0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #40 -: Март 21, 2007, 13:35:30 pm »
За спането - колкото неща изчетох - все противоположни мнения.
Ако авторите са американски - държат да се спи по гръб. Българските
педиатри - настрани. Ние спим на страни, като редуваме. Страх ме е да я
оставя по гръб. Понакога, когато е будна, но мирува, сама се обръща. Оставям я, но
само, ако съм неотлъчно до нея и я наблюдавам.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #41 -: Март 21, 2007, 13:41:15 pm »
За мен първите 2 месеца бяха кошмарни. Бебка имаше ужасяващи колики и спеше по 15 минути през деня, в които аз трябваше да се изцеждам, за да има кърма за следващото хранене, да пусна пералня и разни такива неща. И точно тогава имаше много доброжелателни мами около мен, които даваха безценни съвети да спя заедно с бебето и как първите месеци са най-хубавите, виждаш ли бебетата тогава само спят и ядат... Направо ме вбесяваха. След това коликите ни спряха на 2 месеца и 8 дни изведнъж и Мия сякаш стана съвършено различно бебе. Дотогава не знаех на кой свят съм, но даже не съм съзнавала колко съм уморена. това се разбира впоследствие. В интерес на истината аз безсънни нощи с нея почти не съм имала, за щастие, най-много 2-3 нощи за 10 месеца, но и нощният сън не може да компенсира дневната умора. Ако има кой да ви помага, приемете помощта, почивайте си вечер с хубава музика, филм или просто приятната компания на татковците.
<br />[link=http:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #42 -: Март 21, 2007, 18:17:05 pm »
Оги, това е дерматит - и ние го имаме. Разпростря се по лицето, ушичките и раменцата. Мажа я с Atoderm PP на Биодерма и се оправи за 3 дни! Възможно е да е алергична реакция към нещо, но не е задължително!
Да, и педиатърът каза, че е атопичен дерматит. Днес ходих до аптеката, но се оказа, че Мустела нямат тоалетно мляко и сега се чудя с какво да я мажа? Твоето мазило лекарката ли ти го препоръча? И по принцип с каква козметика мажеш бебето?
Морковче, и нашето частно педи ни прати при Д-р Драганов. Имаме час чак за 12 април. Иначе аз слагам Викито да лежи на една страна, като ги редувам. Но вече мацката се обръща сама по гръб и си върти главата ту на едната, ту на другата страна, но почти не съм я засичала да е право на горе.
За умората, мацки, не ми се говори... :( Последната нощ, в която съм спала е тази преди да родя. След изписването се разболях и няколко дни бях с 39.5 температура. Умори ме. После свекървата като каза "НЕ, не трябва да яде през нощта...само водичка". Да, ама врабчето като зареве към 3 часа през нощта и не млъкваше до 6. Аз дежура и само пъхам биберона, а тя го плюе демонстративно. И така си търкахме нервите 1 седмица и двете педита казаха да й даваме да яде, за да не стане нервна и ние да поспим. От тогава дете се успокои и сега, вече почти на 2 месеца, сама си измести яденето. Та сега успявам да поспя 5-6 часа с прекъсване за едно ядене в 5 сутринта. Но всех да забравям. Времето не стига за нищо и ти като си уморен още повече се омотваш. Таткото е решил да ме изтормози до дупка и отказва да помага, щото МАМА е казала "аз навремето сама си гледах детето и имах време за всичко-да си сготвя, да си изпера, да си гледам дедето, хем съм прала на ръка...а вие сега имате перални...." И той даже предупреждава моята майка да не ми помага, като идем при тях лятото. 8O "Тя, Оги, вече почти се справя сама" се хвали Господина...ама никой не пита Оги какви усилия полага и, че в един момент ще "изключи". Ама не ми се говори, че паля мотора вече :x Затова Оги на хубавото време си пали гумите с количката навън и си почива :P 

 

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #43 -: Март 21, 2007, 18:44:28 pm »
Днес ходих до аптеката, но се оказа, че Мустела нямат тоалетно мляко и сега се чудя с какво да я мажа?

как да нямат тоалетно мляко Мустела? имат, разбира се. имат хидратиращо мляко за тяло, хидратиращ крем за лице, имат серия Стелатопия за атопичен дерматит, която включва крем за тяло и лице, продукти за къпане.
разгледай продуктите им тук:
http://www.mustela.com/index.htm

много аптекари са с твърде негъвкав мозък и реагират само на ключови думи. ако на етикета не пише точно думата, която са чули - не реагират. отдавна не разчитам на аптекари да ми препоръчват козметика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #44 -: Март 21, 2007, 18:58:42 pm »
Оги мойто мъж работи до вносителите на Мустела и имам доста инфо за тях.Има една серия, който е  дермо-въстановяваща казва се Stelatria това кремче е за раздразненията по личицето.също много ми похвалиха при обрив от пелени Stelactiv, има и за крусти.Най-добре да си вземеш един каталог и разбира се да се комсултираш с педиатърът.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #45 -: Март 21, 2007, 19:42:29 pm »
Джами, hiborg, златни сте! :bighug: Тъй като нямах време да прочета в каталогчето, реших направо да питам в аптеката. И аз се зачудих.....ама..... :balk_149:

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #46 -: Март 21, 2007, 20:02:20 pm »
Момичета, кога най-рано се появявят коликите? Ние сме на 10 дни? Възможно ли е? Доста страда от снощи и свива крачета...А педиатър ще дойде едва утре - другиден!!! Помогнете :(
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #47 -: Март 21, 2007, 21:13:12 pm »
Дени, за съжаление е възможно. ние получихме колики на 7 ден! :( започвай Саб Симплекс или Еспумизан. и топличко на коремчето. много е неприятно, но помни - това е период, ще премине!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #48 -: Март 21, 2007, 21:49:56 pm »
А някой ползвал ли е Infacol за коликите?...
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #49 -: Март 21, 2007, 22:00:51 pm »
да аз :)
но Деси нямаше колики, така че незнам дали капките са помогнали или просто си е нямала.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #50 -: Март 21, 2007, 22:17:35 pm »
и аз съм ползвала Инфакол. Марти също нямаше много колики - не мога да кажа дали поради или въпреки Инфакола. когато си имаше кризи - имаше си ги и нищо не помагаше.
не вярвам в чудодейното действие на Инфакола, защото съставката му е същата, като на Саб Симплекс и Еспумизан.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #51 -: Март 21, 2007, 23:00:58 pm »
За Инфакол-а ... не са магически. Ние имахме сериозни колики и все още имаме кризи и кризички. Пробвах Овол, Еспумизан, Инфакол - всичките са с една и съща съставка. След първите две бях скептик по отношение на Инфакол-а и до сега мисля, че всички те вършат една и съща работа. В един момент установих, че Инфакол-а при нас действа най-добре като го давам точно преди ядене. Но пак казвам не е магически - като си имахме силна криза нищо не ни спасяваше.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #52 -: Март 21, 2007, 23:22:04 pm »
За коликите,тъкмо бяха спряли кризите и послушах педиатърът,та взех 1 кутия фризовом,защото бебка много повръща.Е,това ми беше най-голямата грешка.Коликите се върнаха с нова сила,отделно се запече,спря да суче.Сега,обаче съм много горда със себе си,спрях гадния фризовом,докато имам кърма,ще давам.Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ.
Оги,ти кърмиш ли бебка?Как се справяте?
Поздрави :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #53 -: Март 21, 2007, 23:35:43 pm »
Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ.

брехт, моркове...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #54 -: Март 21, 2007, 23:55:30 pm »
Искам да ви попитам - случайно някоя от вас да има идея при ваксинирането кога и как се ваксинира с ваксина за Менингококи? Изобщо не съм наясно така ли се пише :( Днес ни поставиха поредните ваксини. За шарки+заушка и тази. Каква реакция към нея мога да очаквам? Малкия цяла вечер кашля и се дави. Освен това и повръща. Казаха ми, че евентуално може да има реакция към ваксината изразена в проява на температура, но чак след 7ия ден, а той я вдигна още днес след ваксината. Тази кашлица и повръщането от какво може да са?
П.С. Да попитам - ако имате желание може да направим тема за ваксините. Доста трудно се следи тази част, а и така като е на едно място, по-лесно ще се намери информация.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #55 -: Март 21, 2007, 23:59:21 pm »
Ултра, кръвното си последно кога си го мерила? Да е много ниско? Хемоглобинът, за който си писала, че си имала проблеми около раждането, как е? Разбирам умора, ама причерняване! Иди и ги провери тези неща! Може да е анемия...

Лека седмица на всички! Здрави жени, здрави забременявания, здрави бременности, здрави бебета и здрави майки!

Мари
Alexandra
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #56 -: Март 22, 2007, 00:05:12 am »
...Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ....:lol:

Че ние с Юлето вече почти 8 месеца така се храним... 8O
А с Фризовома и аз имам горчив опит от времето на коликите.


*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #57 -: Март 22, 2007, 00:43:46 am »
Искам да ви попитам - случайно някоя от вас да има идея при ваксинирането кога и как се ваксинира с ваксина за Менингококи?
Знам че е след навършване на годинка, но нямам идея за реакциите. Четох м мамата, че много майки я отлагат за след навършени 15 месеца че и повече, но реших че ми е далече и не се задълбочих.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #58 -: Март 22, 2007, 00:46:28 am »
Мерси, Клиа! На мен тук ми е доста трудно да отлагам ваксина. Трябва да имам някаква сериозна причина или да е болен, за да не я направим. Уж не би трябвало да има някакви реакции, ама знам ли.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #59 -: Март 22, 2007, 09:51:26 am »
Вчера посетихме лекар, много се притесних, че е неспокойно това моето дете. Налепа в устата не може да се каже категорично, че е млечница, но доктора изписа Дактарин да мажа езичето, дано мине бързо. Каза, че понякога такъв налеп е болезнен и за това може да плачка. Да ама сега друг зор- от вчера сутринта не съм сменяла наакан памперс, само пишка, а иначе отделя газове като за световно. Ще я почакам и днес та накрая може и с термометъра да действам. Защо така, при условие, че точно вчера освен кърма и това кремче нищо не съм й слагала в устата  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит