0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #40 -: Ноември 19, 2006, 19:52:01 pm »
Виж, Клио, когато аз започнах опити за забременяване единственото нещо, което знаех за забременяването беше, че секс се прави по средата на цикъла.
За съжаление се задържах из форумите почти три години и се наложи да науча някои неща.
Бих предпочела да си бях останала ненаучена, но с детенце вече на две години.
Но уви... такава ми била съдбата. :(
Реакцията ми към теб е такава, защото ме обвини как съм можела да кажа такава глупост.
Бъди толерантен към другите, не обвинявай без да имаш нужните знания да отстоиш мнението си, както и не вярвай на никой, проверявай всичко прочетено и казано.
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 19:54:03 pm от Lali »
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #41 -: Ноември 19, 2006, 20:01:20 pm »
Благодаря ти, за това което ми пишеш, усещам че ледовете м/у нас ще се стопят. ще съм радостен ако истински можем да си помагаме! Според мен всеки трябва да търси истината,която да го успокоява и да му дава кураж да продължи напред!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #42 -: Ноември 19, 2006, 22:03:23 pm »
Клио, Лали, изключително ми е неприятно да чета вашите заядливи писания. Моля ви, ограничавайте се в коментарите си. Всяка от нас има своите познания, лични гледни точки, всяка от нас е патила....и всяка от нас се бори за детенце!! Моля ви, нека бъдем толерантни!!
Няма да коментирам написаното от вас, за да не прерастне в поредния скандал. От цялото си сърце ви желая успех и дано темата, която аз започнах продължи да помага на момичетата със съвети и лични впечатления от имунологичните изследвания и имуновенина преди икси или инвитро. Достатъчно тежка е мисията ни, за да си е усложняваме сами още повече, нали? Поздрави: касси  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #43 -: Ноември 20, 2006, 00:52:40 am »
след това си самоназначихме имун. и ген. изследвания,и резултата не беше много розов.IgG 23.6(+),IgG 20.9(+),e kak да стане имплантацията.според доктора това можело  да повлияе върху износването.
ПИТАМ АЗ,ЗАЩО ДОКТОРИТЕ В БЪЛГАРИЯ СЕ СТРАХУВАТ ОТ ТЕЗИ ИЗСЛЕДВАНИЯ,И ТРЯБВА НИЕ САМИ ДА СИ ГИ НАЗНАЧАВАМЕ?????

Доцент Конова ли ти изтълкува тези резултати като пречка за имплантацията? Много се съмнявам. Имаш ли представа какво означават точно тези неща? Ако хванеш 100 жени от улицата да ги изследваш, над половината ще имат леко завишени стойности на имуноглобулините. Какво влияе на имплантацията все още науката не е открила...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #44 -: Ноември 20, 2006, 11:10:20 am »
Нямам представа какво означват тези резултати. Нашия док. каза че тези стойноститене не са проблем при зачеването, а при самото износване. Аз поне така го разбрах, не съм лекар а инженер. Само знам че са в долните стойности / IgG+23,60  , IgM+20,90  Med.pos 20-80/ нямам идея за кво става въпрос. Ако може някой да ги изтълкува, предварително Благодаря :D
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #45 -: Ноември 20, 2006, 11:16:02 am »
много добре съм я разбрала.
Не съм се хванал за сламката

А аз кой съм теб едва ли те интересува или те засяга. Този форум не е само за жени, а и за мъже които имат същите проблеми които имаш и самата ТИ може би.
Клио, последно мъж или жена си? И вместо да перефразираш неточно думите на доцент Конова, можеше поне да се консултираш с нея за резултатаите.

lb2f
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #46 -: Ноември 20, 2006, 11:19:18 am »
Семейство са.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #47 -: Ноември 20, 2006, 11:22:36 am »
Здравейте отново!
Може ли някой, който е направил вливане в клиника "Малинов", да опише как протича процедурата, за да сме поне малко подготвени предварително?!
Благодаря!
« Последна редакция: Ноември 20, 2006, 11:27:00 am от didiA »
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #48 -: Ноември 20, 2006, 11:26:25 am »
Семейство са.
Мерси Лали, аз си помислих, че страда от раздвоение на личността  :lol:

lb2f
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #49 -: Ноември 20, 2006, 11:33:39 am »
Да, ние сме семейство .Утре чакаме ДНК тестовете от Плевен. Моите бяха излезнали миналата седмица, но на жена ми не. Имате ли представа защо е така? заедно сме ги давали кръвните проби?
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #50 -: Ноември 20, 2006, 11:42:00 am »
И ние заедно дадохме кръв, но на мен ще ми прават и хромозомен и ДНК анализ, а на мъжкото само едното беше. Та едното изследване се праща в друга лаборатория. Ако и при вас са назначени така, може затова да се бавят нейните.
Стискам Ви палци за добър резултат  :D

lb2f
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #51 -: Ноември 20, 2006, 11:57:57 am »
Май и при нас е същото, но аз лично нямам представа, а и не си спомням това беше на 03.11. Жена ми вече всичко си записва, щото не се помни всичко това.Благодаря ти, и на Вас ви желая късмет :D
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #52 -: Ноември 20, 2006, 12:03:43 pm »

И според мен също е модно, както и въпрос на натиск от фармацевтични компании и може би не е далеч деня когато ще се окаже, че даже е повече вредно това лечение.

Лали, стана ми интересно твоето предположение, че може да е заради интереси на фармацевтични компании. Имуновенинът в БГ се произвежда от Националния център по заразни и паразитни болести (или някаква свързана с тях фирма) и е много, ама много по-евтин от западните образци. А продуктът по принцип е скъп, защото представяш ли си колко тестове трябва да се направят на кръвта от донори срещу болести, за да го произведат. Другите неща, които се предписват за имунологични проблеми, пък са смешно евтини (кортизоновите препарати и от сорта) и интралипидът се ползва за захранване на пациенти масово в болничното лечение.
Просто ми се стори странно, ако имаш някаква друга информация, сподели :D
Благодаря ти, Бени!







*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #53 -: Ноември 20, 2006, 14:07:29 pm »
Klio бъдете спокойни - на нас също резултатите ни излязоха с разлика от 3 седмици, а сме давали кръв в рамките на 5 минути на едно и също място. Няма място за притеснение. Късмет Ви желая.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #54 -: Ноември 20, 2006, 19:09:40 pm »
Фреши, говоря по принцип, не визирам конкретно нито компания, нито лекарство.
Но всичко е бизнес.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #55 -: Ноември 23, 2006, 10:33:26 am »
здравей каси,
относно имун. и генетични исследвания,доц.конов се изрази пред нас така:
"не знам защо лекарите в бг се страхуват от тези изследвания,нито аз ще ви правя стимулацията,нито ще ви правя трансфера"
това аз лично го разбирам така,при евентуално установяване на такъв проблем,пациентите ще забавят предприетите от тях инвитро процедури,и ще се съсредоточат към преодоляването на имун. и ген. проблеми.това съответно ще доведе до финансови загуби за клиниките по стерилитет.
нашата история на кратко:
октомври 2005,неуспешно икси,последва трансфер на замразени ембриони,неуспешен.
след това отново икси м. май-неуспешно.до този момент вярвах на всичко което ми каже доктора,без да се замислям много върху ситуацията.
след това си самоназначихме имун. и ген. изследвания,и резултата не беше много розов.IgG 23.6(+),IgG 20.9(+),e kak да стане имплантацията.според доктора това можело  да повлияе върху износването.
Е,ПИТАМ АЗ,ЗАЩО ДОКТОРИТЕ В БЪЛГАРИЯ СЕ СТРАХУВАТ ОТ ТЕЗИ ИЗСЛЕДВАНИЯ,И ТРЯБВА НИЕ САМИ ДА СИ ГИ НАЗНАЧАВАМЕ?????


Това абсолютно не е вярно, че докторите в България се страхуват. А3 правя опитите ин витро в Германия и едва преди два дни ми дадоха направление 3а имунологични и3следвания. След 6 опита ин витро, един със 3амра3ени, 6 отрицателни ре3ултата и една и3вънматочна бременност :x
Ако в България пациентите имат въ3можността, да си на3начават и3следванията сами, тук това не е така. Бе3 направление никой няма да те допусне дори до ра3говор със специалиста.
Както в България е само д-р Конова, така 3а цяла Германия са само две такива лаборатории. Чака се много 3а преглед, чака се много и 3а ре3ултата.
Не съм съгласна, че това се прави с цел финансова или шарлатанска от страна на клиниката, 3ащото сравнявам с немските клиники. Тук просто не съществува такова.
Как ще доведе до финансови 3агуби клиниката по АРТ, нали след като се проведе лечението, пак ще подновите опитите.
Дано всички успеем, но не ми хареса и и3ска3ването ви срещу Лали.
От нея сме научили толкова много и има още какво да се учим. Така, че много ви моля да се въ3държате. Всички сме с еднакви проблеми.
Касси, желая ти успех при следващия опит.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #56 -: Ноември 23, 2006, 18:35:33 pm »
"не знам защо лекарите в бг се страхуват от тези изследвания,нито аз ще ви правя стимулацията,нито ще ви правя трансфера"


Ами аз съм склонна да се съглася с това, макар, че звучи парадоксално. Според мен при направен пълен пакет изследвания препоръчани от д-р Конова нещата са вече доста ясни и така лекара може да вземе "информирано" решение как да подходи към теб. Но някои препочитат да правят "пробни" опити на твой гръб, базирайки се само на опита си. Е добре де, ама науката се развива и това не е просто занаят, но е факт, че без тези изследвания можеш да направиш едно 2-3 опита, което в пари е към 15.000 - 20.000 лв. Е, удобно и печелившо е да не си информиран лекар нали?  :x
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #57 -: Ноември 23, 2006, 19:16:25 pm »
благодаря ти роби,ти си единствения/та който ме разбра.всички други ме нападнаха.
след направените имунолог. изследвания нещата при нас са значително по-ясни,знаем каква терапия трябва да бъде проведена при следваща арт процедура.
е, не трябваше ли това да бъде ясно преди първия опит,или поне преди втория?
поздрави!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #58 -: Ноември 23, 2006, 20:47:27 pm »
Съжалявам, че се меся, но все пак има и едно друго нещо - арт технологиите са малко като рулетка и ако не сте го осъзнали, то е зле за вас. Първия път никой не може да каже организма как ще реагира на стимулация, трансфер и т.н. Все пак е организъм. И ако първия път е станало нещо, което не е трябвало, кое пък може да докаже, че втория път пак трябва да стане? Има тук доста показателни случаи за това, че втори опит ин витро, икси или дори една обикновена инсеминация са успешни. Е, защо тогава да ви карат да правите изследвания, които няма да ви помогнат с нищо??? Да не говорим, че има момичета тук с напълно неясен стерилитет, дето са си назначили една купчина изследвания и няма никаква причина да не забременеят понеже нямат открити никакви изменения.
Към арт се пристъпва с идеята, че по-важните пречки се преодоляват - тубарен проблем, мъжки фактор, изчерпан яйчников резерв и т.н. Никой не очаква да му изскочат ей тъй от нищото генетични проблеми.
Колкото до вземането на пари - има лекари и лекари. Сам избираш на кой да се довериш...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #59 -: Ноември 23, 2006, 23:25:36 pm »
благодаря ти роби,ти си единствения/та който ме разбра.всички други ме нападнаха.
след направените имунолог. изследвания нещата при нас са значително по-ясни,знаем каква терапия трябва да бъде проведена при следваща арт процедура.
е, не трябваше ли това да бъде ясно преди първия опит,или поне преди втория?
поздрави!

семейство clio, почва да ми омръзва, но ще се опитам да ви го кажа пак - ясно и отчетливо. от това, което сте цитирали като резултат от имунологичните изследвания, АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ СТАВА "ЗНАЧИТЕЛНО ПО-ЯСНО" при вас.

вие просто отчаяно се опитвате да намерите обяснение защо не е станало от първия или втория опит (нищо, че същото нещо се случва на хиляди други АРТ пациенти) и ако може вината да е на някой персонално и конкретно - в случая, сте си набелязали инвитро специалиста, който е виновен, че не ви е назначил нужните според вас изследвания. ако това ще ви помогне на душевното равновесие - продължавайте да мислите така, няма лошо.

но истината е друга.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!