0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #60 -: Май 18, 2007, 11:04:05 am »
Lori,
Благодаря за изчерпателната информация :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #61 -: Юни 03, 2007, 14:31:20 pm »
Здравейте,момичета!
Нека и аз да се присъединя към вас!
При нас нещата са още на етап очакване на посещение от социален работник.Още не сме подали само заявлението,защото искахме да се консултираме със социалната работничка кое ще ни даде по-големи шансове,но тя казя,че скоро няма да може да дойде,а искаме  процедурата да не се протаква много.Моля ви,споделете какво писахте за произход на детето.Страхуваме се,ако пишем само български и турски,че шансовете ни са минимални!
Целувам ви и ви прегръщам всичките! :bighug:
:blowingdust:Много,много щастие и топлина във всеки дом!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #62 -: Юни 04, 2007, 09:07:41 am »
Дабре дошла мила Paw_y :D!

Пожелевам ти кратко чакане и страхотно малко слънчице :crossfingers:.

Що се отнася до въпроса ти за произхода на детето - напишете това, което сърцето и разума ви подсказват. Да осиновиш дете е много отговорна стъпка, за това компромиси не могат да се правят (това е мое мнение разбира се :D).
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #63 -: Юни 07, 2007, 18:51:58 pm »
Ето ме и мен най-после! Вчера подадохме заявлението, другата седмица е първата среща с един от препоръчителите!  :P :P :P Сега ще ви призная нещо, ама няма да ми се карате много... :oops: Днес излязох и купих: 3 бр. лигавници, 2 бр.чорапки 1 бр. боди и 1бр.шише. Така бих чувствала детенцето все по-близко...
Прегръщам ви мнооооого силно!  :bighug:
Здравей, мъниче!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #64 -: Юни 07, 2007, 19:31:30 pm »
здравейте късмет на всички аз също съм от вашата група и се моля за Вас
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #65 -: Юни 08, 2007, 08:40:47 am »
Здравейте Богдана и Ики :D!
Кураж и кратко чакане :crossfingers: :bighug:.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #66 -: Юни 08, 2007, 09:39:59 am »
Здравейте ики и paw_y  и от мен и много късмет. :crossfingers:
bogdana, страхотно е, че сте стартирали вече, няма да се усетиш и проучването ще е приключило.
Хмм аз бих ти се скарала за покупките - мила, може да се наложи да почакате, така че зареди се с търпение  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #67 -: Юни 09, 2007, 13:20:05 pm »
Фоксче,peti_pati благодаря ви за топлото посрещане!
Момичета,и при нас нещата бавно,но сигурно се предвижват напред.Мина посещението в дома ни,другата седмица да се надяваме да минат и срещите с поръчителите!Ако някой ми напише как минават те,ще съм му много благодарна!
Целувам ви и ви прегръщам всичките! :bighug: :hug2:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #68 -: Юни 09, 2007, 17:35:17 pm »
Относно срещите с препоръчителите - във всяка дирекция е различно. По някога срещите са едновременно с кандидатите и препоръчителите, а по някога канят само препоръчителите в дирекцията (нашия случай е такъв).
Общо взето са ги питали от кога се познаваме, какво им е мнението за нас, дали бихме били добри родители, как се държим един с друг и т.н.
Нищо страшно :D.
Стискам палци и чакаме новини :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #69 -: Юни 14, 2007, 10:45:01 am »
здравейте :) ние сме подали документи за вписване в регистъра преди месец, къде по-бързо, къде по-бавно събрахме всички документи ... от това, което чета изискванията в различните общини и райони леко се разминават - примерно при нас въобще не се занимават с препоръчителите, нямаше усложнения с вариантите на медицинските (слава богу), разбрахме се гъвкаво за удостоверяването на доходите ... Минаха и две срещи със социалния работник, на които си разказахме вкратце живота, описахме близките си, средата си, пътя си дотук ... сега остава само посещение в дома и последна среща с тема "какво дете желаете да осиновите". Държа да подчертая, че съм с най-прекрасни впечатления от социалния работник - млада, мила, отзивчива жена ... Всичко вървеше супер и се радвах на шанса, че може би ще приключим и по-рано от установеното по закон със заповедта за вписване ...
И сега дойде проблемът - тъкмо слушам по новините, че и социалните работници се готвят да стачкуват и си задавам въпроса "ами в нашия отдел какво става?" и днес като напомнихме за себе си с идея да си уговорим третата среща - три служителки от отдела напускат, остава шефката и една или две!!! Не се знае какво става, ще си намерят ли хора, на кого ще ни прехвърлят, как се предава такава информация, колко време ще му трябва на човека да навлезе, как новият ще ни състави доклада, ще трябва ли да повтаряме всичко наново, ще има ли нови изисквания или пък просто ще претупа нещата - каквото разбрал, разбрал ... Голяма каръщина!!! Въпреки че след всичко изнесено за условията на работа и заплатите им съчувствам на социалните и разбирам позицията им ...
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #70 -: Юни 15, 2007, 08:50:20 am »
Мила Zigi,

Много неприятно наистина :(, но искам да те успокоя, че едва ли молбата ви ще потъне в забвение. Може малко да се позабавят нещата, но след като си имате входящ номер, т.е. знае се, че има кандидатура и предстои изготвяне на доклад, макар и с намален състав, дирекцията ще трябва да си свърши работата.
Може би ще е добре да проверите отново след известно време имате ли определен нов соц. работник и да настоявате за спазване на 3-месечния срок. И аз им съчувствам за трудното положение в момента, но все пак и вие не сте виновни за създалата се ситуация :?.
Стискам ви палци въпреки перипетиите доклада ви скоро да бъде готов и да се присъедините (но не за дълго :D :wink:) към листата на чакащите :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #71 -: Юни 22, 2007, 12:27:59 pm »
Здравейте мили дами! Вече няколко месеца обикалям и чета по всички форуми свързани с осиновяването, събирам информация и се "успокоявам" (силно казано)
Но първо да се представя. Казвам се Марияна и сме вписани в регистъра от месец Септември 2006 г. Вече чакането ни дойде малко множко, но - това е положението. При нас е мааааалко по особена ситуацията. Ние имаме дъщеря (рожденна) на 12 години и все нещо ме тормози, че този факт е причината за това чакане. Всъщност, знам, че не е така, но ... ами като желаеш нещо толкова силно и ти минават какви ли не мисли. А вече ме притеснява и настъпилото лято и отпуските на служителите във инстанциите.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #72 -: Юни 22, 2007, 12:50:31 pm »
Здравей и тук, Мариана  :D, ще дойде дългоочакваното обаждане, няма къде да ходи - просто документите на вашето детенце още не са готови, вярвам в това и силно стискам палци чакането да свърши възможно най-скоро (за всички) :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #73 -: Юни 22, 2007, 13:13:23 pm »
Добре дошла и от мен :D!
От сърце ти пожелавам преди да изтече пълна година от чакането ви, да намерите своето детенце :crossfingers: :babyflips:.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #74 -: Юни 28, 2007, 16:46:13 pm »
Утре ни е делото, моля ви, стискайте ни палци да минем само с това дело и на 9-ти юли да ни дадат детенцето   :help1:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #75 -: Юни 28, 2007, 16:47:28 pm »
Фоксче, много късмет и попътен вятър ви желая. Дано скоро две ръчички те прегърнат.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #76 -: Юни 28, 2007, 16:59:40 pm »
yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17Успех!   yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Утре те чакаме с добра новина!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #77 -: Юни 28, 2007, 18:04:16 pm »
Утре ни е делото, моля ви, стискайте ни палци да минем само с това дело и на 9-ти юли да ни дадат детенцето   :help1:


 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Успех и късмет!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #78 -: Юни 28, 2007, 18:12:24 pm »
Успех!Стискам палци!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #79 -: Юни 28, 2007, 19:05:39 pm »
Фоксче, стискам всички възможни палци Темида да има сърце!  :crossfingers: :crossfingers:  :kickgirl: