0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Акция "Буркан"
« -: Октомври 11, 2006, 14:25:48 pm »
дами, може да ви прозвучи налудничаво, но ето каква идея имам.

тъй като трябва да продължаваме да привличаме вниманието на обществото към безчинствата на Здравната каса и трябва непрестанно да даваме нови и нови поводи за интерес на медиите към нашия проблем, защото и те страници и минути имат да пълнят, броеве и рейтинги да продават, ми хрумна идеята за следващата протестна акция срещу готините пичове от здравната каса.

Кодово име "Акция Ин Витро"

Знаете, че витро означава нещо като стъкло.

Нека се уговорим за един ден и час, в който всяка от нас ще отиде пред здравната каса и ще остави буркан с цветя. Това е което искаме ,в крайна сметка -  да си помогнем да родим живот, да създадем красота.. ин витро. Сигурно звуча леко лудичко, но смятам, че 10 от нас да занесем по 20-30 буркана с цветя, за всички останали момичета и момчета, които се борят с нашите проблеми, можем да задръстим улицата при централния офис на здравната каса. Единственото, което се иска от нас и с което ще се наема аз, е да поканим и няколко журналисти и репортери да направят снимки. това ще е един красив и символичен начин отново да привлечем вниманието на обществото към нас. няма да остане незабелязано. Какво мислите?

И за да започнем от някъде, предлагам датата 23 октомври, понеделник, щото си мисля, че до този понеделник няма да можем да се организираме. Не знам далида го направим сутринта, или по обяд, така че да е по-удобно и за медиите да го отразят... Трябва да го помислим. Но със сигурност ще ни забележат.  Вариант е да направим този протест някъде и в центъра на София, щото НЗОК е леко забутаничко като мяст. Имате ли идеи?

Друга идея, която ми хрумна, е да лепим стикери по витрини на магазини за дамско бельо с "Ин-витро ражда живот. " или нещо такова. но това е по-сложно, щото иска уговорки със собственици на магазини.... Но и това няма да остане незабелязано, ако го направим на витошка или в някой мол...


Мисля, че е време да направим малко подобни акции. Ако и вие имате идеи, давайте назад. Мисля, че това с бурканиет е мног олесно изпълнимо...

Имате думата.

ДО ТУК ЗАПИСАНИ:

Куки
Ефирче
Бубето
Габи
Саморасляче
jazzybaby
Диана
Анета
Коринка
Ralli_pat
boba
danidan
joshi
nelkata
White
Kotaranka
Kro
Grizkata
Ini
Бори -  ще доведе и семейство, които нямат достъп до интернет
Mari_Pz
Мели и д-р Даскалов
Korinka
s_velinova
savina_31
StefiZ
Миники
Лили
RIBA




 
 
« Последна редакция: Октомври 30, 2006, 16:37:48 pm от coookie »
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2006, 14:30:45 pm »
това с буркана е добра идея
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2006, 14:40:51 pm »
Идеята с бурканите е супер!

А защо не пред Парламента? Централно място е, а и все пак бюджета не го ли гласува парламента по принцип  :dontknow:? Парламента е мястото-символ на държавата според мен.

А какво ще кажете бурканите да се оставят там в ранните сутрешни часове, за да може да осъмне мястото, което изберем, като цветна градина. А иначе всеки да мине, когато му е удобно - през целия ден да се множат бурканите.

 :balk_602:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2006, 14:41:09 pm »
Ей за това те обичам , злато! :good_post:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2006, 15:03:28 pm »
Идеята ми харесва и твърдо ще я подкрепя! :balk_103:
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2006, 15:10:21 pm »
Много добра идея! :lol:
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2006, 15:12:50 pm »
Подкрепям идеята, макарче съм от бургас и няма да мога да се включа,но мисля,че няма да е зле,ако и в др.градове се организира тази инициатива.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2006, 15:14:21 pm »
Радвам се, че ви харесва.

ОБАЧЕ! има както винаги едно обаче..

Рискуваме да се изложим, ако пред парламента подредим 5 буркана със здравец. Ще замяза на гробища, не на протест. Трямва да сме минимум 100 жени с минимум по 10 буркана. Иначе ще сме смешни и жалки. Момичета, нека хубаво го обмислим и подходим сериозно, щото има огромен риск да станем за смях, а това е последното, което искаме, нали?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2006, 15:16:07 pm »
Страхотна идея! Браво!

Подкепям я от сърце и с 2 ръце!

Мисля, че е по-добре да е пред Президентството - доколкото си спомням, президентът се ангажира с държавна политика по демографския проблем. А покрай изборите, ще му се наложи не само да се изяви по въпроса, но и медиите ще трябва да го отразят.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2006, 15:24:43 pm »
Момичета , сега ще си проличи колко сме силни и единни.
Пред избори сме!
Това трябва да се използва.
Нищо повече не се иска ,освен ,едно присъствие.
Това ,че  не сме от София , не е проблем.
Един ден и един билет.
А помислете ,колко ще спечелим.
Притчата за Хан Кубрат и снопа пръчки си я спомняте, нали?

Ако сега нищо не направим , тогава , не винете никого.............
« Последна редакция: Октомври 11, 2006, 15:46:30 pm от Efirche »
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2006, 15:49:27 pm »
Кажете дата и час за акцията,аз ще съм на линия
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2006, 15:51:13 pm »
Страхотна идея, много ми харесва и е постижима!
МАлко се посмях отначало, наистина изглегда налудничаво, но това е пътят!
Наистина е важно да не се изложим, как ще привлечем медиите и още хора, които да ни подкрепят?!
Имам опасения да не ни обвинят в организирането на митинг, протест или нещо такова, доколкото знам за такава акция трябва да се иска някакво разрешение?
Мисля че това трябва да го проверим!
А за присъствието аз съм твърдо за, и още двама човека поне мога да привлека, това са близки, които напълно ме подкрепят!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2006, 15:54:27 pm »
Идеята ми допада. Страхотна е!
Но наистина трябва хубаво да се помисли над нея и да се популяризира предварително. Имам предвид обяви по други сайтове, списания, евнтуално медиите.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2006, 15:57:36 pm »
 :balk_602: А защо не пред министерство на здравеопазването, то е на централно място! Въпреки, че са свикнали с палатки та едни цветя ли ще ги трогнат!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2006, 16:07:55 pm »
 Идеята е страхотна БРАВО!

Аз съм за. Трябва предварително да се уговорим ще е по-добре да сме всички едноврев(менно на уручуното място.

Може би парламента е добра идея.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2006, 17:37:04 pm »
Парламента НЕ е добра идея. По-добре пред здравните каси, има във всеки град. Парламентът се охранява, кой ще даде да се мотаем наоколо и да оставяме даже и разни неща - веднага ще ни изгонят. Виж, здравните каси е друго нещо

А идеята за бурканите е МНОГО хубава!
« Последна редакция: Октомври 11, 2006, 17:38:52 pm от little_rabbit »
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2006, 17:38:58 pm »
Здравните каси е добре.
Аз мисля, че трябва да се информират медиите.
Нека се преброим и да определим дата
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2006, 18:04:47 pm »
Идеята е супер, но да е масова бурканената сбирка. Иначе наистина ще ни се изхилят!
Обаче имам един въпрос... много тъп,... не знам къде в Сф е здравната каса... извинявайте.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2006, 19:28:38 pm »
Аз предлагам:
1. Да се насрочи дата и час на събрание  пред НЗОК съгласно Закона за събранията, митингите и манифестациите - нужно е 48 часа преди това да се уведоми кмета за събранието.
2. Да разгласиме чрез медиите проявата и че изхожда от сдружение Зачатие.
3. Да оставиме пред здравната каса всяка по един биберон /може и повече/ или в един кашон да ги връчим на администратор от касата  заедно с протесно писмо
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2006, 22:52:15 pm »
Идеята е страхотна,мина ми нещо такова за президента,нали са избори.Но мисля,че трябва да се обмислят нещата и не трябва да сме малко,а доста.Аз подкрепям идеята,независимо къде.  :comm: