0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« -: Март 19, 2007, 10:29:13 am »
добра седмица на всички!

ние днес ставаме на 9 месеца и започваме последния триместър от първата бебешка годинка. как лети времето само...

вече седим стабилно като горско пънче, обикаляме кошарата прави за норматив и много обичаме да играем на криеница с мама и татко.

имаме си и камионче за бутане, но засега само го ближем.

честита месечинка на Деси!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #1 -: Март 19, 2007, 11:06:23 am »
Честита месечинка на Деси и Марти!

Ние пък днес осъмнахме с ново 5-то зъбче! :dance2:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #2 -: Март 19, 2007, 11:12:30 am »
Весела и прекрасна седмица на всички!
Честито израствене на Деси и Марти!

Никола пълзи като бръмбар из стаята за ужас на Хъки. С оглед на факта, че ми се налага да си поседявам в къщи в момента, съм на път да изчета всички сайтове за детско хранене на познатите ми езици. В резултат на това, днес ще е представя на вниманието на сина ми каша от елда. Дано да я хареса, че много полезна я дават.

Аз вече съм с едно камъче по-малко в бъбреците, което беше кървава съботно-неделна история и не ми се разказва.

Хайде доходна и безаварийна на всички :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #3 -: Март 19, 2007, 11:33:12 am »
Привет и от мен. И лека седмица. Ние се готвим за посещение в БГ :D
Не ядем, не пием, не искаме кърма. Ужас някакъв. 8O Дано мине тоя период скоро, че почвам да се изнервям. На всичкото отгоре и обрив на дупето му излезе и сега то е виолетово. И моите ръце и те.
Джам, не бях забелязала, че малчуганите ни са почти наборчета :lol:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #4 -: Март 19, 2007, 12:12:18 pm »
Честита месечинка на Деси и Марти!

Честто зъбче на Матей!

Фани надявам се, че вече си по-добре?!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #5 -: Март 19, 2007, 12:20:14 pm »
Благодяря за честитките :D
Имаме си торта и довечера ще празнуваме.
Деси става все по-лоша, вечер се буди по 3-4 пъти за биба, не спира да бучи и да мрънка, абе купона е пълен :lol:
весела и здрава седмица на всички :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #6 -: Март 19, 2007, 12:57:49 pm »
:balk_46: Честито на Деси, Марти и Мати!

Лека и успешна седмица на всички ни!

Болните да оздравяват, да не се бавят!

Да черпим от пролетното време и цъфнали дървета с пълна сила!

 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #7 -: Март 19, 2007, 13:00:52 pm »
Честита месечинка на Марти и Деска :D
Честито 5 зъбче на Мати :D
Фуси, момичета, аз съм на ръба на паниката с това хранене. колкото повече чета, толкова повече нищо не знам. искам някой да дойде и да ми каже като на идиот - в 10 часа даваш еди колко си такова, после онакова. след това... ама няма :( имам усещането, че експериментирам зловещо с детето :help:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #8 -: Март 19, 2007, 13:14:57 pm »
Манчо, ще те пляскам вече, споко бе, не че аз съм няй-големия експерт по храненето, но важното е да чапочнеш бавничко с по няколко лъжики и всяка нова храна да я вкарваш по този начин. Сутрин ако например е ял в 8 часа в 10 му даваш 1/2 плодово пюре, след това в 12 си яде мляко колкото трябва. Прочети в новия подфорум за захранването какво е написал д-р Бърди, не трябва да се бърза със заместването на млечно хранене. То от своя страна се замества със зеленчук, месо или каша, но нашите са още малки и според мен няма нужда да се бърза. Карай полека и последователно, не хаотично, няколки дни въвеждаш ЕДНА нова храна, като даваш само и единствено вече позната с която си стигнала до пълна доза.
айде цунки на малчо :D
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #9 -: Март 19, 2007, 14:12:16 pm »
Ман, спокойно. само в началото ти се струва адски сложно. като въведеш първата храна, после свикваш, няма страшно. Аз въвеждах първо зеленчуково пюре морков. започнах с 2 лъжички, на втори ден 4, на трети ден 8, после 12, 16,20 и 24 -това вече е цяло пюре.
В събота водихме бебка на гости и тя се държа прекрасно. реших, че трябва да я социализирам, че както не обича да седи навън и аз скоро няма да изляза никъде с нея, та затова я заведохме на гости. Смя се през целия път в колата, после я сложих да седне и да си играе, поигра си, изпи си млякото и я сложих да си легне. След няколко часа си я взехме и се прибрахме благополучно с 1 голям пеещ мечок като подарък. Но за сметка на това вчера не спря да мрънка цял ден за каквото се сетите, направо ни побърка.
Хайде успешна седмица на всички.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #10 -: Март 19, 2007, 16:47:14 pm »
Честити месечинки и зъбчета на малчуганите!
Да са здрави и щастливи, а майките по-малко притеснени  :)
Фани, дано се оправиш скоро!
Хубава седмица на всички  :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #11 -: Март 19, 2007, 17:08:29 pm »
Весела седмица и от нас!
Честити месечинки на Деси и Марти и честито ново zъбче на Матей  :D!

Таzи седмица е важна и zа нас - zапочваме да се zахранваме. Пюрето (лична продукция) се прие реzервирано, но се надявам да ни стане любимо  :lol:. Пожелавам си въzможно най-малко алергични реакции и добър апетит. Раzбира се, това желая и на останалите дечица  :lol:.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #12 -: Март 19, 2007, 18:08:14 pm »
Здравейте и от нас!
Весела и здрава седмица на всички.

Честити месечинки на Марти и Деси, много здраве на дечицата.
Браво за новото зъбче на Мати!

Ние сме добре.Бяхме на преглед и ни сложиха последната ваксина ДТК и две други гадости.Децата не я понесоха добре, цяла нощ имаха температура, събуждаха се и плачеха, явно крачетата ги боляха.На следващия ден всичко премина за радост.

Ние имаме напредък в някои сфери :)

Боби протяга ръчички, като седи на земята или в кошарата и му омръзне, почва да плаче и протяга ръце да се вземе.Също прави опити да се изправи като съм до него, иска да се подпре на мен и да стане, но още не може.Вече си държим сами шишето с мляко и си пием самички, това е голямо облекчение:).Познахме да разбираме, кога идва шишето и да пискаме с глас от радост.Това повече важи за Антъни:))

Също така детската стая е готова и от тази вечер официално ще спят в креватчетата си, аз ще съм в отсрешната стая за сега
Щях да пиша толкова много неща, но сега забравих....

Най-обичаме да си играем седнали един срещу друг, всеки взима по някоя играчка и се занимава, като му омръзне, се издърпва играчката от ръцете на братчето.Например вчера Антъни държеше любимата вибрираща чесалка за зъби, Боби я фиксира и с бърз замах я измъкна от ръцете на брат си, който се изуми...но не се разплака, а се опита да си я взема обратно, но не можа.После си намери друга.

Това е засега
поздрави и целуФки на всички

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #13 -: Март 19, 2007, 21:59:17 pm »
Честито на всички празнуващи - месечинки, зъбчета, пролазили и проходили. Да са живи и здрави и да растат весели и щастливи. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #14 -: Март 19, 2007, 22:57:53 pm »
...ми уж аз знам как се въвежда нова храна, но нали все карат-варат до заместване с нея. на мен по-натам не ми е ясно. кога и с какви количества нова храна се замества млякото? след колко време се започва въвеждането на нова храна - напр. каша. месо кога, жълтък кога, вода как да накарам дзвера да пие. това са отчасти риторични въпроси, ама... инфото е мноооого противоречиво по въпроса. пък тая Лиляна Трифонова дето я четох -съвсем. нещо изтъпявам на тая тема. докато карах на инстинкти, беше добре и май ще продължа.
дребния все искаше да става да седи, не че може :D вчера взехме стол за хранене и днес, о чудо, изправен от облекалката стои няколко минути и гледа света от друга перспектива. изведнъж видях детето си пораснало :D
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #15 -: Март 20, 2007, 09:50:13 am »
Ман, така е - щом се изправи и добива друг вид!
За изместването - можеш да изместиш, може и не, както решиш! Аз изместих, кога започна да яде към 150-180 грама пюре! Обедното ядене!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #16 -: Март 20, 2007, 11:03:50 am »
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати!
Fussii, един път съм карала бъбречна криза и спомена ми е ужасен. Беше ме много страх да не се повтори през бременността, че тогава кошмара щеше да е пълен. Как прие Никола кашата от елда, че и аз мисля скоро да опитам нещо такова. Даже си приготвих домашно брашно от елда. Между другото утре д-р Антонова ще готви каша от елда в Бон Апети.


*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #17 -: Март 20, 2007, 11:08:25 am »
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати!
Fussii, един път съм карала бъбречна криза и спомена ми е ужасен. Беше ме много страх да не се повтори през бременността, че тогава кошмара щеше да е пълен. Как прие Никола кашата от елда, че и аз мисля скоро да опитам нещо такова. Даже си приготвих домашно брашно от елда. Между другото утре д-р Антонова ще готви каша от елда в Бон Апети.
Аз давах от инстантната безмлечна от елда на HiPP. На мен изобщо не ми хареса, но те си я хапваха :)
Ако искате да направим седмична, месечна или на няколко месеца тема във форума за манджата, а? Само за ядене и пиене :)
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #18 -: Март 20, 2007, 11:11:40 am »
...ми уж аз знам как се въвежда нова храна, но нали все карат-варат до заместване с нея. на мен по-натам не ми е ясно. кога и с какви количества нова храна се замества млякото? след колко време се започва въвеждането на нова храна - напр. каша. месо кога, жълтък кога, вода как да накарам дзвера да пие. това са отчасти риторични въпроси, ама... инфото е мноооого противоречиво по въпроса. пък тая Лиляна Трифонова дето я четох -съвсем. нещо изтъпявам на тая тема. докато карах на инстинкти, беше добре и май ще продължа.
В началото докато въвеждаш храната дохранваш с мляко, примерно като имаш 4 лъжички, даваш 20гр. по-малко мляко и така постепенно го намаляваш докато стигнете до 1 цяло пюре. Аз въвеждах зеленчуково пюре на 5,5 месеца. Тогава бебка изяждаше по около 140- 150гр. мляко. Пюретата на хип й стигаха в началото. като видях, че не й стига, почнах да додавам мляко за няколко месеца. Така докато преминем на по-големите пюрета. Месно пюре въведохме на 6,5 месеца, жълтък 2-3 седмици след това. Кашата - не мога да кажа точно кога, защото сменяхме 3 каши докато прояде някоя. Продто си слушай бебока - той е най-добрият показател кога какво ще поиска.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #19 -: Март 20, 2007, 11:16:32 am »
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати!
Fussii, един път съм карала бъбречна криза и спомена ми е ужасен. Беше ме много страх да не се повтори през бременността, че тогава кошмара щеше да е пълен. Как прие Никола кашата от елда, че и аз мисля скоро да опитам нещо такова. Даже си приготвих домашно брашно от елда. Между другото утре д-р Антонова ще готви каша от елда в Бон Апети.
Аз давах от инстантната безмлечна от елда на HiPP. На мен изобщо не ми хареса, но те си я хапваха :)
Ако искате да направим седмична, месечна или на няколко месеца тема във форума за манджата, а? Само за ядене и пиене :)

Струва ми се, че трябва да заковем тема за адекватни рецепти. Защото на много места в нета има рецепти, но възрастта за която е посочено, че се отнасят понякога е направо абсурдна. Така една съседка, с която децата ни са родени на една дата, храни бебето с пюре с прясно мляко и сега детето се е обринало.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #20 -: Март 20, 2007, 11:26:52 am »
Добра седмица и от нас.
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати.:)
И аз се сдобих с цистит, а малката пак е запечена. С две думи купона е пълен.  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #21 -: Март 20, 2007, 14:01:08 pm »
С радост се включваме и ние в темата!
Вече сме почти на три седмици. За съжаление никак не наддаваме,
мама има много малко кърма :(
Честити месечинки, нови зъбчета и всякакви други радости!
Добра седмица на всички от мен и моята Симона!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #22 -: Март 20, 2007, 14:39:36 pm »
Добре дошли на Цвете и мъничката Симона.

Попрочети малко за кърменето, може да се увеличи лактацията, ако слагаш бебка на поискване.
Малката не суче ли достатъчно?Ти доизцеждаш ли?

Поздрави от нас
 :bighug:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #23 -: Март 20, 2007, 14:43:38 pm »
Хайде и ние да се включим най-после в седмичната темичка :P
Честити месечинки на Деси и Марти! Бъдете здрави и послушни дечица!
От 3-4 дни Вики спи до 4-5 часа сутринта, като пропуска храненето в 12. И аз съм много щастлива, защото успявам да поспя. Иначе си имаме няколко дребни проблемчета, които уж ме успокояват, че са дребни.
Незнам при вас дали е така, но след ядене моето слънце е неспокойно и все се свива и напъва. И като е легнала...повърне. Започнах да я слагам в кошницата след ядене и като заспи я местя на леглото. Иначе ми повръща след всяко ядене. педиатърът каза, че повръщането е в следствие на дългото ни хранене (беше по 1 час) и коремчето се натоварва и не може да смели храната. Намалих храненето до 30 мин., но пак повръща, ако е легнала. Питах дали не е накаква алергия, но тя ми отрече.
Другият ни проблем е, че между очичките и на самите вежди кожата й стана дебела и грапава и се бели. Но хем се бели, хем пак си стои грапава. педиатърът каза, че било някаква алергия към препаратите, с които й мием лицето, но ние го мием само с вода. Сега е препоръчала да си взема тоалетно млеко на същата марка (ползваме Мустела) и да мажа мястото с него 2 пъти на ден.
Третият проблем, който най-много ме притеснява, е че от време на време Вики си поема дълбоко въздух, все едно, че не й стига и то звучно. И двете педиатърки не ми обърнаха особено внимание като им казах. Но аз се притеснявам, да не е някакъв проблем с дишането?! Уж я слушат със слушалките, ама де да знам?! При раждането Викито е имала проблем с дишането и нещо са й правили, но не разбрах точно какво. Не била изплакала достатъчно силно, но после била добре с дишането. В епикризата ни пише, че била на кислородна маска. Незнам дали това има нещо общо с това звучно поемане на въздух?! Даже ми мина през главата дали не е астма?
Иначе вече бодуваме по 4-5 часа на ден и се заглежда в разни неща. Започна от време на време да издава звуци, различни от рев и да се усмихва, като й говориш. Ококолва се и започва да рита с краченца, но усмивките ни са без звук. Нядявам се скоро да чуя "агууу". Душичка ми е тя. :D
Хубава и здрава седмица на всички!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #24 -: Март 20, 2007, 14:55:50 pm »
Здравейте в новата седмица и от нас. Вече си имаме количка и почнахме с разходките, вчера даже се поувлякохме, че нали дават да се разваля времето. Ама днес нещо ми лази по нервите дъщерята- от 9 сутринта е на гърдата на всеки 10 минути, сукне сукне и заспи и после все едно някой я ощипва и пак търси. Едва в 13 успя да заспи. Обаче забелязох, че сме с бяло езиче- на точици ситни- това дали е млечница или е от непрестанното сукане?
На Марти и Деси- честити месечинки.
На Мати- честито ново зъбче.
На Цветенце и Симона- добре дошли, ама Симона има същата прическа като на Стефинка бе  :D
За наддаването- 15 дена след изписване бяхме наддали само 300 грама, ама докторката каза, че е нормално, така че не мисли толкова стига или не кърмата, видях че Вени е пуснала няколко теми в подфорума за Хранене, погледни ги и не се отчайвай а и тука са се обсъждали вариантите за увеличаване на кърма.
 
P.S. Нашия тати сутринта ми пуска бъзици да съм регистрирала джуджка във форума с ник StefiS  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #25 -: Март 20, 2007, 15:10:00 pm »

Незнам при вас дали е така, но след ядене моето слънце е неспокойно и все се свива и напъва. И като е легнала...повърне. Започнах да я слагам в кошницата след ядене и като заспи я местя на леглото. Иначе ми повръща след всяко ядене.
oganche, повръща или връща? Повръщането е на фонтан, а връщането е по малко и принципно не е проблем И Мия го правеше докато стана на 3-4 месеца. Ние повдигнахме матрака на леглото и така намалихме връщането. Може би просто хапва повече, отколкото може да поеме. Не се притеснявай ако само връща.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #26 -: Март 20, 2007, 15:22:50 pm »
Тъкмо сега прочетох темите на Вени за кърменето.
Може би наистина аз само си мисля, че имам малко кърма,
а проблемът е другаде. Слагам я на гърдата на всеки 2 часа
приблизително, в началото суче много активно, дори се чува
шумно да гълта, но това за 5-6 минутки само и после се унася,
и край! Дори и да се поразбуди, имам чувството, че не суче вече,
а само смуче.
Ще се мъчим де, няма да се отказваме :)
А добре де - сега на новородените бебенца вода трябва или не трябва
да се дава...

Огънче, и при нас е така - хапне ли, започва едно напъване и превиване
и от напъването според мен връща, но понякога е доста и аз се чудя дали
е връщане или поеръщане.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #27 -: Март 20, 2007, 15:26:40 pm »
Мини, и нашето езиче е така. Педиатърката каза - млечница:(
Сега ще се мажем с някакво мазило.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #28 -: Март 20, 2007, 15:32:02 pm »
oganche, повръща или връща? Повръщането е на фонтан, а връщането е по малко и принципно не е проблем И Мия го правеше докато стана на 3-4 месеца. Ние повдигнахме матрака на леглото и така намалихме връщането. Може би просто хапва повече, отколкото може да поеме. Не се притеснявай ако само връща.
Ами второто е. След ядене се уригва като каруцарка :P и ако легне веднага...връща по малко. И ние си мислехме да вдигнем матрака и май ще го напрая, да.
Thank you! :D

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #29 -: Март 20, 2007, 15:34:13 pm »

А добре де - сега на новородените бебенца вода трябва или не трябва
да се дава...

Огънче, и при нас е така - хапне ли, започва едно напъване и превиване
и от напъването според мен връща, но понякога е доста и аз се чудя дали
е връщане или поеръщане.
За даването на вода бях изчела и чула толкова противоречиви мнения, че реших въпроса по следния начин: след хранене така и така трябваше да давам малко вода за изплакване на устичката и предпазване от млечница и реших, че бебето ако иска да пие вода, ще пие, ако не няма. Ами Мия си искаше вода и аз давах и така. Аз съм против генералните обобщения, в крайна сметка всяко бебе си е различно. Ако се превиват и ритат с крачета, може би вече имате колики?!
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #30 -: Март 20, 2007, 17:44:43 pm »
Оги, за връщането не се притеснявай и Деси го правеше това след всяко ядене, но след третия месец намаля и сега вече почти не връща храна (на кой ли се е метнала) :lol:
За млечницата най-важно е да давате вода след всяко ядене, но с лъжичка, по 3-4 лъжички, за да я плюе и да си плакне устата. Незнам нас дали това ни спаси, но въпреки твърденията, че всички кърмени бебета имали млечница Деси не е имала, но до 3-я месец бях много настоятелна с тая лъжици, въпреки отвръщението което демонстрираше при опитването на водата :D

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #31 -: Март 20, 2007, 21:08:03 pm »

Другият ни проблем е, че между очичките и на самите вежди кожата й стана дебела и грапава и се бели. Но хем се бели, хем пак си стои грапава. педиатърът каза, че било някаква алергия към препаратите, с които й мием лицето, но ние го мием само с вода. Сега е препоръчала да си взема тоалетно млеко на същата марка (ползваме Мустела) и да мажа мястото с него 2 пъти на ден.
Оги, това е дерматит - и ние го имаме. Разпростря се по лицето, ушичките и раменцата. Мажа я с Atoderm PP на Биодерма и се оправи за 3 дни! Възможно е да е алергична реакция към нещо, но не е задължително!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #32 -: Март 20, 2007, 21:22:09 pm »
Ама днес нещо ми лази по нервите дъщерята- от 9 сутринта е на гърдата на всеки 10 минути, сукне сукне и заспи и после все едно някой я ощипва и пак търси.

Колко ми е познато това. Така наречените от мен повишаващи периоди. Бебето стимулира лактация чрез непрестанно сучене. Един вид, казва на гърдите: вижте ме, аз съм тук, раста и имам нужда от повече храна.
Периодите минават за 2 до 5 дни. Първите три месеца са на по често. После намаляват.

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #33 -: Март 20, 2007, 22:06:39 pm »
Здрасти,ние днес бяхме при д-р Драганов във Военна болница.Някакви впечатления от него,?Малко цапнат в устата,ама изглежда си разбира от работата.
Каза,малката да спи само по гръб,защото на 1на страна и се изкривявал гръбначния стълб.Хубаво,обаче нашто Педи каза,на 1на страна и да подпирам с възглавничка.Другото,което е 1ната тазобедрена става има вероятност да се изкриви,защото е спала предимно на 1на страна.Каза,крачетата да се държат максимално разкрачени/като на жабче/ и да слагам по 2 памперса .
Аз бях твърдо,против спането по гръб ,защото 1 път се задави,много жестоко,още в началото,като се роди и беше напълно безпомощна,да се обърне или да реагира по някакъв начин.
Дайте съвет,да го слушам ли този Драганов?Какво да правим със спането?
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #34 -: Март 20, 2007, 22:12:34 pm »
Оганче и Ели беше така.Връщаше след всяко ядене и педиатърката каза да повдигна единия край на матрака и спеше така до 5-6 месец.После постепенно намаля връщането и спря.Шом не е на фонтан няма страшно.
  За това спане и аз бях против това да се спи на гръб.Защото един път се случи като беше малка да се задави докато спеше иииии направо незнам как го чух, как скочих и я вдигнах.Ами ако не бях чула??? Понякога ми се струва, че с лека ръка те карат да правиш невъзможни неща.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #35 -: Март 21, 2007, 06:36:34 am »

Цитат
Здрасти,ние днес бяхме при д-р Драганов във Военна болница.Някакви впечатления от него,?Малко цапнат в устата,ама изглежда си разбира от работата.
Каза,малката да спи само по гръб,защото на 1на страна и се изкривявал гръбначния стълб.Хубаво,обаче нашто Педи каза,на 1на страна и да подпирам с възглавничка.Другото,което е 1ната тазобедрена става има вероятност да се изкриви,защото е спала предимно на 1на страна.Каза,крачетата да се държат максимално разкрачени/като на жабче/ и да слагам по 2 памперса .
Аз бях твърдо,против спането по гръб ,защото 1 път се задави,много жестоко,още в началото,като се роди и беше напълно безпомощна,да се обърне или да реагира по някакъв начин.
Дайте съвет,да го слушам ли този Драганов?Какво да правим със спането?

Жена, отиваш в пети кабинет в Горна Баня  да видят Кармен. Кви са тия два памперса като има ортопедични гащи против луксация. Барем на тебе ти бях разказала, че съм проверила.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #36 -: Март 21, 2007, 11:27:29 am »
Честити месечинки, зъбчета и всякакви вълнуващи събития :D
Да взема отношение и аз:
Подпирах да спи на една страна винаги до момента, в който той беше достатъчно подвижен, че се извърташе и си заспиваше по гръб. На всяко спане редувах посоките. За ставите ходихме в Горна баня при Алексиев. Когото и да съм пратила там е доволен. Преглед, снимка на ехограф, подробни напътствия.
За водичката - смята се, че след 6 месец се дава вода. Това по европейските стандарти.
За изплакването и млечницата. Пробвах само два пъти и се отказах, не съм изплаквала, нямахме млечница. Като видях колко бързо изплюва водата и колко малка част от устата се изплаква, реших, че е безпредметно. Предполагам, че сме били късметлии и просто ни е прескочила.
За връщането - държах по-дълго време детето на рамото си, максимум 15 минути.

Да питам и аз препатилите мами - как се справяте с умората? Временен период ли е? Почти нищо не правя, а се задъхвам от умора, причернява ми, вие ми се свят, нямам сили нито желание да свърша нещо.
Списъкът със задачите расте, а мен ме е обзела една апатия. Все не ми стигат часовете от деня. А иначе се храня добре и витамини пия и на разходки ходим, но нямам никаква енергия. Дайте малко акъл как да се справя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #37 -: Март 21, 2007, 11:48:48 am »
Анинце, акъл не мога да ти дам относно умората, защото и аз съм така, мен неспането много ме мори :( Единственото спасение което открих е да не й се отдавам, защото седна ли да почивам дори за 20 мин. така ме хваща, че нямам сили дори да стана.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #38 -: Март 21, 2007, 12:30:46 pm »
За умората - толкова да нямам желание zа ниЩо, че чак не ми се вярва  :(. При мене всичко zависи от това колко часа съм успяла да поспя преz ноЩта. Ако е малко повечко и съм в настроение гледам да свърШа това-онова, че не zнам какво Ще ми се случи следваЩата ноЩ  :?. Толкова ми капе косата, че ме е страх да се боядисам да не остана съвсем по скалп... Така, че към умората се прибавя и липсата на самочувствие (оплеШивяваЩа, а където има коса - бяла (това zа раzкоШ)), но както виждам не ми се е отраzило на чувството zа хумор  :D.
Примирих се, един ден Ще всичко Ще си дойде на мястото (или Ще прибегна до по-силни медикаменти  :lol:), сигурна съм.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #39 -: Март 21, 2007, 13:16:00 pm »
нито вода съм давала, нито съм плакнала устичката - млечница не сме имали.
аз имах един период на зверска умора, преди около 1-2 месеца. запъхтявах се и усещах, че и права мога да заспя. сега също много ми се спи, но имам енергия и не се изморявам така. при мен съвпаднаха нещата със свалянето на 5 кг., но не съм убедена, че съм се уморявала заради тях :D
апатични и депресивни моменти имам и аз. слава богу, моменти са. взех си Ремотив - таблетките от жълт кантарион. не е като да се пие чая, с голяма концентрация на веществото са. за кърмещите не стават!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #40 -: Март 21, 2007, 13:35:30 pm »
За спането - колкото неща изчетох - все противоположни мнения.
Ако авторите са американски - държат да се спи по гръб. Българските
педиатри - настрани. Ние спим на страни, като редуваме. Страх ме е да я
оставя по гръб. Понакога, когато е будна, но мирува, сама се обръща. Оставям я, но
само, ако съм неотлъчно до нея и я наблюдавам.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #41 -: Март 21, 2007, 13:41:15 pm »
За мен първите 2 месеца бяха кошмарни. Бебка имаше ужасяващи колики и спеше по 15 минути през деня, в които аз трябваше да се изцеждам, за да има кърма за следващото хранене, да пусна пералня и разни такива неща. И точно тогава имаше много доброжелателни мами около мен, които даваха безценни съвети да спя заедно с бебето и как първите месеци са най-хубавите, виждаш ли бебетата тогава само спят и ядат... Направо ме вбесяваха. След това коликите ни спряха на 2 месеца и 8 дни изведнъж и Мия сякаш стана съвършено различно бебе. Дотогава не знаех на кой свят съм, но даже не съм съзнавала колко съм уморена. това се разбира впоследствие. В интерес на истината аз безсънни нощи с нея почти не съм имала, за щастие, най-много 2-3 нощи за 10 месеца, но и нощният сън не може да компенсира дневната умора. Ако има кой да ви помага, приемете помощта, почивайте си вечер с хубава музика, филм или просто приятната компания на татковците.
<br />[link=http:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #42 -: Март 21, 2007, 18:17:05 pm »
Оги, това е дерматит - и ние го имаме. Разпростря се по лицето, ушичките и раменцата. Мажа я с Atoderm PP на Биодерма и се оправи за 3 дни! Възможно е да е алергична реакция към нещо, но не е задължително!
Да, и педиатърът каза, че е атопичен дерматит. Днес ходих до аптеката, но се оказа, че Мустела нямат тоалетно мляко и сега се чудя с какво да я мажа? Твоето мазило лекарката ли ти го препоръча? И по принцип с каква козметика мажеш бебето?
Морковче, и нашето частно педи ни прати при Д-р Драганов. Имаме час чак за 12 април. Иначе аз слагам Викито да лежи на една страна, като ги редувам. Но вече мацката се обръща сама по гръб и си върти главата ту на едната, ту на другата страна, но почти не съм я засичала да е право на горе.
За умората, мацки, не ми се говори... :( Последната нощ, в която съм спала е тази преди да родя. След изписването се разболях и няколко дни бях с 39.5 температура. Умори ме. После свекървата като каза "НЕ, не трябва да яде през нощта...само водичка". Да, ама врабчето като зареве към 3 часа през нощта и не млъкваше до 6. Аз дежура и само пъхам биберона, а тя го плюе демонстративно. И така си търкахме нервите 1 седмица и двете педита казаха да й даваме да яде, за да не стане нервна и ние да поспим. От тогава дете се успокои и сега, вече почти на 2 месеца, сама си измести яденето. Та сега успявам да поспя 5-6 часа с прекъсване за едно ядене в 5 сутринта. Но всех да забравям. Времето не стига за нищо и ти като си уморен още повече се омотваш. Таткото е решил да ме изтормози до дупка и отказва да помага, щото МАМА е казала "аз навремето сама си гледах детето и имах време за всичко-да си сготвя, да си изпера, да си гледам дедето, хем съм прала на ръка...а вие сега имате перални...." И той даже предупреждава моята майка да не ми помага, като идем при тях лятото. 8O "Тя, Оги, вече почти се справя сама" се хвали Господина...ама никой не пита Оги какви усилия полага и, че в един момент ще "изключи". Ама не ми се говори, че паля мотора вече :x Затова Оги на хубавото време си пали гумите с количката навън и си почива :P 

 

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #43 -: Март 21, 2007, 18:44:28 pm »
Днес ходих до аптеката, но се оказа, че Мустела нямат тоалетно мляко и сега се чудя с какво да я мажа?

как да нямат тоалетно мляко Мустела? имат, разбира се. имат хидратиращо мляко за тяло, хидратиращ крем за лице, имат серия Стелатопия за атопичен дерматит, която включва крем за тяло и лице, продукти за къпане.
разгледай продуктите им тук:
http://www.mustela.com/index.htm

много аптекари са с твърде негъвкав мозък и реагират само на ключови думи. ако на етикета не пише точно думата, която са чули - не реагират. отдавна не разчитам на аптекари да ми препоръчват козметика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #44 -: Март 21, 2007, 18:58:42 pm »
Оги мойто мъж работи до вносителите на Мустела и имам доста инфо за тях.Има една серия, който е  дермо-въстановяваща казва се Stelatria това кремче е за раздразненията по личицето.също много ми похвалиха при обрив от пелени Stelactiv, има и за крусти.Най-добре да си вземеш един каталог и разбира се да се комсултираш с педиатърът.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #45 -: Март 21, 2007, 19:42:29 pm »
Джами, hiborg, златни сте! :bighug: Тъй като нямах време да прочета в каталогчето, реших направо да питам в аптеката. И аз се зачудих.....ама..... :balk_149:

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #46 -: Март 21, 2007, 20:02:20 pm »
Момичета, кога най-рано се появявят коликите? Ние сме на 10 дни? Възможно ли е? Доста страда от снощи и свива крачета...А педиатър ще дойде едва утре - другиден!!! Помогнете :(
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #47 -: Март 21, 2007, 21:13:12 pm »
Дени, за съжаление е възможно. ние получихме колики на 7 ден! :( започвай Саб Симплекс или Еспумизан. и топличко на коремчето. много е неприятно, но помни - това е период, ще премине!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #48 -: Март 21, 2007, 21:49:56 pm »
А някой ползвал ли е Infacol за коликите?...
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #49 -: Март 21, 2007, 22:00:51 pm »
да аз :)
но Деси нямаше колики, така че незнам дали капките са помогнали или просто си е нямала.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #50 -: Март 21, 2007, 22:17:35 pm »
и аз съм ползвала Инфакол. Марти също нямаше много колики - не мога да кажа дали поради или въпреки Инфакола. когато си имаше кризи - имаше си ги и нищо не помагаше.
не вярвам в чудодейното действие на Инфакола, защото съставката му е същата, като на Саб Симплекс и Еспумизан.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #51 -: Март 21, 2007, 23:00:58 pm »
За Инфакол-а ... не са магически. Ние имахме сериозни колики и все още имаме кризи и кризички. Пробвах Овол, Еспумизан, Инфакол - всичките са с една и съща съставка. След първите две бях скептик по отношение на Инфакол-а и до сега мисля, че всички те вършат една и съща работа. В един момент установих, че Инфакол-а при нас действа най-добре като го давам точно преди ядене. Но пак казвам не е магически - като си имахме силна криза нищо не ни спасяваше.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #52 -: Март 21, 2007, 23:22:04 pm »
За коликите,тъкмо бяха спряли кризите и послушах педиатърът,та взех 1 кутия фризовом,защото бебка много повръща.Е,това ми беше най-голямата грешка.Коликите се върнаха с нова сила,отделно се запече,спря да суче.Сега,обаче съм много горда със себе си,спрях гадния фризовом,докато имам кърма,ще давам.Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ.
Оги,ти кърмиш ли бебка?Как се справяте?
Поздрави :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #53 -: Март 21, 2007, 23:35:43 pm »
Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ.

брехт, моркове...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #54 -: Март 21, 2007, 23:55:30 pm »
Искам да ви попитам - случайно някоя от вас да има идея при ваксинирането кога и как се ваксинира с ваксина за Менингококи? Изобщо не съм наясно така ли се пише :( Днес ни поставиха поредните ваксини. За шарки+заушка и тази. Каква реакция към нея мога да очаквам? Малкия цяла вечер кашля и се дави. Освен това и повръща. Казаха ми, че евентуално може да има реакция към ваксината изразена в проява на температура, но чак след 7ия ден, а той я вдигна още днес след ваксината. Тази кашлица и повръщането от какво може да са?
П.С. Да попитам - ако имате желание може да направим тема за ваксините. Доста трудно се следи тази част, а и така като е на едно място, по-лесно ще се намери информация.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #55 -: Март 21, 2007, 23:59:21 pm »
Ултра, кръвното си последно кога си го мерила? Да е много ниско? Хемоглобинът, за който си писала, че си имала проблеми около раждането, как е? Разбирам умора, ама причерняване! Иди и ги провери тези неща! Може да е анемия...

Лека седмица на всички! Здрави жени, здрави забременявания, здрави бременности, здрави бебета и здрави майки!

Мари
Alexandra
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #56 -: Март 22, 2007, 00:05:12 am »
...Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ....:lol:

Че ние с Юлето вече почти 8 месеца така се храним... 8O
А с Фризовома и аз имам горчив опит от времето на коликите.


*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #57 -: Март 22, 2007, 00:43:46 am »
Искам да ви попитам - случайно някоя от вас да има идея при ваксинирането кога и как се ваксинира с ваксина за Менингококи?
Знам че е след навършване на годинка, но нямам идея за реакциите. Четох м мамата, че много майки я отлагат за след навършени 15 месеца че и повече, но реших че ми е далече и не се задълбочих.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #58 -: Март 22, 2007, 00:46:28 am »
Мерси, Клиа! На мен тук ми е доста трудно да отлагам ваксина. Трябва да имам някаква сериозна причина или да е болен, за да не я направим. Уж не би трябвало да има някакви реакции, ама знам ли.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #59 -: Март 22, 2007, 09:51:26 am »
Вчера посетихме лекар, много се притесних, че е неспокойно това моето дете. Налепа в устата не може да се каже категорично, че е млечница, но доктора изписа Дактарин да мажа езичето, дано мине бързо. Каза, че понякога такъв налеп е болезнен и за това може да плачка. Да ама сега друг зор- от вчера сутринта не съм сменяла наакан памперс, само пишка, а иначе отделя газове като за световно. Ще я почакам и днес та накрая може и с термометъра да действам. Защо така, при условие, че точно вчера освен кърма и това кремче нищо не съм й слагала в устата  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #60 -: Март 22, 2007, 10:02:56 am »
Мини, не се притеснявай за акането, до 3 дни не е проблем, може да усвоява всичко и затова да не е акала от вчера. Прави й масасче на корема, лекичко в посока на часовниковата стрелка.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #61 -: Март 22, 2007, 10:17:00 am »
Mini, както и Стефи ти е казала все още нямате проблем, особено щом не си забелязала детето да се напъва и да не може да се изходи. Не прибягвай до термометъра освен ако не е много наложително, защото малката може да привикне към тази процедура.


Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #62 -: Март 22, 2007, 10:18:06 am »
И ние сме на фризовом и с колики на нова сметка... ама какво да правя, като не иска да яде друго АМ?
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #63 -: Март 22, 2007, 10:34:07 am »
Ох, благодаря ви за съветите, сигурно повечето от вас са били шашнати от най- малкото нещо, ама като се стремим да им оигурим все най- доброто. За сега няма да прибягвам тогава към този метод.
Иначе забравих да се похваля, че за 6 дни Стефи е качила още 300 грама, което е супер- значи кърмата стига и е хранителна за сега.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #64 -: Март 22, 2007, 11:04:22 am »
Мини, бебе, което е на кърма, може да не ака в продължение на 5-6 дни. Това означава, че я усвоява изцяло - така че нямаш повод за притеснения. Ползването на термометър не се препоръчва, защото можеш да причиниш някакво нараняване и тогава ще се видиш в чудо!
А бебето може да е неспокойно просто защото си е такова по темперамент. Първият месец спят, но после започват постепенно да опознават света около тях и да будуват повече време. Според мен нямаш повод за притеснения.
Ако е болезнен налепа тя ще откаже да се храни.
Гане, идеята за темата за ваксините е супер, но имунизационният бг календар не се ли различава от вашия все още?
Морковче, една моя приятелка храни с кърма и АМ до 10 месеца, така че...
За кризите при колики - качвате бебето в кола и го возите. Действа им успокояващо. Освен всички други начини.
Оги, за Мустела няма да съжаляваш. Наистина е много добра козметика.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #65 -: Март 22, 2007, 11:22:18 am »
Fussii, честита месечинка на Никола. Да расте здраво и щастливо дете.
Ganka, малко инфо за ваксините и в частност тази срещу менингококова инфекция.
http://www.vaxini-bg.com/index.php?show_category=1&show_subcategory=12


*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #66 -: Март 22, 2007, 11:54:28 am »
Фусиндо, честито ти мини рожденик :D

Мини, за наддаването също не се притеснявай, не е задължително да наддава равномерно, затова детето се мери веднъж месечно, защото една седмица поже да наддаде 100 гр. другата 300 гр. :)

Моето слонче пак е наддало 560 гр. и докторката каза, че е малко множко :?
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #67 -: Март 22, 2007, 13:00:32 pm »
Здравейте мами,
аz пак с моите въпроси. Вече два дена детето много се стряска когато иска да zаспи, буди се и zапочва да плаче. Докато zаспи нормално се мъчи по 30-40 минути. На какво може да се дължи и аz мога ли да и помогна? Милвам я, тя се унася и пак подскача  :(.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #68 -: Март 22, 2007, 13:30:06 pm »
В днешния брой на Моето дете има хубави приложения за развитието и заниманията на детето по месеци до 1 годинка.
Бяхме сутринта при педиатърката. Симеон е наддал 1 кило, оле! Бях се притеснила, че предния месец наддадохме само 150 гр, явно е било временно. Чета, че и при други бебета се случва в четвъртия месец. Обривите се оказаха атопичен дерматит, положението вече е много сериозно. Ще мажем 4-5 дни Елоком, а като поддържаща козметика взех на A-DERMA млякото. Чудесни отзиви чета за приложението й върху атопична, чувствителна и екстремно суха кожа. И двете са ни предписани. Олекнах с 40 лв, за себе си май нямаше да ги дам, а за Симеон не ми прави впечатление. Усещам как с течение на времето майчиното чувство придобива нови измерения...
За изследванията... Мари, ако знаеш откога го отлагам... Определено трябва да си обърна внимание. Ходих онзи ден при мойта джипка, щях да искам 2 направления и изследване. Пред мен имаше само едно момиче за заверка на документ за екскурзия, че няма въшки :lol: Реших, че си заслужава да почакам (бях с детето). На 50-тата минута, претъпкана чакалня и три тактични почуквания не издържах, издумках с юмрук по вратата, излезе разярена сестрата и й вдигнах скандал - вътре си седнали на приказка и се хилотят, отвън 3 бебета и още 10 възрастни опашка :x След като ги насметох, реших, че  ще си взема само най-важното направление и ще се прибирам. За другите ще ги тормозя след 1-ви и със сигурност без детето!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #69 -: Март 22, 2007, 13:48:04 pm »
Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ.
Оги,ти кърмиш ли бебка?Как се справяте?

Кърмя я, да. Изяжда по 30-40 до 50 мл. и после я дохранвам или с изцедена кърма или с АМ. Така, че има такова чудо като смесено хранене, ние сме така. :P Гимнастиката е голяма и ми отнема доста време едно хранене, но все още не мога да приема мисълта да я отбия от мен. Трябва ми време.

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #70 -: Март 22, 2007, 15:09:13 pm »
Гане, доколкото си спимням менингококова ваксина се слага след 18ия месец. И ние сме били на смесено хранене, само на кърма 3 седмици, след това до 3,5 месеца смесено. като накрая се цедях през 1 час и за цял ден събирах 15гр. общо количество, но го давах докато имаше. Направо имах чувството, че съм се сраснала с помпата :lol:
Коликите за съжаление могат да почнат много рано - при нас от изписването от болницата на 10ия ден се почна. По едно време бях стигнала дотам, че не ядях почти нищо, защото си мислех, че  моето мляко е причината за ужасните колики. Сменихме няколко вида капки, чайчета и аз пиех някакви хомеопатични таблетки и мога смело да кажа, че сешуарът свърши най-много работа. В началото ни помагаха бебинос, но за кракто. Накрая използвахме комбинирано 2 вида капки. При по-леките кризи затоплянето на коремчето със сешуара и успокоението от звука действаха, при свирепите кризи и това не помагаше. Мога само да ви успокоя, че коликите спират изведнъж - при нас точно на 2м. и 8 дни спряха
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #71 -: Март 22, 2007, 15:12:41 pm »
Здравейте мацки,
Аз поизчезнах от хоризонта, ама се опитвам със сетни сили да наваксам и да Ви изчета, че Вие с това писане сте световни.
Ние сме ОК.Тази седмица ще бием втори пентаксим и дано и понесе добре.Мерихме се последмо преди седмица и сме наддали малко /беше към 7100 сега сигурно е и повече вече/, но аз не се учудвам при това лазене, което прави и това махане по цял ден.
Опитвам се максимално да сме на разходка, но това в комбинация с домакинските задължения ми дойде до края вече.Вечер съм като пън.Отсека ли се не мога да помръдна, а и как да стане при ставане всеки ден в 5 часа и цял ден тичане с похапване, ако има случайно време.
Някой по-напред в темата беше писал, че е плеши.Е, ставаме две и мойто теме вече яко свети и направо не знам.Сега взех едни витамини на Фито и дано този гаден косаопад спре, че скоро ще съм за перука и то без майтап.Поради тая причина ми е доста криво и вчера се офъках яко късо, че дано косата ми се оправи, но направо ми се ревеше във фризьорския салон като всички ме зяпаха съчувствено.Гадост!
Най-хубавото нещо през изминалите дни е, че хич не се занимавам с тъпата педиатърка и всякакви доктори,ама скоро ще се наложи пак да подкарам с ходене и изследвания, че нещо и аз като Ултра сдавам габажа.Вие ми се свят няколко пъти почти припаднах, добре, че не носех бебето тогава.Освен всичко друго ме хацна нещо като дископатийка и е нещо страшно.Не мога да се наведа, а като седна едва ставам, ама нали нямам помощници стискам зъби и карам напред,а до кога не се знае.Лявата ми чупена отдсавна ръка също блокира и съм просто като някоя баба.Не ми се мисли как ще е на старини.
Е, оплаках се! :lol:ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ май ми поолекна, а сега изчезвам, че пак сме будни и искаме внимание.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #72 -: Март 22, 2007, 17:15:26 pm »
И ние сме на това чудо смесено хранене вече...
От мен суче по около 50гр ( теглим се преди и след ядене)
и после давам АМ 30гр. Да ви питам - как давате или сте давали
добавката? Педиатърката не дава с шише, държи да се мъча с лъжичка,
за да не се отбие. Е наистина се мъчих, но накрая минах на шишето :(
Иначе, както се кърмим на 2 1/2ч., става следното - 40мин кърмене,40мин за да
дам 30гр добавка с лъжичка, тя се дърпа, изнервя, плюе и половината изтича, после 20мин носене на ръце, защото иначе връща, после 30мин цедене с голям зор и ...направо идва времето за следващото ядене...
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #73 -: Март 22, 2007, 17:30:26 pm »
Цвете, не се мъчи с лъжичка, избери си хубаво и удобно шише и си давай спокойно кърмата с него.Малко е вероятно да се отбие от това.Не мъчи себе си и бебе.
Защо се кърмите 40 мин, повече от 25 не е нужно, гълтат много въздух бебетата.оригвай и по средата на яденото, помага да не се повръща.

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #74 -: Март 22, 2007, 18:23:54 pm »

Защо се кърмите 40 мин, повече от 25 не е нужно, гълтат много въздух бебетата.оригвай и по средата на яденото, помага да не се повръща.

Ми щото сме лениви - сучем, дремем, сучем, дремем...
А иначе я вдигам да се оригва и по време на храненето,
но понякога не я чувам, въпреки че я изчаквам доста.
И аз мисля да ги прекратя тези опити с лъжичката.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #75 -: Март 22, 2007, 20:48:50 pm »
Мацки ред ни е да почерпим - ставаме на четвърт годинка :-)

Цветенце слушай Ема и си додавай кърмата с шише - ако има установени навици за сучене това няма да повлияе.
Мини - до 7 дни е нормално да не ака бебе което само на кърма стига когато ака консистенцията да е нормалната - и още нещо - броиш поне 6 добре напикани памперса на ден за да си сигурна, че се храни добре и няма да се обезводни. Последното само ако имаш някакви съмнения за количествата които поема - но при положение че качва за по-малко от седмица 300 грама няма защо да се притесняваш.
Гане как сте след ваксината?
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #76 -: Март 22, 2007, 21:13:37 pm »
Ух много сте мили. Благодаря за пожеланията.
На другите празнуващи бебоци също много здраве и кикот пожелаваме ние от нашата банда.

Днес надявам се приключиха нашите неволи, които започнаха от петък миналата седмица. Слава богу детенцето ми е здраво като камъче, само дето майка му нещо сдаде багажа  :lol:. Днес ми е първия ден, в който почти пак съм си аз  :lol:. За капак днес имахме и проверка от социалните служби. Мина чудесно, Никито си показа всички номера, дето си ги може - от "бадя ба дяба", през плюене и бръмчене, до опити за изправяне сам и пълзене. Въобще като на матура беше  :lol:

поздрави и целуфффки на всички. Ама много сте мили, ей!
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #77 -: Март 22, 2007, 21:26:10 pm »
Фуси много съм застреляна ... да не видя че си имаш хубаво повод за празнуване - Честита Ви месечинка или три-четвърти годинка :-)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #78 -: Март 22, 2007, 22:04:35 pm »
ооооо, честити месечинки на бебоците :D
щото се оплакваме нещо, да кажа!!! току-що прочетох в 3 брой на Моето дете, че депресиите на мамите може да са от анемия! беж да се види хемоглобина!
аз само чакам събота да станем на 6 месеца да се соанираме малко, щото мънинкия е като Джон Ленън :lol: то хубаво, щото предизвиква сензация навсякъде с тая косичка, ама малко прекалено идва вече. та ще си мерим прическите скоро хехе
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #79 -: Март 22, 2007, 22:19:40 pm »
Ман, дайте малко насам, че Никола е още като  Фантомас  :lol: :lol: в тиквата.

И  повече няяяямаааааааааааа  :balk_144: :balk_145: :balk_146: да чета други форумиииииии. Тав е пълно с ходещи и говорещи гении на по 9 месеца. А ние само едното "ба дяба дяба"  :( и пълзенето ... еееееееххххх
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #80 -: Март 22, 2007, 22:29:43 pm »
аааааа, не, з...и ги тия. то и аз бях истерясала миналата седмица. тва е луда работа бе. зор да проходи, да забравим на кво се седи :lol: децата са много мъдри, те знаят много добре кога какво искат и могат. ние да си опичаме акъла да ги усещаме и разбираме :balk_602:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #81 -: Март 22, 2007, 23:16:14 pm »
аз понякога тайничко си мечтая за първите бебешки месеци, когато кротичко се ядеше и се спеше. е, малко колики, ама сега ми се струва по-лесно за овладяване, отколкото изкуството да забавляваш в продължение на 4 часа един 9-месечен карапуз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #82 -: Март 22, 2007, 23:52:31 pm »
На мен никой не ми вярва, че първите 4 месеца ми беше много, много леко, бебетата само спяха и ядяха, глас не се чуваше, нито колики, нищо...но като почна 5 месец, да видиш зор :)

А нашия батко също проходи на девет месеца  :D, то затова и сега, ако му разрешаваме, няма и да се прибира...


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #83 -: Март 23, 2007, 00:24:13 am »
Ема, сега забелязах, че разликата във възрастта на баткото и дребосъчетата е точно 16 години и един ден - много рождени дни ще ви се събират накуп май :-)
Започвам да се плаша какво ли ни чака след месец  8O
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #84 -: Март 23, 2007, 00:28:16 am »
Ема, Дони, аз и мъжа ми в парка. след поредния нервен ден на Криси, виждайки майка с близнаци изтърсих фундаментална реплика: Ау, близнаци! Майката е жива и дори изглежда добре! :youwoman:
за мен е истинска загадка как се справяте. тук не мога да се оплаквам.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #85 -: Март 23, 2007, 01:16:46 am »
Ето ме и мен в седмичната тема.
Най-прекрасни пожелания на всички, които са имали поводи за празнуване през времето, когато не съм писала!
Имам много да наваксвам с четенето – виждам, че има много нововъведения във форума.
В свое оправдание за отсъствието си ще кажа, че наистина доста неща ми се стовариха върху главата. И още не мога напълно да си поема въздух, но му се вижда краят. Поне се надявам! Една от случките започна с желание да отидем на театър, но завърши със счупен автомобил и гостуване у свекърва ми. Друга случка беше свързана с желанието ми да уредя документите за пенсиониране на майка си и, за щастие, приключи след няколкоседмично обикаляне по съответните инстанции. Трета случка започна с желание за нов гардероб-ниша, но засега не е приключила. Мога да продължа с още случки, като например заравянето ми в счетоводни документации, но ще спра вече.
Всъщност, най-интересното, което се случи, беше прощъпулникът на Стефко. Синът ми ще става зъболекар, както може би вече сте видели от аватарите ми! От десетките предмети, предоставени на неговото височайше внимание, Стефко си взе най-невзрачното от всички неща. Напук на баща му, който държеше целия лаптоп да е сложен и то в центъра на терена. Но, уви, Стефко предпочете четката за зъби. След което отиде да свири на електронното пиано. И му излезе прякорът „Коцето Калки”.
Ако на някого му се гледа, може да види как Стефко:
се опитва да ходи със стол;
играе на криеница;
се разхожда;
танцува и си мие зъбите.

Обещавам да съм вече постоянното присъствие тук! Защото много ми липсвахте!

А по последния обсъждан въпрос - много често се чудя и не мога да се начудя - как се справят майките на близнаци?!?! В моя род има близнаци и преди си позволявах да си помечтая да имам двечки едновременно, но, откакто родих Стефко, не съм си мечтала за това.

Целувки на бебоците!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #86 -: Март 23, 2007, 08:35:02 am »
Верди, много е сладък - да ти е жив и здрав! Той на колко беше?

За близваците - като малка мечтаех за близнаци след като прочетох Двойната лодхен, но там за периода, когато са били бебета не се описва / а те и не са били заедно!/, като родих Лора разбрах, че е много добре, че нямам близнаци! :)

Защо пак не съм получавала известия за тази тема - неразбирам?!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #87 -: Март 23, 2007, 09:10:35 am »
Verdi, добре се завърнала и повече никакви отсъствия!  :)
не знам защо усещам едно лееекинко разочарование от избора на Стефко? според мен е супер тарикатски - един млад, готин и оперен стоматолог, ехееее - мечта и половина. е, малко ще имаш навалица от кандидатки в двора, но ние, бъдещите свекърви, от млади знаем как се процедира ;)

ние вчера сложихме НАЙ-ПОСЛЕ втората доза Пентаксим. след близо месец и половина опити да стигнем до заветната цел.

Вени, в Двойната Лотхен има разказ за бебешкия им период - точно понеже са ревяли нон-стоп, таткото-музикант започнал все по-често да бяга от семейното гнездо да твори на спокойствие и накрая се стигнало до развода с майката, като си поделили близнаците. любима книжка, изобщо, както всичко на Ерих Кестнер.

в тази връзка - почнахте ли да събирате библиотека с книжки за малчовците? моите стари книжки, колкото са оцелели, са в твърде, хм, "употребяван" вид. сърбят ме ръчичките да му накупя от тия новите поредици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #88 -: Март 23, 2007, 09:49:27 am »
Ема, Дони, аз и мъжа ми в парка. след поредния нервен ден на Криси, виждайки майка с близнаци изтърсих фундаментална реплика: Ау, близнаци! Майката е жива и дори изглежда добре! :youwoman:
за мен е истинска загадка как се справяте. тук не мога да се оплаквам.

Ман, и аз съм жива, как изглеждам не знам, но вече за наесен с Александров съм се разбрали да правим Frozen embryo transfer :) Така, че съм в есенната група в асистираните :) Чувала съм, че разликата между едно и две деца да се гледат е голяма, но между 2 и 3 никаква.
Според мен баба знае 2 и 200. В началото беше много трудно, целодневно препускане, трябваше да се правят по няколко дейности едновременно, но оцелях де. След 3-6 месец вече нещата започнаха да се улесняват - дали от периода на възрастта, дали аз свикнах на натоварването или пък успях да си създам прилична организация на работата, но вече имам и доста повече време и за форума, и за някоя друга работа да си свърша моя. И напоследък ми помагат само за разходката, защото това сама не мога да направя все още.
Дай Боже всекиму в този форум изтощение и преумора от такива дейности !!!
« Последна редакция: Март 23, 2007, 10:26:23 am от cygnus »
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #89 -: Март 23, 2007, 09:51:59 am »
jam, събирай книжките :) Ама трябва да скриеш компютрите като му дойде времето за тази цел.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #90 -: Март 23, 2007, 09:52:33 am »
Поздравления, Сигнус, за смелостта! :lol:
Ами ако станат пет?!?!??! Хехехехехехехехехе
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #91 -: Март 23, 2007, 10:05:24 am »
Хехехе, Лали!
Джамка, явно това съм го забравила - навярно тогава не ми е направило впечетление -и нормално! Била съм на 12-13 някъде!
За книжките - аз имама съвсем детски от лора и доста за по-големи от мене, които чакат само някой да ги прочете - дано компютрите и филмите не затъмнят очарованието от прочита на една книга!
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #92 -: Март 23, 2007, 11:03:38 am »
Дони, наистина :youwoman:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #93 -: Март 23, 2007, 11:12:21 am »
в тази връзка - почнахте ли да събирате библиотека с книжки за малчовците? моите стари книжки, колкото са оцелели, са в твърде, хм, "употребяван" вид. сърбят ме ръчичките да му накупя от тия новите поредици.

всичките ми детски книжки са грижливо пренесени у дома и наредени :D и нови ще се купят, но я ми намери достоен наследник на Карлсон, Мечо Пух, Буратино... аз даже му чета детски стихчета, но интересът е много слаб, засега :D
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #94 -: Март 23, 2007, 11:25:57 am »
Честити месечинки на патерички на Деската, Марти, Ники, леко справяне с ваксината на Алекс и по-малко колики на мъничетата! За Инфакола - ние имахме силни колики, помагаше от дъжд на вятър. Общо взето, няма какво друго да се направи освен носене на самолетче, затопляне, гушкане и търпение. Силви, бързо справяне с болежките и пий витамини, сега е пролет, ти си явно много изтощена, може от това да се утежняват грижите с косата. Ултра, тебе ще те пляскаме, ако още малко си отложиш изследванията, на Симеон му трябва здрава майка. Наистина може умората да се провокира от анемия, аз така и не го качих до 120 този хемоглобин от раждането до сега и също на няколко пъти едва не припадах.  Сygnus, шапка ти свалям за ентусизма за още едно детенце. И много ще стискам палци наесен!

Ние днес сложихме последния пентаксим на Дани. Аз си бях направила списък какво да взема, ама кой да го погледне рано сутринта. Накрая се оказахме пред поликлиниката с все документи, но без ваксината, та направихме още един тур из софийските задръствания. Дано поне няма температури и много мрънкане.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #95 -: Март 23, 2007, 12:11:13 pm »
знаете ли какво е: Майчина солидарност!

да ти расте зъб, когато и на детето му растат :( б...и мъдреца дето 10 години не израстна. боли ме и ухото даже :balk_146:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #96 -: Март 23, 2007, 12:21:07 pm »
Man, абсолютно същото нещо ми се случи! Аз на 32г изобщо нямам мъдреци и взе зверски да ме боли венеца, като растеше третото зъбче на Дани. Даже отидох при зъболекаря си, той каза, че е подуто, но не вижда реално да расте зъб. Е, на Дани му проряза зъбчето, моята подутина спадна и не порастна мъдрец :) Но такива неща и друг път са ми се случвали - напр, той има пъпчица под окото и на мен ми се появява точно там.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #97 -: Март 23, 2007, 12:31:02 pm »
Cygnus, ще стискам палци за наесен. :youwoman: Възхищавам се на смелостта и ентусиазма ти.
Поздравления, Сигнус, за смелостта! :lol:
Ами ако станат пет?!?!??! Хехехехехехехехехе
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #98 -: Март 23, 2007, 12:33:49 pm »
Мислех че е само при мен. На 35 г съм и от 2 дена подлудявам от първи мъдрец.Боли ме венеца ,ухото и гърлото.Имам и подут лимфен възел.Не знаех,че толкова болят мъдреците.
  Сигнусче направо си невероятна  :youwoman:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #99 -: Март 23, 2007, 12:37:26 pm »
болят ми, аз до антибиотик съм стигала, защото вдигнах висока температура от едния :(
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #100 -: Март 23, 2007, 12:45:51 pm »
Сигнусче, браво!!! Аз нямам замразени, но догодина живот и здраве се нареждам на опашката при Александров за второ - трето (колкото даде Господ)Като си помисля колко странно ме гледат като го спомена, представям си при теб как е...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #101 -: Март 23, 2007, 12:56:11 pm »
ей не мога да ви насмогна бе, много сте активни :D
добре дошла на Верди :)
Донкееее, ти си моята гордост :D
И аз съм се амбицирала ама трябва да почакам до зимата, защото получх изрично предупреждение да чакам 2 г. за следващо секцио, че много ще ми се събере.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #102 -: Март 23, 2007, 13:04:15 pm »
Сygnus браво - радвам ти се от душа и сърце. Аз след раждането бях "готова" за второ, но след първите 2 седмици гледах стерео .. може би ми трябва още малко време пък ще видим по каква процедура ще е.
Момичета ... и на мен ми се активизира мъдреца ... ама дребното за сега не се е солидаризирало с майка си ... та се надявам да има малка пауза между коликите и зъбите.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #103 -: Март 23, 2007, 13:05:32 pm »
Поздрави на всички!

Бебка спи, яде, играе си - много щастлив период. Смятам следващата седмица да планирам захранването в една екселска таблица, че като дойде време да ми е по-лесно.

И аз като cygnus съм се уговорила с доктора за септември. "Сладоледчета" нямам, ще я почваме от а,б...

Тя седмицата свърши, освен да ви пожелая весели събота и неделя ("почивни дни" хич не върви, нали?!).
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #104 -: Март 23, 2007, 13:27:56 pm »
аз понякога тайничко си мечтая за първите бебешки месеци, когато кротичко се ядеше и се спеше.
Аз такова чудо не познавам:)) Нашият тати даже искаше да се хвърли от прозореца през първите 2 месеца, ама осъзна, че сме на първи етаж, та никакъв ефект нямаше да постигне. След това стана много по-приятно при нас. Мия стана едно спокойно и прекрасно бебе. Най-хубавият период за гледането й беше между 3 и 6 месеца, е и сега не мога да се оплача. Тя си има характер и ако се примириш с факта, че не можеш да я накараш да направи нещо ако не иска и я храниш своевременно, е много готина.
Поздравления на всички, които си мислят вече за следващото дете. Аз на този етап все още не мога да се оттърся от целия стрес след раждането и от всичко, с което ни наплашиха, ама при нас ситуацията и по-проблемна. Може би когато ми отпаднат притесненията около Мия, ще се замисля за второ...
Иначе ние си имаме детска библиотека и редовно си четем, даже вече си имаме и любими книжки. Бебка от малка много се забавлява докато й чета. Съчувствам на всички с мъдреците, това е ужасна болка. Оправяйте се по-бързо.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #105 -: Март 23, 2007, 13:51:00 pm »
Здравейте и от нас в края на седмицата :)

Честити месечинки на патерици и нови зъбчета, на най прекрасните малчовци и майки

Ние сме на вълна захранване. Събирам информация, консултирам се и така денят ми минава много бързо, а преди да родя ми се е струваше, че часовете за цяла вечност. :D
Ние изпробвахме всички познати и непознати капки със симектикон, пробвахме и капки на билкова основа, правих чайчета от семена на копър и анасон, правих загряващи масажчета, въртолетчета и каквото се сетите още, но ефект нулев. Майчета ако някое от бебчовците страда дълго време от колики, може и да се касе за лактозен дефицит като при нас  :( и досега се чудя дали всъщност сме имали колики или лактозата е била причина за нашите проблеми.
Книжки и аз се опитвам да намеря, но рядко имам време да излизам сама. Винаги съм с малчо, а щом вляза в някой магазин веднага се ококорваме и ревем.
И аз често изпадах в депресивни състояния, особено когато малкия плачеше неутешимо, а аз с нищо неможех да му помогна. Много съм щастлива, че д-р Бърди е сред нас и макар от разстояние винаги съвсем точно дава мнение и ценни за мен съвети.
В момента захранвам малкия мъж и оризовата каша като първа храна много му харесва. Тук чукам на дърво, да продължаваме все така. На моменти Тони се заиграва сам, което ме прави спокойна и доволна, но трябва да съм винаги в неговият кръгозор.
Започна да следи с поглед всяко мое движение, например като чистя става тих и кротък, абе душичка.
За второ за момента не смея и да си помислям. Първо да изгледам Антоан, а после ще му мисля живот и здраве. Винаги съм казвала, че от бебе до бебе има разлика. Например Мименцето на Дони е същата като мой Тони, щура и ревлива (извини ме Дони),а Миташки е пич и половина, спокоен и послушен. Ей такова бебче си пожелавам при друга евентуална моя бременност.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #106 -: Март 23, 2007, 14:07:56 pm »
Мдаа, отдавна се каня да разбия мита за това че момичетата се гледали МНОГО ПО-ЛЕСНО от момчетата. Докато бях бременна всеки ми викаше, аууу блазе ти момиченце, а сега да дойдат да ме видят и пак да ми завиждат :lol: Кво им е на момчетата, само едни пишки дето се забелват и това е, "голям зор".
Примери колкото щеш, Донкиния Митко, Симеон, брат ми, който е бил златно бебе и дете, за разлика от мен и т.н. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #107 -: Март 23, 2007, 14:23:19 pm »
стига ма, Стефанке, митове ще ми разбива. :)
да, разбий го, щото е мит, че бебетата са по калъп. е, само като прочете човек разказите на майките от тази тема за различни бебета на една и съща възраст и може да си направи извод колко много, много са различни те като поведение и характер.
разбира се, имат и адски много общи черти :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #108 -: Март 23, 2007, 14:34:08 pm »
Верди здравей и добре дошла отново.
Дони, много се радвам на желанието ти за още бебетата , това е страхотно

Аз приключих с децата , макар факторът да попита дали имам право на още опити, и аз наистина имам право на още един, който се покрива от застраховката, нямам желание за повече деца.Не беше лошо една дъщеричка, ама :)в другия живот.Годинките ми не са малко вече

Аз да се похваля, Антъни лази, като една малка буболечка е, много е смешен.А Боби се изправи вече, също голяма стъпка :)

Поздрави на всички, здрави нерви, спокойствие и добра организация - ключови думи при отглеждането на бебе/бебета

Стефи, от бебе до бебе наистина огромна разлика, аз с трима сина имам повече наблюдение, моите бебета са кротки/по принцип/, и баткото също не ми е правил проблеми, но моя приятелка има син, който е много трудно бебе, почти не спи, само плаче, много труден за гледане.А и виж Надето с Тони също....Вас женските майки ще ви питам в пуберитета, там е трудничко :)

целувки на всички бебоци

« Последна редакция: Март 23, 2007, 14:41:13 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #109 -: Март 23, 2007, 14:49:42 pm »
леле Сигнус, много си смела. Поздравления. И аз имам един замразен на склад, но никак не се чувствам готова за още едно. :? :? :? Така съм влюбена в Александър, че не мога да си представя да отделя същото внимание на другото бебе. Ако се получи де.
И като вземеш предвид, че Алксандър е едно изключително кротко бебе(понякога даже скучаех, като спеше).
 Стискам палци. :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #110 -: Март 23, 2007, 14:51:49 pm »
хехе, то моето в побертета ще е захлюпено като татко си и ще дреме само пред компа :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #111 -: Март 23, 2007, 15:09:25 pm »
хехе, то моето в побертета ще е захлюпено като татко си и ще дреме само пред компа :lol:
хи хи хи вервай си  :lol:

Кво им е на момчетата, само едни пишки дето се забелват и това е, "голям зор".
Хех аз и това не правя  :D
« Последна редакция: Март 23, 2007, 15:11:43 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #112 -: Март 23, 2007, 15:18:58 pm »
Ново двайсе! Да не съм загрявала водата за АМ в микровълнова, щото канцерогенна ставала... Няква приятелка на съседка на майка ми (физичка иначе!)... Все ще се намери кой да ми развали спокойствието. Не подкрепяте подобни твърдения, нали?!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #113 -: Март 23, 2007, 15:22:25 pm »
ми аз вода не загрявам, ама снаха ми само в микроейвето преваряше вода за племенницата ми. Ей го детето е на почти 6 г. вече, да ми е жива и здрава :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #114 -: Март 23, 2007, 15:24:15 pm »
Кво им е на момчетата, само едни пишки дето се забелват и това е, "голям зор".
Хех аз и това не правя  :D
И много правилно!

Така съм влюбена в Александър, че не мога да си представя да отделя същото внимание на другото бебе.
И на мен това ми е основният проблем! Не мога да си представя, че ще пренебрегвам Стефко, заради друго бебе!

Иначе когато родих, мислех сега през април да правим сестричка, ама май ще оставя за април догодина!
А на Cygnus и аз й свалям шапка! :youwoman:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #115 -: Март 23, 2007, 15:53:54 pm »
Ново двайсе! Да не съм загрявала водата за АМ в микровълнова, щото канцерогенна ставала... Няква приятелка на съседка на майка ми (физичка иначе!)... Все ще се намери кой да ми развали спокойствието. Не подкрепяте подобни твърдения, нали?!

Знам само, че не бива да се загрява водата в поликарбонатното шише - в стъкло или порцелан може!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #116 -: Март 23, 2007, 16:01:19 pm »
Ново двайсе! Да не съм загрявала водата за АМ в микровълнова, щото канцерогенна ставала... Няква приятелка на съседка на майка ми (физичка иначе!)... Все ще се намери кой да ми развали спокойствието. Не подкрепяте подобни твърдения, нали?!

напротив, подкрепяме. скоро в една тема говорихме за микровелето. гадно е и съсипва всички съставки.

за ревността към детето. моите родители са ме оставили самичка, защото не можели да си представят да обичат друго дете. винаги ми е липсвало братче или сестричка. много ми беше самотно понякога :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #117 -: Март 23, 2007, 16:04:37 pm »
Знам само, че не бива да се загрява водата в поликарбонатното шише - в стъкло или порцелан може!

и тази информация е малко митологична. та нали МОЖЕ поликарбонатното шише (всички пластмасови шишета за бебета са такива) да се стерилизира в микровълнова? защо да не може да се загрява тогава вода в него?

за микровелето - аз не съм попадала на научни доказателства, че съсипва някакви съставки във водата. Ман, ако си срещнала такива - дай линк да прочетем?

за "пренебрегването" - Нина и Верди, вие имате ли братя и сестри? :)
мислите ли, че родителите с повече от 1 дете задължително трябва да пренебрегват едното за сметка на другото? :) защо така?
« Последна редакция: Март 23, 2007, 16:06:50 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #118 -: Март 23, 2007, 16:18:02 pm »
Така съм влюбена в Александър, че не мога да си представя да отделя същото внимание на другото бебе.
И на мен това ми е основният проблем! Не мога да си представя, че ще пренебрегвам Стефко, заради друго бебе!

Интересно! Аз пък това чувство не мога да го разбера. Толкова много искам да имам две, че и три деца. И на майка ми съм досаждала с осъдителни въпроси защо не ми е родила и сестра, а само брат.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #119 -: Март 23, 2007, 16:28:36 pm »
Абе и аз си мисля, че това пък чак как ще обичам друго дете колкото Деси е много пресилено, ами разбира се че ще обичам, дай боже да имам :D
Когато бях малка дразнех мама, че обича повече брат ми, а тя все ми казваше - като имаш свои деца тогава ще те питам кое от двете обичаш повече :)
Боровинчо, а аз исках да ми родят по-малко братче, защото брат ми като ме биеше аз да бия него, ама задължително трябваше да е братче :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #120 -: Март 23, 2007, 17:10:44 pm »
Боровинчо, а аз исках да ми родят по-малко братче, защото брат ми като ме биеше аз да бия него, ама задължително трябваше да е братче :lol:
Стефи, ще ме умориш :)
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #121 -: Март 23, 2007, 17:12:46 pm »
Абе родителите винаги обичат децата си, но опредлено имат пресантимант към едно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #122 -: Март 23, 2007, 17:18:15 pm »
Ред ни е днес да почерпим.Ставаме на цели 5 месеца.Как мина това време направо не знам.
Честити месечинки и на всичките други бебчовци!Честити първи зъбчета и крачки!
Хей, мами,каква е тая Ваша солидарност с мъдредците?Дано не ме споходи и мен, че и моите до сега не са се появили, а точно на тоя етап само това ми трябва.
Дони,  :youwoman: не знам как успяваш с две.Аз с едно, макар и кротко нещо не мога да се оправя с всичко, което съм си поставила за цел, а какви велики планове си правехххххххххххх :D.За второ май ще набера смелост доста по-натам,като малката може да ходи и поне да е малко самостоятелна,но само като се сетя за инжекциите през цялата бременност и всичкия страх дето го избрах направо ме побиват тръпки.Но знае ли човек, може пък да ме върхлети някоя друга мисъл или живота да реши да ме изненада приятно.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #123 -: Март 23, 2007, 17:21:39 pm »
Абе родителите винаги обичат децата си, но опредлено имат пресантимант към едно.
Наде, няма такова нещо. Теб кой пръст на ръката те боли повече като се убодеш - палеца или показалеца?
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #124 -: Март 23, 2007, 17:39:43 pm »
Днес  в сутрешния блок на Нова говориха за микровълните от моб.апарати и стана дума за микровълновите печки. Специалистът който бяха поканили каза, че няма никаква разлика в качеството на водата, спрямо това как я затопляш. Т.е. дали я топлиш на котлоно или в микровълновата, разлика няма.
Интересното беше как са опекли яйце м/у два мобилни тел., така е внимавайте колко приказвате, та да не ви се опекат сивите клетки :lol: Майтапа на страна но казаха, когато набира да не се слага тел. на ухота, а да се изчака да позвъни. 
« Последна редакция: Март 23, 2007, 17:50:41 pm от Cvetelina »
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #125 -: Март 23, 2007, 17:46:22 pm »
Абе родителите винаги обичат децата си, но опредлено имат пресантимант към едно.
Наде, няма такова нещо. Теб кой пръст на ръката те боли повече като се убодеш - палеца или показалеца?

Абе Дони ти си от изключенията  :D но определено съм забелязала това. Нямам поглед при близнаците как е, обаче това неозначава, че родителите обичат по малко едното дете за сметка на другото, просто към едното имат повече симпатия.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 17:48:19 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #126 -: Март 23, 2007, 17:54:53 pm »
Не, изобщо нямам предвид себе си, гледам как сме със сестра ми - никаква разлика не откривам в отношението към мен и нея. Е вярно, аз съм отнасяла повечето наказания и шамари щото съм била по-голяма, ама и по-палава естествено.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #127 -: Март 23, 2007, 17:58:54 pm »
Абе и аз много бой ядах, защото бях хипер палава, но като че ли баща ми имаше повечко към мен симпатия именно затова, нищо че ядях пердах от него на почивки.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #128 -: Март 23, 2007, 18:01:35 pm »
Щото си по-малка затова. Питай сестра си какво мисли?  :)
Освен това при второто дете положението много по-либерално. Познай дали аз можех да бръмча до 12 и по-късно по дискотеките като ученичка, както вие ходехте със сестра ми и сие. Или пък да пуша пред нашите и т. н.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 18:03:59 pm от cygnus »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #129 -: Март 23, 2007, 18:01:59 pm »
е, на водата определено и е все едно как ще я притоплиш :D
ами, джам, откъде знам, че са вредни. на доста места съм чела, за канцерогенните свойства и затова, че разрушава веществата в храните. ама научно ако го препиша няма да го разберем. аз още преди години изхвърлих това нещо.
защо например, пластмасови неща не трябва да се слагат вътре? дето пластмасата има живот 1000 години. стопява я. а я си представи какво се случва с крехките витамини и микроелементи.
то и при другите методи на обработка може да се унищожават, но принципа на затопляне има решаваща роля.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #130 -: Март 23, 2007, 18:13:01 pm »
Я каква темичка се е zаформила  :lol:. Сигнус, Шапка ти свалям. Аz оЩе не съм успяла една ноЩ да се наспя като хората, камо ли да си помисля zа друо. Естествено има деца и деца. Ще стискаме палци и Ще се радваме на положителни тестове  :D.

Относно микровълновите, единствената препоръка да не се топли в нея беШе обяснена с факта, че не zагрява еднакво навсякъде и има опасност от иzгаряне. Тоест винаги преди да се даде храната, да се раzбърка хубаво и да се опита.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #131 -: Март 23, 2007, 18:35:29 pm »
Цвети, мерси за инфото за мобилните телефони - доста ценно!

За пренебрегването - има го, особено при нашата разлика! Все пак Лора се оправя сама и е независима в някои отношения! Затова я оставям за много от нещата си да се грижи сама! Тя и от преди го правеше, де, но сега съвсем! Но по-малкото някак те обсебва, неговата безпомощност те задължава някак да му обръщаш повече внимание! Незнам как би било при по-малка разлика.

Но това не означава, че я обичам по-малко, разбира се!
Матей - 1.04.2006 г
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #132 -: Март 23, 2007, 18:43:02 pm »
сигнус, ще ти стискам много палци.
и аз съм обещала на мъжо, че ако се класираме за 1 ще имаме непременно 3
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #133 -: Март 23, 2007, 18:58:54 pm »
сигнус, ще ти стискам много палци.
и аз съм обещала на мъжо, че ако се класираме за 1 ще имаме непременно 3
Дай Боже!

Лили, май няма да спечеля преговорите с мъжкото за срещата утре и ще се отложи за април да дойда ... Много ми се искаше утре да се видим.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 19:01:01 pm от cygnus »
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #134 -: Март 23, 2007, 19:01:45 pm »
мдаа, голям кеф е да си по-малък, никой не ми обръщаше внимание, самоотглеждах се :lol: :lol:
голям кеф, само дето за всичко бях виновна аз, въпреки че съм по-малка, все на мен се караха - не дразни брат си, не се заяждай с него ..., а това че ме биеше на почивки никой не забелязваше :P
ама нищо, по-хубаво е да си по-малкия :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #135 -: Март 23, 2007, 19:07:17 pm »
мдаа, голям кеф е да си по-малък, никой не ми обръщаше внимание, самоотглеждах се :lol: :lol:
голям кеф, само дето за всичко бях виновна аз, въпреки че съм по-малка, все на мен се караха - не дразни брат си, не се заяждай с него ..., а това че ме биеше на почивки никой не забелязваше :P
ама нищо, по-хубаво е да си по-малкия :D

Хе хе хе Чеф същата итория бяхме и ние само, че аз имам по голяма сестра ( 1.3 г. разлика). Твърде сме различни и по характер и по визия, нищо че сме почти набори. Аз на 6 г. тежах 16.5 кг., а тя на 1 годинка 14 кг. смятай какви тупаници падаха. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #136 -: Март 23, 2007, 19:28:35 pm »
Лили, май няма да спечеля преговорите с мъжкото за срещата утре и ще се отложи за април да дойда ... Много ми се искаше утре да се видим.

бе ти продължавай да преговаряш...имаш още време до утре :D
и аз много искам
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #137 -: Март 23, 2007, 19:29:58 pm »
като говорим за подходи към децата:

Меморандум на едно дете

Аз ви обичам - обичайте ме и вие!



· Не ме разглезвайте. Зная много добре, че не мога да получа всичко. Аз само ви изпитвам.
· Не се страхувайте да сте строги с мен. Аз го предпочитам. Това ще ми позволи да разбера къде ми е мястото.
· Не ме насилвайте - това ще ме научи, че силата е всичко. Аз ще откликна по-лесно, ако ме убеждавате.
· Не бъдете непоследователни. Това ме обърква.
· Не ми обещавайте, ако не сте в състояние да изпълните обещанието си. Това ще ме накара да не ви вярвам.
· Не се връзвайте на моите предизвикателства, когато ви кажа или направя нещо, което може да ви разстрои. След това аз ще се опитвам да извоювам още по-големи "победи".
· Не се разстройвайте много, когато ви кажа, че ви мразя. Аз не искам да кажа това, а само да ви накарам да съжалявате за онова, което сте сторили.
· Не ме карайте да се чувствам по-малък, отколкото съм. Аз ще го компенсирам, като почна да се държа като "важна клечка".
· Не вършете неща вместо мен, които мога да ги върша и сам. Това ще ме накара да се чувствам като бебе и може да продължа да ви използвам.
· Не обръщайте голямо внимание на "лошите ми навици". Това само ще ме насърчи да продължавам.
· Не ме критикувайте пред други хора. Аз ще възприема по-добре забележките ви, ако разговаряте с мен спокойно и насаме.
· Не се опитвайте да обсъждате моето поведение в разгара на кавгата. По някои причини слухът ми в този момент е нарушен, а способността ми за контактуване - още повече. Правилно е нещата да са такива, каквито се изискват, но по-добре да говорим за това по-късно.
· Не се опитвайте да ме поучавате. Вие бихте се изненадали колко добре знам какво е добро и какво лошо.
· Не ме карайте да чувствам грешките си като грехове. Аз трябва да се науча да правя грешки, без да чувствам, че не съм добър.
· Не ми се карайте постоянно. Ако го правите, ще се наложи да се правя на глух.
· Не искайте обяснение за лошото ми поведение. Понякога не знам защо съм се държал така.
· Не поставяйте твърде много на изпитание честността ми. Лесно мога да се изплаша и да ви излъжа.
· Не забравяйте, че обичам да експериментирам. По този начин се уча. Моля, изтърпявайте ме.
· Не ме предпазвайте от последиците. Аз имам нужда от опит.

ЮНЕСКО
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #138 -: Март 23, 2007, 20:57:14 pm »
ух, чудна тема. Нашата разлика с брат ми е 5 години и жесток тормоз му хвърлях, макар и не физически, щото бях фъстък и физическата сила не играеше. Но скоро гледах бебешки снимки на Иван (брат ми)и останах потресена 8O. Никола едно към едно... Като му ги показах, брат ми така се наду, че сега не се говори с него :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #139 -: Март 23, 2007, 21:24:24 pm »
Но по-малкото някак те обсебва, неговата безпомощност те задължава някак да му обръщаш повече внимание!
Точно това имах предвид и аз. Не става въпрос за това, че ще обичам повече едното, а за това, че пренебрегването е неизбежно, особено ако ги гледат само мама и тати. Затова мисля, че три години (каквито сметки си правя сега) са една добра разлика - нито малка, нито голяма. А мечтите ми са за поне три дечица!
Иначе имам по-голям брат (разликата ни е 1,5 години), от когото доста пердах съм изяла и с когото сме коренно различни откъдето и да ни погледнеш. Винаги съм обвинявала майка си, че обича повече него. И съм се заричала, че, когато имам свои деца, аз никога няма да правя разлика между тях.

Честита месечинка на Габи! Да е все така кротко дете и много да радва мама Силви!

А този меморандум е много ценен. И е много вярно всичко в него. Чела съм го много пъти и се стремя да спазвам тези "заръки".
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #140 -: Март 23, 2007, 21:32:56 pm »
Малко смях във връзка с микровълновите
Въпреки многократните разяснения на производителите за микровълновите печки, опитите на потребителите да варят яйца с помощта на микровълновата техника продължават. Ето какъв архив от обяснения с купувачи е натрупала водеща компания в производството на електронните фурни при условие, че едно от първите изречения в упътването, написано с огромни букви, е: „ЗАБРАНЕНО Е ВАРЕНЕТО НА ЯЙЦА ВЪВ ВСИЧКИ ВИДОВЕ МИКРОВЪЛНОВИ ФУРНИ!". Въпреки изречението, е-мейлите и писмата по темата от потребители до фирмата продължават. От близо година тези често задавани въпроси задължително придружават упътването за експлоатация на изделието.

Въпрос: Колко време трябва да варя яйцето в микровълновата печка?
Отговор: Яйца не се варят в микровълнова печка, защото избухват. Използвайте тенджера и обикновен котлон!!! Прочетете инструкцията!

Въпрос: Как да обработя яйцето, за да мога да го сваря в микровълнова печка?
Отговор: Не съществува начин да се вари яйце в микровълнова печка.

Въпрос: Сварих едно твърдо яйце, после го сложих да се стопли в микровълнова печка. То избухна. Къде съм постъпил неправилно?
Отговор: Не е трябвало да топлите яйцето в микровълнова печка. Трябваше да го ядете студено или да го стоплите в обикновена тенджера с вряща вода. Прочетете инструкцията!

Въпрос: Увих яйцето в тиксо, за да не се взривява, но то все пак избухна и изцапа микровълновата печка с жълтък и парчета тиксо
Отговор: Изтрийте стените на фурната с влажен парцал. Остатъците от тиксото може да отстраните със сода бикарбонат. Не бива да надрасквате стените на микровълновата печка с метални предмети.

Въпрос: Налях в стъклена тенджера вода, за да изравня осмотичното налягане, сложих вътре две яйца, похлупих йената с капак срещу евентуален взрив и я сложих в микровълновата печка. Водата още не беше кипнала, когато яйцата избухнаха и строшиха капака на йената!
Отговор: Забравили сте да добавите сол във водата. Освен това тенджерата трябва да бъде не стъклена, а метална, а печката - не микровълнова, а обикновена. Прочетете инструкцията!

Въпрос: Сварих твърдо три яйца от пъдпъдък, обелих ги, сложих ги в хлебче за хамбургер и го претоплих в микровълнова печка. Яйцата избухнаха и разкъсаха хлебчето.
Отговор: Трябвало е да ядете яйцата отделно, без да ги топлите заедно с хлебчето.

Въпрос: Само кокошите ли яйца избухват в микровълнова печка?
Отговор: Всички яйца избухват в микровълнова печка.

Въпрос: Продупчих яйцето с игла, изпих го сурово и оставих празната черупка да се стопли в микровълновата печка. Тя замириса на изгоряло, а после гръмна.
Отговор: Трябвало е да запазите празната черупка за някой празник, а не да я топлите в микровълнова печка.

Въпрос: Продупчих яйцето с игла, за да изравня налягането и го оставих да се стопли в микровълнова печка, обаче то избухна.
Отговор: Измийте стените на микровълновата печка с влажен парцал. Прочетете инструкцията!

Въпрос: Варих яйце в микровълнова печка 10 секунди и то не избухна. Но не се и свари.
Отговор: Трябва да използвате микровълнова печка с по-голяма мощност - от 700 вата нагоре или да увеличите времето на приготвяне. Тогава яйцето непременно ще избухне.

Въпрос: Само яйца от бозайници ли избухват при варене във вашите фурни?
Отговор: „ЗАБРАНЕНО Е ВАРЕНЕТО НА ЯЙЦА ВЪВ ВСИЧКИ ВИДОВЕ МИКРОВЪЛНОВИ ФУРНИ!" Всякакви яйца във всякакви МИКРОВЪЛНОВИ фурни! А Вие яйца на кои точно бозайници искахте да сварите?

Въпрос: Следвайки вашата инструкция "Варене на яйце в микровълнова печка" започнах да си варя яйце, но то избухна и ми изцапа цялата фурна! Защо???
Отговор: Трябвало е да четете инструкцията докрай, без да прекъсвате веднага след заглавието.

Въпрос: Пиша ви четвърто писмо, но нямам отговор - В инструкцията не пише на коя точно минута ще избухне яйцето? Имам идея да се извади 5 секунди преди взрива и да се сложи в студена вода? Уточнете.
Отговор: Изпратете ни точна схема с микронно оразмеряване на яйцето ви + плазмените му характеристики, за да ви отговорим точно в коя минута ще избухне.

Въпрос: Изпържих си яйца на очи и ги стоплих в микровълнова печка и жълтъците им не избухнаха! Защо?
Отговор: Пържените яйца, за разлика от суровите в черупки, рядко гърмят в микровълнова печка.

Въпрос: Сложих яйце в микровълнова печка, но то не избухна.
Отговор: Проверете дали вашата микровълнова печка е включена в електрическата мрежа или се обърнете към сервиз.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #141 -: Март 24, 2007, 07:39:29 am »
Ето малко нови снимки на Марти:
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=117175

момчето вече позира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #142 -: Март 24, 2007, 08:21:04 am »
Джам- Марти е страхотно хлапе, ама каква закачлива усмивка имааааа, ще мотае яко жените ми се види- пу пу. Да ти расте все така усмихнат. :balk_104: :balk_602:

Я да питам мамите с по- големи деца- с какви очи се родиха бебковците и какво е сега положението. Нашата Стефи се роди със сини оченца, сега в момента са сиво- сини, много ми се иска да си останат такива, та се чудя дали има шанс. По принцип и в на двамата родата имаме хора със сини очи- на Ник баба му, от мен- сперматозоидите, които са участвали в направата, аз съм със много тъмно кафяво, почти черно, а на Ник са пъстри.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #143 -: Март 24, 2007, 08:28:38 am »
Мини, дано - аз нямах този шанс - и двете ми деца са с кафяви очи!

Джами, страхотен е - голям съм му фен! Много ти прилича / това вече съм го казвала, но...!/
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #144 -: Март 24, 2007, 09:46:51 am »
Въпрос: Варих яйце в микровълнова печка 10 секунди и то не избухна. Но не се и свари.
Отговор: Трябва да използвате микровълнова печка с по-голяма мощност - от 700 вата нагоре или да увеличите времето на приготвяне. Тогава яйцето непременно ще избухне.

Въпрос: Сложих яйце в микровълнова печка, но то не избухна.
Отговор: Проверете дали вашата микровълнова печка е включена в електрическата мрежа или се обърнете към сервиз.



Tези мноооого ми харесаха. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #145 -: Март 24, 2007, 09:49:52 am »
jam, да ти е жив и здрав Марти. Много е сладък.  :D И косичката си е много. Ние си нямаме и половината от вашата. хихи :lol:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #146 -: Март 24, 2007, 10:09:17 am »
... брат ми така се наду, че сега не се говори с него :lol:

 :D :D :D


А този Мартин - само да ми падне!!!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #147 -: Март 24, 2007, 10:27:48 am »
Лелееееееее Джам ,страшен е  :lol:
Това е бебе модел, винаги съм си представяла рекламите на бебешки продукти с такова личице. Да ти е жив и здрав юнака. пу пу пу
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #148 -: Март 24, 2007, 10:38:52 am »
Направо не знам, какво да кажа за Марти!!!!!! Просто съм безмълвна, толкова хубаво дете! Да е здрав, а мама да му мисли, като стане голям мъж.  :wink: След него ще има наплив от мадами, ясно е!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #149 -: Март 24, 2007, 10:46:34 am »
jam той цял манекен. :D Сигурно вече имате кандидатки по градинките.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #150 -: Март 24, 2007, 10:48:34 am »
Джами, Марти е едно голяяяяяямо бижу.... пу пу пу .... ама мама да му мисли, като порастне - ще има опашки от ухажорки....

Да ти е жив и здрав  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #151 -: Март 24, 2007, 10:54:57 am »
Алоооо, не ми закачайте зетя, ей  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #152 -: Март 24, 2007, 11:09:17 am »
Алоооо, не ми закачайте зетя, ей  :lol:

Аа нищо не обещаваме :lol:. Много е сладък. Пу пу с тея сини очички е като ангелче.
Ние на 28 март сме на консултация и ще видим дали ще бием пентаксим втора дозичка.
Бяха ни се обринали бузките и така и не разбрах от какво. Мазах с Линола фет и не помогна. После мазах 3 дни с Елком и се изчистиха, да ама не, за два дни и днес пак се опъпчихме. :(. Аз си признавам без бой че ядох шоколад в доста голямо количество ама дали е от това един господ знае.
А и на първия прием на Пентаксима бебка така пищя, че само като се сетя и от сега ми става лошо :x.
Ще видим, дано този път няма проблеми и вземат та ни се изчистят тея пъпки по бузите най-накрая. Доки каза че било дерматит на сухата кожа.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #153 -: Март 24, 2007, 11:45:58 am »
Марти че е хубавец - няма спор  :D. И до колкото си спомням (виждала съм jam само на снимката от сватбата и), прилича на майка си.

мини, и аz чакам да видя какъв цвят Ще бъдат очите на Мелани, zаЩото все оЩе са пъстри, а когато се роди бяха тъмно сини. От това, което съм чувала, очите се променяли след като се спре кърменето, но колко е вярно? Вече сме само на АМ (от 1 месец), но промяна не виждам. Надежда има  :).

лидия, и ние на всяка ваксина пиЩяхме ужасно  :(. Дано пък тоzи път не я боли!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #154 -: Март 24, 2007, 14:54:43 pm »
Джаме, много сте пораснали, пу пу!

Наистина прилича на теб, доколкото те познавам визуално :)

За очите- нашите си бяха сини от самото начало и си останаха такива.Няма да забравя, като за първи път ми дадоха да подържа Боби, той спеше, по едно време, отвори очи и те бяха толкова светло сини, като небето, че в мен  не остана съмнение какви ще са.
Баткото, като се роди си беше с тъмни очи, и си е така и сега.

До 8-9 месец мисля става ясно.
« Последна редакция: Март 24, 2007, 15:14:40 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #155 -: Март 24, 2007, 18:22:13 pm »
:babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips:

Бебетата на "ЗАЧАТИЕ"

Най-прекрасните, най-обаятелните, най-фотогеничните!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #156 -: Март 24, 2007, 19:33:29 pm »
Хубавец е, Джам. Да е жив и здрав. :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #157 -: Март 24, 2007, 19:50:18 pm »
Пу-пу, хубавец и чаровник, тоз Марти, бе!
А, наистина е удивително да ги видиш как позират тези малки слънца  :D
Да са живи и здрави всички бебета на Зачатие... и всички други, разбира се  :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #158 -: Март 24, 2007, 20:08:06 pm »
момичета, нашето момченце днес става на 6 месеца :D :ballons: :balk_9:
с нашия тати ви черпим виртуално за бебе Криско!

П.С. аз на джама и казах вече, че искам да се оженя за Марти :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #159 -: Март 24, 2007, 20:46:40 pm »
Честито ви полугодие  :D! Криско да расте жив и zдрав zа радост на мама и тате  :D!
И след фриzьора чакаме снимки  :lol:.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #160 -: Март 24, 2007, 21:20:39 pm »
Много сладко бебе е Марти! Има умен, преценяващ, професорски поглед!!! Толкова се изкушавам да влизам в този подфорум!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #161 -: Март 24, 2007, 21:57:33 pm »
Честита месечинка на Криско- той голям мъж вече. Ама много яка прическа има- евала за косата. Да ви е жив и здрав и мног радост да ви носи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #162 -: Март 25, 2007, 01:32:30 am »
manhattan честита ви половин годинка.
jam страхотен е Марти - голям сладурски бонбон - хлапе като от реклама.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #163 -: Март 25, 2007, 11:18:39 am »
manhattan честита ви половин годинка.  :lol:
 :balk_14: :balk_15:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #164 -: Март 25, 2007, 11:36:00 am »
Искам да почерпя днес. Станахме на 9 месеца.
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=117503

Има и една снимка от детската стая. Почти е готова вече.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #165 -: Март 25, 2007, 12:12:54 pm »
НинаЕ, честита ви 9-та месечинка  :D!
Александър е пораснал голям красавец  :D. Да е жив и zдрав и да расте Щастлив в новата си детска стая!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #166 -: Март 25, 2007, 12:57:26 pm »
момичета, благодаря на всички ви за хубавите думи за Марти - стоплят страхотно сърцето на майката...

честита половин годишнина на Кристиян и честити 9 месеца на Александър - и двамата навлизате в нови, интересни периоди от живота. да са ви живи и здрави майките, да ви се радват!

Нина, стаята изглежда много красива, само не разбрах Александър в това легло ли ще спи отсега? няма ли опасност от падане или ще сложите някаква преграда?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #167 -: Март 25, 2007, 13:25:27 pm »
Засега само аз спя в това легло. Той ще спи в кошарата поне още година, но купихме голямо легло, за да го ползваме и за гости от време на време. Има си и преграда, но не е монтирана.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #168 -: Март 25, 2007, 14:48:55 pm »
NinaE, jam,
Много подходящи заглавия на албумите са измислили! A тези синеоки красавци са страхотни!
Ние сме тъмни балкански субекти на техния фон.... Обаче ще ги конкурираме по домакински умения - сега сме На мама отмяната, после ще станем "На съпругата отмяната!"
Иначе още не говорим, но усвояваме жестове - Стефко "казва" няма.

Честити месечинки на Алекс и Криско! Да са живи и здрави и много удовлетворение да носят на майките си!

За очите - бях писала по-рано, че майка ми изгуби един бас, защото беше твърдо убедена, че очите на едно бебе, родено с много тъмносини очи, няма начин да се избистрят. Но това стана и малката сега е с много светло сини очи. Освен това  се роди и с чисто черна коса, а няколко месеца по-късно й поникна руса, каквато е и до днес - вече 12 години. Не губете надежда!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #169 -: Март 25, 2007, 15:14:56 pm »
Благодаря момичета. Времето си лети.
Верди, Стефко ще стане супер мъж. Точно така, и аз ще подковавам Аександърв домакинството докато е време. :lol:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #170 -: Март 25, 2007, 15:51:55 pm »
Честити месечинки на Алекс и Криско!

Нина, стаята наистина е много свежа!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #171 -: Март 25, 2007, 16:46:40 pm »
Всички бебчета са абсолютни, прелестни сладури!
Нинче, искам и аз такава стая  :D!
Верди, това тъмнокосо ангелче трябва само да ти краси стаята, а ти си му връчила прахосмукачката  :D! Експлоататорка такава  :D :D!
Тези деца имат истински късмет с толкова обичливи, умни, интелигентни и красиви  майки!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #172 -: Март 25, 2007, 17:22:15 pm »
Verdi малкия е много сладък. Кога ли и Монито ще хване прахосмукачката да вземе да пойзчисти и тя  :lol:.
Нина честита ти девета месечинка. Да сте живи и здрави и много да слушкате :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #173 -: Март 25, 2007, 18:43:48 pm »
Verdi, Стефко е голям сладур  :D. Така както е zапочнал с прахосмукачката, кога Ще zапочне да мие и чиниите  :lol: :lol: :lol:?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #174 -: Март 25, 2007, 19:15:59 pm »
Честита месечинка на Алекс- да порасне голям мъж.
Ние днес също имаме месечинка- първата на Стефи, а пък и нашия тати е рожденник- така че много празници.
Ето и виртуална почерпка по случая
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #175 -: Март 25, 2007, 19:50:45 pm »
И аз исках да почерпя виртуално, но като не успявам да кача снимки в отговора ми и това е.  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #176 -: Март 25, 2007, 20:53:15 pm »
ооо, mini, чудесен двоен празник! първата месечинка е най-най-сладката, поне така си мисля аз засега... :)

аз днес правих баница и разказвах на Марти как се прави - той гледаше само. после му викам - ти няма да правиш баници, де, на теб ще ти ги прави някоя добра жена. после се присетих за възпитателния ефект и добавих - но и ти трябва да й помагаш много, както татко ти помага на мен. :)

така де, трябва да ги учим от малки, за да ни благославят някой ден снахите. :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #177 -: Март 25, 2007, 21:24:54 pm »
така де, трябва да ги учим от малки, за да ни благославят някой ден снахите. :)

Ще ни благославят снахите, само ние по добре да не знаем как. :lol:

Мини, честита ви първа месечинка и честит Рожден Ден на тати.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #178 -: Март 25, 2007, 23:28:58 pm »
Честити месечинки на всички бебета! Много са сладки, но пък така бързо растат :( Времето лети лети...
Верди, голям е сладур и така сладко ходи - като патенце ;)
Джам, невероятен е, ама ми липсват тея големи розови бузи :lol: Пък за позирането - колкото по-големи стават, толкова повече позират. Стига да чуят фотоапарата и застават в някоя специална поза.
Мерси за информацията за ваксините. Явно тук ги ваксинират по-малки. Това обаче не означава, че има по-малко проблеми.
Харт, тема за ваксините ще е полезна на всички, независимо от календара в различните страни. Поне да се сравняват различните ваксини, реакция към тях и странични ефекти.
Алекс не понесе ваксината изобщо добре. Въпреки уверенията на лекаря, че няма да имаме проблеми - на другия ден вдигна 39 градуса. В момента сме с хрема и жестока кашлица. Кашлицата е силна и раздираща, такава, че стига до повръщане. Вече 4 ден не иска да яде почти нищо. Храни се единствено и предимно с мляко и чайове. Нощите са кошмарни, реве непрекъснато и почти не спи. Изобщо не знам вече какво да правя. Тук няма никакви мултивитамини за деца, а не знам какво е подходящо да се дава за стимулиране на имунитета.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #179 -: Март 25, 2007, 23:30:42 pm »
Честито на всички празнуващи, малки и големи. Бебетата са повече от страхотни  както и почерпките от техните майки.Да са живи и здрави всички.
  Нина стаята е страхотна.
  Относно празниците за мен първата годинка е най вълнуващата.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #180 -: Март 26, 2007, 00:06:59 am »
Ние сме тъмни балкански субекти....

Verdi, като го гледам твоя бонбон си мисля, че е трябвало Лъчезар да го кръстите. Ми той направо сияе!