0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #60 -: Ноември 24, 2006, 09:30:57 am »
благодаря ти роби,ти си единствения/та който ме разбра.всички други ме нападнаха.
след направените имунолог. изследвания нещата при нас са значително по-ясни,знаем каква терапия трябва да бъде проведена при следваща арт процедура.
е, не трябваше ли това да бъде ясно преди първия опит,или поне преди втория?
поздрави!

Радвам се, че се те открили причината, според вас, 3а неуспешните опити. Искренно ви пожелавам успех в следващия опит.
Само да не 3абравяме колко са процентите на успеваемост в АРТ. Както ка3ва Гането, игра на рулетка.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #61 -: Декември 07, 2006, 19:20:36 pm »
благодаря ти роби,ти си единствения/та който ме разбра.всички други ме нападнаха.
след направените имунолог. изследвания нещата при нас са значително по-ясни,знаем каква терапия трябва да бъде проведена при следваща арт процедура.
е, не трябваше ли това да бъде ясно преди първия опит,или поне преди втория?
поздрави!
Момичета / момчета, не бях влизала в този форум от известно време и сега се учудвам от тона на някои "участници"! Джам, искам само да ти кажа, че според излезлите ми изследвания от Доц Конова до момента, ще се окаже, че ИЗОБЩО НЕ Е БИЛО НЕОБХОДИМО да се прави ИКСИ при нас!!! Тоест, ако някой ни беше казал за тези изследвания щяхме да си спестим много пари (5,000-6,000 лева), нерви, хормони и разочарования! Ако нещо може да се поправи с вливания за 2 дена и пиене на аспирин и да се зачене по нормален път, от това по-хубаво няма! Така, че моя съвет към всички момичета е ПРЕДИ ДА ТРЪГНЕТЕ КЪМ ИНВИТРО идете при Доц. Конова и си направете изследванията, които тя ви препоръча. Ще ви излезат максимум 300-400 лева (генетични, антитила, яйчников резерв, ДНК т.н.), а при нея консултацията е безплатна! Не знам дали има "мода" или не, но когато науката открива нови причини за неуспеха ни не можем да ги игнорираме! :D
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #62 -: Януари 25, 2007, 17:35:11 pm »
Момичета, наскоро разбрах, че вливането на ИМУНОВЕНИН, влияе на НК клетките 3 месеца, тоест толкова му е трайността. Което означава, че при две поредни процедури ИКСИ или инвитро в рамките на 3 месеца, не е необходимо да се прави повторно вливане.  :D!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #63 -: Януари 25, 2007, 19:08:19 pm »
Момичета, наскоро разбрах, че вливането на ИМУНОВЕНИН, влияе на НК клетките 3 месеца, тоест толкова му е трайността. Което означава, че при две поредни процедури ИКСИ или инвитро в рамките на 3 месеца, не е необходимо да се прави повторно вливане.  :D!!!!

Каси, моя съвет е пак да си изследваш НК-клетките. Много изненадани има напоследък. Мойте НК-клетки бяха 28%, на 28.11. вливах имуновенин, правих повторно изследване този месец( горе долу месец и половина след вливането), бяха 38% 8O.Това е положението. Не казвам, че при теб ще е така, но е добре да провериш.
Успех!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #64 -: Януари 25, 2007, 19:14:08 pm »
Зейтуни, благодаря за отговора. Но аз имам вливане на 01.12. на 40 ампули. Моите НК клетки са 17%, при норма знаеш 12, но Док казва, че не са толкова много, а и аз като чета, как се покачват даже от имуновенина /ето и твоя случай/ се колебая. Успех на теб.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #65 -: Януари 25, 2007, 19:22:27 pm »
Ами твойте проценти не са много.В "Иван Рилски" реферетните им стойности даже са до 20%.На твое място не бих се вторачвала толкова.
И аз незнам вече-  съвсем се загубих в тази имунология  :).
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #66 -: Януари 25, 2007, 20:19:59 pm »
Ами твойте проценти не са много.В "Иван Рилски" реферетните им стойности даже са до 20%.На твое място не бих се вторачвала толкова.
И аз незнам вече-  съвсем се загубих в тази имунология  :).

Ей, ти съвсем ме втрещи, ако е така-супер! Иначе то май и докторите са се "изгубили" в имунологията!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #67 -: Януари 26, 2007, 11:36:19 am »
В "Иван Рилски" реферетните им стойности даже са до 20%.На твое място не бих се вторачвала толкова.

За различните панели НК, реф. ст-ти са различни. Има до 20%, има и под 12%.

Кас, и аз не бих се вторачвала толкова. Нали и без това вливането все още има ефект (какъвто и да е той  :?)?
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #68 -: Януари 26, 2007, 12:27:57 pm »
Да не забравяме, че имунологията е нова наука, има няма 20 годишна, все още много неща не са ясни,но е факт че след вливането на имуновенин аз забременях, вярно че бременноста не се разви, но след 4 трансфера най накрая се получи.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #69 -: Януари 26, 2007, 12:51:02 pm »
 Здравейте , какво е Вашето мение , ако имате гранични стойности на НК , бихте ли  прибягнали  все пак до вливания на имуноглобулин? - ако Ви е препоръчан от имунолог - Като чета, при вливания при някои от Вас , че има повишение , а не  подобрение , почвам да гледам скептично на тази терапия?  
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #70 -: Януари 26, 2007, 12:58:39 pm »
Здравейте , какво е Вашето мение , ако имате гранични стойности на НК , бихте ли  прибягнали  все пак до вливания на имуноглобулин? - ако Ви е препоръчан от имунолог - Като чета, при вливания при някои от Вас , че има повишение , а не  подобрение , почвам да гледам скептично на тази терапия?  
Мила, аз с 17% не знам дали да вливам, а ти ако си с малко завишени....хм, труден избор е. Но и аз съм скептик вече. Като че ли е по-голям броя на забременелите с по-високи НК клетки, или бъркам, не знам. Аз мисля да не вливам, доста е скъпо, а не е на 100% доказано, че помага. Може би ще ги изследвам само НК клетките преди второто ИКСИ. Пък може да има подобрение от вливането преди първото. Тогава така и не ми пуснаха контролно изследване.
Пиши какво реши. И успееех от мен.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #71 -: Януари 26, 2007, 13:10:48 pm »
Bubata, изледвала ли си НК клетките след вливанията?

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #72 -: Януари 26, 2007, 13:13:56 pm »
И аз не съм  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #73 -: Януари 26, 2007, 13:16:51 pm »
И аз не съм  :(

Ами може би е добре да ги изследваш - поне ще се види дали има ефект.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #74 -: Януари 26, 2007, 13:36:56 pm »
Може би ще ги изследвам само НК клетките преди второто ИКСИ. Пък може да има подобрение от вливането преди първото.

Мдааа, да.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #75 -: Януари 26, 2007, 17:28:30 pm »
мойте бяха на горна граница, но след вливането не съм ги изследвала, и по препоръка на имунолога ми вляха 60 ампули
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #76 -: Януари 26, 2007, 22:01:30 pm »
каси, ндк е момък, не мома :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #77 -: Февруари 08, 2007, 00:41:34 am »
Благодаря Лили - точно така  :)

Искам да Ви попитам няколко въпроса свързани с тези НК :

Както Котаранка по-рано отбеляза - има различни НК , но групата от НК (CD3-,CD16-,CD56+) в плацентата подпомагат растежа й и същевременно подтискат имунния отговор на майката.

Тук ми е първия въпрос уважаеми дами - С Имуновенин - няма ли да се повлияе негативно и на тази положителна група НК ?

От друга страна групата НК ( CD3-,CD16+,CD56+) когато се активира от cytokine IL-2 , са унищожители на тропфобласта на плацентата. Тези клетки секретират тумор некрозис фактор (TNF tumor necrosis faktor ) който ТНФ   унищожава плацентата .

Тук е втория ми въпрос към Вас :

Гледам изследванията ни , но нито от доц Конова, нито от Цантрална лаборатория по кл.имунология , аз не откривам  измерване на този TNF ?

От Асоциацията по имунологична репродукция - споменават за медикамент Enbrel , който считат /явно не е практика/ би бил добро допълнение или заместител на познатия ни имуновенин,, че той подтиска този ТНФ

Тук е третия ми въпрос - някой по един или друг начин подобни неща дискутирал ли е с имун. клиники било то в Гърция  , Германия  или другаде?

В заключение , макар, че  ние като семейство  не приемаме терапия с имуновенин на този етап ,предписана ни  поради гранични НК ,  от тази асоциация отчитат много висок % на успеваемост след такава имунотерапия ,но в допълнение на една оптимална  имунотерапия ( АИ , аспирин,хепарин ,предизон) А това малко или много поражда въпроси за плюсовете  и минусите отимуновенина.

Какво е Вашето виждане по тези въпроси?



« Последна редакция: Февруари 08, 2007, 19:40:26 pm от NDK »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #78 -: Февруари 08, 2007, 11:06:43 am »
нямам отговор на нито 1 от въпросите ти. сама да кажа - въздържайте се от кортизон. жесток е. брутален направо.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #79 -: Февруари 08, 2007, 13:02:57 pm »
Съгласен съм с теб Лили
 и това за съжаление сме опитали без положителен ефект след това и то  в  продължение на  месеци .
« Последна редакция: Февруари 08, 2007, 19:41:55 pm от NDK »