0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« -: Ноември 02, 2006, 00:02:57 am »
Здравейте. Ето че дойде ред и аз да се включа в тази тема, за съжаление.  :(След като по мое настояване направих консултация с имунолог и изследвания, днес получих резултатите си. Всички са в норма, с изключение на НК клетките, моят резултат е 17, при норма макс. 12, доколкото разбрах. Имунологът препоръча вливане на имуновенин, попита ме колко килограма съм, и тъй като аз съм 67, тя каза, че ще са необходими 67 ампули от това лекарство, или ще ми струва максимум 720 лева. :D Естествено съм в шок, просто не мога да повярвам, че след като по мое настояване това бе изследвано, какво щеше да стане ако не ги бях изследвала тези неща???  8O Възможно ли е това да е също причина да не забременявам /+мъжкия фактор/ и всички жени, които забременяват ли си изследват тези НК клетки. В главата ми изкачат десетки въпроси без отговори.....
Днес определихме с Док датата на първата инжекция преди ИКСИ-то, диферелин /13 ноември/, а вливанията щели да бъдат от 7 до 10 дни преди трансфера. Много ви моля, момичета, който е преминал през това нещо, да ми разкаже как протича, сериозен проблем ли е, и вярно ли, че се повтарят тези изследвания на антителата и НК клетките/струващи 200лева/ и кога се повтарят? Утре ще разбера кога ще правя и генетични/пак по мое настояване/ изследвания.  Предварително ви благодаря за отговорите. Толкова съм объркана преди процедурата, и то отсега. Без вас съм за никъде!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2006, 08:36:21 am »
Мила Каси, и аз като теб след 1-ия неуспешен опит си ги самоназначих  :) Нали сме организирани и отговорни момичета.  :lol:

Моите резултати бяха същите (НК=17%). Доц. Конова ми препоръча вливане на интралипиди и ако "искаме" имуновенин. Естествено, ние поискахме и 2-те. Да има.  :lol: Аз съм 60 кг. и ми предписаха 30 ампули имуновенин, а от интралипида - 4 мл. в 250 мл. физиологичен разтвор. Вливането на имуновенина отнема някъде 4 ч. (при моите дози), интралипида - 1/2 ч. Не съм имала някакви странични реакции или неприятни усещания. Преди самото вливане се прави тест за алергични реакции.

За съжаление при мен тези вливания не помогнаха, но доколкото знам (и от разговорите си с доц. Конова) при голяма част от момичетата се наблюдава положителен ефект.

Да, трябва да се повторят преди следващия опит. Но стискам палци да не ти се налага!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2006, 08:52:18 am »
Каси, не съм много запозната с имунологичните, затова няма да коментирам. Включвам се само да ти пожлая успех! От все сърце се надявам да стане от първия път!  :bighug:

lb2f
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2006, 11:49:29 am »
най-вероятно нк клетките ти също пречат - множко са. в смисъл че можеше и да забременееш въпреки тях (случвало се е според лекарите) но след като не става и ги имаш те са най-вероятната причина. това което четох аз е че те пречат на имплантацията защото разпознават оплодената яйцеклетка като чуждо тяло и я атакуват. а е възможно да атакуват и сперматозоидите на мъжа ти също. малко им е мътничко и на лекарите все още.
скъпичка е процедурата...спор няма. иначе като физическо усещане не е страшна. правих я. не даде резултат защото в двата месеца в които действаше имуновенина ми се задържаха фоликулите...не че съм очаквала друго. аз съм си карък отвсякъде. обаче пък ми подейства много добре на жлезата (щитовидната). имах възел който се чудеха дали да не оперират а след вливането той се беше свил в безопасни размери...
при бременност (сигурно в някой друг живот) ми предстои ново вливане. мойте нк клетки са почти 22 %. успех на тебе
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    balmi

Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2006, 11:58:11 am »
При мен пък НК клетките са 21. Доц. Конова препоръча само вливане на интралипид. Чудя се дали с имуновенин ще е по-добре?!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2006, 12:21:39 pm »
При мен пък НК клетките са 21. Доц. Конова препоръча само вливане на интралипид. Чудя се дали с имуновенин ще е по-добре?!

Има различни мнения по въпроса. Най-добре слушай доц. Конова. Тя определено е човек, който не само е навътре в материята, но и се интересува от всичко новости. Аз лично бих и се доверила напълно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2006, 12:24:33 pm »
Мили момичета, благодаря ви, че се включихте по темата. Страшно съм притеснена от тези неща...имам чувството, че това е нова материя за лекарите, много ми е странно, Док каза, че било СТАНАЛО МОДЕРНО-имунологичното изследване!!! И че не може да каже, дали това може да е причина за незабременяването, освен мъжкия фактор. Щом той не знае ........ аз просто не знам какво да кажа.....
Снощи изчетох почти всички теми в сайта по тези въпроси + генетичните, естествено още повече съм объркана, толкова сложна ми се струва материята. И пак си задавам въпроса, всички ли правят тези изследвания превантивно???  
Защо нещо се къса в процеса ИКСИ??? Всичко е като на койнверн...Като че ли първата процедура се прави ей така, ако стане-стане, ако не-хайде пак отново!!! А това струва пари, нерви, време! Не знам.....всичко тлкова сложно излиза, че пак си задавам въпроса ЗАЩО НА МЕН, ЗАЩО НА ВАС!!!! Благодаря ви за подкрепата!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2006, 12:44:33 pm »
Не знам, Каси, дали е модерно, но истината е, че има различни мения за ефекта от подобни вливания. Не мисля, че някой прави тези изследвания превантивно. Май в повечето случаи се правят след някой и друг неуспешен опит. Ние просто решихме да направим всичко, което по някакъв начин зависи от нас.

Да, първата процедура наистина е леко на "конвейр" - но докторите не знаят как ще реагира отделния организъм. Няма готова схема за всяка една от нас.

Давай го малко по-споко. Сигурна съм, че положителните мисли помагат. Успех!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2006, 18:20:48 pm »
каси, имунологията е на 20 год (я има я не). нормално е все още повечето лекари да са скептични. нормално е да не знаят това проблем ли е при тебе докато не проверят. мъжкия фактор звучи по-сериозно - проверен е вече многократно...
и аз си самоназначих имунологичните и генетичните. направих го защото отхвърлях нещата спрямо цената им, т.е. започнах от по-евтините и оставих скъпите за накрая ако се наложи. пък имунологичните и генетичните колкото и да са скъпи са по-евтини от лапаро и ин витро (икси)...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2006, 18:37:02 pm »

и аз си самоназначих имунологичните и генетичните. направих го защото отхвърлях нещата спрямо цената им, т.е. започнах от по-евтините и оставих скъпите за накрая ако се наложи. пък имунологичните и генетичните колкото и да са скъпи са по-евтини от лапаро и ин витро (икси)...
Лили, мила, аз също си ги самоназначих и затова ми е болно сега... Ами ако не бях? Благодаря ви за мненията!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #10 -: Ноември 03, 2006, 11:37:45 am »
никой не мисли за тебе така както ти...
каквото и да си говорим ти си най-важния човек, от първостепенно значение само и единствено за себе си...
и си права и не си за болката. мисли позитивно - важното е че някой се е сетил (нищо че си ти) и вече е направено. сега когато знаеш резултата (проблема) по-важно е да решите как да го преодолеете.
не само това си самоназначих аз. 99% от изследванията които съм направила през годините са си по моя инициатива и тръшкане. доста от лекарите при които бях май и не знаеха че съществуват. много често аз предлагах нещо, те ме гледаха неразбиращо и после отправяха задължителното "това пък за какво ти е - само ще си хвърлиш парите на вятъра...няма нужда"
най-се побърквах и изпадах в истерия в началото когато дори не ме и взимаха на сериозно. да съм чакала поне 2 год да минат, да съм се успокояла...приказки от лекар...при много от тях дори не повторих посещението си.
сега вече съм доволна и спокойна - намерих си моя лекар след дългогодишно търсене...ей, по-дълго и от мъжа ми го търсих...
най-много му се радвам затова, че освен че му пука за мене може да се спори с него и после не те гледа особено...сякаш нямаш право да стъпваш по земята откъдето и той е минал...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #11 -: Ноември 04, 2006, 17:27:20 pm »
сега вече съм доволна и спокойна - намерих си моя лекар след дългогодишно търсене...ей, по-дълго и от мъжа ми го търсих...


хе, хе, това ми хареса, лили. Мерси за отговора и подкрепата. Страхотни сте.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2006, 10:40:40 am »


  Мила ,Каси,това че си решила и направила тези изследвания е много добре и може да се окаже разковничето.Аз също сама реших и си изследвах-щитовидна,антифосфолипидни и генетични без никой да ми каже преди икси-и какво се оказа всички положителни,изпаднах в тиха лудост от резултата.Но може дасе  окаже ,че е било за хубаво ,че ги направих.Направи каквото се иска от теб ,защото си в най-добрите ръце и вярвай че всичко ще се развие по най-добрия начин. :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2006, 22:45:16 pm »
Лоана, благодаря ти за отговора и подкрепата. Пиши, ти как си, колко бебета се видяха? поздрави от мен.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #14 -: Ноември 06, 2006, 14:17:57 pm »

За съжаление при мен тези вливания не помогнаха, но доколкото знам (и от разговорите си с доц. Конова) при голяма част от момичетата се наблюдава положителен ефект.


Котаранка, ти по какво съдиш, че не са помогнали - няма бременност, или си ги изследвала НК клетките след вливането? Питам, защото съм на тази тема и аз, но съм решила като пробвам някакво сваляне, да ги изследвам да видя повлияват ли се.


Каси, вече ти писах и на лични, но само да добавя - в Иван Рилски в София струват 50 лева, стават същия ден.
Относно това трябва ли да се правят имунологични изследвания само да кажа, че даже и Щерев в неговата клиника вече горещо препоръчва :lol: (Пък той беше доста скептичен). Според мен, особено като няма друга причина, трябва да се направят още преди опитите даже.

Имуновенинът на мен ми понесе много добре.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #15 -: Ноември 06, 2006, 15:21:33 pm »
Фреши,
дай моля те някакви координата на тази клиника, че и аз искам да си направя имунологични.
Предварително благодаря!

lb2f
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2006, 16:06:31 pm »

Котаранка, ти по какво съдиш, че не са помогнали - няма бременност, или си ги изследвала НК клетките след вливането? Питам, защото съм на тази тема и аз, но съм решила като пробвам някакво сваляне, да ги изследвам да видя повлияват ли се.


Нямаше бременност. Дори и съмнение за бременност нямаше - дойде ми като по часовник. 

При 1-ия път (без вливания) поне имах някакви симптоми... ей така, за съвсем мъничко, някак ми се зарадва душата, а 2-ия (след вливанията) - абсолютно никакви.  :( Може и да си внушавам... Или просто скапан късмет...

Не съм изследвала НК клетките след вливането. Поне никой не ми беше казал да го правя. Но е добра идея.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2006, 16:16:10 pm »




Каси, вече ти писах и на лични, но само да добавя - в Иван Рилски в София струват 50 лева, стават същия ден.

Успех! :D
мила, Фреши, мерси за отговора, но не можах да разбера кое струва 50 лв. в Иван Рилски? Прегръщам те.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2006, 17:00:02 pm »
В клиника Иван Рилски, която се намира близо до Военна болница, на спирка Центъп по хигиена, изследват НК клетки. Има някакъв разширен вариант, който май не касае нашите проблеми, а "пакетът", който касае нашите проблеми струва 50 лева. Правят пълна кръвна картина с диференциално броене, което им трябва за НК клетките, и изследването за клетките.
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2006, 18:24:27 pm »
супер си, мила фреши!!! мерси за пояснението. Аз мразя тази клиника, защото там лятото лежах с марсилската треска, но ще проверя, ако се наложи отново изследване. Макар че предполагам, че след вливането на имуновенина, ще искат пак контролно изследване, дано да не струва пак 200лева. И ще искат да ги изследвам НК клетките пак при Стаменов. Абе, ще видим, има време. Успех, миличка.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!