0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #400 -: Юни 08, 2022, 17:15:54 pm »
Благодаря момичета, значи ще се храня и с готвено, аз така или иначе сладкиши, безалкохолни и бял хляб съм спряла.
Ще пусна и гликиран хрмоглобин, Павла.
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #401 -: Юни 08, 2022, 18:01:46 pm »
Хелиантус, страхотна новина! Много се радвам 😁 Всичко да е наред през цялата бременност и този път да няма онзи ужасен сърбеж  :D😘😘
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #402 -: Юни 13, 2022, 16:15:26 pm »
Благодаря ви ❤

Аз да ви питам нещо. В България като бях си пускам разни кръвни, е което число и феритин. И при граница от 13 до 150 моят е 13 и си мисля, че сигурно е хубаво да пия желязо. Нали може в ранна бременност? С какъв лекар да се посъветвам? АГ?

П.с. опитва се да ми се гади, но засега се правя, че не забелязвам. Миналият път започнах да повръщам преди закъснение, така че този път го броя за по- добре 😁, дано ми се размине някак или поне не е като миналия път.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #403 -: Юни 13, 2022, 21:57:18 pm »
Хелиантус, нямам представа дали можеш да пиеш желязо в ранна бременност, но като се замисля, не вреди. Аз изследвах първо хемоглобин и хематокрит. И двете  ми излязоха ниски. АГ каза да пусна допълнително желязо и ЖСК, там също имаше проблеми със стойностите и тя ми изписа желязо, 2 пъти по 1 ампула Тотема. Най-хубаво е да попиташ АГ според мен. Не приемай нищо на своя глава.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #404 -: Юни 15, 2022, 13:01:23 pm »
Здравейте, момичета!
Направих днес обременяването с инсулинови нива. От една седмица съм спряла Глюкофаж. Никаква идея нямам, как се интерпретират резултатите, но инсулина ми е доста висок. Часът за ендокринолог ми е чак в петък  :( Как мислите, дали имам ГД?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #405 -: Юни 15, 2022, 13:07:29 pm »
Май нямаш, но не са и много нормални нивата, особено на инсулина.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #406 -: Юни 15, 2022, 22:38:10 pm »
Това, което прочетох в интернет ми говори, че имам ИР, но той как влияе при бременност не знам. Не знам, нищо не разбирам, ще чакам консултацията в петък. Благодаря ти, Павла!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #407 -: Юни 15, 2022, 23:42:51 pm »
Ми никак. В смисъл, че трябва режим и това е. Ако качиш кг или бебето стане много голямо, пак се прави ОГТТ. Инсулин при бременност не съм изследвала.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #408 -: Юни 16, 2022, 00:20:46 am »
Аз го изследвах, като разширение на ОГТТ,  защото мислих че дава повече информация. ОГТТ струваше 7.50 лв., а в комбинация с инсулинови нива 60 лв.  :D Казах си, това трябва да е най-подробно :lol:
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #409 -: Юни 17, 2022, 16:52:35 pm »
Здравейте,
При мен продължава гаденето, едвам поемам течности, благодаря, Маги, с газ.вода и лимон поне нещо набавям..Много ми се подува коремът, вечер почти нищо не ям, нямам апетит... Сега гърдите не ме наболват както в началото и почнах да се вкарвам във филми, въпреки, че знам, че не болят постоянно... А следващият преглед много далече ми се струва, чак на 27-ми... Вече някои дрехи са ми отеснели в коремната област, но искам след генетичните тестове да кажа в работата, дано всичко да е наред, де...
Оплаках ви се  :wink: :wink: :wink:
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #410 -: Юни 17, 2022, 18:01:53 pm »
Бомболини, много е неприятно гаденето. Чела съм по групите във Фейса, че АГ-тата предписвали някакви хомеопатични срещу гадене. Защо не попиташ...
Гърдите и мен ту ме болят, ту са само с увеличен размер, нормално е, не се тревожи. Сега започна даже да ми се бели кожата върху ареолите  :wink:

Дами, минах днес през ендокринолог. Това, което бях прочела се оказа вярно, имам ИР, но тя не се тревожи, защото стойностите на инсулин се вдигали през бременността. Въпреки, че глюкозата ми е в норми, иска да я сваля още със строга диета и да си закупя глюкомер, за да меря по 4 пъти дневно. След 10 дни съм на контролен преглед, ако не съм успяла с диета, щяла да ми изпише инсулин. Намаля ми и Глюкофажа само по веднъж дневно.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #411 -: Юни 17, 2022, 19:23:29 pm »
Все, хем са нормални, хем не съвсем. Режимът е лесен, ако се насладиш, че така трябва.

Бонболини, това с гърдите нищо не означава. При мен тоник помагаше, с лимон и дава усещането, че пиеш джин с тоник 😆
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #412 -: Юни 17, 2022, 21:37:25 pm »
При всички тези летни изкушения ще ми е трудна настройката, но ще се наложи да се преборя. Не искам инсулин!
Допи ми се джин с тоник 🤫
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #413 -: Юни 18, 2022, 00:53:22 am »
По-добре инсулин, отколкото високи стойности. Ти си яж и плодове, но умерено, зеленчуци почти всякакви и пълнозърнести хлебни. Какъв режим ти даде?

Аз си правих фалшив- всичко същото, но без джин.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #414 -: Юни 18, 2022, 11:08:23 am »
Лейди, ще се наредя нещата.Важното е, че знаете какъв е проблема.

Хелиантус, следя те аз.

Бонболини, все има някаква храна от която не ти се гади. Аз например 4 месеца живях на домати със сирене, друго почти не поемах.После вкарах бавно пържоли на скара, само такова можех да ям.Правех си салата домати със сирене и нарязани на ситно пържоли.Сок от червено цвекло с кисело мляко и чесън също можех да пия.Да знаеш, че това е момента на ужасните комбинации.А с близначките много ми се ядеше кисело, умирах за кисело.КОлко кисели краставички посред лято изядох....

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #415 -: Юни 18, 2022, 18:38:52 pm »
Бонболини, това гадене е отврат. Аз предната бременност можех да ям само лимони, зелени кисели ябълки, зелени сини сливи...ии това беше първите 3 месеца, после малко разширих менюто.. От всичко друго ми се гадеше. По- добре беше като пия вода с лимон. Казват някои, че джинджифил помага, може да пробваш. А иначе апетит нямах до края и имах отвращение към всякакви храни. 9 месеца не влезнах в хранителен магазин, не отварях хладилника и почти не влизах в кухнята. С други думи, ти може да нямаш апетит, но бебето си взима от теб каквото му трябва. В коя седмица си? Дано скоро премине. Аз сега мисля да видя Вомитусхил да пробвам.

На мен също от 2- 3 дни ми се гади повечко, но засега поносимо и не повръщам. От 10 дена вече репродуктивната клиника и GP не могат да се разберат кой трябва да ми изпише прогестерон и клексан, и да ми назначи ранен ехограф...таа старата песен на нов глас. А нямам време сега часове наред да вися на телефона и да се разправям. В понеделник ще  видя дали някой нещо е решил. То на мен Клексан в крайна сметка май не ми и трябва. Сега искат да го изпишат уж от 7 до 12 г.с 🤷‍♀️ Пия си метформина и аспирина и така.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #416 -: Юни 18, 2022, 21:54:34 pm »
То пък човек да не се загуби за малко от форума и Хелиантус изскача с един корем напред. Браво, момиче. Пожелавам ти леко да мине този път до самия край. Ей, много ме зарадва значи.
Хубаво сте се заформили групичка да си дружите.

Аз за гаденето ядях кисело мляко с оцет. Само това успявах да прекарам с апетит 3 месеца, че и отгоре. Страшна комбинация е, сигурно хубаво спомогна за запека също
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #417 -: Юни 19, 2022, 11:16:58 am »
Леле, като чета какви комбинации сте хапвали  :lol: Аз не съм имала странни желания  :D Но Тери печели по точки с кисело мляко и оцет  :wink:
Ето, всеки има своят проблем, на едни им се гади и не могат залък да си сложат в устата, а на други, като мен им текат лигите от всяко сладко нещо  :(

Павла, каза ми сутрин да закусвам пълнозърнеста филийка с парче сурене или парче кашкавал. Обяд салата и малка пилешка пържолка или риба, колкото дланта, вечеря зеленчуци. Аз обаче сутрин от самото начало на бременността си закусвам по 2 сварени яйца и малко сиренце, не ми се иска на сила да се тъпча с хляб, защото първата бременност качих 21 кг. заради хляба. Купих си глюкомер, започнах да следя стойностите, и даже спрях изцяло Глюкофажа, за да видя реално без него, мога ли да се справям. За сега всичко е наред, поне според мен...
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #418 -: Юни 19, 2022, 14:57:39 pm »
Тери, разсмя ме  :D Благодаря ти! А ти недей изчезва така, че виж какво става.

Лейди, всичко ще е наред. Не е приятно с режима, но какво да се прави.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #419 -: Юни 19, 2022, 17:03:51 pm »
Лейди, щом ти е казано да си пиеш, пий го. Метформина само би помогнал. Увеличи месото и яйцата и не е нужна да ядеш хляб, ако не искаш. Вкарай плод, ако искаш.
Аз странни неща не съм яла. Със Сими диня със сирене и месо със салата ядях само.