0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2011, 13:35:03 pm »
Що се отнася до чертите - ако няма ромски черти нима ще е ромче?!?

Разбира се, че ще е ромче...

Замисли се - ако осиновиш дете от ромски произход, но с български черти, то най-вероятно ще мрази циганите,... може и скинарче да стане.. :wink: ...Какво ще се случи с това човече, ако след време разбере, че е от ромски произход? Как ще се чувства да знае, че всъщност е от онези, които най-искрено мрази?... Затова си мислех, че деца от ромски произход е по-добре да бъдат осиновявани от по-толерантни към този етнос хора...


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #141 -: Февруари 12, 2011, 12:42:05 pm »
Що се отнася до чертите - ако няма ромски черти нима ще е ромче?!?

Разбира се, че ще е ромче...

Замисли се - ако осиновиш дете от ромски произход, но с български черти, то най-вероятно ще мрази циганите,... може и скинарче да стане.. :wink: ...Какво ще се случи с това човече, ако след време разбере, че е от ромски произход? Как ще се чувства да знае, че всъщност е от онези, които най-искрено мрази?... Затова си мислех, че деца от ромски произход е по-добре да бъдат осиновявани от по-толерантни към този етнос хора...

Напълно съм съгласна - и това е ролята на социалните. Щом като някой е заявил какво дете иска те са длъжни да се съобразят с това. Все пак ние сме тези, които знаем какво искаме, а не те. Една дама ми заяви, че в процеса се взима в предвид дали НИЕ ще сме подходящи родители за дадено дете а не обратното! Не се търсело дете за нас, ами родители за детето. Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете. Че как ще съм подходящ родител, ако не го искам? Къде остават субективните фактори - ние сме живи хора все пак, а не съвкупност от точки в някакъв списък!
А що се отнася до скинарчето - не съм толкова крайно настроена ;) Просто трябва да се озаптят ромките и да спрат да раждат, за да не се тръби из цяла Европа, че видиш ли българите си изоставят децата най-често. Не българите - а циганите си захвърлят децата и домовете са пълни с циганета - омръзна ми да ме плюят заради тях и да ме слагат в един кюп!
Never forget where you're coming from...
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #142 -: Февруари 12, 2011, 14:16:11 pm »
валекс, ще трябва да те разочаровам, но имах съученичка, чийто баща беше ром. Е, тя беше руса, с лунички и зелени очи. Никога нямаше да познаеш какъв й е произходът.
Желая ти скоро домът ви да се оглася от детски смях!

Чандра, ти си знаеш.  :hug2:

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #143 -: Февруари 12, 2011, 15:11:56 pm »
Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете.

Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #144 -: Февруари 16, 2011, 21:44:46 pm »
Валекс, не си права. Защо мислиш така?
В очакване ....
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #145 -: Февруари 18, 2011, 12:30:31 pm »
Крайно време е да се разпиша и тук.
Вписани сме в регистрите от година и пет месеца.
Юли 2010 г. имахме предложение, но за съжаление отказахме детето.
В интерес на истината доста често си мисля за него.
Но не съжалявам за това решение.
Така, че продължаваме да си чакаме.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #146 -: Февруари 20, 2011, 09:02:53 am »
...Вписани сме в регистрите от година и пет месеца.
Юли 2010 г....Така, че продължаваме да си чакаме.

 :D Жени , :bighug: !
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #147 -: Февруари 20, 2011, 10:55:33 am »
Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.

А какви са критериите изобщо? Знае ли някой нещо? Защото аз съм чувала за съвети по осиновяване, чиято работа действително не е никак ефективна... и където при вземането на решение играели роля личните отношения между членовете на комисията и т.н...

Крайно време е да се разпиша и тук.
Вписани сме в регистрите от година и пет месеца.
Юли 2010 г. имахме предложение, но за съжаление отказахме детето.
В интерес на истината доста често си мисля за него.
Но не съжалявам за това решение.
Така, че продължаваме да си чакаме.


Жени, стискам палци да се съберете с вашето детенце преди да са минали двете години!  yahoo_17

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #148 -: Февруари 21, 2011, 21:34:05 pm »
:D Жени , :bighug: !


Жени, стискам палци да се съберете с вашето детенце преди да са минали двете години!  yahoo_17


Благодаря от сърце, но аз вече не вярвам в чудеса......
Много съм разочарована от всичко, от себе си, от живота си.


*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #149 -: Февруари 22, 2011, 20:59:32 pm »
:bighug: :bighug: :bighug:

Знам, колко е изнервящо чувството за безсилие и чакането... Но вярвам, че ще се случи! Нека бъде скоро!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #150 -: Февруари 23, 2011, 14:29:44 pm »
Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете.

Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.

Много се надявам да си права :) Просто от моята позиция така изглеждат нещата - до ден днешен само една социална от София се е отнесла към нас както би трябвало от професионална и от лична гледна точка. В една от дирекциите чакахме дамите почти час да си изядат гроздето и изчетохме цяк списък на стената с деца от 0 до 3 години с имена на кандидат осиновители срещу всяко дете. Кокато най-сетне спяха да чоплят ни казаха, че детето е на 5 годинки и било толкова черно, че по-добре въобще да не ходим на срещата! Ние тръгнахме в 5ч сутринта от София за това!!! Ако някой ми каже, че това са професионалистки ще му предложа да се запознае лично с дамите :) ТАка и не разбрах, защо ни извикаха и как прецениха, че сме подходящи родители!?!

валекс, ще трябва да те разочаровам, но имах съученичка, чийто баща беше ром. Е, тя беше руса, с лунички и зелени очи. Никога нямаше да познаеш какъв й е произходът.
Желая ти скоро домът ви да се оглася от детски смях!

Де тоя късмет  :lol: Явно нечии гени са надделели над ромските, за което нямам нищо против :D Благодаря за пожеланията!
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 14:31:32 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #151 -: Февруари 23, 2011, 22:06:56 pm »
:bighug: :bighug: :bighug:

Знам, колко е изнервящо чувството за безсилие и чакането... Но вярвам, че ще се случи! Нека бъде скоро!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Нека. :D

 :bighug:
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #152 -: Февруари 24, 2011, 15:11:59 pm »
Влизам с гръм и казвам станахме мама и тати на 9 мес. бебе Иванина много  сме щастливи нямам думи да ви разкажа сега
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #153 -: Февруари 24, 2011, 15:17:44 pm »
Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете.

Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.

Много се надявам да си права :) Просто от моята позиция така изглеждат нещата - до ден днешен само една социална от София се е отнесла към нас както би трябвало от професионална и от лична гледна точка. В една от дирекциите чакахме дамите почти час да си изядат гроздето и изчетохме цяк списък на стената с деца от 0 до 3 години с имена на кандидат осиновители срещу всяко дете. Кокато най-сетне спяха да чоплят ни казаха, че детето е на 5 годинки и било толкова черно, че по-добре въобще да не ходим на срещата! Ние тръгнахме в 5ч сутринта от София за това!!! Ако някой ми каже, че това са професионалистки ще му предложа да се запознае лично с дамите :) ТАка и не разбрах, защо ни извикаха и как прецениха, че сме подходящи родители!?!

валекс, ще трябва да те разочаровам, но имах съученичка, чийто баща беше ром. Е, тя беше руса, с лунички и зелени очи. Никога нямаше да познаеш какъв й е произходът.
Желая ти скоро домът ви да се оглася от детски смях!

Де тоя късмет  :lol: Явно нечии гени са надделели над ромските, за което нямам нищо против :D Благодаря за пожеланията!
Един съвет от мен НЕ ГИ ОСТАВЯЙТЕ НА МИРА.От ноември 2010 съм ги юрнала и имам бебе вече няма да се оставяте да ви мотат ако Ви Предложат дете вижте не отказвай те моля ви Там някъде е вашето дете
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #154 -: Февруари 24, 2011, 15:29:06 pm »
Влизам с гръм и казвам станахме мама и тати на 9 мес. бебе Иванина много  сме щастливи нямам думи да ви разкажа сега

Тенеза, да ви е живо и здраво детенцето! Много се радвам за вас! :bighug:
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #155 -: Февруари 24, 2011, 15:36:34 pm »
Благодаря много :bori_007:
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #156 -: Февруари 24, 2011, 16:54:37 pm »
Тенеза, честито!
като имаш време пиши подробности! колко е голямо бебето, колко време чакахте?
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #157 -: Февруари 24, 2011, 17:03:30 pm »
Честито Тенеза!

Да сте живи и здрави!
Предстоят ви безброй прекрасни моменти.
Наистина сияеш.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #158 -: Февруари 24, 2011, 21:56:20 pm »
Влизам с гръм и казвам станахме мама и тати на 9 мес. бебе Иванина много  сме щастливи нямам думи да ви разкажа сега


Честита радост!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #159 -: Февруари 27, 2011, 10:34:04 am »

И аз да се разпиша   тук :)
От юли 2010г сме списани в регистрите за осиновяване и сме в очакване  :)
Честита радост Тенеза ! yahoo_17