0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #700 -: Октомври 29, 2021, 15:28:27 pm »
Ето ме, до сега бях на тръни да ми се обадят...   :?  Толкова сте прави момичета,  че количеството е за сметка на качеството, благодаря ви за куража ❤
Вчера всички са се оплодили, едно е спряло развитие, днес имаме 7  ❤❤❤❤❤❤❤ Ембриолозите смятат, че са хубави! Обаче съм малко озадачена. Обсъждали са с др Шефкетова, как да процедират и практиката им е да замразят 2 на 3ти ден и останалите на 5ти, но не защото са с лошо качество. Обясниха ми, че имаме повече шанс тяка, защото понякога се правели комбинирани трансфери. Едно на 3ти и едно на 5ти. Аз за първи път чувам, но една приятелка ми обясни, че в Турция действали по същия начин. Защо обаче 🤔 Съгласих се, какво да правя, те са професионалисти и си разбират от работата. Лелееее, щях да се пръсна от притеснение докато чаках, сега ще ми се обадят чааааак във вторник, на 5ти ден, за да ми кажат, какво са направили. До тогава трябва да си намеря някакво хоби, за да издържа на напрежението, може да започна да пия   :lol:
Грейси, да, само от единия яйчник. Силно се надявам този път да имаме повече от миналите пъти!
« Последна редакция: Октомври 29, 2021, 15:32:33 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #701 -: Октомври 29, 2021, 15:36:26 pm »
Сети се да пиеш като ще бременееш. Реди пъзели.

Чудесни новини са!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #702 -: Октомври 29, 2021, 16:43:06 pm »
То много хубаво как ще ги замразят, но е странно, че няма да те информират всеки ден за развитието. В клиниката, в която бях, се обаждаха всеки ден. Явно по друг начин работят при д-р Шефкетова. Дано всичко да е наред и вторник пак само хубави новини да има!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #703 -: Октомври 29, 2021, 17:12:23 pm »
Няма да пия естествено  :lol: Пъзелите са добра идея, много ги обичаме с ММ  :D Просто не знам, как ще издържа до вторник.
И на мен в предната клиника ми се обаждаха всеки ден. Дано се борят ембриончетата и да ме зарадват 🥰
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #704 -: Октомври 29, 2021, 18:22:40 pm »
На мен последния път не ми звъняха, само ми звъннаха да ходя до 5ти ден на трансфер, не знаех какво има останало.
Звъни ембриологът: "Извадени са 8 яйцеклетки. 4 зрели и 3 незрели.  Зрелите са оплодени, нооооооо" и някакво тягостно мълчание и продължава "още една е узряла след това".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #705 -: Октомври 29, 2021, 21:48:44 pm »
Егати напрегнатия момент, Тери. Те много добре знаят и надеждата и страха с който вдигаме телефона. Добър вариант е да се съобщават тези неща от психолози  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #706 -: Октомври 29, 2021, 22:59:08 pm »
Лейди прекрасни новини са това. Всяка клиника си има политика, знам аз как чаках всяко обаждане. Като видех непознат номер ми спираше сърцето. Пожелавам ти от сърце за последен път да чакаш това позвъняване!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #707 -: Ноември 01, 2021, 11:30:39 am »
Лейди и ние чакаме обаждането. Пиши като имаш яснота.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #708 -: Ноември 01, 2021, 12:18:21 pm »
 :bighug: Благодаря ви, че сте до мен!
Бяха ми казали,  да чакам обаждане във вторник, но вчера (на 3ти ден) ми се обадиха и казаха, че са замразили 2 ❤❤ Нали такъв им беше плана... Другите 5 продължават да се борят, едни били добре, други малко изоставали, но като цяло изглеждали добре. Сега чакаме утрешния ден и се молим всички да са добре 🤗😇
Кога горе-долу се очаква цикъл, забравила съм. По-рано ли ще ми дойде или навреме? Питам защото 2 дни имам розово зацапване.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #709 -: Ноември 02, 2021, 09:56:22 am »
Чудесни новини, Лейди! Браво на хората, че са ти се обадили. Не очаквах и аз. Сега остава и от днес да чуем новините :)

Зацапването е от пункцията. Трябва да ти дойде след стандартната ти лутеална фаза. Зависи колко е тя - 14, 16 или по-малко от 14 дни.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #710 -: Ноември 02, 2021, 12:57:07 pm »
Ето ме  :D Дойде ми тази сутрин, на 5ти ден  8O рано е, но нищо. Запазих час за преглед и стартиране на подготовка за трансфер утре сутрин.
Обадиха ми се от клиниката, днес замразяват 2, още едно е спряло развитие и останалите 2, ще чакат до утре. Дано да наваксат ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #711 -: Ноември 02, 2021, 13:42:12 pm »
От мерак за трансфер и ти дойде. Четири ембриона е прекрасна бройка,с два са дори бластоцисти. Хубава стимулация ти направиха този път. Прекрасно е човек да има надежда
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #712 -: Ноември 02, 2021, 15:57:23 pm »
Браво за ембриончетата! Наистина чудесна бройка. А дори може и да са повече след утре! Засега и аз съм доволна от д-р Шефекетова от това, което чувам от теб, Лейди :)

Обаче това с идването на цикъл 5 дни след пункция много ме озадачава. За първи път чувам такова нещо.

Успех следващия цикъл с трансфера!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #713 -: Ноември 02, 2021, 20:47:18 pm »
Грейси, аз не съм ви разкала всичко, за да не ви занимавам с излишна информация  :D След идване на последния ми цикъл започнах с Регулон. 14ти ден започна леко зацапване, но и преди се е случвало, като съм го пила и не обърнах внимание. Обаче зацапването следващите дни малко се усили и аз се обадих в клиниката, записах час за преглед на 19ти ден. Доктор Шефкетова ме прегледа и ме изпрати да пусна естрадиол, след като излезе резултата, каза че е чудесен и още същия ден започнахме стимулация   8O Малко ми дойде всичко изневиделица, нямах нито цикъл, очаквах стимулация след около 10 дни да започнем. Тя каза, че цикъл може и да не дойде, това се брояло за такъв. Така и стана, имах още няколко дни зацапване. Та не се и учудвам сега защо подрани, аз не съм имала нормален цикъл от края на септември. Но вчера четох и при доста жени идва до 5-6 дни след пункция. А аз сега не приемам и прогестерон, ей сега ми хрумна  :D Владимиров ми изписваше прогестерон след пункция, а тя нищо  :lol: Ето и отговора  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #714 -: Ноември 03, 2021, 08:07:00 am »
Заради липсата на прогестерон е.аз с противозачатъчни преди трансфер съм имала цикъл 14 дена общо.
Виж все пак ТСХ и Пролактин как са, защото те са главни виновници за смущения в цикъла, а не се проследяват като Естрадиол и Прогестерон при стимулация
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #715 -: Ноември 03, 2021, 11:02:43 am »
Здравейте, отчета днес, замразиха още едничко и така имам общо 5, предните на 3ти и 5ти ден са замразени по двойки. Минах на преглед тази сутрин, всичко изглежда добре, пуснаха ми естрадиол и на база резултата, след обяд ще се чуем с доктор Шефкетова и тя ще каже, дали да започвам Естрофем. 
Тери, ТСХ изследвах и беше мнооооого под долна граница, увеличих дозата и отново го замерих преди 3 седм, беше се покачил на 3.6. Сега отново коригирах и ще пускам тази седмица към края , за да видя, как върви. Много ми е труден за контролиране покрай всички лекарства. Пролактин никога не съм изследвала.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #716 -: Ноември 03, 2021, 13:46:42 pm »
Не мога да коригирам вече последният си пост, за това пиша нов. Естрадиола ми е висок - 62.83 и отлагаме за следващия месец  :( Явно и при подготовка за трансфер трябва да бъде до 50, както при стартиране на стимулация.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #717 -: Ноември 03, 2021, 16:02:23 pm »
Браво за 5-тото замразено ембрионче. Много добра бройка! Сега остава успешен трансфер.

Явно всичко с цикъла ти се дължи на противозачатъчните. Много странно се получава и със стимулация веднага след тях. Не съм запозната с тази процедура. Иначе прогестерон след пункция се изписва за свеж трансфер. А пък повишения естрадиол сега ми се струва, че също се дължи на този странен цикъл. Доколкото знам естрадиол се отделя от непунктираните фоликули, които са били под 9 мм и тъй като пункцията е била скоро, нормално е тяхното действие да е голямо сега.
За добро е да изчакаш още малко. Докторката си знае работата. Всичко дотук се развива добре, така че може да си отдъхнеш и да си починеш малко. :)
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #718 -: Ноември 03, 2021, 20:15:00 pm »
Лейди, браво за ембриончетата! Жалко за отлагането, но по-добре всичко да е перфектно за трансфера.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #719 -: Ноември 14, 2021, 18:07:06 pm »
лейди, дyшата, толкова изчака- айде последно да е!<3 тамън ще си пийнеш, че после НЯМА! никога не сте ми напyскали мислите!