0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #60 -: Март 22, 2007, 10:02:56 am »
Мини, не се притеснявай за акането, до 3 дни не е проблем, може да усвоява всичко и затова да не е акала от вчера. Прави й масасче на корема, лекичко в посока на часовниковата стрелка.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #61 -: Март 22, 2007, 10:17:00 am »
Mini, както и Стефи ти е казала все още нямате проблем, особено щом не си забелязала детето да се напъва и да не може да се изходи. Не прибягвай до термометъра освен ако не е много наложително, защото малката може да привикне към тази процедура.


Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #62 -: Март 22, 2007, 10:18:06 am »
И ние сме на фризовом и с колики на нова сметка... ама какво да правя, като не иска да яде друго АМ?
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #63 -: Март 22, 2007, 10:34:07 am »
Ох, благодаря ви за съветите, сигурно повечето от вас са били шашнати от най- малкото нещо, ама като се стремим да им оигурим все най- доброто. За сега няма да прибягвам тогава към този метод.
Иначе забравих да се похваля, че за 6 дни Стефи е качила още 300 грама, което е супер- значи кърмата стига и е хранителна за сега.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #64 -: Март 22, 2007, 11:04:22 am »
Мини, бебе, което е на кърма, може да не ака в продължение на 5-6 дни. Това означава, че я усвоява изцяло - така че нямаш повод за притеснения. Ползването на термометър не се препоръчва, защото можеш да причиниш някакво нараняване и тогава ще се видиш в чудо!
А бебето може да е неспокойно просто защото си е такова по темперамент. Първият месец спят, но после започват постепенно да опознават света около тях и да будуват повече време. Според мен нямаш повод за притеснения.
Ако е болезнен налепа тя ще откаже да се храни.
Гане, идеята за темата за ваксините е супер, но имунизационният бг календар не се ли различава от вашия все още?
Морковче, една моя приятелка храни с кърма и АМ до 10 месеца, така че...
За кризите при колики - качвате бебето в кола и го возите. Действа им успокояващо. Освен всички други начини.
Оги, за Мустела няма да съжаляваш. Наистина е много добра козметика.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #65 -: Март 22, 2007, 11:22:18 am »
Fussii, честита месечинка на Никола. Да расте здраво и щастливо дете.
Ganka, малко инфо за ваксините и в частност тази срещу менингококова инфекция.
http://www.vaxini-bg.com/index.php?show_category=1&show_subcategory=12


*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #66 -: Март 22, 2007, 11:54:28 am »
Фусиндо, честито ти мини рожденик :D

Мини, за наддаването също не се притеснявай, не е задължително да наддава равномерно, затова детето се мери веднъж месечно, защото една седмица поже да наддаде 100 гр. другата 300 гр. :)

Моето слонче пак е наддало 560 гр. и докторката каза, че е малко множко :?
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #67 -: Март 22, 2007, 13:00:32 pm »
Здравейте мами,
аz пак с моите въпроси. Вече два дена детето много се стряска когато иска да zаспи, буди се и zапочва да плаче. Докато zаспи нормално се мъчи по 30-40 минути. На какво може да се дължи и аz мога ли да и помогна? Милвам я, тя се унася и пак подскача  :(.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #68 -: Март 22, 2007, 13:30:06 pm »
В днешния брой на Моето дете има хубави приложения за развитието и заниманията на детето по месеци до 1 годинка.
Бяхме сутринта при педиатърката. Симеон е наддал 1 кило, оле! Бях се притеснила, че предния месец наддадохме само 150 гр, явно е било временно. Чета, че и при други бебета се случва в четвъртия месец. Обривите се оказаха атопичен дерматит, положението вече е много сериозно. Ще мажем 4-5 дни Елоком, а като поддържаща козметика взех на A-DERMA млякото. Чудесни отзиви чета за приложението й върху атопична, чувствителна и екстремно суха кожа. И двете са ни предписани. Олекнах с 40 лв, за себе си май нямаше да ги дам, а за Симеон не ми прави впечатление. Усещам как с течение на времето майчиното чувство придобива нови измерения...
За изследванията... Мари, ако знаеш откога го отлагам... Определено трябва да си обърна внимание. Ходих онзи ден при мойта джипка, щях да искам 2 направления и изследване. Пред мен имаше само едно момиче за заверка на документ за екскурзия, че няма въшки :lol: Реших, че си заслужава да почакам (бях с детето). На 50-тата минута, претъпкана чакалня и три тактични почуквания не издържах, издумках с юмрук по вратата, излезе разярена сестрата и й вдигнах скандал - вътре си седнали на приказка и се хилотят, отвън 3 бебета и още 10 възрастни опашка :x След като ги насметох, реших, че  ще си взема само най-важното направление и ще се прибирам. За другите ще ги тормозя след 1-ви и със сигурност без детето!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #69 -: Март 22, 2007, 13:48:04 pm »
Няма такова чудо смесено хранене,или кърмиш,или АМ.
Оги,ти кърмиш ли бебка?Как се справяте?

Кърмя я, да. Изяжда по 30-40 до 50 мл. и после я дохранвам или с изцедена кърма или с АМ. Така, че има такова чудо като смесено хранене, ние сме така. :P Гимнастиката е голяма и ми отнема доста време едно хранене, но все още не мога да приема мисълта да я отбия от мен. Трябва ми време.

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #70 -: Март 22, 2007, 15:09:13 pm »
Гане, доколкото си спимням менингококова ваксина се слага след 18ия месец. И ние сме били на смесено хранене, само на кърма 3 седмици, след това до 3,5 месеца смесено. като накрая се цедях през 1 час и за цял ден събирах 15гр. общо количество, но го давах докато имаше. Направо имах чувството, че съм се сраснала с помпата :lol:
Коликите за съжаление могат да почнат много рано - при нас от изписването от болницата на 10ия ден се почна. По едно време бях стигнала дотам, че не ядях почти нищо, защото си мислех, че  моето мляко е причината за ужасните колики. Сменихме няколко вида капки, чайчета и аз пиех някакви хомеопатични таблетки и мога смело да кажа, че сешуарът свърши най-много работа. В началото ни помагаха бебинос, но за кракто. Накрая използвахме комбинирано 2 вида капки. При по-леките кризи затоплянето на коремчето със сешуара и успокоението от звука действаха, при свирепите кризи и това не помагаше. Мога само да ви успокоя, че коликите спират изведнъж - при нас точно на 2м. и 8 дни спряха
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #71 -: Март 22, 2007, 15:12:41 pm »
Здравейте мацки,
Аз поизчезнах от хоризонта, ама се опитвам със сетни сили да наваксам и да Ви изчета, че Вие с това писане сте световни.
Ние сме ОК.Тази седмица ще бием втори пентаксим и дано и понесе добре.Мерихме се последмо преди седмица и сме наддали малко /беше към 7100 сега сигурно е и повече вече/, но аз не се учудвам при това лазене, което прави и това махане по цял ден.
Опитвам се максимално да сме на разходка, но това в комбинация с домакинските задължения ми дойде до края вече.Вечер съм като пън.Отсека ли се не мога да помръдна, а и как да стане при ставане всеки ден в 5 часа и цял ден тичане с похапване, ако има случайно време.
Някой по-напред в темата беше писал, че е плеши.Е, ставаме две и мойто теме вече яко свети и направо не знам.Сега взех едни витамини на Фито и дано този гаден косаопад спре, че скоро ще съм за перука и то без майтап.Поради тая причина ми е доста криво и вчера се офъках яко късо, че дано косата ми се оправи, но направо ми се ревеше във фризьорския салон като всички ме зяпаха съчувствено.Гадост!
Най-хубавото нещо през изминалите дни е, че хич не се занимавам с тъпата педиатърка и всякакви доктори,ама скоро ще се наложи пак да подкарам с ходене и изследвания, че нещо и аз като Ултра сдавам габажа.Вие ми се свят няколко пъти почти припаднах, добре, че не носех бебето тогава.Освен всичко друго ме хацна нещо като дископатийка и е нещо страшно.Не мога да се наведа, а като седна едва ставам, ама нали нямам помощници стискам зъби и карам напред,а до кога не се знае.Лявата ми чупена отдсавна ръка също блокира и съм просто като някоя баба.Не ми се мисли как ще е на старини.
Е, оплаках се! :lol:ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ май ми поолекна, а сега изчезвам, че пак сме будни и искаме внимание.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #72 -: Март 22, 2007, 17:15:26 pm »
И ние сме на това чудо смесено хранене вече...
От мен суче по около 50гр ( теглим се преди и след ядене)
и после давам АМ 30гр. Да ви питам - как давате или сте давали
добавката? Педиатърката не дава с шише, държи да се мъча с лъжичка,
за да не се отбие. Е наистина се мъчих, но накрая минах на шишето :(
Иначе, както се кърмим на 2 1/2ч., става следното - 40мин кърмене,40мин за да
дам 30гр добавка с лъжичка, тя се дърпа, изнервя, плюе и половината изтича, после 20мин носене на ръце, защото иначе връща, после 30мин цедене с голям зор и ...направо идва времето за следващото ядене...
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #73 -: Март 22, 2007, 17:30:26 pm »
Цвете, не се мъчи с лъжичка, избери си хубаво и удобно шише и си давай спокойно кърмата с него.Малко е вероятно да се отбие от това.Не мъчи себе си и бебе.
Защо се кърмите 40 мин, повече от 25 не е нужно, гълтат много въздух бебетата.оригвай и по средата на яденото, помага да не се повръща.

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #74 -: Март 22, 2007, 18:23:54 pm »

Защо се кърмите 40 мин, повече от 25 не е нужно, гълтат много въздух бебетата.оригвай и по средата на яденото, помага да не се повръща.

Ми щото сме лениви - сучем, дремем, сучем, дремем...
А иначе я вдигам да се оригва и по време на храненето,
но понякога не я чувам, въпреки че я изчаквам доста.
И аз мисля да ги прекратя тези опити с лъжичката.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #75 -: Март 22, 2007, 20:48:50 pm »
Мацки ред ни е да почерпим - ставаме на четвърт годинка :-)

Цветенце слушай Ема и си додавай кърмата с шише - ако има установени навици за сучене това няма да повлияе.
Мини - до 7 дни е нормално да не ака бебе което само на кърма стига когато ака консистенцията да е нормалната - и още нещо - броиш поне 6 добре напикани памперса на ден за да си сигурна, че се храни добре и няма да се обезводни. Последното само ако имаш някакви съмнения за количествата които поема - но при положение че качва за по-малко от седмица 300 грама няма защо да се притесняваш.
Гане как сте след ваксината?
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #76 -: Март 22, 2007, 21:13:37 pm »
Ух много сте мили. Благодаря за пожеланията.
На другите празнуващи бебоци също много здраве и кикот пожелаваме ние от нашата банда.

Днес надявам се приключиха нашите неволи, които започнаха от петък миналата седмица. Слава богу детенцето ми е здраво като камъче, само дето майка му нещо сдаде багажа  :lol:. Днес ми е първия ден, в който почти пак съм си аз  :lol:. За капак днес имахме и проверка от социалните служби. Мина чудесно, Никито си показа всички номера, дето си ги може - от "бадя ба дяба", през плюене и бръмчене, до опити за изправяне сам и пълзене. Въобще като на матура беше  :lol:

поздрави и целуфффки на всички. Ама много сте мили, ей!
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #77 -: Март 22, 2007, 21:26:10 pm »
Фуси много съм застреляна ... да не видя че си имаш хубаво повод за празнуване - Честита Ви месечинка или три-четвърти годинка :-)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #78 -: Март 22, 2007, 22:04:35 pm »
ооооо, честити месечинки на бебоците :D
щото се оплакваме нещо, да кажа!!! току-що прочетох в 3 брой на Моето дете, че депресиите на мамите може да са от анемия! беж да се види хемоглобина!
аз само чакам събота да станем на 6 месеца да се соанираме малко, щото мънинкия е като Джон Ленън :lol: то хубаво, щото предизвиква сензация навсякъде с тая косичка, ама малко прекалено идва вече. та ще си мерим прическите скоро хехе
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #79 -: Март 22, 2007, 22:19:40 pm »
Ман, дайте малко насам, че Никола е още като  Фантомас  :lol: :lol: в тиквата.

И  повече няяяямаааааааааааа  :balk_144: :balk_145: :balk_146: да чета други форумиииииии. Тав е пълно с ходещи и говорещи гении на по 9 месеца. А ние само едното "ба дяба дяба"  :( и пълзенето ... еееееееххххх
В очакване ....