0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лутам се насам-натам из форумите аз, ту тук, ту в бг мама ама не си намирам мястото никъде - в бг мама пишат повече майки, които вече имат дечица - естествено че ги чета с интерес пък и доста мисли нахлуват в главата ми там, но тема в която да пишат момичета, които са в процедура или вече са вписани в регистрите и чакат така и не си намерих :(.
От писано тук - там оставам с впечатление, че има и други като мен (аз съм в процедура), та рекох ако искате да си спретнем и ние една темичка.
Та, както вече казах, ние сме в процедура, в петък ни предстои третата среща със социалната работничка, минаха срещите с поръчителите, посещението у нас и май остава само тази среща и социалния доклад.
Ние сме със 7-годишен вторичен стерилитет и се решихме на тази стъпка не защото сме много благородни, а защото много искаме да си имаме едно (или две) съкровища в къщи  :D.
Ще се радвам, ако се включи и някой друг :D.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #1 -: Март 21, 2007, 15:12:14 pm »
Привет! Нашия доклад излезе април миналата година и от тогава ни се обадиха само веднъж за среща. За съжаление не бяха взели предвид данните, които попълнихме в техния формуляр. И така пак си чакаме. Междувременно ни се роди детенце, но не сме се отказали, още едно ще е е добре дошло  :D
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #2 -: Март 21, 2007, 16:04:31 pm »
Здравейте и от мен :D.
Аз също съм отдавнашен член на форума в Зачатие и не спирам да чета всички теми, свързани със стерилитета, въпреки че в момента сме се съсредоточили въхру другия фронт - осиновяване.

Ние също сме в процедура на проучване: минаха две срещи със соц. работничка и срещата с едните пропоръчители. Предстои още една среща с другите ни препоръчители и последната трета среща с нас :D.
После сме в очакване на доклада, но оттам започва трудното .... :?.

Кураж на всички и дано скоро тук се напълни с радостни новини :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #3 -: Март 21, 2007, 17:03:12 pm »
Стискам палци на всички момичета тук. Пожелавам ви най-бързо сбъдване на мечтите. Само да напомня, че от момента на подаване на документите ви до вписването ви в регистрите могат да минат макс. 3 месеца. Ако социалните се туткат - обаждайте им се и ги натискайте, внимателно разбира се.
Целувки на всички
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #4 -: Март 21, 2007, 19:26:52 pm »
Аз съм от тези, на които проучването приключи преди месец и вече чакаме. Почти от всички области вече получихме писма, че сме вписани в списъците.

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #5 -: Март 21, 2007, 22:28:48 pm »
Привет,нас ни вписаха октомври 2006 и оттогава чакаме, лошото е, че аз започнах да се отчайвам , че ще ми се обадят. Сякаш ми се появиха такива мисли в главата.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #6 -: Март 22, 2007, 00:10:27 am »
Успех, момичета  :D

lb2f
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #7 -: Март 22, 2007, 06:03:28 am »
Здравейте,
И ние сме вписани в регистрите от м.ноември 2006г., но за съжаление - нищо. Разбрах, че съветите по осиновяване заседавали 2 пъти в месеца и кой знае колко и чии документи разглеждат.  Така, че нещата не са много розови. Голямо чакане...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #8 -: Март 23, 2007, 12:46:21 pm »
Здравейте и от мен. След едногодишно чакане, на 02.08.2006г. получихме дълго очакваното писмо и на 24.08.2006г. си прибрах ме в къщи нашето момченце. Това бяха дни изпълнени с много вълнение,и бурни емоции.Това малко създание, ни върно отново към живота, до преди това просто съществувахме. И вече на думите на доц.Маркова " Един господ знае защо не се получава", мога смело да заявя, че и аз вече зная не само господ.

mimi_s , не се отчайвай, точно когато най-малко очакваш, чудото ще се случи. Аз напълно бях загубила вяра, че някой ще се сети за нас и нашата молба, от всякъде чувах "ми няма деца", тогава си пуснах отпуската за 2006, която цяла година си пазих, защото може да ни се обадят, отидохме на почивка,изхарчихме порядъчна сума пари, и седмица след като се върнахме отворих случайно пощенската кутия. Имаше разписка от пощата, престояла близо седмица.Беше петък в 18ч,е успях да отида и да взема писмото и така в понеделник беше срещата. Само аз си знам как ми минаха дните до 24август, такива емоции не съм преживявала дори когато чаках поредните 14дни, след IVF

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #9 -: Март 23, 2007, 19:21:53 pm »
Здравейте, момичета!!! Ние тепърва започваме подготвянето на документите. Днес си взехме новите лични карти, защото не бяхме с постоянен адрес в София. След това отидохме до Римската стена за свидетелствата за съдимост, но пропуснахме факта, че ни трябват и актовете за раждане. Нашата дирекция е на "Ами Буе"- Красно село. Мисля да попитам там за срочните документи дали може в по-късен етап да се подадат, тъй като четох, че някъде това е възможно. Бих се радвала да си пишем с всички вас!!!


*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #10 -: Март 23, 2007, 21:25:53 pm »
Здравейте,
И ние сме вписани в регистрите от м.ноември 2006г., но за съжаление - нищо. Разбрах, че съветите по осиновяване заседавали 2 пъти в месеца и кой знае колко и чии документи разглеждат.  Така, че нещата не са много розови. Голямо чакане...

Мими, не е точно така. Съветите по осиновяване заседават точно през седмица. Така че не е лошо. Освен това, за успокоение на всички чакащи - първо деца за осиновявяне има много. Второ, от началото на тази година все по- лесно се отнемат родителските права, така, че децата имат възможност да срещнат по-бързо тези, които ще ги обичат. Спокойно, първите три месеца са най-гадни. Аз що сълзи изревах през тях  :lol:, питай девойките тук. Общо взето, бързината на процедурата най-много зависи от изискванията, които имате.


Цитат
Мисля да попитам там за срочните документи дали може в по-късен етап да се подадат, тъй като четох, че някъде това е възможно. Бих се радвала да си пишем с всички вас!!!

Киара, точно така е. Извадете си медицинските, попълнете си заявлението, дайте имуществените декларации и препоръките, документите от НСС може и после.

В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #11 -: Март 26, 2007, 09:28:03 am »
Киара, най-добре питай в отдела, където ще кандидатстваш - ние подадохме документи само със заявление, копие от акта за брак, копие от личните карти, копие от нотариален акт и препоръките. Всичко останало дадохме по-късно.
Препоръчвам ти, ако приемат така документите, да подадеш заявлението, за да си вземеш входящия номер и да стартира процедурата, а после ще имаш достатъчно време да изготвиш и другите документи.
Успех.
Аз да си кажа, как са нещата при мен - мина последната среща, сега чакам социалния доклад и започва голямото чакане.
« Последна редакция: Март 26, 2007, 09:56:51 am от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #12 -: Март 26, 2007, 09:51:23 am »
Аз да си кажа, как са нещата при мен - мина последната среща, сега чакам социалния доклад и започва голямото чакане.
Страхотна новина!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #13 -: Март 26, 2007, 10:24:14 am »
Късмет на всички. :lol:
Още малко остава.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #14 -: Март 27, 2007, 00:19:27 am »
Успех на всички!!!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #15 -: Март 27, 2007, 09:37:56 am »
Аз съм от тези, на които проучването приключи преди месец и вече чакаме. Почти от всички области вече получихме писма, че сме вписани в списъците.

Имам въпрос. Не сме получили нито едно писмо ние, от нито една област, а посочихме 8 града. Това с писмата задължително ли е?
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #16 -: Март 27, 2007, 10:20:01 am »
[Имам въпрос. Не сме получили нито едно писмо ние, от нито една област, а посочихме 8 града. Това с писмата задължително ли е?
Съгласно НАРЕДБА № 4 от 25.11.2003 г. за условията и реда за водене и съхраняване на регистъра на деца за пълно осиновяване
Чл. 19. (1) В 3-дневен срок от издаване на разрешението директорът на дирекция "Социално подпомагане" изпраща разрешението, доклада относно годността, заявлението по чл. 14, ал. 6 и всички документи по чл. 15 на директора на регионалната дирекция за социално подпомагане по постоянния адрес на осиновяващия за вписване в регистъра и уведомява писмено лицето.
(2) В дирекция "Социално подпомагане" се съхранява досие, съдържащо фотокопие от посочените в ал. 1 документи.
Чл. 20. (1) В 3-дневен срок от получаване на документите по чл. 19 регионалната дирекция за социално подпомагане вписва служебно осиновяващия, за което го уведомява писмено.
(2) В 7-дневен срок от вписването регионалната дирекция за социално подпомагане изпраща копия от разрешението за вписване и от доклада за социалното проучване на посочените от осиновяващия други регионални дирекции. Вписването в техните регистри се извършва в 3-дневен срок от получаването. Другите регионални дирекции за социално подпомагане могат да изискват от регионалната дирекция по постоянния адрес допълнителна информация за осиновяващия."

Т.е. задължение да те уведоми писмено има само регионалната дирекция, в която живееш, но аз мисля, че трябва да се обадиш на социалната си работничка и да я попиташ, защо не си получила информация от другите градове и какво става с твоя случай или да звъннеш до дирекциите, в които си кандидатствала.
Все пак в бг мама четох, че една двойка са осиновили детенце от дирекция, от която не са получили писмено уведомление, така че не се притеснявай  :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #17 -: Март 27, 2007, 12:42:18 pm »
Ние получихме писма от всички дирекции.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #18 -: Март 27, 2007, 16:54:58 pm »
Боровинчо, по принцип е задължително, но често пропускат да изпратят писма. Ако искаш кажи от кои градове не сте получили писма, ще ти изпратя телефоните да звъннеш, да видиш какво става.
В очакване ....
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #19 -: Март 27, 2007, 17:28:10 pm »
Посочили сме Варна, Добрич, Бургас и Велико Търново само, защо така - не помня. Отначало исках всички градове да пишем, но ни разубедиха, нямало смисъл, ала-бала. Сега си мисля, че сглупихме...
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #20 -: Март 27, 2007, 19:35:43 pm »
Здравейте, момичета!!!
 Фоксче, много се радвам, че сте приключили вече с документалната страна, дано скоро ви се обадят!!!
 Боровинка, надявам се, че сте изяснили въпроса с другите дирекции, дано не е станала някаква грешка там!!!!
 Ние днес се заехме с медицинското. В нашата дирекция искат абсолютно всичко в началото. Това значи, че медицинските ще ги подновявам като се наложи отново. Според нас не е правилно да се дават толкова пари на вятъра.
В психодиспансера ни искат не обикновена справка, а консултация със специалист, която е по 30 лв. на човек и ако се подновява след 6 месеца, това значи само 120 лв. там. Как беше при вас? Ходихме и на "Кирил и Методий", за туберколозата, там пък само справка дали не се водим на отчет, но не били съвсем сигурни дали няма да ни трябва и изследване!!! Толкова въпроси ми изникнаха само за един ден!!! Пуснахме си кръв за спин и васерман и там 40лв.!!! Пишете ми, моля ви как беше при вас!!!


Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #21 -: Март 28, 2007, 09:17:05 am »
Здравей, Киара. В психодиспансера - по 25 лв. на човек - освен, че не се водим на отчет ни снеха и цялата история и я записаха отзад на бланката. На Кирил и Методи ни дадоха само бележка, че не се водим на отчет (и на нас ни казаха, че не били сигурни за манту), според нашата социална обаче тази бележка била достатъчна, но като чета из форумите, във всеки отдел е различно - някъде и рентгенови снимки искат. Цената май беше по 2,50 на човек, но не помня, защото беше малко. Медицинските ни ги направи личната лекарка, там вписа и изследванията за спин и васерман (те мисля, че бяха по 13 или 15 лева на човек, понеже ги правихме в поликлиниката), но май пак си зависи от отдела.
Успех ти желая, Киара, няма да усетиш колко бързо ще мине проучването и ще дойде време за "голямото чакане" :D.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #22 -: Март 28, 2007, 10:45:47 am »
ААААААААААА Киара, нещо ви будалкат, според мен. Я кажи за кой град става въпрос. На нас в София, психодиспансера ни струваше по-малко от 10 лв. на човек.
Всъщност трябва ви само удостоверение, че не се водите на отчет. Това е. Сигурна съм
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #23 -: Март 28, 2007, 12:26:17 pm »
На нас ни искаха и преглед, просто в София във всеки район е различно. Да не говорим, че в психодиспансера на 4-ти километър медицинското с преглед струва 25 лева, а на Екзарх Йосиф или там, където беше другият психодиспансер струва 30 лева. Аз първо си извадих само бележка, че не се водя на отчет, но ме върнаха и за преглед. Мъжът ми ходи само на преглед. Понеже двамата сме с различни постоянни местожителства в София, единият взе бележка от единия психодиспансер, другият - от другия. От тубдиспансера ни дадоха само бележки, че не се водим на отчет, струваха по 5 лева на човек. Личната ни даде медицински, че сме здрави, а изсредванията за СПИН и Васерман сложехме отделно.
« Последна редакция: Март 28, 2007, 12:28:54 pm от tsvetelina »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #24 -: Март 28, 2007, 12:59:30 pm »
Киара,
На нас също ни искаха освен, че не се водим на отечет в психото (което не си спомням дали се плащаше) и заключение от психиатър, че сме психично здрави и годни да осиновим дете. Заключението трябваше да извадим на 4-ти километър (в този район живеем) и струваше по 25лв. на човек.

В тубдиспансера на ул. Кирил и Методий ни издадоха по една малка бележка, че не се водим на отчет, както и ни направиха манту - общо за двамата и за двете неща ни излезе около 15лв.

Медицинските свидетелства не трябва да се подновяват на всеки 6 мес. Едва при делото за осиновяване и то по преценка на Съда, в който се гледа, може да ви поискат подновяване на някои документи (свидетелство за съдимост, медицински и др.).

Разпитай по-подробно във вашата дирекция относно медицинските и психото.
Успех :crossfingers: :D
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #25 -: Март 28, 2007, 13:14:53 pm »
Аз първо си извадих само бележка, че не се водя на отчет, но ме върнаха и за преглед.
И нашата социална каза, че ако не ни бяха правили преглед, щяла да ни върне, въпреки че в списъка на документите пише само бележка, че не се водим на отчет, а и нищо че имахме среща и с психолог от отдела.
Психоложката от психодиспансера каза, че тези бележки щели да служат и пред съда, затова отпред написа да послужат за осиновяване пред отдел .... и СГС. Но и аз като чета оставам с впечатлението, че и във всеки съд е различно и всеки съд иска различни документи за делото. Оххххххххххххх да стигнем по-бързо до дело, ако трябва ще извадя отново всички документи.  :lol:
 
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #26 -: Март 29, 2007, 12:07:26 pm »
Здравейте, момичета!!! Направихме медицинските вече, урааааааааа!!!
 Фуси, към дирекция "Красно село" сме, на ул. "Ами Буе"! Психото го правихме на "Екзарх Йосиф", 60лв. за двамата, за около 5 мин. работа на психиатърката, като въпросите й включваха само какво сме завършили, какво работим и дали се разбираме!!!! Най-лошото е, че всичко се прави за пари!!! Ако наистина не си добре психически от тоя преглед няма да се разбере, в това съм сигурна вече!!!
 На "Кирил и Методий" не искаха да ни направят манту, а само ни написаха, че не се водим на отчет, срещу 10 лв., а ако се наложело щели и манту да ни направят!!!
 В НСС, обикаляхме целия район, за да открием "Биохим", защото само там се плащало и давали празни бланки за молби, ще стане готова справката след 10 дни, което е напълно абсурдно и това срещу сумата от 6.40 лв. за двамата!!!
 Процедурата е много опорочена от административна гледна точка, вместо да те улесняват по някакъв начин всичко е толкова затормозяващо. С едно ходене никъде не се свършва работа и ние си взехме отпуска, за да се справим с отсъствието от работа!!!
 На всички, които тепърва ще започват, просто да се въоръжат с търпение и да отделят една скромна сума от около 200лв.!!!
 


Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #27 -: Март 29, 2007, 13:11:20 pm »
Ох, моя мъж в психото на Екзарх Йосиф го питали дали се напикава и той като се ядосал и насмел лекарката. Сега като се сетих и пак ми стана смешно :).
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #28 -: Март 29, 2007, 13:46:19 pm »
На "Кирил и Методий" не искаха да ни направят манту, а само ни написаха, че не се водим на отчет, срещу 10 лв., а ако се наложело щели и манту да ни направят!!!

Kiara,
Сега се сетих, че всъщност преди да отидем на Кирил и Методий бяхме посетили личната (която ни направи медицинските, пуснана ни СПИН и Васерман) - тя ни написа бележка за изследване на манту. Може би затова не ни отказаха да ни направят изследването. Ако можете да минете без него - добре, ако ли не - идете при личната да ви даде такава бележка.


А това е върха :lol: :lol: :lol::
Ох, моя мъж в психото на Екзарх Йосиф го питали дали се напикава
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #29 -: Март 29, 2007, 14:57:31 pm »
Аз вече почвам да си мисля, че човек трябва да ходи или с въздушна пушка или с лексотан. Ако не стреля по администрацията, поне да си пие успокоителните.
Момичета, като ви чета, просто побеснявам, честна дума!!!

Как е възможно да се гаврят така с хората. Психодиспансерите ПРЕКРАСНО знаят какво трябва да занесат кандидат осиновителите, а то е удостоверение, че не водиш на отчетпри тях. Никакви прегледи не са необходими, или поне така е по закон.
АМА НЕ! Що да не обрулим хората по 30 кинта, къде не са ги дали... Разчитат на това, че хората не им се разправя. И на мен да ги бяха поискали и аз щях да ги дам. Ако ви интересува, в номата ми тема ще ви опиша, какви документи се подават в съда и какви авангардни документи искат някои съдии.

Нищо, забравете... Гледайте напред, най-доброто предстои. Скоро всички ще бъдем усмихнати и щастливи майки на смешни джуджута. Моля ви, ако имате каквито и да е въпроси - питайте, ще се опитам да ви отговоря
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #30 -: Март 29, 2007, 15:06:55 pm »
E, мъжът ми го питаха в Психото дали е имал проблеми в казармата...
Той, разбира се, каза ДА :P
Не искам да разказвам как ни разкарваха от Писхиатрията на 4-ти километър до тази на "Екзарх Йосиф", защото не знаеха кой трябва да ни издаде съответното удостоверение...
*

    balmi

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #31 -: Март 29, 2007, 15:47:27 pm »
И нас ни разходиха от 4-ти километър до Медицинска академия, а там ни гледаха подозрително, защото с мъжът ми се смеехме на глас. Явно нещо се бяхме развеселили в този момент, но дори не помня защо.  :lol: :lol: :lol:
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #32 -: Март 29, 2007, 16:15:49 pm »
На мен само ми сложиха печат, че ме няма в списъците им, но съпругът ми попълни въпросник дали е бил психично болен, пил ли е лекарства, опит с наркотици, злоупотребява ли с алкохола и след това му дадоха и една бележка и печат в медицинското. Тубдиспансера при мен гледаха една снимка от преди месец, него го гледаха на рентген. Най-обаче насъбрах на НСС - още не са ни готови от там документите, а сме ги подали на 16.02
« Последна редакция: Март 29, 2007, 16:17:49 pm от wa_wa »
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #33 -: Март 29, 2007, 16:20:04 pm »
Най-обаче насъбрах на НСС - още не са ни готови от там документите, а сме ги подали на 16.02
Е, това е направо страшно, как може така?
Момичета, няма ли някой познати там да помага?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #34 -: Март 29, 2007, 16:34:18 pm »
Фокси,
Wa_wa за съжаление не живее в София :(.
Когато си вадихме удостоверението от НСС и казахме, че е за осиновяване, администраторката изведнъж стана много любезна и ни увери, че в такъв случай ще стане по-рано. Нашето беше готово за 2 седмици.

Wa_wa, няма ли начин да се обадиш на регистратурата и да попиташ (ако си пазиш някакъв входящ номер на молбата) :roll:.

Колкото до психото - ами, незнам къде е истината, но в нашата Дирекция за социално подпомагане изрично искаха освен, че не се водим на отчет и доклад от психолог  :(.
Също така ме върнаха за медицинското, защото личната лекарка трябвало изрично да напише заключение (и за двамата): "Здрав и годен да осинови дете"  :x!
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #35 -: Март 29, 2007, 16:42:17 pm »
Ами социалната ни прие останалите документи, затова и много не се впрягам, то си пише за какво са, но не са се разтичали, казаха ми до 3 седмици, а те минаха 6. по-скоро се чудя дали като не наближи края на тези 6 месеца да си ги пуснем пак, че като ги гледам...как бързо ги вадят и ми е мъка.
Другото, което ни бавеше беше документа, че не сме лишавани от родителски права, по-скоро този на съпруга ми. при подаването ми казаха 1 месец срок, след това прочетох, че в другите градове става от няколко часа до максимум 3 дни и отидох да си търся правата. И изненада удостоверението готово за 1 работен ден :wink:
Абсурдна работа.
трябва да си търсим правата, защото ако някои хора, които се знаимават с тази бумащина са отзивчиви, то има други, на които им е все тая.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #36 -: Март 29, 2007, 16:56:14 pm »
трябва да си търсим правата, защото ако някои хора, които се знаимават с тази бумащина са отзивчиви, то има други, на които им е все тая.

Тук си много права :?.
Нашите бележки, че не сме лишавани от родителски права ни ги извадиха на момента - служителката просто отиде до съседния компютър и ги изпечати веднага. Дори и не разбрахме има ли законо установен срок, в който трябва да ти ги извадят :wink:.

Момичета,

от известно време ме терзае следния въпрос:
Какви точно са критериите за определяне кое семейство е най-подходящо за дадено детенце?
Единственото, което откривам е в Семейния кодекс:
Чл. 57в (3) Съветът по осиновяване определя за всяко дете от регистъра в регионалната дирекция за социално подпомагане подходящ осиновяващ съобразно поредността на вписването му в регистъра, неговите качества, дали не е бил определян за подходящ осиновяващ на друго дете и не е подал в срок молба за осиновяване, както и другите обстоятелства от значение за осиновяването.

Не би ме притеснявало толкова дългото чакане, ако по някакъв начин се гарантираше на одобрените и вписани в регистъра семейства, че в рамките на тези 2 години все някога ще им се обадят и ще им предложат детенце.

П.П. Фуси, дълго време се чудех дали да не задам този въпрос в твоята темичка, но ми се стори повече процедурен, отколкото въпрос на който може да отговори някой вече преборил се със системата :youwoman:. И все пак ще ти бъда много благодарна, ако имаш повече информация по въпроса и отговориш. Мога да преместя питането си и в другата тем :oops:.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #37 -: Март 29, 2007, 17:33:25 pm »
Момичета, да ви питам като съм на изпитателен срок /защото скоро започнах работа/ мога ли да започна процедура по осиновяване или трябва да изчакам договорът ми да стане постоянен. Желая ви много късмет!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #38 -: Март 29, 2007, 17:58:41 pm »
cyzi Няма нужда договорът ти да е постоянен - искат ти служебна бележка за доходите за последните 6 месеца, но мъж ми например работеше на това място от 3 и даде само за 3, не са ни правили проблем. В служебната бележка не се вписва дали работиш по постоянен трудов договор. Ха това ми напомни, че на нас в психодиспансера ни искаха и информация, какви доходи декларираме, че имаме и с които ще осигурим детето и го вписаха отзад на удостоверението (все едно психолога е счетоводител или данъчен 8O)
peti_pati направо ме поля със студена вода... :(
Въпросът ти е много точен. Учудва ме, че до сега не бях мислила на тази тема и сега ми дойде като гръм от ясно небе. До сега гледах само статистиката - кой колко горе долу е чакал... Аз не знам отговора, но ще съм много благодарна, ако някой го знае.
Fusii, помагай :youwoman:.
wa_wa не знаех, че не си от София. Извини ме за изключително глупавата грешка
« Последна редакция: Март 29, 2007, 18:05:58 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #39 -: Март 29, 2007, 18:52:37 pm »
Фоксче, благодаря мила, мъжът ми като е самоосигуряващ се какво трябва да представи, той е собственик на еоод.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #40 -: Март 29, 2007, 20:33:50 pm »
Фоксче, благодаря мила, мъжът ми като е самоосигуряващ се какво трябва да представи, той е собственик на еоод.
Моят има и ЕТ и ЕООД, по принцип казаха данъчна декларация, но ме посъветваха във форума на бг-мамма една бележка 6 месеца назад за доходите и на двамата. така ни приеха документите.
wa_wa не знаех, че не си от София. Извини ме за изключително глупавата грешка
изобщо да не те притеснява!
Хубавото е, че за документите мога да дам информация за Бургас и Враца
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #41 -: Март 29, 2007, 21:57:00 pm »

Цитат
Какви точно са критериите за определяне кое семейство е най-подходящо за дадено детенце?

Е това е въпроса на въпросите.... След многобройните ми разговори по телефона с различни директори на РДСП, всички казват общо взето едно и също, а то е:
Съвета по осиновяване във всеки град, заседава през седмица. На всяко заседание, се представят децата от съответния град, които са за осиновяване - напр:
Иван - 5 месеца - еди какъв си произход, досега не е предлаган за осиновяване, еди какво си здравословно състояние
Мария - 8 месеца - еди какъв си произход, има 2 отказа за осиновяване поради еди какви си причини, еди какво си здравословно състояние
и т.н.

След това за всяко дете се предлагат по трима кандидат осиновители. Критериите, по които "се напасват" осиновителите и дечицата са в по-голямата си част субективни. Защото, хайде на нас ясно как ни правят психологическите профили, ама на едно 5 месечно бебе.... как става тая работа, не ми го ражда главата  8O.
В този смисъл, фактора време, определено играе роля. В смисъл, ако има две двойки с обще взето сходни данни, предимство ще има тази, която е вписана по-рано. Има разбира се и обективни критерии -  напр. е, няма как, самотна жена на 58 години (една такава жена ме потърси за консултация)да осинови здраво бебе от бг произход, до 6 месеца. Просто защото е ОЧЕВИДНО, че винаги ще има семейство, което да иска да осинови такова детенце и едно младо семейство също така е очевидно че е по-подходящо от един самотен родител. Оставяйки настрана емоционалната част, съгласете се, че по обективни данни е така.

Просто за сведение:

ПРАВИЛНИК ЗА ДЕЙНОСТТА НА СЪВЕТА ПО ОСИНОВЯВАНЕ

ИЗДАДЕН ОТ МИНИСТЕРСТВО НА ПРАВОСЪДИЕТО, МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО, МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА И МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА
 Обн. ДВ. бр.107 от 9 Декември 2003г.

Чл. 1. Правилникът урежда структурата и организацията на дейността на Съвета по осиновяване към регионалната дирекция за социално подпомагане, наричан по-нататък "съвета".


Чл. 2. Съветът:
1. разглежда досиетата на децата и на осиновяващите;
2. изисква допълнителни документи и информация, необходими за осиновяването, от съответните лица и компетентни органи;
3. определя за всяко дете от регистъра в регионалната дирекция за социално подпомагане подходящ осиновяващ, съобразно определените в закона критерии;
4. следи и уведомява Съвета по международни осиновявания при Министерство на правосъдието за всяко дете, по отношение на което са налице условията на чл. 57в, ал. 9 от Семейния кодекс.


Чл. 3. (1) Съветът е колективен орган, който се състои от председател и членове.
(2) Председател на съвета е директорът на съответната регионална дирекция за социално подпомагане.
(3) Членове на съвета са: юрист, определен от областния управител; лекар, определен от териториалния орган по здравеопазване; педагог, определен от регионалния инспекторат по образование, и психолог, определен от дирекция "Социално подпомагане" по постоянния адрес на детето. Членовете на съвета, с изключение на психолога, задължително са служители от съответната администрация.
(4) За определяне на осиновяващ на дете, което е настанено в специализирана институция, в съвета взема участие като член и ръководителят на съответната специализирана институция.
(5) Психологът по ал. 3 не може да е участвал в социалното проучване на детето, както и на осиновяващия.
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #42 -: Март 29, 2007, 22:24:24 pm »
Здравейте моми4ета!На нас също ни искаха преглед,които да е само от 4 километър и струва6е 25лв.на 4овек.Моя позната също си подаде документите в друг район,казаха 4е може да извади бележка от всякъде.Според мен това си е ре6ение на соц.работници.Аз съм в Младост гр.София.
Пожелавам много късмет на вси4ки,бъдете търпеливи,знам 4е е трудно но това е на4ина.Не се от4аивайте,вси4ко ще се нареди!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #43 -: Март 30, 2007, 11:20:50 am »
Цитат
Какви точно са критериите за определяне кое семейство е най-подходящо за дадено детенце?
Не спирам да мисля по този въпрос. Как може няколко човека, които изобщо не те познават само по един социален доклад да определят, дали си годен да бъдеш родител на дадено дете?
Вярно е, че сегашната система е по-добра от предишната според мен, но дали е възможно даден социален работник да обрисува семейството само от 3 срещи и може ли един социален работник, който готви доклад за много двойки, да обрисува индивидуално всяка от тях. Всички сме хора, така че предполагам, че социалните доклади, написани от един социален работник си приличат малко или много.
Друг е и въпросът, как преценяват детето?
Нашата социална работничка през цялото време на проучването ни повтаряше "Като ви се обадят за детенце, питайте всичко за него. Не се юркайте веднага да отидете да го видите - питайте и ако не отговаря на някой от критериите Ви, първо помислете, а после хуквайте към дома."
Да, но представете си, че не се обадят изобщо?
Вярно е, че ние сме свикнали да чакаме - от години все това правим - чакаме за тази процедура, чакаме за другото лечение, чакаме за .... все чакаме, така че си мисля, че това няма да е трудно, но какво става ако изобщо не се обадят и изтекат двете години? Технически знам отговора на въпроса - минаваш по процедурата отново, но дали ще имам сили?
Ох, много мътилка изписах, иначе не ми е толкова черно, нали все пак си чакам социалния доклад евентуално към края на следващата седмица.
Стискам палци на всички тук. :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #44 -: Март 30, 2007, 11:43:27 am »
... ако има две двойки с обще взето сходни данни, предимство ще има тази, която е вписана по-рано. Има разбира се и обективни критерии -  напр. е, няма как, самотна жена на 58 години (една такава жена ме потърси за консултация)да осинови здраво бебе от бг произход, до 6 месеца.

Фуси, момичета,
намарих нещо доста интересно и след като го прочетох, установих, че измененията на Семейния кодекс, прочутата Наредба # 4 и всички други правилници, се основават на следния документ: "ПРАВАTА НА ДЕТЕТО ПРИ ОСИНОВЯВАНЕ В СТРАНАТА И ПРИ МЕЖДУНАРОДНО ОСИНОВЯВАНЕ" (публикуван е в страницата на Агеция за закрила на детето).

Там са изписани като препоръки почти всички членове и алинеи в цитираните по-горе нормативни актове. За мое огромно разочарование, нямаше конкретни указания как да бъде направен т.нар. maching (т.е. определяне кое осиновителско семейство ще е най-подходящо за дадено детенце, като естествено водещи са интересите на детенцето).

Единствения релевантен текст, който открих е:

"Поради тези причини Международната социална служба смята, че освен при оправдани, специални случаи, двойка от мъж и жена на възраст, която е съобразена с възрастта на детето, предлагат по-подходяща среда за развитието на детето, отколкото сам човек, или двойка от един и същи пол, или двойка с определени характерни черти (напреднала възраст на единия или и на двамата родители, сериозен здравословен проблем и т.н.), които им пречат да се приспособят към нуждите на детето или представляват определен риск за продължителността на родителската закрила."

П.п.: ако модераторите преценят, мога да изпратя файла на някой и да го качим в библиотеката тук.
Намерихме нашето синче.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #45 -: Март 30, 2007, 12:45:29 pm »
Изпрати го на Сигнус.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #46 -: Март 30, 2007, 15:24:42 pm »
Готово - изпратих го :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #47 -: Март 30, 2007, 22:25:00 pm »
Peti_pati, прати ми го на лични тук. Сега ще си видя мейла, но нещо ми създава проблеми  напоследък с входящите съобщения. Така и предположих, че го няма.

Ако не става на лични - прати го на другия ми мейл

като махнеш интервалите (крия го от ботовете на google, че голям спам ... не ми остана свестен мейл вече от тях )
« Последна редакция: Юни 29, 2016, 14:22:28 pm от cygnus »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #48 -: Април 02, 2007, 09:50:55 am »
Втори опит на този е-мейл :D, защото на лични не видях откъде може да се прикрепи файл (имам документа само в pdf формат, а като се опитам да го направя в Word се разформатира :?)
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #49 -: Април 02, 2007, 15:07:02 pm »
Ето тук като pdf ако искаш после можем да го качим като самостоятелна тема.
http://www.zachatie.org/etichen_kodeks.pdf
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #50 -: Април 02, 2007, 16:50:05 pm »
Ами, всъщност нека другите момичета да кажат дали им е полезно и ако е така, може да се сложи в библиотеката или в отделна тема 8).
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #51 -: Април 02, 2007, 17:26:08 pm »
А може не ли и на двете места?  :oops:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #52 -: Април 02, 2007, 18:28:12 pm »
Може, да, макар, че ще трябва да се раздели на части във форума щото не го приема като едно мнение и малко трябва да го пипна, че излиза като цял текст - без разделени заглавия и т.н. За библиотеката няма проблем също.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #54 -: Май 11, 2007, 16:08:05 pm »
Да си призная и аз как завърши на тоя етап борбата със стерилитета: ами точно на 8 март  /не случайно/ станах най-после мама на прекрасно момченце!Казва се Божи Дар и вчера навърши 1 г. и 4 месеца.
Искам да кажа, че това е най-смисленото и истинско нещо в живота и колкото и банално да звучи и ние с мъжа ми съжаляваме, че сме чакали толкова...
Пожелавам на всички бързо сбъдване на мечтите и всички да бъдем най-щастливите мами на света!
Като преминала по трънливия път, бих помагала с каквото мога, ако има нужда!
Късмет и успех, момичета!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #55 -: Май 11, 2007, 16:16:17 pm »
Честито, gulieta, да ви е жив и здрав малкия юнак:bori_001:, само щастливи мигове да имате заедно и много да радва мама и тати  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #56 -: Май 12, 2007, 07:03:21 am »
gulieta, честита радост!
Момичета, и аз се присъединявам към вашия клуб  :lol: При мен нещата не се получиха по естествен път, а мъжът ми не ще и да чуе за ин витро, не искал да ме мъчи  :oops:, казва, че държал на мен повече от детето, което бих могла да му родя, така че стигнахме до решението, че ще си осиновим детенце. Сега разучавам какви документи са ни необходими и др. седмица - живот и здраве започваме, това ме прави спокойна и уверена, не очаквах, че ще се чувствам по този начин  :lol:!
Здравей, мъниче!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #57 -: Май 12, 2007, 10:19:16 am »
Жулиета, честито, мила.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #58 -: Май 12, 2007, 15:06:05 pm »
Mary,много ти благодаря за поздравленията!
bogdana,искам да те уверя,че когато вече си имаш детенце, ще се чувстваш още по-уверена, спокойна, щастлива, нова! Пожелавам ти да стане по най-бързия и лесен начин!
*

    lori 07

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #59 -: Май 17, 2007, 20:45:45 pm »
Здравейте момичета! Желая на всички успех и скоро да гушкате Вашите дечица!Съветите по осиновяване избират за всяко дете,вписано в регистъра подходящ осиновяващ/семейство.За съжаление  или ..за радост осиновителите са много повече от децата. Секретаря на Съвета подготвя доклад за сходство между детето и семейството ,поне три ,може и повече семейства, се предлагат.Членовете на Съвета изслушват докладите, разглеждат документите на детето и семействата и всеки си казва своето мнение за кое семейство смята ,че би било най-подходящо за конкретното детенце.Накрая се взема общо решение съобразно гласовете на всички членове и се избира едно семейство за дете.Избраното семейство се уведомява писмено за насрочената дата за информационна среща.На срещата се получава информация за детето по документите му.Семейството трябва да прецени желае ли да види предложеното му дете и ако желае се отива на среща в Дома.Контактите на семейството с детето трябва да се осъществят в рамките на един месец от получаване на уведомлението.През това време семейството трябва да реши дали ще подаде искова молба за осиновяване в РДСП.Ако подаде, документите на семейството се  изпращат по служебен път в съда по настоящ адрес на детето в тридневен срок.След това в 14 - дневен срок ,съда определя дата за делото...Ако не желае да осинови предложеното дете, може да подаде писмен отказ или да не се обади повече...Дано да не се получава така..Понякога обаче се случва да не се получи връзката..за съжаление..Накратко това е...Успех още веднъж на всички, които чакат своето дете.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #60 -: Май 18, 2007, 11:04:05 am »
Lori,
Благодаря за изчерпателната информация :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #61 -: Юни 03, 2007, 14:31:20 pm »
Здравейте,момичета!
Нека и аз да се присъединя към вас!
При нас нещата са още на етап очакване на посещение от социален работник.Още не сме подали само заявлението,защото искахме да се консултираме със социалната работничка кое ще ни даде по-големи шансове,но тя казя,че скоро няма да може да дойде,а искаме  процедурата да не се протаква много.Моля ви,споделете какво писахте за произход на детето.Страхуваме се,ако пишем само български и турски,че шансовете ни са минимални!
Целувам ви и ви прегръщам всичките! :bighug:
:blowingdust:Много,много щастие и топлина във всеки дом!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #62 -: Юни 04, 2007, 09:07:41 am »
Дабре дошла мила Paw_y :D!

Пожелевам ти кратко чакане и страхотно малко слънчице :crossfingers:.

Що се отнася до въпроса ти за произхода на детето - напишете това, което сърцето и разума ви подсказват. Да осиновиш дете е много отговорна стъпка, за това компромиси не могат да се правят (това е мое мнение разбира се :D).
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #63 -: Юни 07, 2007, 18:51:58 pm »
Ето ме и мен най-после! Вчера подадохме заявлението, другата седмица е първата среща с един от препоръчителите!  :P :P :P Сега ще ви призная нещо, ама няма да ми се карате много... :oops: Днес излязох и купих: 3 бр. лигавници, 2 бр.чорапки 1 бр. боди и 1бр.шише. Така бих чувствала детенцето все по-близко...
Прегръщам ви мнооооого силно!  :bighug:
Здравей, мъниче!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #64 -: Юни 07, 2007, 19:31:30 pm »
здравейте късмет на всички аз също съм от вашата група и се моля за Вас
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #65 -: Юни 08, 2007, 08:40:47 am »
Здравейте Богдана и Ики :D!
Кураж и кратко чакане :crossfingers: :bighug:.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #66 -: Юни 08, 2007, 09:39:59 am »
Здравейте ики и paw_y  и от мен и много късмет. :crossfingers:
bogdana, страхотно е, че сте стартирали вече, няма да се усетиш и проучването ще е приключило.
Хмм аз бих ти се скарала за покупките - мила, може да се наложи да почакате, така че зареди се с търпение  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #67 -: Юни 09, 2007, 13:20:05 pm »
Фоксче,peti_pati благодаря ви за топлото посрещане!
Момичета,и при нас нещата бавно,но сигурно се предвижват напред.Мина посещението в дома ни,другата седмица да се надяваме да минат и срещите с поръчителите!Ако някой ми напише как минават те,ще съм му много благодарна!
Целувам ви и ви прегръщам всичките! :bighug: :hug2:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #68 -: Юни 09, 2007, 17:35:17 pm »
Относно срещите с препоръчителите - във всяка дирекция е различно. По някога срещите са едновременно с кандидатите и препоръчителите, а по някога канят само препоръчителите в дирекцията (нашия случай е такъв).
Общо взето са ги питали от кога се познаваме, какво им е мнението за нас, дали бихме били добри родители, как се държим един с друг и т.н.
Нищо страшно :D.
Стискам палци и чакаме новини :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #69 -: Юни 14, 2007, 10:45:01 am »
здравейте :) ние сме подали документи за вписване в регистъра преди месец, къде по-бързо, къде по-бавно събрахме всички документи ... от това, което чета изискванията в различните общини и райони леко се разминават - примерно при нас въобще не се занимават с препоръчителите, нямаше усложнения с вариантите на медицинските (слава богу), разбрахме се гъвкаво за удостоверяването на доходите ... Минаха и две срещи със социалния работник, на които си разказахме вкратце живота, описахме близките си, средата си, пътя си дотук ... сега остава само посещение в дома и последна среща с тема "какво дете желаете да осиновите". Държа да подчертая, че съм с най-прекрасни впечатления от социалния работник - млада, мила, отзивчива жена ... Всичко вървеше супер и се радвах на шанса, че може би ще приключим и по-рано от установеното по закон със заповедта за вписване ...
И сега дойде проблемът - тъкмо слушам по новините, че и социалните работници се готвят да стачкуват и си задавам въпроса "ами в нашия отдел какво става?" и днес като напомнихме за себе си с идея да си уговорим третата среща - три служителки от отдела напускат, остава шефката и една или две!!! Не се знае какво става, ще си намерят ли хора, на кого ще ни прехвърлят, как се предава такава информация, колко време ще му трябва на човека да навлезе, как новият ще ни състави доклада, ще трябва ли да повтаряме всичко наново, ще има ли нови изисквания или пък просто ще претупа нещата - каквото разбрал, разбрал ... Голяма каръщина!!! Въпреки че след всичко изнесено за условията на работа и заплатите им съчувствам на социалните и разбирам позицията им ...
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #70 -: Юни 15, 2007, 08:50:20 am »
Мила Zigi,

Много неприятно наистина :(, но искам да те успокоя, че едва ли молбата ви ще потъне в забвение. Може малко да се позабавят нещата, но след като си имате входящ номер, т.е. знае се, че има кандидатура и предстои изготвяне на доклад, макар и с намален състав, дирекцията ще трябва да си свърши работата.
Може би ще е добре да проверите отново след известно време имате ли определен нов соц. работник и да настоявате за спазване на 3-месечния срок. И аз им съчувствам за трудното положение в момента, но все пак и вие не сте виновни за създалата се ситуация :?.
Стискам ви палци въпреки перипетиите доклада ви скоро да бъде готов и да се присъедините (но не за дълго :D :wink:) към листата на чакащите :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #71 -: Юни 22, 2007, 12:27:59 pm »
Здравейте мили дами! Вече няколко месеца обикалям и чета по всички форуми свързани с осиновяването, събирам информация и се "успокоявам" (силно казано)
Но първо да се представя. Казвам се Марияна и сме вписани в регистъра от месец Септември 2006 г. Вече чакането ни дойде малко множко, но - това е положението. При нас е мааааалко по особена ситуацията. Ние имаме дъщеря (рожденна) на 12 години и все нещо ме тормози, че този факт е причината за това чакане. Всъщност, знам, че не е така, но ... ами като желаеш нещо толкова силно и ти минават какви ли не мисли. А вече ме притеснява и настъпилото лято и отпуските на служителите във инстанциите.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #72 -: Юни 22, 2007, 12:50:31 pm »
Здравей и тук, Мариана  :D, ще дойде дългоочакваното обаждане, няма къде да ходи - просто документите на вашето детенце още не са готови, вярвам в това и силно стискам палци чакането да свърши възможно най-скоро (за всички) :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #73 -: Юни 22, 2007, 13:13:23 pm »
Добре дошла и от мен :D!
От сърце ти пожелавам преди да изтече пълна година от чакането ви, да намерите своето детенце :crossfingers: :babyflips:.
Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #74 -: Юни 28, 2007, 16:46:13 pm »
Утре ни е делото, моля ви, стискайте ни палци да минем само с това дело и на 9-ти юли да ни дадат детенцето   :help1:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #75 -: Юни 28, 2007, 16:47:28 pm »
Фоксче, много късмет и попътен вятър ви желая. Дано скоро две ръчички те прегърнат.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #76 -: Юни 28, 2007, 16:59:40 pm »
yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17Успех!   yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Утре те чакаме с добра новина!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #77 -: Юни 28, 2007, 18:04:16 pm »
Утре ни е делото, моля ви, стискайте ни палци да минем само с това дело и на 9-ти юли да ни дадат детенцето   :help1:


 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Успех и късмет!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #78 -: Юни 28, 2007, 18:12:24 pm »
Успех!Стискам палци!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #79 -: Юни 28, 2007, 19:05:39 pm »
Фоксче, стискам всички възможни палци Темида да има сърце!  :crossfingers: :crossfingers:  :kickgirl:
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #80 -: Юни 28, 2007, 20:06:34 pm »
Фокс, всичко ще е ок! Сигурна съм!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #81 -: Юни 28, 2007, 22:22:34 pm »

:crossfingers: Стискаме силно палци и показалци :crossfingers:
 yahoo_17 Чакаме с нетърпение новината yahoo_17

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #82 -: Юни 28, 2007, 22:23:38 pm »
УСПЕХ!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #83 -: Юни 29, 2007, 10:50:28 am »
Благодаря Ви момичета за стиснатите палци. За съжаление ни отложиха за 26 септември 2007 г. Нямам думи просто.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #84 -: Юни 29, 2007, 10:54:27 am »
Е, Фоксче, направо не е истина  :?
Като започиват тези съдилища цяло лято, направо яд да те хване, като че всичката работа са отхвърлили  :?
Дано следващото дело да е наистина последното!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #85 -: Юни 29, 2007, 11:20:08 am »
Фокси,  :bighug: :bighug: :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #86 -: Юни 29, 2007, 14:14:47 pm »
Фокси,

ти си знаеш :bighug: :bighug: :bighug:. Моля те, отговори ми по-бързо на второто лично съобщение, за да реагирам веднага 8).
Намерихме нашето синче.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #87 -: Юли 01, 2007, 21:55:58 pm »
Благодаря Ви момичета за стиснатите палци. За съжаление ни отложиха за 26 септември 2007 г. Нямам думи просто.
:hug2:Фокси,желая ти късмет!Дано успеете! :goodluck: :bighug:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #88 -: Юли 03, 2007, 17:25:34 pm »
Фокси, не се ядосвай, че са ви отложили!!! Всичко ще се подреди, стиснати палци и от мен!!! :P :P :P


*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #89 -: Ноември 02, 2007, 16:09:07 pm »
Здравейте момичета!!!
Бих искала и аз да се присъединя към Вас!!!
Ние със съпруга ми също искаме да си осиновим детенце.
Не бих казала, че подготвянето на документите беше трудно, нито пък скъпо/излезе ни всичко на всичко 80 лева и за двамата/. Относно психо диспансера не ни взеха и стотинка. Социалната работничка беше много приветлива и усмихната жена - насрочи ни среща в нашия дом на 7 ноември 2007 година и ще я чакаме с нетърпение. Надявам се всичко да мине добре.

Пожелавам на всички успех. :D
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #90 -: Ноември 05, 2007, 14:41:06 pm »
Здравейте!
Аз съм Лили. Някои от Вас ме познават от другите форуми.
Накратко за мен.
След няколко години борба със стерилитета, 3 инсеминации, 1 инвитро и един замразен трансфер, които бяха неуспешни подадохме документи за осиновяване.
Докладът ни вече е готов и чакаме вписване във всички регистри.
Стискайте ми палци!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #91 -: Ноември 17, 2007, 15:01:14 pm »
Здравейте, момичета! Първо искам да окуража тези, които са се решили на тази стъпка и да поздравя тези, които вече са преминали през нея и вече са мами.
Самата аз станах такава преди около 19 години и искам да ви дам един съвет, а и да отговоря на въпроси ако имате такива как сме се справили.
В момента отново искаме да осиновим вече второ дете, макар че е доста късно те да станат привързани обикновени братя или брат и сестра. Това беше и причината да потърся информация какви са в момента законовите разпоредби и да попадна на вас.
Искам да ви поздравя за създаването на този сайт, който ми беше много полезен.
Осинових първото си дете на 26 годишна възраст и поради икономическото състояние на държавата дълго се въздържахме от второ дете. Сега той, моят прекрасен син вече е голям и се готви да отлети от семейството. Смята да учи в друга държава и ние чувстваме болезнено бъдещата му липса. Това е причината да поискаме второ дете.
Съветът ми към вас - не отлагайте тази стъпка в бъдещето! Децата, както се оказва особено болезнено изживяват факта, че са сами и върху тях е съсредоточено цялото внимание и искат да си имат другарче. Така се оказа, но понякога както е в моя случай не казват нищо и се разбира, когато вече са големи.
Такава е работата .
Ако имате въпроси как е протекло при нас, как сме му казали, че е осиновен и кога - питайте!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #92 -: Ноември 19, 2007, 09:16:15 am »
Добре дошла сред нас Отдавна мама :D!
Ще се радвам ако продължиш да влизаш и да пишеш не само за трудните моменти, които сте изживели със сина ти, но и за веселите случки и събития.
Аз в момента съм още в групата на "чакащите" :( и въпросите ми са още теоритични :D, но се надявам в бъдеще да се отнасят до практиката :lol:.

Ако ти имаш въпроси относно сегашната процедура по осиновяване на среща съм :D.

Намерихме нашето синче.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #93 -: Ноември 19, 2007, 13:17:27 pm »
Благодаря, Пети-пати, това е най-трудното, но и най вълнуващото в приключението в което се намираш. Ако не си писала пол се чудиш какво ли ще е, как ще го приемеш и ти и роднините, ще има ли разлика към другите внуци в отношението и така нататък. В интерес на истината зависи от самото дете. Моята отскоро покойна свекърва беше изключително привързана към моето дете, нищо че имаше двама други внука. За нея той беше специален, много любим. Така че зависи си от детето. Ако е слънчице всички ще го обичат. А те са обикновено такива защото се гледат с много любов. Когато говорим за осиновяването с моя син винаги съм му казвала, че това е съзнателен процес за разлика от зачатието в повечето случаи и да вземеш и особено да постигнеш родителството накрая е свързано с усилия и донякъде с лишения. Затова и отношението към осиновените деца е много отговорно и внимателно.
Успех в това отговорно начинание и ако имам въпроси ще питам  :)
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #94 -: Ноември 19, 2007, 13:57:45 pm »
В интерес на истината зависи от самото дете.
....Така че зависи си от детето. Ако е слънчице всички ще го обичат.
 

А ако не е?
Моля ви се, не искам да се карам с никой, но нека пишем по-обмислени постове, особено по такива отговорни теми...
В очакване ....
*

    f4eli4kata

  • *
  • 24
  • Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #95 -: Май 19, 2008, 16:25:52 pm »
Здравейте!
Гледам,че отдавна никой не е писал тук и реших да се представя.Аз съм Теди и след двугодишни опити за бебе и диагнози-азооспермия(на мъжа ми) и ендометриоза 3-та степен(за мен),решихме да си осиновим детенце.Докладът ни беше готов миналата седмица.Връчиха ни заповедта на 14.05.08.Писали сме възраст от 0-2 години  от всички домове в страната.Без предпочитания за пола.Чакаме да ни впишат в регистрите.Дано стане бързичко.Успех на всички ви!


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #96 -: Май 27, 2008, 07:44:22 am »
Честит ви доклад и дано скоро получите заветното писмо (обаждане) :D!
Намерихме нашето синче.
*

    f4eli4kata

  • *
  • 24
  • Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #97 -: Май 27, 2008, 16:27:13 pm »
Мерси,peti_pati!
И заваляха писма... :)
Чакаме си обаче другото-основното!
Стискайте палци да е скоро.А аз на всички,които като нас чакат.


Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #98 -: Юни 04, 2008, 03:13:56 am »
Много ме радват всички които искат да си осиновят деца. Благословенни бъдете! Попаднах тук на един конкурс и имаше два разказа с много точки. Прочетох ги и не гласувах за най- силният - защото двойката там страда но не иска да осиновява.. Какви хора са онези които нямат Любов за едно чуждо дете.
 Онази невинна душа на която ще дадете любов и внимание ще осмисли вашият живот..
БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ ВСИЧКИ КОИТО ОСИНОВЯВАТЕ!!
ЛЮСИ
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #99 -: Юни 04, 2008, 13:09:14 pm »
Цитат
Какви хора са онези които нямат Любов за едно чуждо дете.
Зрели и умни хора, които правилно преценяват себе си и силите си. Изключително достойни за уважение, защото не осиновяват дете "само и само за да имат такова". Едно нещастно осиновено дете по-малко. Шапка свалям на такива хора, те си знаят през какво преминават и как живеят
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #100 -: Юни 04, 2008, 13:45:50 pm »
Цитат
Какви хора са онези които нямат Любов за едно чуждо дете.
Зрели и умни хора, които правилно преценяват себе си и силите си. Изключително достойни за уважение, защото не осиновяват дете "само и само за да имат такова". Едно нещастно осиновено дете по-малко. Шапка свалям на такива хора, те си знаят през какво преминават и как живеят
Аз пък мисля, че са зрели хора, които до толкова са запленени от собственото си генетично съвършенство, че не могат да дарят любовта си на едно дете, което не е от техните гени, което значи, че в тях няма любов за даряване.
Целта ми не е да се започне спор "за" и "против" осиновяването, но съм далеч от мисълта да свалям шапка на хора, които са толкова егоистични, че не могат да се отърсят от себелюбието си. Просто мнения всякакви, но бих искала да споделя и моето.
И да, съгласна съм, че осиновяването на дете от подобни родители би довело до едно нещастно осиновено дете, така че по-добре да продължат със самосъжалението и да се откажат от осиновяването.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #101 -: Юни 04, 2008, 15:16:29 pm »
Lussy21, не зная дали е необходимо да ти отговарям, но все пак ще го направя! Да родиш и отгледаш дете е голяма отговорност! Да осиновиш дете е още по-голяма отговорност! Пристъпвайки към тази процедура, едно семейство трябва да си направи хубаво сметката какво може да даде на това дете! В момента ние за жалост не можем да му дадем нищо, напротив бихме го натоварили още повече основно със здравословните си проблеми. Старая се да помагам на всичките си близки, роднини и приятели с деца, гледам ги през почивките си, уча заедно с тях, през ваканциите се грижа за племенниците си... И още нещо, ако животът ми се беше стекъл по друг начин и вече имах едно дете - най-вероятно щях да си осиновя и друго. Но не искам да имам дете, само и само, за да имам такова, за да съм като другите! Не се оправдавам! Просто пиша мислите, които ме връхлетяха след постинга на новия потребител.
Fussii, аз пък свалям шапка на такива хора, като вас, но за жалост нямам вашата смелост и всеотдайност!
Бъдете щастливи!

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #102 -: Юни 04, 2008, 16:42:55 pm »
С риск дискусията да отиде вмного грешна посока, да си кажа ... Не бих съдила никого, не
Просто уважавам хората, които реално преценяват докъде и доколко могат. По някакъв начин аз не съм кой знае колко по-различна от хората, които не искат да осиновят дете и преценяват че няма да могат да го обичат достатъчно. Да аз не съм имала никакъв проблем с решението за осиновяване - ама никакъв. Беше най-естественото нещо - не съм имала дилеми, вътрешни борби. Да, обаче всички знаете, че не можах да прима едно детенце за свое по определени причини. Е с каквосъм по-различна от онези, които изобщо не приемат идеята за осиновяване... Принципно не виждам разлика. Това обаче не мисля, че ме прави лош себелюбящ се егоистичен човек. Не мисля, че се самосъжалявах тогава, по-скоро се самообвинявах и се примирих, че този път никой не ми е виновен, а само аз и предрасъдъците ми.
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #103 -: Юни 04, 2008, 17:27:27 pm »
Мда, изглежда така, все едно ги съдя, ама аз не ги съдя - живота си е техен и всеки може да прави, каквото намери за добре, но не мога и да ги уважавам, камо ли шапка да им свалям. Няма повече да пиша по въпроса - казах вече, просто има различни мнения, моето е различно и затова го изказах - не искам дискусии, но и не ми харесва да има овации на тема - те решиха да не осиновяват.
И другото, което ме мъчи отдавна, като съм тръгнала да си казвам всичко по темата - хич не ме кефят изказвания от сорта - възхищавам ви се, че сте осиновили (това не са камъни в ничия градина) - няма нищо за възхищение и докато хората мислят, че да осиновиш е някакво върховно постижение, някакъв акт на абсолютно благородство или не знам, какво мислят, до тогава ще има и такива, които да мислят, че осиновяването не е за тях. Дано някой ме разбере.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #104 -: Юни 04, 2008, 20:01:06 pm »
Фоксче,
Сигурно ти е нервно, но защо така с лошо  :?
То не останаха хора, които да влизат в полето на твоето уважение ... осиновили /толерантни към неосиновилите/, неосиновили ... все някакви такива недостойни ще дойдат ...
Просто хората сме различни, но различният от нас не е недостоен за уважение ...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #105 -: Юни 04, 2008, 21:35:50 pm »
Фоксче,
Сигурно ти е нервно, но защо така с лошо  :?
То не останаха хора, които да влизат в полето на твоето уважение ... осиновили /толерантни към неосиновилите/, неосиновили ... все някакви такива недостойни ще дойдат ...
Просто хората сме различни, но различният от нас не е недостоен за уважение ...
Не говоря с лоши чувства към никой и не визирам никой конкретно - изказах мнението си.
Естествено, че всеки е достоен за уважение, но за делата, които наистина заслужават такова, а в случая не намирам повод за уважение - за трети път казвам - това е моето мнение, което не се покрива с мнението на Фуси и затова го изказах.
Не ми е нервно, казала съм си го от сърце, мисля че беше крайно време някой да засегне темата за възхищението - няма нищо за възхищение - има само неуморен денонощен труд, който го има и при биологичните деца, но на техните родители никой не изказва възхищението си.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #106 -: Юни 05, 2008, 00:59:40 am »
Момичета, излишно е да се спори, защото всеки усеща по различен начин нещата. За мен лично осиновяването е просто единият от вариантите да бъдеш родител - такъв какъвто е коитуса по време на овулация без предпазни средства, инсеминацията, ин витрото, ИКСИ-то, донорската инсеминация, ин витро с донорска яйцеклетка и каквото още можем да се сетим. За едни хора е за възхищение това да се подложиш на няколко операции или ин витро процедури и да допуснеш няколко лекарски екипа в брачното си ложе в продължение на години, а за друг да обичаш дете, родено от друга жена. И обратното. Това, което е лесно като решение за едни, е трудно за други. Толкова сме различни хората и емоциите ни. Всеки, който намира начин и сили да се бори с проблема "проблемно забременяване" независимо по кой от всички тези начини или в комбинация от тях е за възхищение!
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 01:01:23 am от cygnus »
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #107 -: Юни 05, 2008, 10:14:04 am »
Cygnus,
Толерантна и деликатна, както винаги. Това което казваш действително е безспорно ... поне за мен.
А и спор действително няма.
Едно, че като цяло, понеже не сме по темата, в последните постинги всеки казва някакви си неща за осиновяването, които го вълнуват.
Второ, че аз съм рационален човек и така въобще изобщо не се захващам да говоря.

Просто бях провокарана от искрите, които за пореден път прехвърчаха в този подфорум. 
Отговорът защо едва ли е прост.
 
и понеже днес явно ми е ден за четене на форуми, само едно изречение ...
Фоксче, темата ви бг-мама по този повод направо ме плаши ... много сте крайни, много ...
и бъдете спокойни, не буди възхита у мен.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 12:06:22 pm от mmery »
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #108 -: Юни 05, 2008, 16:57:58 pm »
Фоксче, темата ви бг-мама по този повод направо ме плаши ... много сте крайни, много ...
и бъдете спокойни, не буди възхита у мен.
Това може само да ме радва
Освен това не смятам за коректно да коментираш тук теми от друг форум - ако имаш коментар, напиши го там.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 17:13:53 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #109 -: Юни 05, 2008, 20:34:34 pm »
По принцип не съм голяма привърженичка на поговорката "Право куме, та в очи", и то особено до споделянето на съмнителни впечатления за качествата на другите хора, за които не можем да си правим категорични изводи, най-малкото защото не ги познаваме. Мирът не се крепи на тази поговорка, защото ако всеки тръгне да си споделя косвените и задочни (измислени) впечатления за останалите, това определено ще взриви мира и ще насади трайни този път впечатления, но за човека, който изповядва изцяло и постоянно тази поговорка. Затова аз ще запазя своите впечатления за осиновителите, които все пак са осиновили за себе си, а не вместо останалите.
Чудя се дали да се засегна обаче от това, че съм сред онези егоисти, за които е най-важно съвършенството на собствените гени ?!  :D Не, не смятам да се засягам на това измислено и пресилено обобщение, защото може и да е парадоксално, но аз си ценя ужасно  много усилията, които съм вложила да усъвършенствам родовите гени.  :D Нещо, за което трябва да са ми благодарни доста хора от рода ни!  :D И това няма нищо общо с осиновяването, с което се свързва. Бях и съм против осиновяването за себе си по причини, които не смятам да излагам тук, но те не ме правят егоистка, даже никак. Имам си своите редовни, ежегодни благотворителни жестове, та наивно вярвам, че така ми се изкупва "гузната" съвест на тази тема. Обаче много добре си живея с тази съвест.
Разколебана съм дали да споделям повече своите виждания за осиновяването, защото, както споделих вече, имам доста резерви за него и това очевидно в нечии очи не ме прави специалистка по темата, още по-малко достойна за възхищение и подражание.
Предлагам и на останалите момичета, за които засега осиновяването не е решение и които са се почувствали засегнати от определенията, да погледнат философски на нещата. Важното е какво мислим ние за себе си, а не останалите, защото на нас се пада и честта и мъката да съжителстваме с различните си лица вътре в нас самите. Има мир вътре в душите ни, когато има относителна хармония между отделните ни образи! Пожелавам го на всички, непожелали да осиновят (засега - може би за някои)!!!

Лек ден!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #110 -: Юли 13, 2008, 19:27:40 pm »
Възхищавам  ви се момичета успех и дано всичко по процедурата мине бързо и имате в къщи малки слънчица които да огреят домовете ви.
*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #111 -: Ноември 17, 2008, 11:35:45 am »
Здравейтe!
И аз да се присъединя към Вас!Със съпруга ми също искаме да си осиновим детенце.  :D
В момента подготвяме документите и въпреки, че и двамата сме много заети и работни, ги  трупаме готови един по един   :)
Надявам се скоро да ги подадем всичките, проучването да мине леко и бързо да си изчакаме детенцето  :lol:
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #112 -: Ноември 18, 2008, 09:41:26 am »
Здравей, Вивид, и бързо чакане.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #113 -: Април 01, 2009, 16:37:41 pm »
Здравейте!
Искам и аз да се присъединя към Вас. Със мъжа ми също искаме да осиновим детенце, пък няма да откажем и на две :D.Взех си документи за попълване и малко по малко ще ги набавям. Единственият ни проблем е, че всъщност ще кандидатствам само аз, тъй като нямаме брак.
Аз също се надавям скоро да си подам всички документи, проучването да мине гладко и да си дочакам детенцето (или дечицата). Въпреки всичко ще продължавам и с опитите в клиниката. Успех на всички Ви пожелавам.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #114 -: Април 01, 2009, 16:46:32 pm »
Успех мила  :lol:
В очакване ....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #115 -: Април 17, 2009, 20:05:09 pm »
zraveite,pricaedinqvam ce kam vac.Nie ziveem v garcia ,doklada cte ni e gotov do kraq na uni.Nadqvam ce da ne ce proto4at nectata v balgaria.ycpex na vci4ki.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #116 -: Юли 29, 2009, 15:48:33 pm »
здравейте момичета да се включа и аз до сега не съм писала подадох документи за осиновяване преди 1 и 6месеца и до вчера никой не ми се обади но моя мъж вчера решил след работа да мине през социални и му казали че доклада ни е готов кажете знае ли някой какъв е тоя доклат и значи ли че не сме одобрени
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #117 -: Август 03, 2009, 16:52:07 pm »
Докладът се изготвя от социалните служби преди да бъдете вписани в регистрите на кандидат осиновителите.

На всяка цена поговорете с вашия социален служител и подробно го разпитайте за процедурата
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #118 -: Август 04, 2009, 00:30:23 am »
опитах да се свържа с социалният но не го открих  и се притеснявам малко защото достатачно ни мота и ако ни помота още ще истекат сроковете на документите ни
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #119 -: Август 04, 2009, 16:24:44 pm »
Моята социална ми обясни,че има законов срок от 3 месеца през който се попълват и събират всички необходими  документи ,така че по рано от тези 3 месеца не могат да са готови документите Ви и да ви впишат в нациналния регистър.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #120 -: Август 04, 2009, 17:02:19 pm »
здравейте момичета да се включа и аз до сега не съм писала подадох документи за осиновяване преди 1 и 6месеца и до вчера никой не ми се обади но моя мъж вчера решил след работа да мине през социални и му казали че доклада ни е готов кажете знае ли някой какъв е тоя доклат и значи ли че не сме одобрени

Сали, година и шест месеца ли си имала предвид?
Може би аз нещо не съм разбрала защото неможе за този период да не ви е готов доклада...
Проучването на семейството и написването на доклада трае 3 месеца. През този период е необходимо да се проведат 5 срещи, след които социалния работник изготвя доклада.
Когато доклада е готов (може да ви изпратя да го видите, може и да не ви го, на нас ни го дадоха за да видим ако има някъде разминаване в имена, дати и т.н.)се изготвя заповед за вписване в регистъра и тя, заедно с доклада се разпраща до всички дирекции в градовете , които сте посочили.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #121 -: Август 05, 2009, 23:48:36 pm »
Да година и шест месеца не ни потърсиха  нищо че ходехме често при тях доклада едва сега преди седмица уж бил готов но така и не го видяхме бил изпратен и да чакаме писмо че влизаме в регистрите  Значи с една дума безодговорно от страна на социалния работник но нали не чака той 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #122 -: Август 05, 2009, 23:55:24 pm »
Да година и шест месеца не ни потърсиха  нищо че ходехме често при тях доклада едва сега преди седмица уж бил готов но така и не го видяхме бил изпратен и да чакаме писмо че влизаме в регистрите  Значи с една дума безодговорно от страна на социалния работник но нали не чака той 

Малко е да кажа, че съм изумена 8O.
Вие решавате какво да направите, но ако аз бях на ваше место щях да подам оплакване.

Пожелавам ви успех занапред и дано това е било най-дългото ви чакане:(
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #123 -: Август 06, 2009, 12:44:10 pm »
Благодаря пожелавам и на теб цялото щастие на земята Все още търпя но още някой ден подигравка от социалните и ще взема да подам оплакване но най ме е яд че се подиграват с търпението ни
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #124 -: Август 06, 2009, 13:51:37 pm »
Сали, извинявай, но съм със силни резерви към разказа ти...
Най-простия въпрос, който си задавам е след като вие сте кандидатите, иначе казано вие сте силно заинтересованите процедурата да се задвижи, как поне не се осведомихте как протича тя. За човек, който е кандидат осиновител въпросът ти

Цитат
знае ли някой какъв е тоя доклат и значи ли че не сме одобрени

е страшно странен
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #125 -: Август 06, 2009, 23:10:14 pm »
фусии права си за тъпия въпрос но така се изплаших че побързах да питам вместо да попрочета нещо по въпроса а че не сме зайнтерсовани не е вярно често ходим при социалния работник но той все казваше че бавно става че не сме само ние и когато му дойде времето ще ни каже  по едно време вече бях бясна и мислех да отида при директорката но не го направих
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #126 -: Август 06, 2009, 23:20:42 pm »
НО забравих да кажа аз все си мисля че социалните трябва да ни помагат  и да ни информират за всичко свързано с осиновяването Е явно само съм си мислила
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #127 -: Август 07, 2009, 13:06:59 pm »
Сали, въпроса не е тъп. Просто за мен на практика означава че вие не сте кандидатствали изобщо
Не ви е виновен социалния работник да ти кажа... Пак си мисля, че не ни разказваш всичко. Например:
1. Какви документи подадохте, написахте ли заявление, имате ли подадени препоръки, извадихте ли свидетелства за съдимост и пр.
2. Освен първияразговор със соц работник имахте ли и други срещи, той видя ли се с поръчителите
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #128 -: Август 09, 2009, 22:11:50 pm »
фУСИ не виждам какъв е смисала да лъжа че съм подала дукоменти за осиновяване с ияр друго не ми остана а аз го имам вече 7г с две инвитро без резолтат естествено а че подадохме скапаните дукоменти преди 1 и 6 месеца почти и не ни потърсиха до преди 2 седмици е вярно но както и да е не карам никой да ми вярва   Всичко хубаво от мен и щастие ти желая
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #129 -: Ноември 06, 2009, 22:53:25 pm »
Здравейте момичета,и аз се присъединявам към групичката за осиновяващите.
Вчера изтекоха 3те месеца за проучване и вече съм в списъка на чакащите.

Sistur,след като нямате брак с мъжа ти обесниха ли ти, че детето ще носи твойте имена след осиновяването?
Това е единственото което ме притеснява,защото и ние нямаме брак.Ако някой се е сблъсквал с това нека сподели.



Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #130 -: Януари 04, 2010, 09:57:08 am »
Здравейте,
и ние вече сме в очакване на нашето слънчице.От Юни 2009 сме вписани в регистрите в цялата страна.Надявам се ,че скоро ще ни си обадят.


Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #131 -: Януари 04, 2010, 20:35:50 pm »
Здравей Galian_75,

Нас ни вписаха в регистрите по същото време - края на м. Май. Успех и дано скоро получиш очакваното писмо.

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #132 -: Януари 10, 2010, 12:53:45 pm »
Възхищавам ви се на смелоста да предприемете тази крачка.
Аз на този етап не го обмислям дори и като вариянт.
Желая ви много късмет момичета.Дано скоро ви се обадят да идете да си приберете слънцата в къщи и много,много щастие през новата 2010г.
УСПЕХ
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #133 -: Януари 17, 2011, 19:25:51 pm »
Здравейте момичета,
казвам се Ваня и съм една от нещастните чакащи си реда на опашката - от Декември 2009 сме вписани в регистъра и все още няма дете за нас. Е да, викаха ни няколко пъти на срещи, но в 100% от случаите дечицата изобщо не отговаряха на нашите изисквания. Явно се целеше набавянето на откази. Предстои ни да подновяваме документите и честно казано ми се струва, че нищо няма да случи и през следващите 2г.
Реших, че с промените в закона от Октомври 2009 ще е доста по-лесно след като навсякъде разтръбиха колко много деца са вкаране в регистъра, но уви.
Любопитно ми да разбера някак си дали се е увеличила бройката на осиновените деца, след като социалните бяха толкова ентусиазирани за новия закон, че всичко ще тръгне по мед и масло.
Never forget where you're coming from...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #134 -: Януари 18, 2011, 11:54:58 am »
В нашето РДСП(в провинцията)м.г не е имало осиновявания :(
Така,че едва ли новият закон е ускорил процедурата.
Valex,бързо чакане!
"КОЙТО ЧАКА,ЩЕ ДОЧАКА"
ПП промени нещо в изискванията си.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #135 -: Януари 18, 2011, 18:58:28 pm »
Здравейте! И ние сме от чакащите, но май не съм се представяла официално...  ;)
Пожелавам на всички ни скорошна щастлива среща, а на вече мамите - много усмивки и здраве.. :) yahoo_17

ПП промени нещо в изискванията си.

Valex, и аз исках да попитам нещо в този дух - какво точно изисквания сте поставили? Могат ли да се преосмислят?

...Е да, викаха ни няколко пъти на срещи, но в 100% от случаите дечицата изобщо не отговаряха на нашите изисквания.

Това означава ли, че сте получавали няколко писмени предложения? Колко официални отказа сте давали досега? Тази тема и мене ме вълнува интензивно... И аз си задавам въпроса, защо предлагат деца, които не влизат в дадената от кандидатите рамка (независимо, каква е тя и колко е широка), тъй като и ние имаме този неприятен опит...

Наистина е интересно, има ли някаква статистика относно броя на осиновяванията след влизане в сила на новия СК?...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #136 -: Януари 18, 2011, 19:16:36 pm »
Валекс, помислете върху изискванията си. Да не би да сте дали прекалено тесни граници.
В очакване ....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #137 -: Февруари 11, 2011, 12:08:24 pm »
Валекс, помислете върху изискванията си. Да не би да сте дали прекалено тесни граници.

Извинявам се за закъснението с отговора :) Изискванията ни поне според нас са доста демократични: възраст 1-4г, без генетични заболявания и без видими ромски черти. В един друг форум ме направиха на нищо по повод на ромчетата, така че предварително ще се застаховам - никой и нищо няма да промени мнението ми (и това на съпруга ми) - нямам намерение да допринасям за увеличаване на ромската общност в България. И без друго българите са на изчезване вече, а младите и плодовити ромки би трябвало да спрат да раждат деца за помощи, които деца после да ни ги пробутват на нас! Аз не искам да съм част от тая пародия!!! Замисляме се единствено за възрастта, но ни се струва, че няма да се справим с дете, което вече е живяло 3-4 години в институция. Плюс това, че вече е във възраст за друга институция - училище. Как да вземем дете и веднага да го изпратим от едно място на друго? По тая именно причина държим да не е по-голямо от 4г, за да има време да "отвикне" от дома и да свикне с нас.
Що се отнася до отказите - имаме 4 такива на деца от чист ромски произход на възраст от 5 до 9г. Доводите ни естествено за очевидни и дори самите социални до някъде проявиха разбиране. В една рег. дирекция се опитаха да ни излъжат за възрастта и произхода и да ни притиснат да осиновим детето. Произхода ни стана ясно, че не е "български", но едва след втората среща случайно разбрахме че детето е с година по-голямо от заявеното!!!
Това са горе-долу премеждията ни и за сега вече 6 месеца нямаме обаждане от никъде. Явно се разбра, че няма да осиновим ромче и спряха да ни търсят...
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 12:15:47 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #138 -: Февруари 11, 2011, 12:45:55 pm »
Аз съм на мнение, че осиновяването е нещо много лично и всеки си преценява сам за себе си, с какво детенце иска да се обвърже... Хич не харесвам моралните оценки в тази връзка... Както мама казва: "ТИ си тази, която ще гледа детето, а не останалите..."

Но нещо в поста ти ме зачуди:
Изискванията ни поне според нас са доста демократични: възраст 1-4г, без генетични заболявания и без видими ромски черти...

Добре де, ако ви предложат РОМЧЕ, но "без видими ромски черти", не допринасяш ли и тогава за "увеличаване на ромската общност в България" и т.н...? :?

В една рег. дирекция се опитаха да ни излъжат за възрастта и произхода и да ни притиснат да осиновим детето. Произхода ни стана ясно, че не е "български", но едва след втората среща случайно разбрахме че детето е с година по-голямо от заявеното!!!

Ужас!!! Възможно ли е това?!...
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 13:00:57 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #139 -: Февруари 11, 2011, 13:05:37 pm »
Аз съм на мнение, че осиновяването е нещо много лично и всеки си преценява сам за себе си, с какво детенце иска да се обвърже... Хич не харесвам моралните оценки в тази връзка... Както мама казва: "ТИ си тази, която ще гледа детето, а не останалите..."

Но нещо в поста ти ме зачуди:
Изискванията ни поне според нас са доста демократични: възраст 1-4г, без генетични заболявания и без видими ромски черти...

Добре, ако ви предложат РОМЧЕ "без видими ромски черти", не допринасяш ли и тогава за "увеличаване на ромската общност в България" и т.н...? :?

Ужас!!! Възможно ли е това?!...

Явно всичко е възможно  :x
Що се отнася до чертите - ако няма ромски черти нима ще е ромче?!? Всички живеем в БГ и много добре знем как изглеждат ромите. ДА, много хора казват - ама има такива, които не можеш ги различи и има българи с тъмна кожа ..... аз това не го приемам за сериозно. Циганите са си цигани въпреки странните етикети, които си слагат. Не искам и да помисля, че някъде има сираче, останало без майка а аз ще взема да се приобща и да подкрепям задочно търговците на деца!!! Няма да стане! Скоро гледах предаване за група цигани в Южна България, които буквално се издържат от търговия с новородените си бебета - по-далече от тях, моля ви! Всички сме виждали опашките за социални помощи - масово циганки с 3-4 деца. Да разбирам, че на всеки може да случи да забременее в гимназията и че не една и две българки от добри семейства изпадат в подобна ситуация, но такова чудо като като при "ромките" няма никъде. Заключението ми е - всичко е планувано, а не случайно.
Never forget where you're coming from...
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2011, 13:35:03 pm »
Що се отнася до чертите - ако няма ромски черти нима ще е ромче?!?

Разбира се, че ще е ромче...

Замисли се - ако осиновиш дете от ромски произход, но с български черти, то най-вероятно ще мрази циганите,... може и скинарче да стане.. :wink: ...Какво ще се случи с това човече, ако след време разбере, че е от ромски произход? Как ще се чувства да знае, че всъщност е от онези, които най-искрено мрази?... Затова си мислех, че деца от ромски произход е по-добре да бъдат осиновявани от по-толерантни към този етнос хора...


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #141 -: Февруари 12, 2011, 12:42:05 pm »
Що се отнася до чертите - ако няма ромски черти нима ще е ромче?!?

Разбира се, че ще е ромче...

Замисли се - ако осиновиш дете от ромски произход, но с български черти, то най-вероятно ще мрази циганите,... може и скинарче да стане.. :wink: ...Какво ще се случи с това човече, ако след време разбере, че е от ромски произход? Как ще се чувства да знае, че всъщност е от онези, които най-искрено мрази?... Затова си мислех, че деца от ромски произход е по-добре да бъдат осиновявани от по-толерантни към този етнос хора...

Напълно съм съгласна - и това е ролята на социалните. Щом като някой е заявил какво дете иска те са длъжни да се съобразят с това. Все пак ние сме тези, които знаем какво искаме, а не те. Една дама ми заяви, че в процеса се взима в предвид дали НИЕ ще сме подходящи родители за дадено дете а не обратното! Не се търсело дете за нас, ами родители за детето. Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете. Че как ще съм подходящ родител, ако не го искам? Къде остават субективните фактори - ние сме живи хора все пак, а не съвкупност от точки в някакъв списък!
А що се отнася до скинарчето - не съм толкова крайно настроена ;) Просто трябва да се озаптят ромките и да спрат да раждат, за да не се тръби из цяла Европа, че видиш ли българите си изоставят децата най-често. Не българите - а циганите си захвърлят децата и домовете са пълни с циганета - омръзна ми да ме плюят заради тях и да ме слагат в един кюп!
Never forget where you're coming from...
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #142 -: Февруари 12, 2011, 14:16:11 pm »
валекс, ще трябва да те разочаровам, но имах съученичка, чийто баща беше ром. Е, тя беше руса, с лунички и зелени очи. Никога нямаше да познаеш какъв й е произходът.
Желая ти скоро домът ви да се оглася от детски смях!

Чандра, ти си знаеш.  :hug2:

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #143 -: Февруари 12, 2011, 15:11:56 pm »
Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете.

Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #144 -: Февруари 16, 2011, 21:44:46 pm »
Валекс, не си права. Защо мислиш така?
В очакване ....
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #145 -: Февруари 18, 2011, 12:30:31 pm »
Крайно време е да се разпиша и тук.
Вписани сме в регистрите от година и пет месеца.
Юли 2010 г. имахме предложение, но за съжаление отказахме детето.
В интерес на истината доста често си мисля за него.
Но не съжалявам за това решение.
Така, че продължаваме да си чакаме.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #146 -: Февруари 20, 2011, 09:02:53 am »
...Вписани сме в регистрите от година и пет месеца.
Юли 2010 г....Така, че продължаваме да си чакаме.

 :D Жени , :bighug: !
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #147 -: Февруари 20, 2011, 10:55:33 am »
Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.

А какви са критериите изобщо? Знае ли някой нещо? Защото аз съм чувала за съвети по осиновяване, чиято работа действително не е никак ефективна... и където при вземането на решение играели роля личните отношения между членовете на комисията и т.н...

Крайно време е да се разпиша и тук.
Вписани сме в регистрите от година и пет месеца.
Юли 2010 г. имахме предложение, но за съжаление отказахме детето.
В интерес на истината доста често си мисля за него.
Но не съжалявам за това решение.
Така, че продължаваме да си чакаме.


Жени, стискам палци да се съберете с вашето детенце преди да са минали двете години!  yahoo_17

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #148 -: Февруари 21, 2011, 21:34:05 pm »
:D Жени , :bighug: !


Жени, стискам палци да се съберете с вашето детенце преди да са минали двете години!  yahoo_17


Благодаря от сърце, но аз вече не вярвам в чудеса......
Много съм разочарована от всичко, от себе си, от живота си.


*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #149 -: Февруари 22, 2011, 20:59:32 pm »
:bighug: :bighug: :bighug:

Знам, колко е изнервящо чувството за безсилие и чакането... Но вярвам, че ще се случи! Нека бъде скоро!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #150 -: Февруари 23, 2011, 14:29:44 pm »
Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете.

Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.

Много се надявам да си права :) Просто от моята позиция така изглеждат нещата - до ден днешен само една социална от София се е отнесла към нас както би трябвало от професионална и от лична гледна точка. В една от дирекциите чакахме дамите почти час да си изядат гроздето и изчетохме цяк списък на стената с деца от 0 до 3 години с имена на кандидат осиновители срещу всяко дете. Кокато най-сетне спяха да чоплят ни казаха, че детето е на 5 годинки и било толкова черно, че по-добре въобще да не ходим на срещата! Ние тръгнахме в 5ч сутринта от София за това!!! Ако някой ми каже, че това са професионалистки ще му предложа да се запознае лично с дамите :) ТАка и не разбрах, защо ни извикаха и как прецениха, че сме подходящи родители!?!

валекс, ще трябва да те разочаровам, но имах съученичка, чийто баща беше ром. Е, тя беше руса, с лунички и зелени очи. Никога нямаше да познаеш какъв й е произходът.
Желая ти скоро домът ви да се оглася от детски смях!

Де тоя късмет  :lol: Явно нечии гени са надделели над ромските, за което нямам нищо против :D Благодаря за пожеланията!
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 14:31:32 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #151 -: Февруари 23, 2011, 22:06:56 pm »
:bighug: :bighug: :bighug:

Знам, колко е изнервящо чувството за безсилие и чакането... Но вярвам, че ще се случи! Нека бъде скоро!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Нека. :D

 :bighug:
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #152 -: Февруари 24, 2011, 15:11:59 pm »
Влизам с гръм и казвам станахме мама и тати на 9 мес. бебе Иванина много  сме щастливи нямам думи да ви разкажа сега
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #153 -: Февруари 24, 2011, 15:17:44 pm »
Така че единствения критерий, по който ни преценяват са доходите и жилището и дали са достатъчни за да се чувства добре сътветното дете.

Valex, ще те разочаровам, но не си права. Това не са единствените критерии. Изобщо.

Много се надявам да си права :) Просто от моята позиция така изглеждат нещата - до ден днешен само една социална от София се е отнесла към нас както би трябвало от професионална и от лична гледна точка. В една от дирекциите чакахме дамите почти час да си изядат гроздето и изчетохме цяк списък на стената с деца от 0 до 3 години с имена на кандидат осиновители срещу всяко дете. Кокато най-сетне спяха да чоплят ни казаха, че детето е на 5 годинки и било толкова черно, че по-добре въобще да не ходим на срещата! Ние тръгнахме в 5ч сутринта от София за това!!! Ако някой ми каже, че това са професионалистки ще му предложа да се запознае лично с дамите :) ТАка и не разбрах, защо ни извикаха и как прецениха, че сме подходящи родители!?!

валекс, ще трябва да те разочаровам, но имах съученичка, чийто баща беше ром. Е, тя беше руса, с лунички и зелени очи. Никога нямаше да познаеш какъв й е произходът.
Желая ти скоро домът ви да се оглася от детски смях!

Де тоя късмет  :lol: Явно нечии гени са надделели над ромските, за което нямам нищо против :D Благодаря за пожеланията!
Един съвет от мен НЕ ГИ ОСТАВЯЙТЕ НА МИРА.От ноември 2010 съм ги юрнала и имам бебе вече няма да се оставяте да ви мотат ако Ви Предложат дете вижте не отказвай те моля ви Там някъде е вашето дете
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #154 -: Февруари 24, 2011, 15:29:06 pm »
Влизам с гръм и казвам станахме мама и тати на 9 мес. бебе Иванина много  сме щастливи нямам думи да ви разкажа сега

Тенеза, да ви е живо и здраво детенцето! Много се радвам за вас! :bighug:
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #155 -: Февруари 24, 2011, 15:36:34 pm »
Благодаря много :bori_007:
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #156 -: Февруари 24, 2011, 16:54:37 pm »
Тенеза, честито!
като имаш време пиши подробности! колко е голямо бебето, колко време чакахте?
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #157 -: Февруари 24, 2011, 17:03:30 pm »
Честито Тенеза!

Да сте живи и здрави!
Предстоят ви безброй прекрасни моменти.
Наистина сияеш.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #158 -: Февруари 24, 2011, 21:56:20 pm »
Влизам с гръм и казвам станахме мама и тати на 9 мес. бебе Иванина много  сме щастливи нямам думи да ви разкажа сега


Честита радост!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #159 -: Февруари 27, 2011, 10:34:04 am »

И аз да се разпиша   тук :)
От юли 2010г сме списани в регистрите за осиновяване и сме в очакване  :)
Честита радост Тенеза ! yahoo_17
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #160 -: Февруари 28, 2011, 01:07:57 am »
И от мене честита радост, Тенеза! :) yahoo_17  Да сте живи и здрави и много щастливи! Нека бързо преминат останалите дни до делото... Колко често се срещате с госпожицата? Тя познава ли ви вече?...

Дивна, дано скоро се похвалите с хубави новини... :) :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 01:17:22 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #161 -: Март 18, 2011, 17:04:41 pm »
Здравейте у дома сме вече леко криви но :rockon:
Ами ние подадохме док.2010 накрая след много каране от моя страна дойде социална в дома ни,обясни ни какво да очакваме и да не отказваме среща с дете.На 22.02.2011 се обадиха от РЗСД че са ни одобрили и че има едно момиченце на 8 месеца и ако искаме можем да идем да го видим.Няма да ви разказвам какво изпитах като я видях веднага след срещата си наехме адвокат и вече същия ден имахме и 2 ра среща и така до днес.Сега сме у дома и се адаптираме целувки от нас и дай боже всекиму такава радост
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #162 -: Март 19, 2011, 13:16:28 pm »
... веднага след срещата си наехме адвокат...

Тенеза, а защо ви е бил необходим адвокат 8O ние и наши приятелски семейства през миналата година осиновихме в различни области на страната, т.е. в различни съдилища без да ни е необходим адвокат за делото?
Обещах на Ganka:)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #163 -: Март 19, 2011, 17:42:37 pm »
Ами заради криви съдии тука много дела се провалиха заради Социалните и затова предпочетох да си платя и да мине всичко по мед и масло
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #164 -: Март 19, 2011, 18:15:43 pm »
Аха, ясно.
Обещах на Ganka:)
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #165 -: Февруари 27, 2012, 12:48:57 pm »
Здравейте, да се запиша и аз в тази тема от 31,01,2012г. сме вписани в регистъра за пълно осиновяване, надявам се да имаме късмет и скоро да се обадят с предложение за нашето детенце!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #166 -: Февруари 28, 2012, 17:03:25 pm »
Аnajens, стискам ви много палчета да не чакате дълго до щастливото обаждане! :crossfingers: :)
Между другото, търпението беше първото (положително) качество, което започнах да усвоявам чрез родителството...  :lol: ;)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #167 -: Февруари 29, 2012, 20:28:49 pm »
Благодаря ти Чандра, вие сте късметлии с вашето чудно дете!!!Много щастие ви пожелавам!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #168 -: Август 17, 2012, 22:33:34 pm »
Да се запиша и тук. Все повече започвам да се замислям за осиновяване. Определено ще имам нужда от вашите съвети.
На всички желая щастие и късмет.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #169 -: Май 07, 2013, 19:59:30 pm »
На 05.05.2013г. по BTV в Нека говорят...с Росен Петров (рубриката "Страничен ефект" с Мария Йотова) беше представено семейството на д-р Илиана Кълева и четирите и осиновени деца.
http://www.btv.bg/shows/neka-govoriat/videos/video/1738840207-Stranichen_efekt_s_Mariya_Yotova.html

На 38г. осиновява първия си син, тогава бебе на 6м. Сега 13г. по-късно, дечицата вече са четири (три момчета и едно момиче). Сама жена многодетен родител, мила и усмихната, която със своята лична история дава кураж на много други жени.
Г-жо Кълева, от сърце желая здраве на Вас и цялото Ви семейство!  :D
« Последна редакция: Май 07, 2013, 20:02:27 pm от marsi »

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #170 -: Юни 12, 2013, 18:43:50 pm »
Здравейте,
аз искам да изкажа разочарованието си по повод на осиновяване.
През 2009 г подадохме документи. Всичко беше успешно - вписаха ни и две години никой не се обади. Накрая ми звъннаха да ме уведомят, че трябва да си подновя документите и аз не успях защото имах много неотложни, служебни ангажименти.
Сега втори път ще подавам документи и съм твърдо решена сериозно да притеснявам служителите в агенцията. Две години никой не ни потърси, никой не ни се обади за нищо и накрая се присетиха, че срокът изтича, ама се присетиха в последната секунда... Аз изчаквах търпеливо двете години, казвах си - хайде те се знаят работата да не ги притеснявам. Да, ама НЕ! Този път ще се занимавам много сериозно със служителките. Наши приятели имаха същия проблем и явно има такива недобросъвестни хора, които не си мръдват пръста да си свършат качествено работата. В същото време се убедих и в това, че номерът по вписване няма никакво значение. Децата се дават както те си преценят - дали с връзки, дали с плащане...
Истината е че много съм им ядосана и ще ги подбера здраво!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #171 -: Юни 12, 2013, 21:57:09 pm »
Ansi, в историята, която описваш не виждам проблем. Срокът за вписване на одобрени кандидат осиновители в регистъра е 2 години и това би трябвало да ви е било известно още при стартиране на процедурата. За да не ви потърсят за това време и да не ви предложат детенце вероятно има причини и те са коментирани тук: основно критериите, които сте заявили и РДСП-тата, които сте посочили. Аз бих се замислила върху тези причини ако бях в ситуация като твоята и определено не бих чакала някой да ме търси или подсеща.
Извинявай за любопитството, но вашият срок е изтекъл 2011 ... и 2 г. не сте направили нищо по въпроса?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #172 -: Юни 12, 2013, 23:18:37 pm »
Две години никой не ни потърси, никой не ни се обади за нищо и накрая се присетиха, че срокът изтича, ама се присетиха в последната секунда...

На нас ни се обади социалната 3 месеца преди изтичане на двете години.

А вие не поддържате ли връзка с вашия соц. работник?
За кой град става въпрос?
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #173 -: Юни 13, 2013, 10:52:08 am »
Изискванията ни не са били прекалени. Дете от смесен произход, момиче.
Да, Dodich, никой не ни потърси две години, а ние чакахме с нетърпение. Явно не сме попаднали на подходяща служителка. Аз съм я търсила. Говорила съм с нея няколко пъти - все ме убеждаваше, че ето сега вписвали нови деца и аз пак чаках... Мислих си, че те си знаят работата, но със сигурност не е така!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #174 -: Юни 13, 2013, 10:56:42 am »
Когато ми се обадиха да си подновя документите беше седмица преди Коледа. Тогава имах неотложно, служебно пътуване. Изключително много се ядосах. После няколко пъти ми се обадиха да се извинят за пропуска, но сроковете са си срокове, нали така?! А, аз не съм била уведомена и пропуснах подновяването. Та, сега на нов ред, отново и този път с много хъс, ядосано!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #175 -: Юни 13, 2013, 11:29:32 am »
Ansi, не започвай едно толкова красиво начинание с негативизъм и отрицание. Надявам се няма да се обидиш от коментара ми, но този начин на поведение не е градивен и не носи нищо позитивно. Пази си енергията и "хъса" за истински смислените неща - за срещата с дететнцето, която дано ти се случи скоро. Убедена съм, че когато човек тръгва с положителна енергия и мисъл тя се връща при него и дава добър резултат. Не всички социални работници са недобросъвестни, напротив и не търси причините за неуспеха само в околните.
Пожелавам ти успешна процедура и вписване в регистрите  :wink:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #176 -: Юни 13, 2013, 11:50:19 am »
Ansi, добре дошла и успех и от мене!:) Правилно си мислиш, какво (по-различно) да сториш този път, за да завърши осиновяването успешно, но както Додич казва, негативизма не води до нищо добро. Обещай си, че този път за да успеете - ще сте по-целенасочени, по-организирани, по-настоятелни... Помисли си за конкретните неща, които можете да свършите по-добре... Но истината е, че абстрактни закани като: "...много съм им ядосана и ще ги подбера здраво" няма как да ти помогнат особено...
Стискам палци! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #177 -: Юни 13, 2013, 19:39:47 pm »
Не тръгвам с презумпцията, че трябва да се карам, но този път много сериозно ще ги притеснявам и намам намерение да им спестя мнението си. Ядосаността ми идва от изгубеното време, от това, че не се обесняват нещата както си му е реда. Нали социалните работници са точно за това там сложени - стъпка по стъпка да ти разяснят как стоят нещата, да съдействат и да търсят най-удачния вариант за всяко семейство и дете. Аз не осиновявам всеки ден, че да съм наясно с всичко. А и силно се надявам, че няма да попадна отново на недобросъвестна служителка.  В този смисъл, момичета сте прави - поне знам какво следва. Но, питам се трябваше ли толкова време да ме моткат за да стигна аз до тези изводи, които си направих или просто можеше да се работи качествено и градивно!
Благодаря ви за мненията, момичета. Никак не съм се засегнала. Прави сте, но и мисля, че е добре човек да изказва своето мнение, вместо да го спестява за да заработят тези институции наистина добре и хората, които са се обърнали към тях да се чувстват щастливи! Мисля, че когато проблемите се споделят е по-вероятно те да намерят и решение.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #178 -: Юни 15, 2013, 08:30:04 am »
Ansi, на тебе ти предстои социален доклад, така че според мене е най-добре да си по-сговорчива със служителите.  :hug2: Никой не обича да го обвиняват - все едно с основание или без... Социалните от своя страна могат да "захапят" тебе, какво си чакала две години и защо не си кандидатствала веднага, след като ти е било толкова важно... Няма смисъл, каквото било - било, гледай напред и всичко ще е наред. Баба обичаше да казва, че с миналото не се живее... :) Стискам много палци!
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 10:11:20 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #179 -: Март 27, 2015, 17:51:38 pm »
Здравейте момичета, нова съм във форума, но в диагнозите вече сме напред. ММ е с азооспермия, дължаща се на синдром на Клайнфелтър, затова тези дни започвам да събирам документи за осиновяване. Паралелно с него ще започнем и ИНСЕ с донорски материал. Ще имам много въпроси, отивам да чета ;)
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #180 -: Март 27, 2015, 21:17:50 pm »
Добре дошла y♥♥li и успех! Ще се радвам да помогна. :)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #181 -: Март 27, 2015, 22:47:38 pm »
Доди, благодаря за приема ;). Имам един въпрос относно жилището. Ние живеем в къща, сега дооправяме документите и най-вероятно ще бъде на името ня родителите ми. Трябва ли да удостоверяваме по някакъв нячин къде живеем и плащаме ли наем?
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #182 -: Март 27, 2015, 23:31:31 pm »
За жилището искат документ за собственост/договор за наем. Във вашия случай вероятно ще бъде достатъчно да представите копие от нотариалния акт на къщата и/или декларация, че тя е на родителите ти и вие живеете в нея. Говори със социалния работник, защото от опита ми всяка служба си има собствен поглед върху процедурите.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #183 -: Март 28, 2015, 10:25:08 am »
Благодаря за отговора! Ще имаме проблеми с това, вече две години се разправяме с общини и архитекти за да си узаконим строежа. Оказа се че имаме план на къщата, но не е оригинал, а чернова и сега се съдим с архитекта (задигна парите и плановете и изчезна, не само на нас, ами поне на още 10 строежа), междувременно подадохме документи за търпимост и вече две години се точи решението. Имаме ли този документ, ще направим плана бързо, но общинския съвет ни забави близо една година. Сега надявам се да се раздвижат нещата и до подаването на документите вече да имаме акт 16, ако не ще се наложи да излезем на квартира ... ще се наложи да се консултирам със социалния работник и с адвокат. Все пак сме собственици на земята и сме в процедура, т.е. строежа не е незаконен  :?
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #184 -: Май 30, 2015, 10:50:56 am »
Здравейте, за съжаление се оказа че трябва да изчакаме крайното становище на главния архитект, т.е. имаме още една година чакане, за да можем да подадем документи. Междувременно решихме да опитаме с донорска инсеминация и сега чакам резултата. А след година вече ще имам търпението и спокойствието да чакам нашето второ слънчице! Благодаря ви за подкрепата! Продължавам да чета...
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #185 -: Юли 02, 2015, 15:59:01 pm »
Да се запиша в тази тема. От 26.06.2015 сме вписани в регистъра. Изисквания здраво дете до 1,5 година, от български, турски, смесен произход, без ярко изразени черти на ромския етнос. До всички регионални дирекции. Сега чакам, да видим, колко писма ще получим от дирекциите.  Някой има ли списък на дирекциите с телефони, евентуално да прослушам някоя-друга дирекция след време.
Имам питане към наскоро осиновилите- от приемни семейства или от домове са децата.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #186 -: Юли 02, 2015, 18:32:28 pm »
Добре дошла в отбора s.wasi :) Пожелавам скорошна среща с вашето детенце!

Не очаквай да получиш уведомления от всички РДСП-та - вероятно ще са не повече от 5-6, но ще бъдете вписани навсякъде, не се притеснявай за това. Контактите на РДСП-тата можеш да намериш тук: http://www.asp.government.bg/ASP_Client/jsp/main.jsp . Като кликнеш на съответния район и излизат контактите.

Моето дете (преди почти 3 г.) беше настанено в дом от семеен тип. Мои познати скоро осиновиха дете, пребивавало в приемно семейство.

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #187 -: Юли 02, 2015, 21:31:58 pm »
Благодаря ти Dodich.  В нашия град вече няма домове и ми казват, че основно са от приемни семейства, от нета оставам с друго впечатление,  затова питам.

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #188 -: Юли 04, 2015, 17:58:17 pm »
Здравей, s.wasi!  :)

Ние също получихме много малко уведомления: едно от нашата дирекция и още четири от други градове.
Със сигурност ще ви впишат във всички РДСП щом така сте го заявили.   

Нашите дечица, след престой в неонатологията, са били настанени в приемно семейство, от близо 3м. до 2-годишна възраст, когато си ги взехме :)

Добре е, че сте написали този разширен вариант за профила на детенцето, и ние го бяхме формулирали приблизително така, но бяхме включили и неизвестен произход. Голяма част от децата са с неизвестен баща, така е и при нашите деца. Жената, която ги е родила, не е оставила почти никаква информация.
« Последна редакция: Юли 04, 2015, 18:29:55 pm от marsi »

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #189 -: Юли 07, 2015, 13:25:17 pm »
Благодаря ти marsi.  Евентуално ако много се проточи чакането, ще променим критериите.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #190 -: Юли 07, 2015, 14:12:01 pm »
Ние също правихме промяна и мисля, че в голяма степен това беше решаващото, за да получим конкретното предложение. Когато получихме писмото, ни оставаха около три месеца до приключване на две годишния срок за валидност на документите.
Промяната, която направихме беше за възраст на детенцето. Първоначално бяхме посочили до 1,5 години, променихме - до 3 години. Това беше повод да изпратя мейли до почти всички РДСП с направената промяна.

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #191 -: Август 31, 2015, 00:47:26 am »
Здравейте на всички. С мъжа ми сме осиновители. Имаме един отказ до сега преди 2 месеца. Сега ни се обадиха за втори път. Направихме срещата, след която останахме и силно озадачени. Имаме притеснения, че детето има някакво заболяване( най- вече аз). Дали биха допуснали в дома да влезе лекар от вън, вие как мислите? Утре ще говоря с моята социална и ще имам по- голяма яснота, но реших да споделям и с вас, защото мозъка ще ми се пръсне. Предстоят ми срещи с лекари и пътуване към дома, планираме да прекараме максимално повече време с детето, но нещата са невероятно объркани за сега.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #192 -: Август 31, 2015, 09:49:30 am »
Здравей, e22!
Според мен не би трябвало да ви откажат друг лекар да прегледа детето. Също може отделно да направите среща с лекаря в дома и да поговорите. Според мен е най-добре да се свържете със социалните в РДСП, от което идва предложението и да обсъдите тези неща.

При нас не се е налагала консултация с втори лекар, но искахме да говорим с лекарката на децата за едни изследвания, които не бяха вписани подробно в доклада. Свързахме се по телефона, изяснихме нещата, включително беше направено актуално изследване в рамките на следващата седмица. Тези неща уточнихме по телефона, а отделно всяка седмица имахме срещи с децата. Социалните ни съдействаха за всичко, което искахме да проверим.

*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #193 -: Август 31, 2015, 11:16:24 am »
Здравей, е22! Нашата социална изрично ни обърна внимание, че можем да искаме преглед на детето от лекар. Попитах къде е регламентирано това, но не ми даде отговор. Аз също не съм го срещала в наредбите. И аз като Марси бих те посъветвала да говориш със социалните, да поискаш здравния картон на детето, да говориш и с лекаря на дома. За да осиновиш дете трябва да си запозната с неговото здрависловно състояние - това питат и в съда. Успех!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #194 -: Септември 01, 2015, 09:10:19 am »
Благодаря ви много за отговорите. Ние разговаряхме надълго и нашироко и с лекарката и психоложката от дома. Отделно на детето са направени допълнителни прегледи от невролог и ЕЕГ преди 2 месеца, въпреки че не са открили нищо нередно, детето се нуждае от допълнителни изследвания и консултации. Да, и ние срещаме разбиране и съдействие в социалните. Сега и нашата социална ни отговори, че имаме право на това. Сега сме на етап избор на най- подходящия лекар- детски психолог, невролог и пребиваване в близост на дома, за да се срещаме с детето максимално дълъг период от време.
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #195 -: Февруари 16, 2016, 13:40:29 pm »
Здравейте мили момичета,отдавна следя всичко по темата,мисля да се включа активно и да стана една от вас...майка на осиновено детенце.
Живея в Германия,как да избегна системата, за да осиновим едно сладурче,от Варна съм.Моля,помогнете!!!!Има ли някой минал по този път?
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #196 -: Март 29, 2017, 22:08:23 pm »
Здравейте! Виждам, че отдавна никой не е писал тук, но ми се иска да споделя. Със съпруга ми сме в процедура по чакане за предложение за дете. Вписани сме в регистъра от декември 2016. В предпочитанията ни сме заложили на дете от 0 до 3, без значение на пол и произход. Без видими ромски черти. Може и да е преживяло физическо насилие или да е с леки заболявания. Дори може да е от друга раса...това последното го писахме преди седмица с молба. Иначе сме вписани във всички РДСП на страната, но засега нищо...чакаме. Само се страхувам да не ни изтече регистрацията докато чакаме предложение... :( Едва ли ако се случи ще я подновим. И така....
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #197 -: Март 29, 2017, 22:23:48 pm »
Успех Ина, пожелавам ви да ви се обадят съвсем скоро за вашето детенце! :)
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #198 -: Март 29, 2017, 22:30:56 pm »
Здравей, INA BAMBINA, дано не чакате дълго!!!
Ние получихме предложение три месеца преди да изтекат двете години, много бяхме притеснени в месеците на очакване дали изобщо ще получим предложение, и т.н., наясно си с всички тези мисли и емоции....  Ако имаш нужда от някаква информация или емоционална подкрепа, не се притеснявай да споделиш!
Дано скоро получите очакваното обаждане и срещнете вашето детенце!

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #199 -: Март 31, 2017, 23:18:10 pm »
Благодаря Ви за милите думи и подкрепата! Дано се случи и аз да се похваля!  :D Всичко е съдба...  :wink:...
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #200 -: Април 02, 2017, 08:22:41 am »
Добре дошла Ина! Мисля, че поставените предпочитания са много широки граници и няма да се забави детенцето. Ние получихме предложение на 10 месец. С доста по- стеснени изисквания. Успех!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #201 -: Април 08, 2017, 08:14:12 am »
И аз се надявам да получа предложение. Умишлено направихме така, че да имаме по-големи шансове като разширихме границите на предпочитанията си за дете. Дано се получи! Благодаря за подкрепата!