0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #140 -: Март 23, 2007, 21:32:56 pm »
Малко смях във връзка с микровълновите
Въпреки многократните разяснения на производителите за микровълновите печки, опитите на потребителите да варят яйца с помощта на микровълновата техника продължават. Ето какъв архив от обяснения с купувачи е натрупала водеща компания в производството на електронните фурни при условие, че едно от първите изречения в упътването, написано с огромни букви, е: „ЗАБРАНЕНО Е ВАРЕНЕТО НА ЯЙЦА ВЪВ ВСИЧКИ ВИДОВЕ МИКРОВЪЛНОВИ ФУРНИ!". Въпреки изречението, е-мейлите и писмата по темата от потребители до фирмата продължават. От близо година тези често задавани въпроси задължително придружават упътването за експлоатация на изделието.

Въпрос: Колко време трябва да варя яйцето в микровълновата печка?
Отговор: Яйца не се варят в микровълнова печка, защото избухват. Използвайте тенджера и обикновен котлон!!! Прочетете инструкцията!

Въпрос: Как да обработя яйцето, за да мога да го сваря в микровълнова печка?
Отговор: Не съществува начин да се вари яйце в микровълнова печка.

Въпрос: Сварих едно твърдо яйце, после го сложих да се стопли в микровълнова печка. То избухна. Къде съм постъпил неправилно?
Отговор: Не е трябвало да топлите яйцето в микровълнова печка. Трябваше да го ядете студено или да го стоплите в обикновена тенджера с вряща вода. Прочетете инструкцията!

Въпрос: Увих яйцето в тиксо, за да не се взривява, но то все пак избухна и изцапа микровълновата печка с жълтък и парчета тиксо
Отговор: Изтрийте стените на фурната с влажен парцал. Остатъците от тиксото може да отстраните със сода бикарбонат. Не бива да надрасквате стените на микровълновата печка с метални предмети.

Въпрос: Налях в стъклена тенджера вода, за да изравня осмотичното налягане, сложих вътре две яйца, похлупих йената с капак срещу евентуален взрив и я сложих в микровълновата печка. Водата още не беше кипнала, когато яйцата избухнаха и строшиха капака на йената!
Отговор: Забравили сте да добавите сол във водата. Освен това тенджерата трябва да бъде не стъклена, а метална, а печката - не микровълнова, а обикновена. Прочетете инструкцията!

Въпрос: Сварих твърдо три яйца от пъдпъдък, обелих ги, сложих ги в хлебче за хамбургер и го претоплих в микровълнова печка. Яйцата избухнаха и разкъсаха хлебчето.
Отговор: Трябвало е да ядете яйцата отделно, без да ги топлите заедно с хлебчето.

Въпрос: Само кокошите ли яйца избухват в микровълнова печка?
Отговор: Всички яйца избухват в микровълнова печка.

Въпрос: Продупчих яйцето с игла, изпих го сурово и оставих празната черупка да се стопли в микровълновата печка. Тя замириса на изгоряло, а после гръмна.
Отговор: Трябвало е да запазите празната черупка за някой празник, а не да я топлите в микровълнова печка.

Въпрос: Продупчих яйцето с игла, за да изравня налягането и го оставих да се стопли в микровълнова печка, обаче то избухна.
Отговор: Измийте стените на микровълновата печка с влажен парцал. Прочетете инструкцията!

Въпрос: Варих яйце в микровълнова печка 10 секунди и то не избухна. Но не се и свари.
Отговор: Трябва да използвате микровълнова печка с по-голяма мощност - от 700 вата нагоре или да увеличите времето на приготвяне. Тогава яйцето непременно ще избухне.

Въпрос: Само яйца от бозайници ли избухват при варене във вашите фурни?
Отговор: „ЗАБРАНЕНО Е ВАРЕНЕТО НА ЯЙЦА ВЪВ ВСИЧКИ ВИДОВЕ МИКРОВЪЛНОВИ ФУРНИ!" Всякакви яйца във всякакви МИКРОВЪЛНОВИ фурни! А Вие яйца на кои точно бозайници искахте да сварите?

Въпрос: Следвайки вашата инструкция "Варене на яйце в микровълнова печка" започнах да си варя яйце, но то избухна и ми изцапа цялата фурна! Защо???
Отговор: Трябвало е да четете инструкцията докрай, без да прекъсвате веднага след заглавието.

Въпрос: Пиша ви четвърто писмо, но нямам отговор - В инструкцията не пише на коя точно минута ще избухне яйцето? Имам идея да се извади 5 секунди преди взрива и да се сложи в студена вода? Уточнете.
Отговор: Изпратете ни точна схема с микронно оразмеряване на яйцето ви + плазмените му характеристики, за да ви отговорим точно в коя минута ще избухне.

Въпрос: Изпържих си яйца на очи и ги стоплих в микровълнова печка и жълтъците им не избухнаха! Защо?
Отговор: Пържените яйца, за разлика от суровите в черупки, рядко гърмят в микровълнова печка.

Въпрос: Сложих яйце в микровълнова печка, но то не избухна.
Отговор: Проверете дали вашата микровълнова печка е включена в електрическата мрежа или се обърнете към сервиз.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #141 -: Март 24, 2007, 07:39:29 am »
Ето малко нови снимки на Марти:
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=117175

момчето вече позира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #142 -: Март 24, 2007, 08:21:04 am »
Джам- Марти е страхотно хлапе, ама каква закачлива усмивка имааааа, ще мотае яко жените ми се види- пу пу. Да ти расте все така усмихнат. :balk_104: :balk_602:

Я да питам мамите с по- големи деца- с какви очи се родиха бебковците и какво е сега положението. Нашата Стефи се роди със сини оченца, сега в момента са сиво- сини, много ми се иска да си останат такива, та се чудя дали има шанс. По принцип и в на двамата родата имаме хора със сини очи- на Ник баба му, от мен- сперматозоидите, които са участвали в направата, аз съм със много тъмно кафяво, почти черно, а на Ник са пъстри.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #143 -: Март 24, 2007, 08:28:38 am »
Мини, дано - аз нямах този шанс - и двете ми деца са с кафяви очи!

Джами, страхотен е - голям съм му фен! Много ти прилича / това вече съм го казвала, но...!/
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #144 -: Март 24, 2007, 09:46:51 am »
Въпрос: Варих яйце в микровълнова печка 10 секунди и то не избухна. Но не се и свари.
Отговор: Трябва да използвате микровълнова печка с по-голяма мощност - от 700 вата нагоре или да увеличите времето на приготвяне. Тогава яйцето непременно ще избухне.

Въпрос: Сложих яйце в микровълнова печка, но то не избухна.
Отговор: Проверете дали вашата микровълнова печка е включена в електрическата мрежа или се обърнете към сервиз.



Tези мноооого ми харесаха. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #145 -: Март 24, 2007, 09:49:52 am »
jam, да ти е жив и здрав Марти. Много е сладък.  :D И косичката си е много. Ние си нямаме и половината от вашата. хихи :lol:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #146 -: Март 24, 2007, 10:09:17 am »
... брат ми така се наду, че сега не се говори с него :lol:

 :D :D :D


А този Мартин - само да ми падне!!!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #147 -: Март 24, 2007, 10:27:48 am »
Лелееееееее Джам ,страшен е  :lol:
Това е бебе модел, винаги съм си представяла рекламите на бебешки продукти с такова личице. Да ти е жив и здрав юнака. пу пу пу
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #148 -: Март 24, 2007, 10:38:52 am »
Направо не знам, какво да кажа за Марти!!!!!! Просто съм безмълвна, толкова хубаво дете! Да е здрав, а мама да му мисли, като стане голям мъж.  :wink: След него ще има наплив от мадами, ясно е!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #149 -: Март 24, 2007, 10:46:34 am »
jam той цял манекен. :D Сигурно вече имате кандидатки по градинките.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #150 -: Март 24, 2007, 10:48:34 am »
Джами, Марти е едно голяяяяяямо бижу.... пу пу пу .... ама мама да му мисли, като порастне - ще има опашки от ухажорки....

Да ти е жив и здрав  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #151 -: Март 24, 2007, 10:54:57 am »
Алоооо, не ми закачайте зетя, ей  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #152 -: Март 24, 2007, 11:09:17 am »
Алоооо, не ми закачайте зетя, ей  :lol:

Аа нищо не обещаваме :lol:. Много е сладък. Пу пу с тея сини очички е като ангелче.
Ние на 28 март сме на консултация и ще видим дали ще бием пентаксим втора дозичка.
Бяха ни се обринали бузките и така и не разбрах от какво. Мазах с Линола фет и не помогна. После мазах 3 дни с Елком и се изчистиха, да ама не, за два дни и днес пак се опъпчихме. :(. Аз си признавам без бой че ядох шоколад в доста голямо количество ама дали е от това един господ знае.
А и на първия прием на Пентаксима бебка така пищя, че само като се сетя и от сега ми става лошо :x.
Ще видим, дано този път няма проблеми и вземат та ни се изчистят тея пъпки по бузите най-накрая. Доки каза че било дерматит на сухата кожа.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #153 -: Март 24, 2007, 11:45:58 am »
Марти че е хубавец - няма спор  :D. И до колкото си спомням (виждала съм jam само на снимката от сватбата и), прилича на майка си.

мини, и аz чакам да видя какъв цвят Ще бъдат очите на Мелани, zаЩото все оЩе са пъстри, а когато се роди бяха тъмно сини. От това, което съм чувала, очите се променяли след като се спре кърменето, но колко е вярно? Вече сме само на АМ (от 1 месец), но промяна не виждам. Надежда има  :).

лидия, и ние на всяка ваксина пиЩяхме ужасно  :(. Дано пък тоzи път не я боли!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #154 -: Март 24, 2007, 14:54:43 pm »
Джаме, много сте пораснали, пу пу!

Наистина прилича на теб, доколкото те познавам визуално :)

За очите- нашите си бяха сини от самото начало и си останаха такива.Няма да забравя, като за първи път ми дадоха да подържа Боби, той спеше, по едно време, отвори очи и те бяха толкова светло сини, като небето, че в мен  не остана съмнение какви ще са.
Баткото, като се роди си беше с тъмни очи, и си е така и сега.

До 8-9 месец мисля става ясно.
« Последна редакция: Март 24, 2007, 15:14:40 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #155 -: Март 24, 2007, 18:22:13 pm »
:babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips:

Бебетата на "ЗАЧАТИЕ"

Най-прекрасните, най-обаятелните, най-фотогеничните!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #156 -: Март 24, 2007, 19:33:29 pm »
Хубавец е, Джам. Да е жив и здрав. :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #157 -: Март 24, 2007, 19:50:18 pm »
Пу-пу, хубавец и чаровник, тоз Марти, бе!
А, наистина е удивително да ги видиш как позират тези малки слънца  :D
Да са живи и здрави всички бебета на Зачатие... и всички други, разбира се  :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #158 -: Март 24, 2007, 20:08:06 pm »
момичета, нашето момченце днес става на 6 месеца :D :ballons: :balk_9:
с нашия тати ви черпим виртуално за бебе Криско!

П.С. аз на джама и казах вече, че искам да се оженя за Марти :lol:
*
Re: Седмична тема 19.03.2007 - 25.03.2007
« Отговор #159 -: Март 24, 2007, 20:46:40 pm »
Честито ви полугодие  :D! Криско да расте жив и zдрав zа радост на мама и тате  :D!
И след фриzьора чакаме снимки  :lol:.