0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #20 -: Ноември 08, 2006, 10:39:07 am »


 Каси,желая ти моя успех ,даже двоен.За сега  всичко е наред,бебчето е 1,рано е още да се радваме,защото съм в 7 г.с.
    Целувам те и късмет в начинанията.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #21 -: Ноември 08, 2006, 11:34:09 am »
Мерси, мила мариянка!! Знам, че ще стане, силно вярвам в това, да знаеш!!! Благодаря ти за подкрепата и за всичко!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2006, 11:40:36 am »
Касич, бейби, една голява прегръдка от мен и най-сърдечни пожелания. Ще стане бързо, мила, ще видиш!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #23 -: Ноември 09, 2006, 23:48:36 pm »
Здравейте, милички!
Днес стана ясно, че и третата ми инсеминация е неуспешна :cry:!
В главата ми се въртят следните мисли и въпроси:
През януари тази година правих имунологични изследвания в Плевен и се показаха отклонения - завишени Aнти-b2GPI IgG и IgM и Анти-TPO; занижен FT4. По препоръка на д-р Конова и д-р Тодорова приемам Л-тироксин, аспирин и селен. Бе ми препоръчано /след положителни контролни изследвания/ да направя вливане на имуновенин преди АРТ-процедура. Досега не съм направила контролни изследвания, както и вливане на имуновенин. Този месец обаче съм решила да направя такова вливане, независимо какви са станали стойностите на антителата и каква процедура ще предприемем. Та въпросът ми е - при положение, че съм решила да направя такова вливане, нужно ли е да правя контролни изследвания? Този имуновевин би ли повлиял на всякакви налични антитела /тъй като не сме изследвали НК-клетки и др./? Желанието ми е поне да си спестя това боцкане и сумата за него да използвам за част от ампулите, поне засега.
И още нещо: терапията с хепарин и клексан в кои случаи се препоръчва и от кой момент - преди, от момента на инсеминацията или при положителен тест?
Благодаря на всички, които споделяха за имунологичните изследвания във форума, както и на всички, които ще споделят мнение по въпросите ми!
Късмет!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2006, 11:49:14 am »
говори с тодорова и/или конова дали е абсолютно наложително преди вливането да правиш контрола. най-добре е контрола - вливане - контрола...нооо пак си идваме на думата за парите. та питай можеш ли да спестиш нещо от тези разходи.
дали вливането ще повлияе на всички антитела или поне на нещо може да покаже само контролата със сигурност...вичко останало са догадки
моят съвет - направиш ли вливане направи арт с всичките му екстри - прегнил и тн. аз когато правих мойто вливане реших да си ги спестя тези неща (арт-а) и се получи така че и двата месеца в които действаше имуновенина фоликула не се спука...
за хепарина (клексан или фраксипарин) различните лекари прилагат различни схеми. най-добре приложи схемата на твоя лекар за тебе.
как е при мене - аспирин след доказана ову. клексан от 0,2 при положителен резултат.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #25 -: Ноември 12, 2006, 22:50:37 pm »
Лили, много ти благодаря за отговора!
Бихте ли ми казали актуални цени на вливанията на имуновенин в клиника "Малинов" и в Плевен? Къде бихте ми препоръчали да направя процедурата?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #26 -: Ноември 13, 2006, 11:41:14 am »
мойто инфо е от май месец. тогава ампулата беше към 12 лв. в плевен за вливането платих 70 лв болничен престой. вливането продължи към 8 часа. препоръчаха ми да спя там но аз отидох в хотела при мъжа ми. пътни, храна и хотел ни струваха още към 80-100 лв.
в малинов системата на вливане беше по-нова и съответно продължи 3-3 и 1/2 часа. струваше ми 150 лв.
както виждаш парите са еднакви. времето за вливане е различно. на мене предвид това че съм от софия в малинов ми беше по-удобно.

диди, може би е добре да си разделиш темата от тази на каси
« Последна редакция: Ноември 13, 2006, 11:42:58 am от лили »
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #27 -: Ноември 13, 2006, 16:56:32 pm »
Лили, благодаря ти отново за бързия и изчерпателен отговор! :)
Каси, извинявай миличка, че си зададох въпросите в твоята тема, но тъй като ни вълнуват сходни проблеми, си позволих да направя това!
Успех и на двете!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #28 -: Ноември 18, 2006, 20:59:41 pm »
Лили, благодаря ти отново за бързия и изчерпателен отговор! :)
Каси, извинявай миличка, че си зададох въпросите в твоята тема, но тъй като ни вълнуват сходни проблеми, си позволих да направя това!
Успех и на двете!
няма, проблем .Виждам че и ти си объркана. Аз вече реших за вливанията. Но ми казаха, че ще правя два дни вливания в "Малинов" по 4 часа на ден, с около 70 ампули или към 700 лева най-малко ще ми излезе. Това е при мен. Желая ти от сърце успех. И ДАНО ДА НЕ СТИГАШ ДО ИКСИ ИЛИ ИНВИТРО!!!И винаги се консултирай с лекар!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2006, 08:38:33 am »
Мила Каси стискам палци всичко при вас да мине гладко и успешно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #30 -: Ноември 19, 2006, 13:49:30 pm »
Наде, мерси много за подкрепата!!! Специални целувки на сладкия Антоан!!! И много гуш, гуш!!!! Хайде и на теб една целувка!!  :balk_70:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #31 -: Ноември 19, 2006, 15:46:09 pm »
здравей каси,
относно имун. и генетични исследвания,доц.конов се изрази пред нас така:
"не знам защо лекарите в бг се страхуват от тези изследвания,нито аз ще ви правя стимулацията,нито ще ви правя трансфера"
това аз лично го разбирам така,при евентуално установяване на такъв проблем,пациентите ще забавят предприетите от тях инвитро процедури,и ще се съсредоточат към преодоляването на имун. и ген. проблеми.това съответно ще доведе до финансови загуби за клиниките по стерилитет.
нашата история на кратко:
октомври 2005,неуспешно икси,последва трансфер на замразени ембриони,неуспешен.
след това отново икси м. май-неуспешно.до този момент вярвах на всичко което ми каже доктора,без да се замислям много върху ситуацията.
след това си самоназначихме имун. и ген. изследвания,и резултата не беше много розов.IgG 23.6(+),IgG 20.9(+),e kak да стане имплантацията.според доктора това можело  да повлияе върху износването.
Е,ПИТАМ АЗ,ЗАЩО ДОКТОРИТЕ В БЪЛГАРИЯ СЕ СТРАХУВАТ ОТ ТЕЗИ ИЗСЛЕДВАНИЯ,И ТРЯБВА НИЕ САМИ ДА СИ ГИ НАЗНАЧАВАМЕ?????
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #32 -: Ноември 19, 2006, 16:42:54 pm »
това аз лично го разбирам така,при евентуално установяване на такъв проблем,пациентите ще забавят предприетите от тях инвитро процедури,и ще се съсредоточат към преодоляването на имун. и ген. проблеми.това съответно ще доведе до финансови загуби за клиниките по стерилитет.

Според мен не си я разбрала правилно.
Имунологични изследвания се правят сравнително от скоро и според мен това е причината да не се назначават от специалистите по стерилитет. Напоследък обаче забелязвам, че вече почти са влязли в "стандартните" изследвания преди ин витро. Друг е въпросът, че в някои клиники резултатите не се коментират с имунолог, а не винаги леко завишени стойност означават проблем, който може да се реши с вливания на имуновенин. А и имунолог би следвало да опредили какво да е лечението.

lb2f
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #33 -: Ноември 19, 2006, 16:53:48 pm »
Е,ПИТАМ АЗ,ЗАЩО ДОКТОРИТЕ В БЪЛГАРИЯ СЕ СТРАХУВАТ ОТ ТЕЗИ ИЗСЛЕДВАНИЯ,И ТРЯБВА НИЕ САМИ ДА СИ ГИ НАЗНАЧАВАМЕ?????

Някои лекари от клиниките по стерилитет смятат, че това е модно, че често без причини е неоправдано изследване. И като цяло като че ли започнаха да назначават изследванията под натиск на пациентите, както и да се презастраховат при евентуален неуспех при АРТ.
И според мен също е модно, както и въпрос на натиск от фармацевтични компании и може би не е далеч деня когато ще се окаже, че даже е повече вредно това лечение.
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 16:55:29 pm от Lali »
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #34 -: Ноември 19, 2006, 16:56:38 pm »
много добре съм я разбрала.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #35 -: Ноември 19, 2006, 17:13:06 pm »
Lali, не мога да проумея твоите твърдения, че това било "модно"????
 Просто не знам как може да твърдиш такава глупост, при условие че има високи стойности и се налага терапия при много жени??????? :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #36 -: Ноември 19, 2006, 17:17:07 pm »
Виж, Клио, не си мисли, че ти си прав. Както и че това са глупости. Медицинската история познава такива случаи на залитания. Ти си се ограничил върху едно мнение, както и си се хванал за сламката.
Това е мое мнение, базирано на разговори с лекари. Не те задължавам да ми вярваш.
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 19:11:33 pm от Lali »
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #37 -: Ноември 19, 2006, 17:32:23 pm »
Не съм се хванал за сламката мила ми Lali, а прости искам всичко при нас да е О.К. Според теб за какво друго да се хвана,  по-добре ли е да наливаш пари на някой лекар и да чакаш да цъфнат налъмите?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #38 -: Ноември 19, 2006, 18:49:22 pm »
Понеже си доста ограничен в познанията си ще ти кажа само, че когато са открити рентгеновите лъчи е било модно и считано за правилно бременните жени да бъдат снимани.
Да не говорим за лекарството против повръщане при бременни, модно 60-те години, вследствие на което са се родили много деца без крайници.
И не се обръщай към мен с "мила ми", не съм мила на никой, още повече на теб.
Ще ти кажа и нещо последно, не си мисли, че всичко, което хвърчи, се яде.
Чети и проверявай многократно казаното и прочетеното.
Мнението ми е лично и не ангажирам, нито обвързвам някой с него.

И сега P.S. да вметна само, че преди процедура ин-витро ще си влея имуновенин без да имам показания за това, защото и аз съм подвластна на тази мода, както и съм суеверна.
И дори щях да си вливам преди последната инсеминация, но нещо не се разбрахме със съпруга ми.

Ти не беше ли Аsiaklio в дира, защото и там обсъждахме тези въпроси?
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 19:10:43 pm от Lali »
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #39 -: Ноември 19, 2006, 19:38:14 pm »
Пак ти пиша мила ми Лали или не знам ква си там! Защо си толкова жлъчна и зла ? Ти си като капак на всико, не всички са образовани като теб,нито пък аз! Искам просто да разбера и да прочета това което ме интересува, а интересува и други като мен.Аз си мися, че в този форум всеки свободно пише и чете.Не всичко е розово и цветно, има и черна страна и мъка. А аз кой съм теб едва ли те интересува или те засяга. Този форум не е само за жени, а и за мъже които имат същите проблеми които имаш и самата ТИ може би. Желая ти успех, както и на всички :D