0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря ви много момичета  :) Засега пазя леглото нямам болки. Усещам тежест ниско в корема но си мисля че това е нормално. Имам още много дни до теста и стискам палци всичко да е наред. Ако стане нещо спешно смятам да не се мотая по клиники а направо в майчин дом!
Желая на всички много прекрасен Великден и дано всичките ни мечти се сбъднат!
 
*
Момичета,честит празник!

Имам пост-трансферен въпрос. Имам странни усещания в стомаха (не са свързани с трансфера, а по скоро с храната - грозде и подобни разхлабващи храни, които ям напоследък за да предотвратя запичане) като бълбукане, куркане.

Въпросът ми е: това бълбукане и куркане на червата опасно ли е за ембриончетата? Трансфера ми беше на 23 април.

Благодаря предварително!!


*
Здравей Vaci, не се притеснявай толкова. Както казваш това са стомашни проблеми, но мисля че трябва да внимаваш все пак с храната, ти най-добре си знаеш кои храни как ти действат. Аз например грозде не мога да ям (надува ме), добре ми действат ябълки и ябълков сок. Може да питаш док за мезим-форте или нещо от сорта дали е позволено в този случай да се вземе, за да ти облекчи. Само не се притеснявай, може и до утре да отшуми.





*
Здравей Vaci, не се притеснявай толкова. Както казваш това са стомашни проблеми, но мисля че трябва да внимаваш все пак с храната, ти най-добре си знаеш кои храни как ти действат. Аз например грозде не мога да ям (надува ме), добре ми действат ябълки и ябълков сок. Може да питаш док за мезим-форте или нещо от сорта дали е позволено в този случай да се вземе, за да ти облекчи. Само не се притеснявай, може и до утре да отшуми.
Румче, благодаря ти! Точно това е че не знам... или поне досега не съм се замисляла кои храни как ми действат - не съм обръщала внимание ако си ми покъркорва коремчето... но ето - постреснах се защото не знам - това газове ли са или не - ще изместят ли ембриончетата или не... затова се зачудих. Но при всички положения щЩе се огранича с гроздето чза всеки случай :)


*
Здравейте момичета,искам да ви попитам на 16-ти ден от трансфера ЧХГ 143 дали е ниско,и 16 ден коя седмица се води 3та ли?
Честито!!!Направи кръвен тест след 2 дни,дано се е удвоило ЧХГ-то
*
Честито!!!Направи кръвен тест след 2 дни,дано се е удвоило ЧХГ-то
Благодаря!
Здравейте момичета,искам да ви попитам на 16-ти ден от трансфера ЧХГ 143 дали е ниско,и 16 ден коя седмица се води 3та ли?

5-та. Гестационните седмици се смятат +2 за дните преди "овулацията".
Честито, дано расте добре!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Здравейте,ще питам и аз,че място не мога да си намеря вече.Днес 12-ти ден от ЕТ/броя и деня на трансфера/ето резултата Beta HCG 4.82
 mIU/ml 0 - 1 (при небременни) .Звънях на док.,каза че е ниско,но въпреки това не е 0 и да не спирам лекарствата,така и ще направя разбира се,и на 14-тия ден да повторя теста.Това,което не разбирам са реф.с-сти 0-1 при небременни,всичко което тук прочетах е положителен р-т над 5 и док.казва че 5 5 и нещо е добре.Какво значи това,моля за съвет.Надявам се не че съм загубила надежда и ще слушам до край лекаря си,ноооооооо тия 2 дни как ще ги истърпя не знам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Маринка, стискам палци след 2 дни, т.е. утре да имаш много по-висок резултат!  :crossfingers: Надявам се той да е силно положителен. Не спирай да се надяваш и да се бориш. Слушай лекаря си. Нисичко е ЧХГ-то, но да се надяваме, че е рано за тест!  yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17
За съжаление моя първи опит приключи в 11 седмица след трансфера.
Лекарите съветват нормален начин на живот. Обичайни движения като изкачване на стълби, навеждане, изправяне, клякане ми причиняваха дискомфорт, да не кажа болка. Доколко това се отразява неблагоприятно?
Много е писано за пътуване през първите седмици . Ние по-отдалеч изминаваме 500 км. за прегледи и обратно. Общо 1000 км на ден. Добавям и пътя от автогарата до клиниката което не е малко. Доколко това е противопоказно ? Все пак нашите пътища са осеяни с дупки и павета. От прочетенето и споделеното оставам със впечатление, че освен друсането и най-вече застоя на кръвообрашението са неблагоприятни.Нека някой по-компетентен да сподели мнение.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
За съжаление моя първи опит приключи в 11 седмица след трансфера.
Лекарите съветват нормален начин на живот. Обичайни движения като изкачване на стълби, навеждане, изправяне, клякане ми причиняваха дискомфорт, да не кажа болка. Доколко това се отразява неблагоприятно?
Много е писано за пътуване през първите седмици . Ние по-отдалеч изминаваме 500 км. за прегледи и обратно. Общо 1000 км на ден. Добавям и пътя от автогарата до клиниката което не е малко. Доколко това е противопоказно ? Все пак нашите пътища са осеяни с дупки и павета. От прочетенето и споделеното оставам със впечатление, че освен друсането и най-вече застоя на кръвообрашението са неблагоприятни.Нека някой по-компетентен да сподели мнение.



Светлина, ужасно съжалявам! Аз мисля, че не бива да се пътува, макар вс да казват да си спазваме обичаен ритъма на живот ... При мен, загубата бе в началото още в 7 седмица, но смятам, че това разкарване по 500 км на ден минимум по нашите пътища изигра донякъде роля за загубата!


*
като гледам момичета, пак повдигнахме въпроса за пътуването.. На мен и при двата ми неуспешни опита ми казаха да пътувам на другия ден след трансфера. Пътят е доста дълъг близо 550 км. Та сега съм в чуденка? На кой ден след трансфера е нормално да се пътува и на какво разстояние?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Стоека да наистина повдигнахме въпроса ... Аз, не съм пътувала същият ден в см в деня на ЕТ, а на следващия, но т.к имаше съмнения за тубарна впредвид ст-ста на ЧХГ /беше 105 при мен, на 12 ден и на док, не му хареса явно нещо,та реши да ме разкарва през 2 дена по пътя Варна-Плевен/. Та въпреки ниската скорост с която се движехми имаше пътни участъци които не могат да се избегнат по ред причини и от това друсане и пр зацапването ми в началото не само, че не спря ами и се засили докато не си мина в кървене и оттам насетне ... :( :? Затова си мисля, че ние които пътуваме поне това трябва да си спестим някак :?


*
Аз много се притеснявам за такова пътуване след трансфер и затова питам кога е разумно да се тръгне от София? Просто на мен ми идва в повече престоя в хотел.. Горе-долу 15 дни стимулация и трансфер и ако трябва да изчакаме след трансфера доста дни, няма да мога да се справя финансово.
А ти си права, със зацапване беше и моя приятелка, но не смееше и на 40км. да мръдне до Бургас, отиваше и оставаше в болница. Наистина за нас е много трудно, които сме от далеч и финансово и пътуване по разбити пътища.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Момичета здравейте! Моят първи опит приключи с ЧХГ 1,49.Трансфера ми беше на 01,03,2012г.,а кръвния тест на 14,03,2012г.,дойде ми на 17,03,2012г.,преди да ми е свършил утрогестана.Иска ми се да попитам ,от какво зависи имплантацията на ембрионите,защото аз търся вината в себе си,че не съм се отнесла по-отговорно и затова не се е получило....
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Tincheto, не търси причината в теб! По-скоро се виж с твоя доктор и се опитайте да откриете причините за неуспеха!

stoeka71
, след моя трансфер се разходих с мъжа ми из рибената борса, след това пътувахме 130 км до вкъщи с колата. Резултат - на 11 ден ЧХГ 571, на 14 ден ЧХГ 2802 - не се знае дали ще стигнем до сърдечна дейност изобщо, но все пак се е получила имплантация....Така че всичко е строго индивидуално.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Благодая Змимка! :wink:
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Tincheto, не търси вина. Ако опираше до нашата отговорност успеваемоста щеше да е поне 95% от първия път. Да - причина търси, но не сама, а с твоя доктор.  Понякога даже няма обяснение защо не се е получило - и това го има.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
За съжаление моят трети и последен опит приключи с неуспех. Трансфер на бластоцисти и накрая резултат 0.00.
Пътувахме на другият ден след трансфера, близо 500 км. имаше и лоши участъци...
Не съм прокървила след пътуването, нямам и все още цикъл след като в събота спрях лекарствата, нямах и нямам никакви симптоми, болки, напрежение в гърдите нито след трансфера, нито сега след като спрях лекарствата.
Предишните опити лежах, сега си върших домашните задължения, разхождах се, не вдигах тежко и не съм бягала - това бяха препоръките на лекуващият лекар.
До имплантация не се стигна.
Така, че не знам къде е бил проблема, единствено и при трите опита сме се друсали по родните пътища!

С това нашата борба приключи... след 11 години стремеж да получим на най-святото, се оказа, че единственото което имаме са още 12 години изплащане на кредити.