0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да, VeryMe, аз имах такъв случай - след трансфер на 2 бластоциста положителен тест (но с ниско ЧХГ) после зацапване и кървене. Въпреки лекарствата и лежането, до бременност не се стигна, след седмица тестът беше отрицателен. В последствие правих пълна палитра имунологични и генетични изследвания, но нищо притеснително не излезе, и пристъпихме към ЗЕТ. Този път беше трансфер на 3 размразени бластоциста, последва бременност и сладко пухкаво бебе :) Желая и на теб това  :crossfingers:



   La vita è bella
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Благодаря ти, rumyanau!Наистина се чувствах като някакъв "частен случай", но сега вече знам, че не е така. Аз също имам двечки замразени.Сега чакам да излезе имунологията, после и генетиката и ще пробвам отново. Дано на ЗЕТ успея да ги задържа.
« Последна редакция: Май 29, 2013, 23:14:11 pm от VeryMe »


Аз лично докато четях форума на опитващите постоянно се наръквах на подобни случаи. Не си частен,ако това те тревожи.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Ами, да, в известна степен така ми се стори, може би защото когато попитах за евентуална причина в клиниката, ми се даде доста разводнен отговор. За това търся публикации на жени с подобен случай-търся някакво обяснение /ако има такова/.


VeryMe
аз имах подобен(дори почти същия)случай
трансфер и последващ положителен тест,но с ниски стойности на чхг....няколко дни по-късно още по-ниски стойности.Спрях лекарствата и ми дойде.Обяснение....никакво!Успокоение....хубаво е,че теста е бил положителен и е имало имплантация-дори и аз кратко.
След генетични и имунологични се оказа,че съм с тежка тромбофилия,което даде отговор защо са спряло да се развиват.Сега съм на терапия,а утре имам ЗЕТ на три морулки.
Николай е на 2г.4м.5д.
*
   Здравейте момичета, нова съм във форума. От вчера всички надежди ми се изпариха, вчера ми беше 9 ти  ден след трансфер и получих едно зацапване първо беше кафяво, а после стана червено премина в слабо кървене. Още вчера се обадих на докторката ми и тя ми каза да спра фраксипарина и да увелича утрогестана на 3х3. Днес като че ли това кървене е много слабо бих казала само цапане. Утре ми е 11 тия ден след трансфер и докторката ми каза да пусна кръвен тест още утре понеже днес е неделя и няма къде. Възможно ли е да ми е намаляло кървенето от увеличената доза утрогестан и не всичко да е загубено? Знам, че повтарям, потретвам и и т.н. въпроса, но това е в момент на отчаяние. Първи опит ми е и затова съм толкова притеснена от неизвестното. Кървенето възможно ли е да е от страничните ефекти на утрогестана? Знам че още утре сутринта ще получа най-точния отговор като пусна кръвния тест, но реших все пак да го споделя с вас.
*
Разбира се ,че не всичко е загубено,най-често /като при всеки е различно/на тези дни от ЕТ това може да е имплантационно зацапване.Важното е,че е намаляло.Мисля,че се повлияло от спирането на Фраксипарина и увеличаването на Утрогестан.Успокой се и мисли положително.Утре ще се разбере,стискам ти палци и чакаме едно хубаво ЧХГ. :crossfingers:

*
   Благодаря ти аманда за куража, който ми даде аз наистина от снощи особенно като премина от кафеникаво в червено отписах опита и особенно като се обадих на моята докторка и тя ме пита дали имам някакви симптоми, а аз нямам абсолютно никакви даже до 5 ти 6 ти ден гърдите ми бяха леко болезнени, а сега вече не са единственото което усещам в гърдите е, че накак си са по наедрели от обикновенно и кръста не ме боли нищичко не ме боли. Днес през 10 минути ходя да проверявам дали се усилва кървенето , но освен че намаля  почти спря за сега.  :balk_160: и толкова се ядосах на кървенето че изпуших 6-7 цигари от вчера до днес, а аз по принцип пуша по 1 цигара на ден. И кафето даже си изпих в двойна доза както аз си знам и на мъжа казах, че опита ни приключи и той сега така си знае. Дано утре да има приятна изненада.  2bg
*
Ако искаш да споделяш повече можеш да заповядаш в тази тема:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49546.0

Момичета, има нещо, което отдавна ме тормози и реших да го споделя с вас за да изясня ведъж завинаги ситуацията. Малко късно се сещам, но...това не ми дава покой. През 2007 год. правих Ин Витро и след ембриотрансфер на 3 бр. ембриони на 26.10., на 07.11.-кръвен тест- 68,2 mlU/ml. На 09.11. отново правя кръвен тест(но имам леко зацапване), резултата е- 71,7 mlU/ml. Доктора ми каза да спра лекарствата и аз го направих(но дори не ме прагледа). Пиша ви това, защото утре ми предстои кръвен тест(по повод третото ми Ин Витро  :) ) и се притеснявам да не допусна отново грешка(защото съм на мнение, че тогава не трябваше да спирам лекарствата). Но все пак доктора прецени и аз му се доверих...Вие какво мислите? Трябвало ли е да спирам лекарствата или на своя глава да продължа?
*
Nushka76, според мен е било правилно решението. От 07.11 до 09.11. за два дни е имало съвсем мъничко увеличение на ЧХГ, сигурно след още няколко дни е щяло да започне да спада. Ето виж тук как се движи: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=82
Но ако смяташ, че тези решения са прибързани, може да изчакаш повече време, да потърсиш второ мнение (за собствено успокоение).
Успех! И този път да не ти се налага да мислиш такива неща, а други далеч по-приятни!  yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Nushka76, според мен е било правилно решението. От 07.11 до 09.11. за два дни е имало съвсем мъничко увеличение на ЧХГ, сигурно след още няколко дни е щяло да започне да спада. Ето виж тук как се движи: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=82
Но ако смяташ, че тези решения са прибързани, може да изчакаш повече време, да потърсиш второ мнение (за собствено успокоение).
Успех! И този път да не ти се налага да мислиш такива неща, а други далеч по-приятни!  yahoo_17

Благодаря ти, rtfrtf ! Нали знаеш, че на човек му минават какви ли не мисли през главата. А в момента мислите ми са в повече... :wink: Дано този път всичко да е както трябва!  :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Нуше, здравей, не си се появявала отдавна.

Стискам палци за  :bfp:

Нуше, здравей, не си се появявала отдавна.

Стискам палци за  :bfp:

Здравей, Женичка!  :D
Влизам и чета, но не съм коментирала... :)
Благадаря ти за  :crossfingers: Дано! :)
*
Здравейте момичета, днес сам в 10-ти ден след трансфер и всички знаете, колко труни и изпълнени с въпрои дни са това. Е, по същество на ден 17(26.08.) трябва да направя пиклив тест.Това добре, но току що обърнах внимание, че ъщо така пише, ако този тест е отрицателен да се обадя в клиниката и да спра понататъчен прием на лекарства и да чакам МЦ.Ей така, без кръвен тест просто да зарежа нещо, за което живея през последните 8 години. На мен нещо ми звучи гнило. Моля за мнения, бихте ли се доверили на уринен тест и кога най-рано мога да пусна кръвен тест. То и това няма да е лесна работа, като се има предвид, че живея в UK.
kitii, първия кръвен тест аз направих на 11-ти дин след трансфера. Успех  :crossfingers:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Здравейте момичета, днес сам в 10-ти ден след трансфер и всички знаете, колко труни и изпълнени с въпрои дни са това. Е, по същество на ден 17(26.08.) трябва да направя пиклив тест.Това добре, но току що обърнах внимание, че ъщо така пише, ако този тест е отрицателен да се обадя в клиниката и да спра понататъчен прием на лекарства и да чакам МЦ.Ей така, без кръвен тест просто да зарежа нещо, за което живея през последните 8 години. На мен нещо ми звучи гнило. Моля за мнения, бихте ли се доверили на уринен тест и кога най-рано мога да пусна кръвен тест. То и това няма да е лесна работа, като се има предвид, че живея в UK.
Здравей! Вече можеш да отидеш и да пуснеш кръвен тест,на 10 ден ще отчете. Няма смисъл да чакаш още 7 дни и да се чудиш какъв е резултата. Пусни направо кръвен за 100 % сигурност. Успех!
*
Здравейте момичета, днес сам в 10-ти ден след трансфер и всички знаете, колко труни и изпълнени с въпрои дни са това. Е, по същество на ден 17(26.08.) трябва да направя пиклив тест.Това добре, но току що обърнах внимание, че ъщо така пише, ако този тест е отрицателен да се обадя в клиниката и да спра понататъчен прием на лекарства и да чакам МЦ.Ей така, без кръвен тест просто да зарежа нещо, за което живея през последните 8 години. На мен нещо ми звучи гнило. Моля за мнения, бихте ли се доверили на уринен тест и кога най-рано мога да пусна кръвен тест. То и това няма да е лесна работа, като се има предвид, че живея в UK.
Нищо гнило няма в това да направиш уринен тест на 17-ти ден. Със сигурност ще ти отчете правилно резултата. Аз на 10-ти ден съм правила утринни тестове и какъвто е бил резултата при тях, такъв е бил и на кръвния тест. Но на такъв ранен етап при утринния тест е мноооого бледа чертичката, така че, както са те посъветвали и другите момичета, пусни кръвен.


*
Благодаря ви момичета, за бързите отговори. Наистина ми помогнахте да си поуспокоя. Зпочнах да търся лаборатория и дано те да действат по-бързичко.Тук всичко става ужасно бавно, никой за никъде не бърза. :bighug:
*
VeryMe
аз имах подобен(дори почти същия)случай
трансфер и последващ положителен тест,но с ниски стойности на чхг....няколко дни по-късно още по-ниски стойности.Спрях лекарствата и ми дойде.Обяснение....никакво!Успокоение....хубаво е,че теста е бил положителен и е имало имплантация-дори и аз кратко.
След генетични и имунологични се оказа,че съм с тежка тромбофилия,което даде отговор защо са спряло да се развиват.Сега съм на терапия,а утре имам ЗЕТ на три морулки.

Същото се случи и с мен .
Оказа се че имам тромбофилия .
Сега след трансфера ще съм на други лекарства :?