0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #80 -: Февруари 01, 2007, 18:56:35 pm »
Аз да върна топката в центъра на терена,  ако след като сме се убедили, че става оплождане и имаме клетъчно деление - опитваме 1,2 да речем 3 пъти . Вярно прави се с икси, за да сме сигурни, че има оплождане, но ако последния път  се поеме риска и се остави на инвитро  и пак настъпи оплождане и дори ЕТ .   Тогава се питам , ако няма тубарен проблем , не е ли още по-добре да се върнем 1 стъпало по-ниско на АРТ и да опитваме отново с инсета, при нормална овулация, доказана практически от неуспешни  Иксита на ЕЦ. Какво мислите по въпроса?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #81 -: Февруари 01, 2007, 23:25:10 pm »
НДК, ако имате повече яйцеклетки, опитайте няколко с икси и няколко с инвитро. Така няма да жертвате опита. А ако се получи инвитро оплождане има резон в идеята да се върнете на инсета. /и наистина с уговорката, че липсва тубарен проблем  :D/
Поне моето мнение е такова.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #82 -: Февруари 01, 2007, 23:30:36 pm »
Много интересен въпрос. Понеже не съм толкова компетентна, ще ми бъде интересна една такава дискусия по въпроса!!!!

П.С. Аз даже си мисля, ако не стане второто икси при нас, да се върна към инсетата или пък икси или инвитро на естествен цикъл. Ама това е друга тема.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #83 -: Февруари 02, 2007, 12:03:50 pm »
Фреши, опитвам се да вярвам, но с всеки опит става все по-трудно. И на мен ми показаха прекрасни ембриони, като тези от сайтовете на клиниките, все в графата "идеални". И лигавицата - идеална, и хормоните, и мечтите, а накрая все плача. :(
Иска ми се един път поне финалът да е идеален.
Продължавам да се боря по своя си начин, дано съм налучкала пътя.
Уайт миличка, ще бъде идеален финалът! За всички нас - по един или друг начин, всички ще усетим растящия в нас живот, радостта да прегърнем своето бебче. Сигурна съм в това :crossfingers:  yahoo_17


Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #84 -: Февруари 02, 2007, 15:00:36 pm »
Аз продължавам следенето, за сега - нещо фоликулът много не расте :(
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #85 -: Февруари 02, 2007, 15:28:45 pm »
Jazzy -  вече сме опитали тази схема - при дълък протокол, сме разделяли 50/50 , имаме оплождане, но не е желания резултат. След като и елиминирахме натоварването на жена ми от стимулациите , на естествен цикъл  става чудесен ембрион, но след ЕТ , не последва имплантиране . Идеята ми е нещо като деградация на нивото на АРТ  - дори от икси на ЕЦ , да минем на инсе - щом като проблема все пак е в имплантирането, а не в качеството или  оплождането и друга конкретна причина няма т,е, неизяснен стерилитет . За съжаление минимизиране на психологическия фактор няма - неуспещния опит си е неуспешен - и  емоционално пак те натоварва, но поне жената си спестява изживяването на  пункция и ЕТ .  А същевременно си най-близо  до естествения биологичен път на живота.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #86 -: Февруари 02, 2007, 17:10:40 pm »
Уайт, миличка, какво се чудиш - нали знаеш, че има нещо, наречено повтаращи се имплантационни неудачи. Надявам се искрено да не си в тази група и просто да е малшанс!
НДК, като се замисли човек, то може да се върне още по-назад - старомодно бебеправене :lol: Все същото би било.
Дали не си правим АРТ колкото да не е без хич, чудя се понякога :? Но поне човек си дава отговор на някакви въпроси - става ли оплождане, хубави ли са яйцеклетките, и т.н.
« Последна редакция: Февруари 05, 2007, 09:41:37 am от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #87 -: Февруари 02, 2007, 18:31:02 pm »
като се замисли човек, то може да се върне още по-назад - старомодно бебеправене :lol:
Ами аз си мисля, че с цялата тази информация, която имаме за себе си (какво не ни е "наред:) и като знаем колко много неща трябва да се случат в един и същ момент, за да се забременее, вече почти не ни се вярва, че може да стане просто със секс (и любов  :lol:)...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #88 -: Февруари 02, 2007, 18:37:36 pm »
НДК, на ваше място бих се посъветвала с лекуващия лекар. Ако той прецени, че има шанс с инсе, защо не. Поне е по-евтино и по-малко натоварващо.
Обаче наистина стои въпроса на Фреши, става ли оплождане, хубави ли са яйцеклетките? Това при инсе няма как да се види  :?
Много е деликатен момента и за съжаление е много трудно да се прецени кой е верният път. Аз бих се доверила на доктора си.
Сега се сещам да попитам, търсихте ли причини за неуспеха? В смисъл за  липсата на имплантация. Имунологични, генетични? И още нещо, правихте ли ранни ЧХГ тестове? Те дават представа дали изобщо има имплантация /ако не е имало прегнил, разбира се/.

 

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #89 -: Февруари 02, 2007, 18:44:56 pm »
И още нещо, правихте ли ранни ЧХГ тестове? Те дават представа дали изобщо има имплантация /ако не е имало прегнил, разбира се/.

 
Затова нещо съм съгласна много. И аз следващия път ще направя ранен тест, за да видим дали е имало все пак нещо. А не да чакам 17 дни и повече.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #90 -: Февруари 02, 2007, 20:45:26 pm »
До Jazzy , направено е всичко  дори по няколко пъти в имунологията специално и генетични също са направени.  ЧХГ също е правено на  8-9 ден от ЕТ , без прегнил е поддържащата схема  и въпреки това над 1.00 не е успявало да  се повиши. След комбинации от дълги - къси протоколи, спонтанен цикъл , плюс инсета в началото , вече имаме база от която можем да избегнем по-нататъшни грешни стъпки/като например да минаваме за пореден път  през дълъг протокол/ , а поради факта, че на СЦ не винаги можеш да таймираш пункцията , и с цел да се избегне стресирането на ембриона извън матката, при вече настъпвало оплождане , ми бе идеята, ако се разреши и преодолее бариерата около имплантирането/ чрез АИ или нещо сродно/, да се позлва инсе, пак повтарям при липса на тубарен  фактор.

До Фреши - ами от тези АРТ- имам усещането , че бебеправенето по старомодния начин , малко  или повече губи от своята романтика - все пак важна е и любовта  :D
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #91 -: Февруари 03, 2007, 11:06:19 am »
А проблем при имунологичните излезе ли?


lb2f
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #92 -: Февруари 03, 2007, 18:56:41 pm »
С изключение на леко завишени IgG и гранични НК на 12 % , всичко друго си е  в референтните стойности, но аз си отстоявам тезата, че дори и НК да са повече, все пак те са от периферната кръв, а не може да се направи връзка за права корелация с тези в ендометриума. ИгГ по-скоро имат отношение  след  имплантирането ,  но не и в началната фаза. 
Така , че Джази , оства канския въпрос с имплантирането. :?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #93 -: Февруари 04, 2007, 01:33:48 am »
Малко предистория...
Класическо инвитро края на септември. Резултатът е замръзнала бременност и във осмата седмица ми направиха абразио.
Всичките ни иследвания са в норма.
Лекарката сама ми предложи да си почина 2-3 месеца и да опитаме инвитро но ЕЦ, понеже единствената ни пречка за безплодието е липса на маточни тръби в резултат на 2 извънматочни бременности.
Постоянно ровя из форумите и следя всяка информация свързана с това. Имам въпрос - а как се стимулира маточната лигавица за закрепването на имбриона? И дали леката стимулация не е за предпочитане, тъй като увеличава шансовете за повече яйцеклетки. Разбирам, че влошава качеството им, но хормоналното натоварване не е чак толкова голямо...
И още нещо. Мъжът ми замина в чужбина преди 1 седмица. За всеки случай замразихме "материал", както се изразяват в клиниката. Дали ще може да се направи опит с него,когато дойде момента???
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #94 -: Февруари 04, 2007, 03:18:38 am »
НДК, какво да ти кажа... това ми звучи като класически "неизяснен стерилитет"  :? Всичко е ок, но имплантация няма  :?
Аз съм от така наречените тежки случаи, но ако трябва да съм честна, в моето положение поне си мисля, че знам какъв е проблема. И знам какво да направя, за да се опитам да го реша.
Какво бих направила ако съм на ваше място? Трудно е да се каже  :? С тези гранични НК клетки, може би бих проучила по обстойно АИ, за която разказа Албена. И може би бих опитала още едно ин витро след това. Защо ин витро? Защото ще знам, че до трансфера всичко е ок и отново съм на въпрос имплантация.
Но това е моето мнение. То се базира основно на прочетена информация, но на никакъв опит. Та в тази връзка отново ще кажа, аз бих се консултирала с лекуващия ме доктор и бих заложила на неговото мнение.
Намери специалист, който има опит в тази насока и работете заедно с него.
Много се надявам скоро да се похвалите с положителен резултат.
Успех!

lb2f
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #95 -: Февруари 04, 2007, 14:29:25 pm »
 Тогава се питам , ако няма тубарен проблем , не е ли още по-добре да се върнем 1 стъпало по-ниско на АРТ и да опитваме отново с инсета, при нормална овулация, доказана практически от неуспешни  Иксита на ЕЦ. Какво мислите по въпроса?

ами при това положение, може да опитвате напълно безплатно, по сторомодния начин - дори без инсе... ама то винаги човек предполага - Господ разполага. успех, каквото и да предприемете!
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #96 -: Февруари 04, 2007, 14:35:30 pm »
Възможно е причината да е така наречената дебела обвивка на яйцеклетката и спермазотоидите да не успяват да я пробият. Както и може да има някаква неясна несъвместимост и да не настъпи оплождане. Така че ин-витрото на естествен цикъл може да отговори на някои въпроси.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #97 -: Февруари 04, 2007, 17:42:10 pm »
Възможно е причината да е така наречената дебела обвивка на яйцеклетката и спермазотоидите да не успяват да я пробият. Както и може да има някаква неясна несъвместимост и да не настъпи оплождане. Така че ин-витрото на естествен цикъл може да отговори на някои въпроси.
бих добавила и лошо качество на яйцеклетките...
Аз точно заради такива евентуални проблеми исках ин витро/ИКСИ. Но с повече яйцеклетки: 1. за да бъди меродавен резултатът т.к. при една яйцеклетка евент. успех/неуспех може да се дължи просто на случайност и 2. с цел да минимизирам риска и да получа повече информация да мога да разделя яйцеклетките на две - за естествено оплождане и за ИКСИ. В крайна сметка така и не се откри причина, обясняваща 5 годишен вторичен стерилитет.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #98 -: Февруари 04, 2007, 18:38:13 pm »
Благодаря Джази,
Обсъждаме още един опит на ЕЦ, но все пак си мислим за поемането на риска , ако ембриолога  прецени - при добра степен на матурация на яйцеклетката, да се подходи IVF, и ако все пак не настъпи оплождане , ако не е  късен момента до края на дена  на пункцията, да се иксира. Мисля, че сме при  един от най-добрите  доктори, още повече че Стаменов приема присърце всеки един случай и предпочита  промени, а не пасивно повтаряне на процедурата.
  Колкото до запитването на Лали, вече сме имали оплождане при IVF,което отхвърля  тезата за удебелена  обвивка, но ембрионите от икси се развиха по-добре. Като от своя страна, е трудно да се направи категоричен  извод за  съвместимост. Напоследък прочетох нещо интересно от гл.т.  съвместимостта,/макар и да съм малко скептичен/ - при относително сходна ДНК информация от двамата , може да се очаква затруднения  в репродуктивния процес/при това многообразие от ДНК информация  :? - да има сходство  8O/
 Колкото до АИ- в САЩ не се практикува, не защото е остаряло,но пък в европейски страни се прилага, но не е манна небесна и този метод  :?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #99 -: Февруари 04, 2007, 20:03:05 pm »
да се подходи IVF, и ако все пак не настъпи оплождане , ако не е  късен момента до края на дена  на пункцията, да се иксира.
Аз исках точно това, но ембриологът ми обясни, че не е възможно т.к. яйцеклетките, които ще се оплождат естествено и тези, които ще се инжектират се обработват по различен начин. Необходимо е в самото началото да се реши как ще стане оплождонето и няма възможност за преминаване от естествено към ИКСИ.