0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #160 -: Февруари 28, 2011, 01:07:57 am »
И от мене честита радост, Тенеза! :) yahoo_17  Да сте живи и здрави и много щастливи! Нека бързо преминат останалите дни до делото... Колко често се срещате с госпожицата? Тя познава ли ви вече?...

Дивна, дано скоро се похвалите с хубави новини... :) :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 01:17:22 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #161 -: Март 18, 2011, 17:04:41 pm »
Здравейте у дома сме вече леко криви но :rockon:
Ами ние подадохме док.2010 накрая след много каране от моя страна дойде социална в дома ни,обясни ни какво да очакваме и да не отказваме среща с дете.На 22.02.2011 се обадиха от РЗСД че са ни одобрили и че има едно момиченце на 8 месеца и ако искаме можем да идем да го видим.Няма да ви разказвам какво изпитах като я видях веднага след срещата си наехме адвокат и вече същия ден имахме и 2 ра среща и така до днес.Сега сме у дома и се адаптираме целувки от нас и дай боже всекиму такава радост
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #162 -: Март 19, 2011, 13:16:28 pm »
... веднага след срещата си наехме адвокат...

Тенеза, а защо ви е бил необходим адвокат 8O ние и наши приятелски семейства през миналата година осиновихме в различни области на страната, т.е. в различни съдилища без да ни е необходим адвокат за делото?
Обещах на Ganka:)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #163 -: Март 19, 2011, 17:42:37 pm »
Ами заради криви съдии тука много дела се провалиха заради Социалните и затова предпочетох да си платя и да мине всичко по мед и масло
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #164 -: Март 19, 2011, 18:15:43 pm »
Аха, ясно.
Обещах на Ganka:)
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #165 -: Февруари 27, 2012, 12:48:57 pm »
Здравейте, да се запиша и аз в тази тема от 31,01,2012г. сме вписани в регистъра за пълно осиновяване, надявам се да имаме късмет и скоро да се обадят с предложение за нашето детенце!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #166 -: Февруари 28, 2012, 17:03:25 pm »
Аnajens, стискам ви много палчета да не чакате дълго до щастливото обаждане! :crossfingers: :)
Между другото, търпението беше първото (положително) качество, което започнах да усвоявам чрез родителството...  :lol: ;)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #167 -: Февруари 29, 2012, 20:28:49 pm »
Благодаря ти Чандра, вие сте късметлии с вашето чудно дете!!!Много щастие ви пожелавам!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #168 -: Август 17, 2012, 22:33:34 pm »
Да се запиша и тук. Все повече започвам да се замислям за осиновяване. Определено ще имам нужда от вашите съвети.
На всички желая щастие и късмет.
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #169 -: Май 07, 2013, 19:59:30 pm »
На 05.05.2013г. по BTV в Нека говорят...с Росен Петров (рубриката "Страничен ефект" с Мария Йотова) беше представено семейството на д-р Илиана Кълева и четирите и осиновени деца.
http://www.btv.bg/shows/neka-govoriat/videos/video/1738840207-Stranichen_efekt_s_Mariya_Yotova.html

На 38г. осиновява първия си син, тогава бебе на 6м. Сега 13г. по-късно, дечицата вече са четири (три момчета и едно момиче). Сама жена многодетен родител, мила и усмихната, която със своята лична история дава кураж на много други жени.
Г-жо Кълева, от сърце желая здраве на Вас и цялото Ви семейство!  :D
« Последна редакция: Май 07, 2013, 20:02:27 pm от marsi »

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #170 -: Юни 12, 2013, 18:43:50 pm »
Здравейте,
аз искам да изкажа разочарованието си по повод на осиновяване.
През 2009 г подадохме документи. Всичко беше успешно - вписаха ни и две години никой не се обади. Накрая ми звъннаха да ме уведомят, че трябва да си подновя документите и аз не успях защото имах много неотложни, служебни ангажименти.
Сега втори път ще подавам документи и съм твърдо решена сериозно да притеснявам служителите в агенцията. Две години никой не ни потърси, никой не ни се обади за нищо и накрая се присетиха, че срокът изтича, ама се присетиха в последната секунда... Аз изчаквах търпеливо двете години, казвах си - хайде те се знаят работата да не ги притеснявам. Да, ама НЕ! Този път ще се занимавам много сериозно със служителките. Наши приятели имаха същия проблем и явно има такива недобросъвестни хора, които не си мръдват пръста да си свършат качествено работата. В същото време се убедих и в това, че номерът по вписване няма никакво значение. Децата се дават както те си преценят - дали с връзки, дали с плащане...
Истината е че много съм им ядосана и ще ги подбера здраво!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #171 -: Юни 12, 2013, 21:57:09 pm »
Ansi, в историята, която описваш не виждам проблем. Срокът за вписване на одобрени кандидат осиновители в регистъра е 2 години и това би трябвало да ви е било известно още при стартиране на процедурата. За да не ви потърсят за това време и да не ви предложат детенце вероятно има причини и те са коментирани тук: основно критериите, които сте заявили и РДСП-тата, които сте посочили. Аз бих се замислила върху тези причини ако бях в ситуация като твоята и определено не бих чакала някой да ме търси или подсеща.
Извинявай за любопитството, но вашият срок е изтекъл 2011 ... и 2 г. не сте направили нищо по въпроса?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #172 -: Юни 12, 2013, 23:18:37 pm »
Две години никой не ни потърси, никой не ни се обади за нищо и накрая се присетиха, че срокът изтича, ама се присетиха в последната секунда...

На нас ни се обади социалната 3 месеца преди изтичане на двете години.

А вие не поддържате ли връзка с вашия соц. работник?
За кой град става въпрос?
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #173 -: Юни 13, 2013, 10:52:08 am »
Изискванията ни не са били прекалени. Дете от смесен произход, момиче.
Да, Dodich, никой не ни потърси две години, а ние чакахме с нетърпение. Явно не сме попаднали на подходяща служителка. Аз съм я търсила. Говорила съм с нея няколко пъти - все ме убеждаваше, че ето сега вписвали нови деца и аз пак чаках... Мислих си, че те си знаят работата, но със сигурност не е така!
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #174 -: Юни 13, 2013, 10:56:42 am »
Когато ми се обадиха да си подновя документите беше седмица преди Коледа. Тогава имах неотложно, служебно пътуване. Изключително много се ядосах. После няколко пъти ми се обадиха да се извинят за пропуска, но сроковете са си срокове, нали така?! А, аз не съм била уведомена и пропуснах подновяването. Та, сега на нов ред, отново и този път с много хъс, ядосано!
*
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #175 -: Юни 13, 2013, 11:29:32 am »
Ansi, не започвай едно толкова красиво начинание с негативизъм и отрицание. Надявам се няма да се обидиш от коментара ми, но този начин на поведение не е градивен и не носи нищо позитивно. Пази си енергията и "хъса" за истински смислените неща - за срещата с дететнцето, която дано ти се случи скоро. Убедена съм, че когато човек тръгва с положителна енергия и мисъл тя се връща при него и дава добър резултат. Не всички социални работници са недобросъвестни, напротив и не търси причините за неуспеха само в околните.
Пожелавам ти успешна процедура и вписване в регистрите  :wink:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #176 -: Юни 13, 2013, 11:50:19 am »
Ansi, добре дошла и успех и от мене!:) Правилно си мислиш, какво (по-различно) да сториш този път, за да завърши осиновяването успешно, но както Додич казва, негативизма не води до нищо добро. Обещай си, че този път за да успеете - ще сте по-целенасочени, по-организирани, по-настоятелни... Помисли си за конкретните неща, които можете да свършите по-добре... Но истината е, че абстрактни закани като: "...много съм им ядосана и ще ги подбера здраво" няма как да ти помогнат особено...
Стискам палци! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #177 -: Юни 13, 2013, 19:39:47 pm »
Не тръгвам с презумпцията, че трябва да се карам, но този път много сериозно ще ги притеснявам и намам намерение да им спестя мнението си. Ядосаността ми идва от изгубеното време, от това, че не се обесняват нещата както си му е реда. Нали социалните работници са точно за това там сложени - стъпка по стъпка да ти разяснят как стоят нещата, да съдействат и да търсят най-удачния вариант за всяко семейство и дете. Аз не осиновявам всеки ден, че да съм наясно с всичко. А и силно се надявам, че няма да попадна отново на недобросъвестна служителка.  В този смисъл, момичета сте прави - поне знам какво следва. Но, питам се трябваше ли толкова време да ме моткат за да стигна аз до тези изводи, които си направих или просто можеше да се работи качествено и градивно!
Благодаря ви за мненията, момичета. Никак не съм се засегнала. Прави сте, но и мисля, че е добре човек да изказва своето мнение, вместо да го спестява за да заработят тези институции наистина добре и хората, които са се обърнали към тях да се чувстват щастливи! Мисля, че когато проблемите се споделят е по-вероятно те да намерят и решение.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #178 -: Юни 15, 2013, 08:30:04 am »
Ansi, на тебе ти предстои социален доклад, така че според мене е най-добре да си по-сговорчива със служителите.  :hug2: Никой не обича да го обвиняват - все едно с основание или без... Социалните от своя страна могат да "захапят" тебе, какво си чакала две години и защо не си кандидатствала веднага, след като ти е било толкова важно... Няма смисъл, каквото било - било, гледай напред и всичко ще е наред. Баба обичаше да казва, че с миналото не се живее... :) Стискам много палци!
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 10:11:20 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Ами аз предлагам да вземем да се запознаем
« Отговор #179 -: Март 27, 2015, 17:51:38 pm »
Здравейте момичета, нова съм във форума, но в диагнозите вече сме напред. ММ е с азооспермия, дължаща се на синдром на Клайнфелтър, затова тези дни започвам да събирам документи за осиновяване. Паралелно с него ще започнем и ИНСЕ с донорски материал. Ще имам много въпроси, отивам да чета ;)