0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #20 -: Март 27, 2007, 19:35:43 pm »
Здравейте, момичета!!!
 Фоксче, много се радвам, че сте приключили вече с документалната страна, дано скоро ви се обадят!!!
 Боровинка, надявам се, че сте изяснили въпроса с другите дирекции, дано не е станала някаква грешка там!!!!
 Ние днес се заехме с медицинското. В нашата дирекция искат абсолютно всичко в началото. Това значи, че медицинските ще ги подновявам като се наложи отново. Според нас не е правилно да се дават толкова пари на вятъра.
В психодиспансера ни искат не обикновена справка, а консултация със специалист, която е по 30 лв. на човек и ако се подновява след 6 месеца, това значи само 120 лв. там. Как беше при вас? Ходихме и на "Кирил и Методий", за туберколозата, там пък само справка дали не се водим на отчет, но не били съвсем сигурни дали няма да ни трябва и изследване!!! Толкова въпроси ми изникнаха само за един ден!!! Пуснахме си кръв за спин и васерман и там 40лв.!!! Пишете ми, моля ви как беше при вас!!!


Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #21 -: Март 28, 2007, 09:17:05 am »
Здравей, Киара. В психодиспансера - по 25 лв. на човек - освен, че не се водим на отчет ни снеха и цялата история и я записаха отзад на бланката. На Кирил и Методи ни дадоха само бележка, че не се водим на отчет (и на нас ни казаха, че не били сигурни за манту), според нашата социална обаче тази бележка била достатъчна, но като чета из форумите, във всеки отдел е различно - някъде и рентгенови снимки искат. Цената май беше по 2,50 на човек, но не помня, защото беше малко. Медицинските ни ги направи личната лекарка, там вписа и изследванията за спин и васерман (те мисля, че бяха по 13 или 15 лева на човек, понеже ги правихме в поликлиниката), но май пак си зависи от отдела.
Успех ти желая, Киара, няма да усетиш колко бързо ще мине проучването и ще дойде време за "голямото чакане" :D.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #22 -: Март 28, 2007, 10:45:47 am »
ААААААААААА Киара, нещо ви будалкат, според мен. Я кажи за кой град става въпрос. На нас в София, психодиспансера ни струваше по-малко от 10 лв. на човек.
Всъщност трябва ви само удостоверение, че не се водите на отчет. Това е. Сигурна съм
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #23 -: Март 28, 2007, 12:26:17 pm »
На нас ни искаха и преглед, просто в София във всеки район е различно. Да не говорим, че в психодиспансера на 4-ти километър медицинското с преглед струва 25 лева, а на Екзарх Йосиф или там, където беше другият психодиспансер струва 30 лева. Аз първо си извадих само бележка, че не се водя на отчет, но ме върнаха и за преглед. Мъжът ми ходи само на преглед. Понеже двамата сме с различни постоянни местожителства в София, единият взе бележка от единия психодиспансер, другият - от другия. От тубдиспансера ни дадоха само бележки, че не се водим на отчет, струваха по 5 лева на човек. Личната ни даде медицински, че сме здрави, а изсредванията за СПИН и Васерман сложехме отделно.
« Последна редакция: Март 28, 2007, 12:28:54 pm от tsvetelina »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #24 -: Март 28, 2007, 12:59:30 pm »
Киара,
На нас също ни искаха освен, че не се водим на отечет в психото (което не си спомням дали се плащаше) и заключение от психиатър, че сме психично здрави и годни да осиновим дете. Заключението трябваше да извадим на 4-ти километър (в този район живеем) и струваше по 25лв. на човек.

В тубдиспансера на ул. Кирил и Методий ни издадоха по една малка бележка, че не се водим на отчет, както и ни направиха манту - общо за двамата и за двете неща ни излезе около 15лв.

Медицинските свидетелства не трябва да се подновяват на всеки 6 мес. Едва при делото за осиновяване и то по преценка на Съда, в който се гледа, може да ви поискат подновяване на някои документи (свидетелство за съдимост, медицински и др.).

Разпитай по-подробно във вашата дирекция относно медицинските и психото.
Успех :crossfingers: :D
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #25 -: Март 28, 2007, 13:14:53 pm »
Аз първо си извадих само бележка, че не се водя на отчет, но ме върнаха и за преглед.
И нашата социална каза, че ако не ни бяха правили преглед, щяла да ни върне, въпреки че в списъка на документите пише само бележка, че не се водим на отчет, а и нищо че имахме среща и с психолог от отдела.
Психоложката от психодиспансера каза, че тези бележки щели да служат и пред съда, затова отпред написа да послужат за осиновяване пред отдел .... и СГС. Но и аз като чета оставам с впечатлението, че и във всеки съд е различно и всеки съд иска различни документи за делото. Оххххххххххххх да стигнем по-бързо до дело, ако трябва ще извадя отново всички документи.  :lol:
 
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #26 -: Март 29, 2007, 12:07:26 pm »
Здравейте, момичета!!! Направихме медицинските вече, урааааааааа!!!
 Фуси, към дирекция "Красно село" сме, на ул. "Ами Буе"! Психото го правихме на "Екзарх Йосиф", 60лв. за двамата, за около 5 мин. работа на психиатърката, като въпросите й включваха само какво сме завършили, какво работим и дали се разбираме!!!! Най-лошото е, че всичко се прави за пари!!! Ако наистина не си добре психически от тоя преглед няма да се разбере, в това съм сигурна вече!!!
 На "Кирил и Методий" не искаха да ни направят манту, а само ни написаха, че не се водим на отчет, срещу 10 лв., а ако се наложело щели и манту да ни направят!!!
 В НСС, обикаляхме целия район, за да открием "Биохим", защото само там се плащало и давали празни бланки за молби, ще стане готова справката след 10 дни, което е напълно абсурдно и това срещу сумата от 6.40 лв. за двамата!!!
 Процедурата е много опорочена от административна гледна точка, вместо да те улесняват по някакъв начин всичко е толкова затормозяващо. С едно ходене никъде не се свършва работа и ние си взехме отпуска, за да се справим с отсъствието от работа!!!
 На всички, които тепърва ще започват, просто да се въоръжат с търпение и да отделят една скромна сума от около 200лв.!!!
 


Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #27 -: Март 29, 2007, 13:11:20 pm »
Ох, моя мъж в психото на Екзарх Йосиф го питали дали се напикава и той като се ядосал и насмел лекарката. Сега като се сетих и пак ми стана смешно :).
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #28 -: Март 29, 2007, 13:46:19 pm »
На "Кирил и Методий" не искаха да ни направят манту, а само ни написаха, че не се водим на отчет, срещу 10 лв., а ако се наложело щели и манту да ни направят!!!

Kiara,
Сега се сетих, че всъщност преди да отидем на Кирил и Методий бяхме посетили личната (която ни направи медицинските, пуснана ни СПИН и Васерман) - тя ни написа бележка за изследване на манту. Може би затова не ни отказаха да ни направят изследването. Ако можете да минете без него - добре, ако ли не - идете при личната да ви даде такава бележка.


А това е върха :lol: :lol: :lol::
Ох, моя мъж в психото на Екзарх Йосиф го питали дали се напикава
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #29 -: Март 29, 2007, 14:57:31 pm »
Аз вече почвам да си мисля, че човек трябва да ходи или с въздушна пушка или с лексотан. Ако не стреля по администрацията, поне да си пие успокоителните.
Момичета, като ви чета, просто побеснявам, честна дума!!!

Как е възможно да се гаврят така с хората. Психодиспансерите ПРЕКРАСНО знаят какво трябва да занесат кандидат осиновителите, а то е удостоверение, че не водиш на отчетпри тях. Никакви прегледи не са необходими, или поне така е по закон.
АМА НЕ! Що да не обрулим хората по 30 кинта, къде не са ги дали... Разчитат на това, че хората не им се разправя. И на мен да ги бяха поискали и аз щях да ги дам. Ако ви интересува, в номата ми тема ще ви опиша, какви документи се подават в съда и какви авангардни документи искат някои съдии.

Нищо, забравете... Гледайте напред, най-доброто предстои. Скоро всички ще бъдем усмихнати и щастливи майки на смешни джуджута. Моля ви, ако имате каквито и да е въпроси - питайте, ще се опитам да ви отговоря
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #30 -: Март 29, 2007, 15:06:55 pm »
E, мъжът ми го питаха в Психото дали е имал проблеми в казармата...
Той, разбира се, каза ДА :P
Не искам да разказвам как ни разкарваха от Писхиатрията на 4-ти километър до тази на "Екзарх Йосиф", защото не знаеха кой трябва да ни издаде съответното удостоверение...
*

    balmi

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #31 -: Март 29, 2007, 15:47:27 pm »
И нас ни разходиха от 4-ти километър до Медицинска академия, а там ни гледаха подозрително, защото с мъжът ми се смеехме на глас. Явно нещо се бяхме развеселили в този момент, но дори не помня защо.  :lol: :lol: :lol:
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #32 -: Март 29, 2007, 16:15:49 pm »
На мен само ми сложиха печат, че ме няма в списъците им, но съпругът ми попълни въпросник дали е бил психично болен, пил ли е лекарства, опит с наркотици, злоупотребява ли с алкохола и след това му дадоха и една бележка и печат в медицинското. Тубдиспансера при мен гледаха една снимка от преди месец, него го гледаха на рентген. Най-обаче насъбрах на НСС - още не са ни готови от там документите, а сме ги подали на 16.02
« Последна редакция: Март 29, 2007, 16:17:49 pm от wa_wa »
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #33 -: Март 29, 2007, 16:20:04 pm »
Най-обаче насъбрах на НСС - още не са ни готови от там документите, а сме ги подали на 16.02
Е, това е направо страшно, как може така?
Момичета, няма ли някой познати там да помага?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #34 -: Март 29, 2007, 16:34:18 pm »
Фокси,
Wa_wa за съжаление не живее в София :(.
Когато си вадихме удостоверението от НСС и казахме, че е за осиновяване, администраторката изведнъж стана много любезна и ни увери, че в такъв случай ще стане по-рано. Нашето беше готово за 2 седмици.

Wa_wa, няма ли начин да се обадиш на регистратурата и да попиташ (ако си пазиш някакъв входящ номер на молбата) :roll:.

Колкото до психото - ами, незнам къде е истината, но в нашата Дирекция за социално подпомагане изрично искаха освен, че не се водим на отчет и доклад от психолог  :(.
Също така ме върнаха за медицинското, защото личната лекарка трябвало изрично да напише заключение (и за двамата): "Здрав и годен да осинови дете"  :x!
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #35 -: Март 29, 2007, 16:42:17 pm »
Ами социалната ни прие останалите документи, затова и много не се впрягам, то си пише за какво са, но не са се разтичали, казаха ми до 3 седмици, а те минаха 6. по-скоро се чудя дали като не наближи края на тези 6 месеца да си ги пуснем пак, че като ги гледам...как бързо ги вадят и ми е мъка.
Другото, което ни бавеше беше документа, че не сме лишавани от родителски права, по-скоро този на съпруга ми. при подаването ми казаха 1 месец срок, след това прочетох, че в другите градове става от няколко часа до максимум 3 дни и отидох да си търся правата. И изненада удостоверението готово за 1 работен ден :wink:
Абсурдна работа.
трябва да си търсим правата, защото ако някои хора, които се знаимават с тази бумащина са отзивчиви, то има други, на които им е все тая.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #36 -: Март 29, 2007, 16:56:14 pm »
трябва да си търсим правата, защото ако някои хора, които се знаимават с тази бумащина са отзивчиви, то има други, на които им е все тая.

Тук си много права :?.
Нашите бележки, че не сме лишавани от родителски права ни ги извадиха на момента - служителката просто отиде до съседния компютър и ги изпечати веднага. Дори и не разбрахме има ли законо установен срок, в който трябва да ти ги извадят :wink:.

Момичета,

от известно време ме терзае следния въпрос:
Какви точно са критериите за определяне кое семейство е най-подходящо за дадено детенце?
Единственото, което откривам е в Семейния кодекс:
Чл. 57в (3) Съветът по осиновяване определя за всяко дете от регистъра в регионалната дирекция за социално подпомагане подходящ осиновяващ съобразно поредността на вписването му в регистъра, неговите качества, дали не е бил определян за подходящ осиновяващ на друго дете и не е подал в срок молба за осиновяване, както и другите обстоятелства от значение за осиновяването.

Не би ме притеснявало толкова дългото чакане, ако по някакъв начин се гарантираше на одобрените и вписани в регистъра семейства, че в рамките на тези 2 години все някога ще им се обадят и ще им предложат детенце.

П.П. Фуси, дълго време се чудех дали да не задам този въпрос в твоята темичка, но ми се стори повече процедурен, отколкото въпрос на който може да отговори някой вече преборил се със системата :youwoman:. И все пак ще ти бъда много благодарна, ако имаш повече информация по въпроса и отговориш. Мога да преместя питането си и в другата тем :oops:.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #37 -: Март 29, 2007, 17:33:25 pm »
Момичета, да ви питам като съм на изпитателен срок /защото скоро започнах работа/ мога ли да започна процедура по осиновяване или трябва да изчакам договорът ми да стане постоянен. Желая ви много късмет!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #38 -: Март 29, 2007, 17:58:41 pm »
cyzi Няма нужда договорът ти да е постоянен - искат ти служебна бележка за доходите за последните 6 месеца, но мъж ми например работеше на това място от 3 и даде само за 3, не са ни правили проблем. В служебната бележка не се вписва дали работиш по постоянен трудов договор. Ха това ми напомни, че на нас в психодиспансера ни искаха и информация, какви доходи декларираме, че имаме и с които ще осигурим детето и го вписаха отзад на удостоверението (все едно психолога е счетоводител или данъчен 8O)
peti_pati направо ме поля със студена вода... :(
Въпросът ти е много точен. Учудва ме, че до сега не бях мислила на тази тема и сега ми дойде като гръм от ясно небе. До сега гледах само статистиката - кой колко горе долу е чакал... Аз не знам отговора, но ще съм много благодарна, ако някой го знае.
Fusii, помагай :youwoman:.
wa_wa не знаех, че не си от София. Извини ме за изключително глупавата грешка
« Последна редакция: Март 29, 2007, 18:05:58 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #39 -: Март 29, 2007, 18:52:37 pm »
Фоксче, благодаря мила, мъжът ми като е самоосигуряващ се какво трябва да представи, той е собственик на еоод.