0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #100 -: Февруари 15, 2007, 22:02:19 pm »
Благодаря Ви Alia Alia, White, Freshi , Mishana , Lili

На въпроса на Аля Аля  - систематизирано  по въпроса , черпя инфо от  "Is your  body baby-friendly"   Alan Beer  unexplained infertility miscariages and ivf failure .

 За голямо съжаление  този имунолог почива  1 ден преди моя рожден ден  миналата година ,  а книгата му , която е систематизирана история на цялата му кариера излиза от печат  няколко седмици по-късно . В неговата кариера , е  консултирал над 7000 двойки , като  има почти толкова  родени бебета с негова помощ.

Позволявам си това отклонение тук , за да споделя  това което научавам , защото силно съм впечатлен от  мисълта  на  сър Peter  Medawar /нобелов лауреат/ -  "Предназначението на науката е да промени вярата"

 Импулсът да  се заинтересувам от тази наистина галактическа по размери   материя е  поредния ни неуспешен инвитро опит в края на миналата година.
   И тук искам да благодаря на моята съпруга, че въпреки купища ни неуспехи /целия  пхисически  и физическия товар ,който тя  понесе/, намира сили да продължи напред- Благодаря ти Мише !

 Наистина вярвам, че няма невъзможни неща , особено когато двама души са заедно  и взаимно се подкрепят - нещо което се отнася за всяка една  двойка в нашия Форум.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 21:36:20 pm от NDK »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #101 -: Февруари 15, 2007, 23:58:19 pm »
NDK, ти си мъж мечта, май?  8) Браво и на двама ви, дано да имате късмет, защото ще бъдете прекрасни родители!!!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #102 -: Февруари 16, 2007, 00:14:52 am »
Благодаря Каси


 На тема имуновенин , ще приложа една извадка ,която съвсем не е изчерпателна с описанието как действа IVIg , но я намирам за полезна:

Q: How does ivig work?
IVIg works in several ways. For patients who lack blocking antibodies, IVIg provides temporary, non-specific blocking antibodies that will circulate in the mother's body for about one month to protect the fetus. IVIg also down regulates NK cell activity so that they do not damage the fetus. The mechanism by which this happens is very complex; antibodies in the IVIg can attach onto NK cells, signaling them to decrease their killing activity. The effect on the NK cells lasts about one month at which time retesting is recommended

С две думи- ако има недостиг и изоставане в синтезирането на блокиращи тела, имуновенина ви го осигурява , като циркулира в кръвта ви с продължителност на действието около 1 месец и предпазва   ембриона.

Имуновенина, също  понижава активността на НК, като механизма е сложен - антителата на имуновенина се прикачат  към НК , като ги известява да намалят активността им да унищожават. Действието на имуновенина е около 1 м, след което се препоръчва повторен тест.

Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #103 -: Февруари 16, 2007, 11:58:14 am »
NDK, още веднъж благодаря за полезните линкове, които ни даде  :)
Сега като попрочетох малко виждам, че там препоръчват и някаква Lymphocyte Immune Therapy (LIT) терапия. Не ми стана много ясно това активната имунизация ли е или някаква друга разновидност  :roll:
И изобщо у нас прилага ли се тази терапия някъде?  :roll:
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #104 -: Февруари 16, 2007, 13:06:24 pm »
С две думи- ако има недостиг и изоставане в синтезирането на блокиращи тела, имуновенина ви го осигурява , като циркулира в кръвта ви с продължителност на действието около 1 месец и предпазва   ембриона.

Имуновенина, също  понижава активността на НК, като механизма е сложен - антителата на имуновенина се прикачат  към НК , като ги известява да намалят активността им да унищожават. Действието на имуновенина е около 1 м, след което се препоръчва повторен тест.
Точно затова, не мога да разбера дали имуновенина ми помогна да забременея.
Бях направила вливане на 09.09 и забременях около 14.11.
Доц. Конова смята, че вливането е помогнало.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #105 -: Февруари 16, 2007, 16:33:11 pm »
Мишата,  това е активното имунизиране , но не ми е попаднало къде в Бг някой го прави- а и лично аз не бих се доверил тук в БГ,

В САЩ и Мексико  не се практикува от 2002 г. Поради тази причина много двойки посещават континентална Европа за LIT.   Дори когато  в САЩ са направили HLA G  , HLA DQ / DR  , и ако има 50% или пълна несъвместимост , аз лично останах учуден от инфото, че двойките  правят  нещо като  донорско LIT/ но не в САЩ / ,  като няма  съвпадения на фенотипа  с този на дамата .

ТОва последнот мисля  обаче, според мен, че  е малко "залитане" или драстично вече отклонение, и  терапията с IVIg е упомената като заместваща или допълваща спрямо тази на LIT.

Колкото до   Alia Alia , единодушно е мнението на редица имунолози, че  в този хоризонт 7-10  дни  най-пълно се разгръща въздействието на имуновенина.

Не ми е попадало пред погледа, но ако действително IVIg  е с толкова обхватно - мисля , че откривателите му ако не са , би трябвало да получат Нобелова награда.

 Но все пак дори и с масова тежка артилерия  спрямо имунолог-те  дисбаланси , ако се подходи  с  Heparin,  Aspirin protect,  prednisol, IVIg    -  това не винаги е  гаранция за успешно имплантиране -  но както се казва - :Удавника и за сламката се хваща" нали?  :?
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 21:35:28 pm от NDK »
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #106 -: Февруари 16, 2007, 16:43:45 pm »
Мишата,  това е активното имунизиране , но не ми е попаднало къде в Бг някой го прави- а и лично аз не бих се доверил тук в БГ,

В САЩ и Мексико  не се практикува от 2002 г. Поради тази причина много двойки посещават континентална Европа за LIT.   Дори когато  в САЩ са направили HLA G  , HLA DQ / DR  , и ако има 50% или пълна несъвместимост , аз лично останах учуден от инфото, че двойките  правят  нещо като  донорско LIT/ но не в САЩ / ,  като няма  съвпадения на фенотипа  с този на дамата .

ТОва последнот мисля  обаче, според мен, че  е малко "залитане" или драстично вече отклонение, и  терапията с IVIg е упомената като заместваща или допълваща спрямо тази на LIT.

Благодаря NDK  :)
Вярно е, че за сламка се хващаме  :? Аз го четох във връзка с автоимунните заболявания и така както го разбирам, LIT е предхождащото лечение, а IVIg го допълва при тези проблеми.
жалко, че у нас не се прилага. Все пак сигурно има смисъл, след като и доктор Beer го предписва в кигата си.

Един въпрос - от къде си намерил тази книга на доктор Beer? Аз попаднах на сайта му само, но там е доста кратичко обяснението  :?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #107 -: Февруари 16, 2007, 16:45:11 pm »
Искам да ви потитам. Понеже отказах да направя вливане днес на имуновенин, 5 дни преди очаквания трансфер, Док като че ли спомена нещо за фраксапирин. Това има ли нещо общо с нк клетките или аз не го разбрах по телефона и пиша глупости!!!??  :( или пък спомена нещо с друго такова завъртяно  име :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #108 -: Февруари 16, 2007, 16:48:08 pm »
Искам да ви потитам. Понеже отказах да направя вливане днес на имуновенин, 5 дни преди очаквания трансфер, Док като че ли спомена нещо за фраксапирин. Това има ли нещо общо с нк клетките или аз не го разбрах по телефона и пиша глупости!!!??  :( или пък спомена нещо с друго такова завъртяно  име :?
До колкото аз съм запозната, фраксипарина също го препоръчват в такива случаи. Но не съм наясно дали е заместващо лечение или има и друга връзка  :?
Накратко фраксипаринът е нискомолекулен хепарин и се прилага за предотвратяване на образуването на тромби в кръвта.
Стискам палци мила още веднъж  :bighug:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #109 -: Февруари 16, 2007, 16:51:08 pm »
До колкото аз съм запозната, фраксипарина също го препоръчват в такива случаи. Но не съм наясно дали е заместващо лечение или има и друга връзка  :?
Накратко фраксипаринът е нискомолекулен хепарин и се прилага за предотвратяване на образуването на тромби в кръвта.
Стискам палци мила още веднъж  :bighug:

Аз нямам такива проблеми! Нали изследването за тромбофилия е част от имунологичните изследвания?  :? Там само тези нк клетки 56?, не са наред. Странно, ще питам док в неделя!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #110 -: Февруари 16, 2007, 17:33:07 pm »
Каси, фраксипарин се предписва за тромбофилия, което е генна мутация, изследва се отделно, не е част от имунологичните изследвание. Поставя за подкожно, от деня на овулацията.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #111 -: Февруари 16, 2007, 17:34:54 pm »
Каси, фраксипарин се предписва за тромбофилия, което е генна мутация, изследва се отделно, не е част от имунологичните изследвание. Поставя за подкожно, от деня на овулацията.

Очевидно не съм чула добре по телефона.  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #112 -: Февруари 16, 2007, 17:56:40 pm »
Аз не съм много запозната, но мисля, че е препарат за разреждане на кръвта. Може да го е дал профилактично, знам ли, както се препоръчват ниски дози аспирин.
Не съм чула да има връзка с НК клетките.

На мен Док ми даде единия път ниски дози дехидрокортизон - по 1 хапче на ден - НК клетките ми станаха от 17% на 16%, но така или иначе бременност нямаше. Кортизоновите препарати са малко спорни заради страничните ефекти, но в такива минимални дози бил рутинна част от някои ин-витро програми, поне така четох.

Следвай смело съветите на Док и не се притеснявай, Миличка :D
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #113 -: Февруари 16, 2007, 18:16:39 pm »
Фреши, още нямам указания от док, рано е. но понеже нещо такова спомена, ама аз спинках, той като се обади та не разбрах.  :balk_56: в неделя ще ми каже.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #114 -: Февруари 16, 2007, 20:17:27 pm »
Мишанка от Rialab  i sled tova - Amazon.com - shipva се за около 30-45 дни понеже е  извън Щатите - сега умувам  върху друга, но ще ни дойде късно- след като вече  сме се пуснали по "пързалката"  :?

Каси след малко следва инфо за Хепарина  :)
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 21:32:32 pm от NDK »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #115 -: Февруари 16, 2007, 20:19:33 pm »
Хепарина или Фраксапирина? Много ти благодаря, страхотен мъж, бе!!!!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #116 -: Февруари 16, 2007, 21:30:16 pm »
Haparin, не само редуцира мисседите, но и  понижава риска   от забавяне темповете на  растежа  или преждевременно раждане. Ефектът му не се ограничава до  ограничаване на антикоагулацията, той директно или индиректно е включен в имплантирането на бластоцистта към ендометриалния епидермис/ epithelium/ и последващия му растеж.

 С някой изсл-я се установява, че  хепарина в добавка с аспирина се проявяват в промяна на състоянието на тропфобластта/  неговите мъртви клетки- apoptosis - cell death/ .

 Споменава се Каси, че основно е насочен към регулиране на позитивните АРА /антифосфол. антитела/.
....ендометриума се приготвя за имплантирането, като достига "дебелина" от 10-14мм и формира 3 зони. Кръвния поток чрез кръвоносните събове  постъпва в третата зона, в която  ендометриалните жлези в това уплътнение  секретира   богато като "захар" секреция, която  да поддържа  ембриона докато се имплантира. Новите "лепкащи" се молекули натрупващи се по повърхността на лигавицата, като я правят благоприятна за ембриона, в същото време молекулите на  хепарина - помагат на бъдещото бебе, да се  "закачи" за матката.

Ниско молекулярния хепарин е създаден през 80-те години и е  най-изчистената форма на хепарин. Под търг. наименование се среща като  Lovenox or  Fragmin.   Основното му преимущество е да предотврати коагулационните процеси, да редуцира  извънредно кървене  и да повиши сигурността на бремеността.
 Съществува и хепарин с нормално молекулярно тегло , който е натурален  водо-разтворим антикоагулант. - но се прилаг апри хирург . интервенции - открит е около 1940 г.

Heparin is not excreted in breast milk.

Relative contraindications to the use of heparin are active bleeding, hemophilia, thrombocytopenia or other blood dyscrasia, endocarditis or tuberculosis. Caution should be exercised when there is underlying hypertension and liver kidney disease. -



« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 21:34:23 pm от NDK »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #117 -: Февруари 16, 2007, 22:04:59 pm »
Много ти благодаря, много. Да не би док да е казал днес по телефона Fragmin??!!!
Значи хепарина е добър за моето положение!?? Сега нещата ми се изясняват.
Още веднъж ти благодаря за отделеното време, НДК!!!!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #118 -: Февруари 16, 2007, 22:42:43 pm »
Това е само търговско наименование Каси ,допускам , че е казал Фраксипарин.

Късмет и не ги мисли тези работи , док си знае  кое и как да се направи  :)
*
Re: Имуновенин преди ИКСИ, моля за мнение!
« Отговор #119 -: Февруари 17, 2007, 08:27:41 am »
и аз ще се включа в темата за фраксипарина.
 Roby права си, тромбофилията е генна мутация - генотип 4G/4G за PAI. При неговото наличие е необходима медикаментозна терапия поради повишеният риск от тромбофилия.Аз от вчера съм с такава диагноза.
NDK благодаря за допълнителната информация.Само да допълня още малко.
Генотип 4G/4G за PAI се среща с висока честота (32%) при пациентки с обременена акушерска анамнеза особено при пациентки със спонтанни хабитуални аборти.
Та от вчера се чудя, това нещо не се придобива, човек си се ражда с него (наследство), беше ли нужно да минавам през толкова стимулации без резултат и никой да не се сети и да не иска да ме прати на едно такова изследване (което м/у другото в София е безплатно).Благодаря на сегашния ми доктор, че ме изпрати на тези изследвания.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 08:42:42 am от bubata »