0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #960 -: Януари 19, 2022, 22:11:47 pm »
Мони се роди с хипоспадия най-леката форма е при него,но все пак ще се наложи операция. И с този крем трябва да го мажа месец и половина преди операцията. Членувам в една група за деца с урологични заболявания и повечето които са го купили от Франция са били с българска рецепта. Мога ли да те помоля да проучиш въпроса дали ще свърши работа нашенска рецепта или да търся друг вариант.

Круела, моят син също се роди с хипоспадия, направиха му операзия на 2 год. оттогава всичко е наред, вече е на 11  :). Но не сме мазали с нищо преди операцията (в Германия)

Поздрави и успех

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #961 -: Януари 19, 2022, 22:17:38 pm »
Ние ще го оперираме в Сърбия при Д-р Джинович,той държи да се маже точно с този гел.
Радвам се че при вас всичко е наред,а каква хипоспадия беше на вашия син?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #962 -: Януари 21, 2022, 10:11:11 am »
Павла, "позакърпихме положението" , имам планирана операция м. Феврyари, но може би ще я отложа за по-натам. МНого ми дойде, наистина. Е, стига, де! Как така?!? Симито.... yф. Наистина дано всичко мине по най-добрия начин и детенце да е без последици. Спите ли още заедно?
Хелиантyс, наистина ще е по-добре да проведеш разговор с някоя мама или семейство по въпроса. Звyчи ми , че имаш нyжда от диалог и да изкажеш притесненията и опасенията си пред някого с предишен опит, за да ти даде малко повече сигyрност и посока за напред. И аджеба да ти каже дали е правилен или не подходът ти. Не че има дете с дете еднакво, но все пак е сверка на часовника. Ти разбира се, ще си спазваш насоките на лекарите и тн, но все пак може би ще ти е по-леко. Пробвай, какво може да загyбиш? :)

Крyела, дано всичко се оправи с малкия и да намерите кремчето.
Джyли, Маги, Тери,Лято, Как сте бре? Тyк вали сняг и направо ми е зле, защото Дани, дyшата да е жив и здрав, е мееега палав. Тича, скача и ако не излезем жална ми майка. Обаче, след вчерашната разходка, мен стабилно ме надyха,такъъъъъв сопол имам а днес в снега- абсyрд. Дани си играе много с топки, и всичко хвърля (не знам от къде се е наyчил). Тръпна за момента, в който ще счyпи телевизора Х_х
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #963 -: Януари 21, 2022, 14:19:54 pm »
Ние сме по-добре. На контролен преглед сме в понеделник. Мен нещо се опитва да ме хване цистит ли е, няма да се учудя и  ако са гъбички след толкова дългия прием на антибиотик като бях с Ковид.. Lina и Иван е много палав, гледам да го изкарвам дори и до магазина само да отидем,защото побеждава вътре а и вече съм си казва, че иска да отива " нънка"  :D да са живи и здрави сега зимата е малко по-кофти с излизането.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #964 -: Януари 22, 2022, 12:55:49 pm »
Привет, момичета! Влизам набързо да питам дали случайно някоя от вас познава някакви лекари в София, които биха съдействали на една моя позната да прехвърли майка си с Ковид от реанимация в Русенска болница в Софийска болница?

Да кажа, че синът ми бързо изкара Ковида. Мен ме хвана на следващия ден след теста му. На втория ден при мен ме втресе, само веднъж вдигнах темп. Имах болки в гърлото, хрема. На 4-тия - 5-тия ден вече бях по-добре. Но не знам с какъв акъл не се сетих да си направя тест, за да се възползвам от сертификат сега. Много се притеснявах да не заразя малката. Тя е добре, май нищо й нямаше. Поне не съм забелязала. Аз се пазех и за детска консултация, но то така или иначе я изместиха, пък аз се карантинирах сама. Жалко, че не съобразих за теста.

Дано сте здрави всички!
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #965 -: Януари 22, 2022, 13:59:20 pm »
Круела, понеделник ще питам в моята аптека, че в случайна не ми дават без рецепта от специалист.

Грейси, няма за стане да се премести, ако няма приятел шеф на болница, не виждам как би станало. Сега е пълен болдел навсякъде.

Джули, нали беше почти без симптоми, защо АБ?

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #966 -: Януари 22, 2022, 17:04:09 pm »
Pavla  той не ми е спешен,ние още нямаме дори дата за операция. Сигурно ще е края на годината. Само да знам дали ще свърши работа рецепта от България.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #967 -: Януари 22, 2022, 18:14:00 pm »
А, ок. Тогава няма да питам от сега, че аз си мислих, че е спешно. Принципно не върши никаква работа е тук не дават с бг рецепта.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #968 -: Януари 22, 2022, 19:23:25 pm »
Надявам се, всичко да е наред със Сими, Павла.
Лина, дано и ти си добре, пази се.
Концертът мина много добре, беше като хипнотизирана, пак ще ходим. Вчера и днес се радваме на снега, заменихме количката с шейна и пада голям смях.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #969 -: Януари 23, 2022, 16:01:52 pm »
Привет и то нас. Добре сме, просто нямам никакво време.
Близначките изкараха три седмици на ясла и от петък са с хрема, ще ги оставя в къщи. Каката е на училище, а аз тичам напред назад по задачи.

Грейси, точно в момента шанс за местене нулев, освен ако не си важна клечка.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #970 -: Януари 23, 2022, 22:46:08 pm »
Ние ще го оперираме в Сърбия при Д-р Джинович,той държи да се маже точно с този гел.
Радвам се че при вас всичко е наред,а каква хипоспадия беше на вашия син?

Круела, за съжаление, не мога да отговоря, това беше преди 9 години, не пазя и документацията вече, знам само, че при Калоян пикучния отвор излизаше под главичката на пениса, което щеше да му носи доста неудобство ако не беше опериран.
Не отлагайте операцията, колкото по малки толкова по безболезнено и след 1 година вече нищо не помнят.

Позадрави

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #971 -: Януари 23, 2022, 22:53:46 pm »
А, ок. Тогава няма да питам от сега, че аз си мислих, че е спешно. Принципно не върши никаква работа е тук не дават с бг рецепта.

Павла, сигурна ли си?, Извинявай, че питам, но тук /в Германия/ няма никакъв проблем да вземеш лекарство, изписано от бг лекар на рецепта. Като го платиш разбира се :). Аз лично взимам често за моите родители.
Нали сме в ЕС все пак.

Поздрави

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #972 -: Януари 24, 2022, 09:56:39 am »
Ние ще го оперираме в Сърбия при Д-р Джинович,той държи да се маже точно с този гел.
Радвам се че при вас всичко е наред,а каква хипоспадия беше на вашия син?

Круела, за съжаление, не мога да отговоря, това беше преди 9 години, не пазя и документацията вече, знам само, че при Калоян пикучния отвор излизаше под главичката на пениса, което щеше да му носи доста неудобство ако не беше опериран.
Не отлагайте операцията, колкото по малки толкова по безболезнено и след 1 година вече нищо не помнят.

Позадрави

Най-вероятно е била коронарна хипоспадия,при Мони е най-лекия вариант в който само кожата трябва да се коригира,за да не му се изкриви пениса. При този вид операция се прави около 2г. Ще мине и това 😊
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #973 -: Януари 24, 2022, 11:32:06 am »
Робин, каква ви е шейната,че не пада или някой се вози с нея? Какъв точно е бил този концерт,че ми стана интересно?
Маги, кой ги гледа близначките,когато са болни и ти си по задачи?Дано не ти се налага да ги мъкнеш и тях, че сигyрно е ебаси yжаса! Честит рожден ден на патерица! Много yсмвки и здраве от мен <3 Не знам защо се сетих за онова твое включване в " Дните на репродyктивното здраве" в Пловдив. Ах, как ме разчyства само!  И колко надежда даде на толкова жени онзи ден, включително и мен! И , да,наистина.. ние сме "биещото сърце на зачатие!".
Джyли, мина ли контролния ? Какво казаха?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #974 -: Януари 25, 2022, 17:43:52 pm »
Добре са близначките, с хрема са още но са добре.Майка ги гледа но много мрънка.С какво ги лекувам, защо не им давам и аз не знам какво и така.Изморяват я, но и те са големи хали вече.Никак не слушат.

То това включване тогава беше много емоционално.Имах текст написан ама нещо никак не се водех по него.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #975 -: Януари 27, 2022, 23:02:46 pm »
Ами много много тук не признават чуждестранни неща.

При нас пак дойде ковид. Малките пак са с ковид, но този път със симптоми. Този вирус е такава гад, че вече ми писна всичко. ***х тоз имунитет! През 3 месеца щом може да се хваща...
Та така. От 3 дена не съм спала, а малките са с по темперагура до 41С.

Вие как сте?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #976 -: Януари 28, 2022, 08:02:34 am »
Павла, при вас май взеха да поотпускат всичко ако не греша. То тук кога ли нещо е било затегнато, ма се водим с някакви мерки уж. Дано бързо им мине на Сими и Бобо.
Ние сложихме и втора доза на Васил. След като личната му беше против онзи ден каза, че е пълна с болни от ковид деца и има дори бебе на 1 месец. Всяка седмица нови и нови - така каза. отложихме му я със седмица, че аз бях хремава, а той имаше някаква лека кашлица и на домашни тестове при него излезе супер бледа втора черта, която видях чак на следващия ден, но като тоидохме в ковид кабинет и двамата бяхме отрицателни. Кашлицата трая 3 дена и сама си отиде без никакви лекарства. Ваксината я прие много добре. На 1 доза имаше лека болка в ръката същата вечер, а на 2 доза дори и това нямаше. Малко се боеше от иглата първия път, но втория път отиде с танцова стъпка и беше много горд със себе си.
Във вторник сложихме на Криси ваксината срещу шарките, но беше такъв студ, че тя май настина навън и оттогава ѝ хърка нослето и едва пие мляко нощем. От вчера ѝ правя инхалации с физ. разтвор и почиствам нослето с клечка за уши. Няма температура и е добре, дори не спира да пакости из нас. Извеждам я всеки ден за детската кухня, но само толкова, че е страшен студ, вятър и лед. Не влизаме в магазини, не се виждаме с никой, но не токкова заради ковид, а заради времето бързаме да се приберем на топло.
Баба им не е добре. Проблеми със сърцето, постоянно излиза от ритъм и вдига кръвно. Преди се случваше веднъж на няколко месеца, а от началото на месеца се случва всяка седмица като в 1 ден може и 3-4 пъти да излезе от ритъм. Сега е в болница за изследвания и при приема се установили много антитела. Тя е ваксинирана с АЗ още миналата пролет, така че тия антитела едва ли са от ваксината още. Притесняваме се за нея, а и докато не се чувства добре няма кой да гледа Криси, за да ида до работата ми поне за няколко часа. А имам работа за 2-3 работни дни, че доста неща отлагах последните пъти от бързане.
Криси Белята излиза от леглото си и при вдигната решетка, така че обедния сън става мираж. Измъква се, разхвърля каквото свари и ако я сложа да спи се дере, а иначе едва гледа. Изнервя се като не се наспи и става страшно. Не иска да я приспивам на ръце, дори и просто да седя с нея в стаята пак не се успокоява. Иска да играе само. Вечер ляга по-лесно, макар че преди няколко вечери излизала от леглото си до полунощ. Баща ѝ я слага да спи, тя се измъква и започва да тича из коридора и стаите. Измъква се и от чувалчето дори. Всеки ден с нея е приключение.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #977 -: Януари 28, 2022, 15:31:46 pm »
Павла, ужас, как така пак ковид толкова скоро? Горките деца, даваш ли им нещо да пият?

Лина, шейната е бебешка от Декатлон с колани през раменете и между краката, има и облегалка, няма как да падне. Концертът се състои от свирене и пеене на детски песнички, има и малко театър, танци, реквизит, В операта в София е, казва се Концерт за бебоци, около 1 час е.

Лято, хич не ти е скучно с Криси, голямо шоу е май при вас.

Преди малко София падна от дивана на лице :( Беше ужасно, много плака. Има подутина над веждата и раничка на горната устна, явно от зъбките. Хем бях в стаята на 2 крачки от нея, но не успях да я хвана, а видях как тръгва да пада. Даже диванът беше разпънат и ограден с възглавници по края. Само на земята ще я оставям вече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #978 -: Януари 28, 2022, 16:14:19 pm »
Павла, съжалявам да прочета, че ви повтаря. Да Омикрона не прощава, минава през всички без да ги пита боледували ли са, с ваксина ли са и т.н. покрай нас е пълно с болни и всеки ден научавам за нов. Някакъв ужас е.

Лято, голяма разбойника ще излезе Криси. Тя докато спеше постоянно сега ще вземе да навакса с безсъние. Моника така ми обикаляше до 11-12 часа нощем като побъркана,а аз едва гледах. Спираше ми тока тя.

Робин, първото падане се помни винаги, после изтръпваш. Споко, научи я да пада по дупе, като тръгне да се изправя, гледания да се научи да си подлага ръцете и всичко ще се нареди.

При нас е все една и съща. Каката ще има една седмица ваканция и няма търпение. Близначките бяха със сопол, но поизчезна. Аделина най-накрая пропусна две нощи да пие мляко. От както се е родила две години и един месец нощем сучеше/пиеше мляко задължително. Сега пропусна две нощи. Изглежда пораства ❤️

Хубави почивни дни. Аз ще съм сама с децата, дано оцелеем.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #979 -: Януари 28, 2022, 16:32:45 pm »
Ми така. Въпросът е за мита за лекия омикрон. С делта децата нямаха проблем, но омикрон им разказва играта. При първия път имаха толкова постове усложнения, че сега се плаша за послето.
Нищо не давам. Редовните им витамини и парацетамол или ибупрофен. Нямат нужда от нищо друго, за да преборят един вирус, пък бил той коронавирус.

Моите антитела трябва да се изследват и използват за създаването на ваксини, че тези сегашните само инхибират
 болестта май нищо друго не правят (не че и това е малко!).Аз пак съм отрицателна, но този път мъжът ми е положителен. Утре пак ще се изследвам.