0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Привет!
Надявам се, че Алекс вече е добре, Силви, вие как сте? Ние имаме вече трето зъбче!

Фуси, добре си дошла при нас!
Матей - 1.04.2006 г
*
УХ, много много благодаря!
От две седмици наизустявам всичко, което сте писали тук за храненето, режима и основно твоите неща за гимнастиката, която при нас ще е особено важна, защото в дома много, много не се занимават са тая работа. Даже, вдъхновена от снимките на Мати на пода, вчера купих две ОГРОМНИ възглавници и постелка за под. Мисля да викна и рехабилитаторка в къщи, да го погледне и да ми даде акъл, макар че той е страшно подвижен и се върти като пумпал.
Купих си и една книга за бебешки масаж и сега залягам над нея  :lol:

Абе, то било много сложно бе ....
В очакване ....
хехе, сложно не е просто ще ти трябва време да свикнеш!
Ако искаш телефона на кинезитерапевтката, която идва за Мати пиши! Тя и Джам го има!
Знаеш ли дали може да седи вече?
Матей - 1.04.2006 г
*
Весела и здрава нова седмица на всички!
Аз току що прочетох темата на Фуската и ми стана кееееффф!!!
Фуси, бе! :D Уф, че те обичам, бе! :D
Супер новина за началото на седмицата!
Хайде, всички да оздравяват, времето да се стабилизира и да има много хубави новини до края на седмицата!
Alexandra
*
Къдеееее е темата на Фуси бе, аз пак съм проспала най-важните неща, лелееееее отивам да я търся и да чета. Фусинка, много се кефя :D
*
Май всички болнички бебочета оздравяват. Дано да е така. И ние вече сме добре.
Лека седмица, момичета. :D
Fusi, честито ти детенце! Да е е жив и здрав Никола и да ви дари с много щастие!!! Не знам как ще ги изтърпиш тези 4 дни...
Целувки!!!

"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Я аз да попитам майчетата :)

Племенничката ми има рожден ден тази седмица :) Първият :) Искам да и купя нещо, на което ще се радва като попорасне и няма да забрави :) Давайте идеи :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Танче, в какъв смисъл няма да забрави! Искаш да епнещо, което ще и остане за спомен дълги години ли? ако е така обикновенно се взима нещо злато или сребро, но като знам колко голямо трябва да стан детето, за да носи такова нещо, бих те посъветвала да вземеш обички, ако майката иска да и пробива ушите!
Матей - 1.04.2006 г
*
Да, Вени искам нещо за спомен да и взема :)
Идеята за златно или сребърно такова е добра, ама много често приложима ;)

Мили мамчета, Вас какво би ви впечатлило?

На мен току що ми хрумва идея, отделно подаръка да има и малка закачка - удостоверение за навършена една годинка :) Ама сега ще го доизмислям и после ще искам мнения :) 

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Танче за какви цифри става дума ориентировъчно?
Наистина украшение или детски влог е добра идея. Може и сувенир или произведение на изкуството, сложно е - малко насоки дай :)
А ако ще се радва като дете много време - горе долу до каква възраст да е - някоя хубава играчка, но с художествена стойност, не знам :)
« Последна редакция: Февруари 05, 2007, 14:51:29 pm от cygnus »
Хайде да се включим и ние за начало на седмицата.
Аз си мислех снощи, че оздравяваме, ама нещо сутринта спекох здраво.Бебето като се закашля от зор 2 пъти се нааака и не иска да яде.Налага се да и греба млякото от шишето с лъжица и както е в полуспящо състояние да я наливам.Интересното е, че сок пие на поразия, вода също, но усети ли че давам мляко резултата е 30 мл и нито грам повече и останалото за моя голяма мъка го наливам с лъжицата за около половин час.Тя ме плюе, нерви се реве вече яко като ме види, че се залагам, понеже намрази капките за нос и тъшпия аспиратор.
Сутринта отново я мъкнах до педиатърката и след като видях че единственото възможно решение за бързо оздравяване са инхалациите поръчах и инхалатор, който вече е тук и направихме първата инхалация, ама в целия зор съм забравила да сложа капачката на чашката с разтвора, но полза определено има някаква.
Дадоха ни пълни инструкции какво и как да правим и сега съм стиснала яко палци и зъби да издържа тя да се оправи, че вече нещо грохвам, а от нерви не мога да спя добре и сънувам глупости от сорта на това, че познатите ми раждат по 5 бебета и се чудят от колко яйцеклетки са станали и колко са близнаци,абе щуротии с две думи.
Ей, на никой не пожелавам болно бебе и смотани педиатри.Добре, че на фона на нашата лична педи намерих една която не ме успокоява, а ми казва какво точно да правя и как, че иначе сериозно я бяхме закъсали, не че сега сме цъфнали,ама се надявам с много любов и старание да вдигна Габи на крака и пак да се усмихва весело и да не реве прегракнало:)
Не знам, на моменти си мисля, че съм доста лоша майка щом си спрях кърмата и детето сега като е болно мога да разчитам само на лекарства и сокчета.Сърцето ми се къса от безсилието ми, а в същото време ми се иска да мисля рационално и да действам бързо и смислено, но нали нямам опит в тая сфера и съм голяма паника, та понякога се мотам като пиле в калчища.
Момичета, във връзка с това че коментираме тук от време на време кой как е недоволен от педиатрите си що да не си спретнем един списък със свестни такива, за да може човек за спешни случаи да има под ръка сигурни доктори, че когато нещата загрубеят и ситуацията е оле мале е трудно да се отделя много време за писане и чакане на отговори.
*
Първо да честитя месечинките на Тони и на Дара на патерица! Да са здрави и послушни!
Silwi25, в бг-мамата има бял и черен списък на лекари, вкл. и педиатри. Едва ли има смисъл да го дублираме. Аз от там си избрах моята, а и Масларски  ми е наблизо в случай , че се наложи. Да чукна на дърво  засега освен дребни притеснения и редовните контролни прегледи всеки месец не сме имали други поводи.
Интересно ми е какви идеи ще получи Таня та като дойде ред и ние да празнуваме годинката да знам какво да купувам, че аз да си кажа нещо не мога да предсказвам какво и е интересно на малката.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Днес няма ли някоя месечинка  :lol: :lol:

Дони?

Да са здрави и весели малките сладурчета.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Честита месечинка на близнаците на Сигнус!

Добре дошла на мама Fussi при нас - майче, чакаме с нетърпение въпросите ти! ;) на мен ми е любопитно, почна ли покупките, искаш ли акъл за нещо по пазаруването, а също така - какво яде Никола, казаха ли ти? с какво ще се храни поне в началото? също така - колко сантиметра е?

Силви, щом бебка пие течности, това е най-важното в тези дни до оздравяването. и Мартин не искаше мляко много-много. важното е да поема течности много, защото от бронхиолита се обезводняват, а за 2-3 дни няма да отслабне. как понесе инхалациите, какъв инхалатор купихте и откъде?

Мартинчо на слушалка вече е доста добре, да чукна на дърво, но хремата не е отслабнала нито с грам. баща му тръгна на работа и аз не мога да се справя да го промивам и почиствам сама тоя нос - то направо истеризира туй диване.
за сметка на това аха-аха и ще плъзне, вече е усвоил движението с краката, остава да включи и ръцете. също така, днес педиатърът ми показа наболото първо зъбче! още не е излязло, но се вижда на венеца едно белезникаво участъче. и ние ще ставаме перфоратор, най-после... ;)


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Честита месечинка на близнаците на Сигнус!

Добре дошла на мама Fussi при нас - майче, чакаме с нетърпение въпросите ти! ;) на мен ми е любопитно, почна ли покупките, искаш ли акъл за нещо по пазаруването, а също така - какво яде Никола, казаха ли ти? с какво ще се храни поне в началото? също така - колко сантиметра е?


И аз цял ден това мисля!
Матей - 1.04.2006 г
*
Мерси, мацки :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Fussi, сетих се и друго за гимнастиката и масажите - нашето педи казва, че след 4-тия месец няма особена нужда от гимнастика при здравите и нормално развиващи се деца, като цитира прочутия ортопед Драганов. до тогава се правят тия неща, за да се отпусне мускулния тонус, който при новородените е много силен - те са свити и стегнати. когато мускулите се отпуснат и заякнат, бебето почва само да си върви по пътеката на учението на движенията - и това го е видяла всяка майка.
щом Никола е жизнен, енергичен и се върти кат пумпал - какви рехабилитатори? той си прави и масажа и гимнастиката по цял ден сам! ще си го заведеш на добър педиатър да го огледа обстойно и това е, ако той прецени нещо - тогава.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Дони, да са ти живи и здрави малките сладурковци :D
Фанинце, пак казвам, да не досаждам де, ама съм на среща за всичко, за което се сетиш, дори ако ти е дошло до гуша от бюрокращини и ти се ще да си го изкараш на някой :wink:
цуфки

Айде да оздравяват вече болничките дечица, времето да се оправя и да си спретнем най-накрая една среща на зачатските прекрасни бебета :D
Честита месечинка на бебоците на cygnus.

Фани, добре дошла. Тормозини :lol: :lol: :lol: колкото искаш, насреща сме.

Аз да ви се оплача, май и ние започваме да кашля ме. От 8,00ч. до сега се изкашля 3 пъти и не така както когато се задавя. Но аз съм си виновна, преди 2 дни го взех с мен на пазар :x, ядосвам се сема на себе си. Та да ви попитам дали ако му дам сега Вит. С ще прекъсна процеса или и ние ще искараме гадния грип.