0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #60 -: Октомври 19, 2006, 09:57:05 am »
котаранка, още не се знае не само кога, а дали изобщо ще се състои този протест. към тази дата сме не повече от 20участнички. мисля, че в този състав е по-добре да изпием по чаша вино някъде и ще останем също толкова забелязани.

Ако не е другата седмица - на линия съм. Да, в този състав сме само за чаша вино.  :(

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #61 -: Октомври 19, 2006, 10:21:33 am »
 Какво ще правим? Ние сме толкова малко, че никой няма да ни обърне внимание. Прави сте за чаша вино сме.
Аз също може да пиша от време навреме за да не изпада темата надолу.

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #62 -: Октомври 19, 2006, 11:03:01 am »
Дори не 20, а 11 :(
нямам думи просто
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #63 -: Октомври 19, 2006, 11:16:24 am »
Ами да. И аз нямам думи от самите нас си. Само се оплакваме, а като дойде време да се направи нещо, се ослушваме. Какво толкова ще ни коства? Дори и да мятаме, че опита ни за протест ще е обречен на провал и незабелязан, защо да не опитаме?

Аз бях тръгнала да ангажирам агения, даже не една. бях тръгнала да говоря с ПР агенция, с рекламна агенция, с агенция, която организира събития, да го направим като хората, даже имах и идея за това от къде да се вземат пари... Но  не бива това да се превръща в комерсиално събитие и именно поради това НИЕ САМИ трябва да го направим. тези агенции щяха да са съвсем малка, лека помощ острани, за да направим събитието както си трябва, професионално и да използваме моментума на акцията по най-подговящия, насочен и ефективен начин.

НО НА ПЪРВО МЯСТО НИЕ САМИ трябва да се съберем и да покажем, че сме жени с гражданска позиция, с достойнство, бунтуващи се срещу погазени права.


Момичета, 10 птички пролет не правят. Бубето и Ефирче в бТВ, или Ефирче в Пазарджишката телевизия няма да впечатлят много хора. Това е малък, радостен пробив, който може да даде възможност за още и още... Аз, като някаква част от организацията, кого да организирам?

Какво ще изгубим, ако се обединим? Нищо! Малко време. А колко можем да спечелим? Бездействайки губим още една частичка от достойнството си, само че този път никой не ни е виновен за това.

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #64 -: Октомври 19, 2006, 11:22:32 am »
права си Cookie така е
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #65 -: Октомври 19, 2006, 11:48:16 am »
Бисквитке...щеше да е хубаво, ако всички са като теб...и другите мацки, които излязоха по БТВ...
За съжаление, това сме ние...иначе искаме, ама ако може някой друг да го свърши вместо нас.
И аз съм шокирана и ми е тъжно.
В Проблемното на БГмамма сме се записали още няколко момичета.Сега виждам, че не сте ни включили.Тъкмо повдигнах темата, но и там активността е"без коментар".
А и ако някой ми каже защо не ми се отваря петицията, вече доста време...  :x
« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 11:55:06 am от danidan »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #66 -: Октомври 19, 2006, 11:54:07 am »
Искам само да добавя, че не става въпрос само за тази програма и за конкретните хора, които са пострадали от касата. Става въпрос за всички, дори и за тези, които тепърва ще тръгват по трудния път, независимо дали изобщо ще стигнат до ин витро.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #67 -: Октомври 19, 2006, 12:13:06 pm »
Ами те явно си мислят, че на тях няма да се случи, Мели...или все си намират оправдания.
Жалко е...
« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 12:17:24 pm от danidan »
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #68 -: Октомври 19, 2006, 12:17:54 pm »
Аз пък си мисля, че много от момичетата се срамуват да се покажат. Искам да кажа, че ако успееме да организираме масов протест, няма от какво да се притесняват.
Хайде момичета, от нас зависи!

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #69 -: Октомври 19, 2006, 12:21:11 pm »
Ами вижте какво , мацки, аз за съжаление не мога да бъда деликатна като Куки,всички усилия до тук доведоха до малък резултат. Тези 140 задържани преписки ще бъдат разгледани и одобрени. От сигурен източник разбрах. Това преди две седмици беше невъзможно.
 Сега беше  и  Е момента да натискаме още , да искаме повече бройки за догодина, оптимизиране на условията за кандидатсване , прозрачност...СЕГА! Утре ще бъде късно , но , винаги има едно "но".
  Това няма да стане без участието на ВСЯКА ЕДНА ОТ НАС.
  Мълчите си , спотайвате се и чакате , какво ? Отново да се изгаврят с вас , отново да ви унижат и убият надеждите ви .....
  От какво ви е страх , от колежката , съседката , роднините на мъжа ви или ????
 Питам ви ,защото и аз така си мълчах , и аз се страхувах и срамувах , и знаете ли какво разбрах, че всяка победа си има цена .
 Цена ,която трябва да се плати и ,че всъщност страха от предразсъдаци се побеждава с много , ама много малко смелост.
  Много повече ще ви бъде нужна , ако отивате да ви вадят зъб.

 Да , това дали ще се борите или не , го решава всяка една от вас по отделно.
 Но ,когато се замислите в/у този избор , помнете че тази свята битка си заслужава !
 И ако пак изберете ,комфорта да бъдете анонимни в мрежата, то тогава , моля ви ,не се оплаквайте от нашата " смотана държава" , защото тя няма да стане по -добра от празно дърдорене във форума!
 
 

« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 14:12:06 pm от Efirche »
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #70 -: Октомври 19, 2006, 12:27:05 pm »
Страхотно казано, Ефирче!!!
 :sunshine:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #71 -: Октомври 19, 2006, 12:29:00 pm »
Аз бих ви подкрепила с две ръце и бих докарала и двете колички на малкия на протеста, но съм далеч от вас. Аз как бих могла да помогна? Тук сме шепа момичета, но ако трябва и ние да направим нещо? Много искам да участвам, но не мога :x Ако си бях в България - щях да накарам и други хора да дойдат, а сега съм абсолютно безпомощна...
Права си, Ефирче, че ако не го направим ние, няма кой друг и е жалко, че въпреки начина по който се отнасят с нас, ние мълчим и търпим... А защо и в името на какво - няма кой да каже :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #72 -: Октомври 19, 2006, 13:33:09 pm »
Момичета, сега виждам акцията.Разбрах, че датата е 27,но къде точно и от колко часа неможах да видя.Моля дайте инфо за тези неща.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #73 -: Октомври 19, 2006, 13:43:19 pm »
Джожи, за сега само се "преброяваме". Има списък по-назад в темата. От другата страна, кой го попълва този списък? Ефирче, ти ли си това, мамина активистка?
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #74 -: Октомври 19, 2006, 14:17:20 pm »
Питам, за да мога да кажа дали в уречения час ще мога да дойда.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #75 -: Октомври 19, 2006, 14:52:12 pm »
И аз ще дойда! Пишете ме!
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #76 -: Октомври 19, 2006, 15:50:14 pm »
Аз съм също на линия. Страшно рядко влизам напоследък във форума.
Да направим нещо поне за тези след нас.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #77 -: Октомври 19, 2006, 15:54:27 pm »
Ефирче, прекалено силни са думите ти...Усетих ги отчасти и като упрек към себе си!!!Да, аз искам да се включа в инициативата, но в момента, тъй като ми се събират доста отсъствия от работа - подготовка по сватба, прегледи и т.н..., не мога да отсъствам, защото ще си създам доста проблеми...А аз ги имам достатъчно!!
Не съм се отказала от участие, ще следя и темата да видя как мога да се включа, ще направя всичко възможно да съм на линия и за  предварителната среща ако има такава

*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #78 -: Октомври 19, 2006, 16:51:42 pm »
 Момичета, довечера в 19 ч. по ТВ 7 ще има репортаж за семества с нашите проблеми. Нямам по-подробна информация. За съжаление аз не я хващам. Ако може после някой да разкаже.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #79 -: Октомври 19, 2006, 18:40:22 pm »
Дори не 20, а 11 :(
нямам думи просто

 :?

Излиза, че при това положение нямаме право да се оплакваме и да недоволстваме.

Ще ме прощавате, ама се получава типично по български - скимтиме и мрънкаме, ама само у дома. Навънка - Трайко Трайков!

Това не се отнася до никой, то е израз на безсилие и огорчение.
 :sinking: