0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Привет!
Надявам се, че Алекс вече е добре, Силви, вие как сте? Ние имаме вече трето зъбче!

Фуси, добре си дошла при нас!
Матей - 1.04.2006 г
*
УХ, много много благодаря!
От две седмици наизустявам всичко, което сте писали тук за храненето, режима и основно твоите неща за гимнастиката, която при нас ще е особено важна, защото в дома много, много не се занимават са тая работа. Даже, вдъхновена от снимките на Мати на пода, вчера купих две ОГРОМНИ възглавници и постелка за под. Мисля да викна и рехабилитаторка в къщи, да го погледне и да ми даде акъл, макар че той е страшно подвижен и се върти като пумпал.
Купих си и една книга за бебешки масаж и сега залягам над нея  :lol:

Абе, то било много сложно бе ....
В очакване ....
хехе, сложно не е просто ще ти трябва време да свикнеш!
Ако искаш телефона на кинезитерапевтката, която идва за Мати пиши! Тя и Джам го има!
Знаеш ли дали може да седи вече?
Матей - 1.04.2006 г
*
Весела и здрава нова седмица на всички!
Аз току що прочетох темата на Фуската и ми стана кееееффф!!!
Фуси, бе! :D Уф, че те обичам, бе! :D
Супер новина за началото на седмицата!
Хайде, всички да оздравяват, времето да се стабилизира и да има много хубави новини до края на седмицата!
Alexandra
*
Къдеееее е темата на Фуси бе, аз пак съм проспала най-важните неща, лелееееее отивам да я търся и да чета. Фусинка, много се кефя :D
*
Май всички болнички бебочета оздравяват. Дано да е така. И ние вече сме добре.
Лека седмица, момичета. :D
Fusi, честито ти детенце! Да е е жив и здрав Никола и да ви дари с много щастие!!! Не знам как ще ги изтърпиш тези 4 дни...
Целувки!!!

"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Я аз да попитам майчетата :)

Племенничката ми има рожден ден тази седмица :) Първият :) Искам да и купя нещо, на което ще се радва като попорасне и няма да забрави :) Давайте идеи :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Танче, в какъв смисъл няма да забрави! Искаш да епнещо, което ще и остане за спомен дълги години ли? ако е така обикновенно се взима нещо злато или сребро, но като знам колко голямо трябва да стан детето, за да носи такова нещо, бих те посъветвала да вземеш обички, ако майката иска да и пробива ушите!
Матей - 1.04.2006 г
*
Да, Вени искам нещо за спомен да и взема :)
Идеята за златно или сребърно такова е добра, ама много често приложима ;)

Мили мамчета, Вас какво би ви впечатлило?

На мен току що ми хрумва идея, отделно подаръка да има и малка закачка - удостоверение за навършена една годинка :) Ама сега ще го доизмислям и после ще искам мнения :) 

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Танче за какви цифри става дума ориентировъчно?
Наистина украшение или детски влог е добра идея. Може и сувенир или произведение на изкуството, сложно е - малко насоки дай :)
А ако ще се радва като дете много време - горе долу до каква възраст да е - някоя хубава играчка, но с художествена стойност, не знам :)
« Последна редакция: Февруари 05, 2007, 14:51:29 pm от cygnus »
Хайде да се включим и ние за начало на седмицата.
Аз си мислех снощи, че оздравяваме, ама нещо сутринта спекох здраво.Бебето като се закашля от зор 2 пъти се нааака и не иска да яде.Налага се да и греба млякото от шишето с лъжица и както е в полуспящо състояние да я наливам.Интересното е, че сок пие на поразия, вода също, но усети ли че давам мляко резултата е 30 мл и нито грам повече и останалото за моя голяма мъка го наливам с лъжицата за около половин час.Тя ме плюе, нерви се реве вече яко като ме види, че се залагам, понеже намрази капките за нос и тъшпия аспиратор.
Сутринта отново я мъкнах до педиатърката и след като видях че единственото възможно решение за бързо оздравяване са инхалациите поръчах и инхалатор, който вече е тук и направихме първата инхалация, ама в целия зор съм забравила да сложа капачката на чашката с разтвора, но полза определено има някаква.
Дадоха ни пълни инструкции какво и как да правим и сега съм стиснала яко палци и зъби да издържа тя да се оправи, че вече нещо грохвам, а от нерви не мога да спя добре и сънувам глупости от сорта на това, че познатите ми раждат по 5 бебета и се чудят от колко яйцеклетки са станали и колко са близнаци,абе щуротии с две думи.
Ей, на никой не пожелавам болно бебе и смотани педиатри.Добре, че на фона на нашата лична педи намерих една която не ме успокоява, а ми казва какво точно да правя и как, че иначе сериозно я бяхме закъсали, не че сега сме цъфнали,ама се надявам с много любов и старание да вдигна Габи на крака и пак да се усмихва весело и да не реве прегракнало:)
Не знам, на моменти си мисля, че съм доста лоша майка щом си спрях кърмата и детето сега като е болно мога да разчитам само на лекарства и сокчета.Сърцето ми се къса от безсилието ми, а в същото време ми се иска да мисля рационално и да действам бързо и смислено, но нали нямам опит в тая сфера и съм голяма паника, та понякога се мотам като пиле в калчища.
Момичета, във връзка с това че коментираме тук от време на време кой как е недоволен от педиатрите си що да не си спретнем един списък със свестни такива, за да може човек за спешни случаи да има под ръка сигурни доктори, че когато нещата загрубеят и ситуацията е оле мале е трудно да се отделя много време за писане и чакане на отговори.
*
Първо да честитя месечинките на Тони и на Дара на патерица! Да са здрави и послушни!
Silwi25, в бг-мамата има бял и черен списък на лекари, вкл. и педиатри. Едва ли има смисъл да го дублираме. Аз от там си избрах моята, а и Масларски  ми е наблизо в случай , че се наложи. Да чукна на дърво  засега освен дребни притеснения и редовните контролни прегледи всеки месец не сме имали други поводи.
Интересно ми е какви идеи ще получи Таня та като дойде ред и ние да празнуваме годинката да знам какво да купувам, че аз да си кажа нещо не мога да предсказвам какво и е интересно на малката.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Днес няма ли някоя месечинка  :lol: :lol:

Дони?

Да са здрави и весели малките сладурчета.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Честита месечинка на близнаците на Сигнус!

Добре дошла на мама Fussi при нас - майче, чакаме с нетърпение въпросите ти! ;) на мен ми е любопитно, почна ли покупките, искаш ли акъл за нещо по пазаруването, а също така - какво яде Никола, казаха ли ти? с какво ще се храни поне в началото? също така - колко сантиметра е?

Силви, щом бебка пие течности, това е най-важното в тези дни до оздравяването. и Мартин не искаше мляко много-много. важното е да поема течности много, защото от бронхиолита се обезводняват, а за 2-3 дни няма да отслабне. как понесе инхалациите, какъв инхалатор купихте и откъде?

Мартинчо на слушалка вече е доста добре, да чукна на дърво, но хремата не е отслабнала нито с грам. баща му тръгна на работа и аз не мога да се справя да го промивам и почиствам сама тоя нос - то направо истеризира туй диване.
за сметка на това аха-аха и ще плъзне, вече е усвоил движението с краката, остава да включи и ръцете. също така, днес педиатърът ми показа наболото първо зъбче! още не е излязло, но се вижда на венеца едно белезникаво участъче. и ние ще ставаме перфоратор, най-после... ;)


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Честита месечинка на близнаците на Сигнус!

Добре дошла на мама Fussi при нас - майче, чакаме с нетърпение въпросите ти! ;) на мен ми е любопитно, почна ли покупките, искаш ли акъл за нещо по пазаруването, а също така - какво яде Никола, казаха ли ти? с какво ще се храни поне в началото? също така - колко сантиметра е?


И аз цял ден това мисля!
Матей - 1.04.2006 г
*
Мерси, мацки :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Fussi, сетих се и друго за гимнастиката и масажите - нашето педи казва, че след 4-тия месец няма особена нужда от гимнастика при здравите и нормално развиващи се деца, като цитира прочутия ортопед Драганов. до тогава се правят тия неща, за да се отпусне мускулния тонус, който при новородените е много силен - те са свити и стегнати. когато мускулите се отпуснат и заякнат, бебето почва само да си върви по пътеката на учението на движенията - и това го е видяла всяка майка.
щом Никола е жизнен, енергичен и се върти кат пумпал - какви рехабилитатори? той си прави и масажа и гимнастиката по цял ден сам! ще си го заведеш на добър педиатър да го огледа обстойно и това е, ако той прецени нещо - тогава.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Дони, да са ти живи и здрави малките сладурковци :D
Фанинце, пак казвам, да не досаждам де, ама съм на среща за всичко, за което се сетиш, дори ако ти е дошло до гуша от бюрокращини и ти се ще да си го изкараш на някой :wink:
цуфки

Айде да оздравяват вече болничките дечица, времето да се оправя и да си спретнем най-накрая една среща на зачатските прекрасни бебета :D
Честита месечинка на бебоците на cygnus.

Фани, добре дошла. Тормозини :lol: :lol: :lol: колкото искаш, насреща сме.

Аз да ви се оплача, май и ние започваме да кашля ме. От 8,00ч. до сега се изкашля 3 пъти и не така както когато се задавя. Но аз съм си виновна, преди 2 дни го взех с мен на пазар :x, ядосвам се сема на себе си. Та да ви попитам дали ако му дам сега Вит. С ще прекъсна процеса или и ние ще искараме гадния грип.
Бързо и безболезнено израстване на зъбчето на Марти!

Честити 8 месеца на патеричка на Митко и Мими. Cygnus, как са те, пълзят ли и седят ли вече?

Моя Дани е само с 2 дни по-малък от тях, но още не може да седи сам, за пълзене и дума да не става. От малък никога не е обичал да го поставям по коремче, ама тогава все пак полежаваше така, защото не знаеше да се върти сам. Сега изтрайва под минута, завърта се сам по гръб и толкова. Като посяга към играчки, се движи в превъртания като кебапче, не се опитва да пълзи. В количката седи, подпрян на възглавници също, но без опора се кипичва настрани и много се дразни :( Знаете ли дали е нормално на 8 месеца още да не седи?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
marmotche, Митката седи сам, но сам не може да застане в седнало положение. И по корем хич не му харесва. Абе мъже. Обръща се и се търкаля само. А Мимата цял ден е права и пружинира в кошарата. Пълзи, сяда, става. Зъби няма още никой от тях, притеснително ли е? Иначе се лигавят и ръцете им са все в устата, ама и венците гледам няма признаци още за зъби.
*
Сигнусче, да са Ви  живи и здрави децата, да растът весели, послушни и само да Ви радват. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Дони, на Лора и изби първия зъб на 10 месеца, а на 11 имаше 4! На Мати първия изби на 8 м. и 21 дни и вече има 4 - последния изби днес! Споко, няма да останат без зъби - по-късно избили зъби - по-здрави зъби!
Матей - 1.04.2006 г
*
Ура! Благодарение на умната Ултра, детето няма да спи в кашон. Днес купихме почти всичко за спане. Трябва ли ми обиколник за леглото?
Утре ако сколасам ще купя и количка, че докрая на седмицата ще работя като слон на плантация...
В очакване ....
*
аз лично не съм сложила обиколник :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не ти трябва обиколник.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Мами, помагайте,
след изкарана настинка и тотален отказ на твърда и течна храна(цокаше само нощем), сега сме на друга вълна: отказва пюрето от зеленчуци и пиле вечер. Снощи стиска устни, муча като теленце, даже се ядоса и се принудих да му дам каша с плодово пюре, която беше ометена за отрицателно време. Извода: вече знаем, че повече ни харесва сладкото :lol:
Да, ама аз какво да правя 8O 8O 8O 8O Трябва да яде и други неща, освен плодово пюре?

ПС. Гледам другите са писали за движенията. Александър се обръща от корем на гръб, ако му помогна с един пръст и от гръб на корем, извива се в дъга, ако някоя изграчка е зад него, като е по корем се върти в кръг, още не лази, нямаме зъбче.
Напоследък ми се радва, като ме сграбчва за косата/у8ите/носа/бузите, отваря си устата и си забива лицето в моето, като с това ме олигавва цялата. Същевременно се смее. Приемам, че това е техният начин да показват чувства. Много е миличко.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Фани, аз имам обиколник и съм доволна. Сутрин Симеон е много активен, забива пети и се оттласква назад, по някое време стига до таблата на леглото, но продължава да се набира докато не му се изкриви врата на една страна :lol: Щеше да ми е терсене ако нямаше обиколник - да не си удря главата.
Но! все пак обиколникът си е глезотия, рядко се намират хубави и обикновено са доста скъпи. Шарени са и не пасват особено на другите завивки. В дома едва ли е бил с обиколник, няма да му липсва.
Все пак доста уютно изглежда с него, но пък можеш да го купиш и по-късно, ще ти кажа откъде :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    naty_84

  • ***
  • 193
  • Искай нещо много силно и то се сбъдва.Повярвайте
Ами според ти трябва обиколка за леглото особено където е решетката,а и по красиво става.Аз от сега съм си харесала легло,ама ще видим дали ще е то има много време дотогава.Обиколката според мен е да не се удря бебето когато шава из легълцето.
При мен нещата си стоят по същия начин,с последни сили гоня грипа от себе си и се мъча да не оглушея съвсем.Всеки ден по-слабо чувам с едното ухо.Какво ли не капах,мазах и.н.Само да не навредя на бебето.Едните хапчета заради това не ги пия.

[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ние продължаваме да сме зле, пием антибиотик, все още ни е висока температурата и кашляме като магаре. Днес сме на стандартния преглед, да видим колко сме свалили от болестта. Такива жестоки хрипове има, че имам чувството, че някой го души все едно. Хубавото е, че освен чая пие и вече мляко, по малко, но поне не го отказва както преди. Освен това яде супичка, та се надявам сега като го пробвам със супата и пюрето да хапне поне малко от тях.
Фани, ние имаме обиколник и много си държа на него, защото нашия бяс не спира да се движи и винаги се удря по стените на леглото. Беше го насъбрал и има на челото една огромна синка. Затова е препоръчително да си имаш такова нещо. Все пак Ники е на 7 месеца и няма да стои мирен като новородено бебе.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз също имам обиколник, сложила съм го само от едната страна, но съм на мнение, че тази вещ е повече нужна за малките бебенца - да не им духа, да им е закътано.
големите бебета искат да гледат, а обиколника ги затваря като в кашон. освен това, така не могат да се докопат до пръчките и съответно - не могат да ги използват за набиране и надигане! как иначе ще се научат да се изправят и да сядат сами? помислете за този момент... нищо няма да им стане на главите, ако се треснат в гладките пръчки. а красотата - това е за удоволствие на начинаещите мами само.

Нина, за яденето - защо даваш зеленчуково пюре с месо вечер? това е обедно ядене. може би затова не го иска вечер. по принцип, чела съм, че най-добре се възприема това ядене по обяд - в часовете 12-13-14 часа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
сега чета една статия, озаглавена - Хомеопатията, върховната измама - много е интересна, препоръчвам. само че е на английски, имайте предвид.

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
 jam ,
 за това не се бях замисляла, че е обедно хранене 8O  Ще опитам утре. За вечеря тогава каша ли да давам. Ние понеже сме само на 2 хранения: сутрин каша с плодово пюре и вечер зеленчуково. Сутрешното хранене не мога да му го отнема, защото си е доста гладен тогава.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джам, моя син е вече на 1 година, обиколниците никога не са му пречели. Освен това като свалиш леглото ниско долу, в повечето български къщи изобщо не е изолирано както трябва и често духа, това също му пази. До сега не съм го видяла да има затруднения с изправянето, да не говорим, че се катери и по тях, а като се върти нощем като щугав му пречат да си навре частите на тялото между пръчките. Тъй като не стои много в леглото - не му пречат и на гледката. Затова смятам, че е по-безопасно и здравословно да ги има, отколкото да ги махнеш. Изобщо не говоря за красота, а за проверени вече неща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Компромисен вариант - на първо време ще му сложа две прекрасни възглавници с връзки, ако видя че се върти кат пумпал и се мята като делфин самоубиец - купувам обиколник. Ако не - без!
А иначе идеята за игра на пода страшно ми харесва, поради което, вече съм горд притежател на две ОГРОМНИ възглавници (да оградя пространството все пак) и дебела постелка за под , за ужас на майка ми, която се потресе, че ще държа детето на пода  :balk_70:

За днес изчезвам, защото тук в офиса се понесе доста тежко новината за бъдещото ми отсъствие за ЦЕЛИ ТРИ месеца. Тууууу не знаех че съм толкоз ценен кадър  :balk_69:
В очакване ....
Момичета,извинявам се за тъпия въпрос,но от известно време чета тук и често има честитки за месечинки на бебоците.Само че не мога да се сетя какво символизират месечинките.Първо ми хрумна дали не са рожденните им дни,но си помислих че честитките за рожден ден са някак по-шарени.Затова може ли някой след като се посмее хубаво на въпроса ми да ме светне за какво става въпрос.  :oops:
*
Хич не ти е смешен въпроса и аз в началото се чудех що е туй месечинка, ама след дълбок размисъл загрях - това е навършването на следващ месец :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Месечинката се празнува всеки месец на деня, в който е родено бебето.Ето на Дони бебетата са родени на 5 юни и на 5 февруари празнуват месечинка - 8 месеца

Моите бебета също не седят, Боби се опитва да се надига сам до седнало положение, но не може още.Антъни си ми е мързелан и макар да може да се обръща сам , не го прави често.
Нина, и Боби не яде зеленчукови пюрета, нито пък иска месо със зеленчуци...надявам се да премине това положение.
А ние си имаме по две зъбчета всеки  :D

поздрави

« Последна редакция: Февруари 06, 2007, 16:41:00 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Моят обиколник покрива три от страните на креватчето, решетките са свободни. Не знаех, че има за цяло легло, наистина няма смисъл от такъв.
Фани, внимавай с възглавниците в леглото, прочети в книгата стаията за Синдрома на внезапната детска смърт.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Здравейте,
Най-накрай след лудо щуране през днешния ден успях да изчета какво сте написали до тук.
Джам, инхалатора ни е Omneo Comp Air .Цената му е 115,50 лв.Купих го през Нета, защото времето ми наистина никак не стига, а и така се стреснах в понеделника от нашлицата на бебка, че ми беше все тая от къде ще е само да го набавя и да помогне.Резултата е чудесен.Носа се отпуши на втората инхалация.Още отхрачва, като си кашля, но няма тва давене , което беше преди.Днес даже я изведох на разходка след близо 2 седмици висене в нас и обиколки по доктори.Спа си като пич.
Да се похваля, че и проядохме.Днеска си пиеме по 100 мл и нагоре, а и сока го изпи с кеф. А и гука яко -цели 3 часа днес се хили и беше на аааааааааа-оооо.бля-бля.Май се съживяваме -ДАНО.
Честита месечинка на МИМИ и МИКТо! Да са ти живи и здрави и все така красиви Сигнус.
Абе, хора срам не срам да питам.Възможно ли е в 4 месец на малката да и растат зъби.Тя така се лигави, цхе не мога да насмогна с подложките под главата, а и ще си изяде ръцете.Покрай нейните ръце и аз отнасям по някой и друг език и е голям купон.:)
Айде дано няма за тая седмица повече болни бебоци.
*
Първо да честитя месечинките на Мими и Митко! Да са здрави и много послушни!
NinaE, аз ли нещо грешно съм разбрала или наистина Александър яде два пъти в денонощието?!
Silwi, не се притеснявай за лигите. Те тепърва започват ама зъбите кой знае кога ще поникнат. Е, има и случай в 4ия месец, но нормално е това да стане между 6ия и 10ия месец. Слагай лигавник, сменяй ги често, че иначе Юлия от мокрото се обрива под брадичката и това е. Ще чакаме зъбче.

Аз искам да попитам за буйките. Кога се купуват първите и какъв модел трябва да са? Чувала съм само, че са различни за дете, което не е проходило още и за вече проходило. Юлия, разбира се,  не е проходила още, но обича да я държа изправена.


*
Здравейте момичета,
Не съм писала тук отдавна. Честити месечинки, именни и рожденни дни на всички, които са празнували през това време! Бъдете живи и здрави!
Имам какво да споделя по темите, които сте обсъждали, но сигурно са изгубили давност вече.
Ще кажа само за обиколника – Леглото на Стефко е с решетки от двете дълги и едната къса страна – бях сложила обиколник и мисля, че е добра идея за новородено именно от гледна точка на закътаността. Но в момента, в който Стефко започна да се върти из цялото легло, започна и дърпането на обиколника – все надничаше да види какво става отвъд. В резултат на което бяха скъсани всички връзки и аз, естествено, го свалих. Вечно висеше някое краче или ръчичка между решетките и се притеснявах да не си изкълчи нещо, но това не стана.
Иначе сме добре. Мина почти един месец от ММР-ваксината и нямахме никакви странични реакции. Пак пожелавам на всички бебчета безпроблемни ваксинации!
На всички болни да им минава колкото може по-бързо!

Ако на някой иска да прочете на руски статията, към която jam е дала линк, може да го направи тук.
И още малко по темата: тук
И един спор в подфорума на dir.bg – тук
Силви, на Мати лигите му потекоха на 3 месеца като беше и ръцете са му все в устата още от тогава, но първото зъбче се появи на 8м. и 21 дни, така че споко!
Матей - 1.04.2006 г
*
За буйките:
В кубчето „Стъпка по стъпка” на сайта на „Колев и Колев” има три колекции - Пълзене и пристъпване, Прохождане, Игра. Аз купих едни такива буйки за пълзене и пристъпване. Но не мисля, че бяха удобни нито за едното, нито за другото, понеже моят син много лазеше (и лази), а буйките са доста широки около глезена и непрекъснато му падаха. После купих направо едни ботички, с които се чувства доста добре, защото са високи и плътно прилепват над глезена. Обувам ги само навън, вкъщи всички такива дейности се извършват по чорапче.
За зъбчетата:
Ето една подробна статия – Поникват ли ни зъби?
*
Габи,
Александър яде каша сутрин(11 часа) и вечер между 5 и 7 му давам пюре от зеленчуци, зависи как е спал през деня. А, иначе си цицка по 100000000000000 пъти в денонощието :lol:
Днес смятам да променя и да му дам малко каша сега като стане, следобяд ще му дам пюре(14з15 часа) и довечера пак малко каша. Да видим как ще е.
*
NinaE,
Много добро решение. Дано има резултат!
Ако отново не иска, не го насилвай. Знам, че в повечето случаи децата след боледуване са капризни към храната. Изчакай известно време и пак пробвай със зеленчуците и месото.
*
Силванчо, ние се плюнчим от как станахме на 2м., ама яко плюнки и ходим с лигавници, защото иначе блузката е постоянно мокра, а ръцете ако може до лактите да ги вкара ще е много щастлива :lol:
За обувките не съм компетентна, но на нас батко Дани ни подари на Колев и Колев буйки с цип и съм страшно доволна, много топлят и за разходка са чудни :D
*
Верди, сега ще се опитам да му дам каша без плодово пюре :lol: Да видим дали ще успея :lol:
*
и Ели проходи с буйките на Колев - аз съм доволна, педиатърката също ги одобри,зимните боти и сандалите за лятото също ги взех от тях.като изключим ,че са малко скъпи в сравнение с останалите са добри.сега гледам в списание Мама рекламират някакви на Неделчев и изглеждат хубави.
На Ели зъбите започнаха някъде 5 м и до 1,5 г бяха излезли всичките.много бързо според докторите и затова изостана с фонтанелата,че се наложи да пие по 10 дена рибено масло в продължение на 3 месеца
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Издирвам телефони на вносителя на Cam в България. Наскоро купих столче за хранене от магазина на бул. "Г.М. Димитров" 62. На касовата бележка пише "Прима трейд 2000" ООД, но не мога да намеря техни координати.Ако някой знае къде се продават продуктите на Cam във Варна или Бургас, да пише.


*
Бебе Никола болно  :( . Жълто като лимон, температура и сополи. Едвам ни го дадоха да го видим за 5 минути. Той беше омърлушеничък,  направо ми скъса сърцето, за скъсаните чорапи и неизкъпаното дете, просто не ми се говори....
Ще го изпишат чааак в понеделник, ама нищо, карай!

Нашият апарат като за случая се постара и направи ОТВАРТИТЕЛНИ снимки, така че представете си колко сладичък е в действителност...

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=19496&AlbumId=86053

В очакване ....
*
аз също да питам нещо. някъде бях видяла таблица със стойностите на пулса за бебета и деца.Малко да помогнете....че нещо не я намирам
  Фуси, не са отварителни  снимките, виж колко сте сладки. Какъвто и да е апарата, хубавото бебе си е пак хубаво  :lol:. ще оздравее, не се притеснявай-всяко бебе има такива периоди.
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 12:28:28 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима

Нашият апарат като за случая се постара и направи ОТВАРТИТЕЛНИ снимки, така че представете си колко сладичък е в действителност...

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=19496&AlbumId=86053



Много е сладък бебе Никола!!!! Да оздравява бързо и после бързо при мама и тати! Целувки!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Лелеееееееееее, страхотен е :D
Какви големи очи - като на мама!
Ох, много съм развълнувана, представям си ти как си :D
Устискай още малко до понеделник :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Да го покажеш на Симеон, ей! 

:bighug: :bighug:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Фуси, бебчо е много хубав! и между другото, може да си внушавам, но на снимката дето сте двамата заедно, си приличате.

за неизкъпаното детенце и скъсаните чорапки не жали, важното е да оздравее бързо, а после ще има да си го коткаш и контиш... и Мартинчо ходи 7 дена некъпан и омазан със сополи, човек много бързо се научава да прави компромиси с някои неща :)

всички сме в нетърпение да научим, че Никола си е дошъл у дома и какво следва по-нататък.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Фуска, много е сладък :lol: и тая трапчинка верно е страхотна :lol: По-добре да не го къпят, че да се оправи детето бързо. И наш Алекс е омазан и мирише на оцет, ама поне няма 40 градуса температура. Пък като си го вземеш и ще си го нагласиш като бонбонка. Само да се оправя бързо детенце! Да го нацелуваш, ей!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
по- нататък ясно какво следва - бебешка вакханалия у нас  :lol: :lol:
С настоящи и бъдещи майки  :lol:
В очакване ....
Колко е сладичък :D  пу-пу  :D и не е умърлушен виждам го на някои от снимкте да се усмихва  :D само изчакай до понеделник, след това ще си го къпеш и глезиш колкото си искаш! Ние с бебко му пожелаваме много бързо оздравяване !!!
*
Fussii, Никола е страхотен!  :D Ще бъдете едно прекрасно семейство.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Много е сладък, Fusii! Вие наистина си приличате! :lol:
А сега бързо да оздравява, и като се прибере - само щастливи моменти ви очакват! Желая ви го от сърце! :lol:
Фусинка, страхотен е  :D
Толкова сте сладки заедно  :D
Бързо да оздравява, малкият юнак  :D
Ох, толкова се радвам за тебе  :D

lb2f
*
Благодаря момичета, много сте мили  :lol:
Сега пак изчезвам, че да не се наредя на опашката за безработни  :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
Фани, страхотен е! :D Да оздравява бързо, за да си дойде при мама и тати. Горката ти ... ще има да гониш мацките около него, живот и здраве :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!




Fussii :sunshine: е той,
много скоро щастието предстой!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Fussii,
Никола наистина е прекрасен! И аз се присъединявам към отбора на смятащите че прилича на теб. Дано до понеделник да е оздравял и да си го вземете вече!

Gabi32,
ЕКОБЕБЕ 02/9277327 - това е официалният представител на Cam.

*
Fussii,
бързо да идва понеделник, да си вземете малкото злато. И да е оздравял дотогава. Много е сладък. Пу Пу :D :D :D
*
Честити месечинки и други празници на децата! Всички бързо да оздравяват! Стига вече с тези настинки и грипозни работи!

Таня, аз съм малко префърцунена по принцип и идеята ми може и да не ти е полезна, но да си кажа: портрет на детенцето! Взимаш снимка, носиш на художник и поръчваш МАЛЪК портрет. Да е малък и сладурест като личицето на едногодишното детенце, да не вземат да ти направят някой А3 холивудски стил! Това остава страхотен спомен, според мен. С годините ще става все по-ценен. Иначе ако е нещо златно или сребърно-занеси го да го гравират. Така става по-специално и наречено! Чела съм идеи като се роди бебенце да се купят вестници и да се сложат в една хубава кутия. Като стане на 20 години ще му бъде интересно да види какво се е случило в деня, в който се е родило.

Цитат
аз също имам обиколник, сложила съм го само от едната страна, но съм на мнение, че тази вещ е повече нужна за малките бебенца - да не им духа, да им е закътано.

Ааа, Джамке! Не заблуждавай народа! В моята книга пише, че за малки бебета хич пък не е препоръчително, защото блокират въздуха и може да стане претопляне, което била основна причина за разни много лоши работи! А, тя Ултра писала също...

Фуси, а бе много бавно се отваря фотото. Докато го чакам да напиша да не мислиш сега за чорапките! Да оздравее детето бързо и да се прибира у дома, пък другото не го мисли! Хихихи! Много е хубав! Пу-пу! Сладурчо! Да ви е много здравичък и само игри и малки белички да следват! :D



Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Marie, от скромния ми опит досега с четене на книжки за бебета, слушане на педиатри и наблюдаване на функциониращи биологични единици, стигнах до един-единствен верен извод - педиатрията и науката за отглеждане на бебета е изключително размито множество. няма мнение, което да не е оспорено от друг автор, лекар или книга. може би това е единственото твърдо нещо :)


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
може би това е единственото твърдо нещо :)

Според мен има две мнения, по които няма спор:

1. Децата са индивидуални човешки същества и се развиват с различни темпове.
2. Децата порасват независимо от усилията на родителите да им пречат. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Голям сладур малкия Ники, казах ли ти аз че си приличате, хехе.  Бързо да минава болестта и да си идва в къщи при мама и тати :D
цуфки
*
Ох, сладура той  :D
Бързо да оздравява и да си го гушкате вкъщи и да му се радвате на това прекрасно слънчево дете!
*
Според мен има две мнения, по които няма спор:

1. Децата са индивидуални човешки същества и се развиват с различни темпове.
2. Децата порасват независимо от усилията на родителите да им пречат. :)

Ей, Мели, ЦЕНА НЯМАШ!  :youwoman:


Абе, момичета, все се каня да ви питам - При такива красиви бебета защо не сте затрупали със снимки редакциите на бебешките списания, че да видим зачатийчетата на кориците? Вие не страдате ли от "болни амбиции"?
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 17:03:19 pm от Verdi »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Все се каня да направя шапки с надпис "Бебе на Зачатие". Поне да има смисъл от показването на бебето. Иначе не бих участвала в подобен конкурс.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    naty_84

  • ***
  • 193
  • Искай нещо много силно и то се сбъдва.Повярвайте
 Фуси много е сладък.приличами на моя племеник,същия поглед и излъчване.Дано да оздравее скоро.
А до първите обувки трябва задължително да са ортопедични,за да не се изкриви крачето по-скъпички са ,но са полезни ,и на детенцето са му удобни.С обикновени обувки си кривят крачетата.Знам го от моите племеници.
Да се похваля че вече се чувствам по- добре.

[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Verdi,  ако конкурсите са честни и бихме имали време да пратим снимки - аз съм сигурна, че зачатийчетата ще ударят в земята всички останали.
аз лично понякога се изкушавам от идеята за участие в бебешки конкурс за красота (не с моя снимка, разбира се!  :lol:), но едно, че все нямам време за такова нещо и друго, че все ми се струва, дето тия конкурси са малко нагласени.

единствено пратих тази снимка -
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2070786

за конкурса на Хип - Обичам да хапвам вкусно - нали сме им фенове. бях много сигурна, че ще спечелим някакво призово място, но не би. за съжаление, не са публикували снимките на победителите, за да се порадваме, което също ме води към мисълта за нещо измислено.

иначе, има една майка в градинката при нас, дето постоянно праща насам-натам. откъде намират време хората, не знам.

а идеята на ултра за шапките е супер. понеже не съм забравила предложението на Вени напролет да направим среща на зачатийчетата, дали не можем да им подготвим и шапчици, а защо не и тенисчици за тогава? какво мислите, мамите? па накрая можем и бТВ да викнем, да ги снима и те ти булка, медийно събитие  :lol: :lol:


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
За денят на репродуктивното здраве !
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
търся от няколко месеца подходящи бели шапки за целта, но не намирам.
затова си мислех да се отпечата/избродира самия надпис на памучно поръбено парче и всеки да си го пришие където намери за добре...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Фани, Никито е невероятен сладур, особено на снимката с играчката в устата и ухилен, направо ме грабна. Страхотен е! Бързо оздравяване и всички бързо в къщи да се радвате на това слънце! :bighug:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ле-ле-ле, Фани, ама Никола вярно прилича на теб. 8O
Да оздравява бързо и да сте щастливи тримата заедно.
*
Ния, не намерих нищо друго за пулса на малките деца освен това: http://209.85.135.104/search?q=cache:KL5vmE76mKIJ:club.biberonbg.com/read.php%3F8,69152,70759+%22%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%81%22+%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5&hl=bg&ct=clnk&cd=1&gl=bg&lr=lang_bg
За съжаление обаче линка към таблицата май не е активен вече, поне аз не го отварям. Не знам тази таблица ли имаше в предвид или някоя друга.

П.П.: Как са резултатите на Ели, отпаднаха ли опасенията за хепатит?
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 22:15:39 pm от gabi32 »


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Фуси, ще се оправи сладурчето.
И скоро ще бъдете щастливи  заедно.

Аз също бих участвала със снимки на децата, но малко не ми достига мотивация, да си призная честно.

Гане и Джаме, защо не къпете бебетата като са болни, докторите ли ви казаха така?Щото моя нищо не спомена, и аз си ги къпах през цялото време, докато кашляха.Е вярно, нямахме температура...

Верди, добре дошла след дългото отсъствие

Поздрави



We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Еми, моя баща нали е лекар и ми препоръча да не го къпем. Все пак е възможно да се влоши от това, че не може да го покриеш напълно с водата, а и все пак го разнасяш насам натам. Колкото и да е топло винаги има риск. Аз предпочетох да не рискувам. Поне докато не се оправи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
и аз от съображения като Гането, да не се простуди допълнително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Гане, Джаме ясно.
Аз като малко джаста-праста майка не помислих за това.
Дано Алекс и Марти са по-добре вече, както и всички болни бебета

 :bighug:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Еми, случва се. А и при теб само са покашляли. А моя беше с 40 градуса, кашлица и сополи. Просто не ми е достатъчно топла банята, а той не иска да си стои в стойката, показва се навън и изобщо не е добре да се бавим. Та сега мием само основни части на тялото и обратно в леглото.
Оф, аз да попитам - не знам от болестта ли, от какво е, ама апетита му почти изчезна. Яде пряко сили по 4 пъти на ден и то съвсем малко и има случаи едва ли не му се моля да яде. Това дали ще се оправи, че на прегледа казаха, че се развива супер, ама мен ме е страх да не сваля.
Инаме да се похвалим - вече сме 10 250 кг и сме 80 см. Според док се справя добре с всичко, моториката му е добра, само че ни пращат на специални очни прегледи понеже таткото носи очила. Някакво специално "училище за виждане". Много интересно ми стана, ще разказвам другата седмица какво е.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Габи благодаря ти много, но и при мен не се отваря.знам,че при деца е ускорен но исках с точност да прочета.нищо ще попитам педиатъра.Относно хепатита,то не е точно хепатит, а малко съм прекалила с морковите и оранжавее.консултирах се с трима лекари и казаха да изчакам с изследванията 2 месеца.ако не отмине- тогава да ги направя.сега всеки ден си проверяваме дланите.ставаше въпрос за предозиране на вит.а,което може да доведе до безсимптомно изкарване на хепатит б и малко ме стресна това.ще видя след 2 месеца как ще е.а за пулса ще си потърся старата тема в дира, мисля че миналата година бях пускала там тема.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Още сме болни да му се не види.Полагам страхотни усилия да съм оптимистично настроена, ама вече сериозно се стряска.Гоня детето непрекъснато с помпата за нос.Тя реве ,та размирваме всичко наоколо.През 3 часа я юркам с инхалатора и уж ми се стори по някое време по-добре и после пак се почва с гадната кашлица.Акитата са едни такива сополести и вчера независимо, че давах сокче от круша 2 пъти едва подейства.Чак тая сутрин се получи пратката:).Надявам се чече като ги изаква тия гадни сополи и други секрети да се оправи, но пустата кашлица яко ме притеснява, а вече не смея толкова да я разнасям по поликлиниката, че доста болни има.
ОФФФФФФФФФФФФФ, иде ми не знам какво да направя.Искам си здраво бебето и ако имаше някакъв чуден лек света щях да обърна да и го намеря.
И във връзка с кашлицата да Ви питам Вашите оправили се бебета колко кашляха, като време?Ние сме така вече почти седмица и малко.В началото беше само сухо покашлюкване, ама сега си буха сериозно и ми се струва, че е доста мокра кашлицата.От една страна добре е да отхрачава, ама пък не трябва ли вече да спе да му се не види.
Май наистина ми трепери вече душицата сериозно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Силви, мократа кашлица е добра - изкарва секретите от дробчетата. тъй като бебетата не могат да изкарват секретите навън през устата като нас, те ги гълтат. четох, че от това може да се появи слуз в акото.
също така четох, че от началото острата фаза на бронхиолита, заболяването обикновено отшумява за около 8-10 дни, като после може да има още остатъчна кашлица. трябва търпение и сили...
викай всеки ден педи в къщи да я слушат, няма да я влачиш по поликлиники. аз така правех с Мартин. вчера вече педиатърът каза, че дробовете са чисти, да чукна на дърво. хремата едва вчера като че ли попресъхна, но още има сополи в носа и се запушва периодично.

инхалациите с Вентолин не се ли правят на 4 часа?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бре, три старници сте изписали, а на мен не ми епратило събщение на мейла!
Фуси, знам, че не съм първта, която го казва, но приликата ви е фрапантна направо! Сладък, сладък, сладък!
Силви, стегни се и отиди, където те пратих!
Мен се опита да ме бори нещо, но май го преборих и днес съм добре!

За срещата - само кажете, но чух, че нов вирус се задавал и май ще трябва да изчакаме още!
Матей - 1.04.2006 г
*
Фуси, много е сладък Никола!
И много ви прилича и на двамата!
Дано бързо да се оправя и да си го приберете в къщи!
Бъдете щастливи!

*
Фуси, юнака е страхотен :) Още веднъж честита Ви радост :)

Да ти кажа, снощи те сънувах, по-скоро сънувах цялото ти семейство :) Сънувах че сте в една пицария ти съпруга ти, Никола и още едно детенце. Аз дойдох при теб и посиках да го подържа малко (без да казвам коя съм) и ти ми даде :) Беше хубав сън :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Фуси,много е сладък и с тези големи очи-направо е страхотен! :D
<br />
*
Благодаряяяяяяя много много за милите думи!
За деца акъл не давам (все още :P), но за болни майки - пробвайте нурофен стоп колд. Жестоко е! Мен това ме спаси от гадния грип, като вдигнах модерната напоследък температура - 39 градуса. А сега на няколко пъти пресичам грипа в зародиш пак с него.
В очакване ....
*
Ей, вчера малкото Дани на мармотчето имаше месечинка :)
Да е жив и здрав юнакът :)
Забравих да дам отчет - качили сме само 80 гр и 2 см и сме 10280 и 81 см! Явно движението си казва думата!
Матей - 1.04.2006 г
*
Мдааа, нурофена и мен ме спаси :D
*
Здравейте,
преди да zапочна да се оплаквам, нека да кажа, че бебето Никола е много сладко и хубаво дете и zа да направи мама и татко оЩе по-Щастливи, трябва само по-бърzо да оzдравее. Fussii, страхотно семейство сте!

Сега да раzвенчая малко "супер" докторите в Германия. Днес ни сложиха поредната ваксина и тъй като сме на 3 месеца и 18 дни попитах кога Ще zапочваме zахранването и в каква последователност. Мислех, че Ще ми даде някакви материали zа четене... Лекарката ме погледна, усмихна се и каzа: "Започвате оЩе днес, на обяд. ЗапочваШ с моркови, след това картофи, а след това каквото искаШ. Облечи си по-стари дрехи и се подготви, че в началото всичко Ще плюе, докато се научи да се храни с лъжица." Бях много иzненадана и не zнам дали по принцип тук не обръЩат голямо внимание на zахранването, или моята педи не го смята zа чак толкова важно  :?.
Ganka, при вас как бяха неЩата? Аz zнам, че ти си имаШ приятелка педи и следваШ напътствията и, ама тукаШният ти док какво те посъветва?
 Момичета имам въпрос! Сестра ми роди преди 9 месеца момченце.Днес и е направило впечатление, че тестисите му не са слезнали в торбичките 8O Аз не знам дали това е проблем и затова ви питам, кога е нормално това да стане.Тя доста се е притеснила.А не е успяла да открие педиатъра си,все още!?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дени, тестисите трябва да са слезли в торбичката още при раждането! как така 9 месеца никой не е забелязал, че не са слезли? да не би да става дума за т.н. "асансьорни тестиси"? или пък просто от студ да се е свил скротума и тестисите да са се прибрали, а сестра ти да се е заблудила? това нещо с тестисите се проверява още при първия преглед от педиатъра.
аз не съм специалист в тая област, надявам се Мели да каже дума, но според мен това е за лекар без много отлагане.

Таня, много съм изненадана, че лекарката те е посъветвала да започнеш захранването:
1. в деня на ваксинацията - това е просто безумно и не се прави. защо? защото при поява на евентуална реакция, няма да знаеш дали е от ваксината или от новата храна. препоръчва се даже 3 дни преди и 3 дни след ваксина да не се въвежда нова храна, камо ли пък да се започва изобщо предлагане на немлечна храна за сефте.
2. на 3 месеца и 18 дни?!! това е не по-малко безумно. аз не съм голям фен на позоваването на Световната здравна организация, но тя все пак препоръчва изключително кърмене до пълни 6 месеца. айде, да не изпадаме в крайности, но поне до 4.5 месеца е редно детето да е само на кърма или адаптирано мляко. храносмилателната му система преди това просто не е готова за друга храна и може да му се навлекат проблеми - някои от които да се проявят доста по-късно. хич не ти трябва да бързаш с яденето!

сега, всяко стадо си има крастави овци. медицинското обслужване в Германия е на доста по-високо ниво от нашето, но това не значи автоматично, че всеки тамошен лекар е добър. в случая, педиатърът ти се дъни - това го казвам на база всичко прочетено и чуто досега.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Танче, тъй като аз имах доста сериозни притеснения по въпроса за захранването и доста четох от тук-от там преди да почна, реших да си следвам съветите на моята българска педиатърка. Започнах на 4 месеца, защото имахме проблеми с акането и аз реших да почна със сокчетата, за да облекчим положението. На мен доктора едва ли не ми вдигна скандал, че съм ги дала. Аз обясних, че следя за алергични реакции, избягвам да е преди ваксинации и други такива. Но не съм разпитвала повече за захранването след този скандал. След като сменихме лекаря, новия ме пита дали давам месо вече, това беше някъде към 7 месец и малко след това реших да го въведа. С втория доктор съм говорила за захранването и ми се струва доста умерен човек, не е много за ранното, не закъснява и много. Нещо по средата. Освен това ми обяснява много подробно и изчерпателно какви са му мотивите, за да дам или не дам някаква храна.
Моите наблюдения върху лекарите тук, специално педиатрите са, че много много не дават съвети за захранването. Не знам по каква причина. В интерес на истината реших да следвам съветите на българската си лекарка и да се съобразявам с нещо средно. Установих, че колкото педиатри има - толкова са и школите за захранване. Така че следиш по детето си и преценяваш дали да направиш първата крачка. Така или иначе вие сте на смесено хранене и можеш да почнеш. Кърмата ти е малко и не е проблем, че няма да кърмиш повече. Направи 4 пълни месеца, ако нямате скоро ваксина - можеш да започнеш полека със соковете.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Дени, наистина веднага след раждането трябва да са слезли.
Понякога обаче, през различни части на деня, особено когато им е студено, тестисите са горе, това не би следвало да е проблем, защото после си слизат пак долу.Поне при моите момчета е така, и то най-вече Антъни съм го забелязвала.На Боби са му почти винаги долу.
Нека сестра ти  наблюдава бебето и ако не слизат изобщо, трябва консултация задължително.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Джам, Ема, благодаря ви за бързия отговор :).Мисля, че става въпрос за т.н. "асансьорни тестиси". А може би не?! Сега говорихме с педиатърът, човека каза ,че отдавна още го бил прегледал за това и не открил проблем.Ние сега напипахме единия, а другия все още го няма.Затова предполагам,че са тези "асансьорни тестиси".Какво трябва да направи? Да вземе направлеие от педиатърът за хирург?
*
jam,  Ganе ,
благодаря ви. Аz и беz това не съм и помислила да zапочвам толкова рано да zахранвам. Ама тя ме иzуми с тоzи си "съвет", че не се стърпях да не се оплача тука. За всички останали работи са толкова стриктни, а сега... :x
Както и да е, Ани, тебе Ще те притеснявам на лични :D.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Дени, за тестисите има определен срок, в който техния десцензус, демек слизането им в скротума, трябва да завърши. Толерантността е до 2 годишна възраст, но аз бих се разтревожила и по-рано. Има проби, с които се разбира дали са асансьорни. Педиатърът може да даде някакви насоки, но е редно детето да го види уролог.

Ако не са асансьорни, а ги няма, ще ти дам съвет какво да прави по-нататък.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Както и да е, Ани, тебе Ще те притеснявам на лични :D.

Нали знаеш - грижи нямаш :lol: Пък за стрикността - покрай болестта на Алекс доста неща мога да кажа за тях и то все нелицеприятни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Мели, благодаря! Ще пиша!
*
Дени, това, което съм чела е , че трябва да са слезли до края на първата годинка, а до 2 г. възраст е желателно да се оперира, ако има проблем. Аз понеже от тестиси не разбирам, педиатърът каза, че според нея всичко е наред, но аз си искам да го пипне специалист, независимо дали има или няма проблем. Ще се разходя да си по платя за спокойствието, понеже знам цената на отлагането каква е. Заради късно слезли тестиси се напатих толкова време и "Парен каша духа".
Като е в топла водичка в банята спускат ли се в скроталната торбичка?
Мели, как се разбира дали са асансьорни или се прибират, защото му е студено?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мели, аз нещо явно не съм разбрала, ама тестисите не слизат ли в скротума даже още вътреутробно? поне така съм чела в някакво описание на етапите на развитие на плода - мисля, че ставаше дума за края на 7-ми месец.

да питам майките на по-големите бебоци - тоест, Гането и Вени. на каква възраст започнаха да седят сами без опора вашите бебета? вече почнах да се чудя - в книжките на Памперс пишат, че на 6 месеца седели сами, а пък ортопедът каза до 6-тия месец изобщо да не се слага да сяда, педиатърът вика - на 8 месеца трябва да седи само, изобщо  - иди разбери...
кога пролазиха?
а кога започнаха да казват "мама", "татко" или изобщо нещо? пак в прословутата книжка на Памперс пишат, че на 8 месеца вече го правели. на мен ми се струва много рано, така ли е?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джам, нашия почна доста късно, но пък аз го държах от доста време - от 6 месец нататък в паяка. По принцип от 7 можеше да си седи на дупето без да го придържам. С пролазването също позакъсняхме малко, пак заради паяка. Но пък сега да го видиш - спирка няма. Не мож го настигна. А за казването на думички - първото беше баба и беше още много малък. Но всичко, което казва до сега е неосъзнато. Един-два пъти е казал мама, ама щото беше болен и уморен. Иначе си бъбри негови си работи. И на мен ми е интересно кога започват да казват определени думи. Определено на 8 месеца им е рано да говорят :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели, аз нещо явно не съм разбрала, ама тестисите не слизат ли в скротума даже още вътреутробно? поне така съм чела в някакво описание на етапите на развитие на плода - мисля, че ставаше дума за края на 7-ми месец.

Така е, правилно си разбрала. По принцип трябва да са слезли още вътреутробно. Но при някои деца не става така, при други са асансьорни. Не е фатално, стига наистина да има тестиси и да се наблюдават, ако има проблеми, да се оперират или да се проведе лечение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Като е в топла водичка в банята спускат ли се в скроталната торбичка?
Мели, как се разбира дали са асансьорни или се прибират, защото му е студено?

Точно така се пробва - на топло и в положение на детето тестисите да висят надолу (например като го държиш все едно се изхожда). Освен това се проверява ингвиналния канал - това не бива да правиш сама, трябва да го направи лекар. Също така може да се види и на ултразвук, рентген, КТ и ЯМР.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Аз Ели започнах да я слагам да седи сама към 7 месец. а относно думите много относително защото дали вобще осъзнава какво казва.моята дъщеря първо каза -тата, само това повтаряше по цял ден.това беше някъде към годинката, тогава и проходи.незнам дали дъщерите имат слабост към бащите си ,но от много близки с момичета чувам че първо започват с думата тата. сега вече на 2 г се опитва да прави и изречения-е кратки разбирасе но успявам горе долу да разбера за какво иде реч.Между другото и моята педиатърка ми каза че момичетата сядат по късно сами от момчетата.До 6м беше ми забранила.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Джами, Мати седна на 7 месеца , на 6 започнах да го слагам оп малко и на 7 седна сам като стабилен стана след още около половин месец! За пълзенето - не е задължително да пропълзи. Лора, например, не е пълзяла, а Мати пропълзя, заради седенето на пода според мен! Така и каза Марина, че седенето на пода провокира желанието да опознае света и то тръгва по някакъв начин! Докато с Лора по същото време сме били все навън и време за седене, а и не съм знаела тогава, не е имало.
За говоренето - започна със срички - тата, дядя около 6-7 месеца, мама и нене на 8 месеца, много есмешно като каже "айде де", а сега и вика "да" и ние го базикаме като му задаваме въпроси, на които отговора е "да". Съзнателно, обаче, проговарят 3 месеца след прохождането - движението изпреварва говоренето.
Матей - 1.04.2006 г
*
Леле, аз ли съм най-смела?! Аз я слагам да седне доста отдавна, защото като беше по-малка отказваше да лежи и направо ме побъркваше. В началото се стремях да е по-скоро полулегнала, отколкото седнала. Но в един момент тя започна да усеща, че може и повече и да мърка, докато не я изправя. В момента може да седи без проблеми, ако има опора. Без опора все още не може за повече от няколко секунди. Даже докато пиша тя седи до мен на дивана, облегната на крака ми и си играе с играчките.


*
Аз да споделя опит като леля на вече едногодишна госпожица (днес става на една годинка)

На сеста ми и казаха да не я слага да седи преди 6-тия месец, но то това човече , нещеше да лежи дълго врме  и около 10-тина дни преди 6-тия месец започна да слага да седи за кратко и то с опора разбира се. Започна сама да се справя с тази задача към 7,5 месец.

За пълзенето - нашата госпожица пропълзя много късно. Даже мислихме че направо ще проходи. На всичкото отгоре пропълзя назад ;)  Това към 9-10-ти месец . Към края на 10-тият пълзеше идеално.

За вървенето :) (аз като някой протоколчик) - значи към средата на 11-месец започна да се изправя, ама я беше страх да ходи. Търсеше си сигурна опора. Като видя че не е страшно започна по-уверено да се разхожда, естественно като се държи я за диван, я за стол, абе каквото и попадне :) Обаче не искаше да  се пусне и да тръгне сама. Правеше по 2-3 крачки ама това не се брои :) Вече в средата на 12-тия много смело крачеше напред (пак с опора). Два дена преди да навърши годинка се е осмелила и се е пуснала :)

Сега за думичките - започна да срича първо ба-ба, после ма-ма. Това стана към  края на 10-тия месец. Ама още не може  да прави добре думичките. Има време :)

Джам надявам се да съм била изчерпателна :)

Kак да Ви покажа грамотата която направих, че ми трябва одобрение, да не взема да се излагам  ;)   

« Последна редакция: Февруари 09, 2007, 10:05:48 am от Тaня »

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
добро утро на всички! благодаря на мамите, които ми отговориха и така ме успокоиха много! за пореден път се потвърждава моят извод, че на книжки, в които пише на каква възраст точно какво трябва да прави бебето (като войник) -  много не трябва да се вярва. на 6 месеца седене, пълзене и "мама, тата, баба" - как пък не!

Танче, грамотата можеш да сканираш, да сложиш на някой сървър за хостване на снимки и да дадеш линк, примерно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Таня, поздравления на рожденничката! :lol:
*
Идеята за среща на зачатийчетата е супер! Бебоците ще са голяма атракция с шапки и тениски с надпис "Бебе на Зачатие"! Само ако може да е в почивен ден, моля.


jam,
Чудя се как не са наградили снимката на Марти в конкурса на Хип. Явно нещо не им е читава работата – как така няма да публикуват снимките на победителите?!?!?!

За списание „Мама” мога да гарантирам, че всичко е честно. Педиатърката на Стефко ме навиваше да изпратя негови снимки и аз накрая реших да го направя. Изпратих снимките с чувството, че е безсмислено и такива конкурси са нагласени. Но огромни бяха учудването и радосjта ни, когато в следващия брой видяхме снимката на Стефко на цяла страница – като „Сладур на месеца”. Един ден по-късно в колет пристигна и наградата – триколка мини „Чиполино”.
Мой познат ми го каза това за „болните амбиции”, но аз не мисля, че има нещо лошо в това да пращаш снимки. За всяка майка нейното „гардже” си е най-хубаво, обаче наистина зачатийчетата са много красиви деца!
Иначе аз направих и това с вестниците, за което беше писала Мари. Купихме няколко всекидневника в деня на раждането на Стефко и сме ги сложили в кутията с подобни споменчета.


ema2,
Добре заварила!  :lol:
Мотивацията е да запазиш за спомен списанието и един ден да им го показваш на Тони и Боби. Или пък да се хвалиш на роднини и познати. В моя случай имаше и допълнителна – едната баба на Стефко живее в чужбина от години и никога не го е виждала на живо. И беше голяма гордост за нея да се хвали на всеки колко е прекрасно внучето й, показвайки го в списанието.
И аз си къпя Стефко, когато е болен (като изключим случаите, когато му е било много лошо). Той много обича банята и когато всичко му е криво по време на болест, това е един от малкото начини да му доставя радост.


Ganka,
Нали знаеш, че е липсата на апетит е нормална по време на болест. На теб винаги ли ти се яде, когато си болна? Щом и докторът е казал, че нещата са наред при Алекс, не се притеснявай. За да яде повече, можеш да му предлагаш само храни, които са му любими.
Ще съм ти благодарна, ако другата седмица разкажеш подробно за „училището за виждане”. Интересно ми е, понеже и ние имаме подобен проблем – и аз, и таткото сме с очила.


nia72,
Дано се оправи Ели и не се наложи да правите изследвания след 2 месеца!


Silwi25,
Когато Стефко кашляше с такава мокра кашлица, освен сиропите за кашлица („Вентолин”-ът ни беше сироп) и инхалации с лайка, му правех и малко по-различни инхалации. Имаме малка баня и пусках да тече гореща вода за известно време, така че всичко да стане само в пара – влизах с детето, за да диша топлия и влажен въздух. Иначе кашлицата продължи около две седмици, доколкото си спомням.


tanja,
Съгласна съм с момичетата, че твоето педи май не е много „в час” със захранването, щом ти е дала такива наставления. Но ти имаш къде да четеш и кого да питаш. Насреща сме за всички въпроси, които имаш.
И най-вече - „питаш” Мелани!  :lol:


Таня,
Да ти е жива и здрава племенничката!


Мели,
С тези твойте вчерашни становища, ще взема напролет да скокна до София да организирам една среща на Стефко с доктор Оги. Просто профилактично. Какво ще кажеш по въпроса?

jam,
Разкажи, моля те, за прегледа на Марти при доц. Бранков.


За сядането, лазенето и прохождането
Предлагам ви да прочетете няколко материала:
1. От сайта на д-р Янакиев (старши лекар на Първа ортопедия при  МБАЛ " Пловдив") - Средноевропейски норми за развитие на бебетата.
2. Много полезни линкове има на Сайта на д-р Алексиев (детски ортопед в Специализираната ортопедична болница в Горна Баня)
Част от тях са тези: Developmental milestones: Sitting;
Developmental milestones: Crawling;
Keeping a cruising baby safe;
Developmental milestones: Walking.

Моят Стефко е от бавните във всички тези изпълнения – като започнем от обръщането и стигнем до прохождането. Явно няма да е в спорта силата му. Започнах да го слагам да сяда на шест и половина месеца, когато започнахме захранването – по веднъж на ден в столчето за хранене. На седем и половина седеше сам, но все още не беше напълно стабилен. Започна да пълзи на заден ход на 8 месеца и половина, малко по-късно вече и напред, а се изправи за първи път сам на 9 месеца и половина. Говорил е само та-та, ба-ба, ма-ма, да-да, но, както е писала Гането, това е неосъзнато повтаряне на срички. В момента говори на „бебешки диалект” и казва само „айде” и „дай” и по-рядко „мама” или „тате”.
Антипод на Стефко е момиченцето на моя приятелка. Ако не го бях видяла с очите си, нямаше да го повярвам – почти се движи по критериите в книжките на „Памперс” на jam. Не помня точно на колко започна да сяда, но преди да навърши шест месеца пропълзя, а на шест месеца и три седмици се изправи за първи път. На 9 месеца казваше „бебе” по-ясно, отколкото аз мога да го кажа.
Мели беше писала – децата имат различни темпове на развитие!

Накрая – да пожелая на всички болни мъници бързо и напълно да оздравяват!
*
http://f7.yahoofs.com/users/SdEreFv6_ndO/__sr_/e448.jpg?tkn=phgYEzFB7twcvaBe&saveas=Maria

Ей това успях да сътворя, малко е мижав текста на снимката, ама ....
Иначе това сме аз, малката и моя съпруг. 

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Танче, чудесна е грамотата! много оригинално, поздравления за хрумването!

аз много съжалявам, че не сме се сетили да купим вестници от деня на раждането на Марти. но то беше такова напрежение тогава, половин ден треперех дали ще ме срежат, дали няма да ме срежат, да не стане нещо, бащата отвън и той трепереше, после бях в унес след упойката и изобщо не съм се сетила. а на другия ден почна кошмара и тогава съвсем отиде... :(

Верди, ами аз не съм го водила при Бранков. само му писах на доктора, като му описах какво е положението, защото при нас нещата бяха точно както снимките от неговата статия в бг-мамма. човекът ми отговори да не пипаме нищо, но ако толкова се притеснявам - да го доведа на преглед. е да, но няколко дни след това стана оная история с хипотермията, озовахме се в болницата и там са му дръпнали пишлето без да ме питат! така че, сега той е забелен (наполовина, според едното педи, изцяло - според Масларски) и препоръката към нас е да поддържаме положението чрез периодично издърпване на кожичката 2-3 пъти седмично. какво е положението при Стефко?
а в кой брой на Мама са ви снимали, има ли го в Интернет?

благодаря ти за линковете за развитието, ще ги изследвам подробно! аз особено се притеснявам от това, че Марти така и не прогука. и досега издава само гласни звуци - пее, вика "ААА, ООО, УУУ", понякога прехапва устни и прави "брррр". "мамам" и "амамам" казваше като по-малък, сега отдавна престана. изобщо, основно си трае или вика. само като беше болен сега и го мъчихме с носа и лекарствата, изреди от възмущение почти цялата азбука - включително каза на баща си "О, бе!", когато му бъркаше в носа :)
та затова ми беше особено важно да разбера кога горе-долу е нормално да почнат с т.н. "лалии" както ги нарича педиатърът - "ма-ма", "ба-ба" (подчертавам, ясно ми е, че не става дума за осъзнато произнасяне на думи, а за звукоподражания).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Верди аз също съм пращала в сп.Мама. Първата година в розовите страници я има като бебе, и тази година за рождения й ден също я публикувах. Пршбрала съм ги и двете списания, заедно с дневника и играчките от тортите,пъпчето също, и още някой дреболии. Имам и грамота  от модна агнеция, която работи съвместно с списанието.Моята педиатърка все ми повтаряше да я направя рекламно лице на фризопеп, а аз се искам и да чувам за него :x
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Момичета, и аз да питам кога започнаха вашите бебета да се обръщат от гръб по корем и обратно, че Деси неможе да се обръща сама още. Иначе прави мост, повдига си главата и краката едновременно, почти ги събира, много е смешна, но не може да се обръща.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мартин се обърна от гръб по корем някъде към 4 месеца и половина. доколкото съм чела - тогава е и средно-статистическото време, през което се научават на това.
малка е още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Антъни се обърна на 4 м и половина, Боби по-късно, но сега Ан. не е много, много по обръщането, докато Боби се премята като гимнастик във всички позиции
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Много благодаря :D
значи имаме цял месец още :)
Не бях влизала 5 дни и сега едва насмогнах с четенето :)

Fussi, прекрасно е бебе Никола! Толкова е миличък и така сладко се гушка във вас. Подкосиха ми се краката от вълнение, а на вас просто не мога да си представя какво ви е да чакате още цял ден. Добре, че имате много подготвителна работа, та по-бързо ще мине времето.

Cygnus, много благодаря за поздравите за месечинката :)

Вени, честито зъбче!

На Таня и Верди специално благодарско за изчерпателните отчети за бебешкото развитие. Нашто Дани явно си е мързелани, защото успява да се задържи седнал без опора за малко, но просто не му се седи така, изпъва краката и се претъркулва, след това мрънка да го взема и да скачаме. Умира си да скача, но още не успява да се задържи сам за кошарата и предпочита аз да го държа под мишниците, малко тарикатче.

За звуците - сещам се една смешна история на моя шеф: синът му почнал да казва най-напред "тата", на около 6-7 месеца, голяма гордост. Но постепенно почнал на всичко да казва така, докато на 9 месеца дошъл съкрушителният удар за тати, който чул наследника да нарича "тата" и кокошките на село :)

За среща и снимка на зачатийчетата - аз съм голямо ЗА, но май трябва да почакаме истинската пролет. Иначе ние със СтефиЗ отдавна обсъждаме да направим снимки на бебоците върху тениските на Зачатие от ланската среща на репродуктивното здраве или на мами с коремчета с такива тениски и след това да си сложим колаж на сайта.

Бързо оздравяване на болните бебоци и приятна неделя на всички!
« Последна редакция: Февруари 11, 2007, 10:21:59 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Мармотче да те питам - ти ли ражда във Вита? Ако отговорът е да , какви са ти впечатленията?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Иначе ние със СтефиЗ отдавна обсъждаме да направим снимки на бебоците върху тениските на Зачатие от ланската среща на репродуктивното здраве или на мами с коремчета с такива тениски и след това да си сложим колаж на сайта.
Ами аз да отивам да се снимам, че малко време ми остана, то нашето бебче нали след срещата стана  :D. Много си я обичам нея тениска, редовно си я нося така или иначе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Mini, чакаме снимки, че после няма да имаш време за такива off занимания:)

Lady, да, аз раждах във Вита. Впечатленията ми може би ще са ти полезни само по отношение на второстепенните неща (материална база, акушерки). Най-важното е лекарският екип, а при мен почти никой не беше от Вита - оперира ме д-р Райчева, тя работеше във Вита, сега има собствена практика и само води раждания там. Неонатоложката, анестезиоложката и анестезиологичната сестра бяха от Шейново, само асистиращият оператор д-р Хаджийски и акушерката бяха от Вита. Иначе, условията са много добри, имаш си твоя стая с баня и тв, чисто е, не трябва да носиш нищо, освен документите си, няма грубиянско отношение на персонала, мъжът ми идваше по всяко време между 6 и 22 ч и оставаше колкото иска. Ако искаш помощ, имаш до себе си телефон да звъннеш на дежурната акушерка, тя си носи слушалката в джоба. Има 1-2, рядко до 4 раждания на ден, така че ти обръщат внимание достатъчно. Не дай Боже, ако се наложи, имат добри кувьози, включително линейка с транспортен кувьоз с апарат за обдишване на бебето (това е много важно, иначе неонатологът би обдишвал на ръка, а това повишава риска от пневмоторакс).
Все пак, прави ми впечатление, че процесът на работа все още не е достатъчно стандартизиран, т.е. малко хаотично действат акушерките и всяка по свой си тертип - напр. питат ме какво да ми поръчат за обяд, а не ми бяха сменили 3 дни стерилната превръзка под дупето, а тя се сменя всеки ден, ама аз де да знам да ги подсетя. Д-р Райчева забеляза при визитацията си и ги смота. Абокатът за операцията го беше поставила за зла беда най-неопитната акушерка, доста некадърно, като ми го сменяха след 2 дни, доста благодариха на Господ, че не е засякъл по време на секциото. Това са дребни неща на фона на разкази за част от държавните болници, но все пак във Вита плащаш яко и очакванията са съответно много високи.
Бе с 2 думи, важни са докторите. Аз бих раждала на място, където имам пълна вяра на екипа, останалото е без значение. Ако моята лекарка работеше с Шейново, Св. София или МД, не бих се поколебала да ида там, все пак те имат добри неонатологични отделения.
« Последна редакция: Февруари 11, 2007, 11:40:55 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Oburnahme se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #131 -: Февруари 11, 2007, 12:54:15 pm »
Здравейте момичета,
Пиша Ви и сърцето ми направо подскача.От вчера бебка се върти и се свива на дъга.Аз доста се чудех дали не я боли стомах, а то детето искало да се обърне по коремче само.
Е, днес е нашето бойно кръщение.ОБЪРНАХМЕ СЕ по корем самички.Направо ме шашна.
Ми трябваше след тва боледуване да има накрая и нещо радостно.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Силви браво. вие сте шампионки.

:)

Целувки на малката

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
В момента дават много интересно филмче за зачеването и вътреутробното развитие на близнаците по National Geographic.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
 :thankyousign:Verdi
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)