0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #120 -: Февруари 17, 2007, 10:41:04 am »
Фрагмин е продукт на друга фирма - Pfizer, съдържанието е различно - dalterarin sodium, но механизмът на действие е същия като на фраксипарина. Аз съм слагала фрагмин - 2500 IU - толкова е профилактичната доза.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 10:49:14 am от Lali »
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #121 -: Февруари 19, 2007, 14:13:59 pm »
Ами аз днес се размислих, изследванията ми за НК клетки са от ноември, а ще правя вливане този месец, дали пък да не направя нови контролни изследвания преди вливането... Хора дайте съвет какво да правя?  8O
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #122 -: Февруари 19, 2007, 14:19:48 pm »
 Идеята си заслужава, но постави въпроса за изследване на реактивността на НК,  а не само за обема им като количество !

Ако се прави естествено, днес на мен ми бе отказано като вид услуга - /било трудоемко /, преди време АИ бе определено като  /остаряло/

Все странни твърдения.

*

    balmi

Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #123 -: Февруари 19, 2007, 14:34:33 pm »
Ами аз днес се размислих, изследванията ми за НК клетки са от ноември, а ще правя вливане този месец, дали пък да не направя нови контролни изследвания преди вливането... Хора дайте съвет какво да правя?  8O

Роби, ако ще правиш вливане само на интралипид не прави контролни изследвания. Вливането е лека процедура. Обаче ако ще вливаш и имуновенин направи едни контролни НК клетки (при доц. Конова). За всеки случай, туку виж нещата са по-добре и не се налага да вливаш. Аз така бих постъпила на твое място.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #124 -: Февруари 19, 2007, 14:53:06 pm »
Роби, ако ще правиш вливане само на интралипид не прави контролни изследвания. Вливането е лека процедура. Обаче ако ще вливаш и имуновенин направи едни контролни НК клетки (при доц. Конова). За всеки случай, туку виж нещата са по-добре и не се налага да вливаш. Аз така бих постъпила на твое място.
Балми, ще вливам и двете. ЗА съжаление нямам време да ходя до Плевен, но разбрах, че тук в Иван Рилски резултатите излизат за един ден и май са сравними като стойностти с Плевен. Само трябва да разбера къде точно се правят изследванията.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    balmi

Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #125 -: Февруари 19, 2007, 15:03:44 pm »
Роби, МЦ "Ив. Рилски" се намира точно до Центъра по хигиена. Като застанеш срещу входа на центъра, в дясно, точно на спирката е входа на "Ив. Рилски". Има табела, ще се ориентираш. Там търсиш Лаборатория по клинична имунология, намира се на втория етаж. Понеже е много объркано вътре разположението, първо на първия етаж виж неврологичните кабинети, минаваш покрай тях и по едни стълби след тях се качаш на втория етаж и излизаш право срещу лабораторията. Там се правят НК клетки. Доктора се казва Кюркчиев. Успех ти желая !!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #126 -: Февруари 19, 2007, 15:05:39 pm »
Роби, консултирай се с Док преди това!!!!!! Моля те!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #127 -: Февруари 19, 2007, 15:09:35 pm »
Роби, МЦ "Ив. Рилски" се намира точно до Центъра по хигиена. Като застанеш срещу входа на центъра, в дясно, точно на спирката е входа на "Ив. Рилски". Има табела, ще се ориентираш. Там търсиш Лаборатория по клинична имунология, намира се на втория етаж. Понеже е много объркано вътре разположението, първо на първия етаж виж неврологичните кабинети, минаваш покрай тях и по едни стълби след тях се качаш на втория етаж и излизаш право срещу лабораторията. Там се правят НК клетки. Доктора се казва Кюркчиев. Успех ти желая !!!
Балми, много ти благодаря за изчерпателната информация, страхотна си, имаш ли представа от колко работят сутрин и колко струва изследването?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    balmi

Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #128 -: Февруари 19, 2007, 15:16:30 pm »
Роби, цената е 50 лева, а за работното време нямам спомен. Предполагам, че най-късно от 8,30-9,00 вече трябва да работят.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #129 -: Февруари 19, 2007, 19:04:18 pm »
Роби, кръв за изследвания взимат до 12 ч. Аз не знаех и отидох към 13.30. Е, не ме върнаха, но за по-сигурно иди преди 12.
Успех!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #130 -: Февруари 20, 2007, 16:54:27 pm »
Ето какво се прави  зад Атлантика в северното полукълбо:

Studies recommended include:
Blocking Antibody level (by flow cytometry)
T cell IgG and IgM
B cell IgG and IgM
Antiphospholipid Antibody Panel
Anticardiolipin antibodies IgG,IgM,IgA
Antiphosphoglycerol antibodies IgG,IgM,IgA
Antiphosphoserine antibodies IgG,IgM,IgA
Antiphosphoethanolamine antibodies IgG,IgM,IgA
Antiphosphatidic acid antibodies IgG,IgM,IgA
Antiphosphoinositol antibodies IgG,IgM,IgA
Activated partial thromboplastin time (APTT)
Lupus anticoagulant (LA)
VDRL
Antinuclear Antibody Panel
ANA Titer
Double stranded DNA
SSA
SSB
RNP
SM
HLA Tissue Typing
ABC
DR,DQ
DQA DNA fingerprinting
Chromosome analysis
Immunophenotype
Natural Killer Cell Activation Assay
Quantitative Immunoglobulin

Много неща, от които обаче може имунолог  да Ви направи изводи , а не да оставяме нещата в  ръцете на случайността.

 Като си погледна в бележките каквото сме правили до тук , излиза , че над 60 % в една или друга форма или формулировка - тук се правят тези неща - въпросът ми обаче опира до това - Кой може да ти ги разтълкува всеобхватно , а не на "парче"  - примерно само ANA+  и се предписва еди какво си, а не се гледа глобално, какво би активирало това ANA+  и да се предприеме глобална терапия към организма на бъдещата майка,
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #131 -: Февруари 20, 2007, 20:45:25 pm »
Alia Alia в съседната тема посочи интересни моменти от руския опит  в сферата на имунологията и репродуктивното здраве , ето и кратко описание на подходите на една калифорнийска клиника  в същата посока:

Immunology
For some patients a reaction of the immunological system may impair the embryo's ability to attach to the uterine lining and flourish, causing recurrent failed IVF cycles or pregnancy loss. Appropriate testing may suggest therapy as simple as a baby aspirin or as complicated as immunization with patient's white blood cells (PLI), intravenous gammuglobin (IVIG) or a new class of anti-inflammatory medication called COX 2 inhibitors like Enbrel or Humira.


 А у нас какво се прилага :
 - аспирин протект
 - интравенозно вливане на имуновенин/или интралипид/
 - фраксипарин/хепарин/
 - преднизолон/кортикостероид/
 Май с това се изчерпва арсенала ни тук? За други  идеи или опит досещате ли се?
« Последна редакция: Февруари 20, 2007, 21:05:07 pm от NDK »
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #132 -: Февруари 21, 2007, 09:30:35 am »
Ами да, доста жалко е, че няма специалисти, които да се занимават насочено с репродуктивна имунология и да имат достатъчно опит и задълбочени познания. Само д-р Конова работи в тази насока, за друг не се сещам :(
Но все пак, и в чужбина няма чак толкова специалисти и много АРТ клиники си работят само по традиционному.
Благодаря ти, Бени!







*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #133 -: Февруари 22, 2007, 23:42:36 pm »
Понеже напоследък се  води дилема - при завишени НК  , какво да вливаме ?

 В имунологичната лаборатория Millenova Labs in Illinois, когато се прави този  скрийнинг , се тества в лабораторията как се подтиска активността на вашите Нк   под влияние на

-Intralipids
или
-IVIg

и с което се подтискат по-успешно , едва тогава , имунолога , в случая док Coulam  предписва терапията.   

Но в  много от случаите например в лабораторни условия  Нк се повлияват  примерно от 16 % на 7.5% или 7.0 % , а след реално вливане , проверката показала понижение до 10% или 9.5 %.

С две думи , в реални условия, женския организъм не репликира същия резултат  :?

Дали новия плевенски център ще предложи аналогични изследвания?

Все пак тази известна докторка е бекграунд  в ноухауто на новия център!

Дано и у нас да навлезе скоро този толкова необходим скийнинг !


В един американски форум , тази  видна американска докторка  Carolyn Coulam MD  , на зададен въпрос Интралипида има ли същото дълготрайно действие , като IVIg тя отговаря :

Administration of intralipid depends on your NK cellshe half life seems to be a little shorter than IVIg. Dr. Coulam


В тази връзка , Roby интересно защо при теб  са ти предписали и двете? Щом като в америка ги възприемат като заместители , а не като допълващи се средства!
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 00:45:59 am от NDK »
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #134 -: Февруари 23, 2007, 00:38:00 am »
Прилагам Ви референтните  стойности при изследване на активността на НК  на следната американска имунологична лаборатория:

NK Assay from Rosalind Franklin University Clinical Immunology Lab



50:1        10-40
25:1          5-30
12.5:1       3-20

% CD3         60-85
%CD19          2-12
%CD56          2-12
%of CD19+cellsCD5+      5-10

И тъй като тук такъв вид за сега изс-я не се правят, предлагам ще се съгласите  да не си блъскаме главите много с НК казуса. :?

Но не и да си заряваме главата като щрауси  :) , а да следваме съветите на лекуващите ни доктори - или имуновенин или интралипид. Но пък тук остава открит въпроса - колко да се влива и колко често? :?

Какво е Вашето мнение?
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #135 -: Февруари 23, 2007, 10:14:37 am »
В тази връзка , Roby интересно защо при теб  са ти предписали и двете? Щом като в америка ги възприемат като заместители , а не като допълващи се средства!

NDK нямам представа наистина.  8O Може би защото моите клетки са доста завишени - 20.6% при лимит 12%. Т.е. възможно е доц. Конова да е преценила, че вместо по-голяма доза имуновенин ще влея и двете. Аз й вярвам обаче, смятам, че тя определено следи новостите в имунологията, така, че и без докрай да си обяснявам схемата смятам да я послушам!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #136 -: Февруари 23, 2007, 10:34:33 am »
Не виждам пречка две лечения да се комбинират, за да се получи по-добър резултат - и на други Конова препоръчва комбинация.

Интересно, този Интралипид дали някъде другаде също се прилага? Защото д-р Конова работи с тази същата цитирана от НДК клиника, доколкото разбрах.
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 12:30:20 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #137 -: Февруари 23, 2007, 12:20:36 pm »
Роби , има логическо обяснение според мен , щом са  заместители , а на Запад , както често сме виждали правят по- сериозни вливания, и фактически при теб може да се получава именно по-сериозна имунотерапия - която ако се сравни е като дози сравнима с тези практикувани  зад океана!

За последните 24 часа , попаднах на 4 фенски форума , и никъде за имунология не се  говори  , което ме кара да си мисля, че не сме тук назад с тази материя и терапия  :)

Но трябва да отдадем заслуженото на доц Конова според мен , именно тя е  новатора  в тази насока тук в БГ.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #138 -: Февруари 23, 2007, 17:19:42 pm »
сравнима с тези практикувани  зад океана!
Е-е-ех, един път и ние да сме като "зад океана"  surfinga  :lol:!
Абе аз ще дерзая по този път пък "каквото сабя покаже"!  8O
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #139 -: Февруари 25, 2007, 22:52:06 pm »
Имунологичният форум на клиниката на док А Беър може да Ви даде доста отговори, но и поражда много въпроси.
За тези които проявяват интерес ето Ви един линк :

http://health.groups.yahoo.com/group/immunologysupport/