0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #120 -: Август 04, 2009, 17:02:19 pm »
здравейте момичета да се включа и аз до сега не съм писала подадох документи за осиновяване преди 1 и 6месеца и до вчера никой не ми се обади но моя мъж вчера решил след работа да мине през социални и му казали че доклада ни е готов кажете знае ли някой какъв е тоя доклат и значи ли че не сме одобрени

Сали, година и шест месеца ли си имала предвид?
Може би аз нещо не съм разбрала защото неможе за този период да не ви е готов доклада...
Проучването на семейството и написването на доклада трае 3 месеца. През този период е необходимо да се проведат 5 срещи, след които социалния работник изготвя доклада.
Когато доклада е готов (може да ви изпратя да го видите, може и да не ви го, на нас ни го дадоха за да видим ако има някъде разминаване в имена, дати и т.н.)се изготвя заповед за вписване в регистъра и тя, заедно с доклада се разпраща до всички дирекции в градовете , които сте посочили.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #121 -: Август 05, 2009, 23:48:36 pm »
Да година и шест месеца не ни потърсиха  нищо че ходехме често при тях доклада едва сега преди седмица уж бил готов но така и не го видяхме бил изпратен и да чакаме писмо че влизаме в регистрите  Значи с една дума безодговорно от страна на социалния работник но нали не чака той 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #122 -: Август 05, 2009, 23:55:24 pm »
Да година и шест месеца не ни потърсиха  нищо че ходехме често при тях доклада едва сега преди седмица уж бил готов но така и не го видяхме бил изпратен и да чакаме писмо че влизаме в регистрите  Значи с една дума безодговорно от страна на социалния работник но нали не чака той 

Малко е да кажа, че съм изумена 8O.
Вие решавате какво да направите, но ако аз бях на ваше место щях да подам оплакване.

Пожелавам ви успех занапред и дано това е било най-дългото ви чакане:(
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #123 -: Август 06, 2009, 12:44:10 pm »
Благодаря пожелавам и на теб цялото щастие на земята Все още търпя но още някой ден подигравка от социалните и ще взема да подам оплакване но най ме е яд че се подиграват с търпението ни
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #124 -: Август 06, 2009, 13:51:37 pm »
Сали, извинявай, но съм със силни резерви към разказа ти...
Най-простия въпрос, който си задавам е след като вие сте кандидатите, иначе казано вие сте силно заинтересованите процедурата да се задвижи, как поне не се осведомихте как протича тя. За човек, който е кандидат осиновител въпросът ти

Цитат
знае ли някой какъв е тоя доклат и значи ли че не сме одобрени

е страшно странен
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #125 -: Август 06, 2009, 23:10:14 pm »
фусии права си за тъпия въпрос но така се изплаших че побързах да питам вместо да попрочета нещо по въпроса а че не сме зайнтерсовани не е вярно често ходим при социалния работник но той все казваше че бавно става че не сме само ние и когато му дойде времето ще ни каже  по едно време вече бях бясна и мислех да отида при директорката но не го направих
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #126 -: Август 06, 2009, 23:20:42 pm »
НО забравих да кажа аз все си мисля че социалните трябва да ни помагат  и да ни информират за всичко свързано с осиновяването Е явно само съм си мислила
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #127 -: Август 07, 2009, 13:06:59 pm »
Сали, въпроса не е тъп. Просто за мен на практика означава че вие не сте кандидатствали изобщо
Не ви е виновен социалния работник да ти кажа... Пак си мисля, че не ни разказваш всичко. Например:
1. Какви документи подадохте, написахте ли заявление, имате ли подадени препоръки, извадихте ли свидетелства за съдимост и пр.
2. Освен първияразговор със соц работник имахте ли и други срещи, той видя ли се с поръчителите
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #128 -: Август 09, 2009, 22:11:50 pm »
фУСИ не виждам какъв е смисала да лъжа че съм подала дукоменти за осиновяване с ияр друго не ми остана а аз го имам вече 7г с две инвитро без резолтат естествено а че подадохме скапаните дукоменти преди 1 и 6 месеца почти и не ни потърсиха до преди 2 седмици е вярно но както и да е не карам никой да ми вярва   Всичко хубаво от мен и щастие ти желая
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #129 -: Ноември 06, 2009, 22:53:25 pm »
Здравейте момичета,и аз се присъединявам към групичката за осиновяващите.
Вчера изтекоха 3те месеца за проучване и вече съм в списъка на чакащите.

Sistur,след като нямате брак с мъжа ти обесниха ли ти, че детето ще носи твойте имена след осиновяването?
Това е единственото което ме притеснява,защото и ние нямаме брак.Ако някой се е сблъсквал с това нека сподели.



Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #130 -: Януари 04, 2010, 09:57:08 am »
Здравейте,
и ние вече сме в очакване на нашето слънчице.От Юни 2009 сме вписани в регистрите в цялата страна.Надявам се ,че скоро ще ни си обадят.


Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #131 -: Януари 04, 2010, 20:35:50 pm »
Здравей Galian_75,

Нас ни вписаха в регистрите по същото време - края на м. Май. Успех и дано скоро получиш очакваното писмо.

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #132 -: Януари 10, 2010, 12:53:45 pm »
Възхищавам ви се на смелоста да предприемете тази крачка.
Аз на този етап не го обмислям дори и като вариянт.
Желая ви много късмет момичета.Дано скоро ви се обадят да идете да си приберете слънцата в къщи и много,много щастие през новата 2010г.
УСПЕХ
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #133 -: Януари 17, 2011, 19:25:51 pm »
Здравейте момичета,
казвам се Ваня и съм една от нещастните чакащи си реда на опашката - от Декември 2009 сме вписани в регистъра и все още няма дете за нас. Е да, викаха ни няколко пъти на срещи, но в 100% от случаите дечицата изобщо не отговаряха на нашите изисквания. Явно се целеше набавянето на откази. Предстои ни да подновяваме документите и честно казано ми се струва, че нищо няма да случи и през следващите 2г.
Реших, че с промените в закона от Октомври 2009 ще е доста по-лесно след като навсякъде разтръбиха колко много деца са вкаране в регистъра, но уви.
Любопитно ми да разбера някак си дали се е увеличила бройката на осиновените деца, след като социалните бяха толкова ентусиазирани за новия закон, че всичко ще тръгне по мед и масло.
Never forget where you're coming from...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #134 -: Януари 18, 2011, 11:54:58 am »
В нашето РДСП(в провинцията)м.г не е имало осиновявания :(
Така,че едва ли новият закон е ускорил процедурата.
Valex,бързо чакане!
"КОЙТО ЧАКА,ЩЕ ДОЧАКА"
ПП промени нещо в изискванията си.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #135 -: Януари 18, 2011, 18:58:28 pm »
Здравейте! И ние сме от чакащите, но май не съм се представяла официално...  ;)
Пожелавам на всички ни скорошна щастлива среща, а на вече мамите - много усмивки и здраве.. :) yahoo_17

ПП промени нещо в изискванията си.

Valex, и аз исках да попитам нещо в този дух - какво точно изисквания сте поставили? Могат ли да се преосмислят?

...Е да, викаха ни няколко пъти на срещи, но в 100% от случаите дечицата изобщо не отговаряха на нашите изисквания.

Това означава ли, че сте получавали няколко писмени предложения? Колко официални отказа сте давали досега? Тази тема и мене ме вълнува интензивно... И аз си задавам въпроса, защо предлагат деца, които не влизат в дадената от кандидатите рамка (независимо, каква е тя и колко е широка), тъй като и ние имаме този неприятен опит...

Наистина е интересно, има ли някаква статистика относно броя на осиновяванията след влизане в сила на новия СК?...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #136 -: Януари 18, 2011, 19:16:36 pm »
Валекс, помислете върху изискванията си. Да не би да сте дали прекалено тесни граници.
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #137 -: Февруари 11, 2011, 12:08:24 pm »
Валекс, помислете върху изискванията си. Да не би да сте дали прекалено тесни граници.

Извинявам се за закъснението с отговора :) Изискванията ни поне според нас са доста демократични: възраст 1-4г, без генетични заболявания и без видими ромски черти. В един друг форум ме направиха на нищо по повод на ромчетата, така че предварително ще се застаховам - никой и нищо няма да промени мнението ми (и това на съпруга ми) - нямам намерение да допринасям за увеличаване на ромската общност в България. И без друго българите са на изчезване вече, а младите и плодовити ромки би трябвало да спрат да раждат деца за помощи, които деца после да ни ги пробутват на нас! Аз не искам да съм част от тая пародия!!! Замисляме се единствено за възрастта, но ни се струва, че няма да се справим с дете, което вече е живяло 3-4 години в институция. Плюс това, че вече е във възраст за друга институция - училище. Как да вземем дете и веднага да го изпратим от едно място на друго? По тая именно причина държим да не е по-голямо от 4г, за да има време да "отвикне" от дома и да свикне с нас.
Що се отнася до отказите - имаме 4 такива на деца от чист ромски произход на възраст от 5 до 9г. Доводите ни естествено за очевидни и дори самите социални до някъде проявиха разбиране. В една рег. дирекция се опитаха да ни излъжат за възрастта и произхода и да ни притиснат да осиновим детето. Произхода ни стана ясно, че не е "български", но едва след втората среща случайно разбрахме че детето е с година по-голямо от заявеното!!!
Това са горе-долу премеждията ни и за сега вече 6 месеца нямаме обаждане от никъде. Явно се разбра, че няма да осиновим ромче и спряха да ни търсят...
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 12:15:47 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #138 -: Февруари 11, 2011, 12:45:55 pm »
Аз съм на мнение, че осиновяването е нещо много лично и всеки си преценява сам за себе си, с какво детенце иска да се обвърже... Хич не харесвам моралните оценки в тази връзка... Както мама казва: "ТИ си тази, която ще гледа детето, а не останалите..."

Но нещо в поста ти ме зачуди:
Изискванията ни поне според нас са доста демократични: възраст 1-4г, без генетични заболявания и без видими ромски черти...

Добре де, ако ви предложат РОМЧЕ, но "без видими ромски черти", не допринасяш ли и тогава за "увеличаване на ромската общност в България" и т.н...? :?

В една рег. дирекция се опитаха да ни излъжат за възрастта и произхода и да ни притиснат да осиновим детето. Произхода ни стана ясно, че не е "български", но едва след втората среща случайно разбрахме че детето е с година по-голямо от заявеното!!!

Ужас!!! Възможно ли е това?!...
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 13:00:57 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #139 -: Февруари 11, 2011, 13:05:37 pm »
Аз съм на мнение, че осиновяването е нещо много лично и всеки си преценява сам за себе си, с какво детенце иска да се обвърже... Хич не харесвам моралните оценки в тази връзка... Както мама казва: "ТИ си тази, която ще гледа детето, а не останалите..."

Но нещо в поста ти ме зачуди:
Изискванията ни поне според нас са доста демократични: възраст 1-4г, без генетични заболявания и без видими ромски черти...

Добре, ако ви предложат РОМЧЕ "без видими ромски черти", не допринасяш ли и тогава за "увеличаване на ромската общност в България" и т.н...? :?

Ужас!!! Възможно ли е това?!...

Явно всичко е възможно  :x
Що се отнася до чертите - ако няма ромски черти нима ще е ромче?!? Всички живеем в БГ и много добре знем как изглеждат ромите. ДА, много хора казват - ама има такива, които не можеш ги различи и има българи с тъмна кожа ..... аз това не го приемам за сериозно. Циганите са си цигани въпреки странните етикети, които си слагат. Не искам и да помисля, че някъде има сираче, останало без майка а аз ще взема да се приобща и да подкрепям задочно търговците на деца!!! Няма да стане! Скоро гледах предаване за група цигани в Южна България, които буквално се издържат от търговия с новородените си бебета - по-далече от тях, моля ви! Всички сме виждали опашките за социални помощи - масово циганки с 3-4 деца. Да разбирам, че на всеки може да случи да забременее в гимназията и че не една и две българки от добри семейства изпадат в подобна ситуация, но такова чудо като като при "ромките" няма никъде. Заключението ми е - всичко е планувано, а не случайно.
Never forget where you're coming from...