доплащам, до сега като не съм лъгала кво- едни детски не ми заслужава детето, щото видите ли, много ми висока заплатата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #116 -: Ноември 15, 2007, 11:38:02 am »
И на мен ми се иска да остана до 2 години вкъщи, можем да си го позволим с известни ограничения.
Сегашната ми работа е недобре платена, така че не ми е финансово изгодно да се връщам, ще търся друга работа от пролетта и ако изпадне нещо, сигурно ще ми е много трудно да взема решение.
Както Таня писа - променя се непрекъснато детето и погледнато егоистично хич не ми се иска да подарявам тези мигове на някой друг. Мъжът ми обаче смята, че стоенето вкъщи не ми се отразява добре и че съм се чудела какво да правя по цял ден :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #117 -: Ноември 15, 2007, 11:48:56 am »
а за детето същата ли е цената за паспорт или е безплатен

то това е цената за детски паспорт - 7 лева.
за възрастни таксата е доста по-голяма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #118 -: Ноември 15, 2007, 11:56:07 am »
ми така е, който чете избирателно
да ви кажа- ще ходим в турция януари живот и здраве, ама до Одрин само
майкини ходеха- 9 кг Ариел с много по-добро качество от нашия е 22 турски лири, демек към 25-26 лева, Персила още по-евтин към 16-17 или 22-23 наши пари
там и тоалетната хартия без пари била, казва майка, абе веднъж годишно да отидеш с ей такива неща да се заредиш ще ти излезе много по-евтино, пък и разходката си е разходка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица - 12.11.-18.11.2007
« Отговор #119 -: Ноември 15, 2007, 12:53:45 pm »
И да нямахме финансови затруднения, пак бях решила, че няма да стоя дълго вкъщи, повече от година и половина. Не ме разбирайте погрешно, но всички майки, които са стоели 3 години вкъщи да си гледат децата от моите познати, са адски досадни и абсолютно неспособни да проведат нормален човешки разговор извън бебешката тема. Не исках да се превърна в такава изнервена и досадна майка. Все пак освен майка, аз съм и човек и жена. Сега като прекарвам по-малко време с Мия, го използвам максимално и никога не си позволявам да й се разкрещя за нещо, само защото съм се изнервила.

Мешко, никак не те разбирам погрешно :) Притесненията да не се превърна в изнервена, пооглупяла и позапуснала се във всички отношения майка при едно по - дълго заседяване в къщи, са и мои.
Но ще рискувам :) Мислила съм по въпроса доста и реших, че имам шанс да не стане точно това от мен. Сигурно твърде самоуверено звучи от моя страна, но има някакво обяснение, свързано с различни фактори. На първо място, факторът финанси - засега не сме притеснени особено. На второ място е това, че аз имам голяма физическа помощ при гледането на детето в лицето на свекърва ми. Помага много жената, да е жива и здрава, благодарение на нея у нас е чисто, сготвено и всякакви други неща, за които 24часа просто не ти стигат, както и с мъжа ми може да излезем някъде вечер. Но на мен по-скоро ми липсват вижданията с приятели, както и разни други неща, които обичам да си ги правя сама, като ходене на кино, мотаене по любими улици и места и мъжът ми го разбира и винаги измисляме варианти да го имам това време за себе си.
На трето място, организирахме как да му помагам в работата и вече малко поработвам от вкъщи, та сега се чувствам много полезна :lol:
И не на последно място, но вярвам или ми се иска да вярвам, че съм по-малко предразположена към такова изглупяване. За тези осем месеца не успях да се запозная с нито една майка по градинките, не се получи химия :) Но затова пък съм си намерила други неща, от които черпя вдъхновение, бутайки количката в парка. Продължих си курсовете по италиански, пуснах си кабелна, която за мен е една голяма глупост, а и ние не гледаме много тв, но ей така, за фон през деня си пускам историческите и документални програми и малко VH 1 вечер :) И разбира се, общуването с всички вас напълно отговаря на вътрешните ми потребности за такова - просто тук съчетавам полезното с приятното и мога с едни и същи хора да водя разговор както за памперси, така и за всичко друго.
Разбира се, нямам намерение завинаги да остана в нас, но си мисля че три - четири години няма да са фатални за мойта личност :lol: И така, вярвам в себе си в това начинание, дано да не се проваля :D