0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Акция "Буркан"
« -: Октомври 11, 2006, 14:25:48 pm »
дами, може да ви прозвучи налудничаво, но ето каква идея имам.

тъй като трябва да продължаваме да привличаме вниманието на обществото към безчинствата на Здравната каса и трябва непрестанно да даваме нови и нови поводи за интерес на медиите към нашия проблем, защото и те страници и минути имат да пълнят, броеве и рейтинги да продават, ми хрумна идеята за следващата протестна акция срещу готините пичове от здравната каса.

Кодово име "Акция Ин Витро"

Знаете, че витро означава нещо като стъкло.

Нека се уговорим за един ден и час, в който всяка от нас ще отиде пред здравната каса и ще остави буркан с цветя. Това е което искаме ,в крайна сметка -  да си помогнем да родим живот, да създадем красота.. ин витро. Сигурно звуча леко лудичко, но смятам, че 10 от нас да занесем по 20-30 буркана с цветя, за всички останали момичета и момчета, които се борят с нашите проблеми, можем да задръстим улицата при централния офис на здравната каса. Единственото, което се иска от нас и с което ще се наема аз, е да поканим и няколко журналисти и репортери да направят снимки. това ще е един красив и символичен начин отново да привлечем вниманието на обществото към нас. няма да остане незабелязано. Какво мислите?

И за да започнем от някъде, предлагам датата 23 октомври, понеделник, щото си мисля, че до този понеделник няма да можем да се организираме. Не знам далида го направим сутринта, или по обяд, така че да е по-удобно и за медиите да го отразят... Трябва да го помислим. Но със сигурност ще ни забележат.  Вариант е да направим този протест някъде и в центъра на София, щото НЗОК е леко забутаничко като мяст. Имате ли идеи?

Друга идея, която ми хрумна, е да лепим стикери по витрини на магазини за дамско бельо с "Ин-витро ражда живот. " или нещо такова. но това е по-сложно, щото иска уговорки със собственици на магазини.... Но и това няма да остане незабелязано, ако го направим на витошка или в някой мол...


Мисля, че е време да направим малко подобни акции. Ако и вие имате идеи, давайте назад. Мисля, че това с бурканиет е мног олесно изпълнимо...

Имате думата.

ДО ТУК ЗАПИСАНИ:

Куки
Ефирче
Бубето
Габи
Саморасляче
jazzybaby
Диана
Анета
Коринка
Ralli_pat
boba
danidan
joshi
nelkata
White
Kotaranka
Kro
Grizkata
Ini
Бори -  ще доведе и семейство, които нямат достъп до интернет
Mari_Pz
Мели и д-р Даскалов
Korinka
s_velinova
savina_31
StefiZ
Миники
Лили
RIBA




 
 
« Последна редакция: Октомври 30, 2006, 16:37:48 pm от coookie »
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2006, 14:30:45 pm »
това с буркана е добра идея
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2006, 14:40:51 pm »
Идеята с бурканите е супер!

А защо не пред Парламента? Централно място е, а и все пак бюджета не го ли гласува парламента по принцип  :dontknow:? Парламента е мястото-символ на държавата според мен.

А какво ще кажете бурканите да се оставят там в ранните сутрешни часове, за да може да осъмне мястото, което изберем, като цветна градина. А иначе всеки да мине, когато му е удобно - през целия ден да се множат бурканите.

 :balk_602:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2006, 14:41:09 pm »
Ей за това те обичам , злато! :good_post:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2006, 15:03:28 pm »
Идеята ми харесва и твърдо ще я подкрепя! :balk_103:
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2006, 15:10:21 pm »
Много добра идея! :lol:
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2006, 15:12:50 pm »
Подкрепям идеята, макарче съм от бургас и няма да мога да се включа,но мисля,че няма да е зле,ако и в др.градове се организира тази инициатива.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2006, 15:14:21 pm »
Радвам се, че ви харесва.

ОБАЧЕ! има както винаги едно обаче..

Рискуваме да се изложим, ако пред парламента подредим 5 буркана със здравец. Ще замяза на гробища, не на протест. Трямва да сме минимум 100 жени с минимум по 10 буркана. Иначе ще сме смешни и жалки. Момичета, нека хубаво го обмислим и подходим сериозно, щото има огромен риск да станем за смях, а това е последното, което искаме, нали?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2006, 15:16:07 pm »
Страхотна идея! Браво!

Подкепям я от сърце и с 2 ръце!

Мисля, че е по-добре да е пред Президентството - доколкото си спомням, президентът се ангажира с държавна политика по демографския проблем. А покрай изборите, ще му се наложи не само да се изяви по въпроса, но и медиите ще трябва да го отразят.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2006, 15:24:43 pm »
Момичета , сега ще си проличи колко сме силни и единни.
Пред избори сме!
Това трябва да се използва.
Нищо повече не се иска ,освен ,едно присъствие.
Това ,че  не сме от София , не е проблем.
Един ден и един билет.
А помислете ,колко ще спечелим.
Притчата за Хан Кубрат и снопа пръчки си я спомняте, нали?

Ако сега нищо не направим , тогава , не винете никого.............
« Последна редакция: Октомври 11, 2006, 15:46:30 pm от Efirche »
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2006, 15:49:27 pm »
Кажете дата и час за акцията,аз ще съм на линия
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2006, 15:51:13 pm »
Страхотна идея, много ми харесва и е постижима!
МАлко се посмях отначало, наистина изглегда налудничаво, но това е пътят!
Наистина е важно да не се изложим, как ще привлечем медиите и още хора, които да ни подкрепят?!
Имам опасения да не ни обвинят в организирането на митинг, протест или нещо такова, доколкото знам за такава акция трябва да се иска някакво разрешение?
Мисля че това трябва да го проверим!
А за присъствието аз съм твърдо за, и още двама човека поне мога да привлека, това са близки, които напълно ме подкрепят!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2006, 15:54:27 pm »
Идеята ми допада. Страхотна е!
Но наистина трябва хубаво да се помисли над нея и да се популяризира предварително. Имам предвид обяви по други сайтове, списания, евнтуално медиите.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2006, 15:57:36 pm »
 :balk_602: А защо не пред министерство на здравеопазването, то е на централно място! Въпреки, че са свикнали с палатки та едни цветя ли ще ги трогнат!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2006, 16:07:55 pm »
 Идеята е страхотна БРАВО!

Аз съм за. Трябва предварително да се уговорим ще е по-добре да сме всички едноврев(менно на уручуното място.

Може би парламента е добра идея.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2006, 17:37:04 pm »
Парламента НЕ е добра идея. По-добре пред здравните каси, има във всеки град. Парламентът се охранява, кой ще даде да се мотаем наоколо и да оставяме даже и разни неща - веднага ще ни изгонят. Виж, здравните каси е друго нещо

А идеята за бурканите е МНОГО хубава!
« Последна редакция: Октомври 11, 2006, 17:38:52 pm от little_rabbit »
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2006, 17:38:58 pm »
Здравните каси е добре.
Аз мисля, че трябва да се информират медиите.
Нека се преброим и да определим дата
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2006, 18:04:47 pm »
Идеята е супер, но да е масова бурканената сбирка. Иначе наистина ще ни се изхилят!
Обаче имам един въпрос... много тъп,... не знам къде в Сф е здравната каса... извинявайте.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2006, 19:28:38 pm »
Аз предлагам:
1. Да се насрочи дата и час на събрание  пред НЗОК съгласно Закона за събранията, митингите и манифестациите - нужно е 48 часа преди това да се уведоми кмета за събранието.
2. Да разгласиме чрез медиите проявата и че изхожда от сдружение Зачатие.
3. Да оставиме пред здравната каса всяка по един биберон /може и повече/ или в един кашон да ги връчим на администратор от касата  заедно с протесно писмо
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2006, 22:52:15 pm »
Идеята е страхотна,мина ми нещо такова за президента,нали са избори.Но мисля,че трябва да се обмислят нещата и не трябва да сме малко,а доста.Аз подкрепям идеята,независимо къде.  :comm:

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2006, 23:12:14 pm »
Подкрепям идеята за буркана!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2006, 23:20:15 pm »
Идеята е страхотна но да е пред парламента та да видят повече хора от власта МОЖЕ НЯКОЙ ДА СЕ ЖЕГНЕ .
Време е да се събудим и да предприемем нещо подобно не сме малко.
Колкото повече дойдат толкова по добре.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #22 -: Октомври 11, 2006, 23:25:12 pm »
Идеята за биберона и буркана са хубави.
При буркана е сигурно, че ще го видят повече хора, ще предизвика социален отзвук и медийно присъствие, тъй къто ще бъде впечатляващо.
При биберона също е добро, но няма да привлече толкова внимание.
Мисля, че медиите трябва да се информират предварително.

Подкрепям, каквото и да решим заедно! Трябва да получим гласност!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #23 -: Октомври 12, 2006, 10:17:03 am »
И идеята с лепенките е много хубава, но трябва да се избере хубаво текста така, че да грабва вниманието. Нещо с големи букви и под него по-ситно написани подробности. Имаме ли психоложки и адвокатки, умеещи да си служат добре с думите ;)


Re: Акция "Буркан"
« Отговор #24 -: Октомври 12, 2006, 12:59:07 pm »
това със стикерите по витрините е по-сложно, защото трябва да се уговарят собствениците на магазините, да се дават пари за изработка на тия стикери... сложничко е..(


обаче като гледам как ни замира темата, започвам да се съмнява,м че ще се организираме достатъчно масово...

и кой ще ни е виновен?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #25 -: Октомври 12, 2006, 13:17:11 pm »
Ок. Слагаме една предполагаема дата в края на месеца. Например 27 октомври. Нека всички желаещи изпращат на лични на мен и на Куки заявка за участие, а ние периодично ще публикуваме никовете им.

Нямаме време. Трябва да разберем колко от всички нас са готови на реакция и колко не проявяват интерес.........
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #26 -: Октомври 12, 2006, 13:45:18 pm »
Аз съм твърдо за - но ако е някъде около парламента или друга сграда в центъра би било по удобно....Най-вече от гледна точка на това,че сигурно повечето сме работещи и не можем да си ходим, когато поискаме на работа!Аз лично за този месец съм изчерпала лимита си за закъснения и неплатени дни...
Само не разбрах - в буркана се слага посадено цвете или букет с цветя?...И в двата случая тези цветя могат да се вържат с панделка, на която има закачен биберон :)На самия буркан може да се закачи също и картичка с призив : Нещо кратко, ясно и въздействащо  :balk_173::PНе е необходимо да е лепящ се стикер...Просто на по твърда хартия да се рапечатат еднотипни картички - нещо такова :roll:
А къде в София е сградата на здравната каса?

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #27 -: Октомври 12, 2006, 13:52:55 pm »
ами аз си представях следното:

Буркани с цветя, наместо вази - просто цветя във вода, защото ако трябва и да ги посаждаме, почва да става вреемеемко и т.н. А какво ще кажете в бурканите да пишем някакво свое лично нещо - като "ще го кръстя Никола на баща ми" ... или  ... абе знам ли и аз ,нещо лично, защо искаме да имаме дете, какъв човек искаме да отгледаме...

всичко ,свързано с печат на картички или някакви такива неща, ще оскъпи. От друга страна, нека всяка от нас слага в буркана с цвете каквото прецени. Моята идея беше да е буркан с цвете именно заради връзката "живот/красота в стъкло"
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #28 -: Октомври 12, 2006, 13:59:36 pm »
Момичета, мисля си, че идеята трябва да стане обществено достояние и така да се включат повече участници. Няма да е лошо да ни подкрепи някое ТВ предаване например (може сутрешен блок на НТВ. от БТВ някое). Има много двойки с подобни проблеми, които може би дори не знаят за този форум или пък се притесняват да се включат. Ако разчитаме само на момичетата от форума, наистина има риск да се поизложим малко с 20 - 30 бурканчета.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #29 -: Октомври 12, 2006, 15:31:09 pm »
ДО ТУК:

Куки
Ефирче
Бубето
Габи
Саморасляче /евентуално/
jazzybaby
ini
Диана
Анета
Коринка
Ralli_pat
boba
« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 11:30:14 am от Efirche »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #30 -: Октомври 12, 2006, 15:53:44 pm »
Момичета, искам да ви обърна внимание, че акция срещу касата вече имаше:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3091
Интересът от страна на двойките със стерилитет беше изключително нисък, въпреки че усилието, което трябваше да се направи беше минимално - просто да се прати картичка по пощата. Все още има много неизползвани картички, които биха могли да влязат в употреба.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #31 -: Октомври 12, 2006, 15:56:28 pm »
Не е ли по-добре да е почивен ден.

Нека някой с дар слово да измисли посланието. Да се публикува в сайта на Зачатие официално, ако може и в други сайтове.

Нека настоящата тема се обсъжда и в Чашка каге, че тук някои момичета не влизат.

Има много неща да се направят преди, да отпишем събитието. Като за начало да измислим подходящият текст и идеята с буркана. Нека да не е много сложно, нека основното да е буркан с цвете вътре, а кой както иска да импровизира нататък. Днес е 12.10 до 27 (или 28 че е почивен) няма много време.


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #32 -: Октомври 12, 2006, 16:01:16 pm »
Ултра, това с картичките беше малко по-различно. До мен например така и не стигнаха картички.
В идеята с буркана и цветята, могат да участват всички без значение дали имат проблеми или не. Виж колко хора подписаха петицията. Знам че това е по-лесно от един „буркана’, но все пак можем да опитаме поне.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #33 -: Октомври 12, 2006, 21:56:59 pm »
Ако съм в състояние след операцията, на което се надявам, съм с двете ръце "ЗА". Мисля, че идеята за почивен ден е добра. Предстои ми болничен, но ако съм на работа няма как да се измъкна. И със  сигурност не съм само аз. Другото, което си мисля е, че наистина тук не всички ще видят темата /аз чак сега я виждам  :oops:/

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #34 -: Октомври 13, 2006, 09:12:53 am »
 Момичета, аз съм за без значение какъв ден е ще се измъкна от работа.
 Буркан с цвете е добре , а който иска може да сложи биберон, друг картичка, важна е основната идея.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #35 -: Октомври 13, 2006, 09:47:12 am »
Мина ми някаква идея през главата и като си го представих настръхнах- а именно представете си тези 270 000 семейства всичките да се съберат с буркан, без буркан. Трудно изпълнимо , но внушително. Представете си колко място ще заемат тези хора, и имам впредвид и с половинките си значи прави 270 000 по 2. Разбира се това е просто мисъл, която прелетя през главата ми и нещо, за което се изисква повече време и организация , също и пополиризация, но исках да го спомена. А си мисля, че сме повече от 270 000, ние например сме от нефигуриращите бездетни. Колко ли е истинския брой? Не знам тея с некви си там колко на брои бяха палатките дали са ги трогнали, но цялото това множество хора няма да остане незабелязано. Та така де само си размишлявам.
Подкрепям идеята за буркана.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #36 -: Октомври 13, 2006, 10:56:56 am »
Ултра ще взема и картичките да ги попълним на място. (който иска)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #37 -: Октомври 13, 2006, 12:07:48 pm »
Мина ми някаква идея през главата и като си го представих настръхнах- а именно представете си тези 270 000 семейства всичките да се съберат с буркан, без буркан. Трудно изпълнимо , но внушително.

Ами, Наха, проблемът е именно тук - не само 270 000, ами 27 души няма да се съберат.

Разбира се, подкрепям идеята да се организира митинг, законен както казва Лейди, да се връчи нещо на касата или на МЗ, или на НС и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #38 -: Октомври 13, 2006, 12:31:23 pm »
Не виждам защо да не се съберем! Нали твърдим, че борбата за детенце е най-важната в живота ни. Ето ни възможност да си издеистваме мониций с които да имаме шанс за победа.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #39 -: Октомври 13, 2006, 13:04:43 pm »
Снощи моят мъж даде една идея, която според мен е много добра: да организираме шествие на празните бебешки колички... Трудно мога да си представя по-покъртителна гледка  :(
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #40 -: Октомври 13, 2006, 13:25:07 pm »
ОЛЕЛЕ, това с празните колички наистина ме накара да настръхна...

Ама от къде да намерим толкова бебешки колички? Можем да ги комбинираме с бурканите някак си.

Жестока идея!!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #41 -: Октомври 13, 2006, 13:43:48 pm »
 Това с бебешкити колички е невероятно. Много е добро.
Предполагам, че всички около тях имат приятелки с малки деца, така ще може да се набавят бебешки колички.
 Представете си само шествие с празни бебешки колички от НДК до НС, това ще има голям отзвук, но като гледам няма да може да се организираме.Трябва по някакъв начин да го разпространим в пространството след като изберем дата, така могат да се включат и хора без такъв проблем.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #42 -: Октомври 13, 2006, 13:48:53 pm »
Оф да, факт - как да го обявим.....

Мислете, мацзки! Като за начало, хайде да пуснем темата и в бгмама и в другите форуми на Зачатие?  Аз не знам как се прави... Хелп!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #43 -: Октомври 13, 2006, 14:04:21 pm »
Аз ще сложа такава тема в бг-мамма в проблемно и в искам бебе. В клюкарника ще я добавим, като уточним датата, идеята на протеста и някакъв подходящ текст.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #44 -: Октомври 13, 2006, 15:59:41 pm »
Ако мислим да правим шествие от НДК до НС, трябва да се проучи как се взима разрешение, от къде, кой го разписва и т.н, не съм сигурна, но май  от кмета. Освен това незнам дали не трябва да сме от някаква организация или нещо от тоя род. Мисълта ми е да говорим и със сдружение "Зачатие и те да се включат, пък може и да помогнат с разгласяването. Нещата трябва да се обмислят и организират добре. Смятам, че трябва да си уговорим среща  да се видим  и избистрим идеята и плана за действие.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #45 -: Октомври 13, 2006, 16:56:17 pm »
Искам и аз да се вклю4а в петицията мили моми4ета. Според мен е най добре да бъде с бибиероно от колкото с буркан, или да е  няколко епроветки например какво ще кажете. Аз искам да знам кога е датата 4ас. А о да кажа най е добре да се тръгне от НДК до ЗК какво ще кажете така пве4е хора ще ни видят и ще ни подкрепят. Много силно ми се иска да разберат тия от ЗК какво искаме ние  и за какво се борим за един живот.
       Желая  успех на вси4ки моми4ета и ще 4акам да кажете последната дата и 4ас. Запишете ме и мен и аз ще дойда. :bighug: :wave:

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #46 -: Октомври 13, 2006, 20:23:38 pm »
Ако мислим да правим шествие от НДК до НС, трябва да се проучи как се взима разрешение, от къде, кой го разписва и т.н, не съм сигурна, но май  от кмета. Освен това незнам дали не трябва да сме от някаква организация или нещо от тоя род. Мисълта ми е да говорим и със сдружение "Зачатие и те да се включат, пък може и да помогнат с разгласяването. Нещата трябва да се обмислят и организират добре. Смятам, че трябва да си уговорим среща  да се видим  и избистрим идеята и плана за действие.
Ini, незнам колко си наясно, но сдружение Зачатие подкрепя инициативата от самото начало.
Както и това, че повечето потребители на този форум са членова на сдружението.
Прочети внимателно темите и петицията и ще ти стане ясно :)
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #47 -: Октомври 13, 2006, 21:26:24 pm »
Мисълта ми е да говорим и със сдружение "Зачатие
Ини, сдружение Зачатие - това сме всички ние. Ако още не си член - много лесно е да станеш.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #48 -: Октомври 13, 2006, 23:54:45 pm »
Съжалявам ако съм засегнала някой, но аз не съм член на сдружението, мога и да стана. Предполагах, че някои от Вас са.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #49 -: Октомври 14, 2006, 10:36:20 am »
Снощи моят мъж даде една идея, която според мен е много добра: да организираме шествие на празните бебешки колички... Трудно мога да си представя по-покъртителна гледка  :(

.... тръпки ме побиват... направо ужасяващо, кошмар наяве ще бъде, като траурно шествие... от бебешки колички!
Хичкок и сие пасти да ядат!
Дано ни забележат, ако това се осъществи.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #50 -: Октомври 16, 2006, 12:07:35 pm »
Момичета, искам и аз да се включа, но ще сме в София чак на 6-7-ми ноември за операцията на мъж ми :( Дали няма да може някое момиче да сложи бурканче и за нас. Аз ще напиша нещо лично за картичката на буркана.
А за стикерите - защо да са само по магазини? Може и по спирките например - там, докато чакаш автобуса, винаги четеш разните обяви, реклами и т.н. И не е нужно много да се оскъпява. Предполагам, че почти всяка от нас има достъп до принтер - не е толкова скъпо да разпечатаме по някоя друга черно-бяла страничка. Само предлагам :)


Re: Акция "Буркан"
« Отговор #51 -: Октомври 18, 2006, 11:46:00 am »
... се консервира.

еми такива сме си, кой ни е виновен.. аз дори си мислех да агитирам тук разни фирми да ни подкрепят финансово, ама ако сами не си помогнем, защо някой друг ще го прави?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #52 -: Октомври 18, 2006, 11:52:48 am »
Не се ли събрахме? Аз пратих лс, а списък после не видях.  Ако ние не си помогнем, няма кой... :(

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #53 -: Октомври 18, 2006, 12:13:41 pm »
списъкът е на 2-ра страница
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #54 -: Октомври 18, 2006, 12:15:45 pm »
Не го бях видяла  :oops: А сега ме е срам колко сме малко  :oops:

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #55 -: Октомври 18, 2006, 13:50:20 pm »
с удоволствие бих се включила и ще го направя, ако тогава съм в София - ние честичко пътуваме, но не знам точно на тази дата дали ще сме там  :|

иначе за пореден път искам да ви благодаря, мили момичета, за усилията, които полагате, за да ни чуят!  :wave:

Аз сега съм на тема лекции - в офиса сме 9 жени и да не ви казвам какво са им чули ушите  :wink:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #56 -: Октомври 18, 2006, 14:37:47 pm »
Момичета, пишете ме и мен  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #57 -: Октомври 18, 2006, 18:15:48 pm »
Момичета аз също съм с вас, пишете и мен.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #58 -: Октомври 19, 2006, 08:50:21 am »
За съжаление ще бъда командировка  :(, но ще гледам да изпратя някой вместо мен.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #59 -: Октомври 19, 2006, 09:42:25 am »
котаранка, още не се знае не само кога, а дали изобщо ще се състои този протест. към тази дата сме не повече от 20участнички. мисля, че в този състав е по-добре да изпием по чаша вино някъде и ще останем също толкова забелязани.

От време на време ще пиша в тук, за не оставям темата да пада надолу надолу и накрая съвсем да я забравим.

И още - какво се случи, пусна ли някой темата в бг мама? Аз си мисля, че е опасно да забождаме твърдо час и дата, при условие, че рискуваме да сме смешно малък брой протестиращи.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #60 -: Октомври 19, 2006, 09:57:05 am »
котаранка, още не се знае не само кога, а дали изобщо ще се състои този протест. към тази дата сме не повече от 20участнички. мисля, че в този състав е по-добре да изпием по чаша вино някъде и ще останем също толкова забелязани.

Ако не е другата седмица - на линия съм. Да, в този състав сме само за чаша вино.  :(

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #61 -: Октомври 19, 2006, 10:21:33 am »
 Какво ще правим? Ние сме толкова малко, че никой няма да ни обърне внимание. Прави сте за чаша вино сме.
Аз също може да пиша от време навреме за да не изпада темата надолу.

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #62 -: Октомври 19, 2006, 11:03:01 am »
Дори не 20, а 11 :(
нямам думи просто
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #63 -: Октомври 19, 2006, 11:16:24 am »
Ами да. И аз нямам думи от самите нас си. Само се оплакваме, а като дойде време да се направи нещо, се ослушваме. Какво толкова ще ни коства? Дори и да мятаме, че опита ни за протест ще е обречен на провал и незабелязан, защо да не опитаме?

Аз бях тръгнала да ангажирам агения, даже не една. бях тръгнала да говоря с ПР агенция, с рекламна агенция, с агенция, която организира събития, да го направим като хората, даже имах и идея за това от къде да се вземат пари... Но  не бива това да се превръща в комерсиално събитие и именно поради това НИЕ САМИ трябва да го направим. тези агенции щяха да са съвсем малка, лека помощ острани, за да направим събитието както си трябва, професионално и да използваме моментума на акцията по най-подговящия, насочен и ефективен начин.

НО НА ПЪРВО МЯСТО НИЕ САМИ трябва да се съберем и да покажем, че сме жени с гражданска позиция, с достойнство, бунтуващи се срещу погазени права.


Момичета, 10 птички пролет не правят. Бубето и Ефирче в бТВ, или Ефирче в Пазарджишката телевизия няма да впечатлят много хора. Това е малък, радостен пробив, който може да даде възможност за още и още... Аз, като някаква част от организацията, кого да организирам?

Какво ще изгубим, ако се обединим? Нищо! Малко време. А колко можем да спечелим? Бездействайки губим още една частичка от достойнството си, само че този път никой не ни е виновен за това.

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #64 -: Октомври 19, 2006, 11:22:32 am »
права си Cookie така е
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #65 -: Октомври 19, 2006, 11:48:16 am »
Бисквитке...щеше да е хубаво, ако всички са като теб...и другите мацки, които излязоха по БТВ...
За съжаление, това сме ние...иначе искаме, ама ако може някой друг да го свърши вместо нас.
И аз съм шокирана и ми е тъжно.
В Проблемното на БГмамма сме се записали още няколко момичета.Сега виждам, че не сте ни включили.Тъкмо повдигнах темата, но и там активността е"без коментар".
А и ако някой ми каже защо не ми се отваря петицията, вече доста време...  :x
« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 11:55:06 am от danidan »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #66 -: Октомври 19, 2006, 11:54:07 am »
Искам само да добавя, че не става въпрос само за тази програма и за конкретните хора, които са пострадали от касата. Става въпрос за всички, дори и за тези, които тепърва ще тръгват по трудния път, независимо дали изобщо ще стигнат до ин витро.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #67 -: Октомври 19, 2006, 12:13:06 pm »
Ами те явно си мислят, че на тях няма да се случи, Мели...или все си намират оправдания.
Жалко е...
« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 12:17:24 pm от danidan »
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #68 -: Октомври 19, 2006, 12:17:54 pm »
Аз пък си мисля, че много от момичетата се срамуват да се покажат. Искам да кажа, че ако успееме да организираме масов протест, няма от какво да се притесняват.
Хайде момичета, от нас зависи!

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #69 -: Октомври 19, 2006, 12:21:11 pm »
Ами вижте какво , мацки, аз за съжаление не мога да бъда деликатна като Куки,всички усилия до тук доведоха до малък резултат. Тези 140 задържани преписки ще бъдат разгледани и одобрени. От сигурен източник разбрах. Това преди две седмици беше невъзможно.
 Сега беше  и  Е момента да натискаме още , да искаме повече бройки за догодина, оптимизиране на условията за кандидатсване , прозрачност...СЕГА! Утре ще бъде късно , но , винаги има едно "но".
  Това няма да стане без участието на ВСЯКА ЕДНА ОТ НАС.
  Мълчите си , спотайвате се и чакате , какво ? Отново да се изгаврят с вас , отново да ви унижат и убият надеждите ви .....
  От какво ви е страх , от колежката , съседката , роднините на мъжа ви или ????
 Питам ви ,защото и аз така си мълчах , и аз се страхувах и срамувах , и знаете ли какво разбрах, че всяка победа си има цена .
 Цена ,която трябва да се плати и ,че всъщност страха от предразсъдаци се побеждава с много , ама много малко смелост.
  Много повече ще ви бъде нужна , ако отивате да ви вадят зъб.

 Да , това дали ще се борите или не , го решава всяка една от вас по отделно.
 Но ,когато се замислите в/у този избор , помнете че тази свята битка си заслужава !
 И ако пак изберете ,комфорта да бъдете анонимни в мрежата, то тогава , моля ви ,не се оплаквайте от нашата " смотана държава" , защото тя няма да стане по -добра от празно дърдорене във форума!
 
 

« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 14:12:06 pm от Efirche »
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #70 -: Октомври 19, 2006, 12:27:05 pm »
Страхотно казано, Ефирче!!!
 :sunshine:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #71 -: Октомври 19, 2006, 12:29:00 pm »
Аз бих ви подкрепила с две ръце и бих докарала и двете колички на малкия на протеста, но съм далеч от вас. Аз как бих могла да помогна? Тук сме шепа момичета, но ако трябва и ние да направим нещо? Много искам да участвам, но не мога :x Ако си бях в България - щях да накарам и други хора да дойдат, а сега съм абсолютно безпомощна...
Права си, Ефирче, че ако не го направим ние, няма кой друг и е жалко, че въпреки начина по който се отнасят с нас, ние мълчим и търпим... А защо и в името на какво - няма кой да каже :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #72 -: Октомври 19, 2006, 13:33:09 pm »
Момичета, сега виждам акцията.Разбрах, че датата е 27,но къде точно и от колко часа неможах да видя.Моля дайте инфо за тези неща.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #73 -: Октомври 19, 2006, 13:43:19 pm »
Джожи, за сега само се "преброяваме". Има списък по-назад в темата. От другата страна, кой го попълва този списък? Ефирче, ти ли си това, мамина активистка?
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #74 -: Октомври 19, 2006, 14:17:20 pm »
Питам, за да мога да кажа дали в уречения час ще мога да дойда.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #75 -: Октомври 19, 2006, 14:52:12 pm »
И аз ще дойда! Пишете ме!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #76 -: Октомври 19, 2006, 15:50:14 pm »
Аз съм също на линия. Страшно рядко влизам напоследък във форума.
Да направим нещо поне за тези след нас.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #77 -: Октомври 19, 2006, 15:54:27 pm »
Ефирче, прекалено силни са думите ти...Усетих ги отчасти и като упрек към себе си!!!Да, аз искам да се включа в инициативата, но в момента, тъй като ми се събират доста отсъствия от работа - подготовка по сватба, прегледи и т.н..., не мога да отсъствам, защото ще си създам доста проблеми...А аз ги имам достатъчно!!
Не съм се отказала от участие, ще следя и темата да видя как мога да се включа, ще направя всичко възможно да съм на линия и за  предварителната среща ако има такава

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #78 -: Октомври 19, 2006, 16:51:42 pm »
 Момичета, довечера в 19 ч. по ТВ 7 ще има репортаж за семества с нашите проблеми. Нямам по-подробна информация. За съжаление аз не я хващам. Ако може после някой да разкаже.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #79 -: Октомври 19, 2006, 18:40:22 pm »
Дори не 20, а 11 :(
нямам думи просто

 :?

Излиза, че при това положение нямаме право да се оплакваме и да недоволстваме.

Ще ме прощавате, ама се получава типично по български - скимтиме и мрънкаме, ама само у дома. Навънка - Трайко Трайков!

Това не се отнася до никой, то е израз на безсилие и огорчение.
 :sinking:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #80 -: Октомври 19, 2006, 19:37:14 pm »
Момичета, довечера в 19 ч. по ТВ 7 ще има репортаж за семества с нашите проблеми. Нямам по-подробна информация. За съжаление аз не я хващам. Ако може после някой да разкаже.

Нека, който е гледал целия репортаж да разкаже. Аз хванах края :(, в който Ултра вече усмихната си тръгваше. Явно е имало интервю с Ани, но като забравих :bonk: да превключа канала и съм изпуснала началото.
Обещах на Ganka:)
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #81 -: Октомври 19, 2006, 22:37:58 pm »
Аз гедах, но дали не обърках 7 дни и тв7 :?
Не видях такова предаване, имаше някакво модно дефиле :(
Разкажете в какво се състоеше.
Дали може да се гледа на запис?
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #82 -: Октомври 19, 2006, 23:15:36 pm »
Моля ви, не съдете момичетата толкова строго. Това, че имат задръжки, не значи, че не се борят и не ви подкрепят. Тук, защитен от анонимността е по-лесно да говориш за проблема, но да излезеш и да го заявиш публично е съвсем друга крачка, за която не всеки е готов. Вярно, не е никак смело, но е личен избор. Не трябва да бъде съден някой затова, че иска да запази своя мъничък свят далеч от хорските погледи (защото именно те, а не институциите ги плашат). Иначе идеята е добра - цвете в буркан - въздействащо и поетично. А само като си представих шевствието на празните колички...леле...заседна ми буца в гърлото. Идеята е блестяща между другото, стига да можеше да се организира в съответния мащаб, но това ми се струва трудно постижимо.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #83 -: Октомври 20, 2006, 09:06:16 am »
ами Рая, тогава да си седим скрити и анонимни и да позволямваме да ни мачкат.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #84 -: Октомври 20, 2006, 09:11:41 am »
Момичета, нека обмислим първо още веднъж, кое е по-добрият вариант: акция буркан или акция детска количка. Да направим анкета, за да се спрем на едно от двете и после да се броим. Аз съм твърдо за първото!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #85 -: Октомври 20, 2006, 10:16:49 am »
ами Рая, тогава да си седим скрити и анонимни и да позволямваме да ни мачкат.


Не, Дианче, съвсем нямам това впредвид. Напротив, трябва да се действа по всякакви възможни начини. Но всеки да има право на избор на начина си на протест и всеки да участва в това, за което е готов. И мен ме изненада ниската активност, дори ме ядоса в началото, но после си дадох сметка, че това е симптом, че процесите изискат време и друга обществена нагласа. За начало всеки трябва да се бори според силите и разбиранията си и да жертва толкова, колкото е готов. Винаги ще има едни по-смели и борбени хора и други, на които им трябва малко време за да ги последват. А надеждата ми е, че динамиката на времето постепено ще преодолее стериотипите и ще позволи на хората да гледат с повече толерантност и ангажираност на всеки (било то и "чужд") проблем.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #86 -: Октомври 20, 2006, 10:17:01 am »
Рая, ние не сме болни от СПИН или от нещо ужасно... Ние сме нормални жени, които искат деца. И трябва всички в тази държава да разберат, че стерилитета е също болест, но не сме прокажени и заразни. Трябва да се разбере, че и ние сме хора, и ние имаме нужда от човешко отношение. Тези, които стоят анонимни - какво ще постигнат? Няма да им се присмиват, няма да ги гледат съжалително ли??? Няма да се получи. И сега ги гледат така... И сега ги съжаляват... Само че ги и мачкат...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #87 -: Октомври 20, 2006, 10:31:12 am »
Имаше един виц за един поп. Селото се наводнило и водата постепенно заливала всичко. Попът пълзял нагоре по камбанарията и се молил на Бог за помощ. Минала една лодка, но попът бил толкова вглъбен в молитвите си ,че не я видял. Минала втора ,а после и трета...... Накрая попът се удавил. Отишъл при Бог и го попитал -защо твърдиш ,че си добър , а ме остави да умра?
" Ти пожела да дойдеш тук, рекъл му Бог, аз три пъти помощ ти пращах ,но ти не я пожела"

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #88 -: Октомври 20, 2006, 10:40:56 am »
Ганка, заставам зад думите ти на 100%. Но никой не можем да изкараме от анонимност насила. В най-добрия случай ще го накараме да се почуства още по-смачкан и нещастен, затова че му липсва и смелост. Не мога да ти опиша на какви случаи на отношение от близките се нагледах, докато лежах в болницата - беше потресаващо - млади момичета докарани до отчаяние и с насадено чувство за вина от собствените им роднини. Такива момичета имат нужда от подкрепа, от пример и с времето и те ще се включат - когато са готови. Трябва да ги стимулираме, а не да им се сърдим.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #89 -: Октомври 20, 2006, 10:47:33 am »
Трябва да се разбере, че и ние сме хора, и ние имаме нужда от човешко отношение.

Точно така. Обаче ще минат години, докато обществото не спре да гледа на нас като на "прокажени". Приятелите и близките ни понякога приемат стерилитета като зараза, какво остава за другите, които не са се докосвали до подобен проблем. Не можем да обвиняваме никого, че в това нетолерантно общество, някой иска да запази анонимността си.

Имаше един виц за един поп...

Ние не просто се молим, а сме избрали най-трудния начин - да плуваме сами срещу течението.

Смятам просто, че трябва да бъдем толерантни и да проявим разбиране към тези момичета, които се притесняват да се включат.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #90 -: Октомври 20, 2006, 11:14:34 am »
Да, прави сте. Но може би аз съм разглезена, защото имам пълната подкрепа от страна на майка си, на баща си, на брат си. Приятелите, с които контактувам не ме гледат като прокажена, а ми помагат. И никога не съм се срамувала да кажа - Да, аз имам проблем, но ще намеря решението. Освен това най-близките ми приятелки минаха по почти същия път като мен, така че знаят какво означава да се бориш за детето си.
Ако чакаме манталитета на хората в България да се промени - няма да стане и след 100 години. Ние трябва да се борим. Аз съм се борила за всяко едно нещо в живота си. И когато мъжа ми каза на свекърва ми, че имаме проблем и тя ревна, направи цирк, въпреки, че имаме осиновено дете в семейството /брат му е минал по този път/ - аз и казах, че никой не е умрял и ще се борим. Няма нужда да се оревава, а да се помогне. Верно, помощ не видях - освен телефони на баячки и врачки, но поне не пречи.
Трябва да се говори, да се помага, не можеш да чакаш да се промени някой, ако не му покажеш пътя. Аз поне така мисля. И не се срамувам от това, че съм имала проблем!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #91 -: Октомври 20, 2006, 11:18:26 am »
Цитат
Ние не просто се молим, а сме избрали най-трудния начин - да плуваме сами срещу течението.
Цитат
Това трябваше да го кажат Ефирчето и Бубата, защото те останаха сами срещу течението... :(  А аз се надявах, че ще ги подкрепиме... :(
Обществото сме ние. И ако ние не взимаме отношение към собствените си проблеми, няма кой да го направи вместо нас.
Никого не искам да нападам, нито да съм не толерантна. И аз не съм си сложила табелка на челото с надпис "бъдещ кандидат за програмата инвитро". И аз се притеснявам да се изправя и да разкажа за проблемите си пред близки и познати. Но ако се спотайваме, ще си останеме с проблемите, и ще сме си заслужили и безхаберието и малодушието на институциите.



lb2f
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #92 -: Октомври 20, 2006, 11:28:11 am »
Това трябваше да го кажат Ефирчето и Бубата, защото те останаха сами срещу течението... :( А аз се надявах, че ще ги подкрепиме... :(
Обществото сме ние. И ако ние не взимаме отношение към собствените си проблеми, няма кой да го направи вместо нас.
Никого не искам да нападам, нито да съм не толерантна. И аз не съм си сложила табелка на челото с надпис "бъдещ кандидат за програмата инвитро". И аз се притеснявам да се изправя и да разкажа за проблемите си пред близки и познати. Но ако се спотайваме, ще си останеме с проблемите, и ще сме си заслужили и безхаберието и малодушието на институциите.
И аз исках да напиша това.То има много приказки за пример..., вица ми хареса много.
Ето още една- "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ."
Ако се организирате да ходите, още няколко ще се включим от БГМамма.
Иначе идеята за количките е страхотна, но по-трудно ще се реализира.Затова съм за бурканите.
« Последна редакция: Октомври 20, 2006, 12:33:48 pm от danidan »
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #93 -: Октомври 20, 2006, 11:45:03 am »
Мене ме пишете, пък за другите не знам!
Искам само да им кажа, че и мен ме притеснява публичността и хорското мнение, но в крайна сметка чрез сдружение "Зачатие" получаваме толкова много помощ и подкрепа! А сега, когато те имат нужда от нашата подкрепа ние да се скрием всеки в собственната си черупка ли?В крайна сметка това се прави пак за НАС! Не може само да взимаме - трябва и да дадем!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #94 -: Октомври 20, 2006, 11:48:32 am »
Понеже видях, че говорите за тв7, да поясня...
Бях на пресконференция по повод тази инициатива:
http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=280
За съжаление на повечето журналисти темата им беше скучна. От мен поискаха интервю заради корема ми, а не защото бях представител на Зачатие. Тъжно е...
Не успях да гледам предаването и се извинявам, че не ви предупредих за него, наложи се да лежа и нямах достъп до лаптопа :D
Говорих за две неща - пътя по който сме минали, за да имаме дете и проблемите с касата. Журналистката ме предупреди, че ще отреже по-голямата част, защото нямало да е разбираема. Надявам се все пак нещо да е останало.
На пресконференцията също повдигнах въпроса за касата и д-р Щерев разясни на журналистите двете страни на монетата:
- касата ни реже защото приоритетни са животозастрашаващите болести, пък на нея бюджета не й стигнал
- това е престъпление срещу двойките със стерилитет, които нямат никаква вина за финансовите затруднения на касата
Пресконференцията беше организирана от агенция и всичко беше на ниво. Споменавам го, защото прочетох по-нагоре за идея а се ангажират специалисти с организацията.
Ще има конкурс на тема "Има надежда". Следете на първа страница на сайта за подробностите. Можете да разкажете историите си, най-добрите ще бъдат пуликувани в женско списание, т.е. дава ни се възможност още веднъж да популяризираме проблемите си.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #95 -: Октомври 20, 2006, 12:15:12 pm »
Jazzy, за съжаление обществото не сме само ние. Ние сме една частичка.

Спорът е безмислен - различни хора, различни хракатери и разбирания. Само болката със сигурност е еднакво голяма. Но начините, по които я преодоляваме, са абсолютно различни.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #96 -: Октомври 20, 2006, 12:23:20 pm »
Аз също ще дойда за акция Буркан. Само не разбрах: нали още не сме уточнили деня и часа?
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #97 -: Октомври 20, 2006, 12:25:24 pm »
Браво, Ани!
Успех докрая и стискаме палци!

А защо не се отваря петицията от доста време???Някой знае ли???
« Последна редакция: Октомври 20, 2006, 12:31:03 pm от danidan »
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #98 -: Октомври 20, 2006, 12:53:42 pm »
Момичета, добавям в списъка в началото на темата името всяка, която изяви желание да участва, но допускам, че ще пропускам :-), за което се извинявам предварително. моля ви, ако видите, че не съм ви написала, "скарайте" ми се на лични. Мерси!
« Последна редакция: Октомври 20, 2006, 13:07:11 pm от coookie »
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #99 -: Октомври 20, 2006, 13:11:06 pm »
Момичета, вижте темата в бгмамма...не е ли по-добра идея почивен ден?
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=133860.msg2560124#new
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #100 -: Октомври 20, 2006, 13:27:52 pm »
Аз го предложих вече. Дори си мисля, че ако е неделя ще е добре. Така хем ще ги посрещнем с цветя понеделнишки служителита не касата, хем ще може да се включат работещите момичета. Наистина е трудно за работещите да се измъкнат през седмицата.
Само да добавя, че във форума има 3832 регистрирани потребителя... без коментар.
« Последна редакция: Октомври 20, 2006, 17:38:52 pm от jazzybaby »

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #101 -: Октомври 20, 2006, 20:58:44 pm »
Аз също мисля, че почивен ден е по-добре.
Аз лично мога по всяко време, но колко са с тези възможности..
Нека определим дата, да я сложим в календара. Да пуснем и тема в "кафето" за протеста пък ако ще и 20 да сме пак е нещо.
Първият протест намайките също беше с малко хора, но въпреки това им обърнаха внимание.
Ще го правим, всеки месец ако се наложи.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #102 -: Октомври 20, 2006, 22:35:04 pm »
Аз съм "за"  :D Дори и само 20 да сме първият път, надявам се да заразиме с ентусиазъм останалите.

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #103 -: Октомври 20, 2006, 22:41:13 pm »
Следя темата с интерес, много искам да участвам, но съм във Варна :(. Идеята е страхотна. Ако има такава инициатива тук, ще участвам на 100%.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #104 -: Октомври 20, 2006, 22:49:03 pm »
Цитат
ледя темата с интерес, много искам да участвам, но съм във Варна Sad
Когато определиме дата се пребройте варненки. Мисля, че паралелна акция не е лоша идея.

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #105 -: Октомври 20, 2006, 22:52:30 pm »
 Аз също съм за колкот сме толкова, но дайте да определим дата, за да мога да почна да агитирам мои приятелки и приятели да дойдат.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #106 -: Октомври 20, 2006, 22:53:39 pm »
Цитат
Когато определиме дата се пребройте варненки. Мисля, че паралелна акция не е лоша идея.
Цитат

Хич, даже, подкрепям с две ръце!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #107 -: Октомври 20, 2006, 23:22:43 pm »
Ей, сега ако си бях във Варна щях да дойда с количките на малкия и с буркани :) Ако се повтаря периодично ще търся начини и аз да се включа. Иначе съм с вас :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #108 -: Октомври 20, 2006, 23:46:26 pm »
Може пък кой с каквото си има, или количка или буркан, ако пък дойдат и майки да ни подкрепят, ще бутат количка с дете., може да съм оптимист, но може да дойдат хора, които да нямат нашите проблеми. Ако пък оповестим извън форумите че на тази и тази дата, еди къде си ще се проставят буркани, като символ на подкрепа на нашата петиция, и на бездействието на НЗОК и държавата, то може и други хора, да дойдат да ни подкрепят.
В такъв случай на помощ може да влезе идеята с лепенето на стикери, само че вместо стикери - да се лепи петицията, със съобщение за Акцията.
Мисля че собствениците на магазини за бебешки дрехи и храни биха се съгласили - повечето!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #109 -: Октомври 21, 2006, 00:25:22 am »
За колички е по-трудно. Не всеки ще успее да намери. А и изасква повече подготовка. Аз съм за буркани с цветя. Ако има ефект, ще мислиме какво да е продължението. Сега е важно да започнеме от някъде  :D Какво ще кажете за следващата неделя?

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #110 -: Октомври 21, 2006, 09:21:05 am »
Да, ако е почивен ден няма да има проблем да присъствам... :)

Аз не споделям проблемите си с хората около мен, просто защото те са двойки за които понятието проблем със забременяването е абсолютно непознат...Не се притеснявам от публичността, така че ще съм на линия - спира ме само работното време през седмицата :?

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #111 -: Октомври 21, 2006, 23:11:15 pm »
Момичета, можем самата петиция да я разпечатаме на принтер в А4 формат и да я разлепим на няколко места- през НЗОК, на спирките и на местата, където минават доста хора и ще получим гластност.

Нахвърлям идей в суров вид, върху които можем да помислим.
Работя в рекламна агенция и мога да съдействам за стикери и т.н. като идеи и дизайн. За производство обаче ще се наужни пари...
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #112 -: Октомври 23, 2006, 11:23:25 am »
 Темата пак изпадна назад. Какво ще правим за тази неделя /29,10,/ ли остава и от колко часа ще се събираме пред НЗОК.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #113 -: Октомври 23, 2006, 12:53:42 pm »
ини, тази неделя ако се съберем, сме общо около 20 на брой.... нали
идеята е да се видим колко сме като брой. за сега сме като за излагация, а не за протест ;-)
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #114 -: Октомври 23, 2006, 13:59:30 pm »
 ок аз просто бях останала с впечатление, че е за неделя.Честно казано се съмнявам, че ще успеем да се съберем повече. Аз съм на линия когато тогава.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #115 -: Октомври 23, 2006, 14:12:58 pm »
И аз мога да помогна с разпечатването на известна бройка от петициите...
Само да се реши :)

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #116 -: Октомври 23, 2006, 15:35:04 pm »
Предлагам също да раздаваме петицията на минувачите.
Аз също мога да разпечатам някакво количество, само ми трябва текста и да решим дали ще я допълваме с някакво съобщение за подкрепа в Акцията, също и в пощенските кутии можем да я пускаме.
Освен за подкрепа в акцията бихме могли да изнесем информация и за далаверите на ЗДР. каса.
Нека се запознаят хората - къде си даваме парите и кой ги харчи!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #117 -: Октомври 24, 2006, 15:44:32 pm »
 Момичета понеже сме малко предлагам всяка да дойде с мъжа си и така се удвояваме.  :comm:
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #118 -: Октомври 24, 2006, 16:29:25 pm »
Напълно подкрепям акция "буркан".Аз също съм от Варна и ще се вкюча във всичко което се реши.По тази причина дори официално се регистрирам тук сред всички "приятелки по съдба" .
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #119 -: Октомври 24, 2006, 16:34:49 pm »
Само така, MTK-a! :-)

И както тук си пожелаваме - да не се задържаме дълго в този форум! :-)
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #120 -: Октомври 26, 2006, 09:23:15 am »
Вестник "24 часа " от днес.
Акция " Буркан" за отрязано ин витро и Повече българки избират Турция, статии на 2 и 3 страница. Интервю с д-р Стаменов на 3 стр.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #121 -: Октомври 26, 2006, 09:26:41 am »
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=39050&rubr=0&izd=1&fsize=&swidth=800&tr=1&im=10&id=26&iy=2006
Ето я и статията, само дето нищо не направихме за протеста  :(

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #122 -: Октомври 26, 2006, 10:22:06 am »
Аз не мога да участвам в акцията, защото живея на 400км, но мога а разлепя няколко стикера, в нашия забутан град. Дори стикерите да са само с емблемата на Зачатие и електронния адрес, мисля, че ще привлече внимание. Нали това е целта, да се говори за нашите проблеми-повече, постоянно, навсякъде.
Хайде, да обсъдим дали точно петицията да разлепяме или нещо по-концентрирано като послание.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #123 -: Октомври 26, 2006, 10:24:52 am »
Обади ми се г-жа Ралица Ковачева от БНТ, помоли когато организираме протеста, да й се обадим 1 ден предварително, за да го отразят и да ни поканят в студиото да разговаряме.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #124 -: Октомври 26, 2006, 10:36:12 am »
Ами значи няма връщане назад. Давайте да се броим и да обсъдим коя е най-реалистичната дата.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #125 -: Октомври 26, 2006, 10:55:18 am »
Когато кажете, аз съм за.
Продължавам да си мисля за неделя, хем и срещичка ще си спретнеме. Аз бурканите съм ги приготвила вече  :lol:

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #126 -: Октомври 26, 2006, 10:58:53 am »
Абе мацки, още ли не сте си купили 24 часа от днес?

Я си купете, прочетете и си дайте сметка, че дори без да сме направили някакъв протест, ни се обърна внимание - благодаря на журналистите от 24 часа! - а какво ще стане, ако вземем и се организираме? Като казахме А, трябва да кажем и Б! Иначе какво - само съскаме тук, пънем се, говорим, пишем...

МОМИЧЕТА! СТЕГНЕТЕ СЕ! ОТ НАС ЗАВИСИ! На който съм казала, мъж и жена, всеки е готов да дойде да протестира, ама ако ние отидем, ние не се организираме, ще се окаже, че наистина си заслужаваме да ни се подиграват!
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #127 -: Октомври 26, 2006, 11:03:33 am »
Когато кажете, аз съм за.
Продължавам да си мисля за неделя, хем и срещичка ще си спретнеме. Аз бурканите съм ги приготвила вече :lol:
Неделя е добре, само кажете къде и в колко часа
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #128 -: Октомври 26, 2006, 11:08:03 am »
еййй туко що се сетих - вярно, че на нас ни е най-удобно да е през почивните дни, но тогава държавните институций не работят!
Другият вариант е да си остане Неделя, и когато в Понеделник "милите ни приятели" от Здравната каса дойдат на работа да ги посрещнат буркани с УВЯХНАЛИ цветя - също като надеждите ни...
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #129 -: Октомври 26, 2006, 11:09:46 am »
 Аз съм за когато кажете тогава, неделя става. Предлагам всеки да вземе мъжа си така ставаме двойно повече ако сме двайсет момичета ставаме 40, отделно всеки, който иска може да покани и свои приятели, родители и т.н. да дойдат. Не трябва да се онказваме пък и в момента времето е хубаво и няма да се налага да мръзнем.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #130 -: Октомври 26, 2006, 11:14:22 am »
Момичета, пишете ми на лични - кой ще участва, за да си видим имената в списък, моля ви се - щото, ако сме 30-40 ще ни се смеят, сериозно ви говоря! И последно какво правим -  буркани? колички? какво? много набързо се организираме ,няма да успеем, нека не го претупваме. радвам ви се на ентусиазма, но все пак, дайте да го направим като хората.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #131 -: Октомври 26, 2006, 11:23:35 am »
Ами списъкът нали е на 2 страница, там открай време си стоим 12 човека!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #132 -: Октомври 26, 2006, 11:29:16 am »
А замисляли ли сте се, че е много вероятно просто в понеделник сутринта да махнат бурканите? Например докато чистят.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #133 -: Октомври 26, 2006, 11:35:10 am »
Габи, списъкът е в първия постинг от тази тема и когато смогна - добавям. Възможно е да съм пропуснала някой, затова още веднъж моля ако някой се види пропуснат, да ми пише на лични. Опитвам се да следя, но съм разсеяна, признавам.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #134 -: Октомври 26, 2006, 12:26:39 pm »
Момичета, много ми се иска да сложа 2 буркана, защото винаги съм мечтала за близнаци (е, сега с икси, може и дай боже да се сбъдне). Но съм далече и пътуването до София не е шега работа за мен и мъжа ми.
Нямам идея как да се отблагодаря, ако някоя от вас сложи 2 буркана с цветя от мен пред Касата. Но ще бъда много благодарна наистина!

Току що прочетох статията в "24 часа". И съм приятно изненадана от пълната достоверност на всяка дума, написана в нея. За разлика от Новините на TV7 преди няколко дни, тук ситуацията е представена доста ясно.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #135 -: Октомври 26, 2006, 12:32:18 pm »
А ,защо да не го направим в по- големите областни градове ,паралелно?!
София, Пловдив, Варна и Русе ,например?
Да си изберем координатори за всеки град и да действаме.
Дори и списъците ,можем да направим по области.
Ако одобрявате идеята ,да започваме !
Кой за кой град отговаря?
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #136 -: Октомври 26, 2006, 12:39:40 pm »
Аз ще участвам в акцията в София, но майка ми живее във Враца, точно зад Здравната каса и ще я помоля да постави буркан с цвете и там.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #137 -: Октомври 26, 2006, 13:03:26 pm »
Аз също ще съм с 2 буркана -  за моите неродени близнаци
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #138 -: Октомври 26, 2006, 13:04:51 pm »
Обадиха ми се от БНР за утре за интервю. Като уточним час, ще пиша пак.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #139 -: Октомври 26, 2006, 13:18:52 pm »
Аз също ще съм с 2 буркана - за моите неродени близнаци
И аз също. Готова съм га зи занеса на определени място в Пловдив, или да ги изпратя по някакъв начин до София.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #140 -: Октомври 26, 2006, 13:56:41 pm »
девойки, дайте сериозно да подходим, да се разберем за ден и час, за да може да се включат всички градове по едно и също време.Не е момента да се излагаме и да се туткаме.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #141 -: Октомври 26, 2006, 14:04:14 pm »
АЗ предлагам да е другата неделя - 05 ноемрви.
Защото тази неделя са избори и също така да поискаме разрешение от кмета.
До тогава ще имаме време да се организираме
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #142 -: Октомври 26, 2006, 14:10:02 pm »
 Аз съм за неделя 05.11.. Така ще успеем да избистрим вички детайли.   :balk_102: :balk_102: :balk_102:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #143 -: Октомври 26, 2006, 14:13:46 pm »
Диана е права, че в изборният ден не е много удачно.
И аз подкрепям за пети  :D

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #144 -: Октомври 26, 2006, 14:16:15 pm »
А и медиите ще отразяват изборите и ние ще останем незабелязани в новините.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #145 -: Октомври 26, 2006, 14:21:33 pm »
аз също мисля, че 05.11 е много добра идея
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #146 -: Октомври 26, 2006, 14:22:23 pm »
Да се преброим за пети тогава  :lol:
Аз съм там!

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #147 -: Октомври 26, 2006, 14:24:50 pm »
Съпругът ми има рожден ден тогава и ще бъдем извън града за уикенда. Съжалявам.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #148 -: Октомври 26, 2006, 15:03:50 pm »
Каки, има ли нови протестиращи, които не съм записала? Само подсещам да ми казвате.

И още.  МОля ви, аз не мога днес, не занм и как, пуснете тази тема в другите форуми на Зачатие и в БГмама. Кръстете го по нятакъв начин - от сорта на - Статия в 24 часа за Инвитро или нещо такова, за да се зачетат, защото другите момичета просто не влизат в "репродуктивни методи"... Може да се съберат още.

Просто една тема със съдържание от типа на "ще се вклучите ли в протеста, ако да - пишете на КУКИ." и да видим дали и колко ще се умножим.
ПРосто в момента гася пожари с едни клиенти, баш пък днес да се случи... и не мога да реагирам..

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #149 -: Октомври 26, 2006, 15:21:30 pm »
В БГмама писах току що. Оставих линк към темата тук.

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #150 -: Октомври 26, 2006, 15:22:47 pm »
Аз пуснах в "кафето"
Успех  :D
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #151 -: Октомври 26, 2006, 15:26:05 pm »
На 5.11. е добре. Ще си приготвя няколко буркана. :)
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #152 -: Октомври 26, 2006, 15:26:56 pm »
ама какво правим - буркани или колички?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #153 -: Октомври 26, 2006, 15:28:45 pm »
Буркани, с количките е по-сложно. Ако успееме да се събереме достатъчно, следващият път ще е с колички.

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #154 -: Октомври 26, 2006, 15:31:46 pm »
Ако има някой от Пловдив, на когото мога в събота сутрин да оставя бурканите за моите близначета, нека да ми пише на лични.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #155 -: Октомври 26, 2006, 15:35:26 pm »
Моля ви, ако някой има възможност да остави един и заради мен. За съжаление съм много далеч и не мога да дойда :( иначе бих отишла първа пред НЗОК-Варна.
Благодаря ви предварително! :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #156 -: Октомври 26, 2006, 15:55:56 pm »
Обади ми се г-жа Тодорка Костова от TV7, също искат да им се обадим предварително, за да отразят протеста.

Неделя, 05 ноември, е добър ден. Да се концентрираме върху тази дата и организацията на протеста.
« Последна редакция: Октомври 26, 2006, 17:40:57 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #157 -: Октомври 26, 2006, 16:18:51 pm »
Аз ще участвам във Варна!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #158 -: Октомври 26, 2006, 16:48:42 pm »
Ок. 5 ноември. Буркани.   от колко часа? Ама те няма да работят в неделя - ще ни забележат ли? Би било добре да има някой и от тях, за да стане готинко, иначе така... Само ще е като за пред медиите...Освен това, ако трябва, ще платя от джоба си, но трябва да има охрана, мисля си аз.

И ДАВАЙТЕ СИ ИМЕНАТА НА КАКА ВИ КУКИ! НА ЛИЧНИ! :-)
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #159 -: Октомври 26, 2006, 16:52:23 pm »
Момичета - идея!!!
Тези от чужбина, които искат да се включат, могат примерно да пратят снимка на повехнало цвете до Sofia@NHIF.BG и копие до медиите, които се интересуват от събитието...

Какво ще кажете?

Имейла, който съм постнала е този на Софийската РЗОК, защото на сайта на НЗОК няма публикуван такъв... Ако някой има, нека го прати

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #160 -: Октомври 26, 2006, 16:58:02 pm »
Оффф, аз не разбрах сега като съм от Варна на кого да изпратя ЛС и какво да пиша - имена, телефон...?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #161 -: Октомври 26, 2006, 16:59:20 pm »
Ок. 5 ноември. Буркани.   от колко часа? Ама те няма да работят в неделя - ще ни забележат ли? Би било добре да има някой и от тях, за да стане готинко, иначе така... Само ще е като за пред медиите...Освен това, ако трябва, ще платя от джоба си, но трябва да има охрана, мисля си аз.

И ДАВАЙТЕ СИ ИМЕНАТА НА КАКА ВИ КУКИ! НА ЛИЧНИ! :-)

Иринка, мисля, че ще има полиция.
СОС ще ги уведоми
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #162 -: Октомври 26, 2006, 17:12:55 pm »
охраната не за друго, а за да не ни махнат бурканите през нощта..


а иначе да - какво правим с другите градове? аз тук вече почвам да издъхвам, не мога да го измисля.... айде каки ,помагайте организационно и логистично.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #163 -: Октомври 26, 2006, 17:30:05 pm »
Уф, куки, аз си изтрих постинга, че ми се стори дебелашка шега и да не взема да нараня някого... :oops: Ама радвам се, че ти си го скивала! :D Хайде, успех и стискам палци за МАСОВОСТ! Пуснах тема в дира. Ако не я харесвате-кажете.
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #164 -: Октомври 26, 2006, 23:30:45 pm »
момичета, ще направя всичко възможно да дойда на протеста, ако остава датата неделя 5 ноември. пишете ме в списъка.

подкрепям предложението онези, които не могат да дойдат лично, да изпратят до имейл адреса на НЗОК, с копие до имейлите на големите медии, по един имейл със стандартен текст какъвто решим и снимка на повяхнало цвете в буркан.
ето една подходяща снимка, която намерих, ако я намерите за удачна, можем да използваме нея:

« Последна редакция: Октомври 26, 2006, 23:39:26 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #165 -: Октомври 27, 2006, 10:38:41 am »
Моля ви само, ако е възможно за момичетата от чужбина, пък и за останалите - пуснете в темата "Обобщено" всички майли на които трябва да пратим картичката. Картичката е добре, ако другите са съгласни да е тя - кажи от къде да я дърпаме и да почваме да пращаме :D Вече ме сърбят ръцете да им задръстим пощите :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #166 -: Октомври 27, 2006, 14:41:20 pm »
Аз предлагам всяка от нас да донесе много бурктани, не е нужно да е само един. Важното е крайния резултат да е масов. Аз поне една каса ще гледам да събера дотогова /ако трябва с цената на много изядена Нутела/

Не знам какъв ще е ефекта от картичка... Според мен важното е да направим нещо, което медиите да забележат, а за картичките те няма да разберат. То се видя, че с пращане на картички и т.н. в НЗОК до резултат не се стига. Целта на нашата акция е да привлечем вниманието на обществото и медиите, които евентуално то своя страна да окажат натиск, или поне да зададат въпроси. Иначе, ако беше само да бъркаме в здравето на НЗОК.... то полза от това няма, видя се.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #167 -: Октомври 27, 2006, 14:57:32 pm »
А според мен не пречи  :D Нека им задръстиме кутиите, барем се сетят, че сме много. Другият път като обсъждат програмата, да се сещат с колко съдби си играят.

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #168 -: Октомври 27, 2006, 15:18:21 pm »
Мисля, че могат да ни съдят, ако ги спамим :?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #169 -: Октомври 27, 2006, 15:41:59 pm »
Аз по-скоро се заемам с организацията на "бурканите". Тези картички нека ги поеме друг.
Дами, дайде да уточним разни работи.

5 ноември. Неделя. Предлагам да сме там в 1 следобед най-късно, за да можем да влезем във вечерни новини и разни вестници за понеделник, евентуално. Все пак нали гоним медийно покритие.

1 следобед? 5 ноември? Ама масово, разбирате ли! МНОГО БУРКАНИ! щото тия медии нещо трябва да снимат и ние с бурканите ще сме най-интересни.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #170 -: Октомври 27, 2006, 15:57:25 pm »
То се е видяло ,че в другите градове нищо няма да стане , ами да се съберем всички в София. Който има желание , ще намери начин да дойде.
  А какво ще кажете за един предстартов купон в събота вечер?!
  Така де , за кураж! :drunk: :band:
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #171 -: Октомври 27, 2006, 16:00:14 pm »
Мисля, че могат да ни съдят, ако ги спамим :?

Мисля, че могат, само ако едно и също лице стои зад всички мейлове... А така май не влизаме в законовата дефиницията за спам. А и срещу кого ще заведат делото точно?
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #172 -: Октомври 27, 2006, 16:23:46 pm »
аз съм "За" купона, но за коя събота? Предполагам за съботата преди акцията? Ако е за тогава подкрепям, тази обаче съм ангажирана, но и тази да е ще направя вс. възможно да дойда! :blob10: :rockon:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #173 -: Октомври 27, 2006, 21:46:05 pm »
Мисля, че могат да ни съдят, ако ги спамим :?

Диде, организираният протест на много хора никога не е бил и не може да бъде спам.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #174 -: Октомври 27, 2006, 21:50:15 pm »
Ето още няколко картинки :) Е, цветята не са много увяхнали май...



  09.11.2007
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #175 -: Октомври 28, 2006, 12:46:00 pm »
Мисля, че могат да ни съдят, ако ги спамим :?

Диде, организираният протест на много хора никога не е бил и не може да бъде спам.  :lol:

Ами не съм сигурна, когато става въпрос за електронна поща.
По-добре някой адвокат да каже
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #176 -: Октомври 28, 2006, 16:11:31 pm »
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #177 -: Октомври 29, 2006, 19:40:57 pm »
За сега ме пишете и мен, ще направя всичко възможно да дойда на 5 в 1 часа, пред касата нали?
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #178 -: Октомври 30, 2006, 09:19:11 am »
Щом ще е на 5-ти и аз ще съм налична с няколко буркана.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #179 -: Октомври 30, 2006, 10:05:59 am »
Абе що не е достъпен сайта с петицията (или в моя телевизор е проблема само). Няма да е зле да се носи разпечатка на петицията.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #180 -: Октомври 30, 2006, 10:36:55 am »
Такааа - а сега остава софиянки да бъдат добрички и да ми кажат къде в София им е Здравната каса, за да знам къде да ме докара моят мъж с бурканите :)

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #181 -: Октомври 30, 2006, 10:39:05 am »
И за мен сайта с Петицията е недостъпен от повече от 2 седмици.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #182 -: Октомври 30, 2006, 11:07:38 am »
Здравната каса се намира на Кръста... Повече детайли тук
http://bgmaps.com/services/links/links.asp?sid=4cb19e0f2e420be6a89b1a15789ea09f

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #183 -: Октомври 30, 2006, 11:27:45 am »
и аз ще дойда
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #184 -: Октомври 30, 2006, 17:40:23 pm »







« Последна редакция: Октомври 30, 2006, 17:52:18 pm от cygnus »
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #185 -: Октомври 30, 2006, 17:48:25 pm »
Дони, всичките цветя съм ги дала в тази тема:
http://forum.zachatie.org/index.php?topic=6862.0
Момичета, мисля че това разпокъсване на темата в много подтеми не води до синтезиране на информацията, а до точно обратното  :?
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #186 -: Октомври 30, 2006, 17:53:29 pm »
лелей, ми аз за кво си играх досега. Ама верно трябва да е в една тема.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #187 -: Октомври 30, 2006, 17:54:05 pm »
Розичка, ами сега се опитвам да организирам всичко на едно място. Пуснах темата във всички подфоруми по-скоро като информация, а не като покана за обсъждане. то и никой не обсъжда в другите форуми, така или иначе.
Просто темата стана мнооого дълга тук, в Асистирани методи и ако някой се зачете направо ще му изгуби края.

Не знам как да постъпя с организацията иначе...Сега ще помисля. Свърших я малко като в гардероба ми ... всичко надолу с главата и само на мен ми е ясно къде са ми чорапите. 8O :crazy:

Моля някой ако има идеи, да ми помогне с организацията. :thankyousign:

За сега има отделна тема за списъка с имената - мисвля, че така е по-организирано. Също така има една обобщение - какво се е случило.
И има една която дава информация за това какво трябва да се направи на 5 ноември. Тва е. ПОследната съм я размятала из всички подфоруми. :phone: :rockon:
« Последна редакция: Октомври 30, 2006, 17:58:06 pm от coookie »
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #188 -: Октомври 30, 2006, 17:57:47 pm »
Розичка, ами сега се опитвам да организирам всичко на едно място. Пуснах темата във всички подфоруми по-скоро като информация, а не като покана за обсъждане. то и никой не обсъжда в другите форуми, така или иначе.
Просто темата стана мнооого дълга тук, в Асистирани методи и ако някой се зачете направо ще му изгуби края.

Не знам как да постъпя с организацията иначе...Сега ще помисля. Свърших я малко като в гардероба ми ... всичко надолу с главата и само на мен ми е ясно къде са ми чорапите. 8O
cookie споко, и аз съм така, ела да ми видиш компа ;) Ама в гардероба няма search бутон ;)
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #189 -: Октомври 30, 2006, 21:26:47 pm »
Cookie,

Бих искала да помогна.
Прочетох, че подготвяш прессъобщение до медиите. Бих могла да ти пусна е-меилите на ресорните журналисти "Здравеопазване" на по-големите вестници, на които също да бъде изпратено.
Проявяваш ли интерес?

Бижу
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #190 -: Октомври 30, 2006, 21:47:09 pm »

Момичета, мисля че това разпокъсване на темата в много подтеми не води до синтезиране на информацията, а до точно обратното  :?

Аз мисля, че всички теми трябваше да са с линк до тази.

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #191 -: Октомври 31, 2006, 10:47:02 am »
Cookie,

Бих искала да помогна.
Прочетох, че подготвяш прессъобщение до медиите. Бих могла да ти пусна е-меилите на ресорните журналисти "Здравеопазване" на по-големите вестници, на които също да бъде изпратено.
Проявяваш ли интерес?

Бижу

БИжу, иска ли питане? Личните ми те очакват :-)
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #192 -: Октомври 31, 2006, 12:50:55 pm »
Здравейте, нова съм.
Не съм чела петицията - къде мога да я видя?
Няма значение - искам и аз да се включа в акция "Буркан", мисля, че идеята е много добра, само да не са малко хората... Важи ли датата - 5 ноември в 1 часа пред НЗОК?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #193 -: Октомври 31, 2006, 13:00:45 pm »

Момичета, мисля че това разпокъсване на темата в много подтеми не води до синтезиране на информацията, а до точно обратното :?

Аз мисля, че всички теми трябваше да са с линк до тази.

Или заключете другите теми "Акция Буркан" и нека се пише само в една.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #194 -: Октомври 31, 2006, 13:52:21 pm »
Цитат

Или заключете другите теми "Акция Буркан" и нека се пише само в една.
Цитат
Това е добра идея, но ще трябва намеса от модератор.

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #195 -: Октомври 31, 2006, 14:03:58 pm »
Здравейте, нова съм.
Не съм чела петицията - къде мога да я видя?
Няма значение - искам и аз да се включа в акция "Буркан", мисля, че идеята е много добра, само да не са малко хората... Важи ли датата - 5 ноември в 1 часа пред НЗОК?
Списъкт е тук: http://forum.zachatie.org/index.php?topic=6943.0
Надявам се да се събереме повече  :D
Но както каза Мели и двама да протестират, това не омаловажава проблемът им.
Дата 05.11.2006 г. - 13:00 часа, пред НЗОК :balk_50:

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #196 -: Ноември 01, 2006, 14:18:16 pm »
Цитат
Подкрепям петицията, за Вас никой явно не го е грижа, а никой не знае какво Ви в сърцата ...Ще се боря с всички сили за да постигнем макар и малък напредък С Вас съм д-р Стаменов
Много мило ми стана...

lb2f
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #197 -: Ноември 03, 2006, 12:59:58 pm »
Момичета,аз лично няма да мога да присъствам,за което мн.съжелявам.Но ще има човек или няколко които да "оставят" моята надежда в бурканче и ще ни бъдат подкрепа.Пуснала съм темата и в други сайтове,където също проявяват интерес и съпричастност,и се надявам да има присъстващи.