0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #740 -: Декември 12, 2021, 22:33:52 pm »
Да, Тери, утре сутринта. До къде я докарах, повиших дозата на  Еутирокса, заради Естрофема и във вторник ще го замеря. Дано не се е вдигнало ТСХ много и да действаме.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #741 -: Декември 13, 2021, 10:16:13 am »
Минах днес, към двата Естрофема ще поставям и по една лепенка Климара на 6 дни, защото все още ми е тънка лигавицата. В четвъртък пак ще ме погледне.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #742 -: Декември 13, 2021, 10:26:06 am »
В моята клиника следват протокола на д-р Лауфер. Минимум 14 дена Естрофем и максимум 21. Имала съм имплантация и след бавно растяща лигавица и 18-19 дена на Естроген
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #743 -: Декември 13, 2021, 10:49:33 am »
Не ми се е случвало до сега да отлагаме трансфер заради лигавица, но винаги съм била на 3 пъти Естрофем. Надявам се да навакса след промяна в дозата!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #744 -: Декември 14, 2021, 10:41:25 am »
Лейди, много стиснати палци за теб  :crossfingers:, дано всичко да е наред и ти да имаш Коледно чудо!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #745 -: Декември 16, 2021, 15:16:07 pm »
Момичета, минах днес, лигавицата на 12ти ден е 7 мм, в понеделник беше 6 мм. :( Мнооого бавно расте, док ми каза, че не иска да рискуваме и до събота продължавам с Естрофем и Климарата, вечерта включвам и прогестерон. Дали продължава да расте лигавицата от Естрофема до трансфера или не?
Много ми е криво, тъкмо ви казвах, че никога не съм имала проблеми с лигавицата и ето, живота реши да ми направи и този номер.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #746 -: Декември 16, 2021, 17:21:16 pm »
И аз си мислех, че нямам проблем с лигавицата, но когато се следях на фоликуметрии, докторът ми каза, че била тънка лигавицата в края на цикъла и за следващия цикъл включи Естрофем от 6-9 ден (не помня точно), но го пих до края на цикъла. Тогава лигавицата уж е била добре, ама нямаше резултат. После при последния опит (инвитро) след пункция беше включен и Естрофем освен Утрогестан и Кринон. Май от Естрадиола лигавицата нараства, а от Прогестерона й се променя структурата и също още малко нараства. Нещо такова беше. Продължавам да стискам палци за теб, Лейди!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #747 -: Декември 16, 2021, 18:05:12 pm »
Благодаря, Грейси! Не знаех, като включа прогестерона дали ще спре да расте. Дано да нарастне още и да бъде гостоприемна!
Тери, каза максимум 21 дни,  а на мен ще ми се пада 18ти ден в деня на трансфера, тъй че мисля, че ще е добре.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #748 -: Декември 16, 2021, 19:45:55 pm »
7мм е малко наистина. Мисля минимума за трансфер беше 9мм. След прогестерона продължава да расте. Аз ,като бях на естествен цикъл, бях с по-тънка лигавица от обичайното, овулирах и порастна за два дена с три милиметра. Реално след овулацията тръгва прогестерона. Под негово влияние се преобразува лигавицата в трислойна и s образна.
Само задавай много въпроси. Ако в деня на трансфер, не е ок лигавицата, задавай въпроси, не прави трансфер ей така, защото сте започнали, без да си убедена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #749 -: Декември 16, 2021, 20:00:33 pm »
Благодаря, Тери, за включването! Ще задавам въпроси, др. Шефкетова е много мила и обяснява и отговаря на драго сърце.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #750 -: Декември 23, 2021, 18:06:13 pm »
Момичета, здравейте  :D Мина днес трансфера, лигавицата беше чудесна! Прибрах си и двете снежинки ❤❤ За първи път ще пия Медрол, др. Шефкетова ми го назначи, помня че Тери пиеше кортикостероиди при един от трансферите. Също така след като ми върнаха ембриончетата за първи път ми поставиха и хранителна среда, сигурно ще помогне на ембрионите. Кръвния ми е назначен за 6ти януари (Богоявление ❤)!
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 18:08:15 pm от Lady01 »
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #751 -: Декември 23, 2021, 19:18:18 pm »
Лейди, много се радвам, че до момента всичко се е развило както трябва. Много, много силно ти стискам палци и ти желая успех от все сърце. Аз също пиех медрол.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #752 -: Декември 24, 2021, 16:36:31 pm »
Лейди, чудесно! Радвам се, че е минало добре. Сега стискаме силно палци! Весели празници и чакам на 6- и да ни зарадваш. Чуден ден за тест!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #753 -: Декември 24, 2021, 18:05:28 pm »
Благодаря, момичета! Дай Боже другата Коледа и аз допълня вашия отбор от джуджета ❤ Весели и топли празници на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #754 -: Декември 25, 2021, 10:37:06 am »
Ех, колко е хубаво да е пълно коремчето за Коледа. Танче, с цялото си сърце ти пожелавам това да е твоя опит <3
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #755 -: Декември 25, 2021, 14:54:50 pm »
Честито Рождество Христово, момичета! Желая домовете ви да бъдат пълни с любов!
Тери, благодаря ти! Дай Боже ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #756 -: Декември 26, 2021, 11:39:17 am »
Честита Коледа! Пожелавам ви и тук много здраве, топлина и светлина в сърцата и домовете! И много сбъднати Коледни чудеса!

Специално за Лейди пожелавам това наистина да е успешният й опит!  :heartbeat: Много добре са се развили нещата дотук, много се радвам за теб! То и на 6-ти януари стават чудеса, така че чакаме. yahoo_17
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #757 -: Декември 26, 2021, 12:09:56 pm »
Честито Рождество Христово и от мен! Бъдете здрави и сбъдвайте мечтите си!
Лейди, от сърце ти пожелавам този път да се е получило! Бъди спокойна, изживей едни хубави празници и чакаме да се похвалиш! :)
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #758 -: Януари 01, 2022, 01:05:48 am »
Честита Нова година година момичета :)
Лейди искам специално на теб да пожелая това да е твоя успешен опит. Дай Боже всичко да се развие както трябва и тази година са е най-щастливата за вас. Не спирай да вярваш и да се бориш. Прегръдки
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #759 -: Януари 01, 2022, 12:21:22 pm »
Лейди, как си душа, може да ти се струва, че е спряло времето, но ек го Нова година е! Дано е най-прекрасната ти <3
Бъди промяната, която искаш да видиш в света