0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #700 -: Април 08, 2021, 23:54:32 pm »
Аз мърдах в леглото. Имах страхотна акушерка. Постоянно ме местеше, отделно аз не се спирах. Не можех да стана заради тоновете, че не бяха много добри, но това не пречи на мърдането. Мисля, че това също помогна да се роди лесно Борис.
Иначе, нали знаеш, че на епидуралната й се казва 'вървяща' анестезия, защото реално можеш да ходиш.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #701 -: Април 09, 2021, 00:05:22 am »
Ами тук има някаква вървяща и такава, при която не можеш да ходиш. Като ходих при анестезиолога, питах дали могат да ми сложат вървяща, но ми каза че зависи от много неща и ще се реши на място. Аз така или иначе ще поискам да ми сложат извода за епидурална при постъпване и ще гледам да издържа поне до 6 см. без нея. Но да знам, че могат да я пуснат веднага. Че е ужасно да ти слагат с контракции.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #702 -: Април 09, 2021, 12:28:59 pm »
Да, Тери, както беше дала линк д-р Мели, разбрах, че в клиниката на д-р Даскалов правят скрининга за прееклампсия към БХС. А пък защо доц. Конова ми е препоръчала такъв скрининг и каква е връзката с тромбофилия, не знам. Да, обаче, както е написала Яна, не всички лаборатории правят така. Моето изследване е към генетична лаборатория Майчин дом и не съдържа нищо за прееклампсия. Вече го получих и имам възрастов риск 1:170 за Даун. Следобед ще звъня на доктора за коментар. Обаче вчера д-р Бодурска каза, че от ФМ, която направи,  може да се заключи, че рискът за Даун е много малък. Но да видим и тя какво ще коментира.
Така или иначе относно тромбофилията рискът при мен е изменение на плацентата и евентуално запушване на кръвоносните съдове там, а не на мен - именно това се случи преди 3 години. Д-р Бодурска обясни, че всяка бременност е различна и тъй като ембрионът е чужд организъм, ако моята имунна система не го приеме, може да се активират и ниско-рискови мутации, както очевидно е станало тогава. Може да има и други причини, довели до калцифициране на плацентата, но е имало и микроинфаркти, ако не се лъжа. Също д-р Бодурска обясни, че ако имунната система на жената не се активизира да отхвърля плода, бременността може да си мине безпроблемно и при жени с високо-рискови мутации.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #703 -: Април 09, 2021, 12:47:08 pm »
Възрастовият риск не е важен. Единственият който се гледа е комбинираният.
То оранизма няма как да не се активира. Бебето винаги е чуждо тяло. Именно затова ни спада имунната защита и се активират още един куп процеси.
Безпроблемно обичайно се изкарва първа бременност, както е при мен.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #704 -: Април 09, 2021, 13:04:07 pm »
Gracy, не го гледай възрастовия риск изобщо не го гледай. Това си е буквално статистика, която излиза такава на всички жени на твоята възраст. Дори моят възарстов беше нещо от рода на 1:870, което буквално нищо не означава, защото комбинираният беше 1 към десетки хиляди.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #705 -: Април 09, 2021, 20:14:29 pm »
Грейси, моя риск възрастов беше 1:200.Изревах света, писах на де що доктор знам.Не го гледай него, виж измерванията на нухалните, както и комбинирания риск.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #706 -: Април 09, 2021, 22:42:27 pm »
Благодаря ви, че ме ориентирахте преди да се чуя с моя доктор. Действително комбинираният риск е 1:9300 за Даун, а за другите е 1:100000. И според доктора няма нещо притеснително.
Обаче нали лекувах Ешерихия коли. Първоначално изследването показваше оскъдно наличие. След прием на антибиотик сега контролата показва масово наличие. Как става така... не знам. Сега ми е изписал Аугментин и някакви вагинални капсули за гъбички.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #707 -: Април 09, 2021, 23:51:12 pm »
Моят лекар е категоричен, че е.коли не се лекуват, освен при изявена тежка инфекция. Дори като му казах, че имам, първият въпрос беше дали съм пила АБ. Според мен е безпредметно третирането при наличие на е.коли.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #708 -: Април 10, 2021, 08:43:26 am »
Грейси, аз като най-вряла и кипяла с чревни бактерии да ти кажа, че щом с един антибиотик не си успяла да ги умориш, надали ще стане с втория. Ти си в моята ситуация: резистентни бактерии. Нищо, че на антибиограмата излизат чувствителни. И при мен все беше така: единични след това масови. Просто средата е нарушена и антибиотика влошава още повече нещата.
Наистина не разбирам защо ще те тъпче доктора с антибиотици при положение, че нямаш активна инфекция. Някакви свещички можеше да изпише. Още повече, че скоро ще те почне пак ударно с антибиотик за Уреаплазмата.
Аз се лекувах със Силвържин, предписан от доктора по ЖК, но и д-р Даскалов одобри терапията, като каза, че може да ги ползвам неограничено.

Като писах за Уреаплазма, на Грейси казуса ме накара да се замисля. Преди 4 години и половина имах Уреаплазма. Излекувах я с един курс антибиотик. След това съм правила 4 пъти ПСР тестове за нея, последния януари миналата година, та се чудя има ли шанс да се е върнала. Лина, ти пуска ли тест по време на бременността?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #709 -: Април 10, 2021, 10:58:32 am »
Случайно ми попадна във Фейса, съвет за нисък хемоглобин. Чета за проблема на Тери, но нямам идея дали е подходящо да се приема от бременни, проучете първо.
Стискам палци на Яничка ❤
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #710 -: Април 10, 2021, 11:29:57 am »
На мен даже ми казаха да не ям зелении заради болезнените газове. По принцип са много опасни такъв тип рецепти, ако не минават през лекар.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #711 -: Април 10, 2021, 11:48:21 am »
Знам, че е опасно, за това писах да проверите. Има хора, които приемат какво ли не сляпо и си докарват проблеми, а все пак вие се грижите и за още някой 😇 Аз имах предвид конкретно пчелното млечице,  за него не знаех, че повишава хемоглобина. Преди години с първата ми бременност и аз имах проблем, приемах Тотема и нямах никакъв запек, но се хранех с много домати, а те ми действат разхлабващо.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #712 -: Април 10, 2021, 11:59:32 am »
То запек да беше само, днес пак съм с разстройство. Изобщо не знам как да се храня, ама стига болки да няма, е ок.
« Последна редакция: Април 10, 2021, 12:49:31 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #713 -: Април 10, 2021, 12:05:22 pm »
То това като рецептата с накиснатите пирони. Много била помагала. Направо страхотна работа.
Като начало, дори с преливане на кръв не може да се вдигне толкова хемоглобина за 10 дни. Тази жена или си ги измисля, или е правила изследванията в две различни лаборатории и едното от двете не е било вярно.
А как пчелно млечице ще повиши хемоглобина е отделен въпрос. В него желязо и да има е малко. Та от где ще дойде туй повишаване? Единственият вариант, който виждам е да е имала голям запас от желязо (както аз) и пчелното млечице някак да подпомага преобразуването и така да се вдига хемоглобина. Ама пак - 10 дни...
Просто не е истина какви глупости пишат в нета.

Междудругото мен накрая ме оставиха с нисък хемоглобин, защото натрупах много, много желязо. Та ще видим сега на раждането дали и колко ще падне.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #714 -: Април 10, 2021, 16:59:44 pm »
Аз пак да кажа за хуска, помага както при запек, така и при разтройство и газове. По-добре фибри отколкото медикаменти.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #715 -: Април 10, 2021, 17:41:11 pm »
Аз мислех, че е само за запек и не смеех да си го купя. Ще го пробвам, въпреки, че при стомашни проблеми предизвикани от медикаменти, а не от дисбаланс във микробиома се чудя дали нещо изобщо би помогнало.
В понеделник съм при д-р Даскалов на феталната морфология и ще говоря с него, досега само с тяхната акушерка говорих и тя ми каза, че е нормално да имам неразположение и ще свикне стомаха, но той нещо не свиква.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #716 -: Април 10, 2021, 17:51:34 pm »
Стомашни проблеми предизвикани от медикаменти се оправят с пробиотик.
Ама ако говориш за желязото, там е друго.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #717 -: Април 10, 2021, 18:41:05 pm »
За желязото говоря.
Иначе аз от година и половина не съм спирала всеки ден да пия пробиотик. Та не ми е решение. Ще питам да пробвам с Тотема, може пък по друг начин да ми понесе, но като каза акушерката на д-р Даскалов: "Това е тежък метал" и ми се стори, че надали смяна ще помогне
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #718 -: Април 11, 2021, 11:31:05 am »
Нисък хемоглобин и високо желязо е нещо опасно и често срещано.Хемоглобина е комплекс от няколко вида вещества в организма, те са взаимно свързани и едното влияе на другото.Високото желязо води до ниско Б12 и нисък феритин например и обратното.Много рядко лекари изследват цялата картина и казват какъв е проблема.В България само д-р Кадъм правеше такива консултации, но тя почина.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #719 -: Април 11, 2021, 11:44:31 am »
Ами Маги аз съм точно така - нисък хемоглобин и високо желязо. Започнах желязо по 1 таблетка. Хемоглобина продължи да пада. Дадоха ми по 2. Хемоглобина продължи да пада, желязото се качи ужасно много. И АГ ми спря желязото, защото нямаше никаква полза да го трупаме, а хемоглобина да продължава да пада. И съм много по-добре откакто го спряха.

26.09.2019