0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« -: Март 19, 2007, 10:29:13 am »
добра седмица на всички!

ние днес ставаме на 9 месеца и започваме последния триместър от първата бебешка годинка. как лети времето само...

вече седим стабилно като горско пънче, обикаляме кошарата прави за норматив и много обичаме да играем на криеница с мама и татко.

имаме си и камионче за бутане, но засега само го ближем.

честита месечинка на Деси!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #1 -: Март 19, 2007, 11:06:23 am »
Честита месечинка на Деси и Марти!

Ние пък днес осъмнахме с ново 5-то зъбче! :dance2:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #2 -: Март 19, 2007, 11:12:30 am »
Весела и прекрасна седмица на всички!
Честито израствене на Деси и Марти!

Никола пълзи като бръмбар из стаята за ужас на Хъки. С оглед на факта, че ми се налага да си поседявам в къщи в момента, съм на път да изчета всички сайтове за детско хранене на познатите ми езици. В резултат на това, днес ще е представя на вниманието на сина ми каша от елда. Дано да я хареса, че много полезна я дават.

Аз вече съм с едно камъче по-малко в бъбреците, което беше кървава съботно-неделна история и не ми се разказва.

Хайде доходна и безаварийна на всички :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #3 -: Март 19, 2007, 11:33:12 am »
Привет и от мен. И лека седмица. Ние се готвим за посещение в БГ :D
Не ядем, не пием, не искаме кърма. Ужас някакъв. 8O Дано мине тоя период скоро, че почвам да се изнервям. На всичкото отгоре и обрив на дупето му излезе и сега то е виолетово. И моите ръце и те.
Джам, не бях забелязала, че малчуганите ни са почти наборчета :lol:
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #4 -: Март 19, 2007, 12:12:18 pm »
Честита месечинка на Деси и Марти!

Честто зъбче на Матей!

Фани надявам се, че вече си по-добре?!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #5 -: Март 19, 2007, 12:20:14 pm »
Благодяря за честитките :D
Имаме си торта и довечера ще празнуваме.
Деси става все по-лоша, вечер се буди по 3-4 пъти за биба, не спира да бучи и да мрънка, абе купона е пълен :lol:
весела и здрава седмица на всички :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #6 -: Март 19, 2007, 12:57:49 pm »
:balk_46: Честито на Деси, Марти и Мати!

Лека и успешна седмица на всички ни!

Болните да оздравяват, да не се бавят!

Да черпим от пролетното време и цъфнали дървета с пълна сила!

 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #7 -: Март 19, 2007, 13:00:52 pm »
Честита месечинка на Марти и Деска :D
Честито 5 зъбче на Мати :D
Фуси, момичета, аз съм на ръба на паниката с това хранене. колкото повече чета, толкова повече нищо не знам. искам някой да дойде и да ми каже като на идиот - в 10 часа даваш еди колко си такова, после онакова. след това... ама няма :( имам усещането, че експериментирам зловещо с детето :help:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #8 -: Март 19, 2007, 13:14:57 pm »
Манчо, ще те пляскам вече, споко бе, не че аз съм няй-големия експерт по храненето, но важното е да чапочнеш бавничко с по няколко лъжики и всяка нова храна да я вкарваш по този начин. Сутрин ако например е ял в 8 часа в 10 му даваш 1/2 плодово пюре, след това в 12 си яде мляко колкото трябва. Прочети в новия подфорум за захранването какво е написал д-р Бърди, не трябва да се бърза със заместването на млечно хранене. То от своя страна се замества със зеленчук, месо или каша, но нашите са още малки и според мен няма нужда да се бърза. Карай полека и последователно, не хаотично, няколки дни въвеждаш ЕДНА нова храна, като даваш само и единствено вече позната с която си стигнала до пълна доза.
айде цунки на малчо :D
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #9 -: Март 19, 2007, 14:12:16 pm »
Ман, спокойно. само в началото ти се струва адски сложно. като въведеш първата храна, после свикваш, няма страшно. Аз въвеждах първо зеленчуково пюре морков. започнах с 2 лъжички, на втори ден 4, на трети ден 8, после 12, 16,20 и 24 -това вече е цяло пюре.
В събота водихме бебка на гости и тя се държа прекрасно. реших, че трябва да я социализирам, че както не обича да седи навън и аз скоро няма да изляза никъде с нея, та затова я заведохме на гости. Смя се през целия път в колата, после я сложих да седне и да си играе, поигра си, изпи си млякото и я сложих да си легне. След няколко часа си я взехме и се прибрахме благополучно с 1 голям пеещ мечок като подарък. Но за сметка на това вчера не спря да мрънка цял ден за каквото се сетите, направо ни побърка.
Хайде успешна седмица на всички.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #10 -: Март 19, 2007, 16:47:14 pm »
Честити месечинки и зъбчета на малчуганите!
Да са здрави и щастливи, а майките по-малко притеснени  :)
Фани, дано се оправиш скоро!
Хубава седмица на всички  :D
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #11 -: Март 19, 2007, 17:08:29 pm »
Весела седмица и от нас!
Честити месечинки на Деси и Марти и честито ново zъбче на Матей  :D!

Таzи седмица е важна и zа нас - zапочваме да се zахранваме. Пюрето (лична продукция) се прие реzервирано, но се надявам да ни стане любимо  :lol:. Пожелавам си въzможно най-малко алергични реакции и добър апетит. Раzбира се, това желая и на останалите дечица  :lol:.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #12 -: Март 19, 2007, 18:08:14 pm »
Здравейте и от нас!
Весела и здрава седмица на всички.

Честити месечинки на Марти и Деси, много здраве на дечицата.
Браво за новото зъбче на Мати!

Ние сме добре.Бяхме на преглед и ни сложиха последната ваксина ДТК и две други гадости.Децата не я понесоха добре, цяла нощ имаха температура, събуждаха се и плачеха, явно крачетата ги боляха.На следващия ден всичко премина за радост.

Ние имаме напредък в някои сфери :)

Боби протяга ръчички, като седи на земята или в кошарата и му омръзне, почва да плаче и протяга ръце да се вземе.Също прави опити да се изправи като съм до него, иска да се подпре на мен и да стане, но още не може.Вече си държим сами шишето с мляко и си пием самички, това е голямо облекчение:).Познахме да разбираме, кога идва шишето и да пискаме с глас от радост.Това повече важи за Антъни:))

Също така детската стая е готова и от тази вечер официално ще спят в креватчетата си, аз ще съм в отсрешната стая за сега
Щях да пиша толкова много неща, но сега забравих....

Най-обичаме да си играем седнали един срещу друг, всеки взима по някоя играчка и се занимава, като му омръзне, се издърпва играчката от ръцете на братчето.Например вчера Антъни държеше любимата вибрираща чесалка за зъби, Боби я фиксира и с бърз замах я измъкна от ръцете на брат си, който се изуми...но не се разплака, а се опита да си я взема обратно, но не можа.После си намери друга.

Това е засега
поздрави и целуФки на всички

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #13 -: Март 19, 2007, 21:59:17 pm »
Честито на всички празнуващи - месечинки, зъбчета, пролазили и проходили. Да са живи и здрави и да растат весели и щастливи. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #14 -: Март 19, 2007, 22:57:53 pm »
...ми уж аз знам как се въвежда нова храна, но нали все карат-варат до заместване с нея. на мен по-натам не ми е ясно. кога и с какви количества нова храна се замества млякото? след колко време се започва въвеждането на нова храна - напр. каша. месо кога, жълтък кога, вода как да накарам дзвера да пие. това са отчасти риторични въпроси, ама... инфото е мноооого противоречиво по въпроса. пък тая Лиляна Трифонова дето я четох -съвсем. нещо изтъпявам на тая тема. докато карах на инстинкти, беше добре и май ще продължа.
дребния все искаше да става да седи, не че може :D вчера взехме стол за хранене и днес, о чудо, изправен от облекалката стои няколко минути и гледа света от друга перспектива. изведнъж видях детето си пораснало :D
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #15 -: Март 20, 2007, 09:50:13 am »
Ман, така е - щом се изправи и добива друг вид!
За изместването - можеш да изместиш, може и не, както решиш! Аз изместих, кога започна да яде към 150-180 грама пюре! Обедното ядене!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #16 -: Март 20, 2007, 11:03:50 am »
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати!
Fussii, един път съм карала бъбречна криза и спомена ми е ужасен. Беше ме много страх да не се повтори през бременността, че тогава кошмара щеше да е пълен. Как прие Никола кашата от елда, че и аз мисля скоро да опитам нещо такова. Даже си приготвих домашно брашно от елда. Между другото утре д-р Антонова ще готви каша от елда в Бон Апети.


*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #17 -: Март 20, 2007, 11:08:25 am »
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати!
Fussii, един път съм карала бъбречна криза и спомена ми е ужасен. Беше ме много страх да не се повтори през бременността, че тогава кошмара щеше да е пълен. Как прие Никола кашата от елда, че и аз мисля скоро да опитам нещо такова. Даже си приготвих домашно брашно от елда. Между другото утре д-р Антонова ще готви каша от елда в Бон Апети.
Аз давах от инстантната безмлечна от елда на HiPP. На мен изобщо не ми хареса, но те си я хапваха :)
Ако искате да направим седмична, месечна или на няколко месеца тема във форума за манджата, а? Само за ядене и пиене :)
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #18 -: Март 20, 2007, 11:11:40 am »
...ми уж аз знам как се въвежда нова храна, но нали все карат-варат до заместване с нея. на мен по-натам не ми е ясно. кога и с какви количества нова храна се замества млякото? след колко време се започва въвеждането на нова храна - напр. каша. месо кога, жълтък кога, вода как да накарам дзвера да пие. това са отчасти риторични въпроси, ама... инфото е мноооого противоречиво по въпроса. пък тая Лиляна Трифонова дето я четох -съвсем. нещо изтъпявам на тая тема. докато карах на инстинкти, беше добре и май ще продължа.
В началото докато въвеждаш храната дохранваш с мляко, примерно като имаш 4 лъжички, даваш 20гр. по-малко мляко и така постепенно го намаляваш докато стигнете до 1 цяло пюре. Аз въвеждах зеленчуково пюре на 5,5 месеца. Тогава бебка изяждаше по около 140- 150гр. мляко. Пюретата на хип й стигаха в началото. като видях, че не й стига, почнах да додавам мляко за няколко месеца. Така докато преминем на по-големите пюрета. Месно пюре въведохме на 6,5 месеца, жълтък 2-3 седмици след това. Кашата - не мога да кажа точно кога, защото сменяхме 3 каши докато прояде някоя. Продто си слушай бебока - той е най-добрият показател кога какво ще поиска.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #19 -: Март 20, 2007, 11:16:32 am »
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати!
Fussii, един път съм карала бъбречна криза и спомена ми е ужасен. Беше ме много страх да не се повтори през бременността, че тогава кошмара щеше да е пълен. Как прие Никола кашата от елда, че и аз мисля скоро да опитам нещо такова. Даже си приготвих домашно брашно от елда. Между другото утре д-р Антонова ще готви каша от елда в Бон Апети.
Аз давах от инстантната безмлечна от елда на HiPP. На мен изобщо не ми хареса, но те си я хапваха :)
Ако искате да направим седмична, месечна или на няколко месеца тема във форума за манджата, а? Само за ядене и пиене :)

Струва ми се, че трябва да заковем тема за адекватни рецепти. Защото на много места в нета има рецепти, но възрастта за която е посочено, че се отнасят понякога е направо абсурдна. Така една съседка, с която децата ни са родени на една дата, храни бебето с пюре с прясно мляко и сега детето се е обринало.