0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #80 -: Март 22, 2007, 22:29:43 pm »
аааааа, не, з...и ги тия. то и аз бях истерясала миналата седмица. тва е луда работа бе. зор да проходи, да забравим на кво се седи :lol: децата са много мъдри, те знаят много добре кога какво искат и могат. ние да си опичаме акъла да ги усещаме и разбираме :balk_602:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #81 -: Март 22, 2007, 23:16:14 pm »
аз понякога тайничко си мечтая за първите бебешки месеци, когато кротичко се ядеше и се спеше. е, малко колики, ама сега ми се струва по-лесно за овладяване, отколкото изкуството да забавляваш в продължение на 4 часа един 9-месечен карапуз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #82 -: Март 22, 2007, 23:52:31 pm »
На мен никой не ми вярва, че първите 4 месеца ми беше много, много леко, бебетата само спяха и ядяха, глас не се чуваше, нито колики, нищо...но като почна 5 месец, да видиш зор :)

А нашия батко също проходи на девет месеца  :D, то затова и сега, ако му разрешаваме, няма и да се прибира...


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #83 -: Март 23, 2007, 00:24:13 am »
Ема, сега забелязах, че разликата във възрастта на баткото и дребосъчетата е точно 16 години и един ден - много рождени дни ще ви се събират накуп май :-)
Започвам да се плаша какво ли ни чака след месец  8O
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #84 -: Март 23, 2007, 00:28:16 am »
Ема, Дони, аз и мъжа ми в парка. след поредния нервен ден на Криси, виждайки майка с близнаци изтърсих фундаментална реплика: Ау, близнаци! Майката е жива и дори изглежда добре! :youwoman:
за мен е истинска загадка как се справяте. тук не мога да се оплаквам.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #85 -: Март 23, 2007, 01:16:46 am »
Ето ме и мен в седмичната тема.
Най-прекрасни пожелания на всички, които са имали поводи за празнуване през времето, когато не съм писала!
Имам много да наваксвам с четенето – виждам, че има много нововъведения във форума.
В свое оправдание за отсъствието си ще кажа, че наистина доста неща ми се стовариха върху главата. И още не мога напълно да си поема въздух, но му се вижда краят. Поне се надявам! Една от случките започна с желание да отидем на театър, но завърши със счупен автомобил и гостуване у свекърва ми. Друга случка беше свързана с желанието ми да уредя документите за пенсиониране на майка си и, за щастие, приключи след няколкоседмично обикаляне по съответните инстанции. Трета случка започна с желание за нов гардероб-ниша, но засега не е приключила. Мога да продължа с още случки, като например заравянето ми в счетоводни документации, но ще спра вече.
Всъщност, най-интересното, което се случи, беше прощъпулникът на Стефко. Синът ми ще става зъболекар, както може би вече сте видели от аватарите ми! От десетките предмети, предоставени на неговото височайше внимание, Стефко си взе най-невзрачното от всички неща. Напук на баща му, който държеше целия лаптоп да е сложен и то в центъра на терена. Но, уви, Стефко предпочете четката за зъби. След което отиде да свири на електронното пиано. И му излезе прякорът „Коцето Калки”.
Ако на някого му се гледа, може да види как Стефко:
се опитва да ходи със стол;
играе на криеница;
се разхожда;
танцува и си мие зъбите.

Обещавам да съм вече постоянното присъствие тук! Защото много ми липсвахте!

А по последния обсъждан въпрос - много често се чудя и не мога да се начудя - как се справят майките на близнаци?!?! В моя род има близнаци и преди си позволявах да си помечтая да имам двечки едновременно, но, откакто родих Стефко, не съм си мечтала за това.

Целувки на бебоците!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #86 -: Март 23, 2007, 08:35:02 am »
Верди, много е сладък - да ти е жив и здрав! Той на колко беше?

За близваците - като малка мечтаех за близнаци след като прочетох Двойната лодхен, но там за периода, когато са били бебета не се описва / а те и не са били заедно!/, като родих Лора разбрах, че е много добре, че нямам близнаци! :)

Защо пак не съм получавала известия за тази тема - неразбирам?!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #87 -: Март 23, 2007, 09:10:35 am »
Verdi, добре се завърнала и повече никакви отсъствия!  :)
не знам защо усещам едно лееекинко разочарование от избора на Стефко? според мен е супер тарикатски - един млад, готин и оперен стоматолог, ехееее - мечта и половина. е, малко ще имаш навалица от кандидатки в двора, но ние, бъдещите свекърви, от млади знаем как се процедира ;)

ние вчера сложихме НАЙ-ПОСЛЕ втората доза Пентаксим. след близо месец и половина опити да стигнем до заветната цел.

Вени, в Двойната Лотхен има разказ за бебешкия им период - точно понеже са ревяли нон-стоп, таткото-музикант започнал все по-често да бяга от семейното гнездо да твори на спокойствие и накрая се стигнало до развода с майката, като си поделили близнаците. любима книжка, изобщо, както всичко на Ерих Кестнер.

в тази връзка - почнахте ли да събирате библиотека с книжки за малчовците? моите стари книжки, колкото са оцелели, са в твърде, хм, "употребяван" вид. сърбят ме ръчичките да му накупя от тия новите поредици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #88 -: Март 23, 2007, 09:49:27 am »
Ема, Дони, аз и мъжа ми в парка. след поредния нервен ден на Криси, виждайки майка с близнаци изтърсих фундаментална реплика: Ау, близнаци! Майката е жива и дори изглежда добре! :youwoman:
за мен е истинска загадка как се справяте. тук не мога да се оплаквам.

Ман, и аз съм жива, как изглеждам не знам, но вече за наесен с Александров съм се разбрали да правим Frozen embryo transfer :) Така, че съм в есенната група в асистираните :) Чувала съм, че разликата между едно и две деца да се гледат е голяма, но между 2 и 3 никаква.
Според мен баба знае 2 и 200. В началото беше много трудно, целодневно препускане, трябваше да се правят по няколко дейности едновременно, но оцелях де. След 3-6 месец вече нещата започнаха да се улесняват - дали от периода на възрастта, дали аз свикнах на натоварването или пък успях да си създам прилична организация на работата, но вече имам и доста повече време и за форума, и за някоя друга работа да си свърша моя. И напоследък ми помагат само за разходката, защото това сама не мога да направя все още.
Дай Боже всекиму в този форум изтощение и преумора от такива дейности !!!
« Последна редакция: Март 23, 2007, 10:26:23 am от cygnus »
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #89 -: Март 23, 2007, 09:51:59 am »
jam, събирай книжките :) Ама трябва да скриеш компютрите като му дойде времето за тази цел.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #90 -: Март 23, 2007, 09:52:33 am »
Поздравления, Сигнус, за смелостта! :lol:
Ами ако станат пет?!?!??! Хехехехехехехехехе
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #91 -: Март 23, 2007, 10:05:24 am »
Хехехе, Лали!
Джамка, явно това съм го забравила - навярно тогава не ми е направило впечетление -и нормално! Била съм на 12-13 някъде!
За книжките - аз имама съвсем детски от лора и доста за по-големи от мене, които чакат само някой да ги прочете - дано компютрите и филмите не затъмнят очарованието от прочита на една книга!
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #92 -: Март 23, 2007, 11:03:38 am »
Дони, наистина :youwoman:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #93 -: Март 23, 2007, 11:12:21 am »
в тази връзка - почнахте ли да събирате библиотека с книжки за малчовците? моите стари книжки, колкото са оцелели, са в твърде, хм, "употребяван" вид. сърбят ме ръчичките да му накупя от тия новите поредици.

всичките ми детски книжки са грижливо пренесени у дома и наредени :D и нови ще се купят, но я ми намери достоен наследник на Карлсон, Мечо Пух, Буратино... аз даже му чета детски стихчета, но интересът е много слаб, засега :D
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #94 -: Март 23, 2007, 11:25:57 am »
Честити месечинки на патерички на Деската, Марти, Ники, леко справяне с ваксината на Алекс и по-малко колики на мъничетата! За Инфакола - ние имахме силни колики, помагаше от дъжд на вятър. Общо взето, няма какво друго да се направи освен носене на самолетче, затопляне, гушкане и търпение. Силви, бързо справяне с болежките и пий витамини, сега е пролет, ти си явно много изтощена, може от това да се утежняват грижите с косата. Ултра, тебе ще те пляскаме, ако още малко си отложиш изследванията, на Симеон му трябва здрава майка. Наистина може умората да се провокира от анемия, аз така и не го качих до 120 този хемоглобин от раждането до сега и също на няколко пъти едва не припадах.  Сygnus, шапка ти свалям за ентусизма за още едно детенце. И много ще стискам палци наесен!

Ние днес сложихме последния пентаксим на Дани. Аз си бях направила списък какво да взема, ама кой да го погледне рано сутринта. Накрая се оказахме пред поликлиниката с все документи, но без ваксината, та направихме още един тур из софийските задръствания. Дано поне няма температури и много мрънкане.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #95 -: Март 23, 2007, 12:11:13 pm »
знаете ли какво е: Майчина солидарност!

да ти расте зъб, когато и на детето му растат :( б...и мъдреца дето 10 години не израстна. боли ме и ухото даже :balk_146:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #96 -: Март 23, 2007, 12:21:07 pm »
Man, абсолютно същото нещо ми се случи! Аз на 32г изобщо нямам мъдреци и взе зверски да ме боли венеца, като растеше третото зъбче на Дани. Даже отидох при зъболекаря си, той каза, че е подуто, но не вижда реално да расте зъб. Е, на Дани му проряза зъбчето, моята подутина спадна и не порастна мъдрец :) Но такива неща и друг път са ми се случвали - напр, той има пъпчица под окото и на мен ми се появява точно там.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #97 -: Март 23, 2007, 12:31:02 pm »
Cygnus, ще стискам палци за наесен. :youwoman: Възхищавам се на смелостта и ентусиазма ти.
Поздравления, Сигнус, за смелостта! :lol:
Ами ако станат пет?!?!??! Хехехехехехехехехе
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #98 -: Март 23, 2007, 12:33:49 pm »
Мислех че е само при мен. На 35 г съм и от 2 дена подлудявам от първи мъдрец.Боли ме венеца ,ухото и гърлото.Имам и подут лимфен възел.Не знаех,че толкова болят мъдреците.
  Сигнусче направо си невероятна  :youwoman:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #99 -: Март 23, 2007, 12:37:26 pm »
болят ми, аз до антибиотик съм стигала, защото вдигнах висока температура от едния :(