0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #660 -: Октомври 19, 2021, 23:10:28 pm »
Разбирам те и аз така се чувствах.
Прегнако веднъж на ден по една мерителна лъжица. Моята репродуктивна и д-р Даскалов ми го препоръчаха като най-добър за бременни. Аз исках да го сменям заради вкуса, но не намерих по-добро, а тогава имах време за чета.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #661 -: Октомври 19, 2021, 23:24:12 pm »
Ооо, помня, пе ти се гадеше от различните вкусове. Аз обаче съм по същия начин с изварата, мисля че следващите 10 год няма да вкуся  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #662 -: Октомври 20, 2021, 08:54:02 am »
Лейди, чаках и аз да пишеш.СЛедя те и много се надявам това да е вашия опит.С вас съм!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #663 -: Октомври 20, 2021, 16:21:51 pm »
Лейди, много се радвам за теб. Стискам палци процедурата да мине гладко и успешно :)

Аз също пиех Прегнако по време на бременността. Започнах с какао на вкус - то става. После с ягода и сметана - не ми допадна. После с лешник - пак става, подобно на какаото. И накрая с ванилия и крем брюле - общо-взето ми хареса и на него останах докрай. Също установих, че като се настроиш на един вкус и го пиеш постоянно, свикваш. Все пак всеки човек е с различен вкус и предпочитание, но просто споделям аз през какво минах.

Още веднъж - Успех! И не се притеснявай, че си сама тук. Както самата ти каза, ние сме наоколо да те подкрепяме!  :goodluck:
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #664 -: Октомври 20, 2021, 18:30:59 pm »
Честно казано, тук се чувствам като вкъщи и ми е много уютно, всички сме приятелски настроени и всяка една се старае да помага. Имах глупостта да задам въпрос в една група в БГ МАМА с пациентки на клиниката в която съм. Майко мила, там има много враждебно настроени хора и то без основание  8O
Благодаря ви, че продължавате да ми помагате, въпреки грижите които имате вече 🥰❤ Аз купих Прегнако с вкус на шоколад и банан, със сигурност ще ми е по-вкусен от изварата 🤣 Много беше хубаво, в аптеката ме помислиха за бременна ❤ Ех, дай Боже...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #665 -: Октомври 21, 2021, 11:30:13 am »
Да, първото беше не какао, а шоколад с банан  osi_9 Аз се обърках нещо.

Лейди, определено на теб не ти трябва повече стрес, а спокойствие. И аз съм благодарна на всички вас тук, че можех да споделя и да бъда подкрепена.

Сигурно наближава пункцията при теб? Как се развиват фоликулите?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #666 -: Октомври 22, 2021, 12:56:28 pm »
Грейси, днес бях на преглед, доктор Шефкетова каза, че много бавно работят яйчниците ми. На левия (оперирания от ендометриозата) нямало да разчитаме, в него има един малко по-голям и два мънички Ф, а в десния имало 12. За пункция още не сме говорили. До неделя имам лекарства, а тогава ще ми е 12-ти ден, в понеделник съм на преглед и хормони, надявам се вече да му се вижда краят  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #667 -: Октомври 22, 2021, 18:31:34 pm »
Тоест има бройка, но не нарастват ли? Важното, че работят. На твоята възраст след ендометриоза си машина според мен. Яко бачкат
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #668 -: Октомври 22, 2021, 19:35:43 pm »
Да, много бавно нарастват. Дано има някой качествен този път, пък ако искат да растат и 20 дни.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #669 -: Октомври 26, 2021, 10:44:39 am »
Доста са фоликулите в десния ти яйчник, Лейди. Дано станат много хубави. Някакви новини от вчера?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #670 -: Октомври 26, 2021, 10:51:27 am »
Лайди, забелязала съм, че като узряват много бързо се 'препържват'. От моите стимулации, най-бавна беше този, от която се роди Симеон.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #671 -: Октомври 26, 2021, 11:01:44 am »
Да, Грейси. Вчера бях на преглед и док каза пункция в петък, Ф били около 14-15 само в дясно. Слизам аз от стола и тя ми гледа естрадиола и възкликва, че е много висок за тези Ф, беше 3600. Отново ме върна на стола, оглежда още доста време и реши да повика и другият доктор с който работят заедно. Прегледаха ме заедно, разглеждаха ми резултатите от хормоните, обсъждаха и дали в сряда или петък да бъде пункцията. Общо взето имало някои по-мънички и искала да изчака до петък, за да не ги изгубим. Обаче аз се притеснявам да не презреят, но не посмях да се обаждам неразбираща. Намалиха ми малко дозата на Пурегона и днес пак дадох хормони. Естрадиола ми вече е 5040 и чакам да ми се обадят по телефона, за да ми кажат дали днес ще слагам блок инжекцията и какво да правя. Свеж трансфер няма да има май, нали прогестерона трябваше да е до 1, а моя е 1.89 ng/ml.
Благодаря ти, Грейси за вниманието, ако не беше питала, нямаше да ви занимавам с моите терзания  :oops: Но, според вас има ли опасност да презреят до петък, като вчера най-големите бяха 18 и 17 мм.? Леле много ме е страх, дали ще има някое ембрионче този път  :?
Протеина си го пия всеки ден, мисля, че вече се е натрупал в организма ми. Честно казано щом го започнах и тежестта ми намаля, чувствам се много добре като човек в стимулация.
Павла, същото го коментира и доктор Шефкетова, че колкото по-бавна е стимулацията, толкова по-голям шанс има да извадим яйцеклетки и то качествени. Всичко зависи и от ендометриозата дали ще бъдат качествени. Тази стимулация ми е най-бавната, започнах на 13.10, а пункцията ще е евентуално на 29.10. Дано имам твоя късмет, Павла  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #672 -: Октомври 26, 2021, 11:20:10 am »
Може би днес ще направиш инжекцията. Те се стремят и за качество, но и за количество.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #673 -: Октомври 26, 2021, 11:28:20 am »
Ами аз не разбирам много от стимулации. Само веднъж съм била със сериозна такава, последната. Преди това са били само с Фемара / Кломифен. Обаче щом сега Ф са 17-18 мм, според мен като се постави блокираща инжекция най-късно утре, няма да презреят. Не съм си отбелязала колко са били големи моите на последния преглед преди пункция. Моята пункция беше на 11-ти ден. Цитродит съм слагала от 6-ти ден, паралелно с Менопур 300 ед. От 2-ри до 5-ти ден, вкл. съм била на Пурегон 300 ед. Бързо са узрели при мен, но и на нормален цикъл ми беше ранна овулацията (между 11-ти и 14-ти ден най-често).
Силно се надявам, че д-р Шефкетова си знае работата и ще те доведе до успешен край. :) Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #674 -: Октомври 26, 2021, 11:30:55 am »
Благодаря ви!
Ще чакам да ми се обадят и да ми дадат наставления, но останах с впечатлението, че пункции правят сряда и петък. Не знам, защо не коментираха чествъртък.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #675 -: Октомври 26, 2021, 14:22:28 pm »
Аз бях с Естрадиол 4800 на 10 качествени яйцеклетки и 4 некачествени. Та моят е бил дори по-висок. Не е толкова дълга стимулацията, струва ми се нормална дължина. Пиши ни, Лейди, чакаме те. Ще се опитат да изчакат възможно най-дълго, за да нараснат повече фоликули. Една приятелка така я оставиха с аха пукащ се фоликул, не се пукна и "спасиха" и другите три
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #676 -: Октомври 26, 2021, 15:26:19 pm »
Ето ме пак, извикаха ме отново на преглед, 11 ф по 20мм и 2 бр.19 мм. Блок инжекциите ще го поставя тази вечер в 21ч. и в четвъртък ( баш на рождения ми ден) сутринта е пункцията  :D На това му се казва подарък  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #677 -: Октомври 26, 2021, 15:32:02 pm »
Явно правят и м четвъртък.да ти е наистина на късмет. Стискам палци. Зо сега звучи доста добре.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #678 -: Октомври 26, 2021, 15:34:48 pm »
Доста добре вървиш, браво на теб. Така като гледам и аз залагах на четвъртък. Ще стискам силно палци това да е последния ти опит. И да пратиш много поздрави на Шефкетова от мен, от Зачатие 🙂

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #679 -: Октомври 26, 2021, 19:41:41 pm »
Благодаря ви :D
Ще поздравя Шефкетова от теб, Маги  :D