0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #100 -: Март 23, 2007, 12:45:51 pm »
Сигнусче, браво!!! Аз нямам замразени, но догодина живот и здраве се нареждам на опашката при Александров за второ - трето (колкото даде Господ)Като си помисля колко странно ме гледат като го спомена, представям си при теб как е...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #101 -: Март 23, 2007, 12:56:11 pm »
ей не мога да ви насмогна бе, много сте активни :D
добре дошла на Верди :)
Донкееее, ти си моята гордост :D
И аз съм се амбицирала ама трябва да почакам до зимата, защото получх изрично предупреждение да чакам 2 г. за следващо секцио, че много ще ми се събере.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #102 -: Март 23, 2007, 13:04:15 pm »
Сygnus браво - радвам ти се от душа и сърце. Аз след раждането бях "готова" за второ, но след първите 2 седмици гледах стерео .. може би ми трябва още малко време пък ще видим по каква процедура ще е.
Момичета ... и на мен ми се активизира мъдреца ... ама дребното за сега не се е солидаризирало с майка си ... та се надявам да има малка пауза между коликите и зъбите.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #103 -: Март 23, 2007, 13:05:32 pm »
Поздрави на всички!

Бебка спи, яде, играе си - много щастлив период. Смятам следващата седмица да планирам захранването в една екселска таблица, че като дойде време да ми е по-лесно.

И аз като cygnus съм се уговорила с доктора за септември. "Сладоледчета" нямам, ще я почваме от а,б...

Тя седмицата свърши, освен да ви пожелая весели събота и неделя ("почивни дни" хич не върви, нали?!).
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #104 -: Март 23, 2007, 13:27:56 pm »
аз понякога тайничко си мечтая за първите бебешки месеци, когато кротичко се ядеше и се спеше.
Аз такова чудо не познавам:)) Нашият тати даже искаше да се хвърли от прозореца през първите 2 месеца, ама осъзна, че сме на първи етаж, та никакъв ефект нямаше да постигне. След това стана много по-приятно при нас. Мия стана едно спокойно и прекрасно бебе. Най-хубавият период за гледането й беше между 3 и 6 месеца, е и сега не мога да се оплача. Тя си има характер и ако се примириш с факта, че не можеш да я накараш да направи нещо ако не иска и я храниш своевременно, е много готина.
Поздравления на всички, които си мислят вече за следващото дете. Аз на този етап все още не мога да се оттърся от целия стрес след раждането и от всичко, с което ни наплашиха, ама при нас ситуацията и по-проблемна. Може би когато ми отпаднат притесненията около Мия, ще се замисля за второ...
Иначе ние си имаме детска библиотека и редовно си четем, даже вече си имаме и любими книжки. Бебка от малка много се забавлява докато й чета. Съчувствам на всички с мъдреците, това е ужасна болка. Оправяйте се по-бързо.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #105 -: Март 23, 2007, 13:51:00 pm »
Здравейте и от нас в края на седмицата :)

Честити месечинки на патерици и нови зъбчета, на най прекрасните малчовци и майки

Ние сме на вълна захранване. Събирам информация, консултирам се и така денят ми минава много бързо, а преди да родя ми се е струваше, че часовете за цяла вечност. :D
Ние изпробвахме всички познати и непознати капки със симектикон, пробвахме и капки на билкова основа, правих чайчета от семена на копър и анасон, правих загряващи масажчета, въртолетчета и каквото се сетите още, но ефект нулев. Майчета ако някое от бебчовците страда дълго време от колики, може и да се касе за лактозен дефицит като при нас  :( и досега се чудя дали всъщност сме имали колики или лактозата е била причина за нашите проблеми.
Книжки и аз се опитвам да намеря, но рядко имам време да излизам сама. Винаги съм с малчо, а щом вляза в някой магазин веднага се ококорваме и ревем.
И аз често изпадах в депресивни състояния, особено когато малкия плачеше неутешимо, а аз с нищо неможех да му помогна. Много съм щастлива, че д-р Бърди е сред нас и макар от разстояние винаги съвсем точно дава мнение и ценни за мен съвети.
В момента захранвам малкия мъж и оризовата каша като първа храна много му харесва. Тук чукам на дърво, да продължаваме все така. На моменти Тони се заиграва сам, което ме прави спокойна и доволна, но трябва да съм винаги в неговият кръгозор.
Започна да следи с поглед всяко мое движение, например като чистя става тих и кротък, абе душичка.
За второ за момента не смея и да си помислям. Първо да изгледам Антоан, а после ще му мисля живот и здраве. Винаги съм казвала, че от бебе до бебе има разлика. Например Мименцето на Дони е същата като мой Тони, щура и ревлива (извини ме Дони),а Миташки е пич и половина, спокоен и послушен. Ей такова бебче си пожелавам при друга евентуална моя бременност.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #106 -: Март 23, 2007, 14:07:56 pm »
Мдаа, отдавна се каня да разбия мита за това че момичетата се гледали МНОГО ПО-ЛЕСНО от момчетата. Докато бях бременна всеки ми викаше, аууу блазе ти момиченце, а сега да дойдат да ме видят и пак да ми завиждат :lol: Кво им е на момчетата, само едни пишки дето се забелват и това е, "голям зор".
Примери колкото щеш, Донкиния Митко, Симеон, брат ми, който е бил златно бебе и дете, за разлика от мен и т.н. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #107 -: Март 23, 2007, 14:23:19 pm »
стига ма, Стефанке, митове ще ми разбива. :)
да, разбий го, щото е мит, че бебетата са по калъп. е, само като прочете човек разказите на майките от тази тема за различни бебета на една и съща възраст и може да си направи извод колко много, много са различни те като поведение и характер.
разбира се, имат и адски много общи черти :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #108 -: Март 23, 2007, 14:34:08 pm »
Верди здравей и добре дошла отново.
Дони, много се радвам на желанието ти за още бебетата , това е страхотно

Аз приключих с децата , макар факторът да попита дали имам право на още опити, и аз наистина имам право на още един, който се покрива от застраховката, нямам желание за повече деца.Не беше лошо една дъщеричка, ама :)в другия живот.Годинките ми не са малко вече

Аз да се похваля, Антъни лази, като една малка буболечка е, много е смешен.А Боби се изправи вече, също голяма стъпка :)

Поздрави на всички, здрави нерви, спокойствие и добра организация - ключови думи при отглеждането на бебе/бебета

Стефи, от бебе до бебе наистина огромна разлика, аз с трима сина имам повече наблюдение, моите бебета са кротки/по принцип/, и баткото също не ми е правил проблеми, но моя приятелка има син, който е много трудно бебе, почти не спи, само плаче, много труден за гледане.А и виж Надето с Тони също....Вас женските майки ще ви питам в пуберитета, там е трудничко :)

целувки на всички бебоци

« Последна редакция: Март 23, 2007, 14:41:13 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #109 -: Март 23, 2007, 14:49:42 pm »
леле Сигнус, много си смела. Поздравления. И аз имам един замразен на склад, но никак не се чувствам готова за още едно. :? :? :? Така съм влюбена в Александър, че не мога да си представя да отделя същото внимание на другото бебе. Ако се получи де.
И като вземеш предвид, че Алксандър е едно изключително кротко бебе(понякога даже скучаех, като спеше).
 Стискам палци. :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #110 -: Март 23, 2007, 14:51:49 pm »
хехе, то моето в побертета ще е захлюпено като татко си и ще дреме само пред компа :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #111 -: Март 23, 2007, 15:09:25 pm »
хехе, то моето в побертета ще е захлюпено като татко си и ще дреме само пред компа :lol:
хи хи хи вервай си  :lol:

Кво им е на момчетата, само едни пишки дето се забелват и това е, "голям зор".
Хех аз и това не правя  :D
« Последна редакция: Март 23, 2007, 15:11:43 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #112 -: Март 23, 2007, 15:18:58 pm »
Ново двайсе! Да не съм загрявала водата за АМ в микровълнова, щото канцерогенна ставала... Няква приятелка на съседка на майка ми (физичка иначе!)... Все ще се намери кой да ми развали спокойствието. Не подкрепяте подобни твърдения, нали?!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #113 -: Март 23, 2007, 15:22:25 pm »
ми аз вода не загрявам, ама снаха ми само в микроейвето преваряше вода за племенницата ми. Ей го детето е на почти 6 г. вече, да ми е жива и здрава :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #114 -: Март 23, 2007, 15:24:15 pm »
Кво им е на момчетата, само едни пишки дето се забелват и това е, "голям зор".
Хех аз и това не правя  :D
И много правилно!

Така съм влюбена в Александър, че не мога да си представя да отделя същото внимание на другото бебе.
И на мен това ми е основният проблем! Не мога да си представя, че ще пренебрегвам Стефко, заради друго бебе!

Иначе когато родих, мислех сега през април да правим сестричка, ама май ще оставя за април догодина!
А на Cygnus и аз й свалям шапка! :youwoman:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #115 -: Март 23, 2007, 15:53:54 pm »
Ново двайсе! Да не съм загрявала водата за АМ в микровълнова, щото канцерогенна ставала... Няква приятелка на съседка на майка ми (физичка иначе!)... Все ще се намери кой да ми развали спокойствието. Не подкрепяте подобни твърдения, нали?!

Знам само, че не бива да се загрява водата в поликарбонатното шише - в стъкло или порцелан може!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #116 -: Март 23, 2007, 16:01:19 pm »
Ново двайсе! Да не съм загрявала водата за АМ в микровълнова, щото канцерогенна ставала... Няква приятелка на съседка на майка ми (физичка иначе!)... Все ще се намери кой да ми развали спокойствието. Не подкрепяте подобни твърдения, нали?!

напротив, подкрепяме. скоро в една тема говорихме за микровелето. гадно е и съсипва всички съставки.

за ревността към детето. моите родители са ме оставили самичка, защото не можели да си представят да обичат друго дете. винаги ми е липсвало братче или сестричка. много ми беше самотно понякога :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #117 -: Март 23, 2007, 16:04:37 pm »
Знам само, че не бива да се загрява водата в поликарбонатното шише - в стъкло или порцелан може!

и тази информация е малко митологична. та нали МОЖЕ поликарбонатното шише (всички пластмасови шишета за бебета са такива) да се стерилизира в микровълнова? защо да не може да се загрява тогава вода в него?

за микровелето - аз не съм попадала на научни доказателства, че съсипва някакви съставки във водата. Ман, ако си срещнала такива - дай линк да прочетем?

за "пренебрегването" - Нина и Верди, вие имате ли братя и сестри? :)
мислите ли, че родителите с повече от 1 дете задължително трябва да пренебрегват едното за сметка на другото? :) защо така?
« Последна редакция: Март 23, 2007, 16:06:50 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #118 -: Март 23, 2007, 16:18:02 pm »
Така съм влюбена в Александър, че не мога да си представя да отделя същото внимание на другото бебе.
И на мен това ми е основният проблем! Не мога да си представя, че ще пренебрегвам Стефко, заради друго бебе!

Интересно! Аз пък това чувство не мога да го разбера. Толкова много искам да имам две, че и три деца. И на майка ми съм досаждала с осъдителни въпроси защо не ми е родила и сестра, а само брат.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #119 -: Март 23, 2007, 16:28:36 pm »
Абе и аз си мисля, че това пък чак как ще обичам друго дете колкото Деси е много пресилено, ами разбира се че ще обичам, дай боже да имам :D
Когато бях малка дразнех мама, че обича повече брат ми, а тя все ми казваше - като имаш свои деца тогава ще те питам кое от двете обичаш повече :)
Боровинчо, а аз исках да ми родят по-малко братче, защото брат ми като ме биеше аз да бия него, ама задължително трябваше да е братче :lol: