0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #360 -: Март 21, 2021, 20:37:58 pm »
Леле Мише, 7 месеца  :lol:,  смея се , за да не плача.

Благодаря ви, няма да давам пробиотик тогава.  И аз обичам на тъмно да спя и много шавам като спя по принцип, елате да ме видите сега- на светло и не мърдаща, че малкият човек нали спи с мен на спалнята. Друго да ви попитам. От два дена започна много да повръща, непосредствено след хранене като го вдигна да го оригна. И преди връщаше по малко, но малко и воднисто, а сега е повече и някак слузесто...дали е защото преяжда или свързано с коликите? А в последните два дни и разреди акането, преди беше по поне 5-6 пъти на ден, вчера за първи път беше чак в 18 часа и после още 2 пъти до 12 часа , а днес засега само 1 път, но не помня кога беше точно  :D.  Много съм зле с паметта , добре че си записвам , като кокошка съм, помня по 2 мин.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #361 -: Март 21, 2021, 21:23:05 pm »
Аз и преди съм казвала - Димана имаше ужасяващи колики. В момента, в които започнах пробиотик и козе АМ спряха. Не знам точно кое от двете подейства повече. Но понеже после станах дистрибутор на пробиотика (не съм продавала никакъв друг продукт на фирмата, само един-единствен пробиотик) и мога да кажа, че съм помогнала над 300 бебета за коликите. Имах само около 5 оплаквания от него.
Има си пробиотик за всичко. Не става ей така да хванеш първият и да го почнеш. Аз говоря за Бифидус на АкваСорс. Мисля, че има изключително малко неща в него освен самият пробиотик.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #362 -: Март 21, 2021, 22:54:52 pm »
Има и оризови разни неща, които не мисля, че са позволени. Коликите са малко като хремата, с лекарства минава за 1 седмица, а без за 7 дена. Само могат да се облекчат според мен.
Точно затова не съм и давала абсолютно нищо освен симетикон, който дори не се задържа в тялото.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #363 -: Март 22, 2021, 08:43:26 am »
Капсулата е направена от растителна целулоза и оризово брашно. Но тя така или иначе не се дава на бебе.
Повечето майки имат късмет с леки колики, ама аз нямах. Причината разбира се беше захранането с антибиотици. Издържах само около 40 дни на 24 часа неистов рев. И след като спря за по-малко от 48 часа, се чудех как съм си го причинила това нещо.

А за семетикона - в началото на бременността имах много болезнени газове. Доктора ми даде някакво лекарство със семетикон. Беше ужасно. Действаше, но след 2-3 часа с ужасни болки. Та съм се зарекла таквоз чудо да не си давам на детето.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #364 -: Март 22, 2021, 09:43:14 am »
Горката Димана.
Аз имам едно наум за всичките им продукти, заради леко агресивното им предлагане. Сигурно са добри, но мен подобни неща ме отблъскват.
Аз също съм взимала симетикон. Никога съм нямала болка или неудобства.
Сими почти нямаше колики, но Бобо имаше. При него гушкане, топлене и симетикон помогнаха и за 3 дена ги двете до 20 мин на денонощие.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #365 -: Март 22, 2021, 09:46:51 am »
Значи при всяко бебе действат различни неща.Близначките бяха с ужасни колики, ужасни.И двете ревяха без спиране с часове.Лефакса просто ги успокои и до там бяха.Спряха!Да запекоха се, но успяхме и това да регулираме.Но предпочитам запека, пред неистовия рев с часове които беше и то на двете едновременно.
Моника беше с по-нормални колики при нея действаше Инфакол, гушкане, носене и така.
И при трите слинга се оказа много добра инвестиция.

Хелиантус, повръщат почти всички бебета, преяждат и повръщат.Вземи лигавници или кърпички и слагай на детето да не се мокри.Ако не е на фонтан не е опасно.И да акото ще намалява и ще се регулира вече, няма да е след всяко хранене.Расте детето!

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #366 -: Март 22, 2021, 10:08:01 am »
Определено всяко бебче е различно. И най - лошото в случая с коликите е, че трябва да пробваш,за да видиш кое действа на твоето бебче. А ние от пробване на млека, капки, сиропи и т.н, я докарах бузанка до там, че два месеца беше само на клизми. И накрая никакъв ефект за коликите. Просто си ги израстна. Та, моят съвет е - пробвай едно-две неща и ако няма ефект, просто си изчакай да отмине. Колкото и да е трудно и за бебчо и за теб, не е физиологичен проблем. Най - безобидно е загряването на коремчето. Шумът от сешоарът също я успокояваше. Но не от телефона бял шум, а истинският сешоар  :D Също и повръщаше до доста късна възраст. И това е неприятно, но отново нормално. Както е казала Маги, зареди се с повечко лигавничета, за да не сменяш дрешки постоянно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #367 -: Март 22, 2021, 11:04:25 am »
И аз зная, че коликите не се лекуват, но се облекчават. С Криси и с Васил лефакса свърши чудна работа. Васил се беше запекъл в един момент, а с Криси нямах подобни проблеми. Имала е по-рядко изхождане, но никога не е пропускала повече от ден. Васил имаше силни колики, на Криси бяха слаби. При него затоплянето не помагаше, а белият шум донякъде успокояваше. При нея белият шум и затоплянето бяха основни помощници. Или с гушкане, или с възглавничка със спелта затоплена в микровълновата за няколко секунди. Вече месец не ѝ давам нищо за коликите и е добре, а януари също спрях лефакса за няколко дни, но една вечер имаше рев и свиване и още на следващия ден възобнових приема. За съжаление когато даваш лекарство и то помага няма как да разбереш кога да го спреш освен на периодични проби. Пробиотик май давах на Васил, но не помня. А на Криси давах биогайа, но често забравях и някъде към 40 ден спрях окончателно. Според мен има някакъв смисъл да се дават в първите дни пробиотици докато стомахчето се адаптира към новият метод на хранене.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #368 -: Март 23, 2021, 15:55:06 pm »
Как сте малки и големи деца?Ние сме карантина, моя мъж е положителен и сега ще се гледаме 14 дни.Само да му минава леко, другото ще го преживея.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #369 -: Март 23, 2021, 15:59:22 pm »
Леле, Маги, дано всичко да мине по най - лекият начин 🤞Той как се чувства сега? А вие отделно ли сте с децата?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #370 -: Март 23, 2021, 17:07:29 pm »
Маги, дано мине леко. А пък теб и децата ако подмине ще е най-добре.
Аз минах и втората игла на файзер днес. Хем ми е хубаво, хем знам че не съм освободена от спазването на мерки и всъщност видимо нищо няма да се промени. Пък очакванията ми бяха малко като да стана супер човек след ваксинация, ма съм си аз без промяна. Ще видим, може пък да се събудя като мама Динозавър в тон с двата домашни мини динозавъра у дома :D

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #371 -: Март 23, 2021, 17:32:37 pm »
 Ех, Маги. Дано се разминете леко.

Аз ще ставам баба😆 баболеля де, но пак си е баба. Племенницата ми ще ражда скоро.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #372 -: Март 23, 2021, 19:58:09 pm »
Маги, да минава леко и дано подмине теб и децата.

Благодаря за отговорите, нещо се шашкам от всичко   :D Защо ака, защо не ака...луда работа, луда. Днес бяхме да го мерят и видят пак. Вече е станал 3.950 кг. , коликите са много по- добре от Инфакола, поплаче малко, но бързо, бързо го успоковам...пу , пу, чукам на дърво.

Павла, разсмя ме  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #373 -: Март 24, 2021, 09:05:12 am »
За сега е леко.Майка и моя мъж са позитивни, чакам и баща ми скоро да цъфне.Аз мисля че го минах първа, но покрай децата мислех, че е настинка.Всички сме в къщи, 14 дни ще трябва да се гледаме, да видим как ще оцелеем :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #374 -: Март 25, 2021, 11:53:38 am »
Маги, как сте вкъщи?





*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #375 -: Март 25, 2021, 13:55:31 pm »
Добре сме, благодаря че ни мислите.Пием хапчета, гледаме се, почиваме по малко и така.Мъчат ги зъби и на Габи най-накрая и изби един кучешки, Ади няма късмет горката, а и аз с нея.Иначе тичат, разбират все повече, катерят се успешно.Играят на гоненица и са много смешни.Крият се от нас(кака им ги научи) и ние се правим че  ги търсим.Имаме проблем с яденето, ама така е с избиващи зъби.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #376 -: Март 25, 2021, 19:48:00 pm »
Маги,дано да мине леко всичко.
Майка ми много тежко понесе едномесечен престой вкъщи ,20 дни сама Направо беше изкукала .Но все пак по-важно е да минава и заминава и да сте добре накрая.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #377 -: Март 25, 2021, 21:04:25 pm »
Сега 20 дена сама вкъщи ми звучат като почивка :)
Иначе да, не е приятно като знаеш, че не можеш да излезеш.

Днес Борис за първи път изкара цял ден. Малко трудно е заспал, но е спал 3ч, а вкъщи 1-1ч30мин е вече доста. За сметка на това не спа следобед, но аз предпочитам 2 пъти по 1-1,30ч, отколкото 2-3ч на обяд.

На Симеон ще трябва да се махне третата сливица. За сега изчакваме и на есен май ще е.


Кураж, момичета!
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #378 -: Март 26, 2021, 07:04:35 am »
Нашият татко е положителен.  :(
Днес сме на тест останалите членове на семейството, че всички сме със симптоми  :(
А като помисля колко се пазехме. Но като ти влезе вкъщи няма спасение. Те имат първа игла, дано мине леко.





*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #379 -: Март 26, 2021, 10:42:27 am »
Румито, кураж и дано леко го минете.И ние се пазехме и накрая ето какво се случи.Дано го минете леко.

Павла, защо ще я махате?И аз предпочитам два съня по 1-1,30 от колкото един, но моите девойки отдавна махнаха първия сън и сега сме само на следобеден.

Сама мисля, че ще изкарам 3-4 дни, но с три деца и мъж вече ми иде да избягам.