0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бързо и безболезнено израстване на зъбчето на Марти!

Честити 8 месеца на патеричка на Митко и Мими. Cygnus, как са те, пълзят ли и седят ли вече?

Моя Дани е само с 2 дни по-малък от тях, но още не може да седи сам, за пълзене и дума да не става. От малък никога не е обичал да го поставям по коремче, ама тогава все пак полежаваше така, защото не знаеше да се върти сам. Сега изтрайва под минута, завърта се сам по гръб и толкова. Като посяга към играчки, се движи в превъртания като кебапче, не се опитва да пълзи. В количката седи, подпрян на възглавници също, но без опора се кипичва настрани и много се дразни :( Знаете ли дали е нормално на 8 месеца още да не седи?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
marmotche, Митката седи сам, но сам не може да застане в седнало положение. И по корем хич не му харесва. Абе мъже. Обръща се и се търкаля само. А Мимата цял ден е права и пружинира в кошарата. Пълзи, сяда, става. Зъби няма още никой от тях, притеснително ли е? Иначе се лигавят и ръцете им са все в устата, ама и венците гледам няма признаци още за зъби.
*
Сигнусче, да са Ви  живи и здрави децата, да растът весели, послушни и само да Ви радват. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Дони, на Лора и изби първия зъб на 10 месеца, а на 11 имаше 4! На Мати първия изби на 8 м. и 21 дни и вече има 4 - последния изби днес! Споко, няма да останат без зъби - по-късно избили зъби - по-здрави зъби!
Матей - 1.04.2006 г
*
Ура! Благодарение на умната Ултра, детето няма да спи в кашон. Днес купихме почти всичко за спане. Трябва ли ми обиколник за леглото?
Утре ако сколасам ще купя и количка, че докрая на седмицата ще работя като слон на плантация...
В очакване ....
*
аз лично не съм сложила обиколник :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не ти трябва обиколник.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Мами, помагайте,
след изкарана настинка и тотален отказ на твърда и течна храна(цокаше само нощем), сега сме на друга вълна: отказва пюрето от зеленчуци и пиле вечер. Снощи стиска устни, муча като теленце, даже се ядоса и се принудих да му дам каша с плодово пюре, която беше ометена за отрицателно време. Извода: вече знаем, че повече ни харесва сладкото :lol:
Да, ама аз какво да правя 8O 8O 8O 8O Трябва да яде и други неща, освен плодово пюре?

ПС. Гледам другите са писали за движенията. Александър се обръща от корем на гръб, ако му помогна с един пръст и от гръб на корем, извива се в дъга, ако някоя изграчка е зад него, като е по корем се върти в кръг, още не лази, нямаме зъбче.
Напоследък ми се радва, като ме сграбчва за косата/у8ите/носа/бузите, отваря си устата и си забива лицето в моето, като с това ме олигавва цялата. Същевременно се смее. Приемам, че това е техният начин да показват чувства. Много е миличко.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Фани, аз имам обиколник и съм доволна. Сутрин Симеон е много активен, забива пети и се оттласква назад, по някое време стига до таблата на леглото, но продължава да се набира докато не му се изкриви врата на една страна :lol: Щеше да ми е терсене ако нямаше обиколник - да не си удря главата.
Но! все пак обиколникът си е глезотия, рядко се намират хубави и обикновено са доста скъпи. Шарени са и не пасват особено на другите завивки. В дома едва ли е бил с обиколник, няма да му липсва.
Все пак доста уютно изглежда с него, но пък можеш да го купиш и по-късно, ще ти кажа откъде :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    naty_84

  • ***
  • 193
  • Искай нещо много силно и то се сбъдва.Повярвайте
Ами според ти трябва обиколка за леглото особено където е решетката,а и по красиво става.Аз от сега съм си харесала легло,ама ще видим дали ще е то има много време дотогава.Обиколката според мен е да не се удря бебето когато шава из легълцето.
При мен нещата си стоят по същия начин,с последни сили гоня грипа от себе си и се мъча да не оглушея съвсем.Всеки ден по-слабо чувам с едното ухо.Какво ли не капах,мазах и.н.Само да не навредя на бебето.Едните хапчета заради това не ги пия.

[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ние продължаваме да сме зле, пием антибиотик, все още ни е висока температурата и кашляме като магаре. Днес сме на стандартния преглед, да видим колко сме свалили от болестта. Такива жестоки хрипове има, че имам чувството, че някой го души все едно. Хубавото е, че освен чая пие и вече мляко, по малко, но поне не го отказва както преди. Освен това яде супичка, та се надявам сега като го пробвам със супата и пюрето да хапне поне малко от тях.
Фани, ние имаме обиколник и много си държа на него, защото нашия бяс не спира да се движи и винаги се удря по стените на леглото. Беше го насъбрал и има на челото една огромна синка. Затова е препоръчително да си имаш такова нещо. Все пак Ники е на 7 месеца и няма да стои мирен като новородено бебе.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз също имам обиколник, сложила съм го само от едната страна, но съм на мнение, че тази вещ е повече нужна за малките бебенца - да не им духа, да им е закътано.
големите бебета искат да гледат, а обиколника ги затваря като в кашон. освен това, така не могат да се докопат до пръчките и съответно - не могат да ги използват за набиране и надигане! как иначе ще се научат да се изправят и да сядат сами? помислете за този момент... нищо няма да им стане на главите, ако се треснат в гладките пръчки. а красотата - това е за удоволствие на начинаещите мами само.

Нина, за яденето - защо даваш зеленчуково пюре с месо вечер? това е обедно ядене. може би затова не го иска вечер. по принцип, чела съм, че най-добре се възприема това ядене по обяд - в часовете 12-13-14 часа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
сега чета една статия, озаглавена - Хомеопатията, върховната измама - много е интересна, препоръчвам. само че е на английски, имайте предвид.

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
 jam ,
 за това не се бях замисляла, че е обедно хранене 8O  Ще опитам утре. За вечеря тогава каша ли да давам. Ние понеже сме само на 2 хранения: сутрин каша с плодово пюре и вечер зеленчуково. Сутрешното хранене не мога да му го отнема, защото си е доста гладен тогава.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джам, моя син е вече на 1 година, обиколниците никога не са му пречели. Освен това като свалиш леглото ниско долу, в повечето български къщи изобщо не е изолирано както трябва и често духа, това също му пази. До сега не съм го видяла да има затруднения с изправянето, да не говорим, че се катери и по тях, а като се върти нощем като щугав му пречат да си навре частите на тялото между пръчките. Тъй като не стои много в леглото - не му пречат и на гледката. Затова смятам, че е по-безопасно и здравословно да ги има, отколкото да ги махнеш. Изобщо не говоря за красота, а за проверени вече неща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Компромисен вариант - на първо време ще му сложа две прекрасни възглавници с връзки, ако видя че се върти кат пумпал и се мята като делфин самоубиец - купувам обиколник. Ако не - без!
А иначе идеята за игра на пода страшно ми харесва, поради което, вече съм горд притежател на две ОГРОМНИ възглавници (да оградя пространството все пак) и дебела постелка за под , за ужас на майка ми, която се потресе, че ще държа детето на пода  :balk_70:

За днес изчезвам, защото тук в офиса се понесе доста тежко новината за бъдещото ми отсъствие за ЦЕЛИ ТРИ месеца. Тууууу не знаех че съм толкоз ценен кадър  :balk_69:
В очакване ....
Момичета,извинявам се за тъпия въпрос,но от известно време чета тук и често има честитки за месечинки на бебоците.Само че не мога да се сетя какво символизират месечинките.Първо ми хрумна дали не са рожденните им дни,но си помислих че честитките за рожден ден са някак по-шарени.Затова може ли някой след като се посмее хубаво на въпроса ми да ме светне за какво става въпрос.  :oops:
*
Хич не ти е смешен въпроса и аз в началото се чудех що е туй месечинка, ама след дълбок размисъл загрях - това е навършването на следващ месец :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Месечинката се празнува всеки месец на деня, в който е родено бебето.Ето на Дони бебетата са родени на 5 юни и на 5 февруари празнуват месечинка - 8 месеца

Моите бебета също не седят, Боби се опитва да се надига сам до седнало положение, но не може още.Антъни си ми е мързелан и макар да може да се обръща сам , не го прави често.
Нина, и Боби не яде зеленчукови пюрета, нито пък иска месо със зеленчуци...надявам се да премине това положение.
А ние си имаме по две зъбчета всеки  :D

поздрави

« Последна редакция: Февруари 06, 2007, 16:41:00 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Моят обиколник покрива три от страните на креватчето, решетките са свободни. Не знаех, че има за цяло легло, наистина няма смисъл от такъв.
Фани, внимавай с възглавниците в леглото, прочети в книгата стаията за Синдрома на внезапната детска смърт.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde