0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #200 -: Август 17, 2021, 13:37:38 pm »
Е да, то е рано още, затова не са ти почнали тонове, въпреки че и аз се чудих ще ми ги мерят ли някога, когато разни жени започнаха в 28 г.с.

Да се покажа на финалната права в 38 г.с +1. Като изключим, че психически не се чувствам добре заради притесненията заради херпеса, физически ми е по-добре отколкото преди месец например.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #201 -: Август 17, 2021, 15:48:32 pm »
Леле, Тери, колко си голяма! Голям корем - пу-пу! Браво! Много добре изглеждаш, наистина.

Аз питах да знам дали на ЖК ще ходя за тонове или при докторката, при която ще раждам, ако се уговорим.

Ето ме и мен от миналата седмица, някъде 30-31 г.с.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #202 -: Август 17, 2021, 16:25:32 pm »
Красиви коремчета, мили момичета. Прекрасни сте ♥

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #203 -: Август 17, 2021, 16:31:13 pm »
Прекрасни коремчета❤!

Тери, стискам палци всичко да мине бързо и леко, и този херпес да не те тормози повече! Чакам голямата новина 💙
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #204 -: Август 17, 2021, 18:50:41 pm »
Благодаряяя <3
Грейси, аз си те представях нещо от калибъра на Янчето или Лято, ти от началото казваше, че имаш голям корем, ама пасти имаш да ядеш.
Реално аз съм на тонове на ЖК и на частното. На ЖК отбиваме номера общо взето, но вие знаете, че докторът не ме следи, както ми се искаше, затова се записах при д-р Даскалов. Та може и на трима лекаря да ходиш на тонове, но при този по ЖК е неизбежно, защото е част от програмата за бременни от здравна каса. Но явно са два пъти тонове, три прегледа и толкоз за цялата бременност.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #205 -: Август 18, 2021, 08:35:34 am »
Тери, не е задължително да се следиш по здравна каса. Аз не съм отишла на нито един преглед. Личната ме пита дали ще си се следя в Щерев, аз потвърдих и това беше.
Много стиснати палци и успех за предстоящото събитие! Да мине леко и двамата с бебчо да се гушкате на спокойствие, най - накрая 😁
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #206 -: Август 18, 2021, 10:09:28 am »
Благодрая и аз :)

Е, за моя калибър си е много :D Сега съм 61 кг. Първата бременност в 9-ти месец бях тъй, горе-долу.

Пък тя Яна роди 4200 гр ли беше (да ме извинява, ако не помня точно). Една позната миналия месец роди също толкова 4200-4300 гр. и то естествено!!! Аз не очаквам такива размери в никакъв случай. Малко над 3000 да е.

Доста неща имам да уреждам на ЖК. Още не е лекувана уреаплазмата... Добре, че микробиологията излезе чиста. Ама сега вече ще питам пак за лечение, че ако е нормално раждането, 100% ще се прехвърли.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #207 -: Август 18, 2021, 10:33:57 am »
Размерите нямат голямо значение за бебетата и бебетата за лекотата на раждане. Майка ми е 162-3см и първото й раждане е било по-тежко с бебе 3800, отколкото с мен 4250.
Моя приятелка 155-158 роди 5100 бебе естествено и то почти без разкъсвания. Тялото ако е готово си излиза. За  това сме създадени.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #208 -: Август 18, 2021, 12:39:26 pm »
Янчето роди 3780. Ама аз всички бебета съм ги носила външно. Демек не са ми притискали органи и т.н., ами са били в изнесената част на корема. Ама как го обясних само  :lol:

Аз имам приятелка акушерка в Англия. Тя редовно ми дава отчет от смените си. И често ми съобщава за бебета по 5 кила, най-често родени от майки тип джобно гадже. Все пак секцио се прави от онзи ден на фона на човешката история.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #209 -: Август 18, 2021, 12:53:33 pm »
А що теории за тесния таз изчетох от жените в групата с термин август. Лекарите всячески се опитват да ги карат да правят секцио. Обясняват им как след естествено няма да задържали урина, как щели да станат фригидни. Какви ли не неща. Радвам се, че има много привърженички на естественото раждане и си сменяха лекарите като Робин.
При мен винаги съм искала да е нормално, но и тримата лекари, които посещавам казват, че историята ми предполага секцио. Израждащия започна с идеята за естествено при мен, но и той като ми чу разказите каза, че секцио е по-подходящо за мен. Та поне сме на едно мнение.

Иначе ми излезе микробиологията: Ешерихия коли, нищо ново под слънцето. Както казах на д-р Даскалов, откакто ми излезнаха херпеси и забравих за бактерии и болежките. Лекуване на притеснение с друго.

Моята бременност също е като на Янчето. Имах задух сериозен по едно време, но беше заради нисък хемоглобин. Минах ли на Тотема, всичко изчезна и не усещам притискане на органи. Да, коремът ми е в гръдния кош, но няма притискане. Самото тегло ми тежеше, защото 14 кг върху моите 48 са си над 25% от нормалното ни тегло. Но сега накрая не ми тежи изобщо вече, нямам контракции. Днес даже се унесох в подреждане и направих пълен клек. Как се става след този пълен клек, заболяха ме краката от теглото 😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #210 -: Август 18, 2021, 14:46:13 pm »
Тери, аз също съм на мнение, че при теб трябва секцио. Ти ще се побъркаш скоро. От всяко дребно нещо става за теб , в твоите очи велико.
 А глупостите за естественото раждане няма да коментирам.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #211 -: Август 18, 2021, 15:23:18 pm »
Но пък учудващо за самото раждане съм много спокойна. И лекарите ми го казват. Всякакви други странични неща ме побъркват, но идеята за секцио, за упойка, треперене след нея, раздвижване, прекалено спокойна съм. Винаги съм така в живота, за важните неща съм супер спокойствие, а за дребните кълбо от нерви.
Ходих и на лекция за кърмене при акушерката на д-р Даскалов. Първо ни вила за лекция за първи грижи, сега в събота за кърмене. И общо взето оттук нататък каза да разчитаме на нея. Те я заливат по Вайбър сумати жени, явно и за мен ще има време. Каза, че до 1 година на бебето консултации, както и изготвя индивидуален план за захранване на бебето. Веднага като се роди ще ме чака да ида да ме види кърменето върви ли. Даже каза, ако не можем да изкъпем бебето, отиваме в кабинета и го къпем заедно (нямало да сме първите). И изобщо не изпитвам страх и притеснение за гледането на детето, като знам, че има кого да попитам.
Само частта с лекаря на бебето ми е малко объркана. Ще запишем бебето на личен лекар в Съединение, за да го водя на ваксини и измервания. Като профилактично ще го водим на частно в Пловдив. Но гледам в групата във фейсбук вече бебетата имат колики, дават им пробиотици, капки: някой ги назначава или по свое усмотрение се решава от майката да ги даде?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #212 -: Август 18, 2021, 16:40:55 pm »
Тери и Gracy, стиснати палци и успех от мен за предстоящото събитие! Леко и безпроблемно да мине всичко! :)

ПП: Страхотни коремчета си имате - пупуп
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #213 -: Август 18, 2021, 23:38:53 pm »
Чакаме скоро хубавата новина, Тери!

За капките на някои им ги назначават, други ги купуват сами, без рецепта се продават. При нас педиатърката даде рецепта за всеки случай ако се наложи още на домашното посещение след раждането. Там ще ти обяснят какво следва като прегледи и т.н. Аз обаче откакто избягах от д-р Вецев и неговото секцио някак май позагубих доверие в лекарите и не слушам за всичко нашата педиатърка, напр. за хранене, режими и т.н. Та винаги с едно на ум кой какво съветва.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #214 -: Август 19, 2021, 00:22:05 am »
Въпросът не е във вярата, а че ти си познаваш детето. Поне се запознава с него и така разбереш какво действа. Моето впечатление е, че 95% сами си решават.
Аз нищо не съм давала. Малко еспумизан и това е. Аз съм против пробиотиците за бебе за всеки случай. Гушкане му е майката.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #215 -: Август 19, 2021, 08:33:50 am »
Прекрасни коремчета показвате!

Аз за колики взех Лефакс, сега с близначките.Иначе с две ревящи нон стоп бебета щях да полудея.Няма да забравя една нощ, след като вече бяха ревали по 2 часа всяка и продължаваха даа се дерът в синхрон с Мерал как се чудехме какво да направим.Хем че Габи беше в слинг, а Ади я гушках, много ревяха.Тогава Мерал отиде да спи, защото беше на работа, а вече беше след 1 през нощта и аз останах сама с бебетата, щях да умра.Та на другия ден поръчах Лефакс и се родих след това.Така че преценявайте според ситуацията и детето.

За захранването, аз горе-долу слушах личната.С Моника започнах много бавно и плавно, но и тя ми направи няколко реакции.После с близначките действах много по смело.Но заранвах и двата пъти около 6-тия месец.Личната изключително много се радваше, че кърмя.Никога не ми е казвала, няма ли да спираш?кърмата вече е нехранителна и т.н.По същия начин беше и със захранването, даваше ми насоки но никога не ми е натрапвала мнение.Докато имам позната при същата лична, която иска едва ли не списък с храни да и дадат, за да не е тя виновна ако нещо стане на детето, а да обвини лекарката.

При децата всичко е проба грешка и се вслушваш в него.Свикваш да вярваш на инстинкта си.Ако подхождаш с мисълта, че ще му направиш нещо, просто сте обречени на неспокойно отглеждане и проблеми.

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #216 -: Август 19, 2021, 14:01:25 pm »
Тери и Грейси, леко и спокойно раждане, прекрасни сте, мамчета!!! Не останало... Всичко ще бъде наред и толкова щастие ви предстои, бъдете наистина спокойни и се наслаждавайте на всеки миг, бебетата растат мнооооого бързо, оценяйте всяка минутка!
Слънце и любов на коремчетата! ❤️❤️❤️
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #217 -: Август 19, 2021, 15:11:32 pm »
При мен още на първия преглед педиатърката ми каза да въвеждам режим на хранене с тенденция да няма нощно хранене след първия месец, даде ми дълъг списък с неща, които да не ям заради кърменето, да давам вода. Ами не съм и мислила да спазвам тези препоръки, по въпросите с кърменето слушам консултантите по кърмене, а не педиатъра. За лекарства и здравословни проблеми да, но за хранене ни се различават вижданията.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #218 -: Август 20, 2021, 09:06:15 am »
Благодаря ви, момичета. Чакаме вече включване от Тери.

Янче, извинявай, малко те надцених, но може да съм се заблудила по моята позната, понеже и ти изглеждаше едричка.

Преди 16 години в болницата пропускаха нощното хранене в 3 ч. Така ми казаха и така продължих вкъщи. Той не се е будил и аз не съм го будила специално да му дам да яде. Иначе се хранеше на 2-3-4 часа според зависи кога се събуди и проплаче. Ръководила съм се от него, но средно на 3 часа го хранех в началото. После при захранването почнах с пропускане на час на кърмене и така последователно до последния час. Сега ще видим как ще е.

Днес пулсът ми е много нисък в сравнение с предните дни. 2 месеца се движи в диапазона 90-100, като по-често е между 95 и 100. А днес беше 81. Трябва ли да се притеснявам? Сутринта бях на изследвания, пусках кръв. Това е по-различното днес, ако има някаква връзка.
« Последна редакция: Август 20, 2021, 09:17:11 am от Gracy »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #219 -: Август 20, 2021, 14:07:19 pm »
Грейси споко, той коремът ми изглеждаше като в него да има 2 бебета по 5 кила. Бях някаква кръстоска между слон, хипопотам и бременна костенурка  :lol:

Само да кажа за новите майки, че проплакването на бебето е знак, че е зверски гладно. Реално това е последното предупреждение. Има по-ранни знаци и е добре да се реагира още на тях.
Аз хранене на бебе не пропускам за нищо на света, като знам самата аз какъв звяр ставам като съм гладна. Даже в момента едното нощно хранене на Калина е с аларма.

Грейси на мен ми падна пулса накрая. Преди това държеше 110 и нагоре.

26.09.2019