0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #340 -: Февруари 10, 2021, 11:55:42 am »
От самото начало го нося. Със Сими в 10-11гс, а с Бобо към 8-9гс.
Реално другите колани не позволяват при катастрофа да се опъне на корема ти. А това, че допира леко не е проблем.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #341 -: Февруари 10, 2021, 12:57:43 pm »
Павла, чернодробните ще са готови, но не и билирубина. На ехографа не може да се види. Този ехограф ми го записаха преди 3 седмици за доплер и растеж заради кръворазреждащите, на които бях и заради операцията, но уж с лекаря ще обсъждаме и холестазата. Ако не решат за индуциране в следващите дни , то със сигурност ще си искам лекарства, защото вече взех да не издържам. Знам, че ще забравя, но в момента е много неприятно.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #342 -: Февруари 10, 2021, 13:09:42 pm »
Аз колана го сложих 6-та седмица тази бременност. Много ме болеше от инжекциите на линията на бикините и не издържах нищо там. Не знам какъв е на Павла, но аз имам 2 вида и при двата въпреки огромното ми тяло, долната част на колана е на разстояние и изобщо не опира до корема. Дори и сега.

Хелиантус от где го вадиш туй търпение. Аз досега да съм ги разхвърляла 15 пъти поне. Изобщо не ми държат нервите.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #343 -: Февруари 10, 2021, 13:33:53 pm »
Точно това ми беше мисълта, но си мислих, че ехото е сега програмирано.
Аз също до сега да съм се скарала с тези.
Коланът се опира в краката реално, а не в корема. Имах и за между краката, но не ми беше удобен и го подарих на една братовчедка.
Ето този е.
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00RM6DJ62?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_image
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #344 -: Февруари 10, 2021, 15:25:24 pm »
Аз имам същият, само че освен тия две качки, има и такава по средата. Този е на шофьорската седалка и го ползвам много рядко, защото вече не шофирам. Много съм заплесната и правя безумни грешки, получавам крампи и все неща, които не са готини като хвърчиш по магистралата със 120.
А другият ми е една пластмасова кука, която е между краката и на ръба на седалката. Той е много лесен за ползване, защото закопчаваш колана както обичайно и само го закачаш на куката.

В тоя ред на мисли - знаех, че в 3-ти триместър трябва да се изключи еърбега на мястото на което се возя, но днес четох в апп-а за бременност и пише, че не трябва да се изключва. Само трябвало да съм на 10
инча от таблото. И се чудя сега дали
да го изключвам или не?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #345 -: Февруари 10, 2021, 15:59:03 pm »
Не съм изключвала. Бях чела в американска асоциация по безопасност по пътищата или нещо подобно беше, че повече жертви ими заради изключен, а не заради включен. Това и при бебето, и при майката.
Този с куката и аз го имах, но аз ходя и с поли/ рокли и едно заголване започва, че не го ползвах много. Седеше на пасажерското място в колата на мъжа ми.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #346 -: Февруари 10, 2021, 16:08:05 pm »
Да, с пола/рокля е ужасно закопчаването между краката и на двата колана. И както те спират сега полицаи, шъ припаднат от гледката. Ама аз съм предимно с клинове.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #347 -: Февруари 10, 2021, 17:29:42 pm »
Да ви кажа и аз вече не знам от къде това търпение, ама нали уж защото резултатите не бяха високи и гледах да съм реалистична. Ще издържа и утре и в Петък отивам в болницата и без план не си тръгвам. Днес е много зле положението със сърбежа и направо съм на ръба на нервна криза.

Аз имам два колана като кука между краката, един за моята и един за на в мъжа ми колата, още си шофирам, няма как, но откраднах колата на мъжът ми, че е по- висока и голяма. А в моята много си смачквам корема. Не съм изключвала еърбеците.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #348 -: Февруари 10, 2021, 17:51:59 pm »
Грейси, съжалявам за предишната бременност, сигурна съм, че тази ще е успешна, взела си всички необходими мерки. Пиши след прегледа дали си видяла сакче :)

Хелиантус, дано предприемат нещо най-сетне, голяма мъка бяха за теб последните седмици.
« Последна редакция: Февруари 10, 2021, 17:53:53 pm от Robin »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #349 -: Февруари 11, 2021, 15:52:26 pm »
Предадох се, тази седмица и аз ползвам доплера. Кръста ме съсипва, оттам отива към корема и имам нужда да се убеждавам, че всичко е ок. 3 дена го ползвам от последните 4.
Днес дори извънредно си пуснах отпуск, защото просто кръста ми не издържа на стола и като отиде към корема, много започвам да се притеснявам. Буквално на 20 мин ставам да се раздвижа, но не върши вече работа.
Пускам го днес след силно схващане в кръста и едва моя си пулс чух. Реших да полежа, да се успокоя и пак пробвах. Определено се чува разлика от кой е бебешкия пулс.

А възможно ли е да усещам бебето вече? Като реагирам по-ентусиазирано на нещо усещам за кратки едно много леко гъделичкане точно там, където с доплера чувам сърцето.

А хранителните ми желания стават безумни. Вчера ядох кисело мляко, с оцет и сол. Много добро.

Мина и оценител на къщата. Оцениха я за много добра сума, така че ще се задвижат нещата и финансово. Да е готова за бебето. Качвам я, за да я видите. (Лейди, знам , че и ти ме гледаш и се радваш)

П*С* Дадох на майка ми да пробва възглавницата за бременни. И на нея ще поръчвам 😁
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 15:57:10 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #350 -: Февруари 11, 2021, 16:25:38 pm »
Тери, честито за къщата! Много добре изглежда! Ще имате емоции и по обзавеждането, освен бебето.
Моята етърва ми се похвали как, когато била бременна усетила бебето в нея в 3-тия месец. Нито с първата, нито с втората не съм усетила такова нещо и на мен ми се струва, че тя доста префърцунва нещата. Най-рано за усещане съм чувала в 15-та седмица и нататък. Втората бременност някъде тогава усетих - може да е било и 16-та -17-та седмица. Но тук има доста опитни мами, нека те да споделят.
Относно работата, препоръчвам ти да не се претоварваш и да лежиш повече. Мисля, че една от причините за лошия развой на нещата през втората ми бременност, може да е това, че ходех на работа до последно. Работата ми е на бюро, но стоях така в седнало положение и доста често ми беше дискомфортно и рядко смеех да се отпусна и излегна на стола, за да не си помислят, че се лигавя. Мисълта ми е дали в едно седнало положение не съм ограничавала кръвопотока към матката. Не стига, че е имало проблем с кръвоносните съдове, ами и това може да е допринесло.
Затова се щади, вземи си болничен и си почивай. Не се забременява така лесно, за да поставяме работата на първо място, в крайна сметка.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #351 -: Февруари 11, 2021, 16:43:22 pm »
Тери няма как да усетиш бебето толкова рано. За първа бременност най-рано 18-та, 20-та седмица. Ти си по-слабичка, така че около 18-та ще е сигурно. То в момента не е толкова голямо, че да опира в стените на матката, още плува свободно. Газовете изключително много приличат на първите усещания от бебето.
Иначе то беше ясно, че ще ползваш доплера. Не знам какво му се пънеш.
Вземи си колан за бременни. Изключително много помага за болки в кръста. Аз от около 10-та седмица го ползвам.

Страхотна е къщата!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #352 -: Февруари 11, 2021, 16:45:22 pm »
Тери, браво за къщата.
Не мисля, че не може да е бебето. Поне до 14-15гс не се усеща. Ти толкова "дълбоко" се опитваш да се вглеждаш в себе си, че виждаш каквото искаш понякога. Знам, че ти го казвам с най- добри чувства. Отпусни се малко. Ползвай си доплера. Работи си излегната от вкъщи. Имаш тази възможност и работата, и шефовете ти да го позволяват. Ако спреш да работиш, ще откачиш до термин.
Болките са от разтяганията и от напрежението ти.
Взимай по една възглавница за бременни на всички. Сега ме разбираш, защо аз все още си спя с нея. Обаче не си я давам на никого.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #353 -: Февруари 11, 2021, 17:47:55 pm »
Тери и преди ти казах вземи си масичка за сервиране в леглото и работи полу легнала.Аз така работех с Моника до късна бременност.Иначе от вглеждане и чакане нещо да се случи щях да откача, а и бях с контракции и щях да звъня на доктора за всяка болка.
Толкова рано абсурд да усетиш бебето.Моника я усетих 20-седмица, а близначките в 18 седмица.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #354 -: Февруари 11, 2021, 18:27:08 pm »
Аз да взема да си напиша дългият отчет от вчера.
Бях на АГ и хематлог. Хематолога е много доволен от мен. Само ми вдигна приема на желязо, че съм с анемия. Да видим дали с 2 капсули ще се подобрят нещата.
По-шантавите новини са от АГ. Беба е много голяма - над кило и половина. И аз и доктора не им вярваме много на тези мерки и теглилки, но за съжаление на тях ще трябва да разчитаме.
Иска да я вадим планирано след 36-та седмица. Каза, че и аз и тя няма да издържим до термин. Много са ми килата и не могат да ми дадат толкова висока доза Клексан колкото ще ми трябва. Или по-скоро не искат. Тя така или иначе върви нови 2 седмици напред.
Та за момента съм с предизвикване и УРА! епидурална.

Имам ФМ в 32-ра седмица и консултация с АГ в 33-та, за да определим горе-долу някаква дата, макар че той каза, че по-скоро на момента ще се решава. Последната консултация с хематолога ще е 36-та седмица и АГ каза, че със сигурност датата ще е след нея. Тоест ще раждам баш някъде по Великден.

Чакаме ме и още едно дълго обременяване, 24-часова урина и май е това.
Абе вижда му се краят - остават ми около 8 седмици. И както се подмотвах, сега натъгъдък ще приготвям всичко.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #355 -: Февруари 11, 2021, 19:05:03 pm »
Не остана. Дано с желязото да компенсираш.
Мъжът ти ще бъде с теб, нали?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #356 -: Февруари 11, 2021, 19:18:20 pm »
Не остана. Дано с желязото да компенсираш.
Мъжът ти ще бъде с теб, нали?

Щом на повече от 50К случаи не спряха татковците, значи не очаквам сега да го направят. Освен ако не ни нападне английският или бразилският щам. Стискам палци на крака и ръце нито едно от двете да не е.
Той мъжо каза, че ще идем на хотел във Валенсия от предният ден.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #357 -: Февруари 11, 2021, 19:21:15 pm »
Ехааа, Яничка и при теб си мина времето. Супер за епидуралната 😁
Как си, Хелиантус?
Тери, на теб вече ти писах  :D
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #358 -: Февруари 11, 2021, 20:37:38 pm »
Тери,  честито за къщата, изглежда много добре. Да сте много щастливи там с бебето! Аз моето го усетих за първи път към 14 седмица, но не бях сигурна какво е , в 15 вече нямаше никакво съмнение, но той е едно изключително активно бебе.

Яничка, че то и при теб не останало! Стягай нещата, има още време.

Аз не съм добре, последните 48 часа става по- зле , спала съм по 2 часа с много прекъсвания вчера и днес, снощи по- голямата част от нощта я прекарах почесвайки си дланите с четката за коса и плачейки, нетърпимо е, даже не знам как ще издържа до утре, искам да си сваля кожата от всякъде, вече и лицето започва да ме сърби и навсякъде.  Чувствам се ужасно,  наистина не издържам. Мислех и още се чудя да звъня ли е болницата, но знам, че реално нямат с какво да ми облекчат сърбежа сега веднага и нищо няма да промени позвъняване ми сега, нямам търпение да дойде утре и да видя лекар.  Благодаря, че попита Мише!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #359 -: Февруари 11, 2021, 20:49:21 pm »
Хелиантус, а ако не се чешеш не е ли малко по-добре. Храни се добре, поне от храната да идва енергия.
Яна, нямам търпение да разкажеш как ще покажете бебето на майка ти. Даже не мога да си обясня как не е разбрала все още, ако се гледате на камерите
Бъди промяната, която искаш да видиш в света