0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лутам се насам-натам из форумите аз, ту тук, ту в бг мама ама не си намирам мястото никъде - в бг мама пишат повече майки, които вече имат дечица - естествено че ги чета с интерес пък и доста мисли нахлуват в главата ми там, но тема в която да пишат момичета, които са в процедура или вече са вписани в регистрите и чакат така и не си намерих :(.
От писано тук - там оставам с впечатление, че има и други като мен (аз съм в процедура), та рекох ако искате да си спретнем и ние една темичка.
Та, както вече казах, ние сме в процедура, в петък ни предстои третата среща със социалната работничка, минаха срещите с поръчителите, посещението у нас и май остава само тази среща и социалния доклад.
Ние сме със 7-годишен вторичен стерилитет и се решихме на тази стъпка не защото сме много благородни, а защото много искаме да си имаме едно (или две) съкровища в къщи  :D.
Ще се радвам, ако се включи и някой друг :D.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #1 -: Март 21, 2007, 15:12:14 pm »
Привет! Нашия доклад излезе април миналата година и от тогава ни се обадиха само веднъж за среща. За съжаление не бяха взели предвид данните, които попълнихме в техния формуляр. И така пак си чакаме. Междувременно ни се роди детенце, но не сме се отказали, още едно ще е е добре дошло  :D
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #2 -: Март 21, 2007, 16:04:31 pm »
Здравейте и от мен :D.
Аз също съм отдавнашен член на форума в Зачатие и не спирам да чета всички теми, свързани със стерилитета, въпреки че в момента сме се съсредоточили въхру другия фронт - осиновяване.

Ние също сме в процедура на проучване: минаха две срещи със соц. работничка и срещата с едните пропоръчители. Предстои още една среща с другите ни препоръчители и последната трета среща с нас :D.
После сме в очакване на доклада, но оттам започва трудното .... :?.

Кураж на всички и дано скоро тук се напълни с радостни новини :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #3 -: Март 21, 2007, 17:03:12 pm »
Стискам палци на всички момичета тук. Пожелавам ви най-бързо сбъдване на мечтите. Само да напомня, че от момента на подаване на документите ви до вписването ви в регистрите могат да минат макс. 3 месеца. Ако социалните се туткат - обаждайте им се и ги натискайте, внимателно разбира се.
Целувки на всички
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #4 -: Март 21, 2007, 19:26:52 pm »
Аз съм от тези, на които проучването приключи преди месец и вече чакаме. Почти от всички области вече получихме писма, че сме вписани в списъците.

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #5 -: Март 21, 2007, 22:28:48 pm »
Привет,нас ни вписаха октомври 2006 и оттогава чакаме, лошото е, че аз започнах да се отчайвам , че ще ми се обадят. Сякаш ми се появиха такива мисли в главата.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #6 -: Март 22, 2007, 00:10:27 am »
Успех, момичета  :D

lb2f
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #7 -: Март 22, 2007, 06:03:28 am »
Здравейте,
И ние сме вписани в регистрите от м.ноември 2006г., но за съжаление - нищо. Разбрах, че съветите по осиновяване заседавали 2 пъти в месеца и кой знае колко и чии документи разглеждат.  Така, че нещата не са много розови. Голямо чакане...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #8 -: Март 23, 2007, 12:46:21 pm »
Здравейте и от мен. След едногодишно чакане, на 02.08.2006г. получихме дълго очакваното писмо и на 24.08.2006г. си прибрах ме в къщи нашето момченце. Това бяха дни изпълнени с много вълнение,и бурни емоции.Това малко създание, ни върно отново към живота, до преди това просто съществувахме. И вече на думите на доц.Маркова " Един господ знае защо не се получава", мога смело да заявя, че и аз вече зная не само господ.

mimi_s , не се отчайвай, точно когато най-малко очакваш, чудото ще се случи. Аз напълно бях загубила вяра, че някой ще се сети за нас и нашата молба, от всякъде чувах "ми няма деца", тогава си пуснах отпуската за 2006, която цяла година си пазих, защото може да ни се обадят, отидохме на почивка,изхарчихме порядъчна сума пари, и седмица след като се върнахме отворих случайно пощенската кутия. Имаше разписка от пощата, престояла близо седмица.Беше петък в 18ч,е успях да отида и да взема писмото и така в понеделник беше срещата. Само аз си знам как ми минаха дните до 24август, такива емоции не съм преживявала дори когато чаках поредните 14дни, след IVF

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #9 -: Март 23, 2007, 19:21:53 pm »
Здравейте, момичета!!! Ние тепърва започваме подготвянето на документите. Днес си взехме новите лични карти, защото не бяхме с постоянен адрес в София. След това отидохме до Римската стена за свидетелствата за съдимост, но пропуснахме факта, че ни трябват и актовете за раждане. Нашата дирекция е на "Ами Буе"- Красно село. Мисля да попитам там за срочните документи дали може в по-късен етап да се подадат, тъй като четох, че някъде това е възможно. Бих се радвала да си пишем с всички вас!!!


*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #10 -: Март 23, 2007, 21:25:53 pm »
Здравейте,
И ние сме вписани в регистрите от м.ноември 2006г., но за съжаление - нищо. Разбрах, че съветите по осиновяване заседавали 2 пъти в месеца и кой знае колко и чии документи разглеждат.  Така, че нещата не са много розови. Голямо чакане...

Мими, не е точно така. Съветите по осиновяване заседават точно през седмица. Така че не е лошо. Освен това, за успокоение на всички чакащи - първо деца за осиновявяне има много. Второ, от началото на тази година все по- лесно се отнемат родителските права, така, че децата имат възможност да срещнат по-бързо тези, които ще ги обичат. Спокойно, първите три месеца са най-гадни. Аз що сълзи изревах през тях  :lol:, питай девойките тук. Общо взето, бързината на процедурата най-много зависи от изискванията, които имате.


Цитат
Мисля да попитам там за срочните документи дали може в по-късен етап да се подадат, тъй като четох, че някъде това е възможно. Бих се радвала да си пишем с всички вас!!!

Киара, точно така е. Извадете си медицинските, попълнете си заявлението, дайте имуществените декларации и препоръките, документите от НСС може и после.

В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #11 -: Март 26, 2007, 09:28:03 am »
Киара, най-добре питай в отдела, където ще кандидатстваш - ние подадохме документи само със заявление, копие от акта за брак, копие от личните карти, копие от нотариален акт и препоръките. Всичко останало дадохме по-късно.
Препоръчвам ти, ако приемат така документите, да подадеш заявлението, за да си вземеш входящия номер и да стартира процедурата, а после ще имаш достатъчно време да изготвиш и другите документи.
Успех.
Аз да си кажа, как са нещата при мен - мина последната среща, сега чакам социалния доклад и започва голямото чакане.
« Последна редакция: Март 26, 2007, 09:56:51 am от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #12 -: Март 26, 2007, 09:51:23 am »
Аз да си кажа, как са нещата при мен - мина последната среща, сега чакам социалния доклад и започва голямото чакане.
Страхотна новина!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #13 -: Март 26, 2007, 10:24:14 am »
Късмет на всички. :lol:
Още малко остава.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #14 -: Март 27, 2007, 00:19:27 am »
Успех на всички!!!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #15 -: Март 27, 2007, 09:37:56 am »
Аз съм от тези, на които проучването приключи преди месец и вече чакаме. Почти от всички области вече получихме писма, че сме вписани в списъците.

Имам въпрос. Не сме получили нито едно писмо ние, от нито една област, а посочихме 8 града. Това с писмата задължително ли е?
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #16 -: Март 27, 2007, 10:20:01 am »
[Имам въпрос. Не сме получили нито едно писмо ние, от нито една област, а посочихме 8 града. Това с писмата задължително ли е?
Съгласно НАРЕДБА № 4 от 25.11.2003 г. за условията и реда за водене и съхраняване на регистъра на деца за пълно осиновяване
Чл. 19. (1) В 3-дневен срок от издаване на разрешението директорът на дирекция "Социално подпомагане" изпраща разрешението, доклада относно годността, заявлението по чл. 14, ал. 6 и всички документи по чл. 15 на директора на регионалната дирекция за социално подпомагане по постоянния адрес на осиновяващия за вписване в регистъра и уведомява писмено лицето.
(2) В дирекция "Социално подпомагане" се съхранява досие, съдържащо фотокопие от посочените в ал. 1 документи.
Чл. 20. (1) В 3-дневен срок от получаване на документите по чл. 19 регионалната дирекция за социално подпомагане вписва служебно осиновяващия, за което го уведомява писмено.
(2) В 7-дневен срок от вписването регионалната дирекция за социално подпомагане изпраща копия от разрешението за вписване и от доклада за социалното проучване на посочените от осиновяващия други регионални дирекции. Вписването в техните регистри се извършва в 3-дневен срок от получаването. Другите регионални дирекции за социално подпомагане могат да изискват от регионалната дирекция по постоянния адрес допълнителна информация за осиновяващия."

Т.е. задължение да те уведоми писмено има само регионалната дирекция, в която живееш, но аз мисля, че трябва да се обадиш на социалната си работничка и да я попиташ, защо не си получила информация от другите градове и какво става с твоя случай или да звъннеш до дирекциите, в които си кандидатствала.
Все пак в бг мама четох, че една двойка са осиновили детенце от дирекция, от която не са получили писмено уведомление, така че не се притеснявай  :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #17 -: Март 27, 2007, 12:42:18 pm »
Ние получихме писма от всички дирекции.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #18 -: Март 27, 2007, 16:54:58 pm »
Боровинчо, по принцип е задължително, но често пропускат да изпратят писма. Ако искаш кажи от кои градове не сте получили писма, ще ти изпратя телефоните да звъннеш, да видиш какво става.
В очакване ....
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #19 -: Март 27, 2007, 17:28:10 pm »
Посочили сме Варна, Добрич, Бургас и Велико Търново само, защо така - не помня. Отначало исках всички градове да пишем, но ни разубедиха, нямало смисъл, ала-бала. Сега си мисля, че сглупихме...