0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #120 -: Март 23, 2007, 17:10:44 pm »
Боровинчо, а аз исках да ми родят по-малко братче, защото брат ми като ме биеше аз да бия него, ама задължително трябваше да е братче :lol:
Стефи, ще ме умориш :)
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #121 -: Март 23, 2007, 17:12:46 pm »
Абе родителите винаги обичат децата си, но опредлено имат пресантимант към едно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #122 -: Март 23, 2007, 17:18:15 pm »
Ред ни е днес да почерпим.Ставаме на цели 5 месеца.Как мина това време направо не знам.
Честити месечинки и на всичките други бебчовци!Честити първи зъбчета и крачки!
Хей, мами,каква е тая Ваша солидарност с мъдредците?Дано не ме споходи и мен, че и моите до сега не са се появили, а точно на тоя етап само това ми трябва.
Дони,  :youwoman: не знам как успяваш с две.Аз с едно, макар и кротко нещо не мога да се оправя с всичко, което съм си поставила за цел, а какви велики планове си правехххххххххххх :D.За второ май ще набера смелост доста по-натам,като малката може да ходи и поне да е малко самостоятелна,но само като се сетя за инжекциите през цялата бременност и всичкия страх дето го избрах направо ме побиват тръпки.Но знае ли човек, може пък да ме върхлети някоя друга мисъл или живота да реши да ме изненада приятно.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #123 -: Март 23, 2007, 17:21:39 pm »
Абе родителите винаги обичат децата си, но опредлено имат пресантимант към едно.
Наде, няма такова нещо. Теб кой пръст на ръката те боли повече като се убодеш - палеца или показалеца?
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #124 -: Март 23, 2007, 17:39:43 pm »
Днес  в сутрешния блок на Нова говориха за микровълните от моб.апарати и стана дума за микровълновите печки. Специалистът който бяха поканили каза, че няма никаква разлика в качеството на водата, спрямо това как я затопляш. Т.е. дали я топлиш на котлоно или в микровълновата, разлика няма.
Интересното беше как са опекли яйце м/у два мобилни тел., така е внимавайте колко приказвате, та да не ви се опекат сивите клетки :lol: Майтапа на страна но казаха, когато набира да не се слага тел. на ухота, а да се изчака да позвъни. 
« Последна редакция: Март 23, 2007, 17:50:41 pm от Cvetelina »
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #125 -: Март 23, 2007, 17:46:22 pm »
Абе родителите винаги обичат децата си, но опредлено имат пресантимант към едно.
Наде, няма такова нещо. Теб кой пръст на ръката те боли повече като се убодеш - палеца или показалеца?

Абе Дони ти си от изключенията  :D но определено съм забелязала това. Нямам поглед при близнаците как е, обаче това неозначава, че родителите обичат по малко едното дете за сметка на другото, просто към едното имат повече симпатия.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 17:48:19 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #126 -: Март 23, 2007, 17:54:53 pm »
Не, изобщо нямам предвид себе си, гледам как сме със сестра ми - никаква разлика не откривам в отношението към мен и нея. Е вярно, аз съм отнасяла повечето наказания и шамари щото съм била по-голяма, ама и по-палава естествено.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #127 -: Март 23, 2007, 17:58:54 pm »
Абе и аз много бой ядах, защото бях хипер палава, но като че ли баща ми имаше повечко към мен симпатия именно затова, нищо че ядях пердах от него на почивки.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #128 -: Март 23, 2007, 18:01:35 pm »
Щото си по-малка затова. Питай сестра си какво мисли?  :)
Освен това при второто дете положението много по-либерално. Познай дали аз можех да бръмча до 12 и по-късно по дискотеките като ученичка, както вие ходехте със сестра ми и сие. Или пък да пуша пред нашите и т. н.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 18:03:59 pm от cygnus »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #129 -: Март 23, 2007, 18:01:59 pm »
е, на водата определено и е все едно как ще я притоплиш :D
ами, джам, откъде знам, че са вредни. на доста места съм чела, за канцерогенните свойства и затова, че разрушава веществата в храните. ама научно ако го препиша няма да го разберем. аз още преди години изхвърлих това нещо.
защо например, пластмасови неща не трябва да се слагат вътре? дето пластмасата има живот 1000 години. стопява я. а я си представи какво се случва с крехките витамини и микроелементи.
то и при другите методи на обработка може да се унищожават, но принципа на затопляне има решаваща роля.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #130 -: Март 23, 2007, 18:13:01 pm »
Я каква темичка се е zаформила  :lol:. Сигнус, Шапка ти свалям. Аz оЩе не съм успяла една ноЩ да се наспя като хората, камо ли да си помисля zа друо. Естествено има деца и деца. Ще стискаме палци и Ще се радваме на положителни тестове  :D.

Относно микровълновите, единствената препоръка да не се топли в нея беШе обяснена с факта, че не zагрява еднакво навсякъде и има опасност от иzгаряне. Тоест винаги преди да се даде храната, да се раzбърка хубаво и да се опита.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #131 -: Март 23, 2007, 18:35:29 pm »
Цвети, мерси за инфото за мобилните телефони - доста ценно!

За пренебрегването - има го, особено при нашата разлика! Все пак Лора се оправя сама и е независима в някои отношения! Затова я оставям за много от нещата си да се грижи сама! Тя и от преди го правеше, де, но сега съвсем! Но по-малкото някак те обсебва, неговата безпомощност те задължава някак да му обръщаш повече внимание! Незнам как би било при по-малка разлика.

Но това не означава, че я обичам по-малко, разбира се!
Матей - 1.04.2006 г
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #132 -: Март 23, 2007, 18:43:02 pm »
сигнус, ще ти стискам много палци.
и аз съм обещала на мъжо, че ако се класираме за 1 ще имаме непременно 3
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #133 -: Март 23, 2007, 18:58:54 pm »
сигнус, ще ти стискам много палци.
и аз съм обещала на мъжо, че ако се класираме за 1 ще имаме непременно 3
Дай Боже!

Лили, май няма да спечеля преговорите с мъжкото за срещата утре и ще се отложи за април да дойда ... Много ми се искаше утре да се видим.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 19:01:01 pm от cygnus »
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #134 -: Март 23, 2007, 19:01:45 pm »
мдаа, голям кеф е да си по-малък, никой не ми обръщаше внимание, самоотглеждах се :lol: :lol:
голям кеф, само дето за всичко бях виновна аз, въпреки че съм по-малка, все на мен се караха - не дразни брат си, не се заяждай с него ..., а това че ме биеше на почивки никой не забелязваше :P
ама нищо, по-хубаво е да си по-малкия :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #135 -: Март 23, 2007, 19:07:17 pm »
мдаа, голям кеф е да си по-малък, никой не ми обръщаше внимание, самоотглеждах се :lol: :lol:
голям кеф, само дето за всичко бях виновна аз, въпреки че съм по-малка, все на мен се караха - не дразни брат си, не се заяждай с него ..., а това че ме биеше на почивки никой не забелязваше :P
ама нищо, по-хубаво е да си по-малкия :D

Хе хе хе Чеф същата итория бяхме и ние само, че аз имам по голяма сестра ( 1.3 г. разлика). Твърде сме различни и по характер и по визия, нищо че сме почти набори. Аз на 6 г. тежах 16.5 кг., а тя на 1 годинка 14 кг. смятай какви тупаници падаха. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #136 -: Март 23, 2007, 19:28:35 pm »
Лили, май няма да спечеля преговорите с мъжкото за срещата утре и ще се отложи за април да дойда ... Много ми се искаше утре да се видим.

бе ти продължавай да преговаряш...имаш още време до утре :D
и аз много искам
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #137 -: Март 23, 2007, 19:29:58 pm »
като говорим за подходи към децата:

Меморандум на едно дете

Аз ви обичам - обичайте ме и вие!



· Не ме разглезвайте. Зная много добре, че не мога да получа всичко. Аз само ви изпитвам.
· Не се страхувайте да сте строги с мен. Аз го предпочитам. Това ще ми позволи да разбера къде ми е мястото.
· Не ме насилвайте - това ще ме научи, че силата е всичко. Аз ще откликна по-лесно, ако ме убеждавате.
· Не бъдете непоследователни. Това ме обърква.
· Не ми обещавайте, ако не сте в състояние да изпълните обещанието си. Това ще ме накара да не ви вярвам.
· Не се връзвайте на моите предизвикателства, когато ви кажа или направя нещо, което може да ви разстрои. След това аз ще се опитвам да извоювам още по-големи "победи".
· Не се разстройвайте много, когато ви кажа, че ви мразя. Аз не искам да кажа това, а само да ви накарам да съжалявате за онова, което сте сторили.
· Не ме карайте да се чувствам по-малък, отколкото съм. Аз ще го компенсирам, като почна да се държа като "важна клечка".
· Не вършете неща вместо мен, които мога да ги върша и сам. Това ще ме накара да се чувствам като бебе и може да продължа да ви използвам.
· Не обръщайте голямо внимание на "лошите ми навици". Това само ще ме насърчи да продължавам.
· Не ме критикувайте пред други хора. Аз ще възприема по-добре забележките ви, ако разговаряте с мен спокойно и насаме.
· Не се опитвайте да обсъждате моето поведение в разгара на кавгата. По някои причини слухът ми в този момент е нарушен, а способността ми за контактуване - още повече. Правилно е нещата да са такива, каквито се изискват, но по-добре да говорим за това по-късно.
· Не се опитвайте да ме поучавате. Вие бихте се изненадали колко добре знам какво е добро и какво лошо.
· Не ме карайте да чувствам грешките си като грехове. Аз трябва да се науча да правя грешки, без да чувствам, че не съм добър.
· Не ми се карайте постоянно. Ако го правите, ще се наложи да се правя на глух.
· Не искайте обяснение за лошото ми поведение. Понякога не знам защо съм се държал така.
· Не поставяйте твърде много на изпитание честността ми. Лесно мога да се изплаша и да ви излъжа.
· Не забравяйте, че обичам да експериментирам. По този начин се уча. Моля, изтърпявайте ме.
· Не ме предпазвайте от последиците. Аз имам нужда от опит.

ЮНЕСКО
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #138 -: Март 23, 2007, 20:57:14 pm »
ух, чудна тема. Нашата разлика с брат ми е 5 години и жесток тормоз му хвърлях, макар и не физически, щото бях фъстък и физическата сила не играеше. Но скоро гледах бебешки снимки на Иван (брат ми)и останах потресена 8O. Никола едно към едно... Като му ги показах, брат ми така се наду, че сега не се говори с него :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #139 -: Март 23, 2007, 21:24:24 pm »
Но по-малкото някак те обсебва, неговата безпомощност те задължава някак да му обръщаш повече внимание!
Точно това имах предвид и аз. Не става въпрос за това, че ще обичам повече едното, а за това, че пренебрегването е неизбежно, особено ако ги гледат само мама и тати. Затова мисля, че три години (каквито сметки си правя сега) са една добра разлика - нито малка, нито голяма. А мечтите ми са за поне три дечица!
Иначе имам по-голям брат (разликата ни е 1,5 години), от когото доста пердах съм изяла и с когото сме коренно различни откъдето и да ни погледнеш. Винаги съм обвинявала майка си, че обича повече него. И съм се заричала, че, когато имам свои деца, аз никога няма да правя разлика между тях.

Честита месечинка на Габи! Да е все така кротко дете и много да радва мама Силви!

А този меморандум е много ценен. И е много вярно всичко в него. Чела съм го много пъти и се стремя да спазвам тези "заръки".