0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #20 -: Март 20, 2007, 11:26:52 am »
Добра седмица и от нас.
Честити месечинки на Марти и Деси и ново зъбче на Мати.:)
И аз се сдобих с цистит, а малката пак е запечена. С две думи купона е пълен.  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #21 -: Март 20, 2007, 14:01:08 pm »
С радост се включваме и ние в темата!
Вече сме почти на три седмици. За съжаление никак не наддаваме,
мама има много малко кърма :(
Честити месечинки, нови зъбчета и всякакви други радости!
Добра седмица на всички от мен и моята Симона!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #22 -: Март 20, 2007, 14:39:36 pm »
Добре дошли на Цвете и мъничката Симона.

Попрочети малко за кърменето, може да се увеличи лактацията, ако слагаш бебка на поискване.
Малката не суче ли достатъчно?Ти доизцеждаш ли?

Поздрави от нас
 :bighug:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #23 -: Март 20, 2007, 14:43:38 pm »
Хайде и ние да се включим най-после в седмичната темичка :P
Честити месечинки на Деси и Марти! Бъдете здрави и послушни дечица!
От 3-4 дни Вики спи до 4-5 часа сутринта, като пропуска храненето в 12. И аз съм много щастлива, защото успявам да поспя. Иначе си имаме няколко дребни проблемчета, които уж ме успокояват, че са дребни.
Незнам при вас дали е така, но след ядене моето слънце е неспокойно и все се свива и напъва. И като е легнала...повърне. Започнах да я слагам в кошницата след ядене и като заспи я местя на леглото. Иначе ми повръща след всяко ядене. педиатърът каза, че повръщането е в следствие на дългото ни хранене (беше по 1 час) и коремчето се натоварва и не може да смели храната. Намалих храненето до 30 мин., но пак повръща, ако е легнала. Питах дали не е накаква алергия, но тя ми отрече.
Другият ни проблем е, че между очичките и на самите вежди кожата й стана дебела и грапава и се бели. Но хем се бели, хем пак си стои грапава. педиатърът каза, че било някаква алергия към препаратите, с които й мием лицето, но ние го мием само с вода. Сега е препоръчала да си взема тоалетно млеко на същата марка (ползваме Мустела) и да мажа мястото с него 2 пъти на ден.
Третият проблем, който най-много ме притеснява, е че от време на време Вики си поема дълбоко въздух, все едно, че не й стига и то звучно. И двете педиатърки не ми обърнаха особено внимание като им казах. Но аз се притеснявам, да не е някакъв проблем с дишането?! Уж я слушат със слушалките, ама де да знам?! При раждането Викито е имала проблем с дишането и нещо са й правили, но не разбрах точно какво. Не била изплакала достатъчно силно, но после била добре с дишането. В епикризата ни пише, че била на кислородна маска. Незнам дали това има нещо общо с това звучно поемане на въздух?! Даже ми мина през главата дали не е астма?
Иначе вече бодуваме по 4-5 часа на ден и се заглежда в разни неща. Започна от време на време да издава звуци, различни от рев и да се усмихва, като й говориш. Ококолва се и започва да рита с краченца, но усмивките ни са без звук. Нядявам се скоро да чуя "агууу". Душичка ми е тя. :D
Хубава и здрава седмица на всички!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #24 -: Март 20, 2007, 14:55:50 pm »
Здравейте в новата седмица и от нас. Вече си имаме количка и почнахме с разходките, вчера даже се поувлякохме, че нали дават да се разваля времето. Ама днес нещо ми лази по нервите дъщерята- от 9 сутринта е на гърдата на всеки 10 минути, сукне сукне и заспи и после все едно някой я ощипва и пак търси. Едва в 13 успя да заспи. Обаче забелязох, че сме с бяло езиче- на точици ситни- това дали е млечница или е от непрестанното сукане?
На Марти и Деси- честити месечинки.
На Мати- честито ново зъбче.
На Цветенце и Симона- добре дошли, ама Симона има същата прическа като на Стефинка бе  :D
За наддаването- 15 дена след изписване бяхме наддали само 300 грама, ама докторката каза, че е нормално, така че не мисли толкова стига или не кърмата, видях че Вени е пуснала няколко теми в подфорума за Хранене, погледни ги и не се отчайвай а и тука са се обсъждали вариантите за увеличаване на кърма.
 
P.S. Нашия тати сутринта ми пуска бъзици да съм регистрирала джуджка във форума с ник StefiS  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #25 -: Март 20, 2007, 15:10:00 pm »

Незнам при вас дали е така, но след ядене моето слънце е неспокойно и все се свива и напъва. И като е легнала...повърне. Започнах да я слагам в кошницата след ядене и като заспи я местя на леглото. Иначе ми повръща след всяко ядене.
oganche, повръща или връща? Повръщането е на фонтан, а връщането е по малко и принципно не е проблем И Мия го правеше докато стана на 3-4 месеца. Ние повдигнахме матрака на леглото и така намалихме връщането. Може би просто хапва повече, отколкото може да поеме. Не се притеснявай ако само връща.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #26 -: Март 20, 2007, 15:22:50 pm »
Тъкмо сега прочетох темите на Вени за кърменето.
Може би наистина аз само си мисля, че имам малко кърма,
а проблемът е другаде. Слагам я на гърдата на всеки 2 часа
приблизително, в началото суче много активно, дори се чува
шумно да гълта, но това за 5-6 минутки само и после се унася,
и край! Дори и да се поразбуди, имам чувството, че не суче вече,
а само смуче.
Ще се мъчим де, няма да се отказваме :)
А добре де - сега на новородените бебенца вода трябва или не трябва
да се дава...

Огънче, и при нас е така - хапне ли, започва едно напъване и превиване
и от напъването според мен връща, но понякога е доста и аз се чудя дали
е връщане или поеръщане.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #27 -: Март 20, 2007, 15:26:40 pm »
Мини, и нашето езиче е така. Педиатърката каза - млечница:(
Сега ще се мажем с някакво мазило.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #28 -: Март 20, 2007, 15:32:02 pm »
oganche, повръща или връща? Повръщането е на фонтан, а връщането е по малко и принципно не е проблем И Мия го правеше докато стана на 3-4 месеца. Ние повдигнахме матрака на леглото и така намалихме връщането. Може би просто хапва повече, отколкото може да поеме. Не се притеснявай ако само връща.
Ами второто е. След ядене се уригва като каруцарка :P и ако легне веднага...връща по малко. И ние си мислехме да вдигнем матрака и май ще го напрая, да.
Thank you! :D

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #29 -: Март 20, 2007, 15:34:13 pm »

А добре де - сега на новородените бебенца вода трябва или не трябва
да се дава...

Огънче, и при нас е така - хапне ли, започва едно напъване и превиване
и от напъването според мен връща, но понякога е доста и аз се чудя дали
е връщане или поеръщане.
За даването на вода бях изчела и чула толкова противоречиви мнения, че реших въпроса по следния начин: след хранене така и така трябваше да давам малко вода за изплакване на устичката и предпазване от млечница и реших, че бебето ако иска да пие вода, ще пие, ако не няма. Ами Мия си искаше вода и аз давах и така. Аз съм против генералните обобщения, в крайна сметка всяко бебе си е различно. Ако се превиват и ритат с крачета, може би вече имате колики?!
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #30 -: Март 20, 2007, 17:44:43 pm »
Оги, за връщането не се притеснявай и Деси го правеше това след всяко ядене, но след третия месец намаля и сега вече почти не връща храна (на кой ли се е метнала) :lol:
За млечницата най-важно е да давате вода след всяко ядене, но с лъжичка, по 3-4 лъжички, за да я плюе и да си плакне устата. Незнам нас дали това ни спаси, но въпреки твърденията, че всички кърмени бебета имали млечница Деси не е имала, но до 3-я месец бях много настоятелна с тая лъжици, въпреки отвръщението което демонстрираше при опитването на водата :D

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #31 -: Март 20, 2007, 21:08:03 pm »

Другият ни проблем е, че между очичките и на самите вежди кожата й стана дебела и грапава и се бели. Но хем се бели, хем пак си стои грапава. педиатърът каза, че било някаква алергия към препаратите, с които й мием лицето, но ние го мием само с вода. Сега е препоръчала да си взема тоалетно млеко на същата марка (ползваме Мустела) и да мажа мястото с него 2 пъти на ден.
Оги, това е дерматит - и ние го имаме. Разпростря се по лицето, ушичките и раменцата. Мажа я с Atoderm PP на Биодерма и се оправи за 3 дни! Възможно е да е алергична реакция към нещо, но не е задължително!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #32 -: Март 20, 2007, 21:22:09 pm »
Ама днес нещо ми лази по нервите дъщерята- от 9 сутринта е на гърдата на всеки 10 минути, сукне сукне и заспи и после все едно някой я ощипва и пак търси.

Колко ми е познато това. Така наречените от мен повишаващи периоди. Бебето стимулира лактация чрез непрестанно сучене. Един вид, казва на гърдите: вижте ме, аз съм тук, раста и имам нужда от повече храна.
Периодите минават за 2 до 5 дни. Първите три месеца са на по често. После намаляват.

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #33 -: Март 20, 2007, 22:06:39 pm »
Здрасти,ние днес бяхме при д-р Драганов във Военна болница.Някакви впечатления от него,?Малко цапнат в устата,ама изглежда си разбира от работата.
Каза,малката да спи само по гръб,защото на 1на страна и се изкривявал гръбначния стълб.Хубаво,обаче нашто Педи каза,на 1на страна и да подпирам с възглавничка.Другото,което е 1ната тазобедрена става има вероятност да се изкриви,защото е спала предимно на 1на страна.Каза,крачетата да се държат максимално разкрачени/като на жабче/ и да слагам по 2 памперса .
Аз бях твърдо,против спането по гръб ,защото 1 път се задави,много жестоко,още в началото,като се роди и беше напълно безпомощна,да се обърне или да реагира по някакъв начин.
Дайте съвет,да го слушам ли този Драганов?Какво да правим със спането?
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #34 -: Март 20, 2007, 22:12:34 pm »
Оганче и Ели беше така.Връщаше след всяко ядене и педиатърката каза да повдигна единия край на матрака и спеше така до 5-6 месец.После постепенно намаля връщането и спря.Шом не е на фонтан няма страшно.
  За това спане и аз бях против това да се спи на гръб.Защото един път се случи като беше малка да се задави докато спеше иииии направо незнам как го чух, как скочих и я вдигнах.Ами ако не бях чула??? Понякога ми се струва, че с лека ръка те карат да правиш невъзможни неща.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #35 -: Март 21, 2007, 06:36:34 am »

Цитат
Здрасти,ние днес бяхме при д-р Драганов във Военна болница.Някакви впечатления от него,?Малко цапнат в устата,ама изглежда си разбира от работата.
Каза,малката да спи само по гръб,защото на 1на страна и се изкривявал гръбначния стълб.Хубаво,обаче нашто Педи каза,на 1на страна и да подпирам с възглавничка.Другото,което е 1ната тазобедрена става има вероятност да се изкриви,защото е спала предимно на 1на страна.Каза,крачетата да се държат максимално разкрачени/като на жабче/ и да слагам по 2 памперса .
Аз бях твърдо,против спането по гръб ,защото 1 път се задави,много жестоко,още в началото,като се роди и беше напълно безпомощна,да се обърне или да реагира по някакъв начин.
Дайте съвет,да го слушам ли този Драганов?Какво да правим със спането?

Жена, отиваш в пети кабинет в Горна Баня  да видят Кармен. Кви са тия два памперса като има ортопедични гащи против луксация. Барем на тебе ти бях разказала, че съм проверила.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #36 -: Март 21, 2007, 11:27:29 am »
Честити месечинки, зъбчета и всякакви вълнуващи събития :D
Да взема отношение и аз:
Подпирах да спи на една страна винаги до момента, в който той беше достатъчно подвижен, че се извърташе и си заспиваше по гръб. На всяко спане редувах посоките. За ставите ходихме в Горна баня при Алексиев. Когото и да съм пратила там е доволен. Преглед, снимка на ехограф, подробни напътствия.
За водичката - смята се, че след 6 месец се дава вода. Това по европейските стандарти.
За изплакването и млечницата. Пробвах само два пъти и се отказах, не съм изплаквала, нямахме млечница. Като видях колко бързо изплюва водата и колко малка част от устата се изплаква, реших, че е безпредметно. Предполагам, че сме били късметлии и просто ни е прескочила.
За връщането - държах по-дълго време детето на рамото си, максимум 15 минути.

Да питам и аз препатилите мами - как се справяте с умората? Временен период ли е? Почти нищо не правя, а се задъхвам от умора, причернява ми, вие ми се свят, нямам сили нито желание да свърша нещо.
Списъкът със задачите расте, а мен ме е обзела една апатия. Все не ми стигат часовете от деня. А иначе се храня добре и витамини пия и на разходки ходим, но нямам никаква енергия. Дайте малко акъл как да се справя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #37 -: Март 21, 2007, 11:48:48 am »
Анинце, акъл не мога да ти дам относно умората, защото и аз съм така, мен неспането много ме мори :( Единственото спасение което открих е да не й се отдавам, защото седна ли да почивам дори за 20 мин. така ме хваща, че нямам сили дори да стана.
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #38 -: Март 21, 2007, 12:30:46 pm »
За умората - толкова да нямам желание zа ниЩо, че чак не ми се вярва  :(. При мене всичко zависи от това колко часа съм успяла да поспя преz ноЩта. Ако е малко повечко и съм в настроение гледам да свърШа това-онова, че не zнам какво Ще ми се случи следваЩата ноЩ  :?. Толкова ми капе косата, че ме е страх да се боядисам да не остана съвсем по скалп... Така, че към умората се прибавя и липсата на самочувствие (оплеШивяваЩа, а където има коса - бяла (това zа раzкоШ)), но както виждам не ми се е отраzило на чувството zа хумор  :D.
Примирих се, един ден Ще всичко Ще си дойде на мястото (или Ще прибегна до по-силни медикаменти  :lol:), сигурна съм.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #39 -: Март 21, 2007, 13:16:00 pm »
нито вода съм давала, нито съм плакнала устичката - млечница не сме имали.
аз имах един период на зверска умора, преди около 1-2 месеца. запъхтявах се и усещах, че и права мога да заспя. сега също много ми се спи, но имам енергия и не се изморявам така. при мен съвпаднаха нещата със свалянето на 5 кг., но не съм убедена, че съм се уморявала заради тях :D
апатични и депресивни моменти имам и аз. слава богу, моменти са. взех си Ремотив - таблетките от жълт кантарион. не е като да се пие чая, с голяма концентрация на веществото са. за кърмещите не стават!