0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #300 -: Март 15, 2021, 20:20:58 pm »
Хелиантус, дано да е умерената форма. Браво на малкия боец. Чудесно се справя. Казах ти, че ще те остави да се възстановиш.
Аз като излизам нося едно несесерче с памперси. Педя на педя е. Като бяха съвсем малки и винаги по една доза мляко, но то при теб това отпада. Това е. Сега нищо не взимам. В колата седи това несесерче, бисквити и вода. За малка разходка не взимам нищо от колата.
Ако ще излизам за дълга разходка, гледах да е около спането. Ако трябваше да свърша нещо, тогава излизах след сън или след храна, за да мога да ги вадя от колата и да не им разбивам съня.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #301 -: Март 16, 2021, 08:36:13 am »
Аз взимам памперси, кърпички, кремче за дупе и винаги резервни дрехи.Не знам как ще се оака и дали няма да трябва да се преобличаме, случвало ми се е с МОника.Свикваш с излизането, само в началото е страшно.

Браво не детето, стискам палци да е лека форма!

Аз вчера излизах зад блока с близначките, двете ровиха в едни листа.Добре, че излязох че после стана вятър и дъжд.

Аз от другия месец се връщам на работа, близначките ги оставям на майка.Изключително ми е притеснено, но няма начин.

Лято, вярно се загуби!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #302 -: Март 16, 2021, 10:03:55 am »
Хелиантус, все така да вървят резултатите към добро!
За излизане започваш с по-кратки разходки в началото и постепенно ще хванеш ритъма. Времето се затопля и ще става за дълги разходки.
Лято, пиши 2 реда, че ви мисля!





*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #303 -: Март 16, 2021, 10:48:17 am »
Привет, привет. Ми аз вчера пак настинах :). Криси е добре, а също и батко ѝ. Аз ходих до работата и там хигиенистката всяка сутрин оставя отворен прозорец. А ние не ходим с дни, че и по седмица понякога и в стаята беше доста студено. Радиаторът едва топлеше, а аз не си пуснах климатика, че бях за малко уж. И тая сутрин съм с болки в гърлото и течащ нос. Иначе вече седмица ще счупя компютъра от рефреш на сайта на ЦАР, но няма ъпдейт. Вчера една дама беше писала, че са ѝ звъннали за допълнителни документи и аз чакам всеки момент да видя одобрена ли съм вече. Уж предпочитам да е по-късна датата, но напрежението все пак ме човърка и час по час поглеждам към сайта или за смс на телефона. Криси днес е на детска консултация. Давам и по малко плод вече, но все още и двете хранения с пюре са с дохранване после. Събота и неделя изкарахме по цял ден навън.
Хелиантус - аз си държа количката заредена от първия ден. 3 памперса в една кутия, кремче против подсичане, едникратни лигавници и малък пакет (не джобен, а има едни средни) мокри кърпи. Преди излизане слагам храна в едно дозаторче за АМ и приготвям термос с гореща вода плюс няколко шишета. Едно резервно задължително, че все нещо може да изпусна или пък по извънредни причини да останем по-дълго навън. Ако наън е топло нося в коша допълнително космонавт, а ако е хладно обличам космонавта и слагам нещо тънко връхно ако се затопли. Комплект резервни дрехи задължително. Също и раницата пъхам вътре и когато няма вятър я носим да зяпа наоколо. Ама аз затова исках голям кош долу, че да събирам половината покъщнина или чантата на баткото ако излизаме само, за да го вземем от училище. Допълнителните неща нося, че с баткото не се знае кога и какво може да се случи. Постоянно се катери, тича, рита - ако се наложи спешно да търчим по болници (черногледа съм) да не мисля за малкото поне. Рядко използвам всичко, но пък съм спокойна че поне докато мъжът ми реагира едното няма да страда заради другото. Иначе на Васил и досега му нося резервни дрехи когато сме извън града. Лятото пълен комплект, а зимата чорапи и термо бельо плюс сухи обувки. За него почти винаги ги ползваме, че я в река ще цопне, я в кал ще се навре... С бебе през студения сезон излизам след хранене и смяна на пелена задължително, но винаги имам допълнителни в количката. Малките бебчета се изхождат по всяко време и не бих държала мръсен памперс на дупето каквото и да е времето навън. Винаги ще намеря къде да се свра за смяна на пелена.
Не знам дали писах, но открих, че бебешкия кош на Криси може да се слага в леко изправено положение (полуседнало) и вече започнах да я слагам и така понякога. Тя също се мъчи да сяда сама и доста често стои на преса, за да клюкарства наоколо. Това с коша ми решава драмата с храненето навън, тъй че няма скоро да го сменям със седалка 6+. Поне докато времето трайно не стане подходящо за по-открито бебе. Но се чудя дали столчето за хранене няма да ѝ е голямо и откога да го включим в сметките. Хем ми се сиак да се храни вече с нас на масата, хем ми се вижда мъничка още. Не говоря за сега, а за след няколко седмици, но тя няма да стане кой знае колко по-голяма. Вече забелязва батко си и го гледа с цалата си бебешка любов. Вади един влюбен поглед и само го търси, а той е страшно горд и гледа всичките си номера да ѝ покаже, за да я държи впечатлена. Ама нали първите 3-4 месеца тя само мене зяпаше и той дори ревнуваше, че тя не го забелязва изобщо. Вече е щастлив и нарочно се перчи пред нея. Най-често докато я храня и тя спира да яде. А като го подгоня той ми вика, че тя мене цял ден ме гледа, а той е на училище и сега е негов ред. Ами вече съм спокойна - тя стои по-дълго будна и ми обръща внимание, гука ми, играем си. Изкарва по 2-3 часа будна в началото на деня, а после пък повече спи.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #304 -: Март 16, 2021, 13:38:17 pm »
Да, и аз нося мокри кърпички, пелени за смяна, дрехи за преобуване, като ходихме няколко пъти по далече( т.е. за някакви часове в болницата) термос с вода, АМ, шише, биберони.  Иначе ние се разхождаме близо до нас, има паркове, защото нали още сме в локдаун и ни е забранено да ходим надалеч , та и аз не знам защо я влача тая чанта с мен, ако стане нещо няма да тръгна да го преобличам на студа в парка, а ще се приберем. Въпроса ми е по- скоро как се организирате да се стигне до самото излизане. Ето сега например сега се събуди, измих дупе, преоблякох го, нахраних го и той заспа на гърда, ако реша да излезем ще го събудя докато го обличам, даже и да не беше заспал веднага , аз не съм готова и той пак ще заспи докато се наглася. Винаги гледам да е сменен и нахранен преди да излезем, ама много сложна работа  :D, успяваме по някое време, вчера 1 час се разхождахме,  но ако трябва в точно определен час да излезем ми е супер сложно и винаги е свързано с това да се препотя поне 100 пъти.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #305 -: Март 16, 2021, 13:58:18 pm »
За определен час е трудно, да. Иначе аз като знам, че ще излизам се оправям докато тя спи. Като се събуди обличам и изкарвам. Ако е време за ядене първо я храня, а ако тя е спокойна и часът не е близо я храня навън. Специално за взимане от училище на баткото гоня час почти всеки ден. Ако се налага я будя, ако се налага я храня навън. Днес тя трябва да яде около 15 и 30, но точно тогава има час за консултация и ще яде след нея просто. Така или иначе там от размятането може да повърне, тъй че да я нахраня 15 минути по-рано не ми е оферта. Ако я видя, че заспива преди излизане ще изляза малко по-рано и ще се помоткам 15-30 минути навън. Аз постоянно нещо въртя, суча, изчислявам кога ще си излиза икога ще се яде. Павла затова ми прави забележки отвреме навреме, че хич не следвам детето, а себе си. Но няма как - и другото зависи от мен и правя компромис и с двете. Често се случва дори да я храня на спирката докато чакам автобус. Или пък да закъснея за някъде, защото тя е била гладна... Като цяло се оправям първа значително по-рано и стоя в режим на готовност.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #306 -: Март 16, 2021, 14:33:38 pm »
Хелиантус, ако е определен час, тогава ми се е налагало да будя. За лекар примерно, за пътуване.
Там няма изход. Обикновено, като новородени, се приготвях аз, приготвях чантата и ги сменях, ако може докато спят, после в кошничката на колата и тръгвам. Който огладнее- храна на момента. Зависи за къде тръгвам. Наблизо, до 20-30км- около 15 мин аванс, 70-80км- 30 мин аванс, над 100 км- поне 1ч-1ч,30мин аванс. До Париж примерно, което са си 450км- 2ч аванс поне.

Ако е за магазин или разходка- както дойде. Имало е дни, особено като се роди и Борис, в които не можех да сколасам да излезем. Със Сими гледах да го нахраня преди излизане и така. Той спеше основно на разходката.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #307 -: Март 16, 2021, 16:26:06 pm »
Оправях себе си, гледах да няма нищо друго да правя и след хранене направо в количката.Ако заспи на гърда я слагах в количката и директно маратонките и на вън.Ако огладнее кърмех на вън, аз и близначките кърмех на вън.Никога не ми е било проблем.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #308 -: Март 16, 2021, 20:15:20 pm »
Хелиантус,в началото когато бебетата нямат много будно време е малко по-сложно.Поне за мен де.Винаги почти излизам преди сън,тя спи аз си обикалям,като се събуди ходя до куриер,магазин и т.н.Взимах термос,дозатор с АМ ,мокри кърпи и това е.Памперс рядко сменям навън.
В началото много сложно ми се виждаше,ставахме,аз пиех кафе и тръгвахме,в рамките на един час гледах да сме излезли.Първо ходих до една градинка в близост,сега навъртам и по 15 км с нея .
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #309 -: Март 17, 2021, 08:13:37 am »
Привет. Вчера бях на консултация с Криси. На см е добре, но на кг качва съвсем мъничко. 290 гр. за месец, което ми се вижда доста малко. Знам, че вече няма да качва по много както в началото, но пък само 290 гр съвсем диетично ми се вижда. АМ хапва по 150 на хранене, а пюре около 100 гр. и после я изяде 30мл АМ, я не. Зависи колко гъсто е било пюрето. До скоро хапваше насън шесто хранене по 150 мл, а напоследък отказва това хранене. Често мъжът ми ѝ прави по 90 мл, но тя преко сили изпива трийсетина и спира да суче. Това е около 21-22 часа, не е някакво нощно хранене. Иначе заспива около 19 часа вечер и сутрин към 6 и 30 чак се буди в добро настроение - гука си, играе си и не показва дългото време без храна да я е раздразнило по някакъв начин.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #310 -: Март 17, 2021, 08:37:16 am »
Лято, като се вкарат пюретата винаги има един застой в килограмите.Пюрето не помага за качване, на грамчета.А и вече няма за какво да се тревожиш, тя е голяма.Щом е жизнена и си играе, друго важно няма.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #311 -: Март 17, 2021, 08:42:17 am »
Това ме успокоява - виждам я, че е жизнена, а и има месце - има къде да се щипне. Бутчетата ѝ са само за щипкане и мачкане. Аз очаквах нещо от сорта на 350-400 грама, ама тя доста ме изненада с под 300 за месец. Лекарката не каза да е проблем де. Говорихме за храненето, каза да включа каши. Но тя ги отказва категорично и мися да я изчакам още месец. Отказва ги, защото като набъбнат и стават на парченца, а тя се дави.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #312 -: Март 17, 2021, 09:19:31 am »
Аз ги правех по-редички в началото.Всичко зависи от количеството вода, която ще сложиш.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #313 -: Март 17, 2021, 09:30:59 am »
Лято, Маги е права. Ако сложиш повече водичка и разбъркваш постоянно, не стават на бучки.
Павла,страхотна е станала стаята 💙
Хелиантусче, звучиш по - обнадеждено и спокойно. Стискам палци да е по - лекият вариант. Излезнаха ли новите резултати, които чакаше?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #314 -: Март 17, 2021, 09:33:49 am »
Ще опитам и така, благодаря.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #315 -: Март 17, 2021, 12:41:25 pm »
Аз в оризовата каша добавям и 2-3 лъжички плодово пюре иначе не иска да я яде. А така си я изяжда винаги.





*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #316 -: Март 17, 2021, 13:13:03 pm »
Руми, пробвах, но и така не искакаша. Не само оризова. Тя така или иначе в момента е малко запечена и няма да ѝ дам докато не се оправи. Изхожда се всеки ден, но изпражненията са много сухи и ѝ е трудно.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #317 -: Март 17, 2021, 13:21:10 pm »
 Благодаря ви за съветите!

Слънчице, точно липсата на много будно време е проблема, ще се напаснем с времето.

Мише, излезнаха резултатите вчера. Фенилаланина му е 20 при референтни от 100 до 360, т.е. сега е под норма, но не казаха това са е проблем. Намалиха му АМ на 50 мл и сега пък много взех да го мисля ще му стига ли кърмата. Той от няколко дни поне веднъж за 24 часа има драма , суче и се започва едно нервене, опъване, махане с ръце, дране, но снощи изпадна в истерия направо. Такъв рев ви казвам всеки път като го доближа до гърда...аз не можах да разбера няма мляко или се нерви, че не тече като от шишето... накрая размразих 60 мл кърма, изяде я и продължи да реве и да си яде ръцете и му дадох още 30 мл АМ и спа 3 часа и половина без да мръдне. Не знам къде побра толкова храна...за малко над час изяде 80 мл. АМ+ 60 кърма +, че все пак сука 20- 30 мин. Като за 3.5 кг човече доооста похапна, нищо не върна  :D Направо и на мен ми се дорева. После изцедих 35 мл от двете гърди, но това след като той все пак беше сукал към 20- 30 мин...ох не знам. След това си суче без проблем и драма и виждам, че има кърма, ама много взех да се притеснявам.
« Последна редакция: Март 17, 2021, 13:27:26 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #318 -: Март 17, 2021, 15:47:12 pm »
Имай в предвид, че го почват колики, ако не са го почнали и ако драмите му са нощем е много вероятно да е това.Също има период в който сучещи бебета плачат от гърда, ако се преитесняваш, че не тече силан струя, може да правиш компресия на гърдите, за да тече по-силно(като от шише)И в такива часове, да му даваш гърдата от която тече повече.

Лято, винаги при хранене с пюрета има момент в който изпражненията стават по-твърди и е трудно изхождането.Коремчетата им свикват с новата храна.Аз с Моника го имах много осезаемо това, с близначките не толкова.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #319 -: Март 17, 2021, 15:49:33 pm »
Голямата работа, ако не яде каша. Нито един от двамата не пожела. На Бобо му правя понякога и после става на бисквитки. Той, въпреки, че е мнооого лаком и отначало качваше доста  от 3м не е качил нищо. Това обаче въобще не ме притеснява.

Хелиантус, това са колики. Моят Борис правеше така. Ядеше ужасно много от коликите. Аз му давах и симетикон. Кърми си го, а ако съвсем няма нерви за гърда, тогава му давай и АМ по малко. Аз така бих правила.