0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #660 -: Март 30, 2021, 20:25:19 pm »
Много пъти съм ти казвала, но на мен ми помагаха фибри на Нестле. На 4-5 ден от приема вече има ефект.
Другото е глицерин за пиене.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #661 -: Април 01, 2021, 09:16:37 am »
На мен това желязо ми разказа играта на стомаха. Запек, много болезнени газове и сега леко разстройство. Дано е период на свикване на стомаха, че ми е предписано за неограничен период от време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #662 -: Април 01, 2021, 09:24:11 am »
Ами помоли да ти го сменят. Защо трябва да се мъчиш?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #663 -: Април 01, 2021, 09:33:37 am »
Довечера ще говоря с акушерката на д-р Даскалов, но то има ли друг вариант. Аз си мислех, че просто така си действа желязото, независимо от наименованието на препарата. Но ще говоря с нея със сигурност. То преминава от едната крайност в другата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #664 -: Април 01, 2021, 11:50:25 am »
Има много варианти на желязо. Все един ще ти понесе.
Аз например пиех Gentle Iron на Солгар. Имах запек, но поне нямах никакви проблеми със стомаха. Хем на гладно го пиех.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #665 -: Април 01, 2021, 14:32:37 pm »
Тери, на мен ампули Тотема ми бяха ок. Нито запек, нито болки в стомаха, а съм с гастрит. Освен това много бързо ми вдигаха хемоглобина. Обаче са доста гадни на вкус. Но пък аз ги разтварях в малко сок и така се пиеше.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #666 -: Април 02, 2021, 20:42:15 pm »
Глицерин за пиене може ли за небременни?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #667 -: Април 04, 2021, 09:21:02 am »
Янче, всеки ден влизам да видя няма ли обновена лентичка при теб. Не остана. Избута я.
Аз съм почти на средата, още 20 седмици разстройство и ще се гръмна, особено придружено с газове и моята фобия от бактерии.
Питах: било нормално. Щяло да мине, ни повечето жени, за които четох, Еми не минава. Сега за експеримент ще си намаля дозата от 2х320мг, на една таблетка. Ако не помогне, ще говоря за тази Тотема, въпреки, че и там се водят в листовката същите странични ефекти.
Бременността уж бил много красив период, ама май само на снимки: газове, запек, разстройство, херпеси - красота бе
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #668 -: Април 04, 2021, 09:49:39 am »
Тери, красив период е само на снимки  :D. Ноо, когато толкова си чакал тези неразположения, нищо не може да разконцентрира щастието. Поне при мен беше така. Аз много пъти съм разказвала как казвах на всички, които ми обясняваха колко тежка е бременността, че сигурно с усмивка и ще повръщам, само да забременея. И си спазих обещанието. Всяко едно неразположение приемах с такова щастие. И освен притесненията за бебето, бях супер дзен, както никога в живота си. Отварянето на очите ми сутрин ме радваше. Чак накрая вече сдадох багажа психически, но то май беше повече,заради нормалното раждане, което никога през живота си не съм мислила, че ще стане  :D, отколкото заради неразположенията. Иначе си имах цял букет от "красоти"  :D Броеница от хемороиди, както се изразиха в болницата  :D, запек, подуване на уретрата, хидронефроза на бъбрека, ужасяващи киселини, поне повръщането ми беше много малко. И все пак май наистина това е най - щастливият период в живота ми, до тогава. Отново, без колебание, бих повторила всичко. Така че, Тери, радвай му се!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #669 -: Април 04, 2021, 10:01:12 am »
Мисля, че при всички ни е така.
Стига да не водеше всичко това до болки в корема и матката, изобщо не бих го отбелязала. Първите месеци от бременността ми се водеха от тежките, но вече съм ги забравила.
Знаете колко ме е страх от бактерии, нямам търпение бебето да ме цапа с акита и да сменям мръсни памперси.
Даже се надявам да успея с високото си майчинство да заделям пари и да си позволя две години майчинство.
След две седмици излизам в болничен официално и мъжът ми ще минава на граждански договор към моята фирма. Пък аз ще съм програмист в сянка за още няколко месеца.

Междудругото благодаря за препоръките за книгата на Хедра за кърменето. Общо 4 книги за гледане на бебе си купих. Другите 3 са ала-бала, даже няма да ги прочета дори. Тази на Хедра няма изобщо пълнеж, всичко е кратко и ясно, нищо че е 400 страници.

П*С*  Може да се хареса на някоя от вас какво изработва тази жена. Аз само малко още да ми напредне бременността и ще си поръчам
https://m.facebook.com/groups/369212334446352/permalink/490126952354889/
« Последна редакция: Април 04, 2021, 10:12:14 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #670 -: Април 04, 2021, 10:11:54 am »
Не знам кой и защо разправя ,че бременноста е красив период.Нищо прекрасно няма като се обърна назад,беше ми писнало да съм кит,да пишкам на десет минути и т.н.Като видя жена с голям корем й съчувствам направо
Тъкмо си мислих,че Янчето сякаш е цяла година бременна,чакаме .
Тери,аз изобщо не мисля за прекратяване на майчинството.Мъжът ми да е жив и здрав,ще се оправим.Парите в моята карта винаги са ми били джобни,неговите общи,а и детето не е много голям разход.
Кои други книги чете?Дано имаш сговорчиво бебе,ние също четохме много и сега четем,обичаме да сме информирани.Нашето е търпеливо,спящо и голямо съкровище,за сега лесно се гледа.Първият месец беше трудно.
Тери,половината мина.Дай една снимка на вайбър или тук ,да ти се порадвам.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #671 -: Април 04, 2021, 10:44:09 am »
Разбира се, че е прекрасен период бременността. В тялото ти да расте друго човешко същество, създадено само от сливането на две толкова малки клетки и накрая да излезе цял човек. А малките ритничета отвътре. Само половината от човечеството може да изпита тази магия и няма нищо друго, което може да се сравни с нея.
Докато бременността е само стандартните неща е ОК, ама като влезе тежката артилерия като хематоми, прееклампсия, ГД и други и нещата стават сложни за приемане. Тъй че Тери радвай се на стандартните “болежки” на бременността. Гарантирам ти, че като родиш и няма да ги помниш.

Ако някой си мисли, че му е било тежко по време на бременност - трябва да види моят корем. Докторите в болницата (не моят, другите) като ме видят и ме питат как са близнаците. Жалко че не мога да качвам снимки, та да видите за ко чудо иде реч.

Книгата на Хедра ми е в багажа, нищо че имам записана консултация с нея веднага след раждането.

Янчето е бременно от неизброим период от време. Последните 2 седмици всеки ден ми е година. Не минава това време, а аз вече ще изперкам. Тери няма никалкъв шанс да започна да раждам преди термин. С шийка от над 5 см. просто няма шанс, въпреки че спрях прогестерона преди 2 седмици. Чакам си датата за предизвикване/секцио. Мисля че ще е първото, защото беба май се обърна пак. Ако в сряда на прегледа е с надолу главата, директно искам предизвикване още за четвъртък или петък.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #672 -: Април 04, 2021, 10:54:16 am »
Аз от "красив" период имах предвид визуално. Защото бременните са/сме красиви. С хубави коренчета, в които расте най-голямото чудо на света.
Но самите ние не се чувстваме толкова красиви с всички необичайни неща, които ни се случват. Броеницата от хемороиди на Мишето ме разсмя, докторът е бил шегаджия.

Янче, аз мислех, че те гласяха за раждане две седмици преди термина.
На Лято корема в 5 месец трудно се достига, интересно дали си я надминала. Иначе и аз вървя с голям корем, докторката като ме видя и аха да тръгне да ми се скара, че много съм качила, но аз реално съм последен ден от 18 седмица и съм качила 3.5 кг, което ми се струва супер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #673 -: Април 04, 2021, 11:03:39 am »
Лина след час ще качи снимка. Лято със сигурност съм я минала. И тази снимка, която ще качи Лина е отпреди 2 седмици. Сега е още по-голям.

За 38-ма ме гласят, но не мога да издържа повече. 38-ма ще я чакам, само ако в сряда не е с надолу главата.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #674 -: Април 04, 2021, 11:13:40 am »
Красив период  е и визуално. На мен със Симеон ми се изчисти лицето, косата ми стана красива и бляскава. С Борис кожата ми беше хубава. Най-важното, аз се чувствах красива бременна. Другите неща не ги споменавам. Като ме питат лекари дали са ми били нормални бременностите и аз отговарям да. След това започвам да изброявам- АФС, НМХ, антиагрегант, невропатии, ГД, инсулин, даже с Борис имах и полип по шийката и кървях по едно време.  А те ме гледат ококорени и питат кое ми е нормалното. Със Сими е и след АРТ.
Другите болежки не ги броя- запек, повръщане, контракции, болки, счупен крак, хемороиди и тн. Те са бонуси.
Аз харесвам бременността.
Мъжът ми като ме питаше нещо, редовно отговарях- не ме занимавай заета съм да произвеждам черен дроб или бъбрек или просто казвах, че произвеждам човек.

Тери, добре си. Първите 3 месеца около 3кг, а после до 2кг на весец. Около 12- 15кг е нормално. Ти си слабичка. Може би повече от 12кг ще качиш.


Яна, избери си края на седмицата за предизвикване, за да родиш на спокойно събота или неделя. За секцио през седмицата, според мен. Началото, за да ти е 'пресен' екипът.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 11:35:07 am от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #675 -: Април 04, 2021, 11:31:58 am »
За ритничетата съм съгласна.Майчинството е най-хубавото нещо,бременноста не .Поне за мен де.
Кожата ми беше супер наистина,такова хубаво лице не съм имала никога.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #676 -: Април 04, 2021, 11:36:49 am »
С Лори бях ужасно, изглеждаща бременна. 105 кг, бях бурсук в лицето.. имах нужда от сутиен повече на гърба октолкото на бюста.добре , че влязох във форма. С ангелчето и Дани , мисля ..бях много красива. Хубава коса.. с Дани имах бая пъпки от самото начало, но те не ме притесняват. Като изключим разширени вени и други компликации бях щастлива!
Добре, че е напреднала медицината, че слава Бога избутахме и Дани е тук, до мен! Днес съм ревлива! Момичета, моля се за вас всяка вечер. Независимо колко съм уморена,15 мин ми е всичко сигурно хах толкова се радвам, когато ви чета.
Та по темата с коремите... аз не се снимах с Лори. Качвам един малък корем на една мома хиспанка
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #677 -: Април 04, 2021, 11:40:02 am »
А аз цял живот съм със страхотна кожа и коса, сега са сухи, 4 херпеса един до друг, изглеждам все едно имам пърхот, а всъщност ми се лющи скалпа. Но първите месеци наистина се бях разхубавила. Сега явно работя за красотата на бебето и то ми дърпа от моята. Нали така казват (знам, че няма логика). И с тези маски, един грим човек не може да си сложи малко да се почувства добре. Изобщо спрях да се гримирам и косата не си правя. Като си сложа маската на AirLeaf и ставам винаги като кошница.
Днес няма да ида да гласувам. Преди няколко години в Белгия се редих цял ден на опашка да гласувам, днес заради коронавируса няма да ида. В нашето село 400 човека са регистрирани в РЗИ с коронавирус в момента, което означава, че има поне още 2 пъти толкова, а ние сме 3000 човека. Никой не спазва елементарни мерки тук. Няма човек в магазина с маска, а за 2 крачки отстояние да не говооря. Ние с мъжът ми спряхме и на магазин да ходим по тази причина.

Оле, Янче, какво е това чудо  8O то бебето все едно иска да излиза, ама през пъпа, караванката ти е отесняла сигурно.

Абе да си бъдем честни, ако си видите старите постове, всички сте помрънквали от време на време, ама се забравя!
« Последна редакция: Април 04, 2021, 11:43:42 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #678 -: Април 04, 2021, 11:46:16 am »
Тери,Марокан ойл за коса е супер продукт,има и на Икаров хидратант за корени ..Аз се гримирам всеки ден,с маска съм само в магазина .
Мрънкали сме,как не  :lol: ,всички бременни си помрънкват.
Янче,това е корем!Наистина бих те набедила за близнаци и аз.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #679 -: Април 04, 2021, 13:05:13 pm »
Всички сме мрънкали много ясно!То не може без мрън, просто в един момент и душата не издържа.Но се забравя, това е истината.Както се забравят ужасните колики или това, че не си спал от няколко дни, защото реве всяка нощ.Както се забравя и обикалянето в клиниките(това по-трудно).

Не остана Яна, и аз те чакам теб.
Тери, на мен най-спокония период с Моника и близначките ми беше 4-7 месец.Рахат беше.Като изключим нормалните неразположения, гаденето спря, не тежеше толкова корема, и се бях научила кое, кога да ям, за да ми е добре.После натежа корема и стана проблемно.