0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #140 -: Януари 06, 2008, 20:44:21 pm »
Момичетата на които са вливали имуновенин преди ИКСИ ще ми кажете ли кога точно се влива първия,втория и третия път? За пръвия ми казаха на 2ри ,3ти ден след Пурегона.така ли е.А ако забременея какво да правя, кога пак да вливам? Как беше при вас.И ако са изписани 40 ампули и трите пъти ли по 40 се вливат?
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #141 -: Март 13, 2008, 10:27:36 am »
Благодаря на всички за темата. Даде ми отговори на много от въпросите.

Някой дали успя да разбере от доктора си дали Intralipids и IVIg са взаимозаменяеми или допълващи се? Оставам с впечатление, че са заменяеми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #142 -: Март 13, 2008, 12:00:13 pm »
IVIg е класиката в жанра на имунологично-репродуктивното лечение. Произвежда се от пул от антитела от хиляди здрави хора. Ако нещо ти е в плюс, го сваля, ако нещо ти е в минус, го увеличава (на теория). Интралипидът е съвсем друга история, доколкото си спомням, се давало по принцип на пациенти в болница, които не са на самостоятелно хранене. От няколко години предимно екипът на д-р Кулам в Чикаго работи по приложението му за лечение на стерилитет, провеждат програми там, за да го изследват, и твърдят, че са доказали, че имат добри резултати, съизмерими с тези от лечението с IVIg. Тъй като екипът в Плевен работи в тясно сътрудничество с въпросната известна лаборатория в Чикаго, то и тук се препоръчва лечение с интралипид (предимства - по-евтин, по-безобиден като същност).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #143 -: Март 13, 2008, 12:06:39 pm »
 :bighug:
Фреши, класика, класика ама много скъпо. Терапията при мен специално /40 + 40 ампули/ си и равна на процедура на ЕЦ.

След като го изкоментирам и с доктора ще пиша.
Благодаря, мила!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #144 -: Март 13, 2008, 12:15:05 pm »
Аз дотук имам две вливания които ми излязоха повече от 1000 лв.А ми предстоят още две. Затова също се интересувам каква е разликата в действието на двете лекарства.Все пак едното е доста по-ефтино.
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #145 -: Март 13, 2008, 12:31:24 pm »
Пуки, при бременност май само имуновенин вливат. Разбира се, доктора ти най-добре ще каже. Аз имам предвид да сменя терапията преди икси, пък после, дай боже да има нужда, ще вливам имуновенина.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #146 -: Март 13, 2008, 14:57:51 pm »
На мен пък доц. Конова точно по време на бременост ми изписа вливане само на интралипид. Сега на 21 този месец ще правя контрола, за да видя как са се повлияли. Преди месец нк-клетките бяха 19 %, което си е множко. И аз се чудех защо интралипид, а не имуновен, но д-р Тодорова и доц. Конова ми обясниха, че интралипида влияел само и директно на нк-клетките. Друго логично обяснеие не можах да намеря.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #147 -: Март 13, 2008, 15:02:43 pm »
   И на мен ми се иска да съм само на Интралипид, но вече 4 пъти вливам Имуновенин + Интралипид и НК-клетките не падат  :( И вече се отчаях, че ще правя вливания докрая ако така вървят нещата.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #148 -: Март 13, 2008, 15:32:17 pm »
   И на мен ми се иска да съм само на Интралипид, но вече 4 пъти вливам Имуновенин + Интралипид и НК-клетките не падат  :( И вече се отчаях, че ще правя вливания докрая ако така вървят нещата.

asss, какви са ти стойностите на НК клетките. Защо и интралипид и имуновенин вливаш?

И мен ме чака ново вливане, защото са ми скочили на 37% НК клетките, но пък само имуновенин (имам и АФА). Досега знаех, че при повишени само НК клетки се влива интралипид. При отклонение и в други показатели - имуновенин.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #149 -: Март 13, 2008, 15:43:30 pm »
 При мен НК-клетките преди да забременея бяха 19% и имах повишен Антикардиолипин IgM 25%. Като забременях направих вливане само на Имуновенин 30 ампули и НК-Клетките скочиха на 39%, а IgM влезе в норма. Увеличиха ми дозата на 40 ампули + Интралипид. НК-клетките станаха 21%, вчера получих последните резултати 24% :(. Иначе имам и Хашимото, но там нещата са добре за сега.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #150 -: Март 13, 2008, 16:08:09 pm »
И при мен увеличението е с 20% - от 17 преди забременяване до 37 сега. Вчера и аз получих резултатите, но доц. Конова не ми написала коментар :?, досега вливах по 30 ампули (общо 2 пъти). И Хашимото имам, но и при мен там нещата са ок. Не знам дали се дължи на вливането, но МАТ взе стремглаво да пада :)  Чакам си резултатите и от АФА.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #151 -: Март 13, 2008, 16:21:22 pm »
  И при мен вчера нямаше коментар, а друг път доц.Конова винаги ми пише с какво продължаваме. Но аз чакам пък резултати от генетични изследвания за тромбофилия и си помислих, че когато ми изпратят и тях ще направят някакъв коментар. Ако не ще се обадя да питам. Иначе и при мен ТАТ и МАТ паднаха и влязоха в граници. Стискам палци всичко да бъде наред и ти пожелавам успех Григчо!!!  :D

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #152 -: Март 13, 2008, 17:04:07 pm »
Успех и на теб мила и на есен други проблеми да ни вълнуват  :D
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #153 -: Юни 15, 2008, 11:39:23 am »
аз имам отклонение само и единствено в показателя на НК клетките процентно 19%,а трябва да са под 12%.
Доц.Конова при първото ми запитване каза,че няма проблем,но по-късно ми препоръча вливане с интралипид.Специалиста по стерилитет,при който ходя и той ми препоръча вливане на интралипид.
Може би наистина има значение комбинацията от показатели,които са с отклонения...знам ли.

Док ми каза,че интралипида представляват белтъци...аз мислих мислих и измислих :lol:,чрез това вливане карат организма да свикне със завишаването на белтъците в организмаи при забременяването,което също е съпроводено с увеличаване на белтъците,клетките не реагират като срещу болест...Не се смейте...разсъждавам,знам ли дали е вярно 8O
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #154 -: Юни 15, 2008, 11:52:48 am »

Док ми каза,че интралипида представляват белтъци...аз мислих мислих и измислих :lol:,чрез това вливане карат организма да свикне със завишаването на белтъците в организмаи при забременяването,което също е съпроводено с увеличаване на белтъците,клетките не реагират като срещу болест...Не се смейте...разсъждавам,знам ли дали е вярно 8O
При моето вливане в Плевен питах какво всъщност е Интралипида и ми отговориха , че е вид соев протеин.И на мен ми е любопитно в какво се изразява действието му.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #155 -: Юли 08, 2008, 10:03:43 am »
А знаете ли някой вече дали изсладва в България активността та НК клетките?
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #156 -: Юли 08, 2008, 11:58:13 am »
А знаете ли някой вече дали изсладва в България активността та НК клетките?
Предполагам , че в Плевен изследват, защото го има като графичка в листа с резултатите. Обади се по тел. и питай.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #157 -: Юли 09, 2008, 11:50:36 am »
Мерси :D за бързия отговор
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #158 -: Юли 10, 2008, 09:23:48 am »
Все още не изследват НК клетъчна активност в Плевен......за съжаление.....много се надявах на това изследване.....а някъде другаде дали правят такова изследване?
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #159 -: Юли 10, 2008, 13:08:43 pm »
Ванина, мисля, че в имунологичната лаборатория към Център "Надежда" изследват активност на НК клетки.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin